Petőfi Népe, 1970. április (25. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-02 / 77. szám

Na érkeznek a résztvevők Az április 3—4—5-én Kecskeméten a fedett uszo­dában sorra kerülő felsza­badulási jubileumi úszó­­verseny résztvevői csütör­tökön a kora délutáni órák­ban érkeznek meg Kecske­métre. A versenyzők dél­után 5 órától edzést tarta­nak, és ismerkednek a fe­dett uszoda vizével, a­­ veze­tők pedig az Aranyhomok Szálló különtermében gyü­lekeznek, ahol 6 órakor kezdődik a technikai érte­kezlet. A verseny színhelyén egyébként minden készen áll. Április 3-án délelőtt 10 órakor tehát kezdődhetnek a selejtezők, délután 16.15- kor pedig az ünnepélyes megnyitó, majd az első napi döntők. Indul a tenisziskola Kecskeméten A Kecskeméti Petőfi te­nisz-szakosztálya ez évben is megindítja tenisziskolá­ját. A jól bevált tanfolya­mot immár negyedszer ké­szíti elő a K. Petőfi, s Pa­­czonyi Imre edző vezetésé­vel azon fáradozik, hogy idén is minél több 8—14 éves fiú és leány jelent­kezzék, majd pedig kezdje meg e szép sportág tudásá­nak elsajátítását A tenisziskolára való je­lentkezés módja az, hogy az általános iskolákba ki­küldött íveket kitöltik, s majd ennek alapján a te­nisz-szakosztály közli tanfolyam kezdetének idő­­ pontját. Ami a kecskeméti tenisz­­életet illeti, elmondhatjuk, hogy lassan­ éledezik. A késői tavasz beköszöntével ismét megkezdődnek majd a szabadtéri edzések. Petőfi számára nagy erő­s próbát jelent a júniusban Kecskeméten megrendezés­re kerülő korosztályos or­szágos bajnokság, amelyen az ország legjobb 10—15 éves fiú- és leánytenisze­zői mérik össze tudásukat. Ezen a nagyszabású ver­senyen már elindulnak azok a kecskeméti fiata­lok, akik éppen a Petőfi által indított tenisziskolá­ban tanulták meg az el­múlt években a tenisze­zést és váltak jó verseny­zőkké. Felszabadulási váltó Csütörtökön délután jubileumi sportünnepségek a keretében Kecskeméten a város általános iskoláinak és középfokú tanintézetei­nek részvételével felszaba­dulási csapatváltó versenyt rendeznek a Városi sport­pályán. Az érdekes ver­seny délután 14 órakor kezdődik, Gólok r­r ä­l •• 11 - es gollovok A megyei labdarúgó-bajnok­ság harmadik fordulójában 10 csapat nyert otthonában, hat együttes osztozott meg a pon­tokon és kettőnek sikerült győznie vidéken, összesen 54 gólt lőttek a csatárok. A két csoport gólaránya ezúttal 30:24 a Déliek javára. Az Északi csoportban a K. Dózsa II. hazai és — nem kis meglepetésre — a Klapka SE vidéki mérkőzésén rúgta forduló legtöbb gólját. A Dé­a­li csoportban Miske és Tom­pa együttese volt a legered­ményesebb. A góllövőlista állása: Északi csoport: 5 gólos: Dinnyés (Kkmajsa), 4 gólos: Dobó (K. Dózsa), Bravik (Ti­­szakécske), 3 gólos: Balogh (K. Dózsa II.), Kiss (K. Egyet­értés), Kislőrinc (Lajosmizse), Papp II. (Szánk), 2 gólos: Si­mon, Bánhidi (K. Dózsa), Si­mon (K. Volán), Kállai I., Föl­di, Dorogi (K. Fémmunkás), Bujdosó (Kőmajsa), Forró (Kunszentmiklós), Fürj, Kiss (Klapka SE), Páncsics (Rad­nóti SE), Szabó (Apostag), Nagy, Jászgulyás (Lajosmizse), Józsa (Iszakécske), Hegedűs (Városföld). I. Déli csoport: 5 gólos: Kadái (Tompa). 4 gólos: Jáger (Kiskunhalasi MÁV), Petrecz II. (Miske). 3 gólos: Gellei (Szamuely SE), Harnos (Bács­almás), Szenesi (Kinizsi SE), 7 gólos: Csermák, Fenyvesi Hl. (Jánoshalma), Tumbász I. (Katymár), Földvári, Czobor (Csávoly), Erdei (Kinizsi SE), Molnár (Miske). öngólosok: Kiss, Barna (Szamuely SE), Pécsi (Kai, VTSK), Mák (Kisszállás). Tömör az élmezőny mindkét csoportban Három együttes még mindig pont nélkül ÉSZAKI CSOPORT Klapka SE— Kiskunfélegyházi Vasas II. 4:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, 200 néző, vezette: Almási. A játékidő első részében a Vasas II. támadott töb­bet, de csatárai elügyet­­lenkedték a helyzeteket. A 28. percben őrző „őrző” nélkül maradt és a hálóba továbbított. 1:0. Fordulás után a Vasas II. Görög révén egyenlí­tett 1:1. A mérkőzés hát­ralevő részében a Klapka SE 8 perc alatt 3 gólt rú­gott. Kétszer Kiss, egyszer pedig Fürj volt eredmé­nyes, 4:1. Jók: Kasza, Őr­ző. Tiszakécske— Kecskeméti Volán 1:0 (0:0) Tiszakécske, 300 néző, vezette: Veréb. Az első félidő unalmas játékkal telt el. A játék­vezető sokat sípolt felesle­gesen és ezzel akadályoz­ta a gördülékeny játék ki­alakulását. Szünet után a tiszakécs­­kei együttes kezdeménye­zett többet és az 57. perc­ben Bravik góljával előnyt szerzett. 1:0. Jók: Döme, Bravik, Balla, Endre, Soós, Csikós.Illetve: Ifjúsági eredmény: 2:0 a Kecskeméti Volán javára. Kecskeméti Fémmunkás— Kunszentmiklósi VAV Vasas 2:1 (1:1) Kunszentmiklós, 400 né­ző, vezette: Tegzes. Kunszentmiklósi támadá­sokkal kezdődött a mérkő­zés, mégis az ellenfél ju­tott vezetéshez. A 20. perc­ben Földi vette be a ha­zaiak hálóját. 1:0. A 30. percben Szabó L. szabad­rúgása a felső sarokban kötött ki. 1:1. Újrakezdés után a 60. percben Bende II. kapura lőtt labdája a védők kö­zött és a tétlen kapus mel­lett került a kunszentmik­lósi kapuba. 2:1. Ezt kö­vetően rohamoztak a ha­zaiak, de a remek formá­ban levő Bende I. kapus mindent védett. Jók: Ben­de I. (a mezőny legjobbja), Kállai, Dorogi, Érti, Németh, Vida,illetve: Ifjúsági eredmény: 1:0 a Kunszentmiklós javára. Szánk— Alpár 2:0 (0:0) Szánk, 200 néző, vezette: Gerőházi. Szánk: Pintér — Tóth, Trója, Szanyi — Csányi, Sipos — Fekete, Kollár, Papp I., Papp II., Juhász. Alpár: Kása — Haticza, Bodor, Kamasz I. — Var­ga, Tóth — Kállai, Ka­masz II., Szabó I., Szabó II., Száraz. Sportszerű mérkőzésen a szántó együttes játszott fö­lényben és Papp II. góljá­val biztosan nyerte a ta­lálkozót Jók: Fekete, Kol­lár, Papp II., illetve: Kál­lai, Kamasz. Ifjúsági Alpár javára.eredmény: 6:1 Lajosmizse— Kecskeméti MÁV 2:1 (1:0) Lajosmizse, 100 néző, ve­zette: Kiss. A 39. percben Jászgu­lyás góljával vezetéshez ju­tott a lajosmizsei csapat. 1:0. Szünet után az 50. perc­ben 11-eshez jutottak a hazaiak. Kislőrincz lőtte a hálóba a labdát. 2:0. Négy perccel később a lajosmi­­zseiek szabálytalankodtak a saját büntetőterületükön belül. A megítélt 11-est Barta értékesítette. 2:1. Jók: Jászgulyás, Pál, Kis­lőrincz, illetve: Barta. Ifjúsági eredmény: 2:1 Lajosmizse javára. Apostag—Városföld 1:1 (1:1) Apostag, 200 néző, vezet­te: Kávai J. Alacsony színvonalú mér­kőzésen igazságos pontosz­­toszkodásra került sor két újonc megyei csapat­a között. Góllövők: Martiká­­ni, illetve: Oskolás. Jók: Farkas, Mojzes, Király II., illetve: Oskolás, dr. Suhaj­­da. Ifjúsági eredmény: 2:0 Apostag javára. Kecskeméti Egyetértés— Radnóti SE 2:2 (1:0) Kecskemét, Matkói úti pálya, Mózes,100 néző, vezette: A találkozó nagy részé­ben az Egyetértés játszott fölényben. A 19. percben Kiss juttatta vezetéshez csapatát. 1:0. Szünet után a 60. perc­ben Faulhábel kiegyenlí­tett, majd 8 perccel később Páncsics a vezetést is meg­szerezte. 1:2. Az Egyetértés mindkét gólt védelmi hibá­ból kapta. Végül a 75. percben Magyar 2:2-re ala­kította az eredményt. Jók: Kovács I., Kiss, illetve: Tóth (a mezőny legjobbja), Páncsics. Kecskeméti Dózsa II.— Kiskunmajsa 4:0 (1:0) Ifjúsági eredmény: 0:0. DÉLI CSOPORT Kisszállás—Gábor Á. SE 2:1 (2:0) Kisszállás, 200 néző. Kisszállás: Borosai — Rozsnyai, Tóbiás, Novák — Mák, Minorics — Horváth, Simola, Lovászi, Urbán (Kotka), Nagy, Gábor Á. SE: Sárközi (Ács) — Bak, Deák, Kiss B. — Karsai, Schmidtma­­jer — Sándor, Kiss, Mol­nár, Kocsis, Növök, Rostás. Kezdeti tapogatózó játék után a kisszállásiak léptek fel támadólag, és a 20. percben Tóbiás révén ve­zetésre tettek szert. 1:0. A 32. percben Nagy ugrott ki a Gábor Á­ SE védőinek gyűrűjéből és a sarokba lőtt. 2:0. A második félidőre fel­javult a vendégcsapat. Az 55. percben Tóbiás kön­­­nyelműsködését Sándor használta ki. 2:1. Három perccel később Kiss lőtt gólt, de a játékvezető les címén nem adta meg. Jók: Simola, Nagy, illetve Kar­sai, Kocsis, Kiss. Tompa-Bajai Bácska Posztó 5:0 (3:0) Tompa, 500 néző, vezette: Turcsányi. Változatos, jó iramú mér­kőzésen a tompas együttes igen jó csapatteljesítményt nyújtott. Ennek eredmé­nyeként Weierschmidt a 8. percben lőtt gólt. 1:0. A 19. percben Kádái I., a 36. percben pedig Bubori volt eredményes. 3:0. Szünet után tetszetős já­ték alakult ki mindkét csa­pat részéről. A szép játé­kot azonban ezúttal is csak a tompaiaknak sikerült gó­lotokra váltani, a 73. perc­ben Pásztor, a 74. percben Nagy L. talált az ellenfél hálójába, 5:0. Jók: Barta, Weierschmidt, illetve Básty, Tüske. Ifjúsági eredmény: 1:1. Kalocsai VTSK— Szamuely SE 2:1 (2:0) Kalocsa, 500 néző, vezet­te: Keresztes. A VTSK már az első percekben vezetéshez ju­tott. Barna (Szamuely SE) öngólt vétett. 1:0. Nem sok­kal később Matos talált be a Szamuely SE hálójába. 2:0. Némethet a 44. percben durvaságért kiállították. Szünet után veszélyesen támadott a Szamuely SE, de fölényét nem tudta gó­lokra váltani. A játék he­vében több szabálytalanság történt, s így Ambrus és Füredi a kiállítás sorsára jutott. Három perccel a be­fejezés előtt Pécsi öngólt vétett, 2:1. Jók: Pécsi, Ta­más, Körmöczi, Tóth, illet­ve Fodor, Ispánovics, Barna. Csávoly—Császártöltés 1:1 (1:1) Csávoly, 250 néző, vezet­te: Csonka Gy. Mindvégig a csávolyi együttes játszott fölényben, de a császártöltésiek jól védekeztek. Az eredmény igazságos. Góllövők: Czo­bor, illetve Kaszás. Jók: Faludi (a mezőny legjobb­ja), Keszi NI., Mándity, il­letve Kaszás. Ifjúsági eredmény: 2:2. Miske—Katymár 7:0 (3:0) Miske, 300 néző, vezette: Juhász. A miskei együttes már az első percektől kezdve ma­gához ragadta a kezdemé­nyezést és Petrecz IX. gól­­jaival 3:0-ás vezetésre tett szert a félidő végéig. Szünet után Molnár gól­jaival 5:0-ra alakult a ta­lálkozó állása, majd a hát­ralevő játékidőben Farkas és Kiss 7:0-ra módosította az eredményt. Jók: Mácsai, Molnár, Dostyicza, Petrecz t­., illetve Tumbász. Ifjúsági eredmény: 5:1 Miske javára. Jánoshalma—Hajós 2:1 (0:0) Jánoshalma, 600 néző, vezette: Ernszt. Jánoshalma: Csernák — Petár, Németh, Szécsi — Mizser, Fenyvesi K. — Ki­­sa, Maráczi, Pintér, Feny­vesi L„ Ságodi. Edző: Mra­­zek Tibor. Hajós, Gábor — Szettele, Umerhoffer, Rubánszki — Sipos, Holler — Dobler, Huber, Bányai, Bagó, Bó­­her. Edző: Dr. Koch József. Az első veszélyes táma­dást a Jánoshalma vezette. Kisa került biztos helyzet­be, de nem tudta értékesí­teni. Később feljavult a ha­jósi csapat, de ők is sorra elügyetlenkedték a helyze­teiket. A szünet után mindenki jánoshalmi rohamokat várt, de meglepetésre teljesen a Hajós vette át a kezdemé­nyezést. A 63. percben Ba­gó közelről megszerezte a vezető gólt. 0:1. Az újra­kezdés után Maráczi 16-osra ívelt és Fenyvesia L. az elmélázó védők közül kiugor­va egyenlített. 1:1. Ezután Jánoshalma szinte a kapujához szegezte el­lenfelét. A 71., 74., 80. és a 85. percben nagy helyze­tek maradtak kihasználat­lanul. Már szinte mindkét csapat belenyugodott a döntetlenbe, amikor a 89. percben Mizser hosszan előrevágta a labdát. Kisa ráfutott, és ritkán látható hatalmas góllal szerezte meg a győzelmet Jánoshal­mának. 2:1. Kitűnt: Feny­vesi K., Kisa, Fenyvesi L., illetve: Sipos, Bányai, Ba­gó. Ifjúsági eredmény: 2:0 Jánoshalma javára. Kinizsi SE—Vaskút 4:1 (0:1) Baja, 200 néző. A mérkőzés első részé­ben a vaskútiak voltak fö­lényben, és Péter góljával vezetést szereztek. 0:1. Szünet után az 50. perc­ben Erdei egyenlített 11- esből, 1:1. A befejezés előtt Szenesi háromszor talált a vaskútiak hálójába, 4:1. Jók: Biczók, Szenesi, Go­­retics, illetve Péter. Kiskunhalasi MÁV— Bácsalmás Kiskunhalas, 2:0 (2:0) 400 néző, vezette: Nyári. Az első félidőben a MÁV támadott többet, és már a 7. percben megszerezte a vezetést. Gémesi kiugratta Jágert, aki a kiinduló ka­pus fölött a hálóba emelt. 1:0. A bácsalmásiak főleg a jobbszárnyuk révén ve­zettek veszélyes támadást, de igazi helyzetet nem tud­tak kidolgozni. A 28. perc­ben Jáger tört a kapu fe­lé. Elhúzott a kifutó Nin­­csevics mellett, aki földre rántotta. A 11-est a Jáger értékesítette. 2:0. A szünet után nagy fö­lénybe került a Bácsalmás, de dr. Harnos és Futó is kihagyta a helyzetét. Be­­szorult a MÁV, de a vé­delem Savanyával az élen mindent hárított. A 85. percben Narancsik és Ambrus összeakaszkodtak. A játékvezető mindkettő­jüket kiállította. Kitűnt: Vass, Savanya, Zelei, Já­ger, illetve­ Nincsevics, Já­­gity, Futó. Ifjúsági eredmény: 2:0 a Bácsalmás javára. A megyei bajnokság e heti fordulójának tudósításait Patti József (Kish­áza), Szentendrei József (Tiszakécske), Ferró Ferenc (Kszmiklós), Csepregi Imre (Szánk), Fábián József (Lajosmizse), Bolvári József (Apostag), Fenyvesi Károly (Kecskemét), Németh Attila (Kisszállás), Pálfia Mihály (Csávoly), Horváth János (Mis­ke) , Bóna Péter (Tompa), Ma­darász Ferenc (Jánoshalma), Szalai László (Éőhalas), Föld­vári István (Baja), lapunk kül­ső munkatársai készítették. A MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Állása ÉSZAKI CSOPORT 1. K. Fém. 3 3-------8:16 2. K. D­n. 3 3-------1 6:56 3. Egyetértés 3 2 1 — 7:55 4. T.Kécske 3 2 — 1 6:24 5. Radnóti 3 1 2 — 5:34 6. Apostag 3 1 1 1 3:33 7. Városföld 3 1 1 1 4:63 8. Klapka 3 1 — 2 6:52 9. Kőmajsa 3 1 — 2 8:82 10. Esztmikl. 3 1 — 2 3:52 11. K. Volán 3 1— 2 3:62 Szánk 3 1 — 2 4:82 Lajosmi. 3 1 — 2 7:142 14. Alpár 3 1 — 2 2:52 15. Kfh. Vas. 2 — 1 1 2:51 16. K. MÁV 2-------2 2:4— DELI CSOPORT 1. Jánosh. 3 1:-------7:16 2. Tompa 3*2 1 — 9:15 3. Csávoly 2 2 1 — 6:15 4. Bácsalmás 3 2 — 1 5:24 5. Szamuely 3 2 — 17:44 Kinizsi 3 2 — 1 7:44 7. Kat. VTSK 3 2 — 14:44 8. Miske 3 1 1 1 8:23 9. Kh. MÁV 3 11 1 5:53 10. Bajai B. P. 3 1 1 1 2:63 H. Hajós 3 1 — 2 7:62 12. Katymár 3 1 — 2 5:112 13. Kisszállás 3 1 — 2 2:72 14. Császártól­ 3 — 1 2 2:111 15. Vaskút 3-------3 1:6 16. Gábor A.3------- 3 1:7 Kosárlabda TFSE—Kecskeméti Petőfi 52:51 (26:29) NB I. férfi: Budapest, V.: Szabó II., Tarr. K. Petőfi: Tóth (6), Ko­vács (7) — Farkas (16) — Csikai (6), Vasvári (10). Csere: Csányi (4), Gábor (2), Rezák. A győztes kosarat a TF a befejezés előtt 10 másod­perccel dobta. A junior­mérkőzés: 65:38 a TFSE ja­vára. Péti MTE—Bajai Vízügy 52:36 (26:13) NB II. férfi: Pét, szabad­téri pálya. V.: Tvordy, Bo­tos. B. Vízügy: Komlósi, Csátaljai (10) — Piszáro­­vics (14) — Bovánovics (7), Hild. Csere: Fodor (5), Gombás, Faidt, H. Kovács, Mihály. Edző: Bacsfay Gyula. Csúnya hidegben, hó­esésben, szabadtéri pályán játszották a mérkőzést. A bajai csapat különösen az első félidőben játszott gyengén. Kitűnt: Csátaljai, Piszárovics, illetve Sajni (14), Kopai (11). NB III.-as mérkőzések: Bajai Fehérneműgyár— Szekszárdi vasas H. 57:34 (24:11) Női mérkőzés: Ld.: Pa­­tonai E. 27, Patonai I. 19. Szekszárdi Vasas— Bajai Vízügy II. 82:43 (38:14) Férfimérkőzés.