Petőfi Népe, 1967. augusztus (22. évfolyam, 179-205. szám)

1967-08-23 / 198. szám

Kézilabda MTK—KISKUNHALASI MÁV 10:6 (6:2) NB II, női, Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Auspitz, Buda­pest. 1 Halasi MÁV: Bálint — Cson­tos, Paczolayné, Erdész — Pri­­kidánovits, Kókai, Riegler. Cse­re: Szilágyi, Gombos, Gyenizse, Horváth. Edző: Horváth István. A vendégek már az első perc­ben vezetéshez jutottak és mint a későbbiekben kiderült, a ha­lasi lányok nem tudtak meg­birkózni a nagy súlyfölényben levő ellenféllel, melyhez még hozzájárult a budapesti játék­vezető részrehajló működése is. Kókai 2:3-as állásnál a 7 méte­rest kapufára dobta, s ettől kezdve a csapat nem tudta azt nyújtani, amit eddigi mérkőzé­sein láthatott a lelkes szurkoló­­had. Góldobók: Csontos, Kókai 2—2, Gyenizse és Prikidánovits 1—1. Jók: Szilágyi, Erdész, Cson­tos. SZARVAS—KECSKEMÉTI FGT 15:11 (5:8) NB II, férfi kézilabda: Szarvas, 300 néző, vezette: Hor­­linger. A nagy számú nézősereg hang­orkánja kíséretében léptek pá­lyára a csapatok. Az izzó lég­körben a kiesés ellen küzdő helyiek hamarosan kétgólos előnyt szereztek. A roppant ke­mény, sőt durva szarvasiak el­len azonban sikerült az egyen­lítés, sőt a félidő végéig sike­rült az FGT-nek vezetést kiharcolni.háromgólos ! A II. félidő közepéig nem is­­­em volt baj, hiszen a félidőben vezetés négy gólra nőtt. Ekkor fordult a kocka. A szarvasi csa­pat foggal, körömmel, sőt bírói segítséggel mégis győztesen ke­rült ki az összecsapásból. A közönség közben túllépte a sportszerű biztatás határait, a pálya vonalával együtt. Játék közben odaszaladgáltak a bíró­hoz, s megfenyegették. A játék­vezető nemhogy lefújta volna a mérkőzést, inkább megijedt, s az utolsó percekben háromszor is büntetőt ítélt az FGT ellen. A kecskeméti együttes veze­tői hibát követtek el akkor, mi­kor nem kértek szövetségi el­lenőrt. Lid.: Gyovai és Horváth 3—3. Veress egészen jól védett, de a többiek is dicséretet érde­meltek sportszerű küzdőszelle­mükért, higgadtságukért, s így nem fullasztották a mérkőzést „mészárlásba”. Két új megyei csúcs Szép sikereket hozott a me­gyének a vasárnap Kecskeméten megrendezett országos úszóver­­seny. Képünkön Sohajda Ferenc és Holló Éva, a K. Vízmű spor­tolói. Mindketten ifjúsági és felnőtt megyei csúcsot javítot­tak a 109 méteres mellúszásban. (A verseny részletes ismerteté­se a holnapi számunkban.) Jegyzetek a labdarúgó-fordulóról AZT HISZEM, nem túlozunk, ha azt állítjuk, hogy a Széktói Stadion nézőközönsége fejfájás­sal tért haza a Dózsa—Bp. Spar­tacus mérkőzés után. Idegtépő küzdelmet vívott a két csapat, és bár teljesen megérdemelten győzött a kecskeméti csapat, mégis csak a befejezés előtt né­hány perccel vált biztossá ez a győzelem. A küzdelem heves­ségére jellemző, hogy mindkét csapatból egy-egy játékos a ki­állítás sorsára jutott. Sok volt —, főleg a fővárosiak részéről — a durva belemenés. Volt a kilencven perc alatt legalább öt tiszta Dózsa-gólhelyzet, de szerencsére kimaradtak a hely­zetek a kecskeméti kapu előtt is. Sokat tévedett a játékvezető, két ízben nem adott meg telje­sen jogos 11-est a Dózsa javára, de azután egyet mégiscsak meg­adott. E­bből született a Dózsa győztes gólja. Sajnos, ezen a mérkőzésen a játékvezető (Lenkefi) nagyon gyengén bíráskodott. Erélytelen volt a mérkőzés elején, eldur­vult a játék és amikor a kiál­lítás eszközéhez nyúlt, ez már nem sokat használt. A Dózsa lelkesedésből és küz­dőszellemből jelesre vizsgázott. Ezzel megszerezte a két nagyon fontos bajnoki pontot, és ami nagyon fontos a továbbiakra: hosszú idő után végre saját pá­lyáján is győzni tudott. Remél­jük, ez önbizalmat ad a lila­fehéreknek és a jövőben a saját pálya — éppen úgy, mint régen — előnyt jelent és nem hát­rányt. Vasárnap a soroksári „orosz­lánbarlangba” látogat a Dózsa­ 1 szereplését. A Bőrgyár elleni Az Egyetértés a bajnoki címért mérkőzés azonban vereséggel küzd, s minden tőle telhetőt­ el­követ a győzelem érdekében. A Dózsának tehát nagyon nehéz dolga lesz a kilencven perc alatt. Ha azonban tovább javul a Dózsa-játékosok formája, ak­kor az egyik bajnoki pontot hazahozhatja a csapat. A KTE nagyszerűen tartotta magát Kispesten az első félidőben. Ekkor még min­­­denki azt gondolta, hogy az egyik pontot feltétlenül haza­hozza. Szünet után azonban egy váratlanul bekapott gól kedvét szegte a kecskeméti fiúknak és a végén 4:1-es, eléggé súlyos vereséggel kellett elhagyni a pályát. Egy kicsit jobb összpon­tosítással a gólok elkerülhetők lettek volna. Mindenesetre ez a mérkőzés a KTE csapata számá­ra sok tanulsággal szolgált. Az sem menti fel a csapatot, hogy tartalékosan volt kénytelen fel­állni a jó képességű KISTEXT ellen. A félegyházi vasas rendkívül küzdelmes kilencven percet vívott Félegyházán a Ke­lenföldi Golberger ellen. A Va­sas kétgólos győzelmének jogos­ságához nem fér kétség, bár a vendégek is többször veszélyez­tettek. Fontos az, hogy ez a ve­­szélyes találkozó félegyházi győ­zelemmel végződött. A csapat még mindig nagyon közel van a kieső zónához, de most már minden remény megvan arra, hogy megkezdi a felzárkózást a tabella középső harmadába. NAGY V^RAK 0z őst előzte meg a Bajai Vasas MTE pécsi végződött. A bajaiak a máso­dik félidőben nyújtott teljesít­ményük alapján az egyik pon­tot elhozhatták volna. A gól­helyzetek kihasználása azonban ezúttal nem sikerült. A KALOCSAI VTSK szép győzelmet aratott Kalocsán a Bp. Vegyiművek csapata felett. Az 1:0-ás győzelem aránya nem fejezi ki hűen a két csapat kö­zötti különbséget. A MÁSIK kalocsai csapatunk, a Szamuely Tibor SE Budapes­ten az 1. sz. ÉPFLJ csapatától balszerencsés körülmények kö­zött szenvedett minimális ará­nyú vereséget. A játékvezető egy teljesen jogos 11-est nem adott meg a kalocsaiaknak. NEM TERMETT babér ezút­tal a Soltvadkert számára sem. Székesfehérvárott 3:1 arányú vereséget szenvedett. A vad­kertieknek is volt néhány ke­csegtető helyzetük, de ezekből csak egyetlen gól született. A HALASI MEDOSZ Békés­csabán a Szalvai Mihály SE-vel mérkőzött meg a két bajnoki pontért. A MEDOSZ védelme bizony nem állt a feladata ma­gaslatán, ez okozta a 4:2-s ve­reséget. A HALASI MÁV a Sarkadi Kinizsit látta vendégül. Egy perc alatt lőtt mindkét csapat gólt, ezzel ki is alakult az 1:1-es döntetlen eredmény. Ha a MÁV el akarja kerülni a kiesést, ak­kor nagyobb lelkesedésre lenne szükség. M. I. Hét mérkőzésen 33 gól a déli csoportban — Esélyesek győzelme a rangadókon Heves küzdelmek a megyei I. osztályban ÉSZAKI CSOPORT Kiskőrösi MEDOSZ— Ady Endre SE 3:1 (1:1) Szabadszállás, 300 néző, v.: Tóth Ferenc. — Mindkét csapat nagy lelkesedéssel kezdett. A 16. percben Szentgyörgyi III. 11-esből a vendégeknek szerezte meg a vezetést. A hazaiak nagy lelkesedéssel feküdtek a küzde­lembe és a 37. percben Tanító­nak sikerült egyenlítenie. Szü­net után a hazaiak támadásai ellanyhultak és a bajnokjelölt Kiskőrös a félidő közepén Szentgyörgyi III. és Markó gól­jaival a maguk javára fordítot­ták az eredményt. — Jók: Szent­györgyi III., Paluska II., illetve Tanító és Franczkó. Tiszakécske—F. Gépjavító 1:1 (0:1) Tiszakécske, 500 néző, v.: Bür­­gés. — Az I. félidőben Parádi III. révén a Gépjavító jutott ve­zetéshez. Szünet után egy be­ívelésnél Istvánffy saját kapu­jába fejelte a labdát. A II. fél­idő közepén Kurucsait (F. Gépj.) a játékvezető durva játékért ki­állította. — Jók, Sánta, Cser­­nus, ill. Seres és Istvánffy. — Ifjúsági mérkőzés 2:2. K. Egyetértés—K. MÁV 2:0 (1:0) Kecskemét, Matkói úti pálya, 300 néző, v.: Hammerl. — Jó iramú színvonalas mérkőzésen a gólratörőbben játszó vendég­látók nagyobb arányban is győzhettek volna. Gl.: Ócskai, Szóráth. Jók: Kovács (a me­zőny legjobbja), Szóráth, Bakos, illetve Karácsonyi, Borsodi, Bogdán. Ifjúsági eredmény 6:0 a K­­ITSK javára. Hetényegyháza—K. Cskalov SE 1:0 (1:0) Kecskemét, Belsővárosi Sport­telep, 200 néző, v.: Ernst. — A jóval lelkesebben játszó vendég­csapat megérdemelten győzte le a rossz formában levő hazaia­kat. — Gl.: Parádi. Jók: Szap­panos II., Fábián, Pa­ádi, illet­ve Ökrös, Kovács. K. Fémmunkás—Dunavecse 3:1 (1:1) Kecskemét, 100 néző, v.: Tur­­csányi. — Az I. félidőben nagy fölényben volt a hazai csapat, de a vezetést a lelkes vecseiek szerezték meg Gerőházi öngól­jával. Szünet után a hazaiak fölénybe kerültek, és nagyobb arányú gőzelmet is aratnak, ha csatáraik nem lettek volna a kapu előtt olyan tehetetlenek. — Gl.: Öl­védi, Bozsó, Farkas II., illetve Gerőházi (öngól). Jók: Gerőházi, Farkas II., Kál­lai II., Laczi II., illetve Hor­váth, Kovács és Szimonidesz. Kiskunma­jsa—Kunszentmiklós 7:0 (4:0) Kunszentmiklós, 200 néző, v.: Varga. — A kunszentmiklósiak nem érik el a megyei I. osztá­lyú szintet. — Gl.: Kiss, Tóth, Sárközi 2—2. Hegedűs. — Ifjú­sági mérkőzés 2:1 Kiskunmajsa javára. Lajosmizse—K­­AKÖV 3:1 (2:1) Lajosmizse, 200 néző, v.: Fe­kete. — Az újonnan átszerve­zett lajosmizsei csapat előnyö­sen mutatkozott be, és nagyobb arányban is győzhetett volna. — Gl.: Oláh 3, illetve Danics fen­ből­. — Ifjúsági mérkőzés 6:1 Lajosmizse javára. Balogh Ádám SE—Izsák 3:2 (2:0) Kiskőrös, 300 néző, v.: Mol­nár K. — Az I. félidőben a Balogh Ádám nagy fölényben játszott. Szünet után kiegyen­lítődött a játék. A 85. percben Kormost (Izsák) kiállították. — Gl.: Kállai, Szlovák, Banyik, il­letve Juhász 2 (1-et 11-esből). Jók: Balogh, Szlovák, Kátai, il­letve Juhász. DÉLI CSOPORT Bajai Bácska Posztó— Gábor Áron SE 3:1 (0:0) Baja, 300 néző, v.: Szabadi. — Változatos, jó iramú mérkő­zésen megérdemelt hazai győze­lem. A Bácska jobban bírta a hajrát. — Gl.: Barta, Sáfár, Go­­retity (11-esből), illetve Cser­mák III. Jók: Mészáros, Ágfal­vi. Goretity, illetve Takács, Csermák III., Nagy L Bátya—B. Folyamszabályozó 2:0 (0:0) Baja, 100 néző, v.: Jelűnek. — Szünet után nagy fölénybe került a Bátya a tíz főre olvadt hazaiak ellen. — Gl.: Balázs és Sáfrán. Jók: Dömény, illetve Czeglédi. — Ifjúságii eredmény: 6:0 Baja javára. Kecel—Katymár 5:0 (3:0) Kecel, 300 néző, v.: Klein. — Közepes színvonalú, végig sport­szerű mérkőzést vívott a két csapat. A keceliek mindkét fél­időben jobbak voltak. — Gl.: Komóczi 2, Weisz, Kecskés, Lajkó. Jók: Kiss II., Komóczi, Lajkó, illetve Alger, Búcsú, Tumbász. — Ifjúsági eredmény 4:0 Kecel javára. Jánoshalma—Mélykút 4:0 (2:0) Jánoshalma, 500 néző, v.: Sóly­mos. — Élénk iramú mérkőzést vívott a két csapat. Szünet után a mélykútiak is vezettek több támadást, de a jánoshalmiak győzelmét nem tudták kétessé tenni. A hazaiak több kapufát is lőttek. Gl.: Maráczi 2, Bátai és Nagy II. Jóik: Maráczi és Fenyvesi IV., illetve Bundula és Rajcsány. — Ifjúsági mér­kőzés 1:1. Bácsbokod—Császártöltés 2:2 (0:1) Bácsbokod, 200 néző, v.: Teg­zes. — A végig izgalmas mér­kőzés igazságos pontosztozko­dással végződött. Szünet előtt a vendégek, szünet után a ha­zaiak hagytak ki több gólhely­zetet. — Gl.: Kiss, Pólyák, il­letve Ledniczki, Rausch, Jók, Kiss, Polyák, Bukovács, illetve Ledniczki, Rausch, Hauser. If­júsági eredmény 5:1 Császártöl­tés javára. Bácsalmás—Dusnok 10:0 (3:0) Bácsalmás, 300 néző, v.: Kür­tösi. — Nyomasztó hazai fölény. A dusnokiak helyenként telje­sen alárendelt szerepet játszot­tak. — Gl.: Borcsik 5. Cséfalvi és Harnos 2. Locskai. Jók: Bor­csik, Jagity, Cséfalvi. Ifjúsági eredmény 11:1 Bácsalmás ja­vára. Nemesnádudvar—Hajós 3:1 (2:1) Nemesnádudvar, 500 néző, v.: Mihala. — Jó játékvezetés mel­lett a hazaiak megérdemelten­­ győztek a széte­ ően játszó ha­­jósjrk ellen. Gl.: Federer 2, Gruber, illetve Szer­. Jók: Gloch, N.gv, Heim, illetve Hu­ber és Sípos. A MEGYEI I. O. LABDARÚGÓ-B­A­JNOKSÁG Állása ÉSZAKI CSOPORT PÉLI CSOPORT 1.Kiskőrös 19162 169:1134 2.K. Fémmunkás 19152 239:3632 3.F. Gépjavító 19105 431:1525 4.Balogh Á. SE 19103 637:2823 5.Ady Endre SE 199 5 548:3823 6.K. Egyetértés 19103 633:2923 7.K. Cskalov 199 1 939:3219 8.Hetényegyháza 198 3 828:*>9 19 9. Tiszakécske 194 9 6­30:3117 10.K. AKÖV 197 3 929:3717 11. Kiskunmajsa 197 3 938:5117 12.Lajosmizse 197 11127:3516 13.K. MÁV 11­5 41030:5114 14. Izsák i­4 31228:3911 15.Esztmiklós 193 21424:588 16.Dunavecse 192 31424:557 1.Jánoshalma 19134 232:8­30 2.Bajai Bácska 19126 146:153­ 1 3.Bácsalmás 19123 454:1527 4.Bácsbokod 198 8 333:282 ‘ 5.Gábor Áron SE 19103 659:312­ 6.Kecel 199 4 630:192 7.Hajós 198 6 546:372 8.Bátya 19103 939:282­ 9.Császártöltés 197 6 625:271P 10.Nemesnádudv. 19­73 927:4317 11.Gara 185 5 815:301 12. Katymár 195 21222:581­ 13.Mélykút 193 51120:281 14.B. Folyamszab. 193 51123:45H 15.Dusnok 193 41224:5810 16. Vaskút 181 6 11 14:388