Sporthirlap, 1924. november (15. évfolyam, 193-213. szám)

1924-11-02 / 193. szám

2. oldal 193. száza­dpontrK­RLAP IniaáCTnk­­ Katona Brlur dr. 8 jogi szemináriuma Budapest, IX. Ráday-utca 41. s7. Egyetrmtől 3 perem­-re­­mkészités Telefon: JÓZSEF 105—90. sz. tepezetbérlet Fiók : PÉCS és MISKOLCZ, Du­mnntts Soltész Nagy Kálmán­ utca 7. tanácskozás felelő termet hiányát. Volt néhány védése (különösen Kelemen egyik bombaszerű lövésének a kapu fölé tolása), amelyhez hasonlót a legjobb kapusainktól is ritkán látunk. A gól­nál a bekkek rossz helyezkedése miatt nem láthatta a labdát s így nem is védhette. A két Fogl közül már hosszabb idő óta Fogl 111 mutatkozik megbízha­­tóbbnak. Helyezkedés, határozottság és labdabiztosság tekintetében ma is felülmúlta Fogl //-et, sőt a rúgásai is térölelőbbek voltak. Fogl II. — ha általában meg is felelt a feladatának, — viszont csinált néhány súlyos­ he­­lyezkedési hibát és egy ízben fölényes­kedésével csaknem gólhoz segítette a mellette, kiugró Kohut révén az FTC-t. Az UTE Achilles-sarka a halfsor. Baubach reaktiválása semmit sem segített az újpesti csapatnak ezen a gyöngéjén, mert bizony a kiérde­mesült centerhalf labdabiztosságának és tempóbírásának megfogyatkozása folytán nem tudott gerince lenni a csapatnak. A fürge, fiatal FTC csatá­rok könnyen átmentek rajta s leszere­lésük a Fogl-párra háramlott. Talán még gyöngébben szerepelt Percs, aki­nél a formahanyatlás annál szembe­­szökőbb volt, mert­ Négerrel állott szemben, aki pedig nem tartozik az FTC fő erősségei közé. Biztató egye­dül Bölcskey szereplése volt, különö­sen a mérkőzés elején, amikor határo­­zottságával, gyorsaságával szinte megbénította Kohutot. A szemén szenvedett sérülése­ u­tán a második félidőben már kevesebbet mutatott Bölcskey, de agilitásával akkor is leg­hasznosabb tagja volt a fedezet­sor­nak. A csatársor most is csalódást kel­tett. Nagy lendülettel kezdte a játé­kot, néhány veszedelmes helyzetet teremtett az FTC kapuja előtt s úgy látszott, hogy könnyen elbánik a ferencvárosiak védelmével, annál is inkább, mert ekkor nem egyénenként, hanem együttes játékkal támadták vehemensen a kaput. Csakhamar ki­derült azonban, hogy az együttesnek több tagja gyenge arra, hogy az ered­ményességig fokozni tudja a tempót ; ezek a szemek kikapcsolódtak a lánc­ból és a csatársor szétesett részeire. Bekövetkezett az egység megbomlása akkor, amikor Bölcskey megsérülése és kiállása miatt Kelecsényi­ a half­­sorba vonult vissza, de nem tudta visszanyerni az egyöntetűségét a csatársor a második félidőben sem, amikor pedig ismét teljes volt. A ki­egyenlítést megelőző offenzívája is inkább egyesek, mint az egész csatár­sor akcióiból alakult ki. Az UTE csatárláncának leggyen­gébb szeme Csontos, aki sehogysem tudja visszaszerezni régi formáját. De nem mutatkozott régi erejében Jeszmás sem, akinek a csatársor irá­nyítása azelőtt sem volt az erős ol­dala, de tegnap áttörései és lövései sem sikerültek. A csatársor harmadik régi tagja,­ Szidon fittnek látszik, de mintha játékkedvéből vesztett volna. A jobbszárny szinte külön játékot folytatott. Argyelán, aki összjátékra hajlamos játékos, ha igyekezett is tá­­­­mogatni pauszaival Jeszniást, mégis inkább jobbra húzott, Kelecsinyihez, akitől remélhette, hogy visszajuttatja I­lefut, Fogl III szereli. A kirúgást Kevicky Sroruthoz juttatja, szépen centerez, Peris átlépi a labdát, de Hégert Fogl III szereli. Jeszmás— Szidon szép támadását Takács II rombolja szét. Argyelán—Kelecsényi támadását Matkovics komerre védi. (6. p.) A komért Jeszmás mellé fejeli. A kirúgásból Kelemen Hégert szök­teti, de Percs pompásan szerel, Szi­­dont szökteti, aki lefut, de kapu mellé centerez. (7. p.) A mérkőzés első szép mozzanata. Bölcskei­ passzával Kelecsényi lefut, Argyelánhoz passzol, aki Jeszmást szökteti, Jeszmás Csontosnak adja a labdát, majd­ a visszakapott labdát a 16-osról pompásan lövi­k alig a kapu mellé. (8. p.) Most az FTC vezet pár támadást, Kohutot Vogl II. majd­­Stecovitsot Bölcskey szereli. Felnyomul az UTE is, de Percs ok nélkül fantos az FTC kapuja előtt. (10. p.) Most Csontos passzával Szidon pom­pásan lefut és 20 méterről gyilkos lö­vést küld alig a­ kapu­ fölé. A 13. p.-ben Fuhrmann Hégert szökteti, a labda előle Sándorhoz jut, aki pompás ke­ll kapu felé, de 3 méterrel a kapu előtt Fogl II utoléri és hátulról ki­kanalazza a labdát. Változatos mezőnyjáték, az FTC, majd az UTE kapuja forog veszély­ben, a csatársorok egymásután vezet­nek támadásokat, de míg az FTC szépen kombinál, addig az UTE négy csatára rendszertelenül roha­mozza az FTC kapuját. A 25. perc­ben Kelemen hosszan szökteti Hégert, aki lefut, de könnyű helyzetben kapu mögé centerez. A 26. percben Fuhr­mann a 16-oson alig kívül rendszer vét, de a szabadrúgást Blum kapás­ból küldi vissza a mezőnybe, a labda Baubachtól Szidonhoz kerül, akit Fuhrmann faultol. A szabadrúgást­ Szidon rúgja, de iveit labdáját Ke­­vicky a mezőnybe fejeli. Kelemen Kohutot szökteti, akit Fogl II sze­rel. (27­. p.) Pompás FTC-támadás Kelemen rendszén akad meg. Csontot kerül most jó helyzetbe, de hiábavalóan forog és a labdát elveszti, 29. percben Héger fut le, de Augusztinovics ügyesen véd. Majd ugyanőt a 31. percben a Fogs­­pár együttesen szereli. Jeszmás szék­ F­én­yes választék KSfflRff­­le fényképezőgépekben ■®MsiU"Sl31" ^látcsövekben 1V" Estetem"tér 5 tenisz- és hockegü­tőkben VÉTEL CSERE __Lóversenytéri pálya .Vasárnap délután 1 21 órakor Ékszerész — UMTE H3 órakor „33“ FC — EMTK II. osztályt* bajnoki­­mérkőzések_____ Modern bútorszalon állandó nagy kiállítása. — Teljes lakberendezések. Üllői-ut 14 és Baross-n. n ' _ - i| -_i_ as,^.sí; Gáspár Nánom­ neki a labdát. Kelecsényi igyekezett is kielégíteni partnerét és sikerült is többször jó helyzetet teremteni szá­mára, de Argyelán lövéseit nem kisérte szerencse. Az UTE-nek kedvez a szerencse a választásnál és FTC kezdi a játékot. Kelemen Stecovitshoz passzol, aki pár lépést tesz a Labdával, de Bölcskey szereli, Argyelánhoz passzol, aki szé­pen lefut, Takács taccsra ment. Az első pár perc az UTE-é. Hatalmas iramban vezeti a mérkőzést, támadást­­támadás után vezet. Kelecsényi lefut, centerez, a labda Szidonhoz kerül, aki jobblábbal mellé lő. Jeszmás át­dolgozza magát az FTC-védelmen, de fölé lő. Csontos ügyetlenkedik az FTC kapuja előtt. Takács is végre leszereli. Percs elhibázza Sándor lab­dáját, Héger kapja a labdát, szépen tesztpasszal Kohutot szökteti, de őt Bölcskey szereli. Nagy fölénybe kerül most az FTC. Baubach igen sokat hibáz, a center­­halt helye állandóan üres. Sándor a 15. percben élesen fölé lő, majd Kele­men négerhez passzol, akinek ivett centerét Kohut kapja és azonnal is lövi, éles, szép lövését Augusztinovics bravúrosan fogja. A 18. percben Bölcskey összefut Stecovitssal, megsérül és kiáll. Az UTE a félidő végéig tíz ember­rel játszik, Kelecsényi megy hátra hal­nak. Az FTC mind­ vehemenseb­ben támad. Matkovics—Stecovits­— Kohut—Sándor összjátékából utóbbi gyengén kapura lő, majd Stecovits— Kohut formás támadását Kelecsényi rombolja szét. A 20. percben van az első veszélyes FTC-támadás. Kelemen szépen ki­szökteti Stecovitsot, aki egyedül rohan teti Szidont, de Fuhrmann elhalássza előle a labdát és hazajátszik (34. p.). Veszélyes FTC-támadást ront el Sán­dor (35. p.).­Argyelán Blum arcába rúg, majd Jeszmás dolgozza át magát az FTC védelmén, Csontoshoz passzol, aki késik (37. p.). Kelemen—Stecovits —Kohut összjátékát Fogl II. rom­bolja szét. Veszélyes helyzet adódik ismét az UTE kapuja előtt. A kiugró Stecovitsot Fogl II. a 16-oson fontolja, a szabad­rúgást Kohut lövi. Bombaszerű lövését Augusztinovics nagyszerűen védi (40. p.). Kelecsényi szépen szökteti Argye­­lánt, de őt Blum taccsra szereli. Majd az FTC nyomul ismét föl, de Sándor túlélőre szökteti Hégert, a labdát Percs elfogja, Jeszmást szökteti, aki Csontoshoz passzol, de Csontos veszé­lyes helyzetben rendszer vét. (43. p.) A szabadrúgást Fuhrmann lövi. A labda Kelemenhez kerül, aki nyugodtan stoppol, és míg az UTE- védelem tétovázik, jobblábbal a balsarokba pompás, helyezett gólt 16. Augusztinovics veti magát, de az éles lövést nem foghatja, 1:0. (45. p.) Kezdés után a bíró azonnal a félidő végét jelzi. Újrakezdés u­tán Bölcskey ismét beáll és így teljes az UTE csapata. Az UTE kezd, de az első tá­madást az FTC vezeti. Kelemen—Sán­dor—Héger összjátékkal rohamozzák az UTE kapuját, de Percs Körnerra szerel. (1 p.) A kornért Héger lövi, de a magas labdát Augusztinovics nagyszerű felugrással menti. Fogl III -a 16-oson felvágja Sándort, a szabad­rúgást Kohut fölé lövi. A kirúgást Reviczky Kelemenhez fejeli, aki gyen­ge lövést küld a kapura. Augusztino­vics véd, kirúgott labdájából Jeszmás Szidont szökteti, őt azonban Takács II taccsra szereli. 3. p. Jeszmás kiugrik az FTC vé­delmi gyűrűjéből és erős lövést küld a kapura, ám Amsei nagy bravúrral véd.. A következő percben ismét jó hely­zetbe kerül Jeszmás, de a kapu előtt fellöki szabálytalanul Blumot. Az UTE hevesen küzd a kiegyenlítő gólért, de csatárai éppen a legbiztosabb hely­zetekben követnek el feltűnő hibákat, az FTC védelme pedig biztosan mű­ködik. Argyelán szépen elhúz Matko­vics mellett, szökteti Kelecsényit, ha utóbbi élesen, mellé. lő. (4. p.) Sándor és Baubach összefutnak, a labda néger­hez kerül, Percs hibáz, de Fogl III az utolsó pillanatban szereli Hégert. Majd Kelemen lő a 16-osról kapura, de Augusztinovics a helyén van. Nyomasztó az FTC fölénye, Sándor, Kelemen, Kohut lövései jutnak sorba kapu mellé, vagy fölé. (8. p.) Peics kiugratja Szidont, akinek centerét Kevicky elhibázza, de Jeszmás dribb­­lizik, úgy hogy Matkovics szereli. Csontos jó helyzetbe kerül, de a kapu előtt oktalanul fontolja Takács II-t. (9. p.) Az FTC állandóan Hégert küldi frontba, de őt Fogl III mindannyiszor szereli. (12. p.) Jeszmás kiugrik, de Blum kornerra szereli. A korner ered­ménytelen. Majd­ Szidon lefutja Fuhrmannt, beadásából Jeszmás lől gyengén Amsei kezébe. (14. p.) Most Fuhrmann lő élesen az UTE kapujára, de Auguszli­­novits véd, majd Héger fejesét szé­pen lehúzza. Héger—Stecovits— Kohut összjátékából utóbbi a 16-osról mellé lő (17. p.) Sándor foutolja Percset, a szabadrúgást Csontos kapja, de jó helyzetben elengedi a labdát, amellyel Fuhrmann Hégert szökteti, de formás beadása Kelement offszei-­ ben találja. Üllői-úti pálya. Vasárnap d. u. fél 3 órakor: BUDAPEST - ZÁGRÁB városok közötti válogatott mérkőzés Előtte fél 1 órakor: BTC — YÖRK­OWIS I. osztályú bajnoki mérkőzés . CSAPAT CSODÁLKOZZ! 5000 K.-ért ócska nyakkendőmből S.-né újat csinált. Hársfa-u. 9. fldsz. 4. -í­­ééé-fr | FÉRFI | | SZVETTEREK * klub színemként |­­ 2. készen és rendelésre ! « nagy választékban ❖ ) a % BfiOfll Budapest, VIII. Rákóczi-út 61 ♦ 4 StiluHI-nál Telefon : József 61—63