Sporthirlap, 1930. szeptember (21. évfolyam, 95-105. szám)

1930-09-01 / 95. szám

2 gjfggjj HÉTFŐ, 19.10 SZEPTEMBER 1. Kétszámjegyű győzelmet is kivívhatott volna a Ferencváros a Fall River ellen, de érthetetlenül kímélte az eleinte kényelmes, később durva amerikaiakat Ferencváros—Fall River 6:2 (3:0) Megérdemelték volna, hogy két­számjegyű vereséget­­mérjen rájuk a Ferencváros. Nem is­ értjük a kíméle­tet, amellyel a zöld-fehérek néha negyedórán át is csak afféle tréner­­partnerként kezelték az amerikai baj­nokot. Az amerikai bajnokcsapat úgy kezdett, mint ahogyan öreg urak­­át- Borotválkozó arcbőrét puhítja a cszecset szappan­­nélküli MORISSON borotva-krém. Kapható drogériákban. Főraktár: KOZ­­MOCKSM1Á­R 1 Budapest, V­i.­ Hermina­ ut 8 a._____ , szanák a golfjátékot, izgalmak nélkül, kényelmesen, érdektelenül, álmosan és­­ fütyülve a közönségre, amely vár tőlük „valamit”. Ezek­ után a második félidőben egészen érthetetlennek tűnt, hogy ezekben az emberekben egy­általában vér lakozik, amely felfor­­tyan, sportszerűtlen durvaságra ra­gadtat. Mérsékelt tudásuk mellett ezért érdemeltek volna kétszámjegyű vereséget. Ám a Ferencváros fiaiban sem volt elég lelkesedés­­keményen rá­verni erre az ellenfélre. Néha egye­nesen kellemetlen volt látni a kényel­mes, sőt a saját kapunk előtt a könnyel­műség határán mozgó játékot. Mint­egy nyolcezer ember volt az üllői úti pályán, csodás napsütésben, a kezdődő futballszezon­­ eseményeire várakozó színes karéjban. De a ferencvárosiak­ból felcsillanó ragyogó futballerények ellenére ez a mérkőzés lelkesedésre ragadtatni nem tudott. Wiczenik bíró sorsol, a Ferencvá­ros nap ellen kezd, a csapatok így állanak fel. Ferencváros: Amsei — Takács I., Korányi — Fuhrmann, Lyka, Berkessy — Táncos, Takács II., Turay, Toldi, Kohut. — Fall Ri­ver: Harper — Mc­Gill, Hungler — Nilsen, Montgomery, Coyle — Mc­Nab, Withe, Stark, Best, Mc­Kenna. Turay elindul és bombát lő a kapu fölé. Aztán az alvó ferencvárosiak között ügyeskedik egy-két Fall Ri­­ver-csatár — eredmény nélkül. A 9. percben két ferencvárosi komer, az­tán Fuhrmann kiadásával Táncos centerez és Takács II. töretlen vo­ a Fali RÍ ver ' 9 Mark v< zetó, Mac Qainn titkár, Gill, Mis sert, Eárper, Hungler (!), Montgomerey, Coyle,Mac Withe, Stark, Best, Mac Cenna. nalban továbbcsúsztatja a labdát a kapuba. (1:0). Nívótlan a mezőny, nagysokára, valamicskét erősít a Fe­rencváros, erre rögtön megzavarod­nak az amerikaiak, kapkodnak. A 19. percben remek balszárnú­ akció, Kohut centerez, Takács II. homloká­val lecsapja a labdát és gól (2:0). Három perc múlva Toldi fordulásból kegyetlen felsősarkos gólt lő (3:0). BÉRAUTÓ pisgánt magánjellegű városi és vidéki utakra minden időben rendelhető!!! OLCSÓBB MINT A TAXI ! AUT. 885 78. Itt elakad a játék, a Ferencváros uralkodik, de nem túl nagy erőfeszí­tés kell hozzá. Az amerikaiak már nem olyan nyugodtak, néhány erő­szakos fault látható. A második félidőt Stark center kezdi, a labdával­­elrugaszkodik. Ko- Futballlelszerelések KERTÉSZ Tádor és VESZEY István Rt. Váci utca 9 Árjegyzék rngyes rányi mellére lő, majd a visszapattanó labdát a­ kifutó Amsei mellett az üres kapuba juttatja. (3:1.) Erre folytatódik a félgőzös ferencvárosi fölény egészen a meccs végéig. A 7. Visszatérítjük a rádió előfizetési díját! percben­­Turay körül birkóznak a Vé­dők, Táncos üres és a hálóba kotorja a labdát. (4:1.) Most­­következik az erőszakosságok­­negyedórája, több csúnya amerikai faulttal és néhány hajszálhasogató bírói ítélettel, ami el­árulja, hogy Viczenik nincs ,a helyzet magaslatán.. "Élvezetről szó­­sem lehet. A 18. percben Turay áttör és a lab­dát Takács II. gurítja a kapuba. (5:1.) A 25. percben váratlan ellen­­támadás, Nab otthagyja a könnyel­műen álló bekkeket és éles lövést küld a sarokba. . (5:2.) További fe­rencvárosi fölény. A 32. percben Wi­­czenik kiállítja­ a faultoló­­Startot. A 34. percben Táncos komorét Lyka fe­jeli, Hungler véd, és Turay nagyszerű bombát küld a sarokba.­­(6:2.)­­ A Ferencvárosiaknál a csapat kon­díciója nagyon jó, feltűnő Turay emelkedő és fejlődő formája. Toldi Felső sor: Somló, Spitz, Spitzné, Borsányi, Auerné,­ Auer, Kővágóné, Kővágó, Kvaszné, Kvasz, Fogl III., Spitz édesapja. — Alsó sor: P. Szabó, Aknay, Dudás, Ströck, Víg, Volentik. Football C­A­A 4 k­n­­ I Dr.Káldor és Fivére­k IIIII ll H 11 sportházában i UtflUWH­ercsébei-til­at 15.sí. harckészsége. Takács II. sokszor egé­szen elmerül a gól előtt is! A két szélső sok oktalan dologot csinál, bár nem rossz. Kohut a jobbik. A fedezet­sor legjobbja Fuhrunann, eleganciája újra virul. Berkessy nehézkes még, Lyka egyelőre csak szorgalmas. A vé­delem jó, csak Takács I. nehézkes. Az amerikaiaknál a két bekk ki­emelkedően jó. Azontúl csak a center-