Petőfi Népe, 1971. augusztus (26. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-24 / 198. szám

I hét HB IIl-as válogatottja I. csapat: Hluchány­a (Vasas) — Tormási (KTE), Balogh (Kiskőrös), Szécsi (Jánoshalma) — Dobó (KTE), Kovács (Mezőfi SE) — Ádám (Jánoshalma), Nagy (Mezőfi SE), Vén NI. (Kiskőrös), Maráczi (János­halma), Laczkó (Kfh. Va­sas), Tartalékcsapat: Gyaraki (Mezőfi SE) — Dongó (Kfh. Vasas), Sahin (Kfh. Vasas), Csordás (KTE) — Kállai II. (Kiskőrös), Ságodi II. (Já­noshalma) — Bartek (Kis­kőrös), Szlovák I. (Kiskő­rös), Boruzs (Mezőfi SE), Érsi (Kih. Vasas), Papp (Mezőfi SE). Az első csapat tagjai kö­zül Dobó, Vén II. és Ma­ráczi kétszer volt tagja a csapatnak, a többiek elő­ször kerültek a keretbe. Az NB IIl-as gilli­ilista 2 gólos: Fenyvesi, Cser­mák (Jánoshalma), Vén II. (Kiskőrös), Mányoki (KTE), Boruzs (Mezőfi SE). 1 gó­los: Pecznyik, Kállai II., Bartek (Kiskőrös), Szőczey, Bánhidi (KTE), Bella, Laczkó, Sahin­sas), Pálmai II.,­­Kfh, Va­kemény (Baja), Papp (Mezőfi SE). 13 m. délkeleti csoport NB IIL KÖZÉPCSOPORT 1.Szentes 22— —6-14 2.Bcs. VTSK 22——5-04 3.KTE 22— —4-24 4.Gyom­a 211—1-03 5.Sarkad­ 21—14-32 6.Kih. Vasas 21—1­3-22 Bcs. MÁV 21—13-22 8.Mezőfi 21— 13-32 9.Csongrád 21—12-32 10.Tiszaföldv. 21—1­1-32 1­1.Bcs. Agyag.2—115-61 12.Makó 2—110-11 13.SZAK 2—114-61 14. HÓDGÉP 2—113-51 15.Szarvai 2—112-51 16.MezőkoVh. 2——2­1-5— 1. Ganz-Vill. 22——6-24 2. Jánoshal. 22——5-14 3. D.újv. Ép. 211—5-43 4. Paks 211—4-33 5. Kiskőrös 21—15-22 6. Soroksár 21—13-22 7. III ker. 21—13-32 Vec9<% 21—13-32 0. Elektro­mos 21—12-22 10. D.újv. Papír21—11-42 11. MOM 2—113-41 12. Baja 2—112-31 13. TFSE — 14. Április 4. 1——11-2— 15. MA­VAUT V.1——10-3— K­&. Ercsi 2——21-6— Huelvában az U. Dózsa, Elcheben a Ferencváros a torna győztese Vasárnap a késő esti órákban két spanyolországi labdarúgótorna fejeződött be. Huelvában az Ű. Dózsa a CSZKA Moszkva ellen ját­szotta a döntőt. Az újpes­tiek remek játékkal (3:0) arányban győztek.3:1 A 20 000 néző előtt, 27 fokos melegben lezajlott találkozón az Újpest nagy lendülettel kezdett és a 8. percben Fazekas már meg­szerezte a vezetést. A ma­gyar lila-fehér együttes uralta a mezőnyt és ennek eredményeként a 35. perc­ben Fazekas kettőre szapo­rította góljai számát. Négy perc múlva Bene került a góllövők közé, és ezzel ki­alakult a 3:0-ás félidő eredmény. Az Ú. Dózsa éppen úgy, mint a Real Madrid ellen a második félidő jó részé­ben a labdatartásra töreke­dett. Védelme jól állt a lábán, s a szórványos moszkvai rohamok nem vezettek eredményre — so­káig. A befejezés előtt egy perccel a jobbösszekötő Co­­peikivnek sikerült elérnie a tiszteletgólt. Az Ü. Dózsa, mint a tor­na győztese, Kolumbus ha­jójának, a Santa Mariá­nak tiszta ezüstből készült mását kapta az első díj­ként. A második mérkőzésen a Real Madrid—Betis talál­kozó 1:1 arányú döntetlen­re végződött. A 3. hely sorsát 11-es rúgásokkal döntötték el, ebben a mad­ridiak voltak jobbak. * Elcheben, az Altabix sta­dionban 25 000 néző volt kíváncsi a Ferencváros— Elche mérkőzésre. A magyar együttes játé­kával közönségsikert ara­tott és Némethnek a 23. perben lőtt góljával 1:0 (1:0)-ra nyert. A zöld-fehér csapat játékosai is értékes kupával jönnek haza; Megyei l­-ek Északi csoport: Csima (Kiskőrösi Spartacus) — Király (Apostag), Jáger (K. MÁV), Paluska II. (Kiskő­rösi Spart.) — Pavlovics (K. Szolgáltató), Márkli (Klapka SE) — Csáki (Kkfh. Reménység), Tor­mási (K. MÁV), Gácsi (Kkfh. Vörös Csillag), Krapsz I. (Dunavecse), Do­mokos (K. Szolgáltató). Déli csoport: Gyetvai (Mélykút) — Bátyity (Bács­bokod), Tomasin (Bátya). Hétfőn reggel elutazott Belgrádba a kajak-kenu világbajnokságra a magyar válogatott. A csapatban az utolsó pillanatokban válto­zás történt: Svidro tüdő­­gyulladásban megbetege­dett, kórházban fekszik. Helyette a K—1 500 m-es számban a tartalékként ki­jelölt Hesz Mihály olimpiai bajnok indul.* Szlivenben befejeződött a súlyemelő Barátság Kupa viadal. Nehézsúlyban a ma­gyar Szalay 460 kg-os össz-Kovács II. (Mélykút) — Forrai (Gara), Besir (Kaly­­már) — Sárkány (Kkhala- I teljesítménnyel aranyérmet ss MÁV), Czombos (Kkha- szerzett, lásd MÁV), Gombkötő ! A pontversenyben a Szov­­(Fajsz), Tomaskov (Gara), I jetunió végzett az első de- Kollár (Bácsbokod). • lgen, Bulgária a második. M­A : Kecskeméten a Széktói Stadionban 15.30 kezdettel: Kecskeméti Dózsa—Tata­bányai Bányász előkészüle­ti labdarúgó-mérkőzés. Kiskunhalason a ME­­DOSZ-pályán 16.30-kor: Kiskunhalasi MEDOSZ— Dunaújvárosi Kohász elő­készületi mérkőzés» Gólok A megyei II. osztályú labda­rúgó-bajnokság 2. fordulójában 71 gól esett. Az Északi csoport­ban 30, a Déliben 41-szer vol­tak eredményesek a labdarú­góik. Nyolc mérkőzésen a pá­lyaválasztók nyertek, három találkozón döntetlen lett az eredmény, míg öt mérkőzésről a vendégcsapatok vitték el a pontokat. és góllövők Északi csoport: 4 gólos: Fá­bián (Hetényegyháza). 3 gólos: Márkli (Klapka SE), Domokos (K. Szolgáltató). 2 gólos: Obor­­nyák­ (Solt), Csapai, Majer, Bí­ró (Dunavecse), Parádi (Kkfh, Vörös Csillag), Tormási (K. MÁV),Karácsonyi, Déli csoport: 5 gólos: Sár­kány (Kkhalasi mÁV). 4 gólos: Kráczer, Szabó (Fájsz). 3 gó­los: Kollár (Fájsz), Mészáros, (Bácsbokod), Tüske (Érsekcsa­­nád). 2 gólos: Csincsák (Kis­szállás), Jakab, Tomaskov (Ga­­ra), Varga (Érsekcsanád), B. Nagy, Józsa (Bátya), Gombkö­tő (Fájsz), Kovács N­. (Kele­­bia), Csizmadia (Kőhalasi MÁV). öngólos: Dunai (Katymár), Csincsák (Kőhalasi MAV). Északon a Vörös Csillár, délen a Fájsz vezet Nyolc csapat pont nélkül ÉSZAKI CSOPORT Kecskeméti MÁV— Kiskunfélegyházi Reménység 2:1 (1:1) Kiskunfélegyháza, 100 néző, vezette: Ferró (***) Az első félidőben ki­egyenlített játék folyt. Mindkét csapat egy-egy óriási helyzetet hagyott ki­használatlanul. Szünet után többet tá­madott a félegyházi gárda. A 73. percben Németh, a hazai középhátvéd Tormá­sival szemben szabályta­lankodott, ezért a kiállítás sorsára jutott. Góllövők: Tormási, Dubai, illetve Kratofill. Jók: Jáger, Tor­mási, Szabó II., illetve Dinnyés, Csáki, Kratofill. Ifjúsági eredmény: 8:1 a Kksh. Reménység javára. Kiskőrösi Spartacus—Kecel 1:0 (0:0) Kiskőrös, 100 néző, ve­zette: Kávai (****) Az első félidőben a Ke­cel, szünet után a Kiskő­rös támadott többet. A 70. percben Aluska II. labdá­jával Fábián futott el és megszerezte a győztes gólt. A 75. és a 76. percben Laj­­kó és Hornóczi (Kecel) a kiállítás sorsára jutott. Jók: Paluska I., Csima. Ifjúsági eredmény: 3:1 Kecel javára. Solt—Hetényegyháza 3:2 (2:1) Solt, 200 néző, vezette: Tóth F. (***) Közepes színvonalú mér­kőzésen a solti csapat tá­madósora bizonyult gólké­­pesebbnek, s ez a hazaiak javára döntötte el a mér­kőzést. Góllövők: Petrurka, Obornyik, Tóth NI., illetve Fábián 2. Jók: Végi, Pet­rurka, Obornyik, illetve Horváth, Káplár, Fábián. Ifjúsági eredmény: 7:1 Solt javára. Apostag—Klapka SE 2:2 (2:2) Apostag, 100 néző, ve­zette: Korsós (***) Hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés, a 10. percben mégis a vendégek jutottak előnyhöz. Márkli góljával 0:1. A 25. percben egy szép hazai támadás után a Klapka SE védelme csak kezezés árán tudott menteni. A megítélt 11-est Király értékesítette. 1:1. A 40. percben ismét Márkli juttatta előnyhöz a ven­dégcsapatot. 1:2. A 44. percben Lengyel szép gól­lal válaszolt. 2:2. Szünet után az aposta­­giak játszottak jobban. A látottak alapján győzel­met érdemeltek volna. Jók: Sümegi, Király, Szendrői, illetve Márkli, Balla II., Fürj. Ifjúsági eredmény: 3:1 Apostag javár­a. Kecskeméti Szolgáltató— Kerekegyháza 3:0 (1:0) Kecskemét, MÁV-pálya, 100 néző. Színvonalas, változatos játékot hozott a két csapat találkozója. A kecskeméti csapat állandóan a Kerek­egyháza térfelén volt, csak Gogolák előretöréseivel kí­sérletezett. Góllövők: Mikó, Domokos, Kócsó II. Jók: Pavlovics (a mezőny leg­jobbja), Tanító, Szentesi, Domokos, illetve Horváth, Majzik, Lőrincz. Ifjúsági eredmény: 3:0 Kerekegyháza javára. Kiskunfélegyházi Vörös Csillag— Helvécia 4:0 (2:0) Kiskunfélegyháza, 150 néző, vezette: Besse­nyei (***) Alacsony színvonalú, csapkodó játék jellemezte a találkozót. Góllövők: Pa­rádi 2. (egyet 11-esből), Máriás, Ágó. Jók: Szalai, Gácsi, illetve Németh, Varga. Ifjúsági eredmény: 2:1 a Kksh. Vörös Csillag javára. Dunavecse—Szánk 5:2 (4:1) Dunavecse, 300 néző, ve­zette: Király (*****) A hazaiak már az első percben megszerezték a ve­zetést. Kezdés után Krepsz I. a felfutó Majer elé ívelt, aki a bal felső sarokba lőtte a labdát. 1:0. A 18. percben Bíró 2:0-ra növel­te a dunavecseiek előnyét. A következő percben Csá­­nyi 20 méteres kapáslövés­sel 2:1-re szépítette az eredményt. A 32. percben Bíró szerzett gólt. 3:1. A félidő befejezése előtt perccel Krepsz I. labdáját 5 Majer lőtte a hálóba. 4:1. Szünet után a 48. perc­ben kezezés miatt szabad­rúgáshoz jutott a dunave­­csei csapat, amelyet Csa­pat értékesített, 5:1. A 71. percben Papp II. 11-esből szerzett góljával alakult ki az 5:2-es végeredmény. Jók: Krepsz I. (a mezőny legjobbja), Bíró, Majer, Kovács, illetve Csányi. Ifjúsági eredmény: 4:1 Dunavecse javára. Kunszentmiklósi Vasas— Kecskeméti Dózsa II. 2:1 (1:0) Kunszentmiklós, 400 né­ző, vezette: Kalmár (****) Nagy iramú, sportszerű mérkőzést vívott a két csa­pat. A 19. percben Szabó L. 20 méterről vette be a Dó­zsa kapuját. 1:0. Szünet után a 65. perc­ben Ispánovics egyéni ala­kítás után egyenlített. 1:1. A 73. percben Kalamán ál­lította be a végeredményt. 2:1. Jók: Somogyi, Szabó, Janovics, Bérezés, illetve Ispánovics, Gyiffkó dr. Ifjúsági eredmény: 9:1 a Kecskeméti Dózsa javára. DÉLI CSOPORT Katymár—Mélykút 1:1 (0:0) Katymár, 200 néző, ve­zette: Bogdán (***) Alacsony színvonalú mér­kőzésen igazságos ered­mény született. A 60. perc­ben Dunai öngólt vétett, 0:1. Tíz perccel később Ma­­muzsity volt eredményes, 1:1. Jók: Besir, Keresztesi, Balogh, illetve Gyetvai, Kovács I. Ifjúsági eredmény: 2:2. Bátya—Miske 4:1 (2:0) Miske, 200 néző, vezette:­­Bélák (***) A bátyai csapat tervsze­rűbb játékával megérde­melten nyerte a találkozót. Góllövők: B. Nagy 2, Ács, Tamasin, illetve Csörgő. Jók: Tamasin, Harangozó, illetve Csörgő I., Molnár. Ifjúsági eredmény: 6:0 Miske javára. Gara—Csávoly 3:1 (1:0) Csávoly, 150 néző, ve­zette: Simovics (****) A 30. percben Tomaskov a szép akcióból szerezte meg vezetést, majd a 47. percben 2:0-ra növelte a vendégcsapat előnyét. A 81. percben Jakab volt ered­ményes, 3:0. A 89. percben Földvári szépített, 3:1. Jók: Tomaskov (a mezőny leg­jobbja), Forrai, Molnár, il­letve Czobor, Gönczi. Ifjúsági eredmény: 4:1 Csávoly javára. Kiskunhalasi MÁV— Kisszállás 5:1 (2:1) Kisszállás, 100 néző. A tartalékos hazai csa­pat nem tudta felvenni a versenyt a jobb képességű vendégegyüttessel. A 10. percben Sárkány beadását Czombos 5 méterről lőtte a hálóba, 1:0. A 26. percben Sárkány volt eredményes, 2:0. Nem sokkal később Csincsák szépített 30 mé­terről. 2:1. A második félidő 65. percében Sárkány 20 mé­teres lövését nem tudta vé­deni a hazai kapus. 3:1. A 75. percben Sárkány gól­jával alakult az eredmény 4:1-re. A 80. percben Csin­csák kihagyott egy 11-est, öt perccel később Csin­csák hazaadását elvétette a kapus. 5:1 (öngól). Jók: Sárkány, Czombos. Ifjúsági eredmény: 1:0 Kisszállás javára, Bácsbokod—Érsekcsanád 7:0 (4:0) Bácsbokod, 200 néző, ve­zette: Balassa (****) A hazai csapat 3. gólja után a vendégek feladták a küzdelmet. Ezt követően a bácsbokodiak szinte tet­szés szerint érték el gól­jaikat. Góllövők: Mészáros 3, Bátyity 2, Kollár, Kiing. Jók: Bátyity, Papp, Kollár. Ifjúsági eredmény: 2:1 Bácsbokod javára. Kiskunhalasi Spartacus— Kelebia 1:1 (1:1) Kiskunhalas, 100 vezette: Lábas. (*****)néző, Két ellentétes félidő alatt igazságos született.Góllövők: döntetlen Paor, illetve Ferkó. Jók: Tóth, Szőke, Varga, illetve Rad­­nai, Patyi. Ifjúsági eredmény: 4:1 Kelebia javára. Fájsz—Császártöltés 3:1 (1:1) Csázsártöltés, 200 néző, vezette: Molnár K. (***) A nagy lelkesedéssel ját­szó fajszi csapat megérde­melten szerezte meg az ér­tékes bajnoki pontokat Csá­szártöltésen. Góllövők: Gombkötő 2. Kollár, illetve Jakubács. Jók: Gombkötő, Szilágyi. Ifjúsági eredmény: 3:1 Fajsz javára. Kinizsi SE— Kiskunhalasi MEDOSZ II. 7:4 (1:2) Baja, 200 néző, vezette: Markovics (***) Az első félidőben a MEDOSZ kezdett jobban, és Csáki 2 góljára csak Kardos tudott válaszolni. 1:2. A második félidőben a MEDOSZ Csáki góljával már 3:1-re vezetett, ami­kor a Kinizsi Juhász há­rom, Hujber kettő, Kardos és Risztóczki góljaival maga javára fordította a a találkozót. A kiskunhalasi csapat Werner révén már csak szépíteni tudott. 7:4. Ifjúsági eredmény: 1:0 a Kiskunhalasi MEDOSZ ja­vára. A MEGYEI II. OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Állása Északi csoport 1.Vörös Zs. 22 — 5-04 2.K, MÁV 22—— 7-34 3.K. Szolig. 22—— 6-24 4.Klapka 211— 5-33 5.Dunavecse 21—1 7-72 6.Kecel 21—1 2-21 7.Kiskőrös 21—1 2-22 8.Solt 21—1 4-52 9. Kerekegyh. 21—1 2-42 10.Helvécia 21—1 3-52 11.Apostaig 1—1— 2-21 12.Kszmiklós1­ T­—1 1-2 13.Hetényetgy. 14.Kkfh. Rém.2——2 4-6 2——2 2-5 15.Szarik 2——2­2-6 K.Dózsa EE. 21—1 12-22 1.FájszDÉLI CSOPORT 22—_14-14 2.Kkh. MÁV22——10-34 3.Gara 22——6-34 4.Mélykút 211—5-13 5.Bátya 211—6-33 6.Kelebia 211—3-13 7.Bácsbok­ 21—19-52 8Érsekes 21­—18-82 9.Katymár 1—1—1-11 10.Kkh Sp. 2—111-51 Kisszállás 2—113-71 12.Kinizsi 1——12-3_ 13.Császárt.2——21-5_ 14.Csávoly2 22-11_ 15.Miske Kkh. M­. U.22——21-15— 25.-9