Petőfi Népe, 1970. március (25. évfolyam, 51-75. szám)

1970-03-10 / 58. szám

Igazságos pontosztozkodás Kecskeméti Dózsa - Bp. Spartacus 1:1 (1:0) Kecskemét, 3000 néző, vezette: Katona. Kó, K. Dózsa; Gór — Francz- Lantos, Kreidli — Diószegi, Dobó — Bala­toni, Pasek (Czéh), Lódi, Kiss (Tatár), Józsi. Edző: Molnár Péter. Bp. Spartacus: Takács — Idei, Szűcs, Mihalecz (Ádám) — Nagy, Kácsor — Zöldi, Strenitzer, Gá­bor, Olasz, Simon. Edző: Hidegkúti Nándor. Hűvös, napos időben, viszonylag jó talajú pályán került sor a találkozóra. A vendégek kezdték a já­tékot és mindjárt veszé­lyes helyzet alakult ki Gór kapuja előtt. Francz­­kó az utolsó pillanatban szerelte a kitörő Olaszt. A következő percben Ba­latoni 20 méterről leadott bombáját szögletre hárí­totta Takács. Jóiramú volt ezekben a percekben a találkozó. A 9. percben Lantos hosszú labdával ugratta ki Balatonit, aki elől Takács vetődve men­tett. A következő percben Pasek, majd Józsi törhe­tett kapura, de mindket­tőjüket szerelte a védelem. Sokat támadott ezután a vendégcsapat. Középpályá­sai révén fölényt harcolt ki és a 24. percben csak a szerencse mentette meg Gór hálóját a góltól. Gá­bort a lövés pillanatában Lantos szerelte, majd következő támadás is gól­a veszélyes volt. Gól bele­vetődött Gábor lövésébe, s megkaparintotta a lab­dát. A 32. percben már úgy láttuk, megszerzik a fővárosiak a vezető gólt, de Nagy feleslegesen cse­lezett lövés helyett, majd amikor lőni akart, a lab­da a gólvonalon elakadt a sárban. Lantos felsza­badított. Ezután Balatoni került jó helyzetbe, de 10667Ul lőtt. A 44. percben Diószegi ívelt a kapu elé. Takács kiütötte a lab­dát, s a jókor érkező Józsi kapásból éles la­­ pos lövést küldött a bal alsó sarokba. 1:0. Érdekesen alakult a má­sodik félidő. A vendégek rohamoztak és minden percben várható volt a ki­egyenlítő góljuk. A kecs­keméti védelemre nagy nyomás nehezedett, mivel a csatárok nem tudták a labdát elől tartani. Előbb Gábor, majd Simon ha­gyott ki gólhelyzetet. A 62 percben Zöldi küldte előre a labdát, s Olasz fordulásból véd­­hetetlenül bombázott Gór kapujába. 1:1. Ezután felváltva táma­dott a két együttes. A 72. percben — az egyre töb­bet felfutó Diószegi — Tatárhoz küldte a labdát, a fiatal csatár jó helyzet­ben nem tudott eredmé­nyes lenni. Ezután Simon a labda helyett a levegőt találta el nagy helyzetben. Az utolsó percekben ro­hamozott a kecskeméti együttes és két ízben is nagy gólszerzési alkalmat szalasztott el. A 86. perc­ben Balatoni fejese kerül­te el Takács hálóját, majd egy újabb roham végén Tatár egyedül tört az el­lenfél kapujára, de nem vállalkozott lövésre, pe­dig már csak Takáccsal állt szemben. Ez volt a mérkőzés legnagyobb ki­hagyott helyzete. A szép számú közönség nagy küzdelmet láthatott, de közepesnél nem volt színvonalasabb a mérkő­zés. A Spartacus igazolta jó hírét, s teljesen meg­érdemelten vitte el az egyik pontot Kecskemét­ről. A látottak alapján a döntetlen eredményt igaz­ságosnak mondhatjuk. Bár meg kell jegyeznünk, hogy a találkozó végén két íz­ben is gólszerzést alkal­mat­lanul hagyott kihasználat­a kecskeméti csa­társor. A kecskeméti együttes védelme egy-két megingástól eltekintve jól megállta a helyét. Mér­sékelten játszottak viszont a középpályások. A csa­társorban csak a két szél­ső jelentett veszélyt az ellenfél kapujára. A töb­bieknek még sokat kell javulniuk, főleg a lövések­kel maradtak mindnyájan adósak. A fővárosi együt­tesben Szűcs, Mihalecz, Nagy a mezőny legjobbja, Strenitzer és Olasz ját­szott nagyon jól. Katona jól vezette a vé­gig sportszerű találkozót. —i —n Ez is nagy helyzet volt. A befejezés előtt 4 perccel Balatoni közelről a­pus kezébe fejelte a labdát ka- LABDARÚ­GÓ- táblázatok NB I. NB I. B. a-csoport 1. Vasas2 2—— 4:0 4 2. V. Dózsa2 2—— 8:2 4 3. Videoton2 1— 1 5:5 2 4. Diósgyőr2 1— 1 1:3 2 5. Komló 2— 1 1­2:3 1 6. Rába ETO2— 1 1 2:5 1 7. Tatabánya2—­1 1­0:1 1 8. MTK 2— 1 1­0:3 1 B-csoport 1. Ferencváros2 2—— 4:1 4 2. Pécs2 2—— 6:3 4 3. Csepel2 1— 1 3:1 2 4. Bp. Honvéd2 1— 1 4:2 2 5. Dunaújváros2 1— 1 2:3 2 6. Szombathely2 1— 1 1:3 2 7. SZEOL2——­2 3:7­ 8. Salgótarján 2 — 2 1:4 -B-csoport 1. Egri D.2 2­­ 8:1 4 2. Bp. Sport­2 1 1— 3:2 3 3. Ózd2 1 1 4:3 2 4. Szem­. MTE2 1 1 4:4 2 5. Békéscsaba2 1 1 2:5 2 6. Szállítók 1 • 1­ 1:1 1 7. BVSC 2 •1 1 2:3 1 8. Kecsk. Dózsa2 1 1 1:3 1 9. DVSC1 1 1:2 — Nagy küzdelemben kecskeméti győzelem az ökölvívó NB I. B rangadóján KECSKEMÉTI FÉMMUNKÁS—BP. ÉPÍTŐK 13:9 Kecskemét, 400 néző, ve­zette: Majláth és Wehrling. Mint már annyiszor, ez­úttal is szűknek bizonyult a Fémmunkás kultúrterme. Sokszor hangzott fel a né­zők soraiból a sóhaj: mikor lesz már Kecskemétnek sportcsarnoka? A mérkőzés előtt mindkét táborban bi­zakodó volt a hangulat. Az NB II-es bajnok Bp. Épí­tők edzője Marton József és a Fémmunkás edzője Jákói István is nagy küz­delmet és saját csapatának kis arányú győzelmét jósol­ta. Valóban hatalmas küzde­lem folyt minden összecsa­páson. Akadtak bírói téve­dések is, végül is kecskemé­ti győzelem született, bár ez csak a nehézsúlyúak össze­csapásán vált biztossá. A mérkőzés így alakult: (Elől a kecskeméti verseny­zők.) Papírsúly: Orbán I. el­len pontozással győzött Ba­logh II. 0:2. Az ökölvívás szépségéből ezen a mérkő­zésen vajmi keveset láthat­tunk. A sokkal magasabb fővárosi versenyző ütései nem sokszor találták el Or­bán I-et, viszont a kecs­keméti versenyző többször megsorozta ellenfelét. A lá­tottaknak a döntetlen job­ban megfelelt volna. Légsúly: Orbán II. pon­­tjában van a kecskeméti válogatott kerettag. Nagy váltósúly: László a III. menetben döntő fölén­­nyel győzte le Szalait. 9:7. László a szokott harcmo­dorban küzdve, kemény ütésekkel őrölte fel Szalai erejét. Középsúly: Beregszászi el­len Szabó pontozással győ­zött. 9:9. Beregszászi jól harcolt, de ütései rendre elkerülték a mozgékony Szabót, aki biztos fölénnyel győzött. Félnehézsúly: Kiss ellen K. Far edzője a II. menet­ben feladta. 11:9. Hatalmas horogcsata, sok szabályta­lan ütés. K. Fart a bíró az I. menetben megintette. A második menet elején Kiss hatalmas ütése után K. Far a padlóra került, mire ed­zője a feladta a mérkőzést. Nehézsúly: Szabari ellen Kárpátit a mérkőzésvezető a II. menetben sorozatos szabálytalanság miatt lelép­tette. 13:9. Kárpátira egy kemény Szabari ütés után 8-ig számolt az első menet­ben a bíró. Kárpáti sokat fejelt, s ezért került sor a leléptetésére. Az eredmény kihirdetése után nagy taps hangzott fel a zsúfolt nézőtéren. Valóban minden elismerést megér­demelt a kecskeméti együt­tes, amely igen jól felké­szített, jó erőkből álló együttest győzött le. Jozással győzött Hadaki el­len. 2:2. Orbán II. a tőle megszokott támadó szellem­ben öklözött. Végül jobb volt, s egyhangú ponto­zással győzött. Harmatsúly: Lakatos ed­zője az I. menetben feladta Balogh I. ellen. 2:4. Balogh I. győzelme nem volt vitás. Pehelysúly: Görög ponto­zással győzött Hegedűs el­len 4:4. Görög okosan ver­senyzett, végig irányította a küzdelmet és vitathatat­lan győzelmet aratott. Könnyűsúly: Szőkét mérkőzésvezető sportszerűt­­­lenségért leléptette Haj­nal ellen. 4:6. A válogatott Hajnalt a mérkőzésvezető háromszor figyelmeztette tenyeres ütéséért, egyszer mélyütéséért. Az újabb mélyütése után Szőkét ki­számolta Wehrling bíró. Az eredményhirdetéskor Sző­két „szimulálás” miatt hir­dették ki vesztesnek. Kisváltósúly: Vígh I. — Előd döntetlen, 5:7. Vígh I. jól kezdett, később nagy „adok-kapok” csatában Vígh I. ütött többet. Győ­ts­zelmet érdemelt volna. Váltósúly: Vígh II. ellen Tóth edzője a II. menetben feladta. 7:7. Vígh II. győ­zelme egy pillanatig sem forgott veszélyben. Jó for­ M. I. osárlasbda Kecskeméti siker a megyei rangadón Kecskeméti Petőfi— Bajai Bácska Posztó 84:70 (49:43) NB I. férfi: Kecskemét, 300 néző, V.: Cseresznyés, Nagy N­. K. Petőfi: Tóth (20), Ko­vács (11) — Farkas (20) — Vasvári (8), Csikai (19). Csere: Gábor (6), Szabó Sz., Rezák. Edző: Guóth Iván. Bajai Bácska: Kovács (15), Ágfalvi (71 — Bau­mert — Karácsonyi (8), Rátvay (15). Csere: Iván (14), Vörös (11), Müller, Kancsár. Edző: Tax Imre. Igazi rangadóhangulat volt a szovjet teremben. A kezdés a Petőfinek sikerült jobban. Nagy volt az iram, és sűrűn hullottak a kosa­rak. Az 5. percben 9:4 arányban a kecskemétiek vezettek, majd 20:19-nél a bajaiaknak volt egypon­tos előnyük. Fej-fej mellett haladtak a csapatok. A 14. percben még a Bácska ve­zetett 38:36 arányban, de a gyorsuló játék a Petőfinek kedvezett. Néhány védeke­zési hibát is elkövetett a Posztó, és így a végén Far­kas és Tóth kosaraival 49:43-as kecskeméti veze­téssel zárult az első félidő. A szünet után Csikai ta­lált először messziről a ko­sárba, aztán ismét felvált­va estek a kosarak. A 12. percben 67:57 arányban — tehát 16 ponttal — vezetett a Petőfi. Ekkor Kovácsot, akinek már 3 személyi hi­bája volt, reklamálásért kétszer egymás után tech­nikai hibával büntették a játékvezetők, és így ki kel­lett állnia a játékból. A Bácska ezzel elvesztette ve­zéregyéniségét és ezt a sze­repet nem tudta senki át­venni. Hiába erőlködött ez­után a bajai csapat, s bár Vasvári, Gábor és Szabó is a kipontozás sorsára jutott, a Petőfi biztosan tartotta előnyét. Ilyen arányú kecskeméti győzelemre senki sem szám­llt I­ női. TF-terem. V.: Kassai, Karner, K. Dózsa, Domokos (2), mított, hisz a bajai csapati Magyar (11), — Kiss (6) — nagy tudású játékosokból áll, de meglátszott, hogy még nincsenek formában. Mindez semmit sem von le a Petőfi győzelmének érté­kéből, ahol minden játékos a tudása javát adta. Guóth Iván, a Petőfi ed­zője: Fegyelmezett játé­kunkkal úgy érzem, rászol­gáltunk a győzelemre, és a közönség tapsaira. Tax Imre, a Bácska ed­zője: Vereségünkben közre­játszott a gyenge játékve­zetés is, így az eredményt nem tartom reálisnak. TFSE—Kecskeméti Dózsa 52:40 (17:28) Szabó É­ (2), Holmanné (14). Csere: Nemes (4), Szabó V. (1), D. Kovács, Szelei, Baj­tai. Edző: Adamik Ferenc. Nagyszerűen kezdett a kecskeméti csapat. Gyors támadásaikat rendre kosár­ral fejezték be, és csakha­mar 22:6 arányban a Dó­zsa vezetett, és még a szü­netben is H pontos előn­­nyel fordultak, a második félidőben viszont fordult a kocka, a TF-játékosok kí­méletlen harcmodora csak­hamar három Dózsa-játékos sérülését hozta. A durvasá­gokban főleg a két váloga­tott , Markovics és Szege­di járt az élen. A kecske­méti játékosok bátortala­nul, gyengén játszottak, és a TF győzött. A Tf leg­eredményesebb dobója Ko­­roknai (20). Tóth a Petőfi legjobbjának bizonyult ezen a mérkő­zésen. Tempódobását elkésve próbálja szerelni Kovács. Totó-nyeremények A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közli; a totó 10. heti március 8-i fogadási héten. 13 plusz egy talála­­tos szelvény, és 13 talála­­tos szelvény nem akadt. 12 találatot 52 pályázó ért el, nyereményösszegük egyen­ként 18 634 forint. H talá­latot 749-en értek el, nye­reményösszegük egyenként 517 forint, a 10 találatos szelvények száma 6667 da­rab, nyereményösszegük egyenként 87 forint. Az 1000 forinton aluli nyereményeket március 14-től, az 1000 forinton fe­lülieket március 19-től fi­zetik ki. Úszótanfolyam felnőtteknek Népszerűek a kecskeméti fedett uszoda felnőtt úszó­tanfolyamai. A nemrég zá­rult tanfolyamon az idősebb korosztályból 18-an sajátí­tották el az úszás tudomá­nyát. A nagy érdeklődésre való tekintettel most újabb 12 napos tanfolyamot ren­deznek március 16—28-ig. Az oktatás naponta reggel 6—7 óráig. Jelentkezni le­het a tanfolyamra az uszo­da pénztáránál. bál március 21-én az Aranyhomok összes helyiségében. Asztalfoglalás és je­gyek megváltása kedd és péntek dn. a KTE- irodában. 1674