Petőfi Népe, 1979. december (34. évfolyam, 281-305. szám)

1979-12-11 / 289. szám

EZ TÖRTÉNT AZ NB I-BEN MTK-VM—Ferencváros 1—1 (1—0) Hungária krt., 6000 néző, ve­zette: Pádár. Góllövők: Fülöp, illetve Pogány. Sárga lap: Ádám, Major, Szo­­kolai (FTC), Turner (MTK-VM). Vasas—Salgótarján 2—0 (0—0) Fáy u., 5000 néző, vezette: Győri. Góllövők: Zombori, Kiss. Sárga lap: Juhász, Beriidán (STC). 0. Dózsa—Diósgyőr 2—1 (2—0) Diósgyőr, 10 000 néző, vezette: Lauber. Góllövők: Fazekas (11-esből), Schumann, illetve Fükő (11-esből). Sárga lap: Viczkó, Sarlós (V. Dózsa), Salamon (DVTK). Piros lap: Salamon (DVTK). Bp. Honvéd—Videoton 2—0 (0—0) Kispest, 4000 néző, vezette:­ Tompa. Góllövő: Kozma 2. Zalaegerszeg—Rába ETO 3—2 (3—1) Zalaegerszeg, 7000 néző, vezette: Nagy M. Góllövők: Soós 2, Konrád (11- esből), illetve Hannich, Szabó 0. .Sárga lap: Csonka, Onhausz (ETO), Kanász (ZTE). Békéscsaba—Pécsi MSC 2—0 (1—0) Békéscsaba, 7000 néző, vezette: Urbán. Góllövők: Tisza, Budavári. Sárga lap: Kerekes (Bes.), Brez­­niczky, Varga (PMSC). Dunaújváros—Volán 3—0 (2—0) Dunaújváros, 3000 néző, vezet­te: Kuti. Góllövők: Fajkusz 2, Kuti. Sárga lap: Tóth (Dunaújváros), Kékesi (Volán). Piros lap: Ebedli (Volán). Tatabánya—Pécsi VSK 3—1 (3—0) Pécs, 2000 néző, vezette: Palotai. Góllövők: Kovács 2, Csapó, il­letve Huber. MÁV Előre—Debrecen 1—0 (0—0) Székesfehérvár, 2000 néző, ve­zette: Tátrai. Góllövő: Bruder. Sárga lap: Lechner (MÁV Elő­re). Az NB I. állása 1.Bp. Honvéd 159 4 2 27—17 22 2.FTC 157 6 2 33—19 20 3.Vasas 157 5 3 35—24 19 4.Videoton 158 3 4 32—21 19 5.ZTE 157 4 4 24—21 18 6.Debrecen 155 6 4 21—17 16 7.Tatabánya 156 4 5 24—21 16 8.Rába ETO 158 2 6 26—28 16 9.DVTK« 7 1 7 19—17 15 10.V. Dózsa 156 3 6 32—31 15 11.MTK-Vm 155 5 5 26—25 15 12.Békéscsaba 155 5 5 22—25 15 13.PMSC 154 5 6 18—18 13 14.MÁV Előre 154 5 6 17—26 13 15.Dunaújváros 153 5 7 21—27 11 16.Volán SC 153 4 8 17—30 10 17.STC 15 17 ■ 7 15—24 9 18.PVSK 152 4 9 15—33 8 Országos serdülő és ifjúsági bajnokság SERDÜLŐK: Kecskeméti SC—Szarvasi Főisk. Sp. 0—0 Kecskemét, vezette: Szentgyörgyi. «* KSC: Peller — Szabó I., Malikovics, Balogh, Kávai, Eke, Prikkel, Sponga (Kádár), Málik, Szerencsi (Pintér), Zacskó (Szabó II.). Edző: Török Ti­bor. A kecskeméti fiatalok végig támad­ták a mérkőzést, de képtelenek vol­tak­ a kapuba találni. If­jús­ágiak : Kecskeméti SC—Szarvasi Főisk. Sp. 2—0 (0—0) Kecskemét, Vezette: Szikszai. KSC: Taub — Balla, Laczkovics, Sahin, Virág, Szabó (Csorba), Koch, Andó (Lehota), Pádár II., Varga T., Pádár I. Edző: Tóth Antal. Nagy fölényben volt a KSC csa­pata, de a sok gólhelyzetből csak kettőt sikerült értékesíteni. Góllö­vők: Koch. Varga. Jók: Koch. Var­ga. Pádár I. SPORT• SPORT • SPORT Szép győzelemmel zárta a KSC az őszi fordulót Kecskeméti SC—Szegedi Dózsa 3—0 (1—0) Kecskemét, 3500 néző. Vezette: Jaczina. KSC: Leskó — Kutasi, Elekes I (Hanyecz a 15. percben), Csordás, Elekes II. — Lakatos, Szabó, Ko­csis — Farkas, Kisznyér, Tapasz­tó (Puskás a 71. percben). Edző: Molnár Ferenc. Szegedi Dózsa: Tóth — Ződi, Bíró, Csömör, Nagy — Ladányi (Magyar a 74. percben), Kakuszi, Szabó — Pócsik (Kanász a szünet­ben), Pipicz, Szamosszegi. Edző: dr. Reményik László. Kezdés után hamar kirajzoló­dott a két csapat hadrendje. A KSC rohamozott, a Dózsa pedig kemény védekezésből próbált gyors ellentámadásokat indítani. Ketten a kecskeméti csatárok kö­zül „testőrt” is kaptak. Kisznyert 7-es számmal a hátán Kakuszi kí­sérte, s százával követte el ellene a szabálytalanságokat. Fogta, lök­te, visszarántotta, buktatta, még mielőtt a labda birtokába kerül­hetett volna. A Farkasra vigyázó Nagy „taktikája” abban különbö­zött társáétól, hogy ő időnként na­gyokat is rúgott a szélsőjébe. A 4. percben Kisznyér labdájával Farkas ugrott ki, de szorongatott helyzetben földbe rúgott. A má­sik oldalon Pócsik lőtt csúnyán a kapu mellé. A 10. percben egy gyors ellentámadás során Pipicz a jobbösszekötő helyén villám­gyorsan ugrott ki, s Elekes I. a lövés pillanatában bravúros be­csúszással szerelte. A kecskeméti védő megsérült, s bár megpróbál­kozott játékkal, a 15. percben le kellett cserélni. Közben a 14. percben Kakuszi felrúgta Kisz­nyert, majd néhány másodperc múlva Ződi terítette le Farkast. Ezt már Jaczina is megsokallta,­s Ződi sárga lapot kapott. A 18. percben Farkas kétszer is elvitte a labdát Nagy mellett, végül Bíró az oldalvonalon túlra mentett. A 20. percben Szabó ügyes átadásá­val Kisznyér kirobbant a védők­­közül, de lövését Tóth nagy bra­vúrral szögletre kanalazta. A sok szabálytalankodás a vé­gén a vezető gólban is szerepet játszott. Az előre törő Elekes II-t buktatták a kaputól mintegy 22 m-re. A szabadrúgáshoz Szabó és Kisznyér készülődött. Végül Kisz­nyér rúgta el a sorfal felett, s a jobb sarok felé csapódó labdát Tóth villámgyors vetődéssel sem tudta hárítani, mert az a kezéről a kapufára, s onnan a hálóba pat­tant. 1—0. A következő percben Pócsik „érdemelte ki” a sárga lapot, majd a 31. percben Lakatos lövésénél Tóth kapus már verve volt, ám a labda a bal kapufát súrolva az alapvonalon túlra jutott. A 33. percben Szamosszegi kapáslövése kerülte el Leskó kapuját. A 36. percben Hanyecz húzott el a bal oldalon, de a belőtt labdáját Tóth elcsípte a berobbanó Kisznyér elől. A szünet után Kutasi felfutása jelentette az első eseményt. T­agy összecsapott vele, s a szegedi já­tékos ápolásra szorult. Az 57. percben Lakatos vitte fel a labdát, s mivel nem támadták meg, a 16-osnál kiugratta Kisz­nyért, aki óriási gólhelyzetben a kifutó kapus alatt próbált lőni, de Tóth most is bravúrral mentett. A 66. percben Pipicz ügyes cse­lekkel ment át két védőn. Csor­dás szerelte, de a labda Kanász mellé küldte. A 68. percben Far­kas a bal szélen húzott el Bíró elé perdült, aki éles lövéssel a léc mellett. Lapos beadása azonban elpattant Tapasztótól. A 73. percben Puskás elrúgta a labdát a cselező Ladányi elől. Kisznyér rácsapott és elhúzott ve­le, de Bíró hátulról buktatta, s ezért ő is megkapta a sárga lapot. Egy perc múlva Farkas a jobb oldalon futott el. Beadását Puskás két védő közt is kapura fejelte, de Tóth mentett. A 80. percben Kutasi indult meg a jobb szélen. Két ütközés után is nála maradt a labda. Be­adását Tóth kiütötte, de a kaputól mintegy 20 m-re álló Farkas elé, aki egyből lőtt, s a labda egy vé­dőt érintve a jobb sarokba vágó­dott. 2—0. A 82. percben Szabó középen előreívelve ugratta ki Kisznyert. A kifutó Tóth kapus a 16-oson kívül fejjel próbált menteni. Ez még sikerült, de Nagy lyukat rú­gott, s Farkas, az eléje perdült labdát egyből, ballal a kétségbe­esetten visszafutó Tóth fölött a hálóba emelte. 3—0. A 85. percben a félpályánál Ko­csis — véletlenül — ráesett az egyik szegedi játékosra, s ezért sárga lapot kapott. Egy perc múlva Farkas kicselezte Nagyot, aki viszont hátulról teljes erejé­ből belerúgott. Jaczina azonnal kiállította. • Az idősebb, tapasztalt játékos sokból álló, ide lassabb szegedi csapat a taktikai szabálytalansá­gok özönével fékezte a KSC tá­madásait. Ez sokat elvett a játék szépségéből, s hosszú időn át a KSC nem tudott meggyőző fö­lényt kiharcolni. Az óriási aka­rással küzdő kecskeméti csapat azonban a hajrában két remek góllal biztosította be a két pontot. A szegediek a mezőnyben jól ado­gattak, s Pipicz néhányszor veszé­lyes támadást is vezetett, de iga­zi gólhelyzete a Dózsának valójá­ban egy sem akadt. A kecskeméti csapatból Leskót nem tették komolyan próbára. A védelem — Elekes I. korai sérülé­se után — sem jött zavarba. Mind Kutasi, mind pedig Elekes II. sok­szor tört előre, s a támadásokat is segítette, Csordás hátul nagy nyu­galommal és jó helyezkedésekkel hárított. A középpályán Szabót állandóan zavarták, Lakatosra vi­szont nem ügyeltek, aki élt is lehetőséggel. Elöl Kisznyárt kéz­­­­­el-lábbal fogta Kakuszt. Még így is akadt néhány helyzete, s — igaz szabadrúgásból — lőtt egy gólt is. Farkast nem tudták tartani, s a tehetetlenségét Nagy azzal te­tézte, hogy a végén még ki is ál­líttatta magát. Tapasztó nem ta­lálta helyét a bal szélen, s „kiló­gott” az együttesből, viszont Ha­­nyecz nagyon jól mutatkozott be. Hasznos tagja lehet a KSC épülő együttesének. Jaczina játékvezető igyekezett kézben tartani a mérkőzést, de a sok alattomos szabálytalanság miatt ez nem sikerült teljes mér­tékben. Szabó Zoltán NB II. Középcsoport 1. Csepel 19 15 ‘2 2 36—9 32 2. Izzó 19 11 5 3 42—24 27 3. SZEOL AK 19 10 6 3 30—16 26 4. KSC 19 7 6 6 37—23 20 5. BKV E. 19 6 8 5 28—24 20 6. Építők 19 8 4 7 28—26 20 7. Bp. Sport­ 19 8 4 7 23—28 20 8. Bem SE 19 7 5 7 25—19 19 9. D.új V. E. 19 6 7 6 24—28 1­9 10. Vác 19 5 8 6 24—20 18 11. KKFSE 19 8 2 9 27—29 18 12. Budafok 19 6 6 7 26—28 18 13­ 22. Volán 19 5 8 6 27—31 13 14. Ganz-M. 19 7 4 8 26 —30 18 15. BVSC 19 6 5 8 24—23 17 16. Szegedi D. 19 7 2 10 27—29 16 17. Dunakeszi 19 7 2 10 20—27 16 18. Pénzügyőr 19 6 3 10 24—32 15 19. Esztergom 19 3 7 9 20—34 13 20. Jánoshalma 19 4 2 13 17—55 10 A 80. percben, november 11-én, 2— 1Les állásnál félbeszakadt BVSC—Bp. Vasas Izzó mérkőzést az MLSZ fegyel­mi bizottsága a pályán elért eredmén­­nyel igazolta a BVSC javára. 22. sz. Volán—Építők SC 5—4 Bp. Spartacus—BVSC 2—1 Pénzügyőr SE—Dunaújvárosi Bp. 3—0 H. Bem J. SE—Budafok 1—1 Csepel—Váci Híradás 0—0 BKV Előre—Dunakeszi 3—1 Bp. Vasas Izzó—Esztergom 1—1 Kossuth KFSE—Ganz-MÁVAG­­ 0—1 Súlyos vereség Szegeden SZEOL AK—Jánoshalma 4—0 (2—0) Szeged, 2000 néző, vezette: dr. Botkai. SZEOL AK: Nagy I. — Hevesi, Kozma Z., Forgács, Nahóczki — Hágelmann, Hegedűs, (Hojszák), Repka — Kozma Gy., Szeghalmi, Pelyvás. Edző­: Kovács József. Jánoshalma: Csernák — Bátyai, Maráczi. Szegezdi (Nagy O.), Fenyvesi — Angeli, Faddi, Már­kus, Tápai — Horváth L., Hustti (Péter). Edző: Szegedi Oszkár. Változatos küzdelem zajlott az első húsz percben. Többnyire a hazai csapat kezdeményezett. Az első komoly gólhelyzetre azonban a 23. percig kellett várni. Ekkor Kozma Gy. jobb oldali szabadrú­gása Szeghalmihoz került, aki nyolc méterről a jobb sarokba fe­jelte a labdát. 1—0. A következő percekben több ve­szélyes ellentámadást is vezetett a JSE,­ de egyenlítés helyett újabb gólt kapott. A 43. percben Kozma Gy. ismét jobb oldalról ívelte középre a labdát, amelyet Repka szerzett meg, és 12 mé­terről a bal sarokba továbbított. 2—0. A jánoshalmi csapat a szünet után megerősítette középpályás sorát, hogy a nagyobb gólkülönb­ségű vereséget elkerülje. Közben pedig két előretolt csatárával gyors ellentámadásokkal igyeke­zett zavart kelteni az ellenfél vé­delmében. Az 53. percben végleg eldőlt a mérkőzés. Forgács jó labdával ug­ratta ki Szeghalmit, aki mintegy tíz méterről a felső sarokba lőtt. 3—0. Öt per­ccel később újabb hi­bákat vétettek a jánoshalmi vé­dők. A többek által is elhibázott labdát Kozma Gy. szerezte meg és négy méterről a bal alsó sa­rokba továbbította. 4—0. A jánoshalmi csapat elsősor­ban a nagyobb vereséget szerette volna elkerülni megerősített vé­delmével. A kirobbanó formában levő szegedi csapat azonban így is a helyzetek egész sorát dolgoz­ta ki, s ebből négyet értékesített. Jők: Kozma Gy., Forgács, Szeghalmi, illetve Angeli. MA: KOSÁRLABDA Országos Ifjúsági Kupa területi döntője (fiúk és leányok): Kecske­mét, Városi Sportcsarnok 8.30-tól. MOTORSPORT Kecskeméten a Volán SE klubhe­­­lyiségében 18 órakor Zsembery Jenő, MAMSZ tagja tart filmvetítéssel egybekötött előadást a sportág 1980. évi szabályzatáról. Játékvezetői tanfolyamok KECSKEMÉTEN A járási-városi labdarúgó-szövetség szervez január közepétől labdarúgó­­játékvezetői tanfolyamot. Jelentkezni lehet személyesen, vagy levélben következő címre: Járási Sportfelügye­­­­lőség: 3000 Kecskemét, Rákócziváros 35 a. Telefon: 11-169. BAJÁN A Járási Testnevelési és Sportfel­ügyelőség két sportágban, labdarú­gásban és kézilabdában szervez já­tékvezetői tanfolyamot a közeljövő­ben. Jelentkezés Baja, Tóth K. ut­ca 8. sz. alatti­­ Sportfelügyelőségen, vagy az 54-18-as telefonon. 1979. december 11. • PETŐFI NÉPE • 7 RÖPLABDA Reményt keltő győzelem az első mérkőzésen Kecskeméti SC— UC Montpellier 3—1 (7, —10, 9, 11) Kupagyőztesek Európa Kupája, el­ső mérkőzés, Kecs­kemét, sportcsarnok, 1500 néző, vezette: Tunckay (török), Ribizsár (magyar). Kecskeméti SC: Járosi, Kocsis, De­meter, Szabó Z., Kó­nyán, Lantos. Cse­re: Aczél-Szabó, Nusser. Edző: Bereg­szászi Szabolcs. Montpellier: Bran­denburg, Blain, Verge-Depre, Guy, Pravossoudovitch, Jaumel. Csere: Cia­­valdini. Edző: Ber­nard Johnson. Telt ház, igazi ku­pahangulat a pályára lépő fogadta patokat. A nagy csa­tát már az első percekben rányomta bélyegét a játékra. A kecskemétiek kezdtek több hibával. A franciák szerezték az első pontot. Ettől magához tért az izgalomtól kábult KSC, s a közönség lelkesítő bizta­tása mellett nagyszerű sorozattal húzott el 8—1-re. Ezt újabb „hul­lámvölgy” követte. A következ­mény 8—7 ... Aztán ismét fellán­golás, okos leütések, áttörhetetlen sáncok, siker: 15—7! Bernard Johnson: — Ej!... Ezek a kecskemétiek. Nem egészen így gondoltam... A 9-est és a 7-est célozzátok tyúklabdákkal. Ne erőből, okosan. Talán lehet­ valamit keresni... Második játszma. Micsoda játsz­ma ... A KSC pillanatok alatt 3—0-ás hátrányba került. Aztán 3— 5, 4—5. Az egyenlítés küszöbén újra felcsattan a közönség: tap­solt,­­biztatott. Hasztalan... kék-fehérek erőből a sáncba ver­­­ték a legjobb feladásokat. Semmi sem sikerült. A franciák megérez­ték a lehetőséget: az ellenfelet ak­kor kell kiütni, amikor kábult.. . (4—11, 5—11, 5—12, 9—12, 9—13, 10—13, 10—15.) Beregszászi Szabolcs: — Hát ez nem igaz!... Ilyen fontos mécs­esen, hogy lehet ilyen gyengén játszani? Nem ismerek rátok... Tessék azt játszani,­ amit egész héten gyakoroltunk, sok mozgás­sal. Kónyári: — Gyerekek, akkor most tényleg fogjuk meg! Más le­hetőség úgy sincs, nyerni kell! Harmadik játszma: Éles küzde­lem. Az első percekben még ma­­kacskodik a Montpellier: denburg szerez pontot, de Bran­Lantos, majd Kónyári révén aztán KSC jut előnyhöz. A folytatásban a megállíthatatlan volt a kecske­méti csapat (7—3, 7—5, 9—5, 9— 7, 10—7, 10—8, 13—8, 13—9, 15—9). Negyedik játszma: 1—0, 1—3 ... Elképesztő kecskeméti hibák. Az­tán sziporkázó felvillanások: 4—3, 4— 5, 5—5, és újra 6—8, majd 9— 8. Ismét rendkívül kiélezett lett a küzdelem. A franciák még két­szer egyenlítettek: 9—9, 11—9, 11—11. A következő kecskeméti pont után újra főszerephez jutott a közönség. Pontokat érő biztatás­sal segítette át a fordulóponton a kecskemétieket. S végül felkerült a táblára a végeredmény: 15—11. Beregszászi Szabolcs: — Lénye­gében az első játszmában játszot­tuk azt, amit terveztünk. A foly­tatás nem a várakozásnak megfe­lelően sikerült. Néhányan a szo­kásostól halványabb teljesítményt nyújtottak. A visszavágón ennél többre lesz szükség! Bernard Johnson: — Csapatom egyenrangú ellenfele volt a KSC- nek. Bízom benne, hogy a vissza­vágón kihasználjuk majd a hazai pálya előnyét, közönségünk buz­dítását, s továbbjutunk. Kinek lesz igaza? A kérdés el­kerülhetetlen. Egyik neves sakko­zótól hallottam, hogy a tábla ál­lásának mindenkori reális meg­ítélése magában rejti a győzelem lehetőségét... Következésképpen a KSC-nek nagyon kell megítélni saját önkritikusan teljesítmé­nyét ahhoz, hogy Kecskeméten aratott reményt keltő győzelmét újabb sikerrel tetézhesse. Mielőbb elfogadható magyarázatot kell például találnia arra, hogy miért vannak a csapat teljesítményében hullámhegyek és hullámvölgyek? Szinte tartós, kiegyensúlyozott,, megbízható, egyenletes teljesít­mény nélkül. Egy-egy játékos hi­bája miért töri le az egész csapa­tot (avagy miért nem tudnak a játékosok egymásért küzdeni)? Lehet, hogy ezek kissé magasra tettük a felvetésével Mentségünkre szolgáljon, mércét­ nem rosszindulatból tettük, hogy Ha­nem éppen azért, mert hiszünk a kecskemétiek képességeiben. A sportágat szerető közvéleménnyel együtt — a csapat tudása alapján — várjuk a KSC továbbjutását a KEK-ben. Ehhez azonban az eddiginél jobb teljesítményre lesz szükség. A Jaumel ejtését menti a kecskeméti sánc: Szabó és Lantos. A így ünnepelte a győzelmet a kecskeméti közönség. MAI MŰSOR TELEVÍZIÓ 8.00: Tévétorna (ism.) (sz.) 8.05: Iskoltévé: Magyar iroda­lom (Ált. isk. 8. oszt.) 9.05: Magyar irodalom (Ált. isk. 2. oszt.) A kis bice­bóca 10.55: Magyar nyelv (Ált. isk. 2.­­oszt.) Szó-ra-ka-té-nusz 10.20: Óvodások filmműsora. 10.40: Kézilabdasuli: A támadók fegyverei. Támadási rend­szerek (ism.) (sz.)­­ 12.05: Földrajz (Alt. isk. 5. oszt.) 14.50: Iskolatévé: Magyar iroda­lom (ism.) 15.15: Magyar irodalom (Alt. isk. 2. oszt. — ism.) 15.40: Magyar nyelv (ism. — sz.) 15.50: Földrajz (ism.) 16.30: Hírek 16.35: Mariansek Lázné: Cseh­szlovák rövidfilm (sz.) 16.45: Melyiket az ötezerből? 16.55: Egészségünkért! 17.05: Postafiók 250. Takács Má­ria műsora (sz.) 17.20: Mindenki iskolája: Mate­matika. Terek és formák 17.50: Reklám 17.55: Fizika. Egyszerű gépek 18.25: Akik tudnak bátran kez­deményezni: „Aki nem halad, lemarad”. Doku­mentumfilm 18.55: Téli könyvvásár. I. Iro­dalom­­ 19.10: Reklám 19.15: Idősebbek is elkezdhetik. Tévétorna (sz.) 19.20: Esti mese 19.30: TV-Híradó (sz.) 20.00: Gyökerek. Amerikai té­véfilm-sorozat XIII 3. rész (sz.) 20.45: A kongresszusi irányel­vekről. Interjú Óvári Miklóssal, az MSZMP Po­litikai Bizottságának tag­jával, a KB titkárával 21.30: Zene, zene, zene. Kör­kép (sz.) 22.30: TV-Híradó 3. (sz.) 2. MŰSOR: * 20.00: Az Ermitázs faragott drá­­­gakövei. Szovjet kisfilm 20.30: Dalok és táncok a Pirin­­hegységből. Bolgár rövid­film (sz.) 20.50: TV-Híradó 2. (sz.) 21.10: Autó-motorsport. 21.30: Száraz György: Worafka tanácsos úr. TV-játék. KOSSUTH 8.27: „Eszmék faggatása” 8.57: Daljátékokból 9.44: Gyermekeknek. Rímek és ritmusok. Verssel, muzsi­kával kisdobosok között 10.05: MR 10—14 — Különkiadás Finnországból I. 10.35: Népdalok, népi táncmu­zsika 11.00: Operaáriák. Casolina Gi­anni és Beniamino Gigli énekel 11.39: A sziget. Robert Merle regény rádióra alkalmaz­va XIV. rész 12.35: Törvénykönyv 12.50: Hangverseny délidőben. 13.55: A magyarországi délszlá­vok népzenéje 14.21: Rose Marie. Részletek Frimi filmzenéjéből 14.40: Tádzsikisztán. Arcképek a Szovjetunió népeinek irodalmából 15.10: A Prágai Madrigalisták felvételeiből 15.28: Nyitnikék. — Kisiskolá­sok műsora 16.05: Bemutatjuk új felvétele­inket 17.07: Mozgásterek 17.32: Verdi: Don Carlos. — Fo­sa és Fülöp kettőse az I. felvonásból 17.45: A Szabó család 18.15: Hol volt, hol nem volt. .. 19.15: Hallgassuk együtt! 20.00: Külpolitikai klub 20.30: Nóták. 21.05: Irodalom a gyorsuló idő­ben 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Richard Strauss: Salome — Közjáték és zárójelenet 22.50: Meditáció 23.00: Zenekari muzsika 0.10: Gábor S. Pál táncdalaiból. PETŐFI 8.05: Indulók fúvószenekarra 8.20: Tíz perc külpolitika 8.33: Társalgó 10.33: Zenedélelőtt 12.25: Látószög. Ifjúsági jegyzet 12.33: Melódiakoktél 13.25: Növénykedvelőknek 13.30: Éneklő Ifjúság 14.00: Kettőtől hatig 18.00: Tip-Top parádé 18.33: Népdalkörök országszerte 18.53: A hanglemezbolt könnyű­zenei újdonságai 19.15: A lézertől a fény telefonig. Egy este a Természettu­dományi stúdióban. 19.30: Csak fiataloknak! 20.33: Csehov három jelenete 21.15: A Rádió Dalszínháza 22.30: Könnyűzene Tallinnból 23.15: Verbunkosok, nóták. 3. MŰSOR 8.08: Zenekari muzsika 9.00: Iskolarádió 9.30: Az Állami Orosz Énekkar Csajkovszkij-felvételeiből 9.53: A kamarazene kedvelői­nek 11.05: Válaszolunk hallgatóink­nak — még egyszer 11.20: Hangverseny. Herbert von Karajan Johann és Josef Strauss-műveket vezényel a Bécsi Filharmonikus zenekar élén 12.06: Lully, Purcell és Händel operáiból 13.07: Magyar Irodalmi Arckép­­csarnok 13.26: Dzsesszfelvételekből 14.00: Haydn-szonáták, Bánki Dezső zongorázik 14.30: A Csendes ember 15.00: Berlioz: Rómeó és Júlia — dramatikus szimfónia 16.32: Hangszerszólók 16.44: Labirintus 16.59: Magyar zeneszerzők 17.27: Harminc perc alatt a Föld körül 17.57: A walkür. Wagner három­­felvonásos zenedrámájá­nak közvetítése a Bay­­reuthi Ünnepi Játékokról 19.05: Nem tudom a leckét 22.20: Napjaink zenéje. TOTÓ A TOTO 49. HETI EREDMÉNYEI +1 Verona—Bari 2—01 A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 49. heti totónyeremé­nyek az illeték levonása után a követ­kezők: 13 találatos szelvény 2 darab, nyere­ményük egyenként 812 776 forint. Ezek közül 13 plusz 1 találatos szelvény egy db. a nyeremény és a jutalom együtt 1 354 627 forint. 12 találatos 67 darab, nyereményük egyenként 16175 forint. AI találatos szelvény 1159 darab, nye­reményük egyenként 935 forint. A 10 találatos szelvények száma 10 612 da­rab, nyereményük egyenként 153 forint. A közölt adatok tájékoztató jelle­gűek. (MTI) 1.MÁV DAC—Kaposvár 0—12 2.Sabaria—Olajbányász 3—11 3.MÁV NTE—Haladás 1—01 4.Bakony—Komló 2—01 5.Szein. M. MTE—Nyíregyháza 1—22 6.Asztalos SE—Orosháza 0-0X 7.Ascoli—Avellino 0—0X 8.Bologna—Milan 0—12 9.Cagliari—Fiorentina 2—11 10.Inter—Perugia 3—21 11.Napoli—Torino 1—01 12.Como—Lanerossi 1—1X 13.Taranto—Palermo 1—22