Petőfi Népe, 1973. május (28. évfolyam, 101-125. szám)

1973-05-20 / 116. szám

Ez történt az NB I-ben A lelkes játék nem volt elegendő Oroszlányi Bányász—Kecskeméti SC 3:2 (2:1) MTK—Bp. Honvéd 3:2 (2:1) Népstadion, 7000 néző, Vezet-Marton. Az MTK végig sokkal jobban játszott, a Honvéd védelem pe­dig nagyon bizonytalan volt. Góllövők: Kori­tár, Kiss 2, illet­ve Bódi, Pusztai. FTC—Komló 1:0 (1:0) Népstadion, 5000 néző. Vezette: Szilvási. A mérkőzés, legnagyobb részé­ben a­ Ferencváros jászott fö­lényben, de csak egy szabadrú­gásból lőtt góllal sikerült ki­harcolni a győzelmet. Góllövő: Szőke. V. Dózsa—ZTE 3:0 (1:0) Megyeri út, 8000 néző. Vezette: Somlai. A ZTE jól megszervezte a vé­delmét, de a Dózsa széleken ve­zetett gyors támadásai már a 26. percben eredményre vezet­tek. Ezután már a ZTE is kitá­­madott. Góllövők: Fazekas, Bene, Nagy L. Tatabánya—SZEOL 2:1 (2:0) Tatabánya, 5000 néző. Vezet­te: Tapolczai. Az első félidőben nagy fölény­ben játszott a Tatabánya, a má­sodikban a SZEOL feljavult, és majdnem kiegyenlített. Góllö­vők: Takács, Szabó illetve Vass. Videoton—Csepel 2:2 (1:1) Csepel, 3500 néző. Vezette: Csernefalvi. Egyik csapat sem védekezett. A csepeli Németh az első fél­időben három kapufát lőtt. Gól­lövők: Burka, Wöllek­­ illetve Né­meth, Szurgent. Diósgyőr—VM Egyetértés 2:1 (1:1) Diósgyőr, 4000 néző. Vezette: Halász. A Diósgyőr már az első perc­ben gólt lőtt, majd sokáig tá­madott és az Egyetértés csak a félidő végén jött fel. A szünet után ismét a DVTK játszott job­ban. Góllövők: Horváth, Feke­te illetve Halápi,­­­ Vasas-Pécsi MSC 1:1 (1:1) Pécs, 12 000 néző. Vezette: Vízhányó. Nem volt­ magas színvonalú találkozó, de keményen küzdöt­tek a csapatok. Góllövők: Váradi 11-esből, illetve Zombori, Salgótarján—Rába ETO 2:1 (0:0) Salgótarján, 4000 néző. Vezet­te: Szávó. Szikrázóan kemény mérkőzé­­zésre álltak be. A szünet után sen a győriek teljesen védeke­­nagy lendülettel támadott a Sal­gótarján. Góllövők: Jeck 2, il­letve Varsányi. Széktói Stadion, 1500 néző. Ve­zette: Molnár. Oroszlány: Fidler — Csinos, Máthé, Jelinek — Szabó, Sárosi — Egyed, Papp, Sallói, Holánszky, Kovács. Edző: Hárs László. KSC: Gól — Kecskés, Lantos, Kreidli (Herbály a szünetben) — Botka, Szabó — Oskolás, Molnár, Tóth, Koós, Zsidai (Pasek a szü­netben). Edző: Piber István. Az első lövést Koós küldte ka­pura, majd a 8. percben Papp 18 méteres szabadrúgása a kapu fö­lé szállt. Az Oroszlány alaposan megszervezte a­ védelmét és így nehezen boldogultak a kecske­méti csatárok- A másik­­ oldalon pedig a három előretolt bányász­csatár, a gyors Egyed, Papp és a remekül cselező Sallói néhány­szor alaposan megkeverték kecskeméti védőket. A 11. perc­­­ben mégis váratlanul jött az első gól. Sallói a bal oldalon elment Kecskés mellett és középre lőtte a labdát. Úgy látszott, hogy Lantos el­éri, de Papp megelőzte és éle­sen a hálóba lőtte. 1:0. A 16. percben Koós az alapvonal­ról keresztbe lőtte a labdát, amely szinte a gólvonalon suhant el , és­ Molnár nem tudott bele­nyúlni. A 23. percben Kreidli a KSC kapuja előtt a labda mellé rúgott és ebből is majdnem gól lett. A következő percben Koós ugrott ki, de nagy helyzetből mel­lé lőtt. A 39. percben szöglet után Mol­nár fordulásból lőtt és a labda a bal oldali kapufáról pattant le. A 40. percben Tóth keresztbe­lőtt labdáját Szabó kapásból vágta a hálóba. 1:1. Úgy látszott, hogy magára ta­­lál a KSC, mert sorra vezette a támadásokat, de a félidő utolsó percében újabb gólt lőtt a ven­dégcsapat­ Egy teljesen ártalmat­lannak látszó támadásnál a 16-os­­nál Sallói elvitte a labdát Lantos elől. Gól kifutott és merész ve­tődéssel meg is szerezte, de Sallói valahogy kisodorta a fekvő kapus kezéből a labdát és mielőtt Kreid­li közbe tudott volna avatkozni, a hálóba lőtte. 2:1. A 49. percben Máthé a saját kapuja előtt belerúgta a labdát a kecskeméti játékosokba. A labda szerintünk már a gólvonalon jó­val túl volt, amikor Fidler meg­fogta, de a játékvezető továbbot intett. Az 55. percben Koós nagy lövését a jobb alsó sarokból ütöt­te ki a kapus. A 60. percben Sal­lói két védőt is kicselezett. Át­adását Papp alig lőtte a felső sa­rok mellé. 4 A 63. percben Csinos teljes ere­jéből belerúgott a cselező Koós­­ba. Egyből­ kiállítást érdemelt volna, de kapott, sőt még sárga lapot sem 2 perc múlva sem, amikor pedig fejmagasságban tal­­­palt el egy labdát. Szerencsére a kecskeméti játékosok nem vála­szoltak a példátlan durvaságra. A 75. percben Oskolás lőtt éles szögből kapura,­ de Fidler nagy üggyel-bajjal szögletre mentett- A 77. percben­ Egyed lövését Gól a léc fölé öklözte. A 79. percben " Oskolás indult meg a jobb szé­­len. Máthé­v­al ütközött és hála ma­radt a labda.­­Pontosan adott be Molnárhoz, aki egyet igazított és a hálóba lőtt. 2:2. A gól után Máthé sárga lapot ka­pott, mert megsértette a partjel­zőt. • Néhány perc múlva sajnos, újabb védelmi hiba után eldőlt a mérkőzés. Ismét Sallói futott el a jobb oldalon. Botka még szabálytalanul sem tudta szerelni és a csatár kö­zépre lőtte a labdát, ahol Papp ismét őrizetlenül volt és nyu­godtan gurította a kapu köze­pébe. 3:? A 87. percben még Koós egyen­líthetett­­ volna. Remekül ugrott ki és jól lőtt. Fidler nem láthat­ta a lövést, csak eldobta magát és a könyökéről így is kipattant a labda. A mérkőzés eléggé nagyiramú, változatos játékot hozott. A kecs­kemétiek többet birtokolták a labdát, de az Oroszlány támadá­sai veszélyesebbek voltak. A fia­talokból álló kecskeméti csapa­ton még nagyon látszott a rutin­talanság. Lelkesedés már van, de még elég sok a hiba. A védelem sajnos, ahol nem fiatalok játszot­tak, nagyon sokszor zavarba jött, s mindhárom gólnál hibázott va­laki. A középpályán inkább vendégcsapat volt az úr, s a leg­a­több hibát itt követték el a kecs­kemétiek. A támadósorban Koós nagy kedvvel és­­ igazán­ jól ját­szott, Molnár nehezen bírt elsza­badulni, Oskolás viszont egészen elfogadható teljesítményt nyúj­tott. Az újabb hazai vereség nem öröm, mégis szívesebben látjuk a lelkes fiatalok játékát. A felju­tás remén­ye már úgy is elszállt, a jövő útja pedig ez. Valószínű­nek tartjuk, hogy a szakosztály vezetésnek is hasonló a vélemé­nye. Szabó Zoltán Az NB I. B. állása • Szabó gólja az oroszlányi kapuban: 1. Haladás 2. Dorog 3. MÁV D. 4. D­újváros 5. Szolnok 6. Kecskemét 7. .Békéscsaba 8. Várpalota 9. Oroszlány 10. Pénzügyőr 11. Bp. Sport. 12. Szekszárd 15. MÁVAG 14. DVSC 15. Eger 16. Előre 17. Volán 18. MVSC 29 14 10 29 15 6 29 14 8 29 13 29 15 29 12 29 12 29 13 29 29 29 29 29 29 29­­ 29 29 29 9 11 47 7 2­7 9 10 9 9 8 11 8 19 9 8 7 11 7 10 9 4 6 9 Várpalota—Pénzügyőr SE Békéscs. Sport.—Debreceni D.újvárosi Kohász—Szolnoki Miskolci VSC—Eger Dorog—Szekszárd Volán SC—Ganz-MÁVAG 5 55-28 38 8 50-39 36 7 34-25 36 9 38-27 33 12 46-34 32 10 45-34 31 10 34-34 31 12 31-33 30 9 35-35 29 10 30-32 28 11 45-53 27 10 35-43 27 11 42-33 26 12 27-37 26 11 31-39 25 12 21-39 24 16 36-51 22 14 21-40 21 2­ 1 VSC 3:1 MTE 4:0 3:1­3:2 2:0 Az NB I. állása 1. U. Dózsa 26202 475-16 42 2. Vasas 261 © 6 54­8-29 36 3. FTC 261146 649-28 34 4. Honvéd 261a9 650-30 31 5. Csepel 26­812 640-32 28 6. ETO 26­13 21142-41 28 7. ZTE 2612 41633-32 28 8. Videoton 261­1 510 35-35 27 9. MTK 26­716 9311-40 24 10. SBTC 269 61234-42 22 11. Tatabánya­­ 268 51324-35 21 12. Egyetértés 267 711225-42 21 15. Pécs 26 5161120-35 20 14. SZEOL 26 51191126-43 20 15. Komló 264 9 13­23-47 17 16. DVTK 264 91317-45 17 Szukolók figyelem Autóbusz társasutazást in­dítunk a Magyarország - Svédország VB-selejtező labdarúgó­mérkőzésre Jelentkezés: Express Utazási Iroda Kecskemét, Rákóczi u. 32. sz. Telefon: 11-240, Telex: 022-4068. 24990 « Szovjet sportvezetőt várnak Szerdán Kecskemétre várják a Szovjet Állami Sporthivatal be­ruházási osztályának vezetőjét, aki Jancsó Tibornak az OTSH beruházási osztályának vezetője kíséretében érkezik megyeszék­helyünkre. A vendégek megte­­­­kintik a kecskeméti fedett uszo­dát, s a sportcsarnokot, majd a megyei TS székházában folytat­­­­nak tapasztalatcserét a megye sportvezetőivel. Rossz volt az irányzék Kiskunhalasi MEDOSZ — III. ker TTVE 0:0 Kiskunhalas, 600 néző. Vezette: Alföldi. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász, Rádi, Jáger — Lévai, Tóth IV. — Udvari (Somogyi), Karsai, Kocsis, Csányi (Csermák), Oláh. Edző: Virágh István. III. ker. TTVE: Greif — Pá­linkás, Kocsis, Eisemann — Schneff, Guth — Vaclavik, Fe­­renczi, Pécsi, Simon, Kiss B. Ed­ző: Geiger Richárd. A­ MEDOSZ támadásaival in­dult a játék és a 10. percig Oláh, majd kétszer Karsai került gólhelyzetbe. A 12. percben­ Ju­hász buktatta Schne Cet. A sza­badrúgás a sorfalról pattant szög­letre. Simon lövését Dömény ütötte szögletre, majd a 20. perc­ben Tóth IV. szögletét Greff is­mét szögletre öklözte. A 22. perc­ben érdekes jelenetet láttunk. Simon beleszaladt a játékvezető kinyújtott karjába és elesett.* A 30. percben Oláh lövését Greff védte. A szünet után Lévai sarokra tartó lövését védt­e a kapus. A MEDOSZ nagy fölényét há­rom szöglet is jelezte. A 76. perc­ben a vendégek támadásánál Schneff páros lábbal ugrott Ja­gerbe, és ezért a kiállítás sorsá­ra jutott. A 80. percben Cser­mák 5 méterről a kapus kezébe fejelt. Végül Oláh nagy lövése kerülte el a kaput. A MEDOSZ nagy akarással a tavaszi forduló legjobb játé­kát nyújtotta. Számtalan helyze­tet dolgoztak ki, de baj volt az irányzókkal. Jók: Dömény, Rádl, Lévai,­ Karsai, illetve Greff, Ko­csis, Guth, Pécsi. Szalai László NB II. Keleti csoport Szolnoki MÁV—Ceglédi VSE Budafoki MTE—Szegedi VSE MGM Debrecen—Kl.STEXT 1. Budafok 25164 5 54-28 36 2. Sz. Dózsa 25146 5 41-20 34 3. FŐSPED 25119 5 32-19 31 4. Bp. Építők 25•119 5 32-21 31 5. III. ker. 25109 6 36-32 29 6. SZVSE 23­103 7 31-26 28 7. Cegléd 259 9 7 35-26 27 8. MGM 259 9 7 30-33 27 9. DEAC 258 9 8 35-32 25 10. Láng 257 9 9 26-33 23 11. Kőhalas 259 41­2 24-39 22 12. H.böszörm. 257 7 11 20-35 21 13. KISTEXT 25 5 10 10 26-30 20 14. BVTSK 255 8 12 30-37 18 15. Sz. MÁV 254 8 13 16-37 16 16. Gyula 252 11 15 21-41 12 l.:0­3:3­2:2­1:0­1:0­1:0 Ifjú tornászok seregszemléje Vasárnap Kiskunfélegyházán a József Attila Általános Iskolában serdülő leányok területi tornaver­senyét rendezte meg a városi sportelnökség. A verseny ifjú résztvevői, a Ceglédi Vasutas a Békéscsabai Előre Spartacus Sí, valamint a SZEOL sportiskolá­jának I. és II. osztályú csapatai fegyelmezett és színvonalas verse­nyen döntötték el, hogy közülük ki juthat tovább az országos ver­senyre. A kipirult gyermekarco­kat és a kitűnő gyakorlatokat lát­va igazán sajnáljuk, hogy me­gyénk fiataljai nem jutottak a terület legjobbjai közé. Sovány vigaszt jelentenek a vendégek rendezést dicsérő szavai. Az országos versenyen végülis az I. osztályban indult csapatok közül a Békéscsabai Előre Sparta­cus a SZEOL sportiskolásai képviselhetik területünket. A II. osztályúak versenyében az első és második helyezést szintén a Békés megyeiek értékéi. Harma­dik helyen a SZEOL csapata vég­­zett. Labdarúgás A kecskeméti női kispályás bajnokság tavaszi végeredménye 1.m­­űszaki Főiskola4 3— 1 5:26 2.Kertészeti Egyetem4 2 1 1 8:35 3.BRG4 2 1 1 6:25 4.Kórház4 1 12 ü:23 5.GEV—BNV 4— 1 3 1:121 1973. május 22. PETŐFI NÉPE • 7 SPORT • SPORT A KTE előnye négy pont Kecskeméti TE—Gyomai TE 1:1 (1:0) Gyoma, 500 néző, vezette: Bá­lint. KTE: Varga — Tormási, Gyor­sa, Szabó — Dobó, Kovács — Mányoki, Porhanda, Franczkó, Bánhidi, Balatoni (Némedi). Ed­ző: Varga Béla. A gyomaiak kissé megillető­­dötten kezdték a játékot, s így a KTE átvehette a kezdeménye­zést. Az 5. percben Bánhidi húzott kapura, de a 16-oson fel­vágták. A 14. percben Bánhidi, majd egy perc múlva Balatoni lövését védte a gyomai kapus. A 22. percben Porhandát 20 méterre a kaputól buktatták. A szabad­rúgást Porhanda ügyesen csa­varta a jobb felső sarokba. 1:0. A 41. percben Mányoki átját­szotta az egész védelmet Balatoni segítségével, lövése azonban ka­pu mellé szállt. A második félidő nagy gyomai helyzettel kezdődött, Varga azon­ban menteni tudott. Az 58. perc­ben Bánhidi óriási helyzetet ha­gyott­ kihasználatlanul, amikor Franczkó beadását 5 méterről kapu mellé lőtte. A 61. perc­ben Iglódi ugrott fel egy kapu elé ívelt labdára, s fejéről, majd a kapufáról a hálóba vágódott a labda. 1:1. A 68. percben I^őr­­handát buktatták gólhelyzetben, de a büntető elmaradt. A 30. percben Bánhidi szögletét Franczkó fejelte kapura, a ki­pattanó labda Porhanda elé ke­rült, aki azonban kapu fölé lőt­te. Jók: Varga, Gyorsa, Szabó, Dobó, Porhanda. Ifjúsági eredmény: 6:0 a KTE javára. Értesülésünk szerint a HÓDGÉP otthon vereséget szenvedett, így a KTE előnye 4 pont lett. Berki Zoltán Kiskőrös — Bajai Vasas MTE 2:0 (0:0) Kiskőrös, 500 néző. Vezette: Szendrő. Kiskőrös: Ba — Paplanom, Tornyi (Korozmán), Tamás — Czár, Polareczki — Bartek, Szlo­vák II., Farkas, Szlovák I., Ba­logh. Edző: Szlanka János. Bajai Vasas MTE: Péter — Andruskó, Viszmeg (Majzlin­­ger), Laki — Bartulov, Márity, Rónai — Kovács, Kemény, Pál­mai II., Pálmai I. Edző: Csongor János. Nagy iramú, sportszerű küzde­lem és végig nagyon jó játék folyt. A 8. percben szöglet után Pálmai I. csukafejesét Ba reme­kül hárította. Az ellentámadás során Bartek lövését Péter szög­letre ütötte. A 13. percben Ba­logh előrevetődve a kapu fölé fejelt. A 40. percben Tornyi megsérült. A 48. percben Bartek kiugrott, kicselezte Viszmeget és a bal alsó sarokba lőtt. 1:0. A bajaiak a mezőnyben szépen adogattak, de nem­­ boldogultak a lelkes kiskőrösi védőkkel. A 60. percben Paplanos egy látvá­nyos fejessel szabadított fel. A 62. percben Farkas kapáslövé­sét védte Péter, majd Ba men­tett önfeláldozóan. A 70. perc­ben Korozmán a kapu fölé lőtte a 16-os szabadrúgást, majd Péter kifutva lábbal mentett. A 88. percben Farkas hozta fel a lab­dát. Hiába próbálták szerelni, közben elesett, de felugorva ná­la maradt a labda és 11 méter­ről laposan a sarokba lőtt. 2:0. A kiskőrösi csapat egyszerűb­ben és eredményesebben ját­szott. A csapat minden tagja dicséretet érdemel, mégis Ba, Polareczki, Czár és Bartek emel­kedett ki. A bajai csapatból Andruskó, Laki és Rónai ját­szott jól. Biácsi Sándor Magnezit — Mezőfi SE 0:0 Bp., Gergely u. 100 néző. Ve­zette: Lóczi. Mezőfi SE: Mágó — Kiss R., Zsíros I., Janovics — Fábián, Meggyesi — Zsíros II. (Tóth), Filyó (Lévai), Kurucsai, Angeli, Bódis. Edző: Krivy Ottó. Földes pályán játszottak és már az első félidőben három nagy helyzetet kihagytak a kecskeméti csatárok. A 15. percben Bódis, a kiinduló kapus mellett a léc mel­lé gurított. A 36. percben Zsíros II. a jobb kapufa tövénél elérte a labdát és mellé lőtte. A Magnezit az első félidőben csak védekezett. A 61. percben Kurucsai lefutotta a védőket, s a kapust is kicselez­te, aztán az üres kapu mellé lőtt. A mérkőzés végéig mezőnyjáték folyt a Mezőfi SE fölényével, de komoly helyzet már nem akadt. A találkozó rendkívül alacsony színvonalú játékot hozott. A labda állandóan a mezőnyben pattogott és valamirevaló lövést nem is lát­tunk. Jók: Fábián, Zsíros I., Ja­novics, Fekete Ferenc Ikarus — Jánoshalma 3:0 (2:0) Mátyásföld, 400 néző. Vezette: Bikszádi. Jánoshalma: Csernák — Pász­tor, Fenyvesi IV., Maráczi, Szécsi, — Mizser, Ádám, Faddi — Né­meth, Csermák, Fenyvesi III. Ed­ző: Mrazek Tibor. Az első támadásnál Fenyvesi IV. szabálytalankodott. A 20 mé­teres szabadrúgásnál a játékveze­tő még a sorfalat igazgatta, köz­ben­ Péteri a hálóba gurított. 1:0. A gól megzavarta a jánoshalmia­­kat és egymás után vezették az Ikarus-csatárok a támadásokat. A 15. percben Fenyvesi—Mizser— Németh volt a labda útja, de Né­­methet szögletre szerelték. A be­ívelt labdát Ádám az oldalhálóba fejelte. A 20. percben Rostás két védőt is kicselezett. Visszagurí­­tását Péteri a hálóba lőtte. 2:0. A 25. percben Fodor lövését védte Csernák. A 30. percben Pásztor lőtt kapura. A szünet után a Já­noshalma vette át a játék irányí­tását, de sok adogatással közelí­tették meg a kaput,és a védők mindig közbe tudtak avatkozni. A 75. percben Fenyvesi III. labdá­jával Ádám ugrott ki, s nagy helyzetben fölé lőtt. A 77. perc­ben Ádám 5 méterről lőtt a kapus kezébe. A 88. percben Szabó cse­lezett az oldalvonalnál. Labdáját Szalai 20 méterről rálőtte és a labda az elcsúszó Csernák mellett a kapu közepébe vágódott. 3:0. Jók: Csernák, Maráczi, Mizser, Ádám, ill. Fodor, Rostás. Békéscsabai MÁV—Kiskunfélegyházi Vasas 3:1,(0:1) Békéscsaba, 100 néző, vezette: Kószó. Kkfh. Vasas: Gulyás — Don­gó, Sahin, Szegő, Görög — Ivá­­n­yi, Veréb — Gerber, Farkas (Faragó), Karsai Edző: Lantos Jáno­s.(Varjú), Rigó. A kiesés ellen küzdő MÁV jól megszervezte védelmét a Vasas ellen. A 15. percben Iványit buktatták és Sahin 25 méteres szabadrúgása a sorfal felett a bal felső sarokba vágódott. 0:1. Továbbra is a Vasas támadott, de nem jutottak lövésihez a csa­tárok. A MÁV szórványosan tá­madott. Ogrincs többször futott el Dongó­­ mellett, de lövéseit el­hibázta. Szünet után nagy erővel ro­hamozott a MÁV. A Vasas csa­tárai és középpályásai nem tud­ták tartani a labdát és így nagy nyomás nehezedett a védőkre. Tíz perc alatt három szögletből három gólt szerzett a békéscsa­bai együttes. A 78. percben Ja­kab három méterről lőtte a lab­dát a hálóba. 1:1. A 83. percben Andó volt eredményes. 2:1. A 88. percben Lukácsi szöglete érin­tés nélkül jutott Gulyás hálójá­ba. 3:1. Jók: Sahin, Szegő, Ivá­­nyi, Rigó. Ifjúsági eredmény: 2:0 a Kis­kunfélegyházi Vasas javára. Pálfi József Makói Spartacus — K. Fémmunkás 2:1 (2:0) Városi pálya, 100 néző. Vezet­te: Szarvas. K. Fémmunkás: Bende III. — Palincsár, Magó, Bakó — Kislő­­rincz, Nagy — Bakos (Mezei), Csillag, Füri (Tritont), Bende II., Kállai II. Edző: Mikus Mi­hály. Az első percben Kállai II. már biztos gólhelyzetet hibázott, majd a 2. percben Fúri az üres kapu mellé lőtt. A 3. percben a makói Nagy elhúzott Palincsár mellett és beadását Hudák a hálóba lőtte. 1:0. Kecskeméti ro­hamok közben egy gyors ellen­támadásból Hudák újabb gólt lőtt. 2:0. A 30. percben Bakos beadását a kapus is elhibázta, de Füri az üres kaput sem ta­lálta el. A 43. percben Hudák majdnem újabb gólt­ lőtt. Bende III. csak nagy bravúrral men­tett. Az 51. percben Bende II. nagy lövése kipattant a ka­pusról és Csillag a hálóba lőt­te. 2:1. Mezőnyjáték folyt nagy Fémmunkás fölénnyel. A 73. percben Maga fölött elszállt a labda. Hudák kiugrott, de lövé­se Bende III.-ról kipattant. Merényi Béla