Petőfi Népe, 1973. március (28. évfolyam, 50-76. szám)

1973-03-20 / 66. szám

Balszerencsés öngól — pontosztozkodás Kecskeméti TE—Metripond SK 1:1 (1:0). Hódmezővásárhely, 500 néző, vezette: Gallyas. KTE: Varga — Tormási, Gyor­sa, Franczkó, Magyar L. — Do­bó, Kovács — Mányoki, Porhan­­da, Bánhidi, Balatoni. Edző: Varga Béla. Az első percekben a KTE ve­szélyeztetett. Balatoni került jó helyzetbe, de szögletre mentet­tek előle. A 6. percben Mányo­ki—Porhanda adogatás után hazai kapus az utolsó pillanat­a­ban avatkozott közbe. A Met­ripond SK első veszélyes tá­madását a 8. percben vezette, Varga kapus azonban biztosan hárította Fényesi nagy lövését. A 20. percben Bánhidi szép cse­lekkel húzott az ellenfél kapu­ja felé, de Varró szögletre men­tett előle. A 31. percben meg­született a vezető gól: Balatoni beadását Bánhidi elvétette, a labda Mányoki elé került, aki a kapufát találta el. A visszapat­tanó labdát Bánhidi lőtte a há­lóba. 1:0. A 38. percben Bala­toni viharzott el a bal szélen, az ötösig cselezte be magát, de lövő helyzetben elkaszálták. A bíró sípja azonban néma ma­radt. Szünet után a KTE az iram lassítására törekedett. A 63. percben Bánhidi—Balatoni ado­gatás után a szélső alig lőtt mellé. A 75. percben Porhanda csavart, éles lövése jelentett veszélyt. A 83. percben Fénesi szabadrúgás lövése a sorfalban álló Dobó fején irányt változta­tott és az elmozduló Varga mel­lett az ellenkező sarokban kö­tött ki. 1:1. A hátralevő játék­időben a KTE teljesen beszorí­totta ellenfelét, de a győztes gólt már nem tudta megszerez­ni. Jók: Franczkó, Kovács, Bán­hidi, Balatoni. Ifjúsági eredmény: 1:0, a­­ KTE javára. Berki Zoltán A labdarúgó NB I. állása : 1. b 1. U. Dózsa 1814 1 3 CO-lil 29 2. Ftc 10­­4 3 37- Ifi 26 3. Vasas 18 113 4 30-19 25 4. Bp. Honvéd 100 6 4 36-19 22 8. Rába ETO 1a10 1­ 7 31-22 21 . Csepel 105 9 4 25-16 19 7. Videoton 108 3 T 25-23 19 8. Tatabánya 106 5 7 17-20 17 #. SZEOL 105 7 6 20-2« 17 10. ZTE 186 4 8 21-25 16 11. MTK 104 6 6 18-23 10 SB. SBTC 105 4 9 22-30 14 13. VM. Egyet. 104 6 0 14-30,14 14. Komló 18a S 9 12-31 12 15. Pécs 182 7 9 12-29 11 13. DVTK 1«2 6 10 11-37 10 Ferencváros—MTK Vasas—Komló ZTE—VM. Egyetértés Salgótarján—Tatabánya Rába ETO—Videoton 1:0 2:1­1:0­2:1 2:0 Diósgyőr—Csepel 1:0 1. Haladás 20 107 3 42-21 27 2. Szolnok 20 112 7 36-21 24 3. Kecskemét 20 96 5 35-22 24 4. MA DAC 20 96 5 22-16 24 5. Dorog 20 95 6 34-27 23 1. Pénzügyőr 20 8 € 6 24-23 22 7. MÁVAG 20 68 6 31-20 20 1. Dunaújváros 20 64 8 23-22 20 9. Békéscsaba 20 84 8 20-23 20 10. Oroszlány 20 67 7 23-24 19 11. Bp. Spartacus 20 75 8 31-37 19 12. Eger 20 58 7 19-25 18 13. Debrecen 20 66 8 17-23 18 14. Szekszárd 20 38 7 22-31 18 15. MVSC 20 58 7 16-26 18 18. Várpalota 20 7 3 10 17-22 17 17. Volán 20 6 3 11 26-36 15 18. Előre 20 38 9 13-32 14 Oroszlány—Pénzügyőr 2:1 BKV Előre—Volán se 3:2 Debrecen—Miskolcivsc 0:0 Dorog—Bp. Spartacus 2:1 Várpalota—MÁV DAC 1:0 Szekszárd—Szolnoki MTE 1:0 Békéscsaba—Dunaújváros 1:0 NB II. Keleti csoport FŐSPED Szállítók—Békéscs. VTSK S:1 Ceglédi VSE—m. ker. TTVE 2 :0 Szegedi Dózsa—K3STEXT 3:1 Hajdúböszörményi B.— Bp. Építők 1:0 Budafoki MTE—Gyulai MEDOSZ 2:0 Szolnoki MÁV—MOM V. (Debr.) 2:0 1. Vgm 169 5 2 23-10 23 2. Budafok 169 3 4 ’31-20 21 3. Sz. Dózsa 168 4 4 24-14 20 4. SZVSE 160 4 4 20-14 20 5. FŐSPED 167 9 4 16-02 19 4. Bp. Építők 166 6 4 21-16 16 7. Láng 166 6 4 20-1« 18 1. HL ker. 166 9 9 18-22 17 9. Cegléd 164 7 S 10-18 1S 10. Kiskunhalas 167 1 8 17-22 15 11. Hajdúböszörd 169 4 7 14-21 14 VL DEAC 163 6 7 16-21 12 13. Sz. MÁV 163 6 7 12-25 12 14 B.­VTSK 163 6 6 19-27 11 15. Gyula 162 7 7 16-24 0 1«. KISTEXT 162 6 8 14-16 10 A megyei I. osztályú labdarúgó-­a­jnokság állása 1. Kat. VTSK 2. Tompa а. Hajós 4. Gábor A. 5. Soltvadkert б. Kiskunmajsa 7. Fajsz 8. Vaskút á Radnóti 1». Kun Béla SE 11. Bácsalmás 12. Izsák 13. Tiszakécske 14. Szamuely SE 13. Alpár 15 121 2 64-12 25 159 4 2 31-19 22 159 3 3 37-25 21 158 4 S’35-22 20 158 2 5 25-19 18 158 2 5 28-27 18 159 7 3 16-14 17 154 6 5 20-24 14 1S9 3 7 28-29 13 154 4 7 22-35 12 155— 10 20-37 10 152 5 6 15-28 9 169 3 9 19-33 9 152 4 9 25-44 8 143 2 9 16-33 8i 1 — — 5-4 2 Kecskeméti SC II. SEMMI SEM SIKERÜLT EGRI DÓZSA—KECSKEMÉTI SC 2:1 (1:0) Széktói Stadion, 4000 néző, ve­zette: Győri. Egri Dózsa: Landi — Kárpáti, Kovács, Lakatos, Abmrus Z. — Czeczeli, Simon, Bajnóczi — Patvaros, Bánkuti (Ambrus I. a szünetben), Szűcs, Bajnóczi. Ed­ző: Hidegkuti Nándor. RSC: Gór — Oláh (Kecskés a 67. percben), Diószegi, Kreidli — Botka, Lutz — Oskolás, Molnár, Szabó, Pasek, Koós. Edző: Piber István. A borús idő az időnként sze­merkélő eső sok nézőt elriasz­tott. A kezdéskor így is négyez­ren biztatták a kecskeméti csa­patot. Mindjárt látszott, hogy az egriek szoros emberfogásra ren­dezkedtek be. Minden kecske­méti csatárnak jutott testőr, sőt Lutzot is állandóan zavarta a mozgékony Bajróczi. Egyelőre a KSC-játékosok lefogása nem is volt túlságosan nehéz feladat, mert keveset mozogtak. A 3. percben Oskolás beadását Szabó szorongatott helyzetben mellé fejelte, majd szöglet után Szabó fejesét a gólvonalon állította meg Kárpáti. A 18. percben adódott az első gólhelyzet. Molnár nagy hely­zetben késlekedett. Lövése a vé­dőkről még így is az üres kapu­ra tartott, ám Ambrus Z. a gól­vonalról ollózva kivágta. Még fél perc sem telt el, amikor Pa­sek lövését a gólvonalon álló Kovács kotorta szögletre. Most már támadott a kecske­méti csapat, de az egriek meg­szállták a kapu előterét és min­dig el tudták rúgni a labdát. A 22. percben Pasek éles lövése ment mellé, majd Szabó szépen sarkallta Koós elé a labdát, a beadást azonban Ambrus Z. ki­fejelte. Az egriek csak ritkán próbálkoztak támadással. Néha a 6-os számot viselő Czeczeli lopakodott fel a baloldalon és egy ilyen megugrásból váratla­nul esett a Dózsa vezető gólja. A 30. percben Czeczeli balról lövésszerű beadást küldött. Gól — bár senki sem zavarta — meglepődött és ki akarta ütni a labdát, balszerencséjére az egyetlen közelben tartózko­dó játékos, Bánkúti fejére tet­te, aki 4 lépésről nem is hi­bázta el a kaput. 1:0. A gól után az Eger még in­kább tartogatta a labdát, a kecs­keméti csapat pedig elkeseredet­ten rohamozott, de semmi sem sikerült. A 38. percben a kiugró Szabót a 16-oson belül elkaszál­ták. A játékvezető bár közvetlen közelben volt, nem látta szabály­talannak az esetet. Véleményünk szerint a 11-es iskolapéldája volt. A 40. percben Pasek szabad­rúgásánál állva maradt a véde­lem, s a berohanó Szabó élesen fejelt a bal sarokba. Landi nagy bravúrral hárított. A szünetig hiába ostromolták a kecskeméti­ek a kaput. A szünet után nagy lendület­tel kezdett a KSC. A 48. percben Lutz Szabó elé fejelte a labdát, aki 14 méterről alig lőtte a kapu fölé. A kecskemétiek fölénye az 53. percben hozta meg az egyen­lítést. Jobboldali támadás után Szabó ugrott ki. Már a 16-oson belül járt, ami­kor hátulról felvágták. A meg­ítélt 11-est Lutz értékesítette. 1:1. A gól után úgy látszott, hogy a győzelmet is megszerezheti a kecskeméti csapat. Az egriek vé­delme néhány hibát vétett. A 62. percben Molnár kapott remek labdát. Lefutotta a védőket, s a kapust is kicselezte, aztán ahe­lyett, hogy az üres kapuba gu­rította volna, érthetetlenül ki­várt és Kovács szögletre men­tett. A 64. percben Kovács sza­badrúgását fogta Gór. A 65. percben ismét hatalmas kapus­hiba előzte meg az egriek vezető gólját. A KSC térfelének közepén, az oldalvonal mellől hoz jutott az Eger.szabadrúgás­A beívelt labda átszállt a vé­dők fölött. Gór is rosszul szá­mította ki az útját és aláfu­­­tott. A kapufa mellett Amb­rus I. ugrott fel és szinte a gólvonalról a hálóba fejelte. 2:1. Az utolsó húsz percben hiába próbált egyenlíteni a KSC. Az egriek nagy nyugalommal szervezetten védekeztek és min­d­­dig el tudták rúgni a labdát a csatárok elől, s időnként veszé­lyes ellentámadásokat is indítot­tak. A 71. percben Koós lövését a 11-es ponton Kovács két kéz­zel ölbe fogta, de a játékvezető úgy látszik már nem akart újabb 11-est ítélni (pedig ez is az volt). A 75. percben a kiugró Ambrus I-et játékostársa Szűcs zavarta. A 85. percben még Molnár előtt nyílott egyenlítési lehetőség, de 7 méterről ismét bizonytalanko­dott és a kapu helyett egy köz­beugró védő lábába rúgta a lab­dát. A mérkőzés, a játék számunk­ra nagy csalódást okozott. Az elején mintha kissé elbizako­dottan kezdett volna a kecs­keméti csapat, pedig az egrie­ket hiba volt lebecsülni. Nagyon, fegyelmezetten és terv­szerűen védekeztek. Persze még így is akadt helyzet bőven a ka­pujuk előtt, de Szabó fejeseit nem kísérte szerencse. Molnár pedig nagyon bizonytalan volt. Három biztos gólhelyzetet hibá­zott el. Az egriek döntetlenre játszottak, de a kapushibák győ­zelemhez segítették a Dózsát. Az egri csapatból Landi, La­katos, Ambrus Z., Patvaros és Bajnóczi játszott a legjobban. A kecskemétiek közül Oláh, Dió­szegi, Kreidli és Botka azzal tűnt ki, hogy sokat bizonytalan­kodtak. A többieknek is csak felvillanásai voltak. Azt nem mondhatjuk, hogy nem igyekez­tek, de ilyen szívós, szervezett védekezés ellen csak sok moz­gással lehet játszani és éppen ezt hiányoltuk. Győri játékvezető a elég sokat tévedett a lökések és hátulról történő szerelések megítélésénél és a három 100 százalékos 11-es esetből csak egyet adott meg. Szabó Zoltán Címképünkön: kimaradt a nagy lehetőség. Molnár már a kapust is kicselezte, közben egy pillanat­ra elvesztette a labdát. Éppen ez a pillanat látszik a képen. • Lutz büntetője az egri kapuban. Sok helyzetből egy gól Kiskunhalasi MEDOSZ—DEAC 1:0 (0:0) Kiskunhalas, aO0 néző. Vezette: Vö­rös. Kiskunhalas: Dömény — Juhász, Rádl, Jáger — Lévai, Vaszari — Ud­vari (Kocsis), Tóth IV., Karsai, Oláh, Csermák, (Csányi). Edző: Virágh Ist­ván. DEAC: Varga — Puskás, Csapó, Sza­bolcsi — Sulyovszki, Luterán, File­­tóth (Szabó Cs.), Kiss S, Kiss L., Bencze Gottdiner. Edző: Thomas Henrik dr. A MEDOSZ vezette az első táma­dást és ennek végén Vaszari lövését Varga előrevetődve csípte el. A 1. percben Gottdiner beadását Kiss L. a bal alsó sarokba fejelte, de Dömény remek vetődéssel szögletre ütötte labdát. A 7. percben Csermák húzott a kapura és Puskás szögletre mentett előle. A 10. percben Tóth IV. beadá­sát nehezen hárították. A vendégek a szél segítségével távoli lövésekkel kí­sérleteztek. A 16. percben Udvari szögletét Karsai Oláh elé fejelte, aki fordulásból mellé emelte a labdát. Ezután Dömény nagy jelenetei követ­keztek. Háromszor is nagy lövést há­rított. A 35. percben Oláh már a ka­pust is kicselezte, közben kisodródott és oda lett a helyzet. Ezután Udvari labdáját Oláh megtoldotta. A labda már túljutott a kapuson, ám egy be­rohanó védő kivágta. A szünet után az 511. percben Lévai lövését védte Varga. Az 54. percben Csányi kapáslövése suhant el a kapu­fa mellett. A 80. percben szerezte meg a győz­tes gólt a MEDOSZ. Vaszari a 11-es pontra ívelte a labdát és Kocsis elő­revetődve a kapuba fejelte, 1 :0. Három perc múlva megismétlődött az akció, de most Kocsis fejéről mel­lé ment a labda. A mérkőzés hátra­levő részében a DEAC megpróbált egyenlíteni de a kiskunhalasi véde­lem szilárdan állt a lábán. A nagy­­iramú mérkőzésen mindkét csapatnak akadt gólhelyzete és ebből csak a MEDOSZ-nak sikerült egyet kihasz­nálni. A győzelem nagyon értékes. Jók: Dömény (a mezőny legjobbja), Jáger, Oláh illetve Csapó, Kiss L., Bencze, Szálát László 1973. március 20. • PETŐFI NÉPE • 7 SPORT-SPORT Idényeleji játék Jánoshalma—Vecsés 3:1 (1:1) Jánoshalma, 900 néző. Vezette: Bartók. Jánoshalma: Krass (Csernák) — Pásztor, Fenyvesi IV., Ságodi II., Kalmár — Mizser, Ádám — Csermák, Németh,­ Maráczi, Feny­vesi III. Edző: Mrazek Tibor. A Vecsés vezette az első táma­dást. A 2. percben Németh ka­páslövését­­ védte Varga. A­ 3. percben Fenyvesi III. lövése a kapufán csattant. A Jánoshalma irányította a játékot, bár a táma­dásokban kevés volt az átütőerő. A Vecsés az első komolyabb pró­bálkozásból megszerezte a veze­tést. Egy hosszan előreívelt lab­dánál Krass nem volt eléggé ha­tározott. A labda Hirthez pattant, aki a kapuba fejelte. 0:1. A 24. percben Fenyvesi III. lövését véd­­te Varga. Körülményesen játszott a hazai csapat és a Vecsés ügye­sen lassított. A 34. percben egy előreívelt labdát kézzel állítottak meg a védők. A 11-est Fenyvesi III. végezte el. A labda a kapus­ról a kapufára és onnan a­­ háló­ba pattant. 1:1. A forl­alás után a Vecsés kez­dett jobban. A 47. percben Pintér a kapufát találta el, majd Hirt lö­­vését védte a szünetben beállt Csernák. Ezután beszorult a Ve­csés. A 74. percben jobb oldali szöglet után a kavarodásból Né­meth fejelt a hálóba. 2:1. A 80. percben Csermák éles lövése ke­rülte el a kaput. A 87. percben Csermák ugrott ki. Lövését még védte a kapus, de a kipattanó lab­dát Németh a hálóba kotorta. 3:1. Jók: Pásztor, Kalmár, Németh illetve Pintér. Madarász Ferenc Az MTE döntetlent érdemelt volna Vasas Ikarus—Bajai Vasas MTE 2:0 (0:0) Mátyásföld, 300 néző, vezette: Szabó I. Bajai Vasas MTE: Majzlinger — Fodor, Márity, Viszmeg, Dorkó — Bartulesv, Rónai — Pálmai II., Kemény, Laki, Pólyák. Edző: Csongor János. Nagy iramban kezdődött a mér­kőzés. Az Ikarus támadott többet, de az MTK védelme jól zárt. Köz­­ben veszélyes ellentámadásokat vezetett a ha­zaiak kapujába. A 20. percben Laki labdájával Pó­lyák lefutotta a védőket, de ki­sodródott és éles szögből leadott lövését a kapus védte. A 22. perc­ben kavarodás támadt a bajai kapu előtt, Majzlinger önfeláldo­zóan belevetődött és róla pattant ki a labda. A második félidőben folytató­dott a változatos, nagyiramú já­ték. A 73. perc hozta meg az első gólt. Egy ártalmatlannak látszó jobb oldali támadás végén sza­badrúgáshoz jutott a hazai együt­tes. Perecsi beívelte és a szaba­don hagyott Hoffman négy mé­terről a hálóba lőtte. 1:0. A gól­tól megzavarodott a bajai véde­lem és kapkodni kezdtek. A 75. percben egy 20 méteres szabadrú­gás Viszmegről az ellenkező sa­rokba pattant, öngól. 2:0. Az MTK a játék képe alapján a dön­tetlent megérdemelte volna. Jók: Márity (a mezőny legjobbja), Majzlinger, Fodor, Rónai, Bartu­­lov, Borsodi József Jól játszott a Kiskőrös ÉGSZÖV MEDOSZ— Kiskőrösi Spartacus 1:0 (0:0). Kiskunlacháza, 500 néző. Ve­zette: Márton. Kiskőrös: Ba — Polareczki, Tamás, Szlováik II. — Izsáki, Ba­logh — Szlovák J., Bartek, Ko­rozmán (Benyik), Vén I., Pecz­­nyik. Edző: Szlanka János.­­Ba már az első percben nagy lövést védett. A kiskőrösi csapat jól szervezte meg a védelmét és a szoros emberfogásból gyors tá­madásokat indított. A 6. percben Bartek éles lövése jutott a kapu mellé. Az ellentámadás során a kiskőrösi kapufán csattant a lab­da. Fordulás után a kiskőrösiek támadtak többet, mégis a 60. percben a hazaiak értek el gólt. Szöglet után a kiskőrösi kapust akadályozták és közben Váder a hálóba fejelte a labdát. 1:0. A 70. percben Szlovák I. átadását Pecznyik lőtte kapura, de ezt is védte a hazaiak kapusa. A 75. percben Barteket a 16 oson be­lül gólhelyzetben fellökték, de a játékvezető nem látott szabály­talanságot. A 80. percben a ki­ugró Bartek már a kapus fölött is átemelte a labdát, de egy be­futó védő a gólvonalról szöglet­re mentett. Végig a Kiskőrös tá­madott, de a hazaiak eredmé­nyesen húzták az időt. \ Rosszul sikerült cserék Dunaújvárosi Építők—Mezőfi SE 2:1 (1:0). Dunaújváros, 300 néző, vezette: Tóth III. Mezőfi SE: Nagy E. — Kiss R., Zsíros, Csordás — Losonczi (Lé­vai) Fábián — Magyar, Filyó (Balogh), Kurucsai, Angeli, Bódis. Edző: Krivy Ottó. Kissé megilletődve kezdett a Mezőfi SE. Az 5. percben egy bal oldal­­i szögletrúgásnál a vé­delem leállt és Tar zavartalanul fejelt, a hálóba. A Mezőfi is len­dületbe jött, a 23. percben Filyó átadását Kurucsai jó helyzetben elhibázta. Szünet után Filyó le­cserélése teljesen visszavetette a támadósort.­ A 70. percben mégis sikerült az egyenlítés. Kurucsai nagy erővel lőtt, s a labda a ka­pus kezéről a hálóba vágódott. 1:1. A gól után még egy újabb védőjátékos jött a pályára — Lé­vai — és a Mezőfi SE teljesen vé­dekezésre állt be. Percek alatt hat szögletet rúgott a hazai csa­pat, végül a 85. percben a cse­lezgető Csordástól elvették a lab­dát, a beadást három védő is elhibázta, végül Simon három lépésről a hálóba rúgta a győztes gólt. 2:1. A Mezőfi SE csak a rosszul si­került cserék miatt vesztette el a mérkőzést. Jók: Kiss B., Filyó, Magyar, Fekete Ferenc Kecskeméti Fémmunkás—HÓDGÉP 0:0 Városi pálya, 400 néző. Vezette: Oravecz, K. Fémmunkás: Bende ill. — Bakos, Ölvedi, Do­rogi — Dómján (Schiffter), Bakó — Kiss, Endre (Nagy), Magó, Bende II., Kállai II. Edző: Mikus Mihály. Nagy iramban indult a játék, és az első 20 perc­ben a Fémmunkás nagy fölényben játszott. Az 5. percben Bende II. 25 méteres szabadrúgását Kál­lai II. 3 lépésről mellé gurította. A 16. percben Kiss lövését a kapus nagy bravúrral szögletre ütötte. A 17. percben Bende II. fejelte mellé Ba­kos szabadrúgását. A 19. percben Endre lesről lőtt a hálóba. Ezután kiegyenlített lett a játék és a 35. perc­ben Patócs II. szögletét Nagy a kapu mellé vágta. A 37. percben Csala az utolsó pillanatban men­tett szögletre Kiss elől. A 42. percben Bende II. lövése a kapufát súrolta. A szünet után a 49. percben szabadrúgás után a sorfalról Magó elé pattant a labda, aki a hálóba lőtte. A játékvezető lökést látott és nem adta meg a gólt. A 67. percben Kállai II. és Kató csapott össze. Mindkettő sárga lapot kapott. A 80. perc­ben Békefi kapus hatalmas bravúrral hárította Bende II. közeli fejesét. A 86. percben majdnem a Fémmunkás kapott gólt. Bende III. kiejtette Rárósi I. távoli labdáját. Hecskó ott termett, de elhamarkodva a kapu mellé lőtte. . Merényi Béla A HÓDGÉP kihúzta Két fejesgól döntött Kiskunfélegyházi Vasas—Makói Spartacus 2:0 (1:0) Kiskunfélegyháza, 400 néző. Vezette: Mile. Kksh. Vasas: Gulyás — Dongó, Sahin, Görög, Szegő — Varga, Karsai — Gerber, Farkas, Kókai, Rigó. Edző: Lantos János. Bár a Vasas kezdett­ széllel hátban, támadásai alig jelentettek veszélyt a makói kapura. Az első komoly lövést a 12. percben a makói Gyömbér küldte 20 méterről és a labda a felső kapufán csattant. A 27. percben Rigó beadását Gerber fe­jelte kapura és a labda a felső lécről a hálóba vágódott. 1:0. A 35. percben Gerber ellen szabály­talankodtak a 16-os vonalnál. Sahin szabadrúgását a kapus kiejtette, de nem volt közelben félegyházi csatár. Szünet után megerősödött a szél és a vendégek ennek segítségével néhány formás támadást vezet­tek. A 64. percben Gulyás nagy bravúrral hárítot­ta Gyömbér fejesét. Beszorult a makói csapat, sajnos sok volt a rossz átadás és a védők mindig közbe tudtak avatkozni. A 80. percben Karsai pontos szögletét Gerber 7 méterről élesen fejelte a Spartacus kapujába. 2:0. Karsai még két veszélyes szögletet ívelt be és a másodiknál a makóiak majdnem öngólt vétettek. A Vasas ugyan biztosan győzött, de a mutatott játék nem elégítette ki a szurkolókat. Kitűnő erőnlét és sok átadási hiba, ez jellemezte a félegyháziak játékát. Jók: Sahin, Rigó, Gerber, Pálfi József