Petőfi Népe, 1975. július (30. évfolyam, 152-178. szám)

1975-07-29 / 176. szám

SPORT - SPORT NYÁRI TOTÓ KUPA-MÉRKŐZÉSEK Kupát nyert a Jánoshalma Jánoshalma—Április 4. Vasas 2:1 (1:1) Jánoshalma, 1500 néző. Vezet­te: Nyári. Jánoshalma: Csernák — Faddi, Németh, Fenyvesi IV., Maráczi, Angeli, Szabó, Csermák (Bucsi), Burányi, Horváth (Ádám­fenyvesi III. Edző: Gacs Tibor.II.­. Április 4. Vasas: Pintér — Dorkó, Mihalkó, Benkő, Czudar, Gyovai, Him, Csík, Aspirány,­­Mátrai, Deák. Edző: Mezi József. A 2. percben Fenyvesi III. be­adásából Csermák az oldalhálóba lőtt. A 8. percben szabadrúgás­hoz jutott a Jánoshalma. Maráczi a 16-osra emelte, Szabó lekezelte, és néhány lépés után a­ kifutó kapus mellett a bal sarokba gu­rította. 1:0. A H. percben Fenyvesi III. beadását a kapus elcsípte Cser­mák elől, majd Angeli egyedül tört kapura és mellé lőtt. A 17. percben Mátrai kicselezte­ az egész jánoshalmi védelmet, majd a kifutó Csernák mellett is el­gurította a labdát, de a lövés mellé ment. A 20. percben Aspi­rány elvette a labdát Maráczitól, de lövését Csernák hárította. A Honvéd Mezőfi SE—ÉPGÉP 5: Kecskemét,­ Szolnoki úti pálya, 300 néző. Vezette: Tóth L. Mezőfi SE: Tóth (Horváth) — Szabóvik, Gubacsi, Illés, Szabó, Kovács, Nagy, Szeregnyi, Ra­dics (Patyi), Némedi, (őrző), Nagyhegy­esi, Edző: Krivy Ottó. BPGÉP: Janczer (Várkonyi) — faragó (Bleicher II.), Kovács, Dénes, Veres, Klejta, Postás (Finszter), Gál, Tóth, Bleicher I., Oláh. Edző: Dombóvári József. A 3. percben Nagyhegyesi szögletét Kovács fejlte ki a kapu­­ előteréből A 11. percben Nagy­hegyesi küldte a kapu mellé a labdát bár szabad volt az út gólvonalig. A 18. percben szög­ü­let után a labda kipattant a ka­rutól mintegy 25 méterre álló Nagyhoz aki egyből rálőtte, és a labda a bal kapufáról a hálóba ,csapódott. 1:0. Alig telt el egy perc, amikor Nagy, szinte ugyan,­arról a helyről ismét megcéloz­ta a kaput, s most is a bal olda­li kapufát találta el, de a­ labda kifelé pattant, és a berohanó Né­medi 6 méterről a hálóba he­lyezte. 2:0. A 27. percben Szerényi küldött nagy lövést a kapura, de Faragó mentett. A Mezőfi SE mezőny­fölényben játszott és a pálya közepén Nagy és Szerényi reme­kül szervezték a játékot. Az ifjabb gól a félidő utolsó percé­ben született. Nagy átadására Kovács és Veres jutott, s szinte egyszerre nyúltak a labdához. Szegedi Dózsa—Kecskeméti SC RSC: Seres I. — Kecskés, Ko­­­­máromi (Szegezdi), Herbály, Ku­­rucsai, Seres II. (Majer), Gulyás, Kókai, Drahos, Bohács, Vági. Edző: Bányai Nándor. Jó iramban indult a játék és a KSC vezetett néhány támadást. A 14. percben Pálfi II. góljá­val 1:0 arányban vezetett a Sze­gedi Dózsa, majd a második gólt Héger dr. szerezte, igen nagy kapushibából. 2:0. A 44. percben, nem sokkal a félidő befejezése előtt Drahos átadását Bohács lőtte a hálóba. 2:1. A második félidőben a KSC nagyon vissza­esett, s rövid 10 perc alatt há­rom gólt lőtt a Dózsa. Ebből az egyiket Ökrös, mintegy 35 mé­terről, majd Pikó és Nyári nö­velte az eredményt, végül a csereként beállt Kozma használ-23. percben Him húzott el a jobb oldalon. Élesen lőtt a kapu elé, és a jókor érkező Aspirány a hálóba pattintotta a labdát, 1:1. Szabó, majd a másik oldalon Csík lőtt mellé, majd Mátrai gurította az oldalhálóba. A 42. percben Horváth ugrott ki. Cser­mák vette át tőle a labdát, és közelről fölé emelte. A fordulás után Angeli próbál­kozott lövéssel, a másik­­ oldalon Mátrai kapáslövését Csernák há­rította. Az 54. percben Szabó egyedül húzott kapura, de ki­sodródott. A 76. percben Szabó szabadrúgását védte a kapus. A 77. percben Fenyvesi III. kisod­ródva, az elmozduló kapus mel­lett a hálóba bombázott. 2:1. A 84. percben Mátrai Csernák mellett is elhúzott, végül mellé gurított. A mérkőzés változatos játékot hozott. A jobb támadó­sora révén megérdemelten győ­zött a Jánoshalma. Jók: Fenyvesi IV., Angeli, Maráczi, Burányi, illetve Mihalkó, Mátrai, Deák. Madarász Ferenc :0 (3:0) amely a meglepett kapus fölött a hálóba hullott. 3:0. A szünet után két gyors gól­lal növelte előnyét a Mezőfi SE. Az éppen beállt Finszter haza akarta adni kapusának a labdát, aki viszont kifelé indult és mel­lette a hálóba jutott. 4:0. öngól. (A beállt Finszter ekkor ért elő­ször labdához, s nem volt sok szerencséje.) Újabb három perc múlva Nagy remek labdáját Patyi fordulásból hatalmas erővel bombázta a jobb sarokba. 5:0. (Patyinak is ez volt a beállás után az első labdája.) Továbbra is a Mezőfi SE ját­szott nagy fölényben, de a góllö­vést már­ nem erőltették túlságo­san. Közben az ÉPGÉP is ve­zetett néhány támadást. Bleicher 1. lövését Tóth szögletre ütötte. A 73. percben Patyi lövése az egyik védőről szögletre pattant, a kapus már verve volt. A pedig 84. percben szögletre ívelt az ÉP­GÉP. Horváth bravúros öklözés­­sel hárított. A Mezőfi SE nagy kedvvel és igen jól játszott. A védelem na­gyon biztosan állt a lábán, de a csapat legjobb része a középpá­lyás sor, amelyben Nagy és Sze­regnyi is kiemelkedően játszott, sőt nemcsak szervezték a játé­kot, hanem gólokat is lőttek. Kitűnt: Szeregnyi, Gubacsi, Illés, Nagy, Kovács, illetve Ko­vács, Dénes, Tóth. 6:1 (2:1) ta ki a kecskeméti kapus újabb hibáját. A Szegedi Dózsa igen jól ját­szott, a KSC pedig szétesően és a játékosokon fáradtság látszott. A vereség teljesen megérdemelt, bár a gólarány túlzott, s 3 gól­ban, sajnoss benne volt a kapus is. Reméljük a vasárnapi rajtig a szakvezetőknek sikerül vala­mennyire egyenesbe hozni a KSC együttesét. Jók: Pócsik, Csanádi, Vörös, illetve Drahos. NYÁRI TOTO KUPA ALLASA DÉLI CSOPORT A végeredmény 1. Jánoshalma 2. Szegedi D. 3. Mezőfi SE 4. Apr. 4. V. 5. KSC 6. BPGÉP 4—1 13-6 4—1 10-4 3—2 10-6 3 — 2 9-5 1 — 4 4-16 5-------5 4-14 — Nagyarányú győzelem Kecskeméti TE—Nagykőrösi Kinizsi 5:0 (4:0) Kecskem­ét, Városi pálya, 1000 néző. Vezette: Kávai. KTE: Pólyák — Görbe (Nagy J.), Franczkó, Gyorsa (Dóka), Komáromi, Bende, Csurka, Mányoki, Csordás, Czirágh­, Horváth. Edző:­­Máté Fe­renc. Az első félidőben sokkal jobban ját­szott a KTE, s a gyors támadásokból szép gólokat is lőttek. A második fél­időre esett az iram és a színvonal is. Góllövők: Mányoki 2, Csurka, Csor­dás, Bende. Jók: Porhanda, Gyorsa, Komáromi, Mányoki. Június­ 30-án (szerdán) délután 16 órai kezdettel a KTE a Kun Béla SE- vel játszik előkészületi mérkőzést a Széktói Stadionban. 1975. július 29. • PETü> . Ezüstérmes a magyar vízilabda-válogatott NDK—Egyesült Államok fölénnyel fejeződött be az úszó-világbajnokság Szerdán érkeznek haza a magyarok Caliban befejeződtek a II. úszó-, műugró-, műúszó-, és ví­zilabda-világbajnokság verse­nyek. Az utolsó nap utolsó dön­tése a vízilabdatornán születtet, amelyben az oimpiai bajnok szovjet együttes 5:4 (1:1, 2:1, 2:1, 0:1) arányban legyőzte a világbaj­­­noki címet védő és Európa-baj­­nok magyar együttest. Ezzel a szovjet csapaté lett az arany­érem, a magyaroké az ezüst. A magyar válogatott, amely­nek a döntetlen is elég lett vol­­na­ az elsőséghez, rendkívül ide­gesen, sok hibával játszott, né­hány tagja teljesen csődöt mon­dott. A hírügynökségek jelenté­se szerint a Szovjetunió megér­demelte a győzelmet, és egyben a világbajnoki címet, mert az egész tornán a legjobb teljesít­ményt nyújtotta. A négyes döntő másik mérkő­zésén Kuba 4:3 (2:1, 0:1, 1:1,1:0) arányban legyőzte Olaszorszá­got, de utóbbiak óvást jelentet­tek be, mert mint kiderült, mérkőzést hét másodperccel ha­a­marább fújták le. A versenybí­róság helyt adott az óvásnak, a mérkőzést a szovjet—magyar döntő után újrajátszották, Olaszország a 4:4 (2:2, 1:1, 1:0, s 0:1) arányú döntetlennel meg­szerezte a bronzérmet, Kuba a negyedik lett. Kialakultak a további helye­zések is: Románia 4:2-re győzött Hollandia ellen, az NSZK 8:7-re az Egyesült Államok ellen, s így ez a két csapat került az 5., il­letve a 6. helyre, s a négyes döntő résztvevőivel automatiku­san jogot nyert a jövő évi olim­pián való indulásra, amelyen viszont a mostani 16 helyett már csak 12 csapat vesz részt. Karl Morgenstern a DPA tu­dósítója a vízilabdatornáról megállapítja, hogy gyenge volt. Rendkívül sok játékvezetői hi­ba, tévedés történt, nem hiá­nyoztak a botrányos jelenetek sem. A torna első napján a szovjet—amerikai mérkőzésen igen kemény összecsapások, ki­állítások voltak, ezt követte a jugoszlávok doppingügye és olasz—Kuba-találkozó után pe­dig a tengerentúliak vereségük visszaminősítése, a megismételt hatása alatt elvesztették fejüket az úszóstadionban... A tudósító még megállapítja: helyes, hogy csökkentik az olimpián és a vi­lágbajnokságon részt vevő csa­patok számát, mert a mostani mezőnyben elég sok volt a gyen­ge együttes. — A négyes döntő végeredménye: 1. Szovjetunió 3 2 1 — 18-12 5 2. Magyarország 3 2—1 17-14 4 3. Olaszország 3—12 11-18 1 4. Kuba 3—12 11-18 1 * A világbajnokság végső sor­rendje: 1. Szovjetunió, 2. Magyaror­szág, 3. Olaszország, 4. Kuba, 5. Románia, 6. NSZK. Esélyesek győzelmével, világ­rekordok nélkül, mindössze egy Európa-csúccsal fejeződött be az úszók egyhetes világbajnoki versengése. Az izgalmak azon­ban így sem maradtak el, mert a helyezésekért minden szám­ban nagy harcot vívtak. 100 m női gyors: Világbajnok: Kornélia Ender (NDK), 56.50, 2. Babashoff (Egyesült Államok) 57.81, 3. E. Brigitha (Hollandia) 58.20. 100 m gyors: Világbajnok: Andy Coan (Egyesült Államok) 51.25, 2. Bure (Szovjetunió) 51.32, Euró­­pa-csúcs (régi: 51.30, Buree), 3. J. Montgomery (Egyesült Álla­mok) 51.44. 800 m női gyors: Világbajnok: Jenny Turrall (Ausztrália) 8:44.75, 2. H. Green­wood Egyesült Államok) 8:48.88, 3. S. Babashoff (Egyesült Álla­mok) 8:53.22.­­4x100 m férfi gyorsváltó: Világbajnok: Egyesült­­ok 3:49, 2. NSZK 3:51.85, Álla­m. Nagy-Britannia 3:52.80. A világbajnokság összesített éremtáblázata és az úszás, mű­ugrás, műúszás és vízilabda 37 versenyszámával. Végleges, hogy a legközelebbi világbajnokságot 1978. augusztus 21—29. között Nyugat-Berlinben rendezik meg. A magyar sportküldöttség szerdán este érkezik haza Cali­­ból, de nem teljes létszámmal. Hargitay András és Verrasztó Zoltán világbajnok, Széchy Ta­más edző kíséretében eleget tesznek az úszószövetsége Egyesült Államok meghívásának. A két magyar aranyérmes Los Angelesben egy versenyen vesz részt, nemzetközi­ek egy héttel később jönnek haza, míg Széchy edző útközben Svájcban megtekinti az ifjúsági Európa­­bajnokságot. Gyarmati edző a vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya Kolumbiából Brazí­liába utazik, ahol két hónapot tölt el, a brazil csapat edzéseit irányítja. 1. Egyesült Államok arany ezüst bronz 16 119 2. NDK 117 6 3. Magyarország3 1 — 4. Szovjetunió2 5 4 5. Nagy-Britannia2 1 5 6. NSZK1 2 1 7. Ausztrália1 2 — 8. Olaszország1 1 2 9. Kanada— 4 2 10. Hollandia— 2 3 11. Japán— 1 3 12—13. Mexikó— — 1 14. Svédország— — 1 A gyors játék bemutatója volt Bp. Honvéd—MTK-VM­SK 4:0 (2:0) Bajnokok Tornája, Kecskemét, 3000 néző. Vezette: Somlai. Bp. Honvéd: Gujdár (Rabcsák) — Kelemen, Páncsics (Kocsis I.), Szűcs, Lukács — Pál, Kocsis L., Pintér­­.'-r? , Fehérvári,"“ Krimkia. Weimper. Edző:­ Lakat Károly dr. MTK—VM: Bicskei — Török, Csetényi, Csorna (Pólyák), Nyí­rő — Kovács B., Siklósi (Szigeti), Borsó — Takács, Koritár (Szu­­romi), Kunszt. Edző: Kovács Imre. A Honvéd vezette az első tá­madást, de a 3. percben már az MTK-VM csatárai előtt nyílt nagy lehetőség. Takács a tisztán kiugró Koritár elé csúsztatta a labdát, s a csatárt Páncsics há­táról benyúlva, kissé 11-es gya­núsan választotta el a labdától. Somlai továbbot intett. A 8. percben Takács lövését fogta Gujdár, majd néhányszor Koz­ma gyors kiugrásait nehezen sze­relte az MTK-VM védelme. A 15. percben Kocsis L. csúnyán fölé rúgta a 20 méteres szabad­rúgást. A labda a kerítésen túl­ról került vissza. Pontosan ne­gyedóra múlva, szinte ugyanarról a helyről rúgta Kocsis L. a ma­­r­igneát,*^’Wosrá sorfal fölött úgy csavarta a jobb sarokba, hogy Bicskei mozdulni sem tu­dott. 1:0. A 35. percben Weimper a bal oldalon becsapta Nyírőt, majd az alapvonalról belőtte a labdát, és Kozmának csak a lábát kellett odatenni. 2:0. A félidő végéig változatos já­ték folyt, s inkább a Honvéd támadott, a második félidő ele­jén nagy lendülettel rohamoztak Kozmáék. A 47. percben Fehér­vári nagy lövését Bicskei a léc fölé nyomta. Egy perc múlva Szűcs a 16-osról lőtte meg a lab­dát, és az a kapu előterében álló Csetényi hátán csattant. Az 55. percben Kozma a bal oldalon hirtelen felgyorsított és szinte állva hagyta Csetényit, aki vi­szont utána nyúlt és elkaszálta. 11-es. Kocsis a jobb sarokba rúg­ta, Bicskei beleütött, de nem tu­dott menteni. 3:0. A 66. percben láttuk a mérkőzés egyik legszebb jelenetét. Lukács balról ívelt be, Weimper megtoldotta, majd Kozma hanyatt vetődve lőtte kapura, s alig ment a léc fölé. A 68. percben Weimper balról befelé cselezve átjátszotta Cse­tényit, majd a kifutó Bicskei melett lőtt. A labda a vetődő kapuson felpattanva a hálóba hullott. 4:0. A mérkőzés végéig a Honvéd támadott és az MTK-VM csak védekezett. A Honvéd jól, gyorsan, kor­szerűen játszott, az MTK-VM pedig nem tudott velük lépést tartani. Szinte hihetetlen, hogy két NB I-es csapat játékosai­nak futógyorsasága, és állóké­pessége közt ilyen nagy a kü­lönbség. Jók: Szűcs, Pál, Kocsis L., Weimper, illetve Csetényi, Ko­vács B., Borsó.­ ­ A negyedik Honvéd-gól. Weimper labdája Bicskei kapuson felpat­tanva jutott a hálóba (Tóth Sándor felvételei.) • A 11-est megelőző pillanat. Csetényi buktatja Kozmát. MAI MŰ­SOR TELEVÍZIÓ 20.05: A filmkomédia diadalútja. Amerikai film. 21.20: Családi kör. Halló szüni­dő. A szülők, nevelők irodalmi és zenei maga­zinja. 22.25: TV-híradó 3. 2. Műsor. 20.00: ZENÉS NY­ÁPI ESTÉK. (Színes) Ránki: Pomádé király új ruhája.­­Zenés komédia (Ism.) 21.20: TV-híradó 2. 21.40: Ismerős arc. Magyarul beszélő szovjet film. KOSSUTH 8.20: Behár György: Boleró. 8.26: Harsan a kürtszót 9.01: Gluck: Herkules és Héb menyegzője. Operaszere­nád. 10.05: Emberke kalandjai. Erich Kästner regénye rádióra alkalmazva — VI. 10.25: Éneklő Ifjúság Székesfe­hérvárott. 10.40: Világhírű zongoraművé­szek felvételeiből. 11.07: Reymont: Parasztok. Foly­tatásos rádiójáték. V. rész. 12.35: Melódiakoktél. 13.41: Törvénykönyv. 13.56: A milétoszi hajós. II. rész. Hegedűs Géza regénye rá­dióra alkalmazva. 15.10: A Kaposvári Fegyveres­­erők Klubja pol-beat együttesének műsorából. 15.17: Verbunkosok, katonadalok. 15.39: József Attila műhelyei. 16.00: A világgazdaság hírei. 16.05: Régi híres énekesek műso­rából. 16.30: Fel vagy le? 16.40: Musicalekből. 17.05: Népdalok. Az MRT gyer­mekkórusa énekel, vezé­nyel: Csányi László, Keszt­helyi Pál furulyázik. 17.23: Tánczene Prágából. 17.51: Van új a Nap alatt. 18.06: Bemutatjuk új felvételein­­ket. 18.30: A Szabó család. 19.25: Népzenei Magazin. 20.05: Ördögfiúk, Tadeusz No­wak regénye rádióra al­kalmazva. 21.11: ÚJ lemezeinkből. 22.30: Beszéljünk Liszt Ferenc­ről. 23.02: Paletta. Raszul Aza azer­bajdzsán költő versei. 23.17: Tánczene. Karda Beáta, Máté Péter és a Gemini együttes felvételeiből 17.18 17.25 17.55 18.40 18.45 18.10: 19.15 19.30 20.00 Hírek. Óvodások filmműsora. 1. Álommanó segít (Színes) NDK bábfilm. 2. A kék kasa (Színes). Lengyel bábfilm. Nyugalmunk érdekében. 1. Derült égből... Ri­­portfilm. 2. Amíg az or­vos megérkezik... Reklámműsor. Játék a betűkkel. MOKÉP-reklám. : Esti mese. (Színes) : TV-híradó. : Idősebbek la elkezdhetik. Tévétéma. PETŐFI 8.05: 9.03: 9.50 ío.op. 12.03: 13.03: 13.35: 14.00: 18.10 18.40: 20.28: 21.17: 22.02: Szimfonikus zene. Nótacsokor. Kritikusok fóruma. Zenés műsor Üdülőknek. Rossini. A sevillai borbély. Részletek az operából. Yehudi Menuhin és Wil­helm Kempff Beethoven felvételeiből. Az európai széppróza klasszikusai — XXIII. rész Kettőtől hatig... Lőcse és Eperjes között. A MÁV szimfonikus zene­kar hangversenye Radnai György sanzoneat­­je a 6-os stúdióban. Megjelenés előtt. Hangversenynaptárr 22.17: Népdalok. 22.40: A hanglemezbolt könnyű­zenei újdonságai. 23.15: XX. századi fúvós kama­razene. 23.42: Barokk kórusmuzsika. 3. MŰSOR 18.10: Az Olasz Rádió kamarakó­rusának hangversenye 19.14: Magyar Irodalmi Arckép­­csarnok. 21.58: Az 1974. évi Baden Baden-i Dzsessztalálkozó 19.46: Külföldi tudósoké a szó. 20.01: Magyar zeneszerzők. 20.39: Tánczene. 20.58: A Juilliard vonósnégyes Schumann felvételeiből. 22.00: A hangjáték történetéből. A folyó varázsa. Josef To­man hangjátéka. Ma kezdődik az országos vidéki ifjúsági atlétikai bajnokság Kecskeméten a Széktói Sta­dionban, mintegy 650 fiatal at­léta részvételével ma, kedden délután kezdődik az 1975. évi or­szágos vidéki pályabajnokság.ifjúsági­ atlétikai A verseny ünnepélyes megnyi­tására 12.30-kor kerül sor, majd ezt követően 13 órakor, a fiúknál három (1956—57—58), a lányok­nál két (1957—1958) korosztály­ban megkezdődik­ a verseny. A keddi számok időrendje: 13.00 rúdugrás 1956—57—38. 100 m síkfutás férfi 58, súly férfi 56, távolugrás női 58.­ 13.10 100 m férfi 57, gerely­női 57. 13.20 100 m férfi 56, ie. futa­mok. 13.30 100 m női 57 ie. futam. 13.40 100 m női 58 ie. futam. 14.00 100 m férfi döntő 58, súly­­lökés férfi 57. 14.10 100 m férfi 57, döntő: 14.15 100 m férfi 56, döntő: 14.20 gerely női 58. 14.30 100 m női 57, döntő, 14.35 női 58, döntő: 14.50 110 gát férfi 58 ie. futam. 15.00 súly férfi 58 110 gát férfi 57 ie. futam, távolugrás női 57. 15.15 110 gát férfi 56 ie. futam, gerely férfi 56. 15.40 110 gát férfi 58, döntő: 15.50 110 gát férfi 57, döntő: 16.00 110 gát férfi 56, döntő: 16.10 400 m női 57, időfutam, távolugrás férfi 58. 16.20 400 m női 58 időfutam, gerely férfi 57. 16.30 400 férfi 58 időfutam, 16.40 400 m férfi 57 időfutam, 16.50 400 m férfi 56 időfutam, 17.10 1500 m férfi 58 időfutam, távolugrás férfi 57. 17.20 1500 m férfi 57 időfutam, gerely férfi 58. 17.30 1500 m férfi 56 időfutam, 17.40 1500 m női 57 időfutam, 17.50 1500 m női 58 időfutam, 18.10 2000 m akadály férfi 58, távolugrás férfi 56, 18.25 2000 m akadály férfi 57, 18.40 2000 m akadály férfi 56. Bács-Kiskun megyei versenyzők sikerei Apajpusztán rt \ \-A* **-■-. .s­~. » »­ A ságban Kiskunsági Állami Gazda­Apajpusztán megrende­zett 8. pásztor- és lovasnapokon igen jól szerepeltek a Bács-Kis­kun megyeiek. A nemzetközi rangú lovasverseny alkalmából rendezett országos fogathajtó bajnokság második fordulójában­­ a kettős fogatok csoportjának győztese Tóth Baranyi Sándonr, a kecskeméti " Magyar—Szovjet Barátság Termelőszövetkezet női versenyzője. Akadályhajtásban négyesfogattal, mint a válogatott csapat tagja, Tóth Baranyi Sán­dor, ugyancsak a kecskeméti Magyar—Szovjet Barátság Tsz versenyzője szerezte meg az első helyet A kettes fogatok közül máso­dik hlyen végzett Sebők József, a lajosmizsei Almavirág Szakszö­vetkezet versenyzője. A négyes fogatok B. csoportjá­ban győztes: Terényi István, a lajosmizsei Almavirág Szakszö­vetkezet négyesfogat-hajtója, a versenyben harmadik helyen végzett Dani Gábor a solti Szik­ra Tsz versenyzője. A négyes fogatok A csoportjá­ban csapatversenyben első a mélykúti Alkotmány Termelőszö­vetkezet csapata, tagjai Muity Sándor és Muity Ferenc. A for­dulóban egyéni második lett Muity Sándor és harmadik Muity Ferenc. A sikeres egyéni és csa­pat szeerplés alapján az orszá­­­gos hajtóbajnokság összetett eredmény értékelése szerint bajnokságban Muity Sándor ve­­­zet 150 bajnoki pont fölénnyel. TOTÓ A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 30. heti totónye­­­­remények az illeték levonása után a következők: 13 találatos szelvény 6 darab, nye­remény : 102 172 forint. 13 plusz 1 ta­­lálatos 5 darab, a nyeremény és a jutalom együtt 147 582 forint. 12 talá­latos szelvény 217 darab, nyeremé­nyük egyenként 1883 forint. 11 talála­­tos szelvény 2851 darab, nyereményük egyenként 143 forint. 10 találatos szel­vények száma 20 885 darab,­­nyeremé­nyük egyenként 29 forint. • A közölt adatok tájékoztató jelle­gűek. (MTI) 1. Szegedi D.—KSC 1­6:1 2. Mezőfi—ÉPGÉP 1 5:0 3. Rudabánya—Ózd 2 0:0 4. ESMTK—Gyöngyös­i 5:5 5. Sütőipar—Sashalom 1 2:1 6. Növényolaj—Vác 2 0:2 7. KELTEX—Esztergomi 1 6:1 8. Mázaszászvár—Táncsics 1 3:2 9. PBTC—Siófok 2 1:2 10. Répcelak—MOTIM 1 4:0 11. Soproni T.—KOMÉP 1 8:5 12. Szív. MÁV—PVSK 2 5:0 13. Törekvés—SZVSE X 2:2 13+1 14. Alumínium—Bauxitb. 1 3:1