Acta Mathematica Academiae Scientiarum Hungaricae 67. (1995)

1995 / 1-2. szám

Acta Mathematica Hungarica VOLUME 67, NUMBERS 1-2, 1995 EDITOR-IN-CHIEF K. TANDORI DEPUTY EDITOR-IN-CHIEF J. SZABADOS EDITORIAL BOARD L. BABAI, Á. CSÁSZÁR, I. CSISZÁR, Z. DARÓCZY, J. DEMETROVICS, P. ERDŐS, L. FEJES TÓTH, F. GÉCSEG, В. GYIRES, К. GYÖRY, A. HAJNAL, G. HALÁSZ, I. KÁTAI, M. LACZKOVICH, L. LEINDLER, L. LOVÁSZ, A. PRÉKOPA, P. RÉVÉSZ, D. SZÁSZ, E. SZEMERÉDI, B. SZ.-NAGY, V. TOTIK, VERA T. SÓS Akadémiai Kiadó Budapest ACTA MATH HU IISN 0236-5294 Kluwer Academic Publishers Dordrecht / Boston / London

Next

/
Thumbnails
Contents