Petőfi Népe, 1970. november (25. évfolyam, 257-280. szám)

1970-11-18 / 270. szám

Az MNK második fordulójának sorsolása A megyei labdarúgó szövetség elkészítette a labda­rúgó MNK megyei második fordulójának sorsolását. Vasárnap a következő párosításban küzdenek a csa­pataink: Kósházi Vörös Csillag—Tiszakkécske, Kerekegyháza —K. Volán, Városföld—K. MÁV, Izsáki MEDOSZ— Fémmunkás, Balogh Ádám SE—Radnóti SE, Csólyos­­pálos—Szánk, Kelebia—Csávoly, Mélykút—Kiskunha­lasi MÁV, Fajsz—Kalocsai VTSK, Dunavecse—Sza­muely SE, Csikéria—Katymár, Gara—Kinizsi SE, Ne­mesnádudvar—Jánoshalma, Öregcsertő csapata erő­nyerőként jutott to­vább. A forduló NB III-as válogatottja Nem volt könnyű feladat a hét legjobbjainak össze­állítása. Néhány poszton — például a 4-es, 7-es és a 11-es számok viselői — csak nagyon mérsékelt tel­jesítményt nyújtottak min­denütt, a jobbszélső helyén például — bár a kecske­méti Padlás helye nem volt vitás — a második csapatba Bálint azért ke­rülhetett be, mert egyedül őt nem cserélték le. 1. csapat: Majzlinger (Ba­ja) — Sebők (Mezőfi SE), Rádi (Kiskunhalas), Szent­­györgyi NI. (Kiskőrös) — Lávai (Kiskunhalas), Má­­rity (Baja) — Padlás (Me­zőfi SE), Mányoki (KTE), Vass (Kiskunhalas), Ko­vács (Kun B. SE), Csermák (Kiskunhalas). — II. csapat: Pogány (KTE) Gilich (Soltvadkert), Szável (Kun B. SE), Tóth IV. (Kiskunhalas) — Kál­lai NI. (Kiskőrös), Kovács (KTE) — Bálint (KTE), Mészáros (Kiskunhalas), Szabó E. (Mezőfi SE), Csá­­nyi (Kiskunhalas), Borko­­vics (Baja). Az első csapat tagjai kö­zül eddig Mányoki ötször, Csermák és lévai négyszer, Szentgyörgyi­n, Vass há­romszor, Sebők, Rádi, Padlás és Kovács másod­szor volt kiemelve. Először szerepel a hét válogatott­jában Majzlinger és Má­­rity. A megyei labdarúgó­őszi végeredménye A fegyelmi bizottság múlt heti határozatával le­zárult a megyei bajnokság őszi fordulója. A tiszakécs­­keiek távolmaradása miatt le nem játszott Klapka SE—Tiszakécske mérkőzés 2 pontját 0:0 gólaránnyal a Klapka SE kapta. A 85. percben félbesza­kadt Császártöltés—Kis­szállás mérkőzést a pályán elért 4:2-es eredménnyel igazolták. Ez utóbbihoz tar­tozik még, hogy a kiállított Tóbiás (Kisszállás) 3 he­tes eltiltást kapott, de a levonulást kezdeményező Szimcsák csapatkapitány ügye még nem zárult le. Nem nehéz megjósolni, hogy ebben a bajnokság­ban már aligha játszhat. AZ ŐSZI VÉGEREDMÉNY ÉSZAKI CSOPORT DÉLI CSOPORT 1. Fémműn. 12 11 — 1 30- 6 22 2. Tiszáké­ 12 7 3 2 20-12 17 3. Radnóti 12 7 — 5 24-16 14 4. Klapka 12 6 1 5 15-18 13 5. K. volán 12 5 2 5 18-15 12 6. Városföld 12 5 2 5 25-23 12 7. Izsák 12 5 2 5 22-23 12 8. Alpár 12 3 5 4 19-18 11 9. Kőmajsa 12 4 2 6 29-24 10 10. K. MÁV 12 4 2 6 14-19 10 11. Eszmikl. 12 3 4 5 16-26 10 12. Szánk 12 2 4 6 21-29 8 13. Apostag 12 1 1 10 7-31 3­­. Dózsa u. 14 11 — 3 67-21 22 Kih. V. II. 14 S 3 5 21-18 15 1. Jánosit. 15 12 3 — 53-11 27 2. Kat. VT. 15 10 2 3 45-17 22 3. Tompa 15 7 5 3 35-25 19 4. Szamuely 15 8 2 5 34-19 18 5. Császárt. 15 7 3 5 28-19 n 6. B. B. P. 15 3 3 5 12-16 17 7. Hajós 15 7 2 6 21-17 16 1 8. Vaskút 15 6 4 5 24-23 16 1 9. Katymár 15 7 1 7 21-35 15 10. Bácsalm. 15 5 4 6 30-27. 14­­ 11. Kinizsi 15 6 2 7 16-17 14 Sportkiállítás Kiskunfélegyházán Rendkívül érdekes sport­kiállítást láthatunk no­vember 20-án, pénteken es­tig Kiskunfélegyházán, szakmaközi bizottság kul­a­tórtermében. A 15 éves ju­bileumát ünneplő Kun Bé­la SE sportolói és sport­vezetői által az elmúlt idő­szakban szerzett szebbnél szebb érmekben, kupák­ban, serlegekben és más díjakban gyönyörködhet­nek a látogatók. A kiállí­tás maradandó élményt nyújt, s a díjakon kívül festmények, fotók, kerá­miák és művészi fametsze­tek teszik még szebbé. Kü­lön felhívjuk a figyelmet egy fém fésűre, amelyet a Vietnamba látogatott sportküldöttség hozott ma­gával, s érdekessége, hogy egy lelőtt amerikai repülő­gép roncsaiból készítették ottani barátaink. Portisch megnyerte a Mecking elleni játszmát Palma de Mallorcán, a sakk­világbajnoki zónaközi verse­nyen hétfőn éjszaka a legutób­bi három fordulóban függő­ben maradt játszmákat foly­tatták. Nem tudták befejezni valamennyit. Többek között Larsen és Uhlmann a 78., Fi­scher és Hort pedig a 40. lé­pés után tovább harcol a pon­­­­tért. Nagy érdeklődés kísérte Po­­lugajevszkij és Larsen küzdel­mét, a 61. lépésben döntetlen­re adták a játszmát. Portisch a 43. lépésben meg­nyerte a brazil Mecking ellen függőben maradt játszmáját. A hatodik forduló után az állás: Fischer 4:3 (1), Panno, Ujtu­­meni, Gligorics és Geller 4—4, Uhlmann 3,5 (1), Polugajev­szkij, Hübner és Portisch 3,5— 3,5, Larsen 3 (1), Tajmanov, Matulovics, Suttles, Ivkov és 13. Kh. MÁV 15 5 3 7 23-26 13 13. Csávoly 15 4 5 6 24-29 13 14. Gábor A. 15 3 5 7 19-26 11 Mecking 3—3 pont­ 15. Miske 15 2 1 12 24-67 5 | Szerdán a hetedik fordulót 16. Kisszállás 15 1 1 13 17-52 3­1 játsszák* Tizenöt megyei első osztályú csapat kiesett az MNK-ból Vaskos meglepetést ho­zott a Magyar Népköztár­sasági Kupa mérkőzéssorozat labdarúgó­­első for­dulója. Ki gondolta vol­na, hogy például a Kis­­kunmajsa nem tud meg­birkózni a Csólyospálos­­sal? Vagy hogy Hajós Nemesnádudvaron, a Vas­kút pedig Csávolyon szen­ved kiütéses vereséget. Ugyancsak érthetetlen a Bácsalmás csikériai és a Tompa kalebiai kisiklá­sa is. a A Jánoshalmi Spartacus, Déli csoport éllovasa valóságos­­ gólözönt zúdí­tott a sükösdiek „nyaká­ba”. A legeredményesebb csapatnak bizonyult vidé­ken. Hazai pályán a Kecs­keméti Volán diadalmas­kodott, az ugyancsak Kecskeméti Göngyöleg fe­lett. A eredménnyel legszerényebb az Izsáki MEDOSZ jutott tovább, miután legyőzte a Klapka SE együttesét. A lejátszott 26 mérkőzé­sen kereken 100 gól esett. Ebből 45 alkalommal ta­láltak hálóba a hazai csa­patok, míg 55-ször voltak eredményesek a pályahát­rányban játszó együttesek. Érdekes még, hogy győ­zelemmel 11, döntetlennel 4 csapat jutott tovább, 11 együttes pedig idegen pá­lyán harcolta ki a tovább­jutást. Izsáki MEDOSZ— Klapka SE 1:0 (1:0) Izsák, 100 néző, vezet­te: Horváth. A mérkőzés nagyobb ré­szében a MEDOSZ ját­szott fölényben, és meg­érdemelten nyerte a talál­kozót. Góllövő: Mezei II. Jók: Molnár, Mezei I., Mezei II., illetve Márkli, Kecskés, Balta Gy. Szánk—Harkakötöny 4:0 (3:0) Harkakötöny, 100 néző, vezette: Gyökér. A szanki együttes terv­szerűbb játékával biztosan szerezte meg a győzelmet. Góllövők: Papp II. 2, S­­őos, Katona. Jók: Szanyi (a mezőny legjobbja), M. Tóth, illetve Brúnó. Balogh A. SE— Kiskőrösi Spartacus 2:1 (0:1) Kiskőrös, 100 néző, ve­zette: Kávai. Helyzetei alapján na­gyobb arányban is győz­hetett volna a Balogh A. SE. Góllövők: Tóth, Sántha, illetve Gombai. Jók: Szi­geti, Hegedűs, Sántha, il­letve Fábián, Ivanics. Tiszakécske— Tiszaújfalui Alkotmány 4:1 (1:1) Tiszaújfalu, 400 néző, vezette: Horváth. Az első félidőben jól tartotta magát a hazai csapat, de szünet után már nem tudta megaka­dályozni a vendégcsapat győzelmét. Góllövők: Bra­­vik 3, Hangyási, Csólyospálos— Kiskunmajsa 2:2 (2:2) Csólyospálos, vezette: Szabó L.200 néző. Jó iramú, sportszerű mérkőzésen kiegyenlített játék folyt. A játék képe alapján a hazai megérdemelten jutott csapat to­vább. Góllövők: Kiss Z. 2, illetve Martonyi 2. Jók: Seres, Fodor, Máté, Török. Kerekegyháza Kunszentmiklósi VÁV Vasas 1:1 (1:1) Kerekegyháza, 100 néző, vezette: Nyúl. A játékidő első részében a kerekegyháziak szerez­tek vezetést, majd nem sokkal a félidő befejezése előtt Szabó L. révén ki­egyenlített a kunszent­miklósi csapat. Szünet után is mindkét együttes­nek volt gólhelyzete, de egyik sem használta ki. Városföld— Kiskunfélegyházi Vasutas ,3:1 (1:1) Kiskunfélegyháza, néző, vezette: Varga II.200 A 15. percben Kratofil szerzett vezetést a Vas­utasnak. 0:1. A 40. perc­ben Hegedűs kiegyenlített. 1:1. Az 50. percben Seres góljával jutott előnyhöz a vendégcsapat, majd a 70. percben Oskolás 3:1 -re nö­velte a városföldiek gól­jainak számát. Jók: Dá­vid, Seres, Hegedűs, De­­zsőfi, illetve Dinnyés, Kratofil, Rácz. Radnóti SE—Bocsa 4:0 (3:0) Bocsa, 100 néző, vezet­te: Hegyes. A tapasztaltabb játéko­sokból álló Radnóti SE már a találkozó elején be­biztosította a győzelmet. Góllövők: Zsidai 3„ Bér­ezés, Jók, Zsidai, Bérezés, illetve Páncsics. Vörös Csillag Tsz— Alpár 0:0 Kósháza, 100 néző, ve­zette: Hamvas. Alacsony színvonalú mérkőzésen a lelkesebben játszó Vörös Csillag meg­érdemelten harcolta ki a továbbjutást. Szamuely SE—Dunapataj 4:0 (3:0) Dunapataj, 200 néző, ve­zette: Szabadi. A Szamuely SE az első perctől kezdve tervszerűb­ben játszott és jó játék­kal szerezte meg a győ­zelmet. A 3. percben Ko­vács lábtörést szenvedett a rossz talajú dunapataji pályán. Góllövők: Németh 2, Ispánovics, Tóth, Jók, Kaiser, Németh, Pécsi, il­letve Vajda, Salak. Csikéria—Bácsalmás 1:1 (0:0) Csikéria, 100 néző, ve­zette: Almási. Alacsony színvonalú mérkőzésen a bácsalmási csapat mélyen tudása alatt játszott. A 61. percben Molnár szerzett vezetést a vendégeknek, de a 84. percben Vizán kiegyenlí­tett és ezzel biztosította Csikériának a továbbju­tást. Mélykút—Kisszállás 4:0 (1:0) Mélykút, tette: Ernszt.100 néző, de­Az első negyedórában kisszállási fölény jellemez­te a találkozót, de később a hazaiak vették át a kezdeményezést és egymás után szerezték góljaikat. Góllövők: Nagyatádi 2. (11-esből), Binszki, Varga. Jók: Horváth III. Nagy­atádi, Varga, illetve Or­bán, Szilágyi. Öregcsertő— Császártöltés 2:1 (1:1) Öregcsertő, 150 néző, ve­zette: Dobra. A sok ifjúsági játékosból álló császártöltési csapat egyenrangú ellenfele volt az öregcsertői együttesnek. Végeredményben a sze­rencsésebb csapat jutott tovább. Góllövők: Tóth 2, illetve Walter, Jók, Tóth, illetve Walter, Ledniczki. Nemesnádudvar—Hajós 2:0 (1:0) Nemesnádudvar, 100 né­ző, vezette: Vágó. Közepes színvonalú ta­lálkozót vívott a két csa­pat. A 41. percben Bod­nár lövésszerű beadására rosszul futott ki a hajósi kapus és a feje felett ke­rült hálóba a labda. 1:0. A 62. percben Ribánszki öngólt vétett, 2:0. Jók: Bodnár, illetve Bagó. Fájsz—Miske 4:0 (2:0) Fájsz, 200 néző, vezet­te: Király. A hazai csapat jó játék­kal lepte meg miskei el­lenfelét. Mindkét félidőre a fajszi csapat fölénye volt a jellemző. Góllövők: Krájczer 3, Gombkötő, Jók: Krájczer, Kollár, Dé­­bics, illetve Tóth, Csörgő. Kalocsai VTSK—Foktő 2:1 (2:0) Foktő, 100 néző, vezet­te: Vén. A foktői csapat lelkesen és főleg ügyesen védeke­zett a nagyobb képességű VTSK-val szemben. Gól­lövők: Matos, Bende, Jánoshalma—Sükösd 10:1 (4:1) Sükösd, 200 néző, vezet­te: Nagy L. A jánoshalmi csapat könnyedén, komolyabb harc nélkül nyerte a ta­lálkozót. Góllövők: Cser­mák 4, Ádám 3, Maráczi 2, Fenyvesi L., illetve Né­meth. Jók: Csermák, Ádám, Maráczi, Fenyvesi L., illetve Németh, Szigeti. Csávoly—Vaskút 4:0 (0:0) Csávoly, 150 néző, ve­zette: Bogdán. A csávolyi csapat nagy arányú győzelme ellenére is sok gólhelyzetet ha­gyott Góllövők: kihasználatlanul: Szekulity, Czo­­bor, Faludi, Mándi. Jók: Rauch (a mezőny leg­jobbja), Mándi, illetve Dobler. Kiskunhalasi MÁV— Gábor A. SE 4:1 (2:1) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Jelinek. Közepes iramú mérkő­zésen, biztos győzelmet aratott a MÁV. A 4. és a 8. percben Jáger volt ered­ményes, 2:0. A 35. percben Bak szépített, 2:1. A 70. percben Sárkány növelte a MÁV előnyét. 3:1. öt perccel később Jáger állí­totta be a végeredményt, 4:1. Jók: Jáger, Máté, Sa­vanya, illetve Bak, Deák. Dunavecse—Apostag 3:2 (2:0) Dunavecse, 100 néző, vezette: Komjáti. Ideális labdarúgó idő­ben került sor a két szom­szédos község rangadójá­ra, amelyből a dunavecsei együttes került ki győz­tesen. Góllövők: Szimoni­­desz 2, Csapai (11-esből), illetve Andriska, Szabó. Jók, Szimonidesz, Csapai, illetve Szabó. Gara—Bajai Bácska Posztó 2:1 (1:1) Gara, 100 néző, vezette: Turcsányi. Az első negyedórában a Bácska bizonyult jobbnak és a 20. percben Szabó révén a vezetést is meg­szerezte. 0:1. A 30. perc­ben Bálint öngólt vétett. 1:1. A 74. percben Forrai szerezte a garaiaknak a győztes gólt. 2:1. Kinizsi SE—Csátalja 3:1 (2:1) Csátalja, 50 néző, vezet­te: Kovács Gy. A 18. percben a vendég­csapat szerzett vezetést Petrick révén. 1:0. A 30. percben a hazai csapat lelkesedése meghozta kiegyenlítést. Lovászi erős a lövése a kapus kezéről pattant a sarokba. 1:1. A 35. percben Poór juttatta előnyhöz a Kinizsi SE csa­patát. 2:1. A 80. percben Poór lőtte a Kinizsi SE győztes gólját is. 3:1. Jók: Biczók, Petrik, illetve Lo­vász, Simon, Zemankó. Kecskeméti Volán— Kecskeméti Göngyöleg 8:0 (1:0) Kecskemét, 50 néző, ve­zette: Horváth. Az első félidőben job­bára kiegyenlített játék folyt. Szünet után döntő fölénybe került a Volán és szinte tetszés szerint érte el góljait. Góllövők: Gavallér 2, Ócskai 2, Bal­ta 2, Rácz (11-esből), illet­ve az egyik Göngyöleg­játékos, aki öngólt vétett Katymár—Madaras 5:1 (4:0) Madaras, 100 néző, ve­zette: Solymosi. Jó játékvezetés mellett rendkívül alacsony szín­vonalú mérkőzést vívott a két csapat. A tapasztal­tabb katymári együttes könnyedén nyerte a talál­kozót. Góllövők: Gulyás 2, Tumbász I. 2, Dunai, il­letve Kollár. Jók: Szitarity (a mezőny legjobbja), Tum­bász I­, Besir, illetve Kol­lár, Kormány. Kelebia—Tompa 2:1 (1:1) A Kecskeméti Szolgálta­tó—Kecskeméti MÁV mér­kőzés elmaradt, mert a Szolgáltató sportkör nem tudott öltözőt biztosítani, így a K­ MÁV jutott to­vább^