A Színes Sport, 2000. december (1. évfolyam, 191-217. szám)

2000-12-01 / 191. szám

4­1. évfolyam, 191. szám • 2000. december 1., péntek A közönség ÚJPEST. A hazaiak a mérkőzés nagy részében sportszerűen és lelkesen biztat­ták a csapatukat. Ahogy a Fradi elleni meccseken lenni szokott, néhányszor azért „a szájukra vették" az ellenfelet, és főleg a Ferencváros vezetése után lettek néhányan indulatosabbak, de a találkozó alatt rendzavarás nem történt. FERENCVÁROS: A vendégek számára fenntartott szektorokat teljesen megtöltő Fradi-tábor nagy hangerővel lelkesítette együttesét. Ahogy az újpestiek, úgy időn­ként ők is szidták az ellenfelet, és a meccs lefújása után néhányan a pályára is be­másztak, de gondot ők sem okoztak. Igaz, a mérkőzés során egyszer mintha vereke­dés tört volna ki a vendégszektor bal alsó sarkában, de hogy ott pontosan mi tör­tént, azt csak az érintettek tudhatják. 1. félidő 3 2. félidő 3 Színvonal 3 Iram 4 Látványosság 3 Küzdelem 4 Sportszerűség 4 írbat Dvéri Zsoltról azt mondta edzője, hogy az itthon futballozó középpályások közül ő a legjobb irányító. Gera Zoltánról azt mondta edzője, hogy ő az ország talán legtehetségesebb labdarúgója. Statisztikánkkal az ő teljesítményüket vizsgáltuk. Dvéri Zsolt Gera Zoltán Jó rövid passz 13(11) 15(11) Rossz rövid passz 9( 5) 8 ( 3) Jó hosszú passz 5 ( 3) 1(0) Rossz hosszú passz 6( 3) 2 ( 1) Labdaszerzés 3 ( 3) 6(4) Labdavesztés 3( 2) 7 ( 4) Kapura lövés 1(1) ( 1) Fejes kapura­.­­ . Rövid sprint 8 ( 6) 7 ( 5) Hosszú sprint 5(4)­­ 7 ( 2) Jó beadás 3( 3) 1(1) Rossz beadás 3( 3) 1(1) p Somit ■ h­aroffi LABDARÚGÁS • NB 1 Vezetőedző Csank János Megyeri út, 9000 néző VEZETTE: Szabó Zs. (3:5) (Kispál, Székely) Szabó Zsolt játékvezető erélytelen volt, több esetben is tévedett a szabálytalanságok megítélésében, és gyakran indokolatlanul állította meg a játékot. GÓLSZERZŐ: Dragoner a 73. percben (0-1) SÁRGA LAP: Szűcs M. a 11., Szélesi a 60., Herczeg M. a 68. percben JÁTÉKIDŐ: Első félidő: 45 perc Második félidő: 45+3 perc SZÖGLETARÁNY: 8:4 (4:1) GONDA LÁSZLÓ, SIMON ZOLTÁN A­ z első perctől kezdve érződött,­­ hogy bármit is nyilatkoztak a felek a mérkőzés előtt, ez a meccs bizony más, mint a többi. Nagy volt a feszültség a pályán, és ez eleinte főleg néhány dur­va megmozdulásban jutott kifejezésre, különösen Dvérinek jutott ki a „jóból”. Az első kapura lövés a 8. percben volt, ekkor Urbán végzett el szabadrúgást 22 méterről, a balösszekötő helyéről, és jobbal a jobb alsó sarok mellé lőtt. A legnagyobb harc a pálya közepén dúlt, az újpestiek kissé visszahúzódtak, valószínűleg arra számítva, hogy Urbán vagy (főleg) Dvéri indításai után legin­kább a széleken előretörve okoznak za­vart a Ferencváros kapuja előtt. A vendé­gek előrébb mentek, ők inkább az egyé­ni párharcokat megnyerve próbáltak Bí­ró kapujáig eljutni - eleinte kevés siker­rel. A 14. percben Szűcs Lajos két nagy védéssel mentette meg csapatát a góltól. Előbb Orescsuk lőtt 13 méterről, jobbról, Szűcs azonban kiütötte a labdát, amely­re Dvéri érkezett. A középpályás 13 mé­terről, középről, ballal lőtt újra, de Szűcs a kapu jobb alsó sarka előtt vetődve szögletre mentett. A Ferencváros két szélsője, Gera, illet­ve Fülöp időközben helyet cserélt, és ennek köszönhetően a vendégek né­hányszor megzavarták az Újpest védeke­zését. Annyira azonban nem, hogy meg­törjön a hazai csapat lendülete. A 23. percben Dvéri jobb oldali szögletrúgása után Orescsuk fejelt 12 méterről, közép-­­­ről a bal felső sarokra, Szűcs Lajos azon­­­ban vetődve megfogta a labdát. Egy­­ perc múlva szemtanúi lehettünk az első­­ ferencvárosi helyzetnek, ekkor Fülöp a bal oldali beadása után Gera estében, 12­0 méterről, középről emelt kapura, de el­hibázta a bal felső sarkot. Úgy tűnt, mintha Csank János azt kér­te volna a futballistáitól, hogy a lehető legjobban osszák be erejüket, a zöld-fe­hérek továbbra is megszállták a kezdő­kör környékét, és passzolgatva próbál­tak előre jutni. Az újpestiek két szélső középpályása, Tokody és Lőw igen ak­tív volt, megiramodásaik után többször hördült fel a hazai tábor. A 41. percben az addigi legnagyobb helyzetet láthatták a szurkolók. Herczeg balról emelt Szűcs Lajos kapuja elé, ahol Huntka felugorva elfejelte Dvéri elől a labdát. Korolovszky érkezett, lőtt is, és a labda, bár a bal kapufa mellé ment vol­na, elakadt Dvériben, majd visszapattant a középpályás elé. Korolovszky óriási helyzetbe került, de középről, hat méter­ről a léc fölé lőtt. A szünet után a nézők jóval aktívabb ferencvárosi fut­ballistákat láthattak, mint az első negy­venöt percben. Úgy tűnt, a zöld-fehérek valóban tudatosan „eresztették lazábbra a gyeplőt” az első félidőben, a második­ban azonban „meghúzták”, jóval na­gyobb sebességre kapcsoltak, és ezzel fölénybe kerültek. A Ferencváros játéka lendületesebbé vált, többet birtokolta a labdát, és nagy rohamokat indított. A mérkőzés nem csupán gyorsabbá, de is­mét a találkozó első perceit idéző ke­ménységűvé vált, az 56. percben példá­ul Herczeg ütötte meg karjával Pintét, de Szabó játékvezető szemet hunyt az eset felett. A 61. percben Hrutka veszé­lyeztette szabadrúgásból Bíró kapuját, de 22 méterről a jobb kapufa mellé ta­lált. Erre öt perccel később Pető vála­szolt, aki 25 méterről végzett el szabad­rúgást, és a bal kapufa mellé lőtt. A 68. percben Vén jobbról, 18 méterről vég­zett el szabadrúgást, a labda lepattant a sorfalról, Vén ballal középre ívelt, Hor­váth Péter a tizenegyespont mellett be­lefejelt a labdába, amelybe Dragoner az ötösön ösztönösen ballal belenyúlt, és nem sokkal vétette el a jobb alsó sarkot. A lilák játéka egyre kapkodóbbá és öt­letszerűbbé vált, a ferencvárosiak pedig egyre intenzívebben és veszélyesebben rohamoztak. Aztán a vezetést is megsze­rezték... A 73. percben Pinte 17 méterről, a jobbösszekötő helyéről lőtt Bíró kapujá­nak bal oldalára, ám az újpesti kapus szögletre tolta a labdát. A sarokrúgást Vén végezte el jobbról, ballal középre adott, Dragoner pedig hét lépésről a ka­pu jobb oldalába fejelte a labdát. 0-1 Az újpestiek a gól után mindent egy lapra feltéve próbáltak támadni, ám a most már igen határozottan futballozó Fe­rencváros minden akciót megállított, sőt, gyors és veszélyes kontrákat is vezetett. A 84. percben Keller adott pazar labdát Schultznak, aki a jobbösszekötő helyén egyedül vezette kapura a labdát, a tizen­hatoson belülre érve lőtt is, de a kivetődő Bíró védett. Az egyre elkeseredettebb új­pestiek a mérkőzés végén egyenlíthettek volna. A 93. percben Urbán indult előre, amúgy „urbánosan”, a Ferencváros tizen­hatosa előtt kényszerítőzött Tokodyval, a visszakapott labdát átvette Dragoner mel­lett, 14 méterről megcélozta a jobb alsó sarkot, Szűcs Lajos azonban óriási bravúr­ral, lábbal védett. Ez volt a mérkőzés utolsó eseménye, mert ezután Szabó játékvezető lefújta a meccset. A vendégszurkolók közül jó néhányan bemásztak a pályára, hogy megkaparintsák a ferencvárosiak mezét, ám a sárga trikós rendezők gond nélkül visszaterelték a fradistákat az oldalvonal mellé. A másik oldalon néhány újpesti is áthatolt a kerítésen, ám­ a rendezők meg­akadályozták, hogy a két tábor találkoz­hasson a gyepen. Ezúttal nem a játék, hanem Újpest FC-Ferencváros Mii­k " Bíró Sz.6 Urbán 6.5 Medgyesi5 Szélesi6 Pető 7.6 Tokody6 Dvéri 5.5 (Kőhalmi, 80.)­Korolovszky5 Lőw 5.5 Herczeg M.5 Orescsuk5 (Kovács P., 73.)­­Szűcs L.8 Dragoner7 Hrutka 6.5 Szűcs M.6 Pinte 6.5 Gyepes 5.5 (Földvári, 46.) 5.5 Vén 6.5 Keller6 Fülöp5 (Alex Monken, 57■1 6 Horváth P.6 Gera6 (Schultz, 83.)­Vezetőedző Kisteleki István A Ferencváros győzelmének egyik kulcsa az volt, hogy Pinte Attila (zöld szerelésben) a második félidőben szinte hiba nél­kül futballozott - ezúttal Orescsukot szereli Urbán kálváriája Urbán Flórián, az újpesti védelem alapem­­bere, és egyben a csapat egyik kulcsjátékosa, nem túl szerencsés előjelekkel készülődött a Ferencváros elleni mérkőzésre. A védő szerdán együtt utazott el edzőtáborozni a csapattársai­val, aztán hajnali három óra előtt arra ébredt, hogy igencsak rosszul érzi magát... - Belenéztem a tükörbe, és azt láttam, hogy úgy néz ki az arcom, mintha megvertek volna - mesélte a védő a találkozó előtt. - Az arcom, a szemem alja fel volt dagadva, egy szűk résen át pislogtam ki, és alig láttam vala­mit Ráadásul szédültem is. Mivel már a múlt hétvégén, a Kispest elleni meccs után sem voltam igazán jól, van egy gyógyszerem, amit most is bevettem, de ezúttal ez sem segített, és reggel be kellett mennem a Szent János Kórházba. Infúziót kaptam, azután pedig haza­mentem szundítani egy kicsit, de mivel ezt kö­vetően sem voltam igazán jól, csak közvetlenül a mérkőzés előtt dőlt el, hogy játszom. Talán szerencsésebb lett volna, ha kihagyom a meccset, de egy ilyen fontos mérkőzésből nem akartam kimaradni. Ráadásul éppen most tud­tam meg, hogy a párom, Bea március elején fi­út hoz világra, és ezt a jó hírt feltétlenül játék­kal szerettem volna megünnepelni. Egy lá­nyom már van az első feleségemtől, de most végre lesz egy fiam is, akit természetesen Fló­riánnak fognak hívni. Kisteleki István, az Újpest szakvezetője ter­mészetesen aggódott Urbán Flórián egészségi állapota miatt, ám mivel a játékos egyértelmű­en jelezte, hogy futballozni akar, betette a kez­dőcsapatba. Urbán helyett egyébként (mivel Szélesi Zoltán a kezdők közé kére­tt) Kovács Pé­ter kapott volna lehetőséget. Urbán betegsége dr. Knoll Zsolt csapator­vos szerint valamilyen allergiás panasszal áll összefüggésben, elképzelhető, hogy a labda­rúgó szerda este valami olyasmit evett, ami előidézte ezeket a kellemetlen tüneteket. A já­tékost hamarosan alapos kivizsgálásnak vetik majd alá, erre (mivel az Újpestnek még egy ku­pameccset is kell játszania) a jövő héten kerül­het sor. A meccs után csupán egyetlen kérdés maradt: ha Urbán egészséges, vajon másként alakult volna-e a találkozó utolsó pillanatának eseménye...? www.asport.hu