Sporthirlap, 1930. június (21. évfolyam, 63-73. szám)

1930-06-02 / 63. szám

2 A futball közönsége hitt a magyar válogatott csapatban és nem csalatko­zott. Régen volt mérkőzés, amely eny­­nyi akarattal, ennyi küzdőkedvvel telt Mind a két magyar—osztrák mérkőzést 2:1 arányban nyertük A nagy válogatott 1:0-ás félidő után már 2:0-ra vezetett és az osztrákok csak az utolsó percben szerezték meg a góljukat . A magyar csapat lendületes, lelkes és bravúros játékával kiengesztelte a közönséget Magyarország-Ausztria 2:1 (1:0) Fustb­a­llf­elszerelés kedved­ fizetési feltételekkel NEUMANN GÉZA NAGYMEZŐ­ UTCA 50 — RÁKÓCZI-OT­T 5 makodna a lelkekre az olasz mérkőzés súlyos árnyéka. Nem volt kifogásta­lan futballm­űvészet, néhol hiba csa-Tricipo szőtt az összmunkába és néha észre kellett venni, hogy a magyar együttes egyik-másik részén inog. De akarat nem hiányzott sehol, a komoly győzel­me itt nem működött olyan kifogás­talanul az osztrák masina, noha impor­táns volt a kulturáltság, amely most főképpen a védekezésében nyilvánult meg. Azzal a támadó fölénnyel,­­amit mutattunk, szerencsésebb nemzet vég­leg kitörölhette volna történetéből a ! Nem kell tudni ! fényképezni! Készítsen kirándulásairól, családi ese­ményeiről örökbecsű filmfelvételeket! PATHÉ BABY iwffiBPWR IhhIHuí­­ tekercs­ű­m (ttOO felvétel) Ára: 2.80 pengő Kapható minden fényképészeti szaküzletben Díjtalan árjegyzékkel szolgál : DANUBIUS NSZGÓItPtPiRI RT. Pathé Baby­ , osztálya Budapest, VII., Akácfa­ utca 6. el. És régen volt győzelem, amely a legminimálisabb arányával is ennyi örömet szerzett a közönségnek. Húszt­­ezer néző és magyar győzelem. Tetejé­be pedig olyan futballjáték, ami öröm­­mel tölthetne el akkor is, ha nem nyo­ WfCUOKSSSI mijJaSSxst Csak­ egy arasson múlott Ströck centerezése a kapufa mögött csúszik le a háló tetején. A szörnyű réssel érkező Toldi már csak fennakad a hálón, de a labdát nem érheti el. — Toldi, Hiden, Rainer, mi vágyakozás pedig helyenkint nagy­­­szerű teljesítményt váltott ki a játé­kosokból. Értékes és szép győzelem volt, mert az osztrák együttes komoly, nagy ér­tékekkel érkezett Budapestre. Láttunk negyedórát, amely felidézte az angol— osztrák mérkőzés lázas ostromzárát, szégyenfoltot. Nekünk m­agy öröm a parányi győzelem is, amelyet az utolsó percben tett minimálissá az osztrák gól. Megérdemelték ezt­­az ügyetlen és szerencsésen becsúszó góljukat az osztrákok, de a mieink a pompás já­tékkal, a fölénnyel és a nagyszerű veg revégénzz^^ NYARALHAT drága és egészségtelen bérelt nyaraló helyett. Szolid kivitelben már 1000 pangótól, kedvezményes fizetési felté­telekkel kapható. Kérjen prospektust! Malom­soky rt.Weekend ház­osztálya Budapest, VII., Franciskát Me­sitin rekedő kedvvel elég legalább két gólt érdemeltek volna. A reális eredmény ez lenne. De ne feledkezzünk meg a győze­lem elkönyvelésénél a közönségről. Az olasz lecke használt, a magyar együttes most maga mögött érezte a tömegek buzdító ritmusát. A közön­ség most nem ugrált fel a helyéről és nem hagyta magára a válogatott csapatot s a hála megmutatkozott a STOPPER NASSER TELIVÉREK Újpest, Árpád-út 42. sz. játékosok hatalmas erőfeszítésében. A magyar közönség és a válogatott csapat ezen a forró júniusi délutá­non ismét egymásra talált és egy fe­ledhetetlenül értékes küzdelem ko­hójában újra összeforrott. A magyar együttes nem volt kifogástalan s a mérkőzés alatt valóban feltárta azokat a hibá­kat, miket lapunk előre jelzett. A jobb- HÉTFŐ, 1930 JÚNIUS 2. SPORTÉRMEK, JELVÉNYEK VERSEN­YDTAK ARKANZAS IT„ UICI-UTCI 28. 0 MNS hjefTin ism­ét szárny nem tudott odaforradni a csa­pat törzséhez. Noha az első félidő­ben túlzottan is ide helyezték a táma­dás súlyát,­­Ströcktől — néhány elegáns centene­­zésen kívül — többnyire rosszul szál­lott befelé a labda­ . Vincének csak részletakciókban volt sikere, egyéb­ként elmerült és a végén a lámpalázas SÁTRAK MO5KOVICS BERLINI TÉR 3. idegessége ellenállhatatlanul ömlött el rajta. Itt volt a csapat a legmeddőbb. A jobbszárny után Berkessy követke­zik a gyengék sorában. Kezdése kitű­nő volt, de félóra után jelentkezett állóképességének hiánya. Innen fogva lassú volt, viszont a megszerzett lab­dái és fejesei ezután is szinte kifogás­talanul szálltak. Még Mánál ellen volt TUNGSRAM SIMA FELÜLETE ________NEM PISZKOLÓDIK