Sporthirlap, 1930. december (21. évfolyam, 129-138. szám)

1930-12-01 / 129. szám

HÉTFŐ, 1930 DECEMBER 1. |Sportf*ty­| A vasárnapi mérkőzések általában a papírformának megfelelően végződ­tek. Az őszi főderbin — hasonlóan az előző nagy összecsapásokhoz — meg­osztoztak a pontokon az ellenfelek s így a Hungária most már majdnem biztosan mint listavezető fogja zárni az I. liga őszi szezonját. A második helyre a III. ker. FC került, de az SPORTÉRMEK JELVÉNYEK JA VERSENYOLAK . Arkanzas IV., VÁCI­ UTCA 20. SZÁM MT Új képes dr­epoxiai lappén összes meccseit abszolvált Sabaria csak rosszabb gólarányával szorult a harmadik helyre, míg az Újpest egyelőre a negyedik hellyel kénytelen megelégedni, szorosan követve a Fe­rencváros és a Bocskai által. A hátsó régiókban nincs változás. Wéber öngólja Újpestet jut­­tatja vezetéshez, a Hungária két góllal válaszol, de a fi­nisben egy különös újpesti gól kialakítja a szokványos derbieredményt Úgy látszik, a sors könyvében az volt megírva, hogy az idei őszi derbik mind döntetlenül végződjenek. A két előző derb­imeccs hajszálra azonos eredménye után mintha mindenki szá­mított volna a harmadik, a legfonto­sabb derbimérkőzés döntetlen alaku­lására. Legalább is erre kell követ­keztetéi abból, hogy az újpesti sta­dionban egybesereglett mintegy 15.000 főnyi közönség aránylag elég nyugod­tan, nagyobb felindulás nélkül figyel­te a Hungária és az Újpest élénk, változatos küzdelmének fázisait. A mérkőzésről örömm­el állapíthatjuk meg, hogy igazi „nagy mérkőzés" volt, olyan, amilyennek az efféle döntő fontosságú küzdelemnek lennie kell. A két csapat becsülettel küzdötte végig a kétszer negyvenöt percet, az Vexet a Hungáriái A kék-fehérek jobbszárnya átjátszotta az Újpest védelmét. Az összekötőbe húzódott Varga emeli a labdát, amely a következő pillanatban váratlanul Huber kapujába vágódik. (2:1). Huber (U), Wihelm (U), Barátky (H), Varga (H), Dudás (U). 3 MODIAKO iramot mindkét fél tudta tartani, sőt az eredményességig fokozni is; fel­tűnő lendületbeli visszaesést, vagy ki­hagyást egyik oldalon sem tapasztal­tunk, legföljebb arról lehet beszélni, hogy egyik-másik játékos nem tudta kijátszani a szokott formáját főként azért, mert az ellenfél vele szemben álló játékosa éppen most legjobb for­májára futott fel. Dicsérettel kell azt is megemlítenünk, hogy t­úl heves iram ellenére komolyabb következményű összecsapások nem történtek s ha a dolog természeténél­ fogva­­akadt­­is néhány fault, azoknak inkább a játé­kosok „műesései” adtak pillanatnyi­lag veszélyes színezetet. Végeredmény­ben azonban megállapítható, mint igen örvendetes tény, hogy a nagy mér­­ eű RUHA, HÁTIZSÁK, VIHARKABÁT készítője, MOLNÁR GYULA VII., KÁROLY-KÖRÚT S/e. teletoo.. J. 321-02 közésnek nincs egyetlen komolyabb sérültje sem. A derbimérkőzés két félideje között a játék nívója és érdekessége tekin­tetében elég nagy volt a különbség. Az első félidőben mindkét részről több volt a bizonytalan kísérletezés, mint az elhatározó fellépés. Különösen Egy gyenge félidő után u­táni küzdelmet vívott egymással a Hungária és Újpest csapata s végül is döntetlen maradt a nagy csata A Ferencváros könnyen győzött Pécsett, a Sabaria szerencsével vitte el a pontokat Kispestről, a III. ker. FC szürke játékban verte a Budai „!1“-et, a Bocskai izgalmas küzdelemben a Bástyát igazi sífutó sportszerű norvég síruhához speciális erős kötésű tiszta gyap­júból készített, tartós síruhaszövetet gyári áron csak lerakatunkban kap Hungária — Újpest..................2:2­­0.01 Ferencváros— Pécs-Baranya 4­0 (2.0) 111. ker. FC—Budai „IV4 . 1.0 (1.0) Bocskai—Bástya.................. 4 3 (3.2) Sabaria - Kispest....................1.0 (1.0) Vasas—Nemzeti................................ 0.0 TRUNKHAHN Posztógyár és Ruhagyár Rt IV.. Prohászka Ottokár­ u. 8 -as Egyetemi temp­ómmal szemben Huber robinzonádja sem tudja megakadályozni Hirzer (a képen nem látható) kiegyenlítő gólját (1:1). Újpest akciószegénysége és határozat­lansága volt feltűnő, aminek okát egy­részt abban láttuk, hogy a fedezet­sorban csak Romlani tudott megfele­lően riposztozni a Hungária-halfsor egységes akciójára, a csatársorban pe­dig Szofiáni és Kármán csak technikai készségüket hasznosították különösebb áttörő lendület nélkül. Baj volt az is.