Petőfi Népe, 1973. június (28. évfolyam, 126-151. szám)

1973-06-05 / 129. szám

SPORT SPORT Nagyiramú mérkőzésen fontos két pont Kiskunhalasi MEDOSZ—Békéscsabai VTSK 2:0 (1:0) Kiskunhalas, 800 néző. Vezet­te : Vörös. Kiskunhalas: Dömény — Ju­hász, Rádi, Somogyi — Lévai, Tóth IV. — Szőke (Csányi), Kocsis, Kar­sai, Oláh, Csermák. Edzői: Virágh István. Bcs. VTSK: Széplaki — Har­mati, Fábián, Kalcsó — Bunda, Bodó — Varga B., Lipták, Hán­csár, Viczián (Kátai), Kuti. Ed­ző : Szombati György. Hatalmas iramban kezdődött a játék. A>­4. percben Csermák át­adásával Karsai tört kapura, de lövése­i a kifutó Széplakiról vis­­­szapattant. A 10. percben Hán­csár nagy lövését öklözte ki Dömény. A 15. percben megsze­rezte a vezetést a MEDOSZ. Csermákot szögletre szerelték. Tóth IV. ívelt be és Oláh kö­zelről fejelte a hálóba. 1:0. A 27.­ percben nagy egyenlítési alkal­mat szalasztott el a VTSK. Bunda szögletét Dömény kiütötte, köz­ben a földre esett. Viczián könnyen a hálóba emelhette vol­na a labdát, de nagy gólt alkart rúgni és lövése a léc fölé szállt. A 35. percben Oláh elől Szép­laki kifutással mentett. A 38. percben Varga B. az alapvona­lon túlról fejelte vissza a lab­dát és az a felső léc tetejére hullott. A 43. percben Csermák 3 lé­pésről a léc fölé emelt. A szü­­­net után az 55. percben a ka­pura törő Hancsákot Juhász be­csúszva szerelte. A játékvezető nagy meglepetésre 11-est ítélt. Hiába volt a tiltakozás, a bün­tetőnek Bodó állt neki és nagy­­ erővel a felső kapufára lőtte. A kihagyott büntető nagyon letörte a vendégcsapatot, a ME­DOSZ pedig még sokkal na­gyobb lendülettel támadott és sorra dolgozta ki­­ a helyzeteket. A 70. percben egy baloldali tá­madás végén Tóth IV.—Oláh— Csermák volt a labda útja, majd Karsai közelről lőtt a há­lóba. 2:0. A 80. percben Oláh teljesen tiszta helyzetből lőtt mellé. A 82. percben Lipták lesről lő­tt kapura, de Dömény ezt is fog­ta. A végig nagyon jó iramú mér­kőzés fordulópontját a kihagyott 11-es volt, mert ezután már vé­gig nagy fölényben volt a ME­DOSZ. Jók: Dömény, Rádi, Tóth IV., Kocsis, Karsai, illetve Bunda, Hancsák. Szalai László NB II. KELETI CSOPORT Szolnoki MÁV—Gyulai MED. 5:1 Bp. Építők—MGM Debrecen 3:2 Szegedi VSE—III. ker. TTVE 2:2 H.böszörm. Bocskai—KISTEXT 2:0 Szegedi Dózsa—Ceglédi VSE 6:0 FŐSPED Szállítók—Budafoki MTE 5:1 1. Budafok 2. Sz. Dózsa 3. FŐSPED 4. Bp. Építők 5. SZVSE 6. III. ker. 7. MGM 8. Cegléd 9. DEAC 10. Kk.halas 111. Láng 12. H.böszörm. 18. KIS TEXT 114. BVTSK 10. Sz. MÁV 16. Gyula 27 17 27 15 27 13 27 12 27 1» 27 10 27 10 27 9 27 6 271 11 27 7 27 8 27 6 27 6 27 a 27 2­4 12 10 10 7 12 10 11 8 13 8 13 8 17 60-34 38 48-25 36 38- 20 35 35-24 33 33-28 30 39- 36 30 33-36 29 35-32 28 37-38 26 28-40 26 28-36 24 22- 36 23 30- 32 22 31- 39 20 23- 39 20 23-48 12 Réczi László negyedik Vasárnap fejeződött be Helsin­kiben az 1973. évi kötöttfogású birkózó Európa bajnokság. Saj­nos magyar versenyző nem ke­rült dobogóra. A válogatott egyet­len „örömcseppje az ürömten­gerben” — írják a fővárosi la­pok — Réczi László volt, a Kis­kunfélegyházi Vasas versenyzője, aki a 4. helyen végzett. A válogatott ma 15.50-kor ér­kezik a Ferihegyi repülőtérre. Készülődés a svédek ellen Bicskei és Kozma a 16-os keretben A magyar válogatott a 16-os ke­retének kijelölésével, s a felké­szüléssel kapcsolatban hétfőn dél­előtt sajtótájékoztató volt az MLSZ-ben. Illovszky Rudolf szövetségi ka­pitány kijelölte a válogatott kere­tet. Illovszky 16-os kerete a kö­vetkező: Géczi, Bicskei, Török P., Kovács, J., Vidáts, Páncsics, Fá­bián, Juhász I, Bálint, Szűcs, Tóth A., Szőke, Bene, Dunai II., Zámbó, Kozma. A magyar labdarúgó-válogatott kerettagjai hétfőre és keddre pi­henőt kaptak, kedden este gyűl­tek össze az MLSZ-ben és szer­dától Esztergomban edzőtáboroz­nak a mérkőzés napjáig. Két­ ed­zőmérkőzést játszik az együttes, szerdán félidőnként az esztergo­mi Vasas I. és II. csapatával, szombaton a Bp. Honvéd tarta­lékgárdájával. Az esélyekkel kapcsolatban Illovszky véleménye: a hazai környezetben a játékosok k­üzde­­ni tudása és akarása meg kell, hogy hozza az annyira várt to­vábbjutást. A végleges csapatot csak hét­főn este, vagy kedden délután közli a szövetségi kapitány. (MTI) Világmozaik A spanyol labdarúgókupa nyol­­caddöntő­jének utolsó mérkőzésén, a Barcelona 1:0-ra győzött a Se­villa ellen, de így sem jutott to­vább, mert ellenfele hazai pályán ■3:1-re nyert.* ja Marokkó labdarúgó-válogatott­­világbajnoki selejtezőn 4:1 (2:0) arányban győzött az Ele­­fáncsont­part ellen és ezzel to­vábbjutott. Gólzápor hullott a stadionban Kecskeméti SC—Miskolci VSC 6:1 (4:0) Kecskemét, 1000 néző. Ve­zette: Teusch­­ler. — KSC: Winter Herbály, Diószegi, Kecs­kés — Botka, Szabó — Osko­­lás, Tóth, Csík, Koós. (Zsidai Molnár a 73. percben). Edző: Piber István. MVSC: Rap­­csák (Serfőző a 73. percben) — Kroropaszky, Herr. István — Szabó. Molnár .— Lukács, Béres (Lechner a szü­netben), Marozsi, Demkó. Krisz­tián. Edző: Szentmarjai Tibor. Az első percben szögletet ért el a kecskeméti csapat, majd a 2. percben Koós egy csel után­­ éle­sen lőtt a léc fölé. Az 5. percben Tóth küldött éles, lapos lövést a kapura. Nagy fölényben játszott a KSC, mégis a 6. percben az el­ső miskolci támadás majdnem gólt hozott. Kecskés könnyelműen adott haza és szinte kiugratta Lukácsot, aki szerencsére maga is meglepődött és elhirtelenkedve, az ötösről mellé durrantott. A következő percben Winter hatal­mas kirúgása a szél segítségével a másik oldalon, az alapvonalon túlra gurult, majd Molnár tört ki, de egy felesleges cselt csinált és elvesztette a labdát. A 12. percben Koós remekül ment át két védőn is, de kissé kibillent az egyensúlyból és a kapus előbb érte el a labdát. A 14. percben nagyszerű adogatás előzte meg a KSC vezetőgólját. Csík kapásból Koóshoz továb­bított, aki egyből Molnárhoz perdített. A csatár egy lépés után a bal sarokba lőtt. 1:0. Állandóan a Miskolc térfelén pattogott a labda. Molnár és Koós vezette a támadásokat. A 19. percben Szabó nagy erejű távoli lövése elzúgott a kapu mellett. A 20. percben Demkó 20 méteres szabadrúgása átsuhant a sorfa­lon, de Winter el­vetőd­ve kiütötte. A 27. percben az egymásra váró kecskeméti védők közt Demkó megszerezte a labdát, ám a kapu közelében álló Winterbe lőtte. A 32. percben egy gyorsan el­végzett partdobás után Tóth balról keresztbe lőtte a labdát, amely elsuhant Csík lába előtt, de a pontosan érkező Koós a kapuba vágta. 2:0. A következő percekben szinte minden támadásból gól lett. A 35. percben Oskolás elcsípett egy kapukidobást. Beadását Csík lekezelte és 5 méterről úgy vágta a hálóba, hogy a labda közben az egyik védőn is irányt változtatott. 3:0. A 37. percben Koós átjátszotta Herrt és megindult a kapu felé. Rapcsák kifutva lábbal próbált menteni, de a rúgás rövidre sike­rült. A kaputól mintegy 40 mé­terre Csík kapta és felismerve a helyzetet, egyből rálőtte. A felső sarokba tartó labdát a gólvonalra befutó Szabó csak két kézzel tudta kiütni. A megítélt 11-est Molnár a bal sarokba vágta. 4:0. A szünet után folytatódtak a kecskeméti rohamok. Az 54. perc­ben Molnár az alapvonalról be­adott és Koós 4 lépésről a léc fö­lé lőtt. Ismét Molnár futott el, de a középre adott labdáról le­maradtak a társak. Az 57. perc­ben Molnár fejese a kapufára pattant. A 70. percben Molnár a fél­pálya közelében elcsípett egy át­adást.­­ A bal oldalon az alapvonalig futott, majd befelé kanyarodva Koós lábára tette a labdát, aki nem hibázott. 5:0. A 73. percben Csík a lesre ját­szó védők közül hirtelen kiugor­­va kapura tört. A kifutó Rapcsákkal ütközött, de a labda Molnárhoz pattant, aki a hálóba vágta. 6:0. A gól után Rapcsák megsérült és kiállt, s Piber edző Molnárt is lecserélte. A kecskeméti támadá­sok lelassultak, ,de még így is a KSC játszott fölényben. Oskolás kapufát lőtt, majd a 88. percben Krisztián cselezett a bal oldalon. Lövése lepattant a lesen álló Demkóhoz, aki 6 méterről a jobb sarokba nyomta. 6:1. A mérkőzés­ legnagyobb részé­ben a megfiatalított kecskeméti csapat nyomasztó fölényben ját­szott. A miskolciaknak ezen a vasárnapon csak alárendelt sze­rep jutott. A KSC-ből Diószegi, Botka, Szabó, Koós és Molnár egészen jól játszott, de Oskolásra, Csíkra és Tóthra sem lehet panasz. Az MVSC-ből Rapcsák, Lukács, Molnár és Demkó tűnt ki. Szabó Zoltán AZ nb I. b­allAsa Eger—BKV Előre 1:0 Volán SC—Szekszárd 2:0 Várpalota—Szolnoki MTE 4:0 Szombathely—Dunaújváros 4:1 Dorog—Oroszlány 2:0 MÁV DAC (Győr)—Bp. Spartacus 3:0 Koós László volt a kecs­keméti csa­pat egyik legjobbja. 1.Haladás 3116 110 5 60-29 42 2.Dorog 3116 7 8 52-99 39 3.M. DAC 3116 9 7 38-26 39 4.D­­ újv. 31114 7 10 42-33 35 5.B.-csaba 3114 7 10 39-96 35 6.Szolnok ■*311­16 2 10 48-38 34 7.Kecskemét 3113 7 14 51-37 33 8.Várpalota 3114 4 13 37-36 33 9.Pénzügyőr 3110 10 l­l 34-36 30 10.Oroszlány 31 9 11 11 36-38 29 111.Szekszárd 31 9 11 11 37-45 29 112.MÁ­VAG 31 9 10 12 43-95 28 13.Eger 31 8 11 12 32-41 27 14.DVSC 319 9 13 27-38 27 115.Bp. Sp. 319 9 13 45-57 27 116.Volán 31 10 5 16 39-52 25 17.Előre 31 7 10 14 23-43 24 18.MVSC 317 9 15 25-48 23 Békéscsabai MÁV—Kecskeméti TE 2:1 (1:1) Békéscsaba, 300 néző, vezette: Megyeri. KTE: Varga—Tormási, Gyor­sa, Szabó—Dobó, Kovács — Má­­nyoki, Porbanda, Franckó, Bán­­hidi, Balatoni. Edző: Varga Bé­la. A 6. percben Balatoni Franc­­kót szöktette, aki óriási helyzet­ben a kapus kezébe lőtte a lab­dát. A 10. percben Balatoni jó beadásáról maradtak le a belső csatárok. A 20. percben Mányo­­ki több védőt is átjászott, lövé­se azonban kapu mellé szállt. A 31. percben Balatoni jó beadá­sát Bánhidi hibázta el. A 33. percben az igen jól játszó Ba­latoni szép cselekkel ment el, beadását Porhanda fejelte kö­zelről a hálóba. 0:1. A 35. perc­ben Bánhidi ugratta ki Franc­kó­t, aki jó helyzetben alig lőtt mellé. A 43. percben a menteni akaró Szabó lábáról védhetetle­­nül vágódott a labda felső sarokba. (öngól) 1:1,a jobb A második félidő első negyed­Kiskunlacháza, 300 néző, ve­zette: Hadarics. Mezőfi SE: Magó: — Kiss B., Zsíros, Janovics — Fábián, Meg­­­gyesi — Tóth (Zubornyák), An­­geli, Kurucsai, Filvó, Bódis. Ed­ző: Krivy Ottó. Kisméretű földes pályán került sor a mérkőzésre. Az első ne­gyedóra a rutinos, NB I-et meg­járt játékosokkal felálló hazai csapat támadásaival telt el. A 25. percben Bódis, a 34. percben pedig Kurucsai előtt volt gól­helyzet, de mindketten hibáztak. A második félidőben ismét a hazai csapat kezdeményezett töb­bet. A Mezőfi SE önfeláldozóan órája csapkodó mezőnyjátékot hozott. A 60. percben Balatoni hibázott jó helyzetben, majd Porhanda lövése alig ment kapu fölé. A 66. percben a szögletek­hez rendre­ felfutó magas ter­metű jobbhátvéd — Jakab — 5 méterről fejelt a hálóba. 2:1. A hátralevő játékidőben a KTE egykapura játszott. A 83. perc­ben Balatoni beadása után tá­madt tömörülés a kapu előtt és a gólba tartó labdát a közép­hátvéd a gólvonalról fejelte ki.­­A 86. percben Porhanda felső sarokba tartó lövését bravúro­san védte a kapus. A 90. perc­ben Porhanda kétszer is elhúz­ta a labdát a kapus mellett, aki a jobb oldali 5-ös sarkánál kéz­zel megfogta a csatár lábát. A vitathatatlan 11-est Megyeri já­tékvezető nem adta meg, sőt a jelzett hosszabbítást sem tartot­ta be és lefújta a mérkőzést. Jók: Tormási, Kovács, Balatoni. Ifjúsági eredmény: 8:1 a KTE javára­ védekezett. A kecskeméti csapat szórványos ellentámadásokkal kí­sérletezett. A 78. percben Angeli, két perccel később Kurucsai, majd a 81. percben Bódis ha­gyott ki gólhelyzetet. A 84. perc­ben egyméteres lesen kapta a labdát, Zsoldoshoz gurította, aki­nek a jól eltalált lövése Magó kezét érintve vágódott az alsó sarokba. 1:0. A 87. percben Meggyesi remek labdáját Kuru­csai elé ütötte a kapus. A csatár két lépésről a védőkhöz gurított. A játék képe alapján döntetlent érdemelt volna a Mezőfi SE. Jók: Janovics, Meggyesi, Magó, Fá­bián. Fekete Ferenc ÉGSZÖV MEDOSZ—Mezőfi SE 1:0 (0:0) 1973. június 5.PETŐFI NÉPE • 7 »Fekete« vasárnap a labdarúgó NB III-ban Kiskőrösi Petőfi Spartacus—Bem SE 4:3 (3:2) Kecskeméti Fémmunkás—Békéscsabai Agyagipar 4:0 (2:0) Cegléd, 200 néző. Vezette: Ka­­csányi. Kiskőrös: Ba — Paplanos, Szlovák II., Tamás -as Czár (Izsák), Balogh (Szlovák I.) — Bartek, Korozmán, Farkas, Po­­lereczki, Pecznyik. Edző: Szlan­­ka János. A kiskőrösiek számára rosszul kezdődött. Az 1. percben Sza­kács 16 méterről hatalmas gólt lőtt. 0:1. A 20. percben Bartek ugrott ki és egyenlített. 1:1. Ez­után több gyors, korszerű táma­dást vezetett a kiskőrösi csapat. A 30. percben Farkas a kapust is kicselezte és úgy lőtt a háló­ba. 2:1. A 35. percben Farkas újabb gólt szerzett. 3:1. A két­gólos vezetés könnyelművé tette a védőket és a 40. percben Sza­kács kiugrott és a kiinduló Ba fölött emelt a kapuba. 3:2. A i szünet után a Bem SE rohamo­zott. A gyors Szakácsot nem tudták tartani és 2 méterről egyenlített. 3:3. Ezután nagy harc indult meg a győztes gó­lért. Mindkét csapat sokat tá­madott, végül a szerencse a kis­kőrösiek mellé állt. A 65. perc­ben Polareczki mintegy 30 mé­terről küldött nagy lövést. A ka­pus elvetődött, ám a labda egy fűcsomón felpattant és a fekvő kapus fölött a felső lécről a hálóba vágódott. 4:3. A 89. perc­ben Ba a felső sarokból ütötte ki Szakács lövését. A kiskőrösi csapat nagyon lelkesen és , jól játszott. Az utol­só öt mérkőzésen 8 pontot sze­reztek. Jók: Tamás, Farkas, Po­lareczki, illetve Szakács, Biácsi Sándor Városi pálya, 150 néző. Vezet­te: Mihályi.­­K. Fémmunkás: Bende III. — Palincsár, Magó, Bakó — Kislő­­rincz, Nagy M. (Füri) — Mezei, (Földi), Bakos, Csillag, Bende II., Kállai II. Edző: Mikus Mihály. A 3. percben Palincsár csak nehezen mentett szögletre Karádi elől. A 8. percben Rétlaki lövése alig ment mellé. A 10. perctől a Fémmunkás átvette a játék irányítását. A 13. percben Bende II. pontos beadását Csillag a há­lóba fejelte. 1:0. A 16. percben Karádi közelről lőtt a kapu mel­lé. A 19. percben Csillag 6 mé­terről lőtt fölé. A 34. percben is­mét Bende II. futott el a jobb­szélen. Beadását Csillag futtából küldte a kapuba. 2:0. Magnezit—Bajai Vasas MTE 4: Bp. Gergely u. 100 néző. Ve­zette: Zólyomi. Bajai Vasas MTE: Majzlinger — Fodor, Laki, Márity, Viszmeg — Bartalov, Rónai — Kovács (Andruskó), Kemény, Pálmai II. (Herceg), Pálmai I. Edző: Cson­gor János. Az első félidőben egykapura játszott az MTK. A 16. percben Pálmai II. ugrott ki a lest rek­lamáló védők közül. Már az ötö­sön belül járt, amikor cselezni próbált és elcsúszott. A máso­dik félidőben az 55. percben el­dőlt­ a mérkőzés sorsa. Egy 30 A szünet után a 65. percben Laczó kapott sárga lapot bukta­tásért. A 66. percben Majoros felvágta Kállai II-t a 16-oson be­lül. A 11-est Bende II. értékesí­tette. 3:0. A 70. percben 18 mé­teres szabadrúgást szögletre men­tettek a védők. A 89. percben a 16-oson balüli kezezésért ismét 11-eshez jutott a Fémmunkás. Ezt is Bende II. lőtte a hálóba, 4:0. A 90. percben Seregi hatal­mas lövését Bende III. ujjheg­­­gyel tolta szögletre. A Fémmunkás úgy látszik ké­sőn hajrázik, mert ezzel a játék­kal aligha­ jutot volna a kiesés sorsára. Jók: Bakó, Kislőrincz, Csillag, Bende II., Bakos, illetve: Burza, Kuti, Rétlaki. 1(0:0) méterről küldött lövést Majz­linger elnézett és a labda a sa­rokba gurult. 1:0. Az 57. perc­ben Pálmai II. 5 méterről ki­várt és becsúszva szerelték. A 61. percben Laki hibázott, mert lepattant róla a labda és közel­ről Banka lőtt gólt. 2:0. Az MTK feladta. A 65. percben Pichli a kiinduló Majzlinger lá­ba között pöckölte a hálóba. 3:0. A 75. percben Laki 11-est vétett Ranka értékesített. 4:0. A 86. percben Kemény szögletét Márity a hálóba fejelte. Jók: Márity, Bartalov, Rónai. Borsodi József Dunaújvárosi Építők—Jánoshalma 1:0 (1:0) Jánoshalma, 1300 néző. Ve­zette : Gecse. Jánoshalma: Csernák — Fad­­di, Maráczi, Ságodi, Szécsi — Mizser, Ádám, Fenyvesi IV. — Csermák (Kovács), Pásztor, Fenyvesi III. (Németh). Edző: Mrazek Tibor. Az első komoly helyzet az 5. percben adódott. Ádám lövését szépen védte Horváth. A 11. percben Pásztor kapáslövését védte a kapus, majd Nagy E. fe­jesét Csernák hárította. Egyre jobban átvette a játék irányítását a Dunaújváros. Nagy E. és Földi sorra indította a gyors csatáro­kat. A 35. percben Nagy E. tá­voli lövését Csernák megfogta. A 41. percben szöglet után rö­viden szabadított fel a védelem és Nagy E. hanyatt vetődve lát­ványos gólt lőtt. A labda a ka­pufáról vágódott a hálóba. 1:0. A fordulás után is a Dunaúj­város volt a kezdeményező. Sá­godi mentett a kitörő Patai elől A 71. percben Tar lövését Cser­nák fölé öklözte. A 86. percben Tar játszotta át a védelmet, de mellé gurított. Jók: Ságodi, Mi­zser,­­Szécsi illetve: Nagy E. Földi, Molnár. Madarász Ferenc Tiszaföldvári Tsz SK—Kiskunfélegyházi Vasas 3:2 (1:1) Tiszaföldvár, 400 néző, vezette: Pólyák. Kisházi Vasas: Gulyás — Ivá­­nyi, Sahin, Szegő (Faragó), Gö­rög — Varga, Veréb (Farkas) — Kókai, Gerber, Karsai, Rigó. Ed­ző: Lantos János. A szél által támogatott tisza­földvári csapat kezdett jobban, de a Vasas védelme jól zárt. A 28. percben Varga—Rigó vollt a labda útja, majd Kókaihoz ke­rült, aki nehéz szögből, mintegy 5 méterről szerzett vezetést a Vasasnak. 0:1. A 43. percben Mol­nár 16 méteres szabadrúgása a rosszul felálló kiskunfélegyházi sorfal mellett vágódott a sarok­ba. 1 :1. A 46. percben Rigó Gerberhez játszott, aki 16 méterről nagy gólt rúgott. 1:2. Az 54. percben Molnár és Szegő összecsapott. A játékvezető — meglepetésre — 11-est ítélt a Vasas ellen, ame­lyet Molnár értékesített. 2:2. A 65. percben Gulyásról kipattant egy lövés, a rálőtt labda a kapu­fáról Makayhoz került, ki 10 mé­terről megszerezte­­ a vezetést a tiszaföldváriaknak. 3:2". Ifjúsági eredmény: 4:0 a Kis­kunfélegyházi Vasas javára. Pálfi József Ez történt az NB I-ben Ötödször is bajnok az Újpesti Dózsa A labdarúgó NB I. 28. for­dulójában az­­ Újpesti Dózsa a Tatabányán kivívott dötetlennel megszerezte a bajnoki cím el­nyeréséhez szükséges pontot és ezzel — sorrendben ötödször — lett bajnok. A helyezésekért és a kiesés elkerüléséért még vál­tozatlanul nagy a küzdelem, s még nem dőlt el semmi. Ferencváros—Csepel 1:0 (1:0) Csepel, 10 000 néző. Vezette:­­ Szkokén. Az FTC nagyon jól, a Csepel durván játszott. Szkokén játék­vezető nagyon kiengedte a mér­kőzést. Góllövő: Muha. Salgótarján—SZEOL 5:0 (1:0) Salgótarján, 5000 néző. Vezet­te: Müncz. A SZEOL az első félidőben jól védekezett, de az első gól után kénytelen volt kitámadni és ekkor már az SBTC ellenáll­hatatlan volt. Góllövők: Kovács 2, Kajdi, Pozsár, Básti. Videoton—MTK 3:2 (2:1) Hungária körút, 3000 néző. Vezette: Bircsák. Izgalmas, színvonalas mérkő­zés volt.­­Az MTK játszott me­­zőnyfölényben, ,de a Videoton gyors ellentámadásai eredmé­nyesebbek voltak. Góllövők: Szalmássy, Kovács, Karsai, il­letve Borsó (az egyiket 11-es­­ből). Diósgyőr—Komló 1:0 (1:0) Diósgyőr, 4000 néző. Vezette: Csernefalvy. A kiesési rangadó óriási küz­delmet hozott. Megérdemeltért nyert a DVTK. Góllövő: Kiss. Bp. Honvéd—Rába ETO 6:1 (1:0) Kispest, 3000 néző. Vezette: Mohácsi. Az ügyesen játszó Honvéd „kiütötte” a Rába ETO-t. GÓL­lövőL.V .­Kozma­ 4, Kocsis 2. óSAíilil) <1 „ *­ ti. Dózsa—Tatabánya 1:1 (0:0) Tatabánya, 5000 néző. Vezet­te: Vincze dr. A Tatabánya jól védekezett, Szabó révén többször is veszé­­­lyeztette a Dózsa kapuját. Az új­­pestiek tv vezetőgól után kissé kényelmesen játszottak. Góllö­vők: Fazekas, illetve Kőműves. Vasas—VM Egyetértés 3:0 (1:0) Fáy utca, 5000 néző. Vezette: Szilvási. A Vasas nem igyekezett, csak az utolsó 10 percben len­­­dültek bele. Góllövők: Kovács F. 2, Váradi. Pécsi MSC—ZTE 3:3 (1:1) Pécs, 8000 néző. Vezette: Petri. Nagy­­ harcban a pécsiek há­romszor szereztek vezetést és a ZTE háromszor egyenlített. Gól­lövők: Zombori, Máté, Tüske, il­letve Szabó 2, Kocsis I. az nb I. Allása 1. u. Dózsa 28203 5 77-19 43 2. Vasas 2816 7 5 51-29 39 3. FTC 28166 6 52-29 38 4. Honvéd 281210 6 57-32 34 5. Videoton 2813 5 10 41-38 31 6. ZTE 28126 10 37-36 30 7. Csepel 28812 8 41-36 28 8. ETO 2813 2 13 44-49 28 9. MTK 28810 10 35-44 26 10. SBTC 289 6 13 39-43 24 11. Tatabánya 288 7 13 25-36 23 12. SZEOL 28610 12 29-49 22 13. Egyetértés 287 8 13 26-46 22 14. Pécs 28 5 11 12 24-41 21 15. DVTK 28 510 13 19-46 20 16. Komló 285 9 14 24-48 19 RÖPLABDA Kecskeméti SC—TFSE 3:1 (12, 12, -16, 6) NB I. férfi: Kecskemét, 200 néző. Vezette: Pécsi. KSC: Szekeres, Domokos, Ko­csis — Szeghalmi, Hegedűs Z., Németh. Csere: Tirpák, Hebling, Kelemen, Pápai, Konyári, Szabó. Edző: Dunszt Ferenc. A mérkőzés végig nagyon küzdelmes volt. A KSC nagyobb ütőerővel tűnt ki, a TFSE-nek a mezőnymunkája volt nagysze­rű. A 3. játszmában a KSC 13:10-ről vesztett. Végeredmény­ben a KSC értékes győzelmet aratott a csoportban már 3.­­he­lyen végzett főiskolások ellen. Jók: Kocsis, Szeghalmi, Szabó.