Sporthirlap, 1928. január (19. évfolyam, 1-12. szám)

1928-01-02 / 1. szám

HéSf ? Budapest^ XIe. érf. 1. sz. 1928 január ^ - íjtttt J6 tíUÚT [Sportb^W ■s2erlies7:JöRö-' es Kifidóhirata. Bwlapest, VL kerület. Rúzsa ueca Itt. Ul. emele! I’áTirat) cím Sporthirlap Budapast. t­elefonszám Szerkesztttség: Lipót tilló—51 Kiadóhivatal: Teréz 112-41 Előfizetési írak: Belföldre egy negyedévre 5 pengő (egy hónapra 2 pengő); Ausztriába 6 pengő. Egyéb külföldre egy negyedévre 7­50 pengő.­EGJELENIK HÉTFŐN, CSÜTÖRTÖKÖN ÉS SZOMBATON. Egyes szám ára: Belföldön 16 fillér. Ausztriában já­­r. •Jugoszlávia 3 dinár. Csehszlovákia I. •' '■ Románia le­let Franciaország l'cOfr.Olaassonzs. k. Német­ország 25 a. p­. Lengyelország 30 gr. ,­ruerika 5 c. Levélcím • Budapest 62., postanók .S2. Újpest döntetlenül végzett Páduában, a Ferencváros győzött Alexandriában A III. FC győzött Szalonikiben, a BSE győzelmesen fejezte be német túráját és csak a Bástya szenvedett meg nem érdemelt vereséget Olaszországban Az újpesti fiúk szép játékukkal Páduát­ is meghódították Újpest—Padova 1:1 (1:1). Az­ Újpest Olaszországban txtrázó együttese vasárnap Páduában ven­dégszerepelt és pompás játékával ismét nagy sikert aratott. Ellenfele a Padova volt, amelynek csapatát a kerületi egyesületek legjobb játé­kosaival erősítették meg, így a Padova színeiben játszott Barzan, Vecchino, Monti és a két Busilli. Az Újpest ellenfelének játékereje ily­­képen nem sokkal maradt alatta az olasz válogatott csapat játékerejé­nek A mérkőzést mintegy 5000 főnyi közönség nézte végig, akik elisme­réssel élvezték az újpestiek pompás játékát. A jeges pálya ellenére Új­pest nagy lendülettel párosult ma­gas színvonalú futballt mutatott be és a második félidőben nagy fölénybe jutott, azonban csatárai a kínálkozó helyzeteket nem tudták kihasználni. Az első támadásokat Újpest ve­zeti, de Padova szerzi ok­a a ve­­zető gólt. A­ 12-ik percb­en Voed­­noa szabadrúgását Beneda védeni ké­szül, de a síkos talajon elcsúszik és a labda a hálóba jut. Az olaszok ■azonban nem sokáig örülhetnek az eredménynek, mert a 25-ik perc­ben Ancr -védhetetlen lövéssel ki­egyenlít. Az első félidő változat­­t­ját­ék­a után a második félidőben Újpest fülénye kidomborodik, azonban a nehéz pályán eredmény nem adódik. Újpest együttesének valamennyi tagja derekasan megállta a helyét. A nagyon szép mérkőzést az olasz bíró jól vezette. Újpest a következő összeállítás­ban játszott , de oda — Sternberg, Fogl Ztt.'. — Borsányi, Lutz II., Péter — Ströck, Wilhelm II., Auer, Spitz, P. Szabó, fel az AS. Róma ellen és­­­lekes, szép játékával feledtette a szombati Vr­­eség keserűségeit. A szegediek a második félidőben nagy fölényben játszottak. Az első félidő eredménytelen já­­téka "'áll a mási­­­k félidő 5-ik per­cében Sossioh ré én a Roma jut vezetéshez, azonban a 10-ik percben Weber kiegyenlít. A­­csapatban ismét kiváló játé­kot nyújtott Tóth, de nagy­on jól ját­­s­zott Kronenbjerger, valamint Ábrá­ti­m is és kitűnően vert­e a balját Adri. Szombaton kikapott, vasárnap döntet­lenül játszott a Bástya Rómában Lazio—Bástya 3:1 (0:1). A Bástya szombaton Rómában az olasz bajnokság kilencedik he­lyezettjével, a Lazio csapatával mérkőzött és 3:1 (0:1) arányban vereséget szenvedett. A mérkőzés első félidejében a Bástya nagy fö­lényben játszott, de balszerencséje miatt a sorozatos akciók nem jár­tak sikerrel. . A vezető gólt a 3­-ik percben Kronenberger­ szerezte meg a sze­gedieknek, majd a második félidő változatos küzdelmében a Lazio Cevertini góljával a kezdés után rögtön kiegyenlített, a 7-ik perc­ben Beck öngólja révén a vezetés­hez jutott és a 24-ik percben Sa­ntion bebiztosította az olaszok győ­zelmét. A Bástya veresége főképpen Weiglhofer indolens­­játékának a következménye. A csapat legjobb embere Tóth volt, aki nagy e­­­rűen oldotta meg nehéz feladatát. A védelemben Adit nyújtott elfo­gadható játékot, a csatársorban pedig Varga és Höss vonta ma­gára a figyelmet. A mérkőzést A­nova bíró kifo­gástalanul vezette. Bástya—AS Roma 1:1 (0:0) A Bástya­­ Rómában... vasárnap Höss és Weiglhoffer nélkül állt Kairói döntetlenjét Alexandriában gy­őzelem­mmel korrigálta a Ferencváros Ferencváros-Kairó 1:1 (0:1) .­­ A Ferencváros Egyptom­ban pén­teken játszotta le harmadik mérkő­zését, amelyen Kairó város váloga­tott csapata volt az ellenfele. A zöld-fehérek ezúttal bágyadtan ját­szottak és különösen a csapat csa­társora volt gyenge formában. A kairóiaknak az első félidőben si­került a vezetést megszerezni, de a Ferencváros szünet után kiegyenlí­tett. Takács II. egy 11-est a kapus kezébe lőtt. Ferencváros—Alexandria 1:0 (0:0) Vasárnap a Ferencváros Alexan­dria város válogatottjaival mér­kőzött és fölényes játék után 1:0 (0:0) arányban biztos győzelmet aratott. A mérkőzés egyetlen gól­ját a második félidő 9-ik percében Kautzky lőtte. A csapat ezúttal frissebben mozgott, de a csatársor tagjai góliszonyban szenvedtek. A védelem kitűnően játszott. A BSE utolsó mérkőzését is megnyerte Németországban BSE—Hildesheim válogatott 3:0 (2:0). A magyar amatőr bajnokcsapat vasárnap Hildet­he­i­m­b­e­n fejezte be németországi túráját. Utolsó mérkőzésén Hildesheim város válogatott legénysége volt a BSE ellenfele, azonban a magyar együttesnek az SV. Golba, és BC.. Chemnitz felett aratott nagyszerű győzelmeiből okulva, a vendéglátók esélyeiknek a növelése céljából han­noveri játékosokkal erősítették m­eg „városi" reprezentatív csapa­tukat. . .A­ mérkőzés nagy hidegben, 4000 főnyi közönség, előtt folyt le és a BSE 3:0 (2:0) arányú győzelmével végződött. A magyar bajnokcsapat szép játékkal megérdemelten nyerte a meccset, amelynek mind a három gólját Kiss lőtte. A BSE-nek még egy gólra volt nagy esélye, de Soponyai egy megítélt 11-esből a labdát a német kapus kezébe he­lyezte. Diadalmas, németországi fi­jukról kedden reggel ,9 órakor érkeznek haza a BSE expedíciójának tagjai. II. kér. FC—Ares 3:1 (Isi) A III. k­ér. FC Z un­tacsapata szombaton, nagy,­késéssel érkezett Szaloniteibe, ahol az együttesnek közvetlenül a megérkezés után kellett mérkőzni az Ares jóképes­­ségű csapatával. A hosszú utazás fáradalmai elle­nére az újlakiak pompás játékot mutattak be és a fellízott, mély talajon szinte kapujához szegez­ték a görög csapatot. A hatalmas fölényben Kocsis lőtte a III. ker. első gólját, amielyet a görögök ki­egyenlítettek, majd a­ második fél­időben Magyar és Lengyel juttat­ták a labdát, az Ares hálójába. FÓRUM UFA MAGÁNTANULÓK! Rákéesd­.út 4£L szám. Előkészítés .összevont vizsgákra. ÉRETTSÉGI­RE