Petőfi Népe, 1973. március (28. évfolyam, 50-76. szám)

1973-03-06 / 54. szám

SPORT• SPORT A megyei bajnokság sorsolása A megyei labdarúgó-szövetségben elkészült a megyei I— II. o. labdarúgó-bajnokság sorsolása. A megyei I. o. tavaszi műsorát a március 7-i, szerdai, a II. o. Északi és Déli csoport sorsolását pedig a március 9-i, pénteki sportrovatban közöljük. Előkészületi mérkőzések Bp. m. ker. TTVE— Kecskeméti TE 3:1 (0:0) Bp. Hévízi út, 300 néző, vezet­te: Leiderfrost. KTE: Varga — Tormási, Gyor­sa, Magyar L. (Franczkó) — Kovács, Magyar M. (Komáromi), — Mányoki, Porhanda, Dobó, Bánhidi, Balatoni. Edző: Varga Béla. Az első félidőben jól játszott a KTE, de a legjobb helyzeteket is kihagyták. Szünet után a ha­zai csapat 20 perc alatt három gólt lőtt. Góllövők: Pálinkás, Simon, Vaczlavik, illetve Má­nyoki. Jók: Varga, Tormási, Gyorsa, Mányoki, Bánhidi, Ba­latoni. Kiskőrösi Petőfi Spartacus— Izsáki MEDOSZ 2:1 (1:1) Kiskőrös, 200 néző, vezette: Banyák­. Kiskőrös: Ba .— Faplanos, Szlovák II., Benyik — Izsáki, Balogh (Kállai) — Szlovák I., Bartek, Pecznyik, Vén I., Ko­rozmán. Edző: Szlanka János. A Kiskőrös nehezen győzött a lelkes izsákiak ellen. A 15. perc­ben Szlovák II. hazaadását B. Szabó elcsípte és a hálóba lőt­te. 0:1. A 35. percben Korozmán fejelt a hálóba. 1:1. A második félidőben nagy lendülettel ját­szott a Kiskőrös és Korozmán megszerezte a győztes gólt. 2:1. Jók: Szlovák II., Korozmán. Mezőfi SE— Szarvasi Főiskolai Spartacus 5:1 (1:0) Kecskemét, Széktói 50 néző, vezette: Fekete.Stadion, Mezőfi SE: Nagy E. (Magó) — Kiss B., Zsiros I., Csordás — Losonczi (Meggyesi), Fábián — Magyar, Kurucsai, Tóth, (Zubor­nyák), Angeli, Bódis. Edző: Krivy Ottó. Góllövők: Kurucsai 2, Zubor­nyák, Angeli, Bódis, illetve Nagy M. Jók: Zsiros, Fábián, Kuru­csai, Bódis. Dunaújvárosi Volán— Soltvadkert 4:2 (1:1) Mezőfi SE—Siketek válogatottja 4:0 (3:0) Kecskemét, Széktói 100 néző, vezette: Szabó.Stadion, Mezőfi SE: Nagy E. (Balaton) — Balogh, Molnár, Janovics — Meggyesi, Lévai — Zsíros II., Losonczi, Zubornyák, Filyo, Tóth. Edző: Krivy Ottó. A malmöi világbajnokságra készülő Siketek válogatott ellen végig nagy fölényben játszott a Mezőfi SE. Góllövők: Losonczi 2, Zubornyák 2. Jók: Molnár, Meggyesi, Zsiros II., Filyó, il­letve: Kaszányi, Benedek, Gyu­­ricza. Kiskunhalasi MEDOSZ— Kósházi Vasas 1:0 (0:0) Kiskunfélegyháza, 100 néző, vezette: Barta. Kkh. MEDOSZ: Dömény — Juhász, Rádi, Jáger (Csermák), Lévai, Vaszari, Tóth IV. — Ud­vari (Somogyi), Kocsis, Karsai, Oláh. Edző: Virágh István. Kkfh. Vasas: Gulyás — Don­gó, Sahin, Görög — Szegő, Var­ga — Patyi Kókai, Karsai, (Iványi), Farkas, Rigó (Gerber). Edző: Lantos János. A Vasas kezdett jobban és az első félidőben Farkas, majd Kó­kai találta el a kapufát. A má­sodik félidő közepétől a Vasas középpályásai elfáradtak és a MEDOSZ többet támadott. A gólt a 77. percben Tóth IV. lőt­te 18 méterről, 1:0. Jók: Rádi, Tóth IV., Kocsis, illetve: Sahin Dongó, Kókai. TÉLI KUPA MÉRKŐZÉS Kecskeméti MÁV—KTE II. 3:2 (2:0) Kecskemét, MÁV-pálya, 100 néző, vezette: Gerőházi. Góllövők: Csillag 2, Bartha, illetve Komáromi L., Némedi. Jók: Pongrácz, Csillag, Simon, illetve: Komáromi L., Sebestyén, Gyurik. Mezőfi SE II.—K. Fémmunkás 1:0 (0:0) Kecskemét, Széktói 50 néző, vezette: Fekete.Stadion, Góllövő: Filyó. Kalocsai VTSK—Jánoshalma 1:0 (0:0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Ki­rály. Góllövő: Vén II., Jók: Pécsi, (a mezőny legjobbja), Vén II., Kovács, illetve: Fenyvesi III., Taskovics, Csermák. • Zubornyák (Mezőfi SE) cselezget a Siketek válogatottja elleni mér­kőzésen. Az Újpesti Dózsa Olaszországban Hétfőn reggel elutazott Torinó­­ba az Újpesti Dózsa labdarúgó­csapata. Szabó Károly, a klub elnökhelyettese, Kovács Imre ed­ző és Bene Ferenc viszont már szombaton Salgótarjánból gépko­csival utazott Olaszországba, s vasárnap megtekintették a To­rino—Juventus mérkőzést. I 1973. március 6. • PETŐFI NÉPE • 1 Ünnep a Széktói Stadionban Széktói Stadion, 5000 néző, ve­zette : Emsberger. KSC: Gór — Oláh, Lantos, Kreidli — Diószegi, Lutz — Os­­kolás, Molnár, Szabó, Koós. Edző: Piber István.Pasek, — Bp. Spartacus: Takács (Zsirai) Idei: Szűcs, Márkusz — Nagy, Siklósi — Végh, Zöldi, Gábor, Dorogi, Karakas. Edző: Szimcsák István. Már a bemelegítéshez kifutó kék-fehér mezes játékosokat is nagy ünneplés fogadta, amikor pedig elkezdődött a játék, a közönség ütemes biztatása segí­tette a kecskemétieket. Erre szükség is volt, mert az első támadásokat a Spartacus ve­zette. Nagyon magabiztosaknak látszottak és Karakas 18 méter­ről alig bombázott a kapu fölé. A folytatás annál jobban si­került. A két középpályás, Pa­sek és Lutz hosszú lőtt indítá­saiból a gyors kecskeméti csa­tárok fergeteges rohamokat in­dítottak. A 8. percben a kapu­ra forduló Szabót buktatták. Mintegy 20 méterről Lutz rúg­hatott szabadot. A sorfal közel állt, s így Lutz ravaszul csa­vart, de mégis erős lövése a sorfal mellett elsuhanva a háló­ba vágódott. 1:0. A KSC rohamai folytatódtak. Lutz hosszan ívelt labdáját Sza­bó előbb érte el mint a kifutó Takács és kapura fejelte, de berohanó Szűcs a gólvonal előtt felszabadított. A 13. percben Gór húzta le a léc alól Gábor feje­sét, majd a 14. percben Szabó labdáját Lutz kapásból lőtte, de nem találta el jól és a védői­ felszabadítottak. A 16. percben Koós elvette a labdát a cselezgető Ideitől. Ka­pura tört és éles szögből a há­lóba bombázott. 2:0. A 20. percben Gól kezéből ki­perdült egy magas labda. Ka­rakas annyira meglepődött, hogy „hazaadta” a kapusnak. A má­sik oldalon Molnár kiugorva egyedül tört kapura, de kivárt és Siklósi beérve átlökte a lab­dán. A 26. percben 30 méteres sza­badrúgáshoz Lutz és Lantos készülődött. Végül Lantos rúg­ta kapura és Takács csak kiüt­ni tudta a bal sarokba tartó lab­dát. Oskolás egyből a kapu elé emelte és Koós fejjel a hálóba küldte. 3:0. A háromgólos vezetés tudatá­ban kissé kiengedett a KSC, s a Spartacus ezt rögtön kihasznál­ta. Oláh felszabadító rúgása Ka­rakas lábában elakadt. A szélső megszerezte és néhány lépés után 20 méterről a felső sarok­ba zúdította. 3:1. A kecskeméti védelem kap­kodni kezdett és percekig a fő­városiak lábán vándorolt a lab­da. A 36. percben újabb gólt lőttek. Jobboldali szöglet után Gól nem érte el a labdát, s az Gábor elé perdült, aki lehajol­va fejelte a kapu közepébe. 3:2. A KSC sorai rendeződtek, de a félidőig nem alakult ki újabb gólhelyzet. Úgy látszott, hogy a kecskeméti középpályások elfá­radtak. A szünetben láthatólag meg­nyugodva jött ki a kecskeméti csapat. A 47. percben Molnár próbálta „felavatni” a Takács helyett beállt Zsirait, de az állta a próbát. Nagy bravúrral és egy adag szerencsével hárította a lapos lövést, majd 2 perc múlva lábbal mentett. is közben egy érdekes jelenetet láthattunk. Az idegeskedő Márkusz elgáncsolta Oskolást, amikor a labda már régen kint volt. Emsberger játékvezető má­sodpercekig keresgélt a zsebé­ben, de úgy látszik nem találta a sárga cédulát, mert végül csak figyelmeztette a hátvédet. Az 59. percben kezdődött a kecskemétiek „nagy sorozata”. Ekkor Szabó, mintegy 18 mé­terről kapura fordulva váratla­nul lőtt és a labda a jobb sa­rokban akadt meg, 4:2. A 61. percben a kiugró Kara­­kast Lantos szerelte. A 63. perc­ben Pasek hosszú labdájára a kapus kifutott, de egy pillanat­tal elkésett, mert a felpattanó labdát Szabó 18 méterről a há­lóba fejelte. 5:2. A 68. percben Pasek jól idő­zített átadását Molnár maga elé tette, majd élesen lőtt a kapu­ba. 6:2, nár A 80. percben Koós és Mol­„kisszögletet” végzett el. Koós a 16-oson belül járt, ami­kor Idei elgáncsolta. A 3 lépés­re álló játékvezető habozás nél­kül 11-est ítélt. A büntetőt Lutz értékesítette, 7:2. A 84. percben Lutz és Végh kakaskodott. Emsberger játék­vezető mindkettőjüknek sárga lapot mutatott. A 86. percben Szabó ugratta ki Molnárt, aki lefutotta a vé­dőket, majd a kapust is kicse­lezve lőtt a jobb sarokba. 8:2. Ezen a mérkőzésen mindent láthatott a közönség abból, ami szép a labdarúgásban. A Spar­tacus, az MNK-ban elért sikerei után kissé „nagy mellénnyel” jött, de hamar kiderült, hogy erre semmi ok. A kecskeméti középpályások pontos indításai­ból a gyors KSC-csatárok roha­mai hamar felőrölték a szövet­kezetiek védelmét. A KSC-ből Lantos, Kreidli, Lutz, Pasek, Szabó és Koós vé­gig nagyszerűen játszott, de Mol­nár és Oskolás például az utolsó fél órában remekelt és a Kara­­kassal nagy csatát vívó Oláh is a második félidőben volt jobb. A közönség nagyon élvezte a gólokban gazdag és lelkes játé­kot. Ütemes biztatással küldték újabb rohamra a csapatot. Szabó Zoltán • Képünkön: Itt már nincs mentség. Koós harmadik gólja után már csak a hálóból kell kiszedni a labdát. A labdarúgó NBI.B állása 1. Haladás 1896 3 35-17 24 2. MÁV DAC 189­5 4 22-15 23 3. Szolnok 18102 6 33-20 22 Kecskemét 1886 4 33-20 22 5. Pénzügyőr 1886 4 22-18 22 6. Dorog 1885 5 31-22 21 7. Dunaújváros 1884 6 23-20 20 8. Bp. Spartacus 187 5 6 29-32 19 9. MA­VAG 186 6 6 28-17 18 10. Oroszlány 185 6 7 20-23 16 11. B.-csaba 186 4 8 16-22 16 12. MVSC 185 6 7 15-25 16 13. Várpalota 186 3 9 16-21 15 14. Volán 186 3 9 24-30 15 15. Debrecen 185 5 8 15-22 15 16. Szekszárd 184 7 7 20-30 15 17. Eger 183 8 7 16-24 14 18. BKV Előre 1­82 7 9 10-30 11 Volán—MVSC 3:1 (2:0) Dorog—BKV Előre 0:0 Várpalota—Dunaújváros 3:0 (2:0) MÁV DAC—Eger 1:0 (1:0) Debrecen—Oroszlány 1:1 (1:1) Békéscsaba—Haladás 0:2 (0:1) MA­VAG—Szolnoki MTE 0:0 Szekszárd—Pénzügyőr 0:1 (0:0) A várakozásnak megfelelően jobb volt a Dózsa Újpesti dózsa—kecskeméti sc 3:0 (6, 2. io) Röplabda, NB I. férfi. Városi Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Szele. Ü. Dózsa: Nagy, Szalai, Dvorák — Czakó, Sárosi, Páncsity. Csere: Maxim. Edző: Róka Gaszton. RSC: Konyári, Kelemen, Szeghalmi — Mizsei, Hegedűs, Szekeres. Csere: Domokos, Kocsis, Hege­dűs Z., Hebling. Edző: Dunszt Ferenc. Az első játszmában 5:5 után húzott el a Dózsa. A másodikban sem játszott rosszul rá KSC, de pon­tokat nem tudott szerezni. A harmadik játszma volt a legérdekesebb. A Dózsa remekül sáncolt és az ütéseknél jól ke­rülték el a kecskemétiek sáncait. Jók: Sárosi, Pán­csity, Nagy, illetve: Konyári, Kocsis, Hegedűs S. A „FESZTIVÁL KUPÁÉRT” II. DÓZSA JUNIOR—KSC JUNIOR 2:1 • Ez a sáncolás jól sikerült. Páncsity ütése a kecskemétiek kezéről pattant vissza az újpesti térfélre. MAI MI­SOR TELEVÍZIÓ 9.00: Iskola­ TV: Környezetis­meret (Alt. isk. 2. oszt.) Hogyan épül a ház? 9.55: Fizika (Alt. isk. 6. oszt.) Fényterjedés, fényvissza­verődés. 11.05: Történelem (Alt. isk. oszt. A meghódított óce­­­­án. 11.55: Számtan-m­értan (Alt. isk. 7. oszt.) Egyenes arányos­ság. 14.00: Környezetismeret (Ism.) 14.55: Fizika (Ism.) 15.50: Történelem (Ism.) 10.40: Számtan-mértan (Ism.) 17.13: Hírek. 17.20: „Életet az éveknek...” Nyugdíjasok műsora. 17.50: Sakk-matt. 18.05: „Utat vágva a rengeteg­be” Dokumentumfilm Gárdos Mariskáról (Ism.) 18.50: Játék a betűkkel. 19.10: Reklámműsor. 19.15: Esti mese. 19.30: TV-híradó. 20.00: A lámpás (SZÍNES!) TV- film Gárdonyi Géza regé­nyéből. 21.35: Sanzonról—sanzonra. 21.55: TV-híradó — 2. kiadás. 22.05: Mi újság az iskolában? Szülők, nevelők egymás­közt, kísérleti n. mások 20.00: A párizsi nők. Francia film. 21.10: Reklámműsor (SZÍNES!) 21.15: TV-hiradó — 1. kiadás (Ism.) 21.45: A műfordító műhelyében. Somlyó György műsora. KOSSUTH-RADIÓ 8.20: Lengyel katonadalok. 8.34: Az igazi. Ambrus Zoltán elbeszélése. 8.54: Harsan a kürtszó! A Gyer­mekrádió műsora. 9.29: Pillangókisasszony. Részle­tek Puccini operájából. 10.05: Iskolarádió. 10.30: Édes anyanyelvünk. Lő­­rincze Lajos levelekre vá­laszol. 10.40: Leonard Bernstein vezényel­t a New York-i Filharmo­nikus zenekar élén. ■ 12.20: Ki nyer ma? Játék és mu­zsika tíz percben. 12.35: Melódiakoktél. 13.44: Hazai tükör. Tamási Áron regénye rádióra alkalmaz­va n. rész (Ism.) 14.49: Éneklő Ifjúság Székesfe­hérvárott. Részletek a megyei Művelődési Köz­pont Ady-termében tartott hangversenyből. 15.10: Rádióiskola. 16.05: Petőfi Kalendárium. 16.11: Két országgyűlés között. Riport. 16.31: Tamássy Zdenkó dalaiból. 16.42: Misha Elman hegedül. 17.05: Fiatalok Stúdiója. Csalog Zsolt és Ördögh Szilvesz­ter novellája rádióra. 17.33: A Camerata Hungarica együttes játszik, Czidra László vezetésével. 17.45: Beszélgetés dr. Kulcsár Kálmánnal, a Szociológiai Kutatóintézet igazgatója •­val latin-amerikai útjáról. 18.00: Könnyűzenei Híradó. 18.30: A Szabó család. 19.25: Enrico Caruso felvételeiből. 10.50: „Példabeszéd” Pilinszky János versei. 20.03: Nótaest. 21.03: Sportmagazin. 21.33: Lalo: Spanyol szimfónia. 22.20: Tíz perc külpolitika. 22.30: Balázs Eszter, Poór Péter, és a California Brass mű­sorából. 22.50: Száz forint a tiszta haszon. Domány András műsora. 23.10: A XX. század zenéjéből. 0.10: Nóták. PETŐFI­ RÁDIÓ 8.05: Észak zenéjéből. 9.03: Könnyűzene Berki Géza szerzeményeiből. 9.30: Népi zene. 10.00: A zene hullámhosszán. 11.53: Könyvek, tájak, emberek. 12.00: Beszélgessünk zenéről (Ism.) 12.20: Kamarazene. 13.03: Megbízatásuk lejárt... . Riport. 13.20: Cár és ács. Részletek Lort­­zing operájából. 14.00: Kettőtől­ hatig ... A Petőfi Rádió zenés délutánja. 18.10: Emlékezzünk régiekről. Lá­togatás a Debreceni Kol­légium Nagykönyvtárának kiállításán. 18.35: Prokofjev: A balettszvit.Hamupipőke 19.33: Népdalok. 19.54: Jóestét, gyerekek! 20.00: Esti krónika I. kiadás. 20.25: Új könyvek (Ism.) 20.28: Húsz perc sanzon. 21.03: Rádiószínház: Pilátus. Fel­kai Ferenc rádiójátéka. 21.49: Gondolatok filmekről. Bán Róbert írása. 22.04: Schubertiáda. 23.15: Zenés játékokból. URH 18.10: Angol társalgás középhala­dóknak. 18.30: Magnósok figyelem! 19.15: Tudósok a mikrofon előtt. 19.35: Kapcsoljuk a Zeneakadé­mia nagytermét. Anne Jose Schmidt zongoraestje. Kb. 20.43: Legkedvesebb verseim. Elmondja: Zách János (Ism.) Kb. 21.00: A hangversenyközvetí­­tés folytatása. Kb. 21.40: Indulók operákból. 21.95: Zenetörténeti érdekessséi­­gek. Kosárlabda A rangadó előtt mindkét csapat vesztett Videoton—Bajai SK 73:67 (31:34) Kosárlabda, NB I. férfi: Szé­kesfehérvár, 200 néző. Vezette: Cseresznyés, Tölgyesi. Bajai SK: Kovács (8), Agfalvi (17) — Baumerth (2) — Karácso­­­nyi (26), Csanádi F. (4). Csere: Brassói (6), Pék (2), Láng (2), Ku­­batov. Edző: Tax Imre. Az első félidőben 14 ponttal is vezetett a Baja. A félidő végére feljött a Videoton. Sorra kima­radtak a nagy „ziccerek”, és a büntetők. A szünet után ugyanez folytatódott és a végén teljesen megérdemelten nyert a hazai csapat. Jók: Karácsonyi, Ágfalvi. Soproni MAFC—Kecskeméti SC 73:55 (38:26) Kosárlabda, NB I. férfi: Sopron, 800 néző. Vezette: Velkei, Szittya. KSC: Tóth (2), Kovács (8) — Farkas (27) — Ruszkai (6), Csá­­nyi (6). Csere: Szabó (4), Felföldi (2), Várszegi, Székedi. Edző: Guóth Iván. A Sopron az első félidőben 12 pontos előnyt szerzett és ezt a második félidőben Trezdi, Lipták és Varga távoli kosaraival még növelni is tudták. A KSC-ből csak Farkas játszott igazán jól. Csütörtökön megyei rangadó Bár jelek szerint férfi csapa­taink nincsenek valami ragyogó formában, de a rangadó az min­dig rangadó marad. Csütörtökön délután pedig a kecskeméti sport­­csarnokban KSC—Bajai SK me­gyei „örök rangadó” lesz. Az is biztos, hogy a két csapatunk ta­lálkozója — függetlenül attól, hogy pillanatnyilag milyen helyet foglalnak el a táblázaton — min­dig nagy küzdelmet és szoros eredményt hozott. • Farkas egyedül dobta a KSC kosarainak csaknem felét. TOTÓ A 9. heti totónyeremények az illeték levonása után a követke­zők: 13 és 13 plusz 1 találatos szelvény nem volt. 12 találatos 15 db, nyereményük egyenként 106 158 forint. 11 találatos 368 db, nyereményük egyenként 1731 fo­rint. 10 találatos 4674 db, nyere­ményük egyenként 204 forint. A 10. hétre átvitt jutalomösszeg 442 323 forint. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. A I. HETI TOTO EREDMÉNYEK 1. Diósgyőr—FTC 2 1:4 2. Tatabánya—Csepel 1 0:0 3. Pécs—Szeged 1 2:0 4. Egyetértés—Rába ETO 1 Zrt­ 5. Várpalota—Dunaújváros 1 3:0 6. Kecskemét—Bp. Sport­ 1 8:2 7. Békéscsaba—Haladás 2 0:1 8. MA­VAG—Szem­: MTE X 0: 9. Szekszárd—Pénzügyőr 2 0:1 10. Atalanta—Sampdoria 2 0:2 11. Palermo—Bologna x 1:1 12. Roma—Cagliari 1 0:0 13. Ternana—Lazio 2 0:1­­ 1­ 1 14. Brindisi—Varese 1 1:0