Petőfi Népe, 1972. október (27. évfolyam, 232-257. szám)

1972-10-25 / 252. szám

A hét NB III-as válogatottja Az eddigi legsikeresebb fordulót játszották csapa­taink a labdarúgó NB III-ban. A hét csapatunk közül öt játszott idegen­ben, s 8 pontot szereztek. A legnagyobb siker ter­mészetesen a KTE-é, hi­szen a rivális csapatot győzte le saját otthoná­ban. Már a szerdai , a Kecskeméti — előkészületi Dózsa elleni mérkőzé­sen látszott, hogy a KTE jó formában van. Vasár­nap a HÓDGÉP elleni NB III-as rangadón a KTE lé­nyegesen jobbnak bizo­nyult a hazai pálya elő­nyét élvező ellenféllel szemben. Még az első fél­időben bekapott lesgól sem zökkentette ki a já­tékosokat a nyugalmukból és a végén biztosan sze­rezték meg a győzelmet A hazai pályán játszó Kiskőrös fontos két pon­tot szerzett a Vecséstől. A Bajai Vasas MTE és a Mezőfi SE 1—1 pontot hozott idegenből. Érdekes, hogy a lényegében azonos eredményt éppen fordított körülmények között érték el. Az MTK már 3:1 arányban vezetett, amikor a második félidőre nagyon visszaesett a csapat, és a vé­gén örültek a döntetlennek is. A Mezőfi SE viszont a 64 percben még 0:2-re állt, a mérkőzés után mégis azon bosszankodtak, hogy az elügyetlenkedett hely­zetek miatt az egyik pon­tot ott hagyták. Kecskeméten, a Fém­munkás—Vasas megyei rangadón is ilyen ellenté­tes félidőket láttunk. A Vasas azzal érdemelte ki a győzelmet, hogy játéko­sai szemfülesebbek vol­tak. Szinte helyzetek nél­kül rúgtak három gólt, míg a Fémmunkás csatá­rai ismét kihagytak egy szezonra való gólhelyze­tet. Vasárnap igazán nem lehetett sehol sem elmon­dani, hogy ideális körül­mények közt folyt a já­ték. Az időjárásnak, a pá­lyák állapotának is bőven jutott szerep az eredmény alakulásában. Aki jobban tudott alkalmazkodni, az győzött. A hét válogatottja: I. csapat: Nagy E. (Me­zőfi SE) — Kiss B. (Mező­fi SE), Franczkó (KTE), Márity (Baja), Dobó (KTE), Linka (Kkfh. Va­sas), Bartek Mányoki (KTE), (Kiskőrös), Németh IL (Jánoshalma), Bánhidi (KTE), Varga SL (Kkfh. Vasas). Tartalékcsapat: Sebes­tyén (KTE) — Gulyás (Kkfh. Vasas), Paplanos (Kiskőrös), Öl­védi (Fém­munkás), Czár (Kiskőrös), Ádám II. (Jánoshalma), Kovács (Baja), Bende II. (Fémmunkás), Pálmai II. (Baja), Maráczi (Jánoshal­ma), Balatoni (KTE). Kitűntek még: Ba (Kis­kőrös), Hluchány (Kkfh. Vasas), Koltai (Fémmun­kás), Sahin (Kkfli, Vasas), Fábián (Mezőfi SE), Ádám I. (Jánoshalma), Bakó (Fémmunkás), Csordás (Mezőfi SE). NB III-as góllövőlista 11 gólos: Bánhidi (KTE). 9 gólos: Porhanda (KTE). 6 gólos: Németh NI. (Já­noshalma), Kemény (Ba­ja). 5 gólos: Maráczi (Já­noshalma), Boruzs (Mező­fi SE), Kovács (Baja). 4 gólos: Gerber, Sahin (Kis­kunfélegyházi Vasas). 3 gólos: Csermák, F­enyvesi III. (Jánoshalma), Magyar II. , Mányoki (KTE), Ku­­rucsai, Csordás (Mezőfi F) Bende II. (Fémmun­kás). 2 gólos: Dobó (KTE), Bódis (Mezőfi SE), Pál­mai II. (Baja), Varga II., Faragó, Linka, Kókai (Kis­kunfélegyházi Vasas), Szlo­vák I., Lengyel (Kiskőrös). 1 gólos: Ádám I., Ádám II. (Jánoshalma), Angeli, Komáromi (Mezőfi SE), Vlagó I., Csillag, Márkli, Kállai II. (Fémmunkás), T­aki, Bartulov, Rónai (Ba­­ja), Farkas, Pajtás (Kkfh, Vasas), Fábián, Kállai II., Korozmán, Bartek (Kiskő­rös), Sz. Z. NB Il. KÖZEPCSOPORT NBm. DÉLKELETI CSOPORT 1.ÉGSZÖV 10 7 2 119-6 16 2.Ikarus 10 6 3 119-7 15 3.MOM 10 6 2 221-1014 4.J.Kalma 10 6 2 219-9 14 5.Baja 10 5 3 216-1013 6.Bem 10 6 13 10-4 13 7.D.újv. É. 10 6— 4 21-1012 8.Postás 10 5 2 311-7 12 9. Csőszerelő 10 5 14 15-1211 10.Mezőfi 10 4 15 15-149 11. Ganz-Vill. 10 2 3 515-207 12.Kiskőrös 10 3 16 8-167 13.Magnezit 10 2 2 6 9-236 14.Apr. 4. 10 12 7 9-214 15.Ercsi 10— 46 8-244 15.Vecsés 10 1 1 8 6-283 1.KTE 10 8 1 128-1317 2.Hód­gép 10 7 12 20-8 15 3.Sarkad 10 5 4 117-1114 4.Sz. AK 10 3 6 113-111? 5.Orosháza 10 5 2 312-1112 €.B. Agyag­ 10 3 5 2 14-9 11 7.Szarvas 10 4 3 317-1711 8.Gyoma 10 2 6 2 9-1010 9.Szentes 10 3 2 512-118 16. M^tripond ’0 2 5 312-199 11.Tisza­föld. m­ 2 4 4 8-138 12.Kósháza 10 3 2 518-233 13. 10 3 16 8-127 14.B­M­W 10 1 5 4 7-117 1? K. vám. 10 1 4 5 8-136 16Makó 10 1 3 6 7-185 A kupaforduló hírei A heti nemzetközi kupa­fordulóban három magyar csapat érdekelt. Szerdán Glasgowban a Celtic ellen játszik az a Dózsa, a Nép­stadionban a Sparta Prága ellen a Ferencváros, Sztara Zagorában pedig a helyi "’eroe ellen a Bp. Honvéd. Jock­ Stem a híres skót csapat menedzsere csak az utolsó pillanatban hirdeti ki a magyar bajnok ellen pályán lépő együttest. Az V. Dózsa hétfő este óta Glasgowban Kovács Imre edző már kö­zölte az összeállítást amelynek az az érdekessé­ge, hogy Dunai II., a tarta­lékok padjára ül. Óriási érdeklődés előzi meg Sztara Zagorában a­­ Honvéd vendégjátékát, rendezők 25 000 nézőt vár­­­nak. A Ferencváros—Sparta Prága KEK-találkozó 17.30 órakor kezdődik a Népsta­dionban — játékvezető a bolgár H. Sztanev. A csehszlovák együttes hétfőn délelőtt 16 játékos­sal érkezett meg Budapest­re és már edzést is tartott. A Ferencvárosban Páncsics játékára már számítanak. A Sparta csapatát a mér­kőzés előtt hirdeti ki az edző MA: Kosárlabda Kecskeméten a katonai teremben 17 órai kezdet­tel kerül sor a kosárlabda MNK megyei női döntőjé­re a Kecskeméti Dózsa és a Kiskunfélegyházi Vasas csapatai között. Odaadná e szemét a­miért Egy névtelen telefonáló Dél-Artgliából bejelentette, hogy hajlandó a szemeit feláldozni Gordon Banks-nak amennyi­ben a kiváló angol labdarúgó­­kapus operációja nem sikerül­ne. Mint ismeretes Banks egy autóbaleset következ­tében sú­lyos sérüléseket szenvedett a jobb szemén, s csak hajszál hi­tén múlt, hogy bal szeme is nem került veszélybe. A kór­ház szóvivője, ahol Banks-t ápolják, úgy nyilatkozott, hogy az angol kapus állapota nem súlyos, de hogy jobb szemé­nek világát sikerül-e megmen­teni, egyelőre még csak 50 szá­zalékosan esélyes. Banks ope­rációjára előreláthatólag a hét végén kerül sor. (MTI) idolok • • • A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság lI. fordulójá­ban 64 gól esett. Az Északi cso­portban 29, Déliben pedig 35. A pályaválasztók 10 mérkőzé­sen otthon tartották a ponto­kat, egy mérkőzésen pontosz­tozkodásra került a sor, míg a további öt mérkőzésen a ven­dégcsapatok bizonyultak jobb­nak. •••és gólörők ÉSZAKI CSOPORT: 13 gólos: Szélesi (Kerekegyháza). 10 gó­los: Balogh (Du­nvecse), Ko­vács K. (Helvécia). 9 gólos: Bérezés (Kszmiklós), Parádi I. (Lakitelek). 7 gólos: Bense (Kkfh. V. Cs.). 6 gólos: Gogo­­lák (Kerekegyháza), Kratofil (Kkfh. Reménység), Papp II. (Szánk), Tornyik (Helvécia). 5 gólos: Solymosi (Kkfh. Re­ménység), Kiss (Kecel). 4 gó­los: Hegedűs (Kkfh. V. Cs.), Ágoston (Hetényegyháza), Szvetnyik (Kecel). DÉLI CSOPORT: 12 gólos: Geiger (Érsekcsanád). 11 gólos: Mészáros (Bácsbokod). 10 gó­los: Tényi (Gara), Biros (Kkh. MÁV). 8 gólos: Ispánovics (Katymár), Ferenczi (Kelebia), Juhász, Horváth (Kinizsi SE). 7 gólos: Takács (Gara), Tüske (Érsekcsanád), Páncsics (Sü­­kösd). 6 gólos: Szekulity (Csá­­voly). 5 gólos: Varga (Érsek­csanád), Horváth (Kelebia), Németh (Sükösd), Csincsák (Kisszállás), Lakner (Csiszár­­töltés), Osztrogonácz (Gara), Szeitz, Jakub­ics (Császártöl­tés), Andrási II. (Szakmár). A Kecel veresége után Kerekegyháza került az élre ÉSZAKI CSOPORT Kkfh. Vörös Csillag— Kkfh. Reménység 2:0 (2:0) Kiskunfélegyháza, 200 néző, vezette: Horváth S. A félegyházi csapatok rangadóján a Vörös Csil­lag használta ki a helyze­teit és otthon tartotta a két bajnoki pontot. A Re­ménység csak a második félidőben játszott jól. Ek­kor gólt is rúgott, amit a játékvezető nem adott meg, majd miután megítélte, is­mét visszavonta. Góllövő: Németh 2. Jók: Szalai, Ga­­rai, Németh, illetve Din­­­nyés, Németh, Fekete. Ifjúsági eredmény: 1:1. Solt—Hetényegyháza 3:2 (1:1) Solt, 100 néző, vezette: Dulai. A végig támadó felfogás­ban játszó solti csapat ki­egyenlített első félidő után szerezte meg a győzelmet. Góllövők: Peczurka 2, Obornyik, illetve Kulman, Káplár. Jók: Fábián, Ko­vács, Peczurka, Obornyik. Az ifjúsági mérkőzés el­maradt. Szánk—Kecel 4:3 (2:1) Szánk, 150 néző, vezette: Dobra. A szankiak már a 3. percben vezetést szereztek. Szoros első félidő után a szankiak vették át a kez­deményezést ,és a második félidőben nyújtott eredmé­nyesebb játékukkal otthon tartották a két bajnoki pontot. Góllövők: Papp IX. 2, Katona, Meggyes, illet­ve Kiss 2, Csillaghegyi. Jók: Trója (a mezőny leg­jobbja), Katona, Fekete, Meggyes, illetve Kiss, Pol­gár. Ifjúsági eredmény: 2:1 Szánk javára. Lakitelek— Kecskeméti MÁV 2:0 (1:0) Lakitelek, 100 néző, ve­zette: Kiss. Jó iramú játékot hozott a két­ csapat találkozója. A­­ minden csapat részében a jobb lakiteleki együttes­­ nagyobb arányban is győz­­­­hetett volna. Góllövők: Bartha, Kiss. Jók: Fekete, Bartha, Sütő, illetve Kővá­ri, Pongrácz. Helvécia—Kunszentmiklós 0:0 Helvécia, 100 néző, ve­zette : Benke. A mélyen formája alatt játszó helvéciai együttes és a tartalékos kunszent­­miklósi csapat találkozója kapkodó játékot hozott. Az DÉLI CSOPORT Kinizsi SE— Kiskunmajsai MÁV 5:2 (3:1) Baja, vezette: Schewe­­ratz. A Kinizsi SE mindvégig nagy fölényben játszott. Az első félidőben, 2:1-es állás­nál Tóth (Kkh, MÁV) ki­hagyott egy 11-est. Góllö­vők: Juhász 2, Horváth 2, Zemakó, illetve Biros,, Tóth. Jók: Horváth, Ju­hász, illetve Szente, Biros. Ifjúsági eredmény: 12:0 a Kinizsi SE javára. Kisszállás—Bátya 4:1 (2:0) Kisszállás, 100 néző, ve­zette: Rónai. Változatos iramú mérkő­zésen megérdemelt győzel­met csapat­ aratott a kisszállási Góllövők: Urbán, Szilágyi, Tóbiás, Maczkó (11-esből), illetve Haszán. Jók: Szilágyi, Maczkó, il­letve Haszán. Ifjúsági eredmény: 7:0 Kisszállás javára. Császártöltés—Mélykút 3:1 (1:0) Mélykút, 50 néző, ve­­z­e­zette: Horváth. A mindvégig nagy fö­lényben játszó csá­­szártöl­tési együttes biztosan nyerte a­­ találkozót. A­­ mélykútiak csak szórvá­­­­nyos támadásokkal kísér­­l­leteztek, de helyzeteiket­­ nem tudták értékesíteni.­­ Góllövők: Lei 3, illetve­­ Nagyváradi (11-esből). Jók: I­dei (a mezőny legjobbja), Szamosi, illetve Kovács, Bondor. Ifjúsági eredmény: 2:1 Mélykút javára. Katymár—Bácsbokod 3:1 (2:0) Katymár, 100 néző, ve­zette: Schwartz. A katymári csapat tá­madólag lépett fel és a 8. percben Ispánovics révén megszerezte a vezetést. 1:0. A 34. percben Mák talált a hálóba. 2:0. Az 57. perc­ben Mészáros szépített. 2:1. A 67. percben Mák állítot­ta be a 3:1-es végered­ményt. Jók: Ispánovics, Dunai, Mamuzsity II., il­letve Mészáros, Salamon. Ifjúsági eredmény: 4:3 Katymár javára. Szakmai—Érsekcsanád 1:0 (0:0 Szakmár, 100 néző, ve­zette: Vén. Kiegyenlített első félidő után a 74. percben András II. góljával jutottak előny­höz a szakmáriak. 1:0. Szünet után nagy fölény­be került a szakmári csa­pat, de csatárai, a legjobb helyzeteket is elhibázták. Jók: Tóth (a mezőny leg­jobbja), Szabadi, András I., illetve Gyuricza, Marin­ko, Tüske. Ifjúsági eredmény: 4:2 Érsekcsanád javára. Gara—Kelebia 4:0 (0:0) Kelebia, 50 néző, vezet­te: Sólymos. Közepes iramú mérkő­zést vívott a két csapat. A helyzeteit jobban kihasz­náló kelebi­ai együttes ilyen a győzelmet. Góllövők: Ta­kács 2, Forrai, Bényi. Jók: Miklós, Sibalin, Molnár, illetve Horváth. Ifjúsági eredmény: 5:1 Gara javára. Sükösd—Csávoly 2:1 (1:0) Csávoly, 50 néző, vezette: Molnár. A 19. percben Páncsics góljával a sükösdiek jutot­tak előnyhöz, 1:0. Az 51. percben Bucvik egyenlí­tett, 1:1. A találkozó hát­ralevő részében Tóth sze­rezte meg a győzelmet je­lentő gólt. 2:1. Jók: Tóth, Bajai, illetve Szekulity II., Czobor. Ifjúsági eredmény: 1:1. Kiskunhalasi MEDOSZ II. —Kunbaja 1:0 (0:0) Kiskunhalas, 100 néző, vezette: Muszta. a Ifjúsági eredmény: 13:1 Kiskunhalasi MEDOSZ javára. eredmény megfelel a lá­tottaknak. Jók: Kovács (a mezőny legjobbja), illetve Patai. Ifjúsági eredmény: 3:0 Helvécia javára. Kerekegyháza—Apostag 1:0 (0:0) Apostag,­zette: Ferró,100 néző, de­Alacsony színvonalú mérkőzésen, a 49. percben Gogolák góljával biztosí­totta győzelmét a kerek­egyházi csapat. A második félidőben kiegyensúlyozott játék folyt. Jók: Benkó, Gogolák, illetve Somogyi, Király. Ifjúsági eredmény: 2:0 Kerekegyháza javára. Csengőd—Dunavecse 2:1 (0:0) Csengőd, vezette: Simo­vics. A helyzeteit jobban ki­használó csengődi együttes nagyobb arányban is nyer­hetett volna. Góllövők: Kállai, Szabó, illetve Ba­logh (11-esből). Jók: Csi­ Tia, Varga, illetve Bódogh Ifjúsági eredmény: 3:1 Dunavecse javára. Kecskeméti Dózsa IT.— Klapka SE 1:0 (0:0) Izsák, vezette: Tóth F. Ifjúsági eredmény: 5:0 a Kecskeméti Dózsa javára. ^«leválogatott • Északi csoport: Somogyi (Apostag) — Kovács (Solt), Fekete (Lakitelek), Né­meth (Kkfh. Reménység) — Pongrácz (Keméti MÁV), Boróczky (Csengőd) — Kovács J. (Helvécia), Németh (Kkfh. V. Cs), Trója (Szánk), Gogolák­­ (Kerekegyháza), Barb­a j (Lakitelek). Déli csoport: Szamosi­­ (Császártöltés) — Bundu­­la (Kisszállás), Tóth (Szak­­­­már), Miklós (Gara) , Molnár (Gara), Marinko (Érsekcsanád) — Tóth (Sü­­kösd), Ispánovics (Katy­már), Lei (Császártöltés), Horváth (Kinizsi SE), Ka­szán (Bátya). Tudósítóink Csepregi Imre (Szarik), Gyu­lai István (Csengőd), dr. Ka­marás Géza (Helvécia), Bojá­rt József (Apostag), Joó Sán­dor (Solt), Horváth Károly (Izsák), Gyöngyösi György (Lakitelek), Pálfi József (Kis­kunfélegyháza), Páncsics Ist­ván (Katymár), Kovács Szil­veszter (Kelebia), Sárkány Aladár (Mélykút), Maros Vin­ce (Kisszállás), Pálba Mihály (Csávoly), Farkas András (Szat­már), Szalai László (Kis­kunhalas), Borsodi József (Ba­ja). A MEGYEI I. OSZTREVÜ LABDARÚGÓ-B­AJNOKSÁG ALI­ A3A ÉSZAKI CSOPORT DÉLI CSOPORT 1.Kereke. 106 2 226-1514 2.Lakitelek9 6 2 118-1114 1 3­ Kih. V.9 b 1 219-5 13 4.Kecel 106 1 321-1613 5.He­récia9 5 2 221-1312 6.Hetenye. 105 2 319-1012 1 7.Kfh. Re. 103 5 229-1511 1 8.K&zmikl.9 3 4 215-7 10 1 9.K. MÁV9 4 2 415-1710 10.Szánka 3 2 414 2-9 11.KI a oka9 3— 612-9.3 12.Dunavecse 92 1 617-23 13.Solt9 2 1 610-21 14.Csengőd8 1 3 4 4-14 15.Apostag i— 2 7 7 7" K. Dózsa n. 10 10— 52-;; 1.Császárt. 107 2 1 • -7 2.Gara 107 1 2"3-6 3.Érseke«­9 6 1 22"-7 4.Sükösd 106 1 319-1! Katymár9 6 1 220-12 6.Kinizsi8 4 2 227-1" 7.Kh. MÁV9 5— 42­9-1 11 ” 8.Szakmár8 3 3 213-11 9.Kisszállás9 3 3 31 <*-2 o 10.Kunbaja9 3 1 51-,f 11.Rácsbok. 102 2 617-19 12.Kelebia9 2 2 51G-20 13. Csávoly9 2 1 616-25 14.Bátya9 1 1 7 6-30 15. Mélykút 10 3 7 6-323 Ktau ME, ILm 4 2 4 20-23S