Petőfi Népe, 1971. november (26. évfolyam, 259-283. szám)

1971-11-24 / 278. szám

fi hét NB III-as válogatottja A héten ismét kevés jó A Kiskőrös és a Baja teljesítmény akadt, s a két elmaradt mérkőzés miatt csak 4 csapat játékosai sze­repelnek a válogatottban. I. csapat: Csernák (Já­noshalma) — Bella (Kfh. Vasas), Gyorsa (KTE), Csor­dás (Mezőfi SE), Dobó (KTE), Szőczey (KTE), Zu­­bornyák (KTE), Boruzs (Mezőfi SE), Ádám I. (Já­noshalma), Fábián (Mezőfi SE), Fenyvesi (Jánoshalma). Tartalékcsapat: Gyaraki (Mezőfi SE) — Tormási (KTE), Szabó (Mezőfi SE), Szécsi (Jánoshalma), Mi­­zser (Jánoshalma), Hajagos (Kkfh, Vasas), Zsákai II. (Mezőfi SE), Mányoki (KTE), Lakatos (Mezőfi SE), Maráczi (Jánoshalma), Szalai (Mezőfi SE). Az első csapat tagjai kö­zül Dobó kilenc, Fenyvesi nyolc, Gyorsa hét, Boruzs négy, Csernák három, Csor­dás és Szőczey két alka­lommal szerepelt. Először került a csapatba Bella, Zubornyák és Fábián. NB III-as góllövőlista 10 gólos: Vén II. (Kis­kőrös). 8 gólos: Fenyvesi (János­halma), Bánhidi (KTE). 7 gólos: Mányoki (KTE), Boruzs (Mezőfi SE). 5 gólos: Maráczi (János­halma), Bartek (Kiskőrös), Lakatos (Mezőfi SE). 4 gólos: Csermák (János­halma), Zubornyák (KTE), Pálmai II. (Baja). 3 gólos: Lackó, Sahin, Gerber (Kfh, Vasas), Ber­­kovics (Baja). 2 gólos:­­­Ádám I., Né­meth I. (Jánoshalma), Kál­lai II., Váci (Kiskőrös), Szőczey, Magyar I. (KTE), Ezsi, Varga II. (Kfh, Va­sas), Kemény (Baja), Papp (Mezőfi SE). 1. gólos: Zsellér, Mizser (Jánoshalma), Pecznyik, Vén I., Kállai I., Szlovák II., Ambrus (Kiskőrös), Ba­latoni (KTE), Bella, Linka, Hajagos, Kókai (Kfh, Va­sas), Bartalov, Szabó, Go­­retity (Baja), Komáromi, Harangi, Zsákai II., Fá­bián, Szalai (Mezőfi SE). A legjobb góllövőkből összeállított csatársor: Bar­tek (5), Boruzs (7), Bán­hidi (8), Vén II. (10), Feny­vesi (8), eddig 38 gólt lőtt. A II. sor: Pálmai II. (4), Mányoki (7), Lakatos (5), Maráczi (5), Varga II. (2), eddig 23 gólt ért el. Az NB III-as csapataink közül a legtöbb gólt (25) a Jánoshalma ért el. Egyfor­mán 24 gólt lőtt a KTE és a Kiskőrös csapata. A to­vábbiakban Mezőfi SE 19, Kiskunf. Vasas 17 a sor­rend és a legkevesebbet a Bajai MTE játékosai sze­rezték, mert mindössze 12 alkalommal vették be az ellenfél kapuját, még javíthat. A kapott gólok tekinte­tében fordított a sorrend, mert a legkevesebbet a Bajai MTE kapta. Majzlin­­ger kapus csak tízszer nyúlt a háta mögé. A Já­noshalma II, a KTE 15, a Mezőfi SE 17, a Kiskunf. Vasas 18, és végül a Kis­kőrös 30 kapott góljával az utolsó a sorban. A gólkü­lönbség szerinti sorrend: 1. Jánoshalma­­ 1-11, 2. KTE +9, 3,4. Baja és a Mezőfi SE­­ 1­2, 5. Kiskunf. Vasas +1, 6. Kiskőrös —6 gólkü­lönbséggel. M­A: Kecskemét, városi úttö­­rőolimpia asztalitenisz­bajnokság: Kecskemét, Hosszú utcai Általános Is­kola, 16 óra. Kosárlabdában Kecske­méten középfokú iskolai bajnoki szanak, mérkőzéseket ját­A Közgazdasági Szakközépiskolában 14 óra­kor kezdődik a Közgazda­­sági—Katona fiú-, és Katona József Gimnázium a tornatermében 14 órakor a Katona—Bányai leány­mérkőzés. NB in. KÖZÉPCSOPORT NB In DÉLKELETI CSOPORT 1.m­. ker. 1511 3 1 35-1125 2.Jánc­sh. 158 6 1 25-1122 3.D­ újv. É. 158 5 2 23-2021 4.Paks 157 5 3 25-1819 5.Apr. 4. 157 3 5 21-191/ 6.MOM 156 5 4 29-2517 7.EGSZÖV 145 5 4 14-1715 8.Ganz Vill.146 2 6 22-2314 9.Ve­csés 156 2 7 23-2214 10.Baja 144 5 5 12-1013 11.MAVAUT 154 5 6 15-2513 12.Ercsi 154 4 7 20-2912 13.Kiskőrös 144 3 7 24-30­11 14.D.új V. P. 152 5 8 10-269 15. Elekter. 152 3 1O 13-247 16.TFSE 153 1 11 14-317 1.B­­VTSK 159 4 2 23-7 22 2.KTE 159 2 4 24-15 20 3.HODGEP 157 4 4 20-1418 4.Gyoma 156 6 3 14-11118 5.Mezőfi 158 2 5 19-1718 6.Kósháza 157 3 5 17-1817 7.B. MÁV 157 2 6 19-1616 8. Csongrád 156 3 6 20-1615 9.Szentes 145 5 4 21-2015 10.Makó­ 146 3 5 K­Q-1015 11.B. Agyag. 154 5 6 21-21013 12.Sarkad . 155 3 7 22-23­13 13.Szeg. AK 153 7 5 20-2113 14.M.kövh­. 15 -43 8 17-2711 15.­­Tiszaföld 1ő4—11 13-328 1­6.Szalvai.. 152 2 11 8-31"6 fl világbajnok Jegeífűs Grabals isiakozik a lengyelek ellen Két mérkőzésből álló magyarországi vendégsze­replésre érkezik a lengyel Stal egyesületek kötöttfogá­sú birkózóválogatottja. Pénteken 17 órai kezdet­tel a Ganz MÁVAG Kőbá­nyai úti csarnokában a magyar bajnok Vasas méri össze erejét a vendég­együttessel. A Vasas leg­erősebb gárdáját küldi sző­nyegre, élén a világbajnok Hegedűs Csabával. A világ­bajnoki helyezett Don­­csecz, Bajkó és Hegedűs Miklós is szerepel. A lengyelek szombaton Egerben mérkőznek. (MTI) FELVÉTELI — Hamis, nagyon hamis! A Gora már őszi csoportelső Északon a K. Szolgáltató és Kerekegyháza az esélyes — Négy mérkőzés elmaradt ÉSZAKI CSOPORT Kunszentmiklós— Kerekegyháza 2:2 (1:0) Kunszentmiklós, 500 né­ző, vezette: Kalmár. Nagy iramban kezdődött a rangadó. Az első percek­ben a kunszentmiklósi csa­pat kezdeményezett többet. Fölényük a 40. percben góllá érett. Ekkor Takács talált a hálóba. 1:0. Az 52. percben Szappanos góljá­val egyenlítettek a kerek­egyháziak. 1:1. A 62. perc­ben Bérezes juttatta veze­téshez csapatát. 2:1. A 75. percben Szappanos talált a kapuba, s ezzel eldőlt a találkozó sorsa is. 2:2. Jók: Janovics, Takács, Kulisity, Bérezes, illetve Gogolák, Csúcs, Szappanos, Horváth. Az ijúsági mérkőzés el­maradt, mert a kerekegy­háziak nem jelentek meg. Kecskeméti MÁV— Klapka SE 5:0 (4:0) Kecskemét, 100 néző, ve­zette: Kiss J. A kecskeméti csapat — meglepetésre — idei leg­jobb játékát nyújtotta ezen a találkozón, s ilyen arány­ban is megérdemelte a győ­zelmet. Góllövők: Karácso­nyi 4, Tormási. Jók: Gyöngyösi (a mezőny leg­jobbja), Kovács II., Kará­csonyi, illetve Mezei, Márkli, Balla. Ifjúsági eredmény: 4:0 a Kecskeméti MÁV javára. Hetényegyháza— Kiskőrösi Spartacus 4:1 (2:1) Hetényegyháza, 100 néző, vezette: Kovács. Csak a játék első része hozott szoros küzdelmet. Hamarosan a hazaiak vet­ték át a játék irányítását, s előnyre tettek szert, amit a második félidőben még növelni is tudtak. Góllö­vők: Fábián 3, Kulman II., illetve Tóth. Jók: Káplár, Fábián, Kulman I., illetve Csorna, Gombár, Tóth. Ifjúsági eredmény: Hetényegyháza javára.9:0 Apostag—Kecel 1:0 (1:0) Apostag, 100 néző, vezet­te: Csonka. Alacsony színvonalú mér­kőzést vívott a két csapat. Enyhe mezőnyfölény után a 25. percben Komáromi szerezte meg az apostagiak győztes gólját. Jók: Sümegi, Király, illetve Pólyák. Ifjúsági eredmény: 4:1 Apostag javára. Solt—Szánk 3:2 (1:0) Solt, 150 néző, vezette: Lajtos. Csúszós talajú pályán, nagy küzdelmet vívott két azonos képességű csa­a­pat. Góllövők: Obornyik, Döbrentei, Horváth (11-es­­ből) illetve Papp 2. Jók: Berg, Obornyik, Fodor, illetve Papp,Horváth, Ifjúsági Solt javára.eredmény: 15:0 Kksh: Vörös Csillag— Dunavecse 2:2 (1:0) Dunavecse 150 néző, ve­zette: Vén. Nehéz talajú pályán, jó iramú mérkőzésen, igazsá­gos eredmény született. Góllövők: Bense 2, illetve Mayer, Balogh. Jók: Né­meth, Bense, illetve Török, Balogh, Bújdosó. Ifjúsági eredmény: 3:2 Dunavecse javára. A Kecskeméti Szolgálta­tó—Helvécia és a Kiskun­félegyházi Reménység— Kecskeméti Dózsa II. mér­kőzés elmaradt. DÉLI CSOPORT Kiskunhalasi Spartacus— Katymár 2:1 (2:0) Katymár, 100 néző, ve­zette: Kormány. A hazai együttes 85 per­cen keresztül támadó szer- Gólok A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokságban 49 gól esett. Az Északi csoportban 24, a Dé­li csoportban 25 alkalommal voltak eredményesek a labda­rúgók. öt mérkőzésen a pálya­választók nyertek, három talál­kozó pontosztozkodással végző­dött, három mérkőzésről a vendégcsapatok vitték el a pontokat. Négy mérkőzés el­maradt, és góllövők ÉSZAKI CSOPORT: 15 gólos: Domonkos (KmÁti Szolgáltató). 14 gólos: Karácsonyi (Km Hl HAV). 13 gólos: Fábián n. (He­­tényegyháza). 12 gólos: Márkli (Klapka SE), Kratofil (Kkfh. Vasutas), n gólos: Szappanos (Kerekegyháza),, Obornyik (Solt). 10 gólos: Bense (Kkfh. Vörös Csillag), Szélesi (Kerek­­­egyháza), R rezes (Kszmiklós). gólos: Mayer (Dunavecse), Papp II. (SzarJc). 8 gólos: Go­golák (Kerekegyháza), Varga (Helvécia). 7 gólos: Kiss II. (Eszmiklós). 6 gólos: Patai (Eszmiklós), Kovács (Dunave­cse). DÉLI CSOPORT: 20 gólos: Mészáros (Bácsbokor). 15 gó­los: Tüske (Érsekcsanád). 13 gólos: Jakab (Gara). 12 gólos: Sárkány (Kkh. MÁV), Kraiczer (Falsz), Szabó (Gars). n gólos: Hujber (Kinizsi SE), Kling , (Bácsbokod), Csizmadia (Kkh. MÁV). 10 gólos: Kollár (Falsz). 9 gólos: Kovács n. (Kelebia), Ferkó (Ke­ebia). 8 gólos:­­Ju­hász (Kinizsi SE). Gombkötő (Faisz). 7 gólos: Schwarc (Csá­­voly). 6 gólos: M'k­i Katvm­ tr), Kovács (Mélykút), Geiger (Ér­sekcsanád), Varga (Mélykút). Jemben játszott, de a gól­lövésben alulmaradt ellen­felével szemben. A 20. percben Mamuzsity rövid hazaadását Szűcs csípte el és megszerezte a halasiak vezető gólját. 1:0. A 41. percben hibázott a katy­­mári védelem, s Tóbiás 2:0-ra növelte a Spartacus előnyét. Szünet után szinte egy kapura folyt a játék. A katymári csatárok azonban a 70. percig nem tudtak hálóba találni. Ekkor Mák szépített, 2:1. Jók: Hegedűs (a mezőny legjobbja), Tó­biás, illetve Tumbász, Ju­hász. Ifjúsági eredmény: 4:0 Katymár javára. Kinizsi SE—Érsekcsanád 6:4 (4:3) Baja, vezette: Vágó. Nehéz talajú pályán ke­rült sor a találkozóra, védelmek sorozatos meg­­­ingásait jól használták ki a csatárok, s ennek tulaj­donítható a sok gól. Góllö­vők: Hujber 3, Juhász 2, Szabó, illetve Tüske 2, Sza­bó 2. Hiúsági eredmény: 3:0 a BVMTE javára. Kiskunhalasi MÁV— Csávoly 3:3 (3:1) Csávoly, 100 néző, vezet­te: Schwarc. Nagy iramban kezdett a MÁV és 30 perc alatt Tóth, Csizmadia és Dékány góljai­val 3:0-ás vezetésre tett szert. A 44. percben Pet­­recz szépített, 3:1. A 70. és a 75. percben Schwarc gól­jával egyenlített a csávolyi csapat, s így otthon tudta tartani az egyik bajnoki pontot. Jók: Tóth, Csizma­dia, illetve Füle, Schwarc, Petrecz. Ifjúsági eredmény: 4:1 Csávoly javára. Kelebia—Miske 2:1 (0:0) Miske, 100 néző, vezette: Peák. Rossz talajú pályán ját­szottak a csapatok. A ha­zaiak nyomasztó fölénybe kerültek, de a vendégek kapusa mindent védett. Az 57. percben Ferró szerzett vezetést a kelebiai csapat­nak egy előrevágott labdá­ból. A 67. percben soroza­tos támadások után Kókai I. góljával egyenlített miskei együttes. 1:1. A 80. a percben Kovács II. talált a hálóba szabadrúgá­sból, ezzel megszerezte csapatá­s­nak a két bajnoki pontot. 2:1. Jók: Radnai, Ferró, il­letve Markó, Csörgő I. Az ifjúsági mérkőzés el­maradt, mert a kelebiai ifi nem jelent meg. Fájsz—Kisszállás 1:0 (1:0) Kisszállás, 50 néző, ve­zette : Papp. Sportszerű mérkőzést vívtak a csapatok a hóval borított pályán. A 15. perc­ben egy előreívelt labdával Gombkötő futott el, s meg­szerezte csapatának a ve­zetést, ami a két bajnoki pontot is jelentette. A 23. percben egyenlíthettek vol­na a kisszállásiak, de Zse­dó a kapu torkában hibá­zott. A 30. percben a 11-es­hez jutott a kisszállási csa­pat, Maczkó azonban nem tudott a kapuba találni. A találkozó hátralevő része mezőnyjátékkal, s főleg a fajsziak védekezésével telt el. Jók: Débics, Kollár, il­letve Szilágyi, Tóbiás, Mák. Ifjúsági eredmény: 1:1. Kiskunhalas, 50 néző. A hóval borított pályán a vendégek kezdeményez­tek többet, s középcsatár­juk góljával már az első félidőben vezetéshez jutot­tak.­ 1:0. Szünet után a MEDOSZ II. került fö­lénybe, s a 86. percben So­mogyi révén egyenlített. 1:1. Jók: Varga, Somogyi. Az ifjúsági mérkőzés a garaiak távolmaradása mi­att elmaradt, és A Császártöltés—Mélykút a Bácsbokod—Bátya mérkőzés elmaradt Megyei K­-ek Északi csoport: Sümegi (Apostag) — Takács (Ksz­miklós), Király (Apostag), Kovács (K. MÁV) — Jano­­vics (Kszmiklós), Németh (Kkfh. Vörös Csillag) — Balogh (Dunavecse), Gogo­lák (Kerekegyháza), Kará­csonyi (K. MÁV), Szappa­nos (Kerekegyháza), Tóth (Kisk. Spartacus). Déli csoport: Hegedűs (Kkh. Spartacus) — Ju­hász (Kinizsi SE), Radnai (Kelebia), Mák (Kisszállás) — Szilágyi (Kisszállás), Füle (Csávoly) — Schwarc (Csávoly), Kollár (Fájsz), Hujber (Kinizsi SE), Tüske (Érsekcsanád), Petrecz (Csá­voly). Tudósítóink Szalai László (Kiskunhalas­ról), Horváth János (Miskéről), Maros Vince (Kisszállásról), Pálfia Mihály (Csávolyról), Borsodi József (Bajáról), Pán­­csics István (Katymárról), Joó Sándor (Soltról), Dancsó Béla (K. Szolgáltatóról), Martonosi József (Hetényegyházáról), Fer­ró Ferenc (Kunszentmiklósról), Kollár József (Apostagról), Pál­­fi József (Kósházáról), Kovács Endre (Dunavecséről). MEGYEI I. OSZTÁLYÚ labdarúgó-bajnokság ÉSZAKI CSOPORT Gara—Kiskunhalasi DÉLICSOPORT MEDOSZ II. 1:1 (1:0) vezette: Muszta. 1. Kerekes 14 9 2 3 37-18­20 2. K. Szóig. 13 9 2 2 29-1120 3. Eszmikl. 14 7 5 2 42-2419 4. Vörös Cs. 14 8 2 3 29-2013 5. Klapka 14 6 4 4 26-2516 6. Szanik 14 7 1 6 27-2415 7. Solt 14 6 2 6 27-2714 D. Hetenye­ 14 6 2 6 23-2514 9. K. MÁV 14 6 1 7 30-2413 10. Kecel 14 5 3 6 16-2113 11. Kkfh. V. 14 5 1 8 24-2911 12. Dunave. 14 4 2 8 28-2810 13. Helvécia 13 3 2 7 18-339 14. Kiskőrös 14 3 2 9 12-348 15. Apostag 14 2 3 9 14-377 K. Dózsa n. 14 11 1 2 85-22­23 1. Gara 14 10 2 2 45-19­22 2. Fájsz 14 8 3 3 41-1420 3. Kh. MÁV 14 8 2 4 37-1719 4. Kelebia 14 8 3 3 33-2719 5. Bácsbok. 13 7 3 4 43-2517 6. Csávoly 13 6 3 5 33-2515 7. Császárt. 12 6 2 4 20-17­14 8. Kinizsi 14 4 5 5 34-2713 9. Mélykút 13 5 3 5 24-1813 10. Katymár 14 3 7 4 15-1713 11. Bátya 13 4 4 5 24-3212 12. Érsek cs. 14 4 3 7 33-4011 13. Kisszállás 13 2 5 6 14-26­10 14. Kh. Sp. 14 2 210 11-416 15. Miske 14 2 -1­ 2­15-704 Kh. MED. H.14 6 5 3 41-2117 Sportbíróság elé kerül az egész csapat A Ferencváros szerdai UEFA Kupa-ellenfele, az Eintracht Braunschweig iz­galmas vasárnap elé néz. Az NSZK labdarúgó szövet­ségének sportbírósága elé idézték ugyanis az egész csapatot. A braunschweigi játéko­sok az előző bajnokság utolsó mérkőzésén fejen­ként 2400 márkát vettek fel abból a 40 000-ből, amit az Arminia Bielefeld pén­zeszsákja, Rupert Schreiner adott át Max Lorenznek, az Eintracht volt válogatott játékosának megvesztege­tésre. Lorenz , valamint a Braunschweigből időköz­ben a Hannover 96-hoz átigazolt Polywka játékjo­gát ebből az ügyből kifo­lyólag már felfüggesztették. A vasárnapra beidézett braunschweigi játékosok: H. Wolter, J. Baese, W. Grzyb, P. Merkhoffer, B. Gersdorff, E. Haun, J. Dep­óé, D. Erler, K. Gerwie, R. Skrotzki és a kapus F Oeller. (MTI)