Sporthirlap, 1935. június (26. évfolyam, 43-51. szám)

1935-06-01 / 43. szám

Ura 12 Ilii. 3 1 ....... ./ faja ||i la NL 111 |j| fi | XXVI. évf. 43. szám Csehszlovákiában 1 Ke. __ djjjaaffiw jSjT Kg 1® jjra Ijjjl ||fa jl Romániában S lel, Jujo­­fii Sg& IgjL ji|| J|p& 5||| jjf szláviéban 2.5 dinár, Aust­ /dEjBSK. aBT vjak wffl NI fim ffj |s Szerkesztésée és kiadóhiva­tnában 26 Gr., Franciaor- BjMKjtjB pH gó WB j®9 sjw 9*' Ih&P H tál: Budapest, VI., Rózsa­srácban 1 tr., Olaszország- WB ti® Irat K ffk­ ‘ W' fl utca 111. szám, IIL cm. bán I.M L. Németország- OEM IBM MBV. W§ , fi bán 15 Amerikában 4 C.­­ JB M H Telefon: ri, M i­j IBS B Szerkesztőség: A.: 10—6—51. jg&dc P Kiadóhivatal: A.: 25-1-24. Előfizetési árak 14 évre : f W H Csak délután 8 óráig:.) Belföldre 2.71 P. $1® H Levélcím: • Ausztriába 1 P. Észak- ’ jffl§ip&£Br W? Budapest 62. Postafiék 83. Amerikáos 4 P. Juco»14- H B' viába 5.— P. Egyéb kül- .... .. M Távirati cím: ^HBHBQgiVBPM­PHBBHBBHBMHBMBHHBHBMBHBBHBBBBBBBHBIBIBflMBBBBBBBBBBBBEBfNV sporthirlap Ma, szombaton d. u. 6 órakor a Császárfürdőben: Csík—Fíék—Fischer másodszor! A Sporthírlap tudósítójától — A háromnapos úszómiting máso­dik napjára ma kerül sor. Minden előjel arra mutat, hogy méltó lesz a csütörtökihez. Ma, szombaton délután 6 órakor a Császáruszodában a 200 méteres ifj. gyorsúszással kezdenek, majd a 100 méteres I. o. mellúszás kö­vetkezik. Ebben indul Borsos, Me­zei és Hild dr. A 400 méteres gyorsúszás bombamezőnyt hoz össze: Lengyel, Gróf, Szabados, Ma­­róthy és Angyal 5 perchez közeli időt fog kiúszni. A titkos tipp Gróf, valószínűleg ezen a távon is ráver Lengyelre. A 100 m ifj. hát­úszás után Csík—Fick—Fischer mezőny áll rajthoz a 100 yardos gyorsúszásban. Teljesen bizonytalan ennek a versenynek a kimenetele. Fick csütörtökön félelmetesen­­kezdett, a 100 yardot jobban bírja, mint a 100 métert, ez látszott az úszá­sán. Csik meg akarja ismételni győzelmét, azonkívül Fischer is nagyon jó ezen a távon. 52—53 körüli idő várható. Még 200 m ifj. mell, 3x100 m hölgy vegyes­staféta, 50 m gyermekgyorsúszás a Sporthirlap Komjádi-vándordí­­jáért, 10x50 méteres mozgalmas gyorsstaféta és a III. ker. TVE— BEAC Magyar Kupa-mérkőzés szerepel a műsoron. Vasárnap este fél 8 órakor a Nemzeti Sportuszodában igen jó időket várhatunk. Az 500 mé­teres gyorsúszásban Lengyellel és Gróffal az élen indulnak a leg­jobbak, majd a csütörtöki 100-as verseny revánsa következik. (Ficknek nagyon, „fek­szik” a 33­3 méteres uszoda!) Pompás lesz a 4x200 méteres gyorsstaféta is, amelyben Buda­pest (Csik, Lengyel, Székely, Ká­­nássy), Vidék (Angyal, Maróthy, Kis, Körösi) és Újpest (Gróf, Szabados, Gyóri, Bozsi) indul. Budapest győz. Két I. osztályú bajnoki mérkőzés (FTC—MAC és UTE—BEAC) zárja le a szezon­nyitó nemzetközi versenyt. UTE Stadion Újpest, Megyeri­ét Június 2-án, vasárnap délután V,4 órakor Újpest-Ferencvári bajnoki derbi mérkőzés, előtte Vs4 órakor Hungária-Attila L­­igabeli bajnoki mérkőzés Vasárnap Pécsett vidéki birkózó­­bajnokságok — A Sporthírlap tudósítójától — A Magyar Birkózók Szövetsége holnap, vasárnap a Pécsi Hét megnyitó ünnepségeivel kapcso­latban tartja meg az országos vidéki kongresszust, amelyen a birkózósport aktuális kérdései kerülnek megvitatásra. A kongresszus fővédnökségét H­ó­m­a­n Bálint kultuszminiszter vállalta s képviseletében B­e­­­nyovs­z­ky Móric gróf főispán fog megjelenni. A kongresszus után délután fél 3 órai kezdettel a Pécsi Nemzeti Színházban tartják meg a vidéki bajnokságok döntő­­mérkőzéseit, amelyre a vidéki kerületek egye­sületei már hónapok óta szorgal­masan készülődnek. Az egyes kerületi válogatott csapatokban az ország legjobb birkózói vesz­nek részt és nemcsak érdekes és izgalmas mérkőzésekre, de az utánpótlás új csillagainak fel­tűnésére is lehet számítani. A részvevő kerületek a kö­vetkező csapatokkal állnak fel: Északi kerület: Klein MMTE, Jónás MMTE, Filácz MÁK, Kecskeméti MVSC, Székely DVTK, Rózmann DVTK, Koszta GyAK. Kelet: Bede Sz. MÁV, Feke Sz. MÁV, Szőke DTE, Kovács Sz. MÁV, Ferenczy DMTE, Palotás K. MOVE, Racskó NyTVE. Dél: Zsámboki U. MOVE, Pin­tér KTE, Szabados Sz. Vasutas, Ördög Szegedi Toldi, Mucsi HTVE, Dobó Sz. Vasutas, Vass SzMTK. Nyugat: Sándor PEAC, Szegfű K. Turul, Beke DAC, Finyák GyAC, Müller PVSK, Kripkó DAC, Vitális TSC. A pontverseny győztese az ér­tékes Brüll Alfréd-vándordíjat nyeri. Védője a nyugati kerület. AZ IFJÚSÁGI VÁLOGATOTTAT, amely pünkösdkor Orosházán szere­pel, szerdá­n állítja össze Gudenus if­júsági kapitány. ­ Ill. ker. TVE-pálya ill. Nagyszombat-utca____ Június 2-án, vasárnap délután . 1ys6 órakor Vérhalom—GSE amatőr bajnoki mérkőzés, előtte­­­24 órakor III. ker. FC-Phöbus I. ligabeli bajnok mérkőzés, előtte Va2 órakor III. ker. VJSE ifjúsági bajnoki mérkőzés ^ \ I .**S jr \ 7 "" [7 935 JUN .| MEGJELENIK 11n uu SZOMBAT SZERDÁN ÉS SZOMBATOK W** ag 1 1935. JÚNIUS Oslói telefon az amatőrökről: Norvégia­magyarorszég 2:0 (0:0) 20.000 néző mm Kgrilis sorra az izgalmas mérkőzés az utolsó percekben kaptuk a két gon­om sikerért a rovinsi Oslo, május 31. Szerencsétlen mérkőzést vívott ma itt a magyar amatőrválogatott a norvég válogatott ellen. Ezt ab­ból is látni, hogy a norvégok győz­tes góljaikat a második félidő leg­végén lőtték. Húszezer néző — élén Nor­végia királyával — jelent meg a mérkőzésen, hogy végignézze a norvég és a magyar amatőrválogatott játékát. A norvég csapat az első félidő­ben volt jobb, de akkor a magyar közvetlen védelem sziklaszilárdan állta a sűrűn ismétlődő norvég ro­hamokat. Simon, az amatőr kapus olyan védéseket mutatott, hogy a norvég közönség újra és újra meg­tapsolta. Ebben a félidőben az amatőrválogatottnak mindössze egy gólhelyzete volt, de Orszifalvi éles lövését a norvég kapus kivédte. A második félidőben a ma­gyar csapat vette át a játék irányítását és teljesen beszorította a norvége­ket. Ekkor azonban hihetetlen bal­­szerencse kísérte a csatárok lövé­seit. A 23. percben Korányi III. kiugrott és öt méterről élesen, erősen kapura lőtte a labdát. A tiszta gólnak látszó lövést a norvég kapus hihetetlen szerencsével és ügyességgel védte. Két perccel ké­sőbb egy kormi után ismét Korá­nyi III. fejelt élesen kapura, a ka­pus ekkor is helyén volt és ki­­boxolta a labdát. Az eredményte­lenség elkedvetlenítette a magya­rokat s talán csak ennek következ­ménye volt, hogy a 41. percben a norvég jobb­szélső elugorhatott és beadá­sát Gramen jobbösszekötő védhetetlenül belőtte. A 43. percben azután újabb norvég támadás következett és Petersen 20 méteres lövése is utat talált a kapuba. A magyar csapatból elsősor­ban a közvetlen védelmet illeti dicséret, mindhárman megállták volna he­lyüket bármilyen nagyválogatott­­ban is. Jó volt a fiatal inaa thy is. A csatárok szép kombi"'­/% játé­kot mutattak, de a nin­tek sok­kal jobban kihasználták testi ere­jüket. Náluk ezt nem akadályozzák meg a bírók. — A Sporthírlap telefonjelentése — A mérkőzést Bedström svéd bíró vezette. Guller Andser, a norvég futball­­szövetség elnöke így nyilatkozott: —• Ilyen szép játékot évek óta nem láttunk Norvégiában váloga­tott mérkőzésen. A következő mérkőzésünk szín­helye Bramen, ahol az ■ alszövetség válogatottjával­­kerülünk össze. Ez a legerősebb alszövetség Norvégiá­­ban. Lénárt Ernő. Dóra Pál győzött Párisban PARISBÓL JELENTIK: pénteken dőlt el Franciaország legnagyobb galamlövőversenye, amelynek főeseménye a „Grand Prix du Cercle” volt. Az értékes díjért a világ minden részéből kö­zel 100 galamblövő versenyzett. A nagy díjat a magyar Dóra Sándor nyerte meg 17 találattal, míg a magyar színek másik képviselője, Strassburger István az előkelő harmadik helyezést érte el. Június elején kezdődik Brüsszel­ben a VI. galamblövő világbajnoki verseny, amelyen Dóra Sándoron és Strassburger Istvánon kívül Lumniczer Sándor dr. és Dóra Pál is indul, hogy megvédjék világ-, illetve európabajnoki címüket. * Mégis fél 4-kor..* — A Sporthírlap tudósítójától — A IIII. kerület megfellebbezte Róna Márton jegyesbíró ítéletét, amely szerint a III. ker. — Phöbus meccset fél 4-kor, a Hungária—Attila meccsel egyidőben kell megkezdeni. A fellebbezési bizottság péntek estére összehívott rendkívüli ülésén helybenhagyta az egyesbíró ítéletét, a III. kerületnek először a fellebbe­zési bizottsághoz beadott kártérítési igényét, pedig visszaadta az egyes­­bíró azzal, hogy a kártérítési igény jogát állapítsa meg. MA RENDEZI. A MOVE BTSE a HOVÉ székházának (Podmaniczky­­utca 45) dísztermében a MOVE idei­­ női-férfi egyéni és csapat , tornász-­ bajnokságait. A versenyen elindul Pelle István világbajnokunk is. Az atlétikai bajnokságok új időpontja: augusztus 3—4! Az amerikai atlétákat a MASz augusztus 20-án vagy 25-én látja vendégül. A 20-iki terminust a ren­dező svédek már elfogadták, a szö­vetség azonban úrra kérte a rendező­bizottságot, hogy ha csak egy mód van rá, fogadják el a számukra sok­kal előnyösebb augusztus 25-ikét. A nemzetközi bizottság tegnap esti ülé­sén az országos bajnokságokat, ame­lyeket eredetileg augusztus 24—25-re terveztek, augusztus 3—4-re hozta előre. Ugyancsak előrehozták az or­szágos vidéki bajnokságokat is aug. 4-ről július 28-ra. DÉLMAGYARORSZÁGI NŐI TŐRBAJNOKSÁGÁT csütörtökön rendezték meg Kecs­keméten. A versenyt Porteleky Va­léria (BBTE) nyerte, 2. Balás Magda (KAC) délkerületi bajnok,. 3. Genersich Gabriella (HTVE), 4. Kelemen Ida (KAC). Ugyan­­akor rendezték meg a balásfalvi r­­t C., ACU- n Kiss Kálmán-emlékversenyt, a kö­vetkező eredménnyel: 1. Szánd (KAC), 2. Nagy Kálmán, 3. Far­kas. //, / KAC-pálya Kispest, ■‘•stent­án herceg­ólja Június 2-án, vasárnap délután Vt 6 órakor Kispest-Bicskei 1. ligabeli bajnoki mérkőzés, előtte Vt 4 órakor KAC—Újlaki FC amatőr bajnoki mérkőzés Olcsó helyárak!