Sporthirlap, 1931. április (22. évfolyam, 32-41. szám)

1931-04-02 / 32. szám

2 Szelvény a k­ppbajnoksághoz Április 5-iki mérkőzés: Újpest—Ferencváros" A pályázó neve A pályázó akása . . . * » . * Ez a szelvény az eredmény pontos eltalálása esetén 3 pontot ér, de legkésőbb szombaton, ápri­lis 4-én postára kell adni. meg, Rastyovánszky eltéveszti a labdát, a résen álló Mátéffy pe­dig belövi az üres kapuba az egyenlítő gólt. (1:1). A gól után a bírók kara helyezkedik meglepően hanyagul. Kéner magas centere átszáll a BSE-védelmen, Do­bos lövése a kapufáról kipattan és Juhász dr. komért ítél. A közönség vészesen felmorajlik. A taccsbíró ez­úttal tényleg messze csúszkált a fél­pálya környékén és játék helyett egy izgatott drukkerrel váltott kedélyes becsületsértő eszmecserét. A játék változatos, hol az egyik, hol a másik kapu kerül veszélybe. Cseh 11. a BSE- támadások lelke. Kovács megértő társa. De a jó a Postás-halfsor is. A következő percek eseményei: Morvay nagy tigrisfejese, mellyel biztos gól­tól mentette meg kapuját, a bíró so­rozatos tévedése, a közönség fogytán levő türelme és az újabb BSE-vezető­­gól a 41. percben. Korner utáni kapu előtti kava­rodásból lövi Kozma. (2:1). A félidőben általános a panaszko­dás. A közönség a bírót szidja. A bíró a közönséget szidja és a BSE vezetői­re panaszkodik, mert hideg öltözőt adtak neki. A BSE és a Postások csa­pata kölcsönösen a szerencsére dühö­sek és a bíróról vannak kis vélemény­­nyel A második félidő úgy kezdődik, hogy Bobrik a 16-os jájékáról az alag­útba küld gólt. Utána a BSE kerül fölénybe, de van közben Postás-akció is, Vánkos nagy fölérúgásával. Kris­tóf szép védéseket produkál. A BSE csatársora nagyszerűen kombinál. A 10. percben jobboldalon folyik a já­ték. Kovács vezet támadást, Kisshez kerül a labda, ekkor Cseh II. nagy érzékkel kiugrik, Kiss labdája a 16-os felé száll, Kristóf kiszalad, Cseh II. azon­ban előbb éri el, kidriblizi a kapust és egy lépésről a hálóba gurít. (3:1). Cseh II. vezet ezután is szebbnél­­szebb akciókat. Minden hozzákerülő labda veszélyt jelent az ellenfélre. Kristóf többször kockáztat meg veszé­lyes kifutásokat, egyszer vagy har­minc méterre jut el kapujától. Cseh 11. hatalmas fölélövése fejezi be ezt a BSE-periódust. Utána Bobrik—Ván­kos—­Kertész kombináció után Kéner rohan le és a második gólt lövi a be­tonteknő szuterénjébe. Megint Cseh II. támad. Végig ariblizi az egész vé­delmet, a kapus kifut, őt is, átjátsza, üresen áll a kapu előtt, de nem lő, le­szökdécsel egészen a kapuig és­­ a kapufát is kidriblizi. Utána Szűcs nagy bombáját tolja Kristóf gyö­nyörű robinzonáddal kornerre. Ellbo­­gen faultja miatt Bobrik rúg szabad­rúgást, Cseh N­. hibázza, majd Kertész zsinórpasszával Kéner rohan le és beadását a balösz­­szekötőbe húzódott Dobos a 26. percben szabályosan juttatja a kapuba. (3:2). A játék kezd izgalmas lenni, de az eredmény most már nem változik. Izgalmas mérkőzés volt szerdán délután a Lágymányoson: a Törekvés és a BEAC játszották le elmaradt bajnoki meccsüket. A mérkőzés előtt a BEAC öltözőjé­ben bizakodó volt a hangulat. A já­tékosok erősen ígérgetik, hogy az őszi nagy vereségükért most revánsot vesznek. Fokozódik bizakodásuk, ami­kor a bennfentesek hírül hozzák, hogy a Törekvés tartalékosan áll ki, mert két legjobb embere, a nagy Regös és a válogatott balszélső, Baráth sérül­tek. A folyosón izgatottan jár-kel Den­­hoffer Gábor, a BSzKRT intézője. Néha-néha elmosolyodik, de csak akkor, amikor az egyetemisták vala­melyik játékosával találkozik. Den­­hoffer csapata szintén a bajnoki címért dolgozik, nem csoda tehát, hogy ilyenkor olvadozik a kedvesség­től és hízelgően mondja egyik BEAC- játékosnak: — Remélem Laci, elégtételt vesz­nek maguknak a Törekvésen. Mutas­sák meg, hogy magukat nem lehet csak amúgy lebecsülni. A Törekvésnél­ csend van. Félnek a pályától, no meg a BEAC-tól és mintha nem bíznának önmagukban. Papp Dénes elnök az egyetlen opti­mista közöttük, aki titkon reméli, hogy majd az a sok válogatott most is kitesz majd magáért és ha tartaléko­sak is, megnyerik a mérkőzést. A bírói öltözőben Vozik bíró felöl­tözve várja az igazolás idejét. Mel­lette ül határbírója, Weinberger. A pálya közben benépesül és mire a csapatok és a bíró megjelenik, tekin­télyes számú drukker várja a mérkő­zés kezdetét. Kijönnek a csapatok: REAC: Ta­kács — Mester, Ghymessy — Rajnai, Szék, Nagy — Borbély, Fülöp, Kon­­cicki, Vig, Szántó. — Törekvés: Ka­­menetzky — Gergely, Mészáros — Turner, Készéi I., Marosi — Nemes, Regős II., Készéi II., Déri, Baráth. Megindul a küzdelem. Az egyete­miek nagy lendülettel kezdenek, a Törekvés fölényes, mintha arra várna, hogy a BEAC mindent kiadjon ma­gából. A BEAC azonban ezzel nem törődik, hanem dolgozik szorgalmasan és támad , a Törekvés-védők pedig nagyon gyengék. Borbély megfut, élesen lő s a labda belső kapufáim­ ki­pattan. Vozik egyet fúj. Senki sem tudja mi lesz most, végül nagy meg­könnyebbülésre kaparúgást ítél. Most Nagy mesterien adja magasan előre a labdát Szántónak, aki egyszerre ugrik fel a magasba Gergellyel. Szántó ügyesebb, átfejeli a lab­dát, megkerüli a Törekvés bele­ket, stoppolásból lő és a labda hálót ér, pedig Slamenetzky véd­­hette volna. (1:0). A gól után következik az első Tö­rekvés-támadás. Nemes megszalad és az egyetemi védők mellett befelé ka­nyarodva, élesen gólt lő. A Törekvés örül, ám korai az öröme, mert Vozik meglátja Pusztai leszállását és a gólt nem adja meg. A 23. percben a Tö­rekvés jobbszárnya indít rohamot, Pusztai Dérihez játszik, ez Ne­meshez aki a helyén van és ki­egyenlít. (1:1). Az öröm azonban ismét csak korai. Mert a következő pillanatban az egye­temiek támadnak." A Törekvés faultot vét, Rajnai áll neki a szabadrúgásnak és a volt csatár hatalmas lövéssel megszerzi csapatának a vezetést. (2:1). Az újabb gól szárnyakat ad a PEAC-nak. A csatárok ügyesen kí­gyóznak át a gyenge Törekvés-fedeze­teken, kapura, aztán ismét kapufa, msja embert ér­­a labda. Három gól­helyzethez jut a BEAC, végül korner, melyből nincs eredmény. De a követ­kező percben már igen, mert a Törekvés Mészárosa röviden adja a labdát, a szemfüles Vig elkapja, lő s a labda villámgyor­san suhan a hálóba. (3:1). Még egy-két akció — inkább a BEAC vezeti — és vége a félidőnek. A Törekvés-öltözőben Papp Dénes korholja a fiúkat. Az egyetemiek vi­szont még sok gólt akarnak rúgni. Látják, hogy a Törekvésnek nem megy, az emberek rosszak. Ismét az egyetemiek lendülnek előbb játékba. Vig és Fülöp kerülnek jó helyzetbe, ám rontanak. Majd kor­ner, az is eredmény nélkül végződik. Pedig közben eltelt egy jó negyed­óra A BEAC szinte egymaga játszik a pályán, hiába. Az egyetemiek kez­denek idegesek lenni a sikertelenség miatt, pedig most már annyira job­bak, hogy akár hat góllal is győzhet­nének. A Törekvés átcsoportosítja csatár­sorát. Pusztai megy jobbösszek­ötőbe, a tehetetlen Regös a balszélre. A vál­toztatásnak más eredménye azonban nincs, csak az, hogy Pusztai egyszer belelép Mesterbe, egyszer pedig Izákba. Vozik figyelmezteti, erre Nemes veszi át szerepét. Ő különösen Ghymessyre utazik. A tribün ideges, hangosan figyelmeztetik az egyetemi bekket, hogy ügyeljen, mert Nemes szembetűnően lábra megy. A BEAC ismét helyzethez jut. Kor­ner a Törekvés ellen. Víg fejese a kapu sarka felé tart, ám Marosi mel­lel Kornerre ment. Az egyetemi védők idegesek és sok faultot vétenek. Ez a Törekvés-csatárokat lendületbe hozza, pedig nem igen remélik még az egyen­lítést sem. Déri fut le, átadását azonban Pusztai elvéti, ám Nagy­komért hi­báz. A sarokrúgást Nemes lövi s a labda érintés nélkül száll a hálóba. (3:2). A BEAC teljesen elveszti a fejét pedig a Törekvés most sem mutat semmit. Ám mindent pótol a szeren­cséje. Az utolsó percben Nemes átmegy a védőkön, lapo­san bead, az egyetemi védők el­nézik a labdát, amely Dérihez kerül, ő csőrrel megvágja és megvan a kiegyenlítés. Újra kezdenek, ám csak egy-két passzra van idő, mert a bíró a mérkő­zés végét jelzi. A Törekvés úszik a boldogságban, a BEAC szörnyen el van keseredve. — Ilyen biztos mérkőzést kiadni a kézből méltatlankodik Demeter János, az egyetemiek vezetője. Egrit mérnök, a Törekvés vezetője azt mondja, hogy öt góllal volt jobb a BEAC.­­— Nem csodáltam volna — mondja — ha súlyos vereséget kapunk. Nem ismerek az embereimre. A BEAC-játékosok némán mennek öltözőjükbe. Csak Denhoffer búsul náluk is jobban, pedig a félidőben még fölényesen beszélt a BSzKRT bajnokságáról. I. osztályú amatőr­ tabella: Nem tejjel tar a Jedgymányosra menni, avagy a BV/JC majdnem revolnsot vett a Törekvésen a­z őszi nagy vereségért, de végül is a sze­rencse megmentett egy pontot a bajnok­jelöltnek REJIC—törekvés (3:1) A törekvés vezet a bajnokságban 1. Törekvés 19 15 2 2 79:22 32 2. BSzKRT 20 15 2 3 48:21 32 3. BSE 20 14 2 4 63:34 30 4. Postás 19 13 2 4 54:30 28 5. UTE 19 13 1 5 57:33 27 6. MTK 20 9 2 9 42:34 20 7. FTC 18 8 4 6 34:38 20 8. BEAC 21 8 3 10 32:13 19 9. Fer. Vasutas 19 6 5 8 30:47 17 10. „33” FC 19 5 3 11 29:50 13 11. URAK 19 3 5 11 26:54 11 12. III. ker. TVE 19 4 3 12 25:57,11 13. BTC 20 3 3 14 14:54 9 14. NMSE* 26 4 1 21 21:32 9 * Visszalépett. SPORTHÍRLAP CSÜTÖRTÖK, 1931 ÁPRILIS 1. Vasutas bajnokság BVSC—FVSE 3:1 (2:0). BVSC: Schantz — Hegedűs, Tarró — Dróth, Lugossy, Kann — Reiter, Lökös, Zu­­bály, Szőts, Darázs. FVSK: Ferenczi — Velicskó II., Fogl I. — Szabó, Szo­­ják, Habermann — Friesz I., Fogl II., Cseszneky, Szűcs, Molnár. Unalmas, nívótlan, léleknél­küli játékot produkál­tak a tartalékos csapatok. Az első fél­időt a BVSC uralja. Az FVSK védel­me nagyon bizonytalan. Az első gólt a 20. percben éri el a BVSC: Lugossy labdájával Lökös kiugrik és eredmé­nyes. Négy perc múlva már 2:0-ra ve­zet a BVSC, mert Szőts labdáját Fe­renczi, az FVSK kapusa a hálóba ejti. Szünet után az FVSK nyomasztó fö­lényben van, de gyenge csatársora miatt csak Fogl II. révén ér el gólt a 20. percben. A végeredményt öt perc­cel a befejezés előtt Zubály lövése ál­lítja be. A BVSC legjobbja Dróth, Schantz és Szőts volt, míg az FVSK- ban Friesz I és Fogl II. mutatott va­lamit. Bíró: Körber. Csath serlegmérkőzések Bpesti 72 phv.—Bp. 741 3:1 (1:0). Megérdemelten győzött a 72 phv. Gól­­lövők: Bencsics (2) és Marsovszky, illetve Járomy. Bíró: Kimer. Járműtelep—Keleti mozgóposta 4:1 (1:1). Könnyű győzelem. Góllövők: Ritl (4), illetve Jeney (11-esből). Bíró: Jasztevics.