Az Est, 1925. március (16. évfolyam, 49-73. szám)

1925-03-24 / 68. szám

f­edd, 1925. március 24. Mítész Pulver gyenge védése o­kozta a svájci csapat vereségét TE második félidő­­nén a pamaszté v®lí enz osztrákok fölénye Bécs, március 23 (Az Est külön tudósítójától) Bár nagyon esett az eső, mégis negy­ven­ezer ember nézte végig a tie­­hewarte sporttelepen Ausztria és Svájc találkozását. A mérkőzés nem hozta meg azt a sportszenzációt, arait vártak tőle. A svájciak egyenesen csalódást keltettek és általános az a vélemény, hogy ha Párizsban is így játszot­tak volna, akkor nem kerülhettek volna az olimpiász elődöntőjébe sem. Az olimpiai csapatból nyolc ember szerepelt a mostani svájci válogatott­ban, de még Abegglen, a híres bal­­összekötő sem mutatott jó formát, egyedül Dietrich jobbösszekötő ját­szott ki nemzetközi szempontokból is klasszikus formát, Raymond jobbhát­véd kitűnő volt, míg a fedezetsorban csak Fassler elégített ki. Pulver mind a két gólt védh­ette­­ volna, de a svájci kapusnak határozottan gyenge napja volt. Az osztrák csapat határozottan egy­ségesebb volt ellenfelénél, de a fedezet­­sort kivéve, a bécsi legénység játéka sem volt kifogástalan. Kitűnő volt a csatársorban Cutli jobbszélső, Resch centerhall a rossz talaj miatt csak az első félidőben fejtett ki értékes mun­kát, míg a mérkőzés vége felő szem­­■melláthatóan gyengült. Ekkor már kü­lönben mind a két csapat fáradt volt, mert mindkét oldalon kitűnően mű­ködtek a védelmek. A végső eredmény teljesen­ megfelelt a két­ csapat játékának és az erőviszo­nyoknak. A mérkőzésnek mintegy háromne­gyed részében az osztrákok támad­tak és így a játék túlnyomó rész­ben Svájc térfelén folyt le. Különösen kapucsere után­­intéztek ve­hemens támadásokat az osztrák csatá­rok. ■ A svájci kapusnak mégis alig akadt dolga, és ennek nem annyira a balszerencse, mint inkább az osztrák csatársor gólképtelen­sége az oka. A svájci csapatban Dietrich mutatkozott félelmetes góllövőnek, de mindig nagy távolságról tudta csak labdáit a kapura küldeni, a kitűnő­­ közvetlen védelem miatt és ezek a lab­­dáink a pompás Jancik kapus zsák­mányaivá lettek. Már a mérkőzés negyedik percében megszerezték az osztrákok a veze­tést. Az osztrák jobbszárny Villámgyors támadást vezet a svájci kapu ellen, Kurz jobbhal" Cuttihoz "passzolt, aki a svájci védelmet kicselezve kiugrott a labdával, majd Gschiweist szöktette, aki éles szög alatt a svájci kapuba helyezte a labdát. A gól szép vo­lt, de nem védhetetlen. A svájciak heves támadásokkal felel­nek a gólra, de eredményt nem tudnak elérni. A mérkőzésnek ebben a részé­ben a svájci csapat szebb összjátékról és finomabb technikáról tett tanúsá­gai, mint az osztrák csapat, később azonban egészen visszaesett, bár az első gól után kemény, de fair küz­delmet folytatott a kiegyenlítésért. A svájci csatársor gólképtelenségé­­nek nagyrészben Hürzeler centercsatár gyatra játéka volt az oka, de Ausztria középcsatára, Horváth, sem­­ elégített ki. Mindazonáltal a második gólt Horváth szerezte meg azzal, hogy egy balszélről beadott, lab­dát mélyen lehajolva szinte a nyaká­val továbbított a­ svájci kapu felé. A labda a kom­orvonalon g­urult végig és végül a svájci hálóban akadt meg. Pulver ezt a gólt is foghatta volna. A gól után rögtön a félidő végét je­lezte a bíró sípja. Szünet után az­ első percekben volt csak érdekes a játék, azután az osztrákok döntő fölénybe jutot­tak anélkül azonban, hogy a jobbnál­ jobb helyzeteket értékesíteni tudták volna. A svájci csatársorban Dietrich fárad­hatatlanul küzdött tovább, de az ered­ményen nem tudott szépíteni. A mér­kőzés utolsó percében Wiesel gyönyörű lövése foglalkoztatta még a közönsé­get, a biztos gólnak látszó lövést azon­ban a kapufa védte ki, így a mérkő­zés 2:0 aránnyal végződött. Iváncsics kifogástalanul vezette a meccset. A két ország futballszövetségeinek vezetői is annak a véleményüknek ad­tak kifejezést, hogy az eredmény meg­felel az erőviszonyoknak. A svájciak jobb kapussal csak egy góllal kaptak volna ki, de elismerik a svájciak azt is, hogy ha jobb center áll az osztrák csapat tengelyében, akkor akár öt gól­lal is kikaphattak volna. '-sects­ ­ Kétes F¥€ prágai álla Tegnap óta h­avazik Prágában. — Vasárnap feltét­lenül Pestre jön a Slavia és nincs remény arra, hogy a pályát szerdára rendbe lehessen hozni, közvetítse az FTC-hez a »Slavia« kérését, hogy a március 25-iki PTC­­ — ,‚Slavia«-mérkőzést h­al­asszák el. Ez az intézkedés természetesen nem­ befolyásolja a »Slavia« már­cius 29-iki budapesti útját, csak annyit jelent, hogy az FTC egy későbbi terminuson ad rovansot a Slaviá­nak, nem pedig ő játssza le az első mérkőzést Prágában. A ma délutáni telefonüzenettől függ , tehát, hogy szer­dán Prágában játszik-e­­az FTC vagy nem. — Az Est tudósítójától — Ma reggel telefonon hívta fel a prá­gai »Slavia« dr. Fodor Henriket, az MTK futballigazgatóját és bejelentette neki, hogy Prágában, tegnap reggel óta té­liesre fordult az időjárás, óriási hó esik, az utakat és pályákat több centiméteres hóréteg borítja, úgy­hogy az időjárás veszedelemmel fenye­geti a 25-ére tervezett összes mérkő­zé­­seket. A »Slavia« arra kérte dr. Fodor Henriket, hogy abban az esetben, ha ma délutánig a helyzet nem változik /VlA/WVWVWVWVVVWV­V,ViVvVVV-VlA/vwwwvwwvwws Kertész 11.-t Kriz­stise vitték Megvert egy rezsisírt a hungáriia úti pályára — Az Est tudósítójától — Tegnap volt a premierje a Hungária­­úti pályán annak az intézkedésnek, hogy a mérkőzések rendjének biztosí­tására a közönség soraiban negyven rend­őrt helyeztek el, akik a rendzavarókat szükség esetén kivezetik a­­pályáról. A közönség, úgy látszik, fokozott ide­gességgel vette tudomásu­l az intézés most, mert soha annyi tumultus nem­ volt a pályán, mint éppen tegnap, ami­kor a hatóság fokozott figyelemmel őr­ködött a rend fentartásán. Átlag tízpercenként ugrott fel ide­gesen a tribün népe, hogy valame­lyik irányba fordulva egy mellék­­mérkőzést figyeljen és ugyanilyen időközökben kellett a rendőrségnek is beavatkozni. Ennek a fokozattan idegies hangulat­nak tulajdonítható Kertégi I II. esete is. A népszerű Vili jelenleg az Ékszeré­szek amatőr trénere és az Ékszerész—■ TTC mérkőzés alatt, amelyben csapa­tának nem sikerült a győzelmet meg­szerezni, roppantul idegesen viselkedett. • A szünetben több volt klubtársával össze is szólalkozott és a második fél­idő alatt a pálya szélén sétált fel-alá. Egy rendőr figyelmeztette, hogy üljön le, mire Kertész és a rendőr között izgatott szóváltás keletkezett. A tribü­nök népe csak annyit látott, hogy a rendőr fölemeli kezét, mintha meg akarná fogni Kertész karját, hogy el­vezesse a tacsvonalról, mire"­­ Kertész ököllel a rendőr arcába vágott, akit elborított a vér. Az előhívott orvosok megállapítot­ták, hogy a rendőr porctörést szenve­dett. Kertész N­.-et a detektívek a fő­kapitányságra előd­ítötték, ahol ha­tóság elleni erőszak címén őrizetbe vették Lósfe­rt Az ügetőversenyen tegnap, elég kel­lemesre fordulván az idő,­­ meglehetős bőven volt közönség. Az igazgatóság, mely ebből azt a meggyőződést merí­tette, hogy az eddigi gyenge látoga­tottságot csak a kedvezőtlen idő okoz­ta, elejtette a beléptidíjak leszállításá­nak gondolatát. • Áprilisban kilenc ügetűversenynap lesz, még­pedig a hónap 1., 4., 8., 12., 18., 18., 2­2., 25. és 29. napjain. Az április 12-iki versenyeket délelőtt fogják lebo­nyolítani. A többi versenynap hétköz­napra esik és elkerüli a megyeri na­pokat. A Jobbágyi ménes elvette lovait a népszerűtlen Stehmantól és Adonist, Párkát, Merészt és Variantét Cassolini­­hoz adta tréningbe. A Dessewffy-emlékverseny tegnap nagyon gyengén sikerült. Adonis a startnál felvágott, Fellow poroszkálva kezdett, úgyhogy a szabályok értelmé­ben vissza kellett fogni. Néha, mely légzési hibában szenved, hamar ki­dűlt, Emlék is kezdetben hibázott, de azután felnyomulván, ő kergette hi­bákba H. Leont. Végre is Emlék győ­zött 1.35,1-es gyenge átlagidőben. A tegnapi égetőversenynap eredmé­nyei : 1. Anita (61, 20, 4) Cassolini 1. Anna Maria (69, 26, 1%) Maszár I. 2. Sakál (37, 6) Zwilinger 3. 7 ló. N­. G. Jóska (93, 14, 4) Maszár F. 1. Vég­zet (56, 12, 2 reá) Bódis­ 2. Tilly (21, 6) Feiern­ 3. 7 ló. III. Emlék (24, 13, 1*5) Zwillinger 1. H. Leon (36, 13, 1­/4 Maszár F. 2. 5 ló. IV. Ormuzd 07, 11, 1 reá) Maszár F. 1. Flóra (47, 14, 5) Maszár I. 2. Ilka (12, 3) Cassolini 3. 7 ló. V. Varázs (55, 30, 4) Hód­i 1. Pali (34, 19, 4) György 2. 5 ló. VI. Ángyé (27, 25, 1%) Betikő 1. Léva (48, 15, IX- reá) Maszár F. 2. 6 ló. A I­ÍG3pusztai ménes eladási terve dugába dőlt, mert a mai viszonyok közt nem akad senki, aki a követelt magas árt megfizette volna. Cas­tig­­lioni Camillo ■ viszont már csak azért sem hajlandó az árból engedni, mert passzionátus tenyésztő, aki nem szíve­sen válnék meg ettől a birtokától. A Przedswi­-h­endiképre, az első bécsi versenynap főfutamára a következő lo­vak készülnek : Dominik 63% (Janek). la. oldal. Finn 59 (Takács János), Ébredj magyar 55­z (Kertész), Frauenlob 49 (Tuss), Starost­ 44V.­ (Weckerman); magyar lo­vak közül biztos induló Székelyvér 57% (Szabó), kétes induló Utolsó 85 (Mar­tinék). Osztrák lovak közül az úrlovasok ta­vaszi versenyeire lejönnek Mac Adám és Nebich. A Rákosi-díjban Nebich 67 kilóval indul Peer úrral a nyergében. Mac Adam 74% kg (Peer úr) a Jan­­kovich-emlékversenyben fut. Hogy az Infortime-gátversenyben a kettő kö­zül melyik indul, az csak a l­ákosi-díj után fog eldőlni. Alagon ma ismét megkezdték a gyepmunkát, ami tekintettel a köze­ledő szezonnyi­tásra, már igazán sür­­gős volt. A hét folyamán talán lassan­ként kialakulnak a magyar istállók tavaszi tervei is. A hét végére a foga­dási forgalom szabaddá tétele is re­mélhető. Antoin­ki lóverseny: Párizsból jelenti Az Est tudósítója : A tegnapi verse­nyek eredménye a következő volt: I. Commonese első, Voila Tou máso­dik, de Cypri­enne harmadik. Tót.: 90 : 10, 28, 48, 24. II. Tourttot eső, Del Malot második, Tambour harmadik. 21 : 10, 18, 15, 15. III. Holbeach első, Chico második, D’Amoré harmadik. .559 : 10, 164, 153, 73. IV. Le Prelude első, Lilac második, Sátán harmadik. 34 :10, 21, 27. V. Sea Lyon első, Mac második, Ve­­xateur harmadik. 49 : 10, 17, 22. Terstyánszky ikenkét győzelmet aratott a tőrcsa­patbajnokiság­ban A MAC biztos győzelme — Az Est tudósítójától —. A tőr­vívó csapatbajnokságot a MAC nagy fölénnyel nyerte. A­ csapat elsőrangú összeállításban lé­pett a porondra. Színeit a következők képviselték : Filótás, Rády, Terstyán­­szky és dr. Tóth. Terstyánszky kitűnően szerepelt, összes mérkőzéseit megnyerte, és ezzel jelentősen hozzásegítette, csa­patát kitűnő szerepléséhez. A verse­nyen különösen az NVC fiatal vívója, Hajdú János szerepelt nagyon sokat ígérően és meglepően jó formát muta­tott a Tisztikaszinó csapata, amely a bajnokság második helyét foglalta el. A végleges helyezés a­ következő volt: 1. A MAC csapata 6 ponttal, 2. a Tisztikaszinó csapata, 4 ponttal, 3. és 4. holtversenyben a BBTE és MVC csapata 1—1 ponttal. Nagyvárosban, kitűnő helyen, havi hét­venm­­ill­ió for­galommal, nagy árukészlettel, négyszázmillióért el­adó. Alkalmi vétek Jobbágy Vilmos gyógyszer­­tárak, drogériák közvetítési irodája, Budapest, Ferenc körút 33. Telefon József 70­­03 BÚS FEKETE LÁSZLÓ szenzációs tudósítása és gyönyörű bécsi felvételek SVÁJC­AUSZTRIA válogatott mérkőzéséről a kedden megjelenő • KÉPEK SPORTLAP új számában Párizsi Képek a brazíliai futballcsapatról Ára 5000 Korona