Sporthirlap, 1934. november (25. évfolyam, 88-95. szám)

1934-11-03 / 88. szám

­VMBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBBMIV Az egész francia sajtó dicséri csapatunkat Fábián Pál részletes telefon jelentése: Pazar magyar győzelem parisban Három Avar bombával, CiJ fOHl Hét cseh-negmagénai ül I (£■ IJ Évek Ma nem látszották Ilyen |M és okosan a magya­rok — 35.000 (!) néző tapsolt az „osztrákokat vprő" csapatnak Páris, november 1. Óriási sikert aratott ma délután a magyar labdarúgás a „fény vá­rosában”... De tartsunk sort! Éjjel esett, sőt időnkint ha­vazott is. Nagyon megijedtünk, mi lesz a Parc des Princes vadonatúj gye­pén? Ám reggelre kiderült, sőt a nap is előbújt. Délelőtt kimentem a pályára és örömmel láttam, hogy a félmagas etoplik is elég jók lesz­nek. Ebéd helyett 11 órakor egy ham and eggs-et ettek a fiúk, majd autóbuszon mentünk a pá­lyára s ott vetkőzött a csapat. A párisi sajtó óriási várako­zással nézett a meccs elé. Nem csak azért, mert kikáltottak bennünket Középeurópa legjobbjai­nak (lásd Ausztria elleni 3:1-es győzelem!), hanem mert titokban azt remélték, hogy a nagyszerű formában levő párisi csapt mind­ezek dacára mégis győzni fog. Autóbuszunk elakadt az autók karavánjában, amely az egyik ke­resztezésnél történt karambol foly­tán kétségbeejtő torlasszá nőtt. Majdnem elkéstünk Alig volt tíz percünk a vetkőzéshez és így a pályán csakhamar kicserélték a kapitányok a két zászlót és a Pá­risi Magyarok Egylete hatalmas Páris: Thépot — 'Anatol, Mai­resse — Banide, Jordán. Schar­­wath — Aston, Kennedy, Mercier, Sas, Langiller. A bírói tisztet a bordeaux-i Courrier tölti be. virágcsokrot nyújtott át a csapat­nak. A két csapat így állt fel: Budapest: Szabó — Győry, Sternberg — Seress, Szűcs, Szalay — Rökk, Sztancsik, Avar, Cseh, Titkos. Első félidő: minis kezdés (szél ellen), Rökk­­kapufa, a vezetést a franciák szerzik meg, de Avar egy per­cen belül egyenlít. Cseh első gólja ofszé­d,a második Jogerűs, Szabd megsérül Kis borulás az égbolton, balsze­rencse a gyepen. Mairesse nyer Stemberggel szemben és így elég erős szél ellen kezdjük a játékot. Gyönyörű látvány a pálya zöld gyepe és a nézőtér 35.000 ember­rel! Avar indítja el a labdát, Cseh máris szökik vele, átsiklik a védel­men és beadását Avar 8 lépésről gyengén lövi kapu mellé. A puha, síkos talaj még bizonytalanná teszi mozdulatainkat Azután balszár­nyunk próbálkozik, de Sztancsik lövése emberről leperdül. Cseh ki­teszi Avart, les. Most a franciák rákapcsolnak és kínos perceink kö­vetkeznek. A két francia szélső pokolian veszélyes. Két szélső hak­­unk — különösen Seres — nagyon keresi az ollót Hátvédjeink azon­ban remekül állanak a lábukon. Győry óriási! Francia szögletrúgá­sok esnek és a közönség valóságos hangorkánnal biztatja csapatát Egész válogatott hangulat uralko­dik a pályán. A 8. percben Titkos elfut és belebombáz a külső háló­ba. Újabb francia kornerek követ­keznek. Még sok zökkenő , van csa­patunkban. Most újra Titkos fut el, élesen­­, de Thépot lehúzza a labdát. Avar meredek passzal szökteti Rökköt, aki befelé húz, irgalmatlanul megvágja a labdát és az a felső ka­pufa sarkáról pattan ki. Újabb francia támadások következ­nek, közben két szöglet­re esik. A 14. percben Avar pompás labdájára Sztancsik ugrik, lövése gyenge Most Szűcs bukik, nagyon meg­ijedünk, percekig sántít, a térdét fájlalja, de aztán szerencsére rend­bejön. A párisi belsők nagy ostro­mát fényesen állják hátvédjeink. Langiller fut el a 18. percben Se­res mellett. A beadást Mercier kapja, aki futtában kapufát lő. A lepattanó labdát Sas kétszer is Győrybe vágja, végre ismét Mer­­cierhez kerül a labda s a center most már 6 lépés­ről védhetetlenül bevágja. 0:1 Most jön a meccs egyik legnagy­szerűbb pillanata. Kezdés után rö­vid francia előretörést Győry akaszt. Jól irányított rúgása Sztan­­csikhoz kerül. Az összekötő kiteszi Rökköt, aki még mielőtt a támadó Mairesse elérné, élesen centerez. A labda jól suhan befelé, Avar könnyen lerázza magáról Anatolt és kapásból 12 méterről úgy meg­vágja a labdát, hogy az csak úgy zuhan a­ bal felső sarokba. A háló szinte kiszakad nyomában. Egy percen belül egyenlítet­tünk. 19. perc: 1:1. Balszárnyunk rohamoz nyomban. Titkos beadását Cseh jól helyezve a hálóba lövi, de a bíró Avarnál lesz ítél és nem adja meg a gólt. Nem láttam offszájdot! Ezután Álmatlan éjszakái nem fesznek többé, ha valódi PLLAVIN fürdőt ha­­­lál, mert a tengeri sót és szibériai fenyőkivonatot tartal­mazó Pltavin fürdő megnyugtatja az idegeket Ára 40 fillér Kapható patikában, drogériában én mind­en f­­­latszer tárban Aston szökik, centerez és Szabó ve­tődve csípi el a labdát. Közben tar­kón kap rúgást. Elájul. Hamar fel­mossuk. Egy percen belül két lö­vést is fog. Közben azonban há­nyáéi rohamokat kap. Most erő­sen feljön a magyar csapat, pedig a szél időnként nagyon erősen dol­gozik ellenünk. Sztancsik, majd Rökk lő kapu mellé és a 34. perc­ben újra Győry indítja el a labdát, amellyel Sztancsik megint Rökköt szökteti. A beadás címán siklik rá a lábak között és Cseh, aki remek rohamban ér a kapu elé, szinte passz­­szerűen tolja be a labdát a hálóba. 2:1. Most mi vagyunk urak a pályán, de közben a francia szélsők is ve­szélyesek. Kennedy szögletrúgás után felső kapufát lő, ami után Steinberg ment szögletre. A 42. percben Cseh belső akció után ki­tör, a 6-os vonal előtt felvágják, ordító 11-es, de a bíró sípja néma marad. Élénk iramban ér véget a félidő. fIC-nálw IX. ÜIIBi-m 129 November 4-én, vasárnap délután .A 3 órakor Ferencváros- Budai „11“ L ligabeli bajnoki mérkőzés, előtte */1 1 órakor Nemzeti—Budatétény IL ligabeli bajnoki mérkőzés . msuaZum 11' TM ....... 1 ' % SZOMBAT iLift UP ~ ' cschniovduába* i xo — arp|H B V B ra HA MBP”**1* HA BomAnlibaa J«ft­ ^A H ^A |A •BBHMMMBBBBbbMMi a gazt­ ^4^Bk M^^A^H ■ ^A ■ B^ BP MA ■ r­ábaa M Or., rranelaor- » fn Pl mA W 1 wF Baerkenad­laig­ia Uadóhira. -ziebMi 1 fr.. Oluzoraaac ■■ , Vli. JB M' tál: Bad.peat, VI, Baaaa-S­ M I. Kémelmwir W „te* 10. azóra, IU. na, baa »Pf. Amerikában IC. x f Telein,, laarkmtliéi: A., I*—*—H. Előfizetési árak­­/« évre. B Kiadóhivatal, a., uzu. Belföldre 1.7* P. v (Caak délután 4 év*ie.) Ausztriiba I P. Zarzak­ , ^^A ■ . Láváiéin: amer.­kába 4 P. Jncoatla I Budapest C. PoetaMdk O. eiába A— P. Erydb kai­ _____________________ _____ . Távirat­aim: B Stadion Debrecen ■ ■ | November 4-én, vasárnap délután ___ _­3 órakor Bocskai-Phöbus I. Ugabeli bajnoki mérkőzés U III 0 h*hao,iSx“p­­.30