Sporthirlap, 1928. július (19. évfolyam, 77-89. szám)

1928-07-02 / 77. szám

JL erében? Báe!10, de­­mégis idejében el­­várja­ a tefecát. Takács három rem­­ircesen sildült­ át, rá tévés azonban iyénge, Elefon­t szbadrúgása pedig időjátékosba­­megy. Végről a 10. percben Bukovit gáncsolják, amiért Fuhrmann szabadrúgást küld keresztben Takács II. felé, aki vagy tíz lépésről élesen, a bal­sarokba fejelt, (1:0). Most az osztrákok erősen támad­nak, ami­ben nagy szerepe van a ki­tűnő Madlmayernek. Koszta re­mekül lefut, centévézését a kapus kitjti, Koholt lő, de ezt is mentik. A bécsi jobboldal kísérletezik, Huug­­ier is elvégzi a dolgát. A 24. .perc­ben Koszta centerét Takács II. fe­jeli, amikor offszájd címén meg­állítja a bíró. Wörtdrák labdáját Wessely gyilkos erővel keresztben lövi el a kapu előtt.­­Fuhrmann, kornert vét, ebből Horváth­­lövését Huber elvetéssel fogja. Néhány meleg ferencvárosi perc.. A 31. percben Szedlacsek labdája tisztán találja Takácsot és ez már ok arra, hogy offszájdot fújjon a bíró. K­lles nagy helyzetben kapu mellé lő. A játék nívótlan­, csapkodós. A 43. percben Kohut jó labdával elszökik Sehramseis mellett, Szedlacsek kapja a labdát,­de lövése a hatosról el­hal bál­ót ér. A 44. percben Szedlacsek körvért szerez, Kö­bül a tizenhatosra irányítja, ahol Bukovi Kirtéren rést talál és élesen félmagasan küldi a sarokba. (2:0). Szünet után is a Rapid veszélyez­tet előbbi. A 3-ik percben Takács I. kornert vét. Ebből Smissik lő, de gye­rigán. Berkessy, a másik kapu­nál pedig Schramsé is-vét­ő rendszer, egyik a kapu mellé fut, a másik lövést Huber fogja. A S-ik. percben csaknem megismétlődik az első gól jelenete, de Takács II. most mellé fejel. Wessely kiugrik, de most nem megy a lövés olyan nagy szeren­csével, mint pénteken. A 10-ik perc­ben Wonldrak offszájdról indul, cen­­te­zezése Hangiért elmellőzi, Jones már lövésre lendül, amikor Takács I. belép. Óriási helyzet volt: Takács II. kornert szerez, a­mott viszont Inxet nagy helyzetben luftok Most Rapid-ostrom fejlődik. Wessely igyekszik különösen. Közben Ta­kács II. egyik fejese majdnem gólt hoz. A 18-ik percben Koszta cente­­rezéséből Turay bombaerős lövést ereszt meg, amit a kapus bravúros elvetéssel véd. A Ferencváros biz­tosan tartja a mérkőzést és mintha ennek tudatában kényelmesebb vol­na a játéka. Kölnit centere Kosztot hozza jó helyzetbe, a lövés azonban keresztben megy el. Huber beleveti magát Luef rohamába és a kipat­tanó labdát Fuhrmann megszerzi. Wessely ívelt lövése a kapur mellé csúszik. A 24- ik. percben Turay lő, a­ labda lecsúszik, de éppen Kohnt elé, aki 8 méterről beteszi. (3:0). Fuhrmann haza játszik, majd a Ifi-ik pereiben Szedlacsek a Kekk mögött ki­szökteti Kosztát, ez ugyanígy Takács Il-t akinek a lövésébe a kapus beleveti magát, a labda félrepattan, de megint Kohut ísé, aki nagy erővel bevágja. (4:0). A Ferencváros egy ideig még len­ TENNISZ Egy EVEZŐS -Ú­SZÓ .................. FÜRDŐ CIKKEK ........ Legnagyobb választék­ban, legdivatosabb amerikai és angol gyárt­mányok KERTÉSZ II-NÉL ANDRÁS GY­ÍT IS dületben marad. A 32h­k- percben TrekácS-H. kissé offszájldgyanúsan egyedül kiszökik, de elsieti, a lövést és a kapus védheti. Óriási helyzet volt, mert Takáccsal szemben senki sem állott és a meglepett kapus mozdulni is elfelejtett. Most lassan kezdődik a Rapid nyomása. Horváth húsz méterről kapu fölé lő. Utána kavarodás tá­mad. Wondrak futtában vad erővel keresztben lő el a kapu előtt. Szed­lacsek egyszer átsiklik a védőkön, de elhamarkodva lő. Takács II. is a körnervonaltól forog befelé, egy­szerűen gólt lőhetne, mégis a kapus kezébe irányítja, a­­labdát, úgy lát­szik,­min­thia a Rapid fáradt lenne és a Ferencváros kezd­ kényelmesen játszani. Már időt húznak a fracli­­játékosok, taccsra játszanak és­­Turay is a védelembe húzódik, amikor_megindul_-U‘~Rapid-görgő­­tűz. Rettantő" erejű finisre szedi össze az erejét a bécsi csatársor. A 40. percben. Wondrak támad, Takács szere­lése rövid, Wessely tisztán húz rá és húsz méterről orrheggyel valóságos ágyúlövést zúdít a felső sarokba. (4:1). Egy perc múlva Fuh­rmann­­ál, Ta­kács ollóba fogják Wesselyt. A bíró tizenegyest ítél, amiit­ Wes­sely éle­sen a kapu mellé helyez. A ferenc­városi kapu előtt a zavar ütött ta­nyát. A 44. percben Smistik átbxikdácsol, az előtte tömörülő soron és Huber mel­lett bevágja a labdát. (4:2). Nagy izgalmak között fejeződik be a mérkőzés. Bíró: Birleni (Berlin). 1 HÉTFA M2S JÚLIUS 2. Az első félidőreeli nagyszerű csatárjáték és Biri pompás védése megérdemelt sikert hoztak a ma­gyar csapatnak ■—v mm.au­b —Jichim..—— Hungária—Admira 1: 1 (1: 1) Hungária: Bin — MandJ, Kocsis — Kiéber, Kalmár, Schneider — Haar, Molnár Konrád, Hirzer, P. Szabó. — Admira: Franzl — Wozi, Janda — Kllwitsch Stroh, Scbott — Siegl, Iílima, Stojber, Seholl,Runge Akárcsak a Ferencvárosnak, a Hun­gáriának is sikerült némileg h­elyreütni az előző napi kudarcot. De míg bajnok­csapatunk értékes győzelemmel is bizo­nyította­, az első napi eredmény irreali­tását, addig a Hungária a számszerű eredményben nem­ tudta kifejezésre jut­tatni a sikert,, amit­ különösen az első félidőben mutatott pompás­­játékával a bécsi közönség előtt aratott. A kék-fe­hérek eredménye azonban így is van olyan értékes, mint a Ferencvárosé, hi­szen az Admira pénteken éppen a ma­gyar bajnokkal szemben bizonyította be, hogy ma Bécsnek egyik legakcióképe­­sebb és legeredményesebb együttese.­­ Meg lehetett azonban állapítani az oszt­rák bajnokcsapat Hungária elleni játé­kából, hogy az a forma, amit pénteken a Ferencváros ellen­­kifutott, egy kivé­telesen jó diszpozíció következménye volt. A kék-fehérek is veszélyes offen­zív­ együttesnek bizony­ult a bécsi­, baj­nok, de akcióit­ nem kísérte olyan szen­zációs siker, mint pénteken. Igaz vi­szont, hogy a Hungária védelme egysé­gesebben, és biztosabban lépett fel elle­ne, mint az első napon a Ferencvárosé. A Hungária kapuját ugyanis Biri meglepő­ bravúr­ral,­ nagyszerű stílusban védte, úgyany­­nyira, hogy a közönség éppen olyan lel­kesen­ tapsolta őt, mint kedvencét, az ugyancsak­ remekül működő Franzli A bekkek, közöl Kocsis az egész meccs alatt egyenletes, jó munkát végzett, de különösen kiváló volt a teljesítménye az első félidőben, amikor a nehezen len­dületbe " jött. Mandl bizonytalanságát is egyensúlyoznia kellett. A­ második fél­időben aztán Mandl is magára talált, s ettől kezdve a védelmi trió áttörhetetlen , falanxnak bizonyult. A halfsorban Kalmár végezte a legér­tékesebb munkát. Eleinte kissé elfogó­­dottan játszott,.... de aztán fokozatosan feljavult, s végül kivételes képességei a védő és támadó munkában egyaránt érvényesültek. A két szélső halt nem tudta átvenni Kalmár lendületét. Kieber a támadóperiódusok alatt frontban volt, de a védőmunkában a nagytechnikájú és gyors Rungeval szemben alulmaradt. Schneider betegen játszott, ami megszo­kott agilitásának és biztosságának ro­vására ment. A csatársor a® első félidőben, Konrád mesteri irányítása mellett, a bécsieket is meghódító remek akciókkal dolgozott. Később Konrád­ a trükköket kissé­ túl­zásba vitte, majd­­ kezdett ki kihagyni, ami természetesen bénítólag­ hatott a támadások erejére. Feltűnően nagy­ ja­vulást mutatót a bécsi meccseken Haar, akinek azonban nagy hibája, hogy nincs elég önbizalma, s olyan labdákat is partnereinek passzol. . .amikkel besétál­hatna a kapuba. Molnár az első félidő­ben nagyon, agilisan­ és invenciózusan játszott, a második félidőben, azonban ellanyhult. A kapu előtti akcióit és lö­véseit nagy balszerencse kísérte. Ugyan­ezt mondhatjuk Hirzerről és P. Szabó­ról is, akik a jobbszárnynál jóval többet, voltak akcióban, nagyszerű helyzeteket, dolgoztak ki maguknak, de befejező, lé­péseiket­­élkezik­e­­ a szerencse. Az Admira­l■ csapatának Franzl volt a hőse. Az első percekben ugyan némi bizonytalanság mutatkozott rajta, de talentuma hama­rosan legyőzte a pillanatnyi indiszpozí­­ciót és nagyszerű védésekkel akadályoz­ta meg a Hungária támadóperiódusai­nak teljes sikerét. A két bekk a szokott megbízható támogatója volt a kiváló kapusnak. A­ halfsorban különösen Schrott vég­zett kiváló, végig egyenletes munkát. Stroh és Klivitsch nem bírták végig az iramot, de amíg frontban voltak, ke­mény , ellentállást és romboló munkát fejtettek ki a Hungária csatárkvintett­­jével szemben, és­ lendülettel támogatták saját támadókvintettjüket. A csatársorban a,, bekötött, fejjel és nem a megszokott helyén játszó Runge volt a legveszélyesebb. A­ többiek gyen­gébben operáltak, mint pénteken, he­lyesebben. Mi most is élénk, nagy átü­tő­­erejű támadásaikat nem kisérte olyan szerencse, mint a Ferencváros ellen. A Hungária kezd, de az Admira az­ első támadó,­­ Sehall lövése azonban lecsúszik. A bécsi baj­nok kezdő lendülete nagyobb, s­­a percben Birinek alkalma van Klíma lö­vésének bravúros fogásával jó formáját bizonyítani. A túlsó kapunál Franzl,ép­pen ellenkezőleg, néhány bizonytalan lé­pést csinál, előbb rosszul fut ki Konrád passzára, majd Hirzer éles lövését ki­ejti, a szerencse azonban mindkétszer átsegíti a kritikus helyzeten. Az off­szájdról startoló Sieglt Biri bátor bele­­vetéssel szerelt. ■ Most akcióba lép Kon­rád és remek akciókkal kápráztatja el a bécsieket.. Egymásután jönnek a gyors akciók, de a jó befejezés késik. Végre a 8. percben Haar kornere eredményt hoz. A jó sarokrúgásból Konrádhoz kerül a labda, ő hátrafelé cselez,­­ majd váratlanul balra íveli a labdát, Pz'" Szabó’ rástartol és há« ,...v rom­­lépésitől befejeli. (1:0). A gól után folytatódik a Hungária of­­­fenzivája, de kevesebb tervszerűséggel.­­Haar passzát Molnár kapásból lövi és a labda centiméterekkel fut a túlsó léc mellett a kapu mögé. Most az Admira is lélekzethez jut. . . . 1 :. . A 10. percben­ Rangé elhúz Kié­­ber mellett, majd Mandlon is túl­­­­jut, a kapu sarkáig fut, onnan hátrapasszol Stoibernek, aki véd­­hetetlenül belövi a­ kiegyenlítő gólt. (1:1). '* •A Hungária újra erősít. P. Szabó be­­adását Haar a' kapu­­ mellé lövi," majd Haar lefut,­ Hirzernek passzol, de a lö­vés- m­ost sem "Sikerül.. Az Adtaira­t ismét Runge dobja frontba,, ám beadását Sehall ellövi- A túl oldalon Haar,lövése ad dolgot Franzlnak, aki­­előbb­ kiejti, majd szorongatott,-, - helyzetben-,.1 lábbal taccsra vágja a­ labdát. A 21. percben, kornerből Sehall lő és labdája alig ke­rüli el a kaput. A lendületbe jött Kal­már indít támadást, Haar szökteti, en­nek beadását •Konrád nem éri el, a bal­oldaliak is Lekésnek és 'a­' tiszta'labda Aárba vész.. A­ 21. percben Siega veszélyes lefutását Kocsis, átbuktatással­ állítja még. A magyar",, kolónia tizenegyestől fél, ,de a bíró, aki pénteken nyakra-főre ítélte a büntetőr­igásokat, most enyhe hangulatban van és a 11-es elmarad. Most pazar Franzl-akció ejti­ lázba a közönséget.. .a bécsi­ kapusfenomén Hir­­zer- bombáját remek robinzonáddal tolja a léc fölé. A sarokrúgást Kalmár a kapu fölé­ fejeli.­­ A­ Hungária center­­ballja nagy elánnal dolgozik. A­­követ­kező akciónál is a kapu előtt van, de lövése eteni sikerül. A Hungária most is­mét be­lelépi­ tdul-rá szép, kombinációs já­tékba. Molnár—Kiében—Hirzer- utat tesz meg a labda, Hirzer emberbe lő, a labda I­. Szabóhoz pattan, aki azonban jó hely­­­­zetből rosszul lő. Hirzer ismét kiugrik, a lcon belül elnyomják, de a H-es gya­nús­ szituáción a bíró most is átsiklik — a paritás kedvéért. A 34. percben Kon­­rád véletlenül arcon rúgja az alacsonyan fejelő .Sokettól, szerencsére nincs na­gyobb baj, de­ azért az­­ártatlan Csámi nem kerüli el a’bécsi publikum pfujolá­sát. ... • A második­'félidő­ben Haar­­ beadása és Franzl biztos védése­ az első­­akció. Majd Kom­­ári kapásból küld lövést a sarok felé, de­ egyik bekk lábáról kornerre pattan a labda. Most Siegl fnt le. Ko­csis lefékezi, és a­.lövés a kapu mellé jut. A Hu­ngária két­ bekkje ettől kezdve imponáló biztossággal­ operál. A játék támadó irama.. . alábbhagy,­­ de azért Klim­a bombalövése dolgot ,ad Birinek, aki pompás­­belevetéssel kapja el a lab­dát a­ fejelni készülő Seball elől. Most Hungária-akciók következnek. P. Szabó beadását Molnár nagy, erővel­­ emberbe lövi, a labda Hirzeríhez kerül, a­ki­­áttör vele, lő és a labda. a­ kapufa felső olda­láról a kapuvonalra pattan, ahol, Franzl t­óbasalva, elfogja. ‘A: Hungária gólt reklamál, de az bíró nem adja meg. A 32. percben izgalmas szituáció a Hungária kapuja előtt. Runge lő, a labda kifelé tart,­de a kapufa mellett a pályán­­kívülálló Fehér lábáról,­­vissza­pattan a kapu elé, ahonnan Klima be­vágja. A bíró gólt, ítél, de amikor Fehér megmagyarázza, hogy­ a labda kívülről került vissza a mezőnybe és ezt az­­állí­tását egy bécsi néző is igazolja, ítéletét visszavonja. . A Hungária most ismét tempót dik­­­­tál. Ha azt a 16­ön belül buktatják,, de nincs ,11-es.­­ A 42. percben alkalma volna a Hungáriának megnyerni a­­meccset, Hirzer ugyanis megugrik, a kapu előtt bead, a tisztán álló Molnár kapásból lőni akar, de a labda lecsúszik a lábáról és kiperdül. Még egy P. Szabó-akció és vége a meccsnek. Bíró: Zenitek. Teljes csónakfelszerelések és alkatrészek a legjutányosab­­ban és legnagyobb választék­ban beszerezhetők RÓTH MÓR vaskereskedőnél Újpest, Árpád­ út 58. Kemény Gusztáv a, sarok. Tel: 919-58 Evezőlapát kiváló szépen kidolgozva, lakkozva, bőrözve, készen, egy darab P 9:50-től nOfUIJU/ alkatrészek UuUllAft kerekek vo­­wwwin­hi rósrézszegek,tárcsák stb. Kérjen árjegyzéket. DIÓSY JÁNOS Budapest, VII., RÁkócsi­ út 24. Az Urániával szemben. FIGYELEM!! MEGJELENT!! Tennisz-, evezős-, úszó-, fürdő-, kerékpár- és nyári sportcikk árjegyzékünket ingyen és bérmentve megküldjük mindenkinek — aki a saját érdekét szem előtt tartva — azt tőlünk kéri. Haas Sportház VI., Andrássy­ út 13. szám