Autó-Motor, 1990. július-december (43. évfolyam,13-24. szám)

1990-07-02 / 13. szám

Sainz: mi győztünk, hiszen élünk... KORZIKA RALLYE A francia rali-csodagyerek Didier Auriol egymás után immár harmadszor nyerte meg a világbajnokság egyik legkülönösebb futamát, a híres, hírhedt Korzika Ralit. A festői szépségű sziget ugyanis nem csupán gyönyörű turista paradicsom, hanem a raliversenyzők Mekkája is. No persze, nem mindenkié, mivel ezeken a keskeny, hajmeresztően kacskaringós aszfalt utacskákon csak azok tudnak igazán megélni, akik alaposan hozzászoktak az effajta versenystílushoz. A szurkolók Korzikán sem látcsővel nézik a versenyt... A francia páros, Poggi/Buresi a Citroennel a hatodik helyen ért célba A francia Saby/Grataloup/ Lancia trió egész jól „megélt” Korzika hajmeresztően kacskaringós útjain­­ a negyedikek lettek A Chatroit/Perin duó egy minden eddiginél erősebb BMW M3-massal állt rajthoz és harmadikként ért célba Az első tízbe hét francia páros fért be - Balesi/Cilindriai Renault-jával a 7. helyet szerezte meg AUTÓ-MOTOR 1990. JÚLIUS 2.