Magyar Idők, 2017. szeptember (3. évfolyam, 204-229. szám)

2017-09-16 / 217. szám

20 SPORT Rapport Richárd remizett Rapport Richárd (2675) remi­ zett a kínai Ting Li-zsennel (2771) a Tbilisziben zajló sakk­világkupa negyeddöntőjében. A magyar versenyző világossal játszott, és a spanyol megnyi­tásos játszma 11. lépésében álla­podtak meg döntetlenben a fe­lek. A második partira szomba­ton, 13 órakor kerül sor. (MI) A Mól megint támogatja a Szolnokot A hétszeres bajnok, hatszoros Magyar Kupa-győztes Szolno­ki Olaj KK újra a Mól támoga­tásával szerepel a hazai férfiko­­sárlabda-bajnokságban a válla­lat tegnapi közlése szerint. Az olajcég korábban volt már név­adó szponzora az egyik legsike­resebb hazai kosárlabdaklub­nak, például 2012-ben, amikor a Tisza-partiak a legjobb évük­ben megnyerték a bajnokságot és a kupát is, az Eurochallenge Kupában pedig negyedik helyen végeztek. (MI) Hanga Ádám már játszhat is a Barcában Csatlakozott a Barcelona kosár­labdacsapatához Hanga Ádám - a katalánok Twitter-oldalu­­kon köszöntötték a magyar játé­kost. A 28 éves Hanga Ádám az Európa-bajnokságról való kiesés után néhány nappal Budapest­ről utazott el új csapatához. Az első edzésén tegnap vett részt, majd a hét végén a Barca edző­mérkőzést játszik a San Lorenzo de Almagro csapatával, a tervek szerint Hanga Ádámmal a so­raiban. (MI) A bajnok és a kupagyőztes csap ma össze Magyar Idők Hivatalosan nincs Szuperkupa-mér­kőzés Magyarországon, a sors rende­zi meg a labdarúgó NB I 9. fordulójá­ban. A bajnok Bp. Honvéd a Magyar Kupa-győztes Ferencvárost fogadja a Bozsik-stadionban, ahol pályára lép az élvonal két legjobb formában lévő tá­madója is: a hazaiaknál a játékostár­sak által az előző szezon legjobbjának választott olasz Davide Lanzafame, a zöld-fehéreknél pedig a nyolc fordu­lót követően nyolcgólos, a Vasas ellen a legutóbbi fordulóban triplázó Varga Roland. A két edző egymásnak ellent­mondóan nyilatkozott: a kispesti Erik van der Meer a Nemzeti Sportnak azt mondta, ez is csak egy meccs a többi között, ugyanúgy három pont jár a győ­zelemért, mint a bármelyik másikon. Thomas Doll, a Fradi mestere viszont kijelentette, számukra ez különleges,­­ hatpontos mérkőzés lesz. Az előző bajnokság harmadikja a má­sodikat fogadja a Vasas-Videoton talál­kozón, tehát ez az összecsapás is rang­adónak számít. Az újonc Balmazújvá­ros a Debrecent fogadja, a házigazdá­nak nagyon kell minden pont a kiesés elleni harcban, és így van ezzel a Hala­dás is, amely a szürkén szereplő Újpes­tet látja vendégül Sopronban. Az alsó­házból szeretne menekülni a Paks is, eh­hez a Diósgyőr debreceni albérletéből kellene elvinnie pontot vagy pontokat. NB I,9. forduló. Szombat: Vasas- Videoton 18.00, Puskás Akadémia-Me­­zőkövesd 18.00, Balmazújváros-Debre­­cen 18.00 (M4), Diósgyőr-Paks 18.00, Haladás-Újpest 18.00, Bp. Honvéd- Ferencváros 20.30 (M4). 2017. szeptember 16., szombat Teniszválogatottunk előnybe került a Davis-kupa első napján Fucsovics bravúros rajtja Előnyhöz jutott a magyar férfi­ te­­niszválogatott az Oroszország el­leni Davis-kupa-mérkőzésen, mi­után Fucsovics Márton nagy bra­vúrt végrehajtva öt szettben le­győzte Andrej Rubljovot. Pajor-Gyulai László Úgy tűnt, ez meghökkentően könnyű lesz. Kereken nyolcvan perc telt el, ami­kor Fucsovics Márton már 2-0-ra veze­tett, szemlátomást uralta a mérkőzést, és ha ilyen gyorsan behúzza a harmadik játszmát is, akkor szenzációs sikerrel, előnnyel kezdjük a párharcot. Hát nem húzta be, és be kell vallani, az lett volna a meglepő, ha megteszi. Az ellenfele, az orosz Andrej Rubljov nem kevesebb, mint 76 hellyel áll előrébb a világranglistán Fucsovicsnál, az előkelő 37. pozíciót foglalja el, néhány hete a US Openen negyeddöntőt játszott, szóval nem a futottak még kategóriájába tar­tozik. Várható volt, hogy előbb-utóbb összeszedi magát, ami meg is történt, ráadásul a tét nagy a Davis-kupában: amelyik válogatott nyeri a hét végi via­dalt, az feljut a világcsoportba, ahol a magyar csapat 1996 óta nem járt. Most viszont valóban magabiztosan teniszezve hozta az első két játszmát. Nagyszerűen elkapta a ritmust, bátran játszott, amivel meglepte Rubljovot. Ez­zel 6-2-re hozta is az első szettet. A másodikban 3:3-nál sikerült el­vennie az orosz adogatását, és ezután már nem hibázott, bár 19 éves ellen­felének is volt bréklabdája, sikerült azt hárítani. Szóval úgy tűnt, meghökken­tően könnyű lesz, de aztán nem lett az. A harmadik játszma elején Fucsovics nagy hullámvölgybe került, és Rubljov ellépett 3:0-ra, ám a magyar versenyző összeszedte magát, kiegyenlített, és fej fej mellett haladtak 5:5-ig. Ezt követő­en az ellenfél hozta a maga adogatását, amit megtehetett volna Fucsovics is, ám kritikus helyzetekben ziccereket ron­tott, ami az orosz szépítését jelentette. Aztán ki is egyenlített. Fokozatosan átvette az irányítást, úgy látszott, fizi­kailag jobban bírja a mérkőzést, ismét elhúzott 3:0-ra, és esélyt sem adott Fu­csovicsnak a felzárkózásra, 6-2-re meg­nyerte a negyedik játszmát. Követke­zett a mindent eldöntő ötödik, a látot­tak alapján nem sok jóval kecsegtetve. Az elején mindketten elvették a másik adogatását, majd hozták a sajátjaikat, és 3:3-nál jött a fordulópont. A magyar teniszező feltámadt, megnyerte Rubljov szerváját, majd a sajátját semmire, és et­től az orosz szemlátomást roppant ide­ges lett. Könnyű labdákat is elrontott, dobálta az ütőjét, ami Fucsovics mal­mára hajtotta a vizet, aki végül 6:3-ra hozta a szettet, és ezzel hatalmas bra­vúrt végrehajtva öt játszmában (6:2,6:4, 5:7,2:6,6:3) győzött. Ezzel a magyar válogatott 1-0-ra ve­zetett a párharcban, az első nap másik egyéni mérkőzése Balázs Attila és Ka­ren Hacsanov között lapzártánk után ért véget. Ma a párosok következnek, a Fucsovics, Balázs duó Danyil Medve­­gyevvel és Konsztantyin Kravcsukkal mérkőzik meg. Legjobb férfi játékosunk nálánál sokkal előrébb rangsorolt versenyzőt győzött le Fotó: Mirkó István Európai labdarúgó nélkül az Európa-ligában Nem volt magyar vesztes Pajor­ Gyulai Jó hír, hogy magyar játékos nem sze­repelt vesztes csapatban a labdarúgó Európa-liga csoportkörének idei első játéknapján. Igaz, olyan több is akadt, akinek a csapata nem nyert, de érin­tett honfitársaink sérülés miatt hiá­nyoztak a csapatukból - Szalai Ádám­­ról (Hoffenheim-Braga 1-2) és Klein­­heiler Lászlóról (Villareal-Asztana 3-1) van szó -, egy pedig, Vécsei Bá­lint nem került be együttese kereté­be. Utóbbi tehát el sem utazott Izra­­ elbe, ahol a svájci Lugano 2-1-re kika­ pott a Hapoel Beer-Shevától, amely­nek a védelmében természetesen ez­úttal is helyet kapott Korhut Mihály. A válogatott balhátvéd tehát győzel­met ünnepelhetett - a házigazda már a második percben vezetést szerzett -, akárcsak Dinamo Kijevben Kádár Tamás, aki a jelentések szerint kicsit sáros volt az albán Skenderbeu veze­tő góljában - kicsit habozott, mielőtt kilépett volna a csatárra, és emiatt el is késett róla egy ütemmel -, ám ké­sőbb, a harmadik hazai találat előtt tizenegyest harcolt ki, ezzel is segí­tette csapatát a fordításban és a 3-1- es győzelemben. Magyar érdekeltségű volt a Hertha- Athletic Bilbao összecsapás, ami a ber­liniek számára keserű emlék marad: nem sikerült nyerniük, nagyon gyenge meccset játszva tartottak otthon egy pontot, ráadásul a csoport rangadójá­nak tartott találkozóra mindössze har­mincezren mentek ki az Olimpiai sta­dionba, ami arrafelé az érdektelenség jele... Egy másik német csapat, pon­tosabban annak szurkolói pedig ha­talmas fejfájást okoztak Londonban. Hivatalosan mintegy háromezer kölni kapott jegyet az Arsenal elleni mérkő­zésre, ám a stadionnál húszezren je­lentek meg, ami miatt egy órával ké­sőbb kezdődött el a meccs. Szerencsé­re botrány nem történt, a pályán vi­szont szépségdíjas gólok tették emlé­kezetessé az Arsenal hátrányból elért 3-1-es győzelmét, a kölni Jhon Cor­doba például csaknem negyven mé­terről ívelt a hazai kapuba a 9. perc­ben, a szünet és az egyenlítés után pe­dig Alexis Sánchez parádés tekerés­sel szerzett vezetést az Arsenalnak. Sporttörténelmet írt a portugál Vi­toria Guimaraes: az Európa-ligában olyan kezdőcsapattal állt ki hazai pá­lyán a Salzburg ellen, amelyben egyet­len európai születésű labdarúgó sem szerepelt. Pedro Martins vezetőedző a pályára küldött négy brazilt, két ko­lumbiait, valamint egy-egy uruguayit, peruit, venezuelait, elefántcsontpar­ tit és ghánait. A találkozó 57. percé­ben becserélte Kikét, aki portugál, így ő lett a hazai csapat szempontjából a mérkőzés kakukktojása. Európa-liga, csoportkör, 1. for­duló (még nem közölt eredmények): G csoport: FCSB-Viktoria Plzen 3-0, Hapoel Beer-Seva-Lugano 2-1; H cso­port: Crvena zvezda-BATE Boriszov 1-1, Arsenal-FC Köln 3-1; I csoport: Guimaraes-Salzburg 1-1, Olympique Marseille-Konyaspor 1-0; J csoport: Hertha-Athletic Bilbao 0-0, Zorja Lu­­hanszk-Öste­rsunds 0-2; K csoport: Vitesse-Lazio 2-3, Waregem-Nice 1-5; L csoport: Real Sociedad-Rosenborg 4-0, Vardar Szkopje-Zenit 0-5. Kádár Tamás is részese volt a Dinamo Kijev sikerének Fotó: Reuters Összeáll a McLaren és a Renault Fábik mmmmmmmmmmmmmmmmmmm Mérget lehetett venni rá, hogy a Szin­gapúri Nagydíj nagy bejelentéseket hoz a Formula-1-ben, és Valtteri Bottas mercedeses szerződéshosszabbítása után tegnap végre a „motorkeringő­ben” is színt vallottak az érintettek. Immár hivatalos, hogy a McLaren és a Honda útjai elválnak, s a wokingiak­­nak az F1 históriájában először a Re­nault lesz a motorszállítójuk. A törté­nelmi frigyet a felek három évre kö­tötték meg. Ám a japánok sem ma­radnak munka nélkül, jövőre a Toro Rossónak biztosítják az erőforrásokat a Renault helyett. A Red Bull és a Re­nault problémás házassága egyelőre nem bomlik fel, de ha az energiaita­los istálló fiókcsapatának gyümölcsö­ző lesz a kapcsolata a Hondával, ak­kor a Red Bull 2019-ben ugyancsak mellette teheti le a voksát. A többol­dalú megállapodások részeként Car­los Sainz a Toro Rossótól a Renault­­hoz megy Nico Hülkenberg mellé, és a franciák Jolyon Palmernek megkö­szönik az eddigi ténykedését. Nem mellékesen tegnap az asz­falton is zajlott az élet. Mindkét sza­badedzést Daniel Ricciardo (Red Bull) nyerte, pályacsúccsal csapattársára, Max Verstappenre is közel hat tizedet vert, a vb-n vezető Lewis Hamilton­­ra (Mercedes) pedig hetet. A pontver­senyben második Sebastian Vettelnek (Ferrari) ultralágy gumikon nem volt értékelhető köre, de lágy keveréken is mutatott annyit, hogy a villanyfé­nyes Szingapúri Nagydíjon mindenki­re komoly fenyegetést jelentsen majd az éjszakában.