Sporthirlap, 1922. július-december (13. évfolyam, 56-107. szám)

1922-07-03 / 56. szám

R y » . i) -v • . Szendvivüti Kiadás. J Ára 3 korona. 56. szám. ____________ Budapest, 1822 julius 3. ./-A­ V XIII. évfolyam. 1 fl testedzés n^ioder) ágával * foglalkozó újság. 8 Szerkesztőség: Budapest, IV., Dalmady Gyöző-u. 3. Telefon: 8—97 Kiadóhivatal: Budapest, I V., Dalmady Győző-u. 3. Telefon : 908. 1­. sec­tor. Megjelenik hétfőn és csütörtökön reggel éTto­­r : r r S .: g- tsm". Magyarország-Németország 0:0. Bochum,­­ 40.000 néző.­­ Bíró: Retschurg (Bén). Jobbak volunk a németeknél. — Az első félidőben domináló magyar fölény. — A második félidő­ben a németek a többet támadók. — Erélytelen és gólképtelen magyar csatársor. — Orth, vagy Pataki részvétele esetén feltétlenül győztünk volna. — Kitűnően játszott közvetlen védelmünk és fedezetsorunk. — Saját tudósítónktól. — Alatt egész éjjel hiába vártunk a bochumi mérkőzésről szóló részletes beszámolást, azt végre a délelőtt fo­­lyam­án meghozta a posta. Felelős szerkesztőnk,­ Kiss Gyula távirati tudósítása a déli órákban ju­tott birtokunkba, s igy olvasóközön­ségünknek vélünk eleget tenni, mikor­­ egy pillanatig sem késlekedve, rendkí­vül kiadás formájában hozzuk azt a csapatért aggódó magyar sporttársa­­dalom tudomására. Bochum, 1922. julius 2. A Játék lefolyása. 5 órakor Retschurg (Bécs) sípjelzé­­sére e kv közepén feltüntetett csapa­tok állottak fel. Az első félidőben a magyar csapat van fölényben A csúszós pályán, azonban sokat esnek játékosaink. Általában magyar fölény jellemezte ezt a félidőt, mely­nek 70 százalékát magyar támadás töltötte ki. Csatársorunk azonban tehe­tetlen volt. Molnár éles lövéseit balszerencse kisérte, míg Schwarcz gyenge lövéseit­­ Lohrmann könnyen fogta. Paulusz ideális centerezéseit viszont a belsők rendre elromolták. Hímmel rossz labdákat kapott s emiatt az első félidőben kevés veszé­lyes támadást vezetett. A németek csatársora csak a félidő vége felé jött lendületbe, Trág veszélyes labdáját Fehér könnyen fogta. A második félidőben a német csapat került fölénybe, de védelmünk nagy­szerűen dolgozik. A magyar csatársor­nak csak a baloldala veszélyes, de a kapu előtt az is tehetetlen. A 7. percben alkalmunk nyílik ered­mény elérésére. Molnár a német kapu közelében tiszta helyzetben kapja a labdát, már­ rpár gólt remélünk, mikor Lohrmann a lábáról szedi le a labdát s korner árán hárítja el a veszélyt. Egy perccel később a magyar kapu forog komoly veszedelemben. Fogl II. egy rosszul, gyengén hátraadott lab­ :­dáját Trág elfogja s három méterről kapura lő, de Fehér bravúrosan kor-­­ nerre védi a lövést. Egyéb kiemelkedő esemény ebben a félidőben nem volt. A magyar játékosokról. Fehér a kapuban egyetlen hibát csi­nált csupán, amikor a csúszós tala­jon elesett, különben nagyszerűen bevált. A Fogl testvérek az első félidőben nagyszerűen dolgoztak, de már a má­sodik félidőben többször hibáztak. A fedezetsor végig kitűnően látta el dolgát. Nagy munkát végzett Mamii mint centerhalt, de inkább a védelem tá­mogatásában vette ki részét. Fárad­hatatlan volt Kertész II és Blum. Nagy csalódást keltett Schwarz já­téka , túl lassan mozgott, állandóan el­maradt társaitól s lövései is erőtlenek voltak. Paulusz nyugodt játékával és szép centerezéseivel vonta magára a figyelmet. Molnár messze kimagaslott a csa­­társorból, lövéseit azonban balsze­rencse kísérte. Ha Orth, vagy Pataki játszik mellette, feltétlenül megnyerjük a mérkőzést. Hirzer a mezőnyben kielégített, a kapu előtt azonban nem tudott érvé­nyesülni. Hímmel eleinte rossz labdá­kat kapott, de később sem igazolta itthon mutatott jó formáját. A német játékosokról. Lohrmann, a németek kapusa bra­vúrosan oldotta meg nehéz feladatát. A hátvédek közül Mü­ller volt a jobbik. A fedezetsorban a tartalék Schmidt kitűnő volt, Tewes már nem elég ru­ganyos, de azért hasznosan látszott a centerfedezet posztján. A csatársorok játéka nem nyújtotta azt, amit a németek vártak. Franz mesteri dribler, Jápjr már öreg és csak fejesei értékesek, lövései nincse­nek. A legnagyobb csalódást Treg já­téka keltette. Esser balszélső jó technikájú, gyors játékos, de a beadásai gyengék. Stróbl az első félidőben gyengébb, a máso­dikban azonban jobbára ő vezette a németek támadásait. A játék jellemzése. A játék általában erős volt, de nem durva. Retsb­urg mindent lefújt és erősen a kezében tartotta a mérkőzést. A nem szakértő közönség szimpá­tiája inkább a németek mellett nyil­vánult meg, de feltűnően csendesen viselkedtek. Este a német szövetség bankettet adott a magyarok tisztele­tére. A mérkőzésen a német földön tar­tózkodó játékosok és trénerek közül Kin­schner, Bányai, Szabó Péter, Kónya és Herszka jelent meg, s megjelenésük nagy örömet keltett a magyarok kö­rében. A csapat és kísérői a legnagyobb harmóniában kedden reggel utazunk Hamburgba és szerdán Lassnitzba s itt találkozunk a második expedíció tagjaival. Magyarország, Fehér Fogl 11. Fogl 111. Kertény. 11. ilandl Blum Paulusz Schwarc Molnár Hirzer Slimmel Esser Trag Jagor Franz Stróbl Kiél Níirnberg Hamburg Fiirth Nürnberg Hagen Tewes Schmidt Fiirth Viktória Köln Müller Mohos Fiirth Berlin Lohrmann Fiírlh Németország. T SaggSBS a válogatott csapat küldi túrájéról Ssi* ! Felelős szerkesztő: Kiss Gyula. Nyomatott Wedl.not F. és Fiai könyvnyomdájában Budapest, IV., Dalmady Győző-moa 8. Felelős vezető: Klug­ Béla igazgató.