Petőfi Népe, 1970. november (25. évfolyam, 257-280. szám)

1970-11-11 / 264. szám

A forduló NB III-as válogatottja L csapat: Mayer (Solt­­vadkert) — Juhász (Kis­kunhalas), Pavlovics (KTE), Tóth IV. (Kiskunhalas) — Tüske (Kiskunhalas), Pecz­­nyik (Kiskőrös) — Vass (Kiskunhalas), Somogyi (Soltvadkert), Bohács (Kis­kőrös), Oláh (Kiskunhalas), Trit­ont (Kiskőrös). II. csapat: Varga (Mezőfi SE), Sebők (Mezőfi SE), Vi­rág (Kiskőrös), Frittmann (Soltvadkert) — Demján (Mezőfi SE), Lévai (Kiskun­halas) — Padlás (Mezőfi SE), Szentgyörgyi n. (Kiskőrös), Mányoki (KTE), Kovács (KTE), Tóth (Soltvadkert). Az első csapat tagjai kö­zül négyszer Tüske volt tagja a válogatottnak. Há­romszor volt kiemelve Ju­hász. Kétszer: Pavlovics, Tóth IV., Vass, Oláh. Egy­szer: Mayer, Pecznyik, So­mogyi, Bohács és Tritont Megyei I­-ek Északi csoport: Rácz (K. Volán) — Haticza (Alpár),­­ Balogh (Városföld), Ölvedi (K. Fémmunkás) — Ka­masz (Alpár), Zsákai (K. Volán) — Oskolás (Város­föld), Szabó (Radnóti SE), Dinnyés (Kőmajsa), Patai (Kszmiklós),­ Kállai II. (K. Fémmunkás). Déli csoport: Márton (Vaskút) — Budincsevics (Tompa), Matus (Vaskút), Szeicz (Hajós) —• Hajzer (Császártöltés), Zellei (Kőhalasi MÁV) — Ispá­­novics (Szamuely SE), Csermák* (Jánoshalma), Hamos (Bácsalmás), Bende (Kal. VTSK), Fenyvesi L. (Jánoshalma). Gólok és góllövők A megyei labdarúgó-bajnok­ság 15. — őszi utolsó — for­dulójában 59 gól esett. Az Északi csoportban 28, míg Dé­len 31 gólt szereztek a csapa­tok. A góllövőlista: Északi csoport: 15 gólos: Me­zei n. (Izsáki MEDOSZ). 14 gólos: Szabó (Radnóti SE). 13 gólos: Gácsi (Városföld). 11 gólos: Szabó (Alpár). 10 gó­los: Csillag (K. Fémmunkás). 9 gólos: Papp n. (Szánk). 8 gólos: Kállai I. (K. Fémmun­kás), Gavallér (K. Volán), Szabó L. (Kszmiklós). 7 gólos: Kállai D. (K. Fémmunkás), Seres (Városföld). 6 gólos: Dinnyés (Kkmajsa). 5 gólos: Gyöngyösi (Kkmajsa), (K. MÁV), Kozma Döme (Tiszakécs­­ke). öngólos a héten: Varga (Al­pár). Déli csoport: 20 gólos: Ispá­­novics (Szamuely SE). 16 gó­los: Csermák (Jánoshalma), Jáger (Kőhalasi MÁV), 15 gó­los: Bende (Kai. VTSK), 14 gólos: Maráczi (Jánoshalma), 13 gólos: Fenyvesi L. (János­halma). 11 gólos: Sipőcz (Vas­kút). 9 gólos: Harnos (Bács­almás), Páncsics (Hajós), Ja­­kubacs (Császártöltés), Mák (Katymár). 8 gólos: Jágity (Bácsalmás), Kádái I. (Tmn­­pa), Matos (Kai. VTSK), Mol­nár II. (Miske). : gólos: Mol­nár (Bácsalmás), Walter (Csá­szártöltés), Farkas II. (Miske). 6 gólos: Nagy (Tompa), Vatai (Kal. VTSK), Karsai (Gábor A. SE), Tumbász ,­ (Katymár). 5 gólos: Pásztor Tompa), Dob­­ler (Vaskút), Horváth (Csá­­voly), Rausch (Császártöltés). öngólos a héten: Föltárt (Hajós). 1 A Kecskeméti Fémmunkás és a Jánoshalma őszi csoportelső Egy mérkőzés félbeszakadt . Kiállítások, öngólok az utolsó fordulóban ÉSZAKI CSOPORT Kecskeméti Fémmunkás— Apostag 3:0 (0:0) Kecskemét, 100 néző, ve­zette: Szabó. Az első félidő kiegyenlí­tett játékot hozott. Mind­két csapat vezetett né­hány veszélyes akciót, de a védelmek időben fel tud­tak szabadítani. Szünet után a Fémmun­kás nyomasztó fölénybe került, de gól csak a 82. percben született. Ekkor Bende II. fejesgóljával ju­tott vezetéshez a Fémmun­kás. 1:0. A 86. percben Kállai n. egyéni akcióból növelte a kecskemétiek előnyét. 2:0. Három perc­cel később Földi egy be­adást értékesített. 3:0. Jók: Ölvedi, Bakos, Kállai II., illetve: Somogyi, Király, Szabó. Ifjúsági eredmény: 14:0 a Kecskeméti Fémmunkás javára. Kiskunmajsa— Radnóti SE 5:3 (2:1) Kiskunmajsa, 300 néző, vezette: Turcsányi. Kiskunmajsa: Hegedűs — Gyovai, Kurucsai, Ter­be — Kovács, Trenka — Nyerges, Bujdosó, Din­­­nyés, Kun, Hornyák. Ed­ző: Takács István. Radnóti SE: Tóth S. — Herbály, Szombati, Tóth Gy. — Koszosok (Novák), Bugán — Bérezés, Farkas (Káró), Szabó, Kovács, Zsi­­dai. Edző: Veres István, a Nagy lendülettel kezdett hazai csapat. Az 5. percben Hornyák lövése a kapufán csattant. Két perccel később ugyancsak Hornyák veszélyeztetett, de a védők kézzel mentettek. A jogosnak vélt 11-est azonban nem adta meg a játékvezető. A 10. percben egy ártalmatlannak látszó támadásból Szabó a Rad­nóti SE-nek szerzett veze­tést. 0:1. öt perccel később Dinnyés egyenlített (11-es­­ből). 1:1. A 30. percben Dinnyés középre adott labdáját Trenka kapásból vágta a hálóba. 2:1. Szünet után még foko­zottabb lendülettel táma­dott a kiskunmajsai csa­pat. Az 55. és a 60. perc­ben Nyerges volt eredmé­nyes, 4:1. A 70. percben Szabó szépített 11-esből, 4:2. A 72. percben Ková­csot (Kkmajsa) utánrú­­gásért kiállította a játék­vezető. A 80. percben egy előrevágott labdával Szabó futott el és 4:3-ra csök­kentette a hazaiak elő­nyét. A 86. percben Din­­­nyés 25 méteres szabadrú­gása védhetetlenül vágó­dott a bal felső sarokba, 5:3. Jók: Terbe (a mezőny legjobbja), Kun, Trenka, Dinnyés, illetve: Szabó, Tóth Gy. Kecskeméti Volán— Kunszentmiklósi VÁV Vasas 3:1 (1:0) Kecskemét, Márkéi útti pálya, 100 néző, vezette: Nagy L. Kitűnő játékvezetés mel­lett került sor a két csa­pat találkozójára. A já­tékidő első részében egyen­rangú ellenfélnek bizonyult a kunszentmiklósi csapat. Szünet után sportszerű küzdelemben a Volán ke­rült fölénybe és kihasznál­va a hazai pálya előnyeit, biztosan nyerte a találko­zót. Góllövők: Ócskai 2, Gavallér, illetve: Balogh. Jók: Rácz, Balla, Zsákai, Ócskád, illetve: Szabó, Pa­tai. Ifjúsági eredmény: 1:0 a Kunszentmiklósi VÁV Va­sas javára. Szánk—Városföld 2:2 (2:1) Szánk, 200 néző, vezette: Tegzes. A 12. percben egy jobb­oldali támadás végén Papp II. továbbította hálóba a beadást. 1:0. A 25. percben Oskolás két védőt is kicse­lezett, majd Gácsihoz gu­rított, aki kiegyenlített. 1:1. A 43. percben a Városföld kapusát akadályozták védésben. A játékvezető — a nagy meglepetésre — vendégek ellen ítélt 11-est, a amelyet Papp II. értékesí­tett. 2:1. A második félidőben a Városföld vette át a játék irányítását és az 53. perc­ben Hegedűs góljával ki­egyenlített. 2:2. A hátrale­vő játékidőben is a vendé­gek támadtak többet, de több gólt már nem tudtak elérni. Jók: Papp I., Papp II., illetve: Dávid (a me­zőny legjobbja), Balogh, Hegedűs, Dezsőfi, Oskolás. Ifjúsági eredmény: 8:2 a Városföld javára. Kiskunfélegyházi Vasas II.­­—Kecskeméti MÁV 3:1 (0:0) Kiskunfélegyháza, néző, vezette: Szabadi.100 Az első félidő kiegyen­lített játékot hozott — enyhe MÁV fölénnyel. A 28. percben Karácsonyi ki­hagyott egy 11-est. Szünet után ismét óriási helyzetet hagytak ki MÁV-csatárok a félegyhá­a­zi kapu előtt. Ezt követő­en nekirugaszkodtak a ha­zaiak és Rigó, valamint Bella góljaival 3:0 arány­ban elhúztak. Bogdán már csak szépíteni tudott. 3:1. Jók: Sikár, Bella, Rigó, illetve: Bogdán, Karácso­nyi. Ifjúsági eredmény: 5:1 a Kiskunfélegyházi Vasas ja­vára. Alpár— Kecskeméti Dózsa n. 3:2 (2:0) Alpár, 100 néző, vezette: Veréb. Alpári támadásokkal in­dult a mérkőzés. A 24. percben Szabó II. beadását Kállai lőtte a hálóba. 1:0. A gól után is támadásban maradt az alpári csapat. A Dózsa II. gyengén játszott és így a 37. percben Sza­bó II. 2:0-ra növelte az al­­páriak előnyét. Szünet után javult a já­ték irama. Egyre többet támadott a Dózsa, de He­­gyesi sorra kihagyta a gól­helyzeteit. Az 57. percben a Dózsa védők kézzel ütöt­ték le a labdát Kállai elől. A 11-est Szabó II. lőtte a hálóba. 3:0. A 63. percben Szabó II. buktatásáért 11- est ítélt a játékvezető Kállai büntetőjét Nagy ki­védte. A 75 percben egy Dózsa-támadás végén Var­ga a saját kapujába fejel­te a labdát. 3:1. (öng óll A 83. percben Sipos szépí­tett 3:2. Jók: Kamasz, Ha­ticza, illetve: Czéh. Ifjúsági eredmény: 6:0 a Kecskeméti Dózsa javára. DÉLI CSOPORT Császártöltés— Kisszállás 4:2 (2:2) Császártöltés, 200 néző, vezette: Kávai. A mérkőzés előtt az oko­zott izgalmat a hazai csa­pat öltözőjében, hogy Ju­hász a csapat kapusa nem jelent meg. Így az ifjúsá­gi csapat kapusával vonul­tak ki a pályára. Az 5. percben Horváth a Kis­szállás csapatának szerez­te meg a vezetést majd Nanter öt perc alatt 2:1-re fordította az eredményt A félidő végéig a Császártöl­tés játszott fölényben, s a kisszállásiak már ekkor is nagyon keményen játszot­tak és főleg sokat rekla­máltak. A 40. percben Tóth egyenlített. Szünet után nagy fö­lényben, szinte egy kapura játszott a hazai csapat. A kisszállásiak a durvaságok sorozatával próbálták meg­akadályozni a góllövést, s közben egymást követték a sportszerűtlen reklamá­lások. A 65. percben Sind­­lert a 16-oson belül fel­vágták. A megítélt 11-est csak 4 perc elteltével vé­gezhették el, mert a kis­­szállási csapat tagjai be­álltak a kapujuk elé. A büntetőt végül Hajzer ér­tékesítette, 3:2. A 71. perc­ben Jakubács fejesgóljával 4:2-re alakult az eredmény. A 85. percben újabb sza­badrúgáshoz jutott a Csá­szártöltés. A kisszállási Tó­biás most már nemcsak reklamált, hanem köpött is a játékvezető felé, mire a kiállítás sorsára jutott. Ezután Szimcsák csapatka­pitány felhívására a Kis­szállás levonult, s mind­össze 2 játékos maradt a pályán. A játékvezető 5 percet várt, azután lefújta a találkozót. Jók: Lei és Walter. Ifjúsági eredmény: 3:0 a Császártöltés javára. Csávoly—Tompa 2:2 (3:0) Tompa, 300 néző, vezet­te: Almási. Az első félidő 15. és 42. percében a vendégcsapat jutott vezetéshez Faludi góljaival. 2:0. A második félidőben nyo­masztó fölénybe került a tompás csapat. A helyze­tek egész sora maradt ki­használatlanul. Az 53. percben Vizin révén mégis sikerült szépíteniük, majd a 75. percben Simity I. fejesgóljával az egyenlí­tést is megszerezték. Jók: Faludi, illetve: Bartha, Simity I., Budincsevics. Ifjúsági eredmény: 0:0. Kiskunhalasi MÁV—> Hajós 3:1 (1:1) Kiskunhalas, vezette: Szabó J.100 néző. A vendégcsapat már a II. percben vezetést szer­zett. Páncsics a leálló kis­kunhalasi védők mellett lőtte be a hajósiak gólját. 0:1. A gól felrázta a ha­zaiakat és ezt követően sorozatos támadásokat ve­zettek. A 28. percben ke­zezett a hajósi védelem a büntető területen belül. A 11-est Ambrus lőtte a há­lóba. 1:1. Közben Czaban­kó a kiállítás sorsára ju­tott. A­ második félidő 50. per­cében a MÁV a vezetést is megszerezte. Lengyel beadását Follárt a saját kapujába fejelte. 2:1. (ön­gól). A 81. percben Jáger szöglete élesen csavarodott a kapuba. Libor a labdát már csak beljebb tudta se­gíteni. 3:1. A lelkesebben játszó Kkhalasi MÁV meg­érdemelten nyerte a talál­kozót. Jók: Zellei, Sár­kány, illetve: Szelcz, Pán­csics. Ifjúság eredmény: 2:2. Vaskút—Jánoshalma 1:1 (1:0) Vaskút, 400 néző, vezet­te: Gyökér. A bajnokság első félide­jének utolsó mérkőzésén nagy várakozással lépett pályára a listavezető Já­noshalma és a középhe­lyezett Vaskút együttese. A vendégcsapatot mintegy 300 lelkes szurkoló kísérte el Vaskútna. A játékidő első részében a hazai csa­pat diktálta az iramot. Az 5. percben Dobler hosszan indította Sipőczöt, aki Nagyhoz továbbította labdát. A csatár 20 méte­­­res lövése védhetetlenül vágódott a jánoshalmi ka­puba. 1:0. A 20. percben Sipőcz, majd nem sokkal később Péter hibázott gól­helyzetben. A második félidőben a Jánoshalma vette át a já­ték irányítását. A vendég­csapat a 62. percben ha­gyott ki biztos gólhelyze­tet. A 67. percben Feny­vesi L. lövését azonban már nem tudta hárítani a vaskúti védelem. 1:1. Az eredmény igazságosnak mondható. A játékvezető kisebb hibáktól eltekintve jól vezette az egyébként sportszerű találkozót. Jók: Dobler, Nagy, Matus, Már­ton, Sipőcz, illetve: Feny­vesi L., Csermák. Ifjúsági eredmény: 5:1 a Jánoshalma javára. Bácsalmás—Miske 6:1 (3:1) Bácsalmás, 100 néző, ve­zette: Sólymos. Alacsony színvonalú já­ték jellemezte a találkozót. Az első gólt a miskei csa­pat szerezte a 9. percben Markó révén, 0:1. A 11. percben Hamos egyenlí­tett, 1:1. A 26. percben Ham­os a vezetést is meg­szerezte, 11-esből. 2:1. A 29. percben Molnár lőtt gólt. 3:1. A második félidőben nyomasztó fölénybe került a bácsalmási csapat. A 65. percben Ham­os 4:1-re nö­velte a hazaiak előnyét. A 80. percben Locskai volt eredményes. 5:1. Négy perccel később Hamos ál­lította be a végeredményt, 6:1. Jók, Narancsik, Zsem­­beri, Hamos, illetve: Tóth. Ifjúsági eredmény: 7:0 a Bácsalmás javára. Szamuely SE— Kinizsi SE 2:0 (1:0) Kalocsa, 200 néző, vezet­te: Nyári. Alacsony színvonalú, gyenge iramú játékot ho­zott a két csapat találko­zója. A játékosokon kiüt­köztek a fáradtság jelei és így meglehetősen tervsze­rűtlen játék folyt. A 44. percben Ispánovics, a 65. percben Tóth szerezte a Szamuely SE góljait. Jók: Ispánovics, Kaiser, Pécsi, illetve­ Balogh, Tóth. Ifjúsági eredmény: 4:1 a Kinizsi SE javára. Katymár—Gábor A. SE 2:1 (0:1) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Tóth F. Az első félidő a Gábor A. SE fölényével telt el. Ebben a játékrészben a hazai csapat Karsai gól­jával a vezetést is meg­szerezte, 0:1. A második félidőben a katymáriak ragadták ma­gukhoz a kezdeményezést. Tumbász II. a 80. percben egyenlített, majd két perc­cel a találkozó befejezése előtt Mári a győztes gólt is belőtte. 2:1. Kalocsai VTSK— Bajai Bácska Posztó 3:0 (2:0) Baja, 100 néző, vezette: Bálint. A játékidő első részében a kalocsai csapat kezdett jobban. A 25. percben Bende védelmi hibából a vezetést is megszerezte. 1:0. A gólt követően is többet veszélyeztetett a VTSK. A Bácska sok hibával ját­szott. A 44. percben Bende lesről futott el és a bajai kapus hóna alatt lőtte a labdát a hálóba. 2:0. A második félidő elején a Bácska is erősített. Ezek­ben a percekben mindkét kapu előtt több gólhelyzet alakult ki. Az 55. percben Herczeg, a 62. percben­ Molnár szépíthetett volna, de mindketten elhibázták a kaput. A 80. percben Vatai növelte a kalocsaiak előnyét. 3:0. A hátralevő időben a Bácska több ve­szélyes támadást vezetett, de gólt nem sikerült elér­nie. A játékvezető sokat tévedett mindkét csapat terhére. Jók: Pétike, Ben­de, Matos, illetve: Tóth, Miokovics. Ifjúsági eredmény: 2:1 a Kalocsai VTSK javára. A MEGYEI labdarúgó-bajnokság Állása ÉSZAKI CSOPORT deli csoport 1. Fémműn. 12 11 — 1 30- 6 22 2. T.Kécske 11 7 3 1 20-12 17 3. Radnóti 12 7 2 5 24-16 14 4. K. Volán 12 5 2 5 18-15 12 5. Városi­ 12 5 2 5 25-23 12 6. Izsák 12 5 2 5 22-23 13 7. Alpár 12 3 5 4 19-18 11 8. Klapka 11 5 1 5 15-18 11 9. Kőmajsa 12 4 2 6 29-24 10 10. K. MÁV 12 4 2 6 14-19 10 11. Eszmikl. 12 3 4 5 16-26 10 12. Szánk 12 2 4 6 21-29 8 13. Apostag 12 1 1 10 7-31 3 K. Dózsa n. 14 11 — 3 67-21 22 Kfh. Vas. II. 14 6 3 5 21-18 15 1. Jánosh. 15 12 3 — 53-11 27 2. K­­VTSK 15 10 2 3 45-17 22 3. Tompa 15 7 5 3 35-25 19 4. Szamuely 15 8 2 5 34-19 18 5. B. B. P. 15 7 3 5 12-1S 17 6. Hajós 15 7 2 c 21-17 16 7. Vaskút 15 6 4 5 24-23 16 8. Császárt. 14 6 3 5 24-17 15 9. Katymár 15 7 1 7 21-35 15 10. Bácsalm. 15 5 4 6 30-2/ 14 11. Kinizsi­­ 5 6 2 7 16-17 14 12. Kh. MÁV 15 5 3 7 23-26 13 13. Csávoly 15 4 5­­ 124-29 13 14. Gábor A. 15 3 5 1 19-26 11 15. Miske 15 2 1 12 24-67 5 16. Kisszállás 14 1 1 12 15-48 1 A táblázatokba az elmaradt Klapka SE—Tiszakécske és a félbeszakadt Császártöltés- Kisszállás mérkőzések eredmé­nyeit nem számítottuk be.