Petőfi Népe, 1975. május (30. évfolyam, 101-126. szám)

1975-05-14 / 111. szám

1 SPORT - SPORT , ‘­­ 1 < > .• Ma: FTC-Dinamo Kijev KEK-döntő Bázelben A Ferencváros labdarúgócsapa­ta hétfőn 17 játékossal elutazott Bázelbe. Érdekesség, hogy Bá­lint is a csapattal tartott. Az FTC válogatott játékosa ugyan — a Crvena Zvezda elleni mér­kőzésen történt kiállítása miatt — nem szerepelhet a döntőn, de a csapat vezetői mégis úgy ítél­ték meg, hogy Bálint jelenléte jó hatással lehet a csapat tagjai­ra, s a kiállítását sem tartotta senki jogosnak. Az elutazás előtt Dalnoki Jenő edző közölte a tervezett össze­állítást is. Ez valószínűleg következő lesz: Géczi — Martos, a Rab, Onhausz (esetleg Takács vagy Ebedli, ez még nem végle­ges), Juhász, Nyilasi, Mucha, Pusztai, Máté, Magyar. Az ellenfél, a Dinamo Kijev csapata már vasárnap Svájcba repült. A létszám ott is teljes, s nekik is van egy eltiltott játé­kosuk Veremejev személyében. A mérkőzést egyébként skót játékvezetői hármas vezeti, élén Robert Holley Davidsonnal. Ré­gi, tapasztalt, nagy nemzetközi rutinnal rendelkező bíró, akiről ismert, hogy először jelölve volt tavaly a VB-döntő levezetésére, s csak az utolsó pillanatban küldték helyette — ki tudja miért? — az angol Taylort. Davidson akkor megsértődött és hazautazott, később azonban — sportemberhez méltóan —— to­vábbra is játékvezető maradt. Szerdán este tehát Davidson fújja a sípot Bázelben. Sz. Z. • Davidson skót játékvezető ve­zeti az FTC—Dinamo Kijev KEK-döntőt. Országos döntőbe jutottak A Kecskeméti Katona József Gimnázium fia és a Kecskeméti Közgazdasági Szakközépiskola leány röplabdacsapata a közep­es elődöntő mérkőzések megnye­rése után bejutott a június 15— 20 között Kecskeméten tartandó országos középiskolás döntőbe. Az elődöntő mérkőzések során a fiúk a mezőkövesdi gimnázium csapatát, a lányok pedig gyomai ellenfelüket győzték le. A középiskolás bajnokság so­rán ezúttal első alkalommal ju­tott női csapatunk országos dön­tőbe. A fiúk szereplése pedig már hagyományszámba megy. — Nagyon komolyan készü­lünk az országos döntőre — mondta Dunszt Ferenc, a fiú­csapat testnevelő tanára. — Heti öt alkalommal tartunk foglalko­zást. Nem titkoljuk, itthon sze­retnénk tartani a bajnoki címet. , — A csapat tagjai az NB II-es Építőkben szerepelnek — mondta Dunszt István, a közgazdasági szakközépiskola testnevelője. — A bajnokságban való szereplés jó biztosítéka a felkészülésnek. Az esélyeket illetően csak an­­­nyit: minden tőlünk telhetőt megteszünk. -Xá-isXiolom I siloléylsl k>h * -na iöisiav-iiqjlínajl-ioiomziá .-ti . TEKE BKV Előre—Kecskeméti MÁV 5:3 (2306—2263) NB I. női: Kecskemét: BKV Előre: Kővári 409, Csala 385, Burányi 397, Hávelné 389, Szabó 359, Peténé 367. K. MÁV: Tóth K. 387, Rimaszécsi 349, Túri 404, Lajos £. 364, Vancsainé 373, Nagyné 386. Újabb hazai vereséggel végződött az NB I-es találkozó. Az Ifjúsági EB-ről hazatért két válogatott versenyző kö­zepes teljesítménye is közrejátszott abban, hogy most sem sikerült pon­tot szerezni. Az NB I. tavaszi fordu­lója ezzel befejeződött. A kecskeméti együttes­ fontos feladata, hogy a szü­net alatt felkészítse fiataljait a jobb helytállásra. Salgótarjáni Üveg—KSC 6:2 (2487—2415) NB II. férfi. Salgótarján. Salgótarján: Dávid 413, Laczi 407, Bozó 390, Jakus 440, Jakus L. 427, Ga­­rádi 410. KSC: Kisis 409, Dorogi 405, Faragó, 11.392, Gyebrovszki 394, Faragó I. 430, Orbán 385. Az utolsó három dobó biztosította a győzelmet a salgótarjáni csapatnak. MEGYEI BAJNOKSÁG ZTM Vasas B—KTE B. 7:1 (2463—2231) KSC B—K. Építők­ 7:1 (2569—2337) KTE C—K. MÁV C. ZIM Vasas B—KSC B. 6:2 (2190—2049) 2:6 (2382—2537) A megyei ifjúsági egyéni tekebajnokság végeredménye NŐK: M. V Tuti Edit (K. MÁV) 404. 2. Török (K. MÁV) 340. 3. Rimóczi S. (K. MÁV) 335. 4. Szőke J. (K. MÁV) 335. 5. Kasza I. (K. MÁV) 299, 6. Horváth A. (K.­ MÁV) 280. FÉRFIAK 1. Szabó József (K. MÁV) 400, 2. Nagy K. (KT­E) .788. 3. Kiss J. (KTE) 385. 4. Váradi (KSC) 377. 5. Kecskés (KTE) 357. 6. Kiss J. (KTE) 352. Kosárlabda MNK Pénteken, szombaton és vasár­nap Kecskeméten, a Városi sport­csarnokban rendezik a kosárlab­da MNK női elődöntőit. A részt vevő négy csapat az MTK-VM­SK, a DVTK, a Szegedi Tanárképző és a KSC. Valamennyi NB I-es csapat. Mindkét csoportban győztek az éllovasok ÉSZAKI CSOPORT Kisházi Vasutas sK— Kiskunmajsa 2:0 (0:0) Kisháza, 150 néző, vezette: Nagyczirok. A szünetig jól védekezett a Kiskunmajsa. A második fél­idő első 8 percében a két jobb­oldali támadás után, előbb Kra­­tofil beguntását­ Érsi helyezte a hálóba. 1:0. Majd Palási beíve­lését Kratofil fejelte a kapuba. 2:0. Halász (Kkmajsa) a 75. perc­ben kiállítva. Jók: Kratofil, Ezsi, Vidéki, illetve Kerpics, Czifrik. Ifjúsági eredmény: 3:0 a Va­sutas SK javára. Szánk—Lajosmizse 0:0 Szánk, 150 néző, vezette: Ma­­teisz. Mindkét csapat igen jó játékot mutatott, sok gólhelyzet maradt kihasználatlanul. Ifjúsági eredmény: 1:1. Helvécia— Hetényegyháza 1:0 (1:0) Helvécia, 150 néző, vezette: Kávai. Kemény, nagy iramú mérkőzést vívott a két csapat egymással. A kétízben megismételt bünte­tőt, harmadízben a kapus ki­védte. 3. percben Királyt (Hel­vécia) agyrázkódással a kórházba szállították. Góllövő: Seres. Jók: Horváth (a mezőny legjobbja), Dénes, illetve Káplár és Pólyák. Ifjúsági eredmény: 6:0 Hetény­­egyháza javára. Tiszakécske— Tiszaalpár 3:1 (2:1) Tiszakécske, 600 néző, vezette: Kávai. A Tisza-parti rangadót biz­tosan nyerte meg a tiszakécskei csapat. Góllövők: Boros 2, Józsa, illetve Palásti. Jók: Boros (a mezőny legjobbja), Józsa, Varga, Sánta, Seres, illetve Novák, Al­­mási, Száraz. Ifjúsági eredmény: 1:1. Kecskeméti MÁV— Kerekegyháza 6:1 (4:0) Kecskemét MÁV-pálya, 150 né­ző, vezette: Illés. A minden csapatrészében jobb hazai csapat ilyen arányban is megérdemelten győzött. Góllö­vők: Tormási 4, Szabó, Pongrácz, illetve Borbély. Jók: Tormási (a mezőny legjobbja), Pongrácz, illetve Gogolák,Kovács, Ifjúsági eredmény: 8:1 Kecs­keméti MÁV javára. Műszaki Főiskola—Kecel 3:0 (1:0) MFSC-pálya, 200 néző, vezette: Csonka. Kósházi Vörös Csillag Tsz SE— Csengőd 3:2 (2:1) Részletes tudósítást nem kap­tunk. DÉLI CSOPORT Katymár—Bácsbokod 3:1 (3:0) Katymár, 300 néző, vezette: Böbék. Végig nagy iramú mérkőzést vívott a két csapat. A 10. perc­ben Ispanovics 25 méterről rú­gott nagy góljával szerezte meg a vezetést. A 42. percben újra Ispanovics ért el gólt, 2:0. A 44. percben Páli 3:0-ra növelte az előnyt. Szünet után kiegyensú­lyozott lett a játék, s a 67. perc­ben Havasi góljával szépített a vendégcsapat. Jók: Ispanovics (a mezőny legjobbja), Czilarics, il­letve Havasi, Bátyity. Ifjúsági eredmény: 5:0 Bács­bokod javára. Gara—Csávoly 1:0 (0:0) Gara, 300 néző, vezette: De­meter. Nagy küzdelem után nyertek a hazaiak a jól védekező csávolyi csapat ellen. Góllövő: Zombor­­csevics. Jók: Kubatovics, Zom­­borcsevics, illetve Szekulity. Forgó. Ifjúsági eredmény: 1:0 Gara javára. Kiskunhalasi MÁV— Honvéd Kinizsi SE 1:1 (0:1) Kkhalas, 100 néző, vezető: Ka­rácsonyi. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a Kinizsi­ állt közelebb győzelemhez. Góllövők: Melczer,­­ illetve Pocsai, Rusznyák. Jók: Antal, Becse, Kancsár, Sótonyi,illetve Csordás, Kunbaja—Solt 2:0 (1:0) Kunbaja, 150 néző, vezette: id. Molnár. Közepes színvonalú, heves küz­delem, a helyi csapat végig irá­nyította a játékot. Megérdemelt, biztos győzelmet aratott. Góllö­vők: Hajdú, ördögh. Jók: Hof­­ner (a mezőny legjobbja), Lati­nyák II., Hajdú, Ács, illetve Vitek, Peczurka. Ifjúsági eredmény 3:2 Solt ja­vára. Császártöltés—Mélykút 2:1 (OK)) Császártöltés, 200 néző, vezet­te: Baán. A császártöltési csapat egész mérkőzésen nagy fölényben ját­szott, de a csatáraik­­ a legjobb gólhelyzeteket is kihagyták. Gól­lövők: Lakner 2, illetve Molnár. Jók: Lakner, Szeicz II., Györgye, illetve Molnár. Ifjúsági eredmény: 3:1 Mély­kút javára. Madaras—Dávod 3:1 (0:0)­ Dávod, 500 néző, vezette: Mar­tinez. Végig madarasi fölény, szünet után 9 perc alatt három gólt értek el a gyenge napot kifogó dávodiak ellen. Góllövők: Ju­hász, Varga, Fila, illetve Valkai I. (limesből). Jók: Kormány, Varga, Fülöp, illetve Valkai 1. Ifjúsági eredmény: 6:3 Madaras javára. Miske—Dunavecse 1:0 (1:0) Dunavecse, 150 néző, vezette: Vén. Régen érezte a csapat a győ­zelem kellemes ízét. A csapat most is vereséget szenvedett. Góllövő: Csörgő II. Jók: Csörgő I., Kovács, illetve Botlik. Ifjúsági eredmény: 3:2 Duna­vecse javára. Szamuely SE— Dunapataj 4:1 (3:0) Kalocsa, 300 néző, vezette: S. Juhász. Szamuely SE végig nagy fö­lényben játszott, ilyen arányban is megérdemelten győztek. Gól­­lövők: Dinnyés 2, Vékony, Gé­mes, illetve Ócskai. Jók: Din­­­nyés, Tóth, Gémes, illetve Zsi­­dók, Ócskai. Ifjúsági eredmény: 1:0 Sza­muely SE javára. A MEGYEI II OSZTÁLYÚ r­a on a pfrík­t-R­A.TVOKSAG ALLAS A DÉLI CSOPORT ÉSZAKI CSOPORT I. K. MÁV 2. MFSC 3. Kkfh. Vasutas 4. Lajosmizse 5. Tiszaalpár 6. Tiszakécske 7. Kkfh. V. Cs. 8. Hetényegyháza 9. Kecel 10. Helvécia II. Kerekegyháza 12. Szánk 13. Kiskunmajsa 14. Csengőd*­ 21 15 3 3 53-19 33 21 13 5 3 40-17 31 21 13 3 4 52-29 29 21 11 5 5 44-26 27 21 7 10 4 39-31 24 21 9 5 7 49-36 23 21 10 2 9 34-32 22 21 9 2 10 32-35 20 21 6 6 9 43-43 18 21 6 6 9 35-41 18 21 7 3 11 45-48 17 21 5 6 10 29-53 16 21 3 6 12 24-45 12 21 1­2 18 13-83 — Megjegyzés: A **-gal jelzett csapat­tól négy büntetőpont levonva. 1. Gara 2. Császártöltés 3. Katymár 4. Madaras 5. Dávod 6. Szamuely SE 7. Solt 8. Kunbaja 9. Bácst­pkod 10. Kinizsi SE 11. Dunapataj 12. Kkh. MÁV 13. Miske 14. Csávoly 15. Mélykút 16. Dunavecse 23 211 1 72-21 43 23 154 4 59-28 34 23 116 6 34-22 28 23 124 7 54-43 28 23 115 7 41-28 27 239 6 8 46135 24 239 5 9 37-35 23 238 7 8 31-33 23 238 6 9 41-42 22 239 3 11 37-39 21 239 2 12 42-51 20 236 5 12 24-46 17 236 4 13 38-62 16 235 5 13 25-40 15 234 6 13 24-52 14 234 6 13 24-57 14 1975. május 14. • PETŐFI NÉPE • 7 Tornászsikerek Budapesten SAKK Ismét felfelé ível a kiskunha­lasi tornasport. A Kiskunhalasi AC versenyzői sikeresen szere­peltek Budapesten. Szombaton és vasárnap rendezték meg az évfolyamos seregszemleversenyt, ahol az egyes korosztályok leg­jobbjai küzdöttek a helyezésekért. Rendkívül magas színvonalú volt a vetélkedő. Már a legkisebb tornászoktól is remek gyakorla­tokat láthattunk. Az 1963-as évfolyam mezőnyé­be kiskunhalasi tornász nem ju­tott be. Az 1962-es születésűek csoportjában Csótitól jó szerep­lést vártak. Sajnos a korlátgya­korlatát alaposan elrontotta (6:2- re) s így az érmekért folyó küz­delembe nem szólhatott bele. A 61-eseknél Martinov és Dom­ján indulhatott, de nekik még nem sikerült előre kerülni. Végül az 1960-as évfolyam ver­senye hozta meg az első nagy sikert. Itt Paprika Jenő ezüstérmet szerzett, s ez különösen értékes, mert éppen ez az évfolyam szá­mít a legerősebbnek. Az 1959- esek közt sem volt halasi ver­senyző. Az 1958-as születésűek csoportjában Mózer Ferenc lett negyedik. A két érmes helyezés 8 pon­tot jelentett, s így a vidéki egyesületek közt a KAC máso­dik, az országos rangsorban pe­dig a Bp. Spartacus és a Duna­újváros, a KSI és az FTC után, az V. Dózsával azonos pont­számmal lett 5. A KAC torna­­szakosztálya. VÍZILABDA Sikeres rajt az OB II. B-ben Vasárnap megkezdődött a küz­delem a bajnoki pontokért a ví­zilabda-bajnokságban. A Kecs­keméti SC csapata az első mér­kőzését itthon játszotta a Ceglédi VSE ellen. Kecskeméti SC—Ceglédi VSE­­ 8:2 (1:0, 3:0, 1:1, 3:1) OB II. B-s mérkőzés, Kecske­mét, 100 néző. Vezette: Juhász. KSC: Baán — Rozgonyi, Fi­lep, Végh, Nagysolymosi, Bíró, Jenei. Csere: Várkonyi, Forgács, Berkes. Edző: Mészáros János. Ceglédi VSE: Sárközi — Vá­mosi, Pálinkás, Papp, Beck, Pá­­kozdi, Ungvári. Csere: Kisfalu­­di, Soós, Komáromi, Vámosi II. Az első negyedben ideges volt a hangulat. Mindkét csapat so­kat hibázott. Végre Bíró dobott gólt akcióból. 1:0. A végén Je­nes hagyott ki egy nagy helyze­tet. A második negyedben felja­vult a KSC. Sokat úsztak a kecs­keméti játékosok. Az első két nagy „ziccert” ugyan Jenes el­hibázta de utána Filep szép ak­cióból dobott gólt. 2:0. Ezután emberelőnybe került a KSC és Bíró mindjárt ki is használta. 3:0. A negyedik gólt Rozgonyi lőtte hatalmas távoli bombalö­véssel. 4:0. A harmadik negyedben kissé könnyelműsködütt a kecskeméti csapat és ez. jhia­|3M .4­ méterest,­, hozott a ceglédieknek, amit azonban Papp a kapufára lőtt. Ezután emberelőnyből mégis Papp dobott gólt. 4:1. Néhány perc múlva ismét remek KSC­akcióból Végh önzetlenül tette a labdát a még tisztább helyzet­ben levő Jenes kezére, aki egy­ből vágta ,a kapuba. 5:1. A negyedik negyedben újabb KSC akciógóllal kezdődött. Roz­­gonyi—Nagysolymosi—Rozgonyi volt a labda útja és a vissza­kapott labdát Rozgonyi védhetet­­lenül vágta a hálóba. 6:1. Ismét néhány hiba és két ka­pufa következett, majd Bíró szin­te a víz alól csavarta a kapuba a labdát. 7:1. A ceglédiek szépí­tettek ezután Papp góljával. 7:2. Az utolsó percben 4 métereshez jutott a KSC, amit Várkonyi lőtt a hálóba. 8:2. A KSC minden tekintetben felülmúlta a ceglédieket. A leg­szembetűnőbb különbség a két csapat közt az úszásban volt. Beck Mihály, a Ceglédi VSE vízilabda-szakosztályának veze­tője mondta a mérkőzés után. „ Nem felejtettünk el úszni, csak sajnos jelenleg nincs uszo­dánk. A nagymedencénk több helyen megrepedt és most javít­ják. Hetek óta nem tudunk ko­moly edzést tartani. Ezért is cse­réltük fel a pályaválasztói jogot. A vereség, és a gyenge játékunk így érthetőbb. A KSC most igen erős csapat, és jogos váromá­nyosa a bajnokságnak. A KSC valóban jó csapat most, de véleményünk szerint a muta­­tottnál r­­éig 'jobbak ’is'^d ját­szani. Ai­j szép ugyanis elég sok volt a hiba. A csúcsforma tehát még messze van, de így is láttunk néhány jó teljesítményt. Rozgonyi, Filep, Végh és Jenei is jól játszott. A Petőfi Népe TOTÓ-tanácsadója Utolsó forduló az olasz A-osztályban A totó 20. heti, május 18-i szelvé­nyén a szokásos elosztásban szeredel­nek a csapatok. Ezen a héten búcsú­zunk az olasz A-osztálytól, mert vé­get ért az 1974/75. évi bajnokság. Eb­ből az osztályból a szelvényre került négy mérkőzés (Cagliari—Torino, In­ter—Róma, Terviana—Milan, Varese— Napoli) azért érdemel különös figyel­met, mert valószínű, hogy csak most fog eldőlni a második és a harmadik hely sorsa. Az NB II-es együttesek közül a Dorogra és a Kaposvárra ju­tott nehezebb mérkőzés az Ózd, illet­­vet a FOSPED otthonában, de a Vár­palota—MÁV DAC és a Szekszárd— Dunaújváros összecsapás is jónak ígérkezik. Az NB II. négy találkozója szintén érdekesnek és küzdelmesnek látszik, főleg az első helyért küzdő csapatok idegenbeni szereplése miatt: Kazincbarcika—Nagybátony, Hajdú Vasas—DMTE az Északkeleti, míg a Délkeleti csoportból a Cegléd—Kecs­keméti SC mérkőzés. Az olasz B-osz­­tály mérkőzései nagyjából hasonlóak a magyar csapatok érdekeivel. Már ami a feljutást illeti. Itt is az esélyes együttesek utaznak vidékre. (Spal— Catanzaro, Foggia—Como) és a pót­­mérkőzéseken a kijelöltek vívnak ádáz harcot a bentmaradásért. (Arez­zo—Brescia, Parma—Atalanta). Tippjeink: 1. Cagliari—Torino. Olasz A-osztály. A hazai együttes egész évben mérsé­kelten szerepelt és nehezen harcolta ki a bentmaradást. A Torino az el­múlt fordulóban a hazai pályán vesz­tett és így elbúcsúzott a harmadik helytől. Nyugodtan várhatják egymás elleni mérkőzésüket. Tippünk: x. 2. Internazionale—As. Roma. Olasz A-osztály. A végére az Inter is játék­ba lendült, de ez csak a középmezőny megtartására elegendő. A római együt­tesnek a harmadik hely megtartása a célja, amelyet egy döntetlennel is el­érhet. Tippünk: x: 1. 3. Temana—Milan. Olasz A-osztály. A Temana legénysége te elbúcsúzott az A-osztálytól és a jobb Mi lan ellen nyugodtan léphetnek pályára. Nem hinnénk, hogy győzelemmel fejezné be első osztályú szereplését a hazai együttes. Tippünk: 2. X. 4. Varese—Napoli, Olasz A-osztály. A Varese kiesése már hetekkel ezelőtt véglegessé vált, de jelen esetben ké­pesnek tartjuk őket még a győzelem­re is­, az idegenben gyengén szereplő Napoli elleni. Tippünk: 1. x. 5 Ózdi Kohász—Dorogi AC. NB II. Az ózdiaknak nem sok reményük van a bentmaradáshoz, de még hét fordu­lóval a bajnoki zárás előtt sok min­den lehetséges. A Dorog még harcol a második helyért, váltakozó siker­rel. Pontosztozkodást várunk. Tippünk: x. 6. FŐSPED Szállítók—Kaposvári Rá­kóczi, NB II. A Rákóczi szolgáltatta az elmúlt forduló legnagyobb meglepeté­sét, azzal, hogy hazai pályán vesztett a kiesés elöl menekülő Kossuth KFSE legénységétől. Most idegenben lénye­gesen nehezebb feladatot kell megol­­daniok, a szintén kiesőjelölt Szállítók otthonában. Tippünk: X: 1. 7. Várpalotai Bányász—MÁV DAC. NB I. Az utóbbi időben a győri együt­tes gyengén szerepel, és eredményei alapján Várpalotán sem reményked­het a jobb helytállásban. A veszélyes hazai csatárok könnyen meglephetik a MÁV DAC védelmét. Tippünk: 1. 8. Szekszárdi Dózsa—Dunaújvárosi Kohász, NB II A javuló Kohász az el­múlt vasárnap megfosztotta tavaszi veretlenségétől a Debreceni VSC csa­patát, a Dózsa viszont nehezen nyert hazai pályán a Budafok ellen. A két nyertes összecsapásán a pillanatnyi forma döntő lehet. Tippünk: x: 1. 9. Kazincbarcikai Vegyész—Nagybá­­tonyi Bányász. NB III. Északkeleti csoport. A Bányász súlyos vereségé­vel­, melyet a DMTE együttesétől ka­pott, elvesztette első helyét is. Most ismét idegenben játszik — egy jó csa­pat ellen — és talán végleg kiesik az első helyért folyó harcból, ha újra vereséget szenved. Tippünk: x. 10. Hajdú Vasas—Debreceni MTE. NB III. Északkeleti csoport. A DMTE sze­retné megtartani első helyét, melyet hosszú küzdelem után sikerült elnyer­nie. A hazaiak is remekül hajráznak, így nagy harcra van kilátás. Téglá­son, érzésünk szerint vendéggyőze­lemmel. Tippünk: 2, x. 11. Salgótarjáni KSE—Gyöngyösi Spartacus. NB I­. Északkeleti csoport. A két együttes mintha a végére egy kicsit elfáradt volna, amit az elmúlt vasárnapi eredményeik­re igazolnak. A legvalószínűbbnek a döntetlen lát­szik, de a hazai környezet nagy előnyt jelen­t. Tippünk: X: 1. 12. Ceglédi VSE—Kecskeméti SC. NB I. Délkeleti csoport. A Cegléd közel került a veszélyes zónához és számukra minden megszerzett pont­nak nagy a értéke. A KSC nagy har­cot vív az első helyért, de úgy gondol­juk, hogy már későn „kapcsoltak” rá. Tippünk: x, 2. 13. Spal—Catanzaro. Olasz B-osztály. A hazai együttes a jobb helyezésért, a vendég Catanzaro legénysége a fel­jutásért küzd. Az elmúlt fordulóban mindketten gyengén szerepeltek, a Spal vesztett idegenben, a Catanzaro erejéből pedig csak döntetlen futotta hazai pályán a Taranto ellen. Három­­ esélyes találkozó, némi hazai fölén­­­nyel. Tippünk: 1, x. +1 mérkőzés, 14. Foggia—Como. Olasz B-osztály. Itt is feljutásért küzdenek a vendégek, a középmezőnyhöz tartozó Foggia ott­honában. Szintén háromesélyes mér­kőzés, kiegyenlített erőviszonyokkal. Tippünk: x. 1. A további mérkőzésekre tippjeink: 1. 1. D. I. Súlyos vereség a fővárosban xm. ker. Petőfi— Kecskeméti Építők 10,5:3,5 Az országos csapatbajnokság IV. fordulójában szorongással készült Kecskeméti Építők ellenfele a XIII. a ker. Petőfi ellen. A fővárosiak eddig minden mérkőzésüket megnyerték, s a kecskemétiek szálláshiány miatt csak vasárnap utaztak a mérkőzés színhelyére. Ez idegesítette a szakve­zetőket és versenyzőket egyaránt. A részletes eredmények: Pásztor—Lovass 1:0, Petri—Csala 0,5:0,5, Lajos—Ábel 0,5:0,5, Szlovák- Borsos 0,5:0,5, Masonyi—Miklós 0:1, Légmán—Szabó, 1:0, Velenyák—Kocziba 1:0, Szabó—Hajagos 0,5:0,5, Harmatos­ —Tarnóy 1:0, Borda—Molnár 1:0, Ruip —ifj. Polgár 1:0, Szirti—Gyarmati 0,5:0,5, Czáh László—Lévai 1:0, dr. Vajda—Czeglédi 1:0. Az ellenfél egy jól felkészített, a mérkőzésre jól ráhangolt csapat volt, szinte gyenge pont nélkül. A legjobb összeállításban játszva a kecskeméti 10:4 arányú vereség visszavágására összpontosítottak. A kecskemétiek utolsó felkészülésü­ket terem hiányában nem tudták meg­tartani. Fizikailag fáradt, ideges csa­pat benyomását keltették. Jó álláso­kat rontottak vesztésre, míg vesztett állásokat nem tudtak megfordítani. Ismét bebizonyosodott, hogy szük­séges már előző este a mérkőzés szín­helyén lenni. Ott este a taktikai érte­kezletet megtartani, mert erre vasár­nap reggel már nincs mód. A csapat vége nagyon meggyengült, a beépített fiatalok még nem érettek az OB. II. éles küzdelmeire. A biztos pontszerzők is gyengébben szerepel­nek, mert igen magas táblákon kény­telenek játszani. A csapat a közelmúlt két súlyos ve­resége ellenére is együtt van. A ver­senyzők vasárnapról vasárnapra vala­mennyien rendelkezésre állnak. Nehezíti a helyzetet a szakosztály­vezetés teljes hiánya. A csapat edző­je lát el minden iminisztrációs és intézői tevékenységet is, ami eredmé­nyessége rovására megy. Az előbbre­­lépés fontos feltétele ennek rövid időn belüli megoldása. A forduló további eredményei: Vasas—Vasútépítők 8,5:5,5, Veszprém —Ganz Villany 3,5:9,5, Alföldi Olajbá­nyász-Vasas Izzó 5:8 (1), Dunaújvá­rosi Kohász—BKV Előre 2,5:11,5, Tata­bánya—Videoton 6:7 (1), Győri MÁV­­DAC—Zalaegerszegi Építők mérkőzés elmaradt. Az OB­ II. Nyugati csoport állása A Kecskeméti Építők csapata V. hó 25-én az utolsó tavaszi fordulóban Kecskemét­en, otthonában fogadja­­ a­­ középmezőny végén tanyázó Szölóöki Alföldi Olajbányász csapatát, nos Reméljük, sikerül a szakvezetésnek összeráznia az együttest, s feledtetni a nagyarányú vereséget, a kisiklást. Megyei csapatbajnokság IV. forduló: Kiskunfélegyházi Műanyag- Kalocsai VTSK 5:6 (1) Pallos L—Szántó értékelendő, Bak­­sai—Ruppáner 1:0, Vass—Kiss 1:0, Farkas K—dr. Németh 0:1, Pallos J— Bükkös 0,5:0,5, Mészáros—Erdős 1:0, Buri—­Tőzsér 0:1, Buri G—Czibulka 0:1, Farkas Zs.—Kóródi 0:1. Dudás Virágh 0:1, Rácz—Földesi 1:0, Kukucs­­ka—Illés 0,5:0,5. Kecskeméti MFSC—Madaras­ Tsz SK 7,5:4,5 Gal bá O­—Rajnai 1:0, Botta—Pilcsák 0:1, Hegedűs—Lajdi 0,5:0,5, Kadlicskó —Molnár 1:0, Dósai—Rasztik 1:0, Csil­­lag—Pöthe 0,5:0,5, Szabó—Onódi 0,5:0.5. Sziráki—Boríts 0:1, Keresztes- Nagy—Barta 0:1, Méhesi—Szendrei 1:0, Kiss—Ábrahám 1:0, Deli—Gieszinger 1:0. Kecskeméti Építők H— Jánoshalmi Spartacus 7.5:4,5 Hajagos—Kurucsainé 0:1, Molnár Z —Török 1:0, ifj. Polgár—Ignatovics 0:1, Komoróczki I—Kriván 1:0, Czeg­lédi—Bagi 1:0, Pólyák—Kurucsai 0,5:0,5, Donkó—Bányai 1:0. Centgráf— Juhász 0,5:0,5, Lénárt­­—Magyar 1:0, Kemény—Zámbó 1:0, Horváth—Tóth 0,5:0,5, Madi—Illés 0:1. Kecskeméti Tipográfia- Bajai Spartacus 8,5:3,5 Nagy érdeklődés mellett került sor Kecskeméten az Aranyhomok Szálló különtermében a megyei rangadóra. Mindkét csapat igyekezett legjobb összeállításában felvenni a küzdelmet. Ez a helyi nyomdászoknak sikerült jobban. Csapatuk egységesebb, fiata­labb átlagéletkorú, de mégis rutino­sabb játékot produkált. Több ros­­­szabbul álló játszmát sikerült a ma­guk javára fordítaniuk és így fölé­­nyes győzelmet aratni a belső bajok­kal küzdő bajaiak ellen. Körösi I—Fekete 0,5:0,5, Körösi II— Pestalits 1:0, Zsíros—Kormányos 1:0, Balogh—Harsányi 1:0, Soós—Borsodi 0, 5:0,5, Horváth—Nyirati 0,5:0,5, Somo­­di—dr. Sásdi 0,5:0,5, Mészáros—Nagy- Szabó 1:0, Kökény—Koltai 0,5:0,5, Ga­­raguly—Schön 0:1, Krizsány—György 1:0, Tóth—Varga 1:0. A bajnokság állása Gímes György 1. Bp. Vasas 7 6 — 1 63,5 2. XIII. ker. 7 7-------.60 3. BKV Előre 7 3 1 3 54 4. Bp. Vasútépítők 7 3 1 3 52 5. Vasas Izzó 7 4 1 2 51,5 (1) 6. Kecsk. Építők 7 4 1 2 50 ,7. Ganz Villany 7 2 3 2 48,5 8. Tatabányai Bá. 7 2 1 4 46,5 (1) 9. Alföldi Olaj­ 7 2 2 3 45,5 (1) 10. Veszprémi Volán 7 2 1 4 45 11. Videoton 7 1 2 4 42,5 (1) 12. D­ újvárosi K. 7 2 1 4 40 13. Győri MÁV-DAC 6 1 1 4 38 (14) 14. Zalaegersz. Építők 6—2 (14) 1. K. Építők n. 4 3 — 1 27,5:20,5 6 2. K. Tipográfia 3 3 ------- 23,5:12.5 6 3. K. MFSC 3 2 1 — 23,5:12,5 5 4. Madarasi Tsz SK 3 2 — 1 22,5:13,5 4 5. Bálái Sp. 4 — 2 2 20:28 2 6. Kalocsai VTSK 2 1- 11 1:13 2 7. K. Spartacus 3—12 15:21 1 8. Jánosh. Sp. 4 — 13 14,5:33.5 1 9. Kósházi Műa. 2— 1 110,5:13,5 1 A bajnokság állása a továbbjutás szempontjából: 1. K. MFSC 3 2 1 — 23,5:12,5 5 2. Madarasi Tsz SK 3 2 — 1 22,5:13,5 4 3. K. Tipográfia 2 2-------16,8 4 4. Bálái Sp. 3—2 115,5:20,5 2 5. Kalocsai VTSK 11-------7,5 2 6. K. Spartacus 3—12 15:2­­1 7. Kkf.házi Műa. 2—1 110,5:13,5 1 8. Jánosh. Sp. 3 — 1 2 10:26 A jelenlegi helyzet szerint az elsősé­­­get ezzel az osztályozón való részvétel jogát elreláthatóan a kecskeméti csa­patok egymás között döntik el ez év­ben.