Bácskiskunmegyei Népújság, 1955. május (10. évfolyam, 102-126. szám)

1955-05-24 / 120. szám

A színház műsora A Kecskeméti Katona József Szío­­iuís műsora: Baján, a Központi Filmszínházban: Csárdáskirálynő. Bácsalmáson: Nem élhet ele «mi» esikassó nélkül. Mozik műsora Kecskemét Városi: Hornlét. Kecskemét Árpád: Baja Uránia: Hamlet.Filótaszerelem. Kalocsa: Hűtlen asszonyok. Kiskunfélegyháza: Kis szökevény. Kiskunhalas : Különös házasság. Kiskörös: Bizalmas levél. — Megjelent a cseresznye, zöldborsó, uborka a kecskeméti piacon. A zöldborsó kilója 24 forint.­­ Mintegy 180-an vettek részt a vasárnapi ifjúsági talál­kozón Hark­akötönyön. A talál­kozón megjelentek a kiskun­­majsai, tázlári, zsanaeresztői fiatalok. Ugyanekkor a jános­halmi DISZ kultúrcsoport ven­dégszerepelt. A bevételből a kötönyi DISZ-szervezet sportfel­szerelést vásárol. HÍREK 1955. Május 24. Kedd --------- Napkelte: 4.57 Napnyugta: 30.25 Holdkelte: 7.18 Holdnyugta: 23.28 Névnap: Eszter. Várható időjárás ma estig, változó felhőzet, ma több helyen még futó eső, élénk, éjfél és holnap már mérséklődő északnyugati­­nyugati szél. Erős éjszakai lehűlés, talajmenti fagyok, a nappali felmelegedés erősödik. Várható legalacsonyabb hőmérséklet éjjel: 0—plusz 3, talaj­­menti fagyok, legmagasabb nappali hőmérséklet 13—16 fok között. (MTI) — Kétszázötven dolgozó ülteti a paprikapalántát a Kalocsai Fűszerpaprikaipari Vállalat cél­­gazdaságában. — Megkezdődött a cseresznye­­szüret Kelebián. Az elmúlt hé­ten Ifkovics Vécé, Hanki János, Vasun Mátyás dolgozó parasz­tok szállították az első cseresz­nyét Budapestre. (Vida Simon.) — A Petőfi Általános Iskola színjátszói »Toldi Tihanyban« c. rádiójátékot színpadra átírva május 28-án adják elő a kiskő­rösi Petőfi Kultúrházban. — Fogadóórát tart május hó 27-én Kassa Vilmos megyei ta­nácstag Kecskeméten, a megyei tanács II. emelet 22. számú he­lyiségében. — Tizenötezer pár férfi és ugyanannyi gyermekszandált gyárt negyedévenként a Buda­pesti Textil- Bőr- és Szőrme­ipari Tröszt új üzemrészében. A férfiszandált 260—270 forin­tos árban hozzák forgalomba. Nagyobb lesz a választék a 31— 34-es számú leánykaszandálok­­ban is. — Árusítással egybekötött árukiállítás lesz 30-án Kecske­méten a Piarista Gimnázium dísztermében. Az előkészületek már folynak. — A Kalocsai Kísérleti Gaz­daság tenyészsertéseket, neme­sített vetőmagvakat cserél, il­letve ad el az arra kijelölt ter­melőszövetkezeteknek, egyéni dolgozóknak. A csereakcióról az érdekelteket a kísérleti gazda­ság közvetlenül értesíti. — Június 12-én lesz tíz éve annak, hogy megalakult a Ma­gyar—Szovjet Társaság. Ország­szerte folyik az évforduló meg­ünneplése. A bajai MSZT az évforduló napján egésznapos kultúr- és sportbemutatókat tart a Petőfi-szigeten. — Az újítás időszerű kérdé­seiről tart előadást és a felme­rülő kérdésekre ad választ má­jus 25-én délután 6 órakor az Országos Találmányi Hivatal kiküldötte Kecskeméten a szak­­szervezeti székházban. — A Kamara«-Dunán úszó­medence építésére a bajai városi tanács már megkötötte a kivi­telezővel a szerződést. — Néhány nap alatt 400 pon­tot szereztek a kecskeméti Jókai utcai Általános Iskola tanulói, a vasgyűjtésben. Bódi Mátyás VIII/c. osztályú tanuló 90, az V/c. osztály brigádja pedig 160 pontot szerzett. — Mintegy háromszázan láto­gatták meg eddig a megyei újító kiállítást Kecskeméten a szak­­szervezeti székházban. A kiállí­tás délelőtt 10-től 1 óráig, dél­után 4-től 8-ig megtekinthető. S­­I*­O­R. T Kecskeméti Honvéd—Salgótarjáni Vasas 2:1 (1:0) Kecskemét, 3000 néző. Vezette: Sipos. K. Honvéd: Kayser — Göttlinger, Xerpesics, Páliéival — Zsikla, Zim­mermann — Dávid, Péczeli, Hajos, Cserpea, Baranyai. Edző: Pólyák Jó­zsef. S. Vasas: Czuder — Válóczi, Csin­­csik, Radics — Tóth, Radics Sahott, Rigó, Nagy, Lahos, Alföldi.— Nagyszerű küzdelmet hozott a két csapat találkozója. A Honvéd eddigi legjobb játékát nyújtotta és a mér­kőzés legnagyobb részében nagy me­­zőnyfölényt harcolt ki, s ha csatá­rai a kínálkozó gólhelyzeteket job­ban ki tudják használni, ak­kor lé­nyegesen nagyobb gólkülönbségű győzelmet arat. A vezető gólt nagy­szerű támadás előzte meg. Péczeli átjátszotta a védelmet és a jó ütem­­ben érkező Hajds elé játszott, aki öt lépésről védhetetlenü­l lő a hálóba. 1:0. Ezután szinte nyomasztóvá válik a Honvéd fölénye. A Vasas védelem kapkodva védekezik, amelynek során 11-eshez jut a hazai csapat. A kínál­kozó alkalmat azonban a Honvéd nem tudja kihasználni, mert Göttlinger rosszul helyezett labdáját Czuder kivédi. Szünet után erős szél támogatja a vendégeket, mégis sokkal többet tá­mad a Honvéd. A játéknak ebben a szakaszában megszámlálhatatlanul sok gólhelyzete van a Honvédnak, az egész csapat nagyszerűen küzd, mindössze egy gólt sikerül lőni­­e 16. percben. Dávid átadását Cserpes a bombázta a hálóba, 3:0. A 34. perc­ben váratlanul szépítenek a vendé­gek. Alföldi állítja be a mérkőzés végeredményét, 2:1. Ezután még három nagy helyzet marad kihasz­nálatlanul. A Honvéd ezúttal megmutatta, hogy tud Kecskeméten is jól ját­szani. Ezúttal a csapatnak nem volt gyenge pontja. Minden játékos tudá­sa legjavát nyújtotta és megérde­melt, biztos győzelmet aratott. mezőnyből kimagaslott Zsikla játé­­­ka, de Kerpesics, Pálfalvai, Zim­mermann, Dávid, Hajós és Pécze­l­la kitűnő teljesítményt nyújtott. Az S. Vasastól jobb teljesítményt várt a kecskeméti közönség. A csa­patból Czuder, Csincsik, Lakos ás Alföldi játszott jól. A játékvezető kitűnően vezette a mérkőzést. Békéscsabai Építők—Kecskeméti Dózsa 2:1 (1:1) Mezőberény, 1500 néző, Vezette: Engrervári. Békéscsaba: Riadó — Kocziszki, Fülöp, Pécsi — Portörő, Bonus — Csicsely, Lonovica, Szabó, Kliment,­­Varga. Edző : Se­jben András. K. Dózsa: Bayer — Trauznitz, Ha­tár, Szirtes — Jónás, Csordás — Englert, Dibusz, Köves, Boros, Nagy. Edző: Tomecskó József. A csúszós, sáros és igen rossz álla­potban lévő pályán nem tudott szép játék, kialakulni és inkább küzdelem volt a mérkőzés. A sérült Pe­­iaenyeczki helyett a fiatal Dibusz játszott jobbösszekötőben és a kez­­dleti elfogódottság után jól illesz­kedett be a csapatba. Az első félidő­ben a Dózsa végig fölényben volt és Dibusz góljával megszerezte a veze­tést. A 30. percben Borost a játékve­zető reklamálásért kiállította. félidő végefelé Bohus egyenlített.A A második félidőt 10 emberrel is végig támadta a Dózsa, de a megfo­gyatkozott létszámú csatársor nem tudta bevenni a békéscsabai kaput, bár ebben a félidőben is többször nyílt alkalom a gólszerzésre a kecs­keméti csatárok előtt. Az utolsó tíz percben feljött a Békéscsaba és hat perccel a befejezés előtt nagy vé­delmi hibából Lonovica megszerezte a győzelmet jelentő gólt. A Békéscsabából a közvetlen vé­delem, valamint Bohus és Varga ját­szott igen jól, míg a Dózsából Ha­tár, Jónás és Csordás mutatott át­lagon felüli játékot. 1 megyei Totó 6-ik fordulójának értékelése A megyei TSB helyiségében megtörtént a megyei Totó 6-ik fordulójának értékelése. Az ér­tékelés szerint 13 drb. 11 találatos, 85 drb. 10 találatos, 222 drb. 9 találatos szelvény volt a beérkezett 1730 drb. tippszelvény között. Pá­lyázóink legtöbbje nem számolt azzal, hogy a Kecskeméti Épí­tők—Kiskőrösi Bástya mérkőzé­sen a kecskemétiek győznek, de igen sokan csalódtak a Kunfe­­hértó—Kiskunhalasi Dózsa dön­tetlen eredményében is. Közöljük a 11 találatosok név­sorát: Hajnal István Kecskeméti Ku­ra Sándor Kecskemét: KuUch Antal Katymár, Kvalla János Bácsalmás, Váczi Endre Kecs­kemét, Majtán Kálmánná Kecs­kemét, Nagy Dezső Petőfiszál­­lás, Németh Károlyné Dunave­­cse, Pólyák Sándor Hajós, Sza­bó Ferenc Kiskunhalas, Szűcs Pál Kecskemét, Tóth László Kecskemét, Mikos József Kecs­kemét. Ezúttal egy pályázónk, Kra­­tofil Lajos Kecskemét, küldött be olyan szelvényt, amelyen nem volt egyetlen találat sem. Lapunk szerdai számában is­mertetjük a tippbajnokság állá­sát a 6-ik forduló után, vala­mint közöljük a 7-es számú ,­­utolsó előtti ws tippszelvényt. Apróhirdetések MINDENFÉLE takarítást közüle­­teknek, magánosoknak a Kecskeméti Köztisztasági Vállalat takarítórész­­lege vállal.________ 3232 EGÉR-, patkány-, sváb-, poloska-, moly- és egyéb férgek irtását szak­szerűen a Kecskeméti Köztisztasági Vállalat végzi. Deák tér 4. — Díjta­lan árajánlat. 3232 MÉRLEGEK, gyorsfúrógép, emel­­tyűs lukasztó, varrógép, csiszológép eladó. — Krammer József, Baja. 3244 ELADÓ Szarkás 137. alatt. Pataki­­­nál 6 hold szőlő, szekrény és asz­ús.____________________ 540 KIADÓ kukorica-krumpliföld a Re­pülőtér mellett. Trágyát és magot adok. — Kecskemét, Kölcsey utca 13. sz. KÉTAJTÓS jégszekrény eladó. 642 — Kecskemét, Batthyány utca 8. 3240 ELADÓ Bugac falu mellett 6 hold terület, 3 hold szántó és 3 hold er­dő. ■ — Értekezni lehet: Bugac, Kada Elek út 11. Gál Józsefnénál. 543 KÉSEITEK diófa hálószobát, fizetési kedvezménnyel. — Zana Testvérek, Kecskemét, Borz utca 16. sz. 541 Festők figyelem! Létraverseny május 29-én délelőtt 11 órakor Kecskeméten. Győztesek díjai: verseg, tárca, öngyújtó, stb. Jelentkezni lehet: a KTSZ elnöké­nél, Ma­rtin elvtársnál és az Építők klubjában, május 27-ig. 3236 MOST szerezte be vas- és műszaki áru szükségletét. Bő választékban kaphatók: iiuim edény, házartási gép, alumí­mezőgazdasági, ipari szerszámok, csillárok, villanyva­­salók, főzőlap — a vas- és műszaki boltokban. 3199 KÉT jó állapotban lévő Írógép eladó. Kecskemét, Jókai utca 12. sz. 531 A megyei Totó 12 találatos szelvénye: 1 Kméti Honvéd—Salg. Vasas 1­2:1 2. Békéscsabai Bp.—K. Dózsa 1­2:1 3. Soltvadkert—Bácsbokod 1 2:1 4. Garai Tr.—Kméti Kinizsi 2 0:1 5. Kat. Kinizsi—Bajai Építők 2 3:6 6. Halasi Ter.—Halasi Kinizsi 2 0:4 7. Bajai VL—Bácsalmás 2 0:1 8. Tiszakécske—Félegyházi V. 2 3:4 9. Kméti Építők—Kiskőrösi B. 1 3:1 10. Kunfehértói Tr.—Halasi D. 1 1:1 11. Vaskúti Tr.—Bátyai SK 1 3:3 12. Kiskunm­ajsa—Hajóé 1 2:0 Bácskiskunmegyei NÉPÚJSÁG az MDP Bácskiskunmegyei Bizottsága napilapja Szerkeszti a szerkesztőbizottság Szerkesztőség: Kecskemét. Széchenyi tér 1. ta. Telefon: 25—16, 26-19, 11—22. Felelős kiadó: NÉMETI JÓZSEF Kiadóhivatal: Kecskemét. Széchenyi tér 1 e. Terjesztik: Telefon: 22—09 A Megyei Postahivatal Hirlaposztálya és a hirlapkézbesítő postahivatalok. Előfizetés: postahi­va­toknál és kézbesítőknél Havi előfizetési díj: 11 Ft. Bácskiskunmegyei Nyomda V. Kecskemét - Telefon : 24 -09 K­­u­sfaragó Im­a igazgató A megyei I. osztályú bajnokságért Kecskeméti Építők—Kiskőrösi Bástya 3:1 (2:1) Kecskemét, 1000 néző. Vezette: Pengő (Csongrád m.). Megfiatalított csapatát élik fel a Kecskeméti Építők. A mérkőzés fo­lyamán a kiskőrösiek nagyobb tech­nikai felkészültsége csak a mezőny­­ben érvényesült. A kapu előtt körül­ményesen akarták helyzeteiket meg­oldani. Ez azonban a jól tömörülő kecskeméti védőknek nagyon kedve­zett. A vezető gólt Balogh ha­lmas lövéséből a 6. percben a kiskőrösiek szerzik meg, de alig múlik el egy perc Holló lövésével máris kiegyen­lít. 1:1. Az esőtől csúszós pályán so­kat csúszkálnak a játékosok. Az első negyedóra eltelte után a hazai csa­pat támad többet, a kiskőrösi vé­delem időnként kihagy és a szemfü­les Holló újra a hálóba lő. 2:1. Szünet után nagy erővel fekszik a játékba a Bástya. Akad bőven gól­helyzet is, de az utolsó pillanatban mindig közbe tud avatkozni vala­melyik Építők védőjátékos. A 16. percben azután végleg eldől a mér­kőzés sorsa. Holló kiugrott a védők közül és ezúttal sem hibázott. 3:1. Ezen az eredményen azután már egyik csapat sem tudott a továbbiak során változtatni. Az Építők győzelme teljesen meg­érdemelt. A mérkőzés végig igen sportszerű volt. Az Építők legjobb­jai: Szabó, Szénási, Rácz és Hod­ó, a Bástyából Fábri, Daubner és Balogh nyújtottak jó teljesítményt. A játékvezető mintaszerűen ve­zette a mérkőzést. Kiskunfélegyházi Vasas—Tiszakécskei Traktor 4:3 (3:1) Vezette Tiszakécske, 500 néző: Szűcs B. (Kecskemét). A tiszakécskeiek kezdenek jobban és az első 20 percben Mezőfinek, a Vasas kapusának igen sokszor kell nehéz helyzetben tisztázni. A ve­zetést a 28. percben László révén a Vasas szerzi meg, még ugyanebben a percben Varga kiegyenlít. 1:1. Élénk, változatos a küzdelem, most már a vendégek irányítják a küz­delmet és a 35., percben Papcsik be­adását Kázmér a hálóba fejeli, 2:1, majd a 42. percben László növeli a Vasas előnyét. 3:1. Szünet után is élénk, változatos a küzdelem. A 10. percben a jó formában lévő László lő újabb gólt, 4:1. Ezután mintha megelégelték volna a félegy­háziak a góllövést, engednek sz iramból és a hazai csapat is többször szóhoz jut. Először Varga, majd Bálla lő gólt és ezzel 4:3-ra alakul a mérkőzés végeredménye. Nők: Lantos, Szabó, Zsibríta, László, Megyeri és Papcsik, illetve Deme, Varga és Balla. Szűcs Béla igen jól vezette a mér­kőzést. Kiskunhalasi Kinizsi—Kiskunhalasi Törekvés 4:9 (2:9) Vezette : Kiskunhalas, 800 néző, Rozsnyai (Kecskemét). A helyi rangadó ideges hangulat­ban kezdődött. Mindkét csapat nagy hibaszázalékkal játszik. Az első fél­óra elteltével lassan a Kinizsi veszi át a játék irányítását és a 32. perc­ben Vass megszerzi a vezetést. 1:0. Néhány perc múlva újra Vass ered­ményes. 2:0. Szünet után élénkebb lesz a já­ték és az 5. percben Hőder maga­san kapura ívelt labdája a kapus keze között jut a hálóba. 3:0. A 3­0. percben a Kinizsi balszárnya vezet támadást és Pechlov beadását Vass lövi a Törekvés kapujába. 4:0. Ez­után kissé ellaposodik a játék, a több gól nem esik. Jók: Bakos, Hőder, Vaas és Pech­lov, a Törekvésből csak Dobra já­tékát lehet kiemelni. Rozsnyai kitünően vezette a mér­kőzést. Bajai Építők—Kalocsai Kinizsi 6:3 (2:3) Kalocsa, 800 néző. Vezette: Ber­­kovics (Tolna megye). Az Építőket a szél támogatja, még­is a 9. percben a hazai csapat szer­zi meg Petrovics lövéséből a veze­tést, sőt a 17. percben a rendkívül mozgékonyan játszó Petrovics újabb góljával már 0:2 az eredmény A 22. percben 11-eshez jut az Építők és Onódi 1:2-re javít. A 30. percben Pet­rovics, akit nem tud tartani a ba­jai védelem, ismét gólt lő. 1:3. A 42. percben kavarodás után Onodi lábáról jut a labda a kalocsai kapu­ba. 2:3. Szünet után a bajaiak kapnak job­ban lábra és már az első percben Fábik II. beadását Tiszavölgyi fe­jeli a hálóba. 3:3. Az 5. percben Fá­­bik II. már az Építők vezető gól­ját is megszerzi. 4:3. A mérkőzés utolsó két gólját Czeglédi és Tisza­­völgyi lövik. 6:3. A mérkőzés nem hozott szép játé­kot, mindkét védelem sokat bizony­­talankodott. A kalocsai közönség a játékvezető több ítéletével nem ér­tett egyet. Mi pedig azt nem értjük, miért kell más megyéből játékveze­tőt kérni, hiszen ők sem jobbak a mieinknél. Sőt. .. Bácsalmási Bástya—Bajai Vörös Lobogó 1:0 (0:0) (Kecs-Baja. Vezette: Grulich kémet), 1000 néző. A csapatok kivonulásakor megle­petéssel állapítja meg a közönség, hogy a Lobogó csatársora Ihos II. és Sipos nélkül áll fel, majdnem teljesen ifjúsági csatársorral. Változatos a játék, mind a két csatársor sokat van játékbkan, tá­mad is, de egyrészt a jó védelmek nem engednek veszélyes helyzetet kialakítani, másrészt a kevés kínál­­kozó alkalmat nem tudják a csatá­rok kihasználni. Az első félidőben a Bástya támadott valamivel többet. A második félidőben a megfiatalí­tott Lobogó csatársor lelkesen és lendületesen támad, de a Bástya masszív védelmével nem tud meg­birkózni. Az almási csatársor is túl körülményes. A félidő második felé­ben változatos a játék. A 20. perc­ben a Bástya ártatlannak látszó tá­madást vezet. Tóth rosszul jön ki kapujából és Lévai a kapuba lövi a labdát. 1:0. Most támad a Lobogó, akad is alkalom azonban a csatárok az egyenlítésre, lövései rendre célt tévesztenek. Grulich a mérkőzést hibátlanul ve­zette. Kecskeméti Kinizsi—Garai Traktor 1:0 (0A) Gara. Vezette: Hammer (Baja). Kinizsi támadásokkal indul a já­ték, azonban a Traktor is hamaro­san játékba lendül és változatos lesz a játék. A vendégcsapat csatársora sok jó támadást vezet a garai kapu ellen, azonban a jól záró Traktor vé­delem minden veszélyt hárít, gólnélküli félidő után fordulnak így a csapatok. A második félidőben némi mezőny­fölényt harcol ki magának a Kinizsi, a Traktor­ támadásai szórványosak, de néha veszélyesek. A 35. percben Uzsoki II. éles, lapos szabadrúgásá­ra a garai kapus, bár jó érzékkel vetődik, a síkos talajon a hasa alatt a kapuba csúszik a labda. 1:0. Most a Traktor erősen támad, azonban az eredményen már változtatni nem tud. Hammer a nehéz mérkőzést jól ve­zette. IFJÚSÁGI EREDMÉNYEK Bajai Vörös Lobogó—Bácsalmási Bástya 4:0 Garai Traktor—Kecskeméti Kinizsi 4:0 Kalocsai Kinizsi—Bajai Építők 2:1 Soltvadkerti FSK—Bácsbokodi Kinizsi 2:1 0:0­­ 600 néző. Soltvadkert, 600 néző. Vezette: Hámori. Igen nagyi­ram­ú mérkőzést vívott a két csapat. A kezdés után rövid ideig kiegyenlített volt a játék, majd a Soltvadkert fokozatosan fölénybe került és Szörfi révén a vezetést is megszerezte. Ezenkívül még több nagy helyzet is adódott a Kinizsi kapuja előtt, de a nagy formában védő Vlasku több, szinte gólnak lát­szó lövést védett. A szünet után is a Soltvadkert volt a többet kezdemé­nyező, de ekkor már a Bácsbokod­­nak is akadt néhány helyzete. Ebben a félidőben Bezsenyi, illetve Takács szereztek gólt csapatuknak és így végeredményben a Soltvadkert meg­érdemelten jutott a két pont birtoká­­ba. A Soltvadkertből Hídvégi és Tóth nyújtott kiemelkedő teljesítményt, míg a Bácsbokodból Vlaska kapus a mezőny legjobbja volt, kívüle Ko­­lozs játszott még átlagon felül. A megyei bajnokság állása: 1.Kméti Kinizsi 118 1-5137: 6 « 2.Bajai Építők 117 3 1 41:11 17 3.B.­almási B. 11$12 23:13 17 4.Kósházi Vasat* 118 1 3 32:16 37 5.Khalasi K. 1154 2 27:11 14 6.Kisk. .Bástya 1152 4 23:19 12 .Bajai VL 115 1 5 17:14 11 8.­Soltvadkert 115 6 14:37 10 9.Tiszakécske 1133 5 36:24 0 10. Kméti Építők 114— 7 30:31 8 11.Garai Traktor 113 17 18:34 8 12. Kai. Kinizsi 1131 7 30:38 7 13.Bácsb. Kinizsi U •C 1­8 35:38 8 14. Khalasi Tér­ 111— 10 11:43 a NB I. Keleti csoport állása, eredményei: Keleti csoport: Szegedi Haladás—Bp. Vörös Meteor 34 Miskolci Törekvés—Ceglédi Törek­vés 4:2 • Nyíregyházi Építők—Pereces­ Bá­nyász 4:0 Bp. Szikra—VL. KISTEXT 3:1 Bp. Törekvés—Gödöllői Dózsa 2:9 ózdi Vasas—Debreceni Törekvés 1:0. A Totó 12 találaton szelvénye 21. hét Szeged Bp. Vi Meteor Bp. Törekvés Gödöllő ózd Sa*g. Vasas KISTfIXT Bp. Szikra Nyíregyháza Cégiei K. Honvéd Debrecen Miskolc K. Dózsa Békéscsaba Pereces 1394— 27:12 23 13 1013 40:15 21 13 832 24:10 19 12822 29:14 38 1354­4 18:36 14 13 62 13525 18:18 14 6 21:21 12 1343 12436 12:12 11 5 13:15 11 1343 6 25:34 11 1343 6 14:32 11 1334 6 12:14 10 1334 13336 15:24 10 7 18:22 9 1331 12149 13 :26 7 8 10:32 6 1. Bp. V. Lobogó—Kinizsi 2. Győr—Bp. Honvéd 3. Diósgyőr—Salgótarján 4. Dorog—Csepel­i 6. Bp. V. Meteor—Szeged 3 6. Gödöllő—Bp. Törekvés 2 7. KISTEXT—Bp. Szikra 8. Kméti Honvéd—Salg. Vasas 12 9. ózd—Debrecen 1 10. Pécsi Ter­—Tatabánya 3 11. Sopron—Szállítók 1 13- Dijraffie—Vas­a­ s 0:0 3 2:3 1 S:1 1 2:0 3 3:3 2 0:3 l:a 2:1 1:0 0:4 4:1 2.«