Petőfi Népe, 1981. szeptember (36. évfolyam, 204-229. szám)

1981-09-22 / 222. szám

SPORT• SPORT • SPORT Magabiztos győzelem idegenben Kecskeméti SC— Építők SC 3—1 (1—0) Népliget, 800 néző, vezette: Nagy J. Kecskeméti SC: Erdei — Egyed Miklós, Törő, Elekes, Szepesi, (Lakatos a 80. percben), Csordás, Vági, Meszlényi, Sörös (Boda 62. percben), Fürtös. Edző: Rákosi Gyula. Építők SC: Katona — Szabó K., Pócza, Oláh, Staller, Kovács, Tyukodi, Tóth K., Móricz, Kiss (Szabó Zs. a 75. percben), Hor­váth (Fekete a 64. percben). Ed­ző: Thomann Antal. A kecskemétiek öltözőjében a hét közben kisebb sérüléssel baj­lódó Fürtös is készülődött. Rá­kosi edző arról beszélt, hogy ezen a mérkőzésen mindenképp pontot vagy pontokat remél. A főváro­siaknál Thomann Antal edző kö­zölte, hogy balszélen a jobb for­mában játszó Horváth kezd. Ar­ra a kérdésre, hogy mit vár, csak annyit mondott: „Nem szabad ki­kapnunk.” A KSC támadásai vezették be a mérkőzést. Az első helyzetre a 9. percig kellett várni, amikor Fürtös egyedül kiugrott, lövés he­lyett visszagurított Szepesi elé, akit a védők szereltek. A 12. percben Szepesi „csomót kötött” a hazai védők lábára, több jó csel után­ azonban a kelleténél to­vább cipelte a labdát, és szerel­ték. Nem sokkal ezután Fürtös ügyetlenkedett el egy jó lehető­séget. A 20. percben Söröst fel­’­­vágták a 16-os oldalvonalánál. Meszlényi lőtte be a labdát, Pó­cza röviden mentett, és a felfutó Elekes hatalmas lövést küldött­­ kapura, Katona szögletre mentett. Alig egy perc múlva megszerez­hette volna a vezetést a KSC, de Törő remek labdáját Sörös ros­­­szul vette át, és így odalett a jó helyzet. Nagy erővel támadott ezekben a percekben a Kecske­mét. A 35. percben­ szép hazai akciónak tapsolhattak a nézők. Jobb oldali támadás után Kiss hanyattvetődve célozta meg a KSC kapuját, látványos lövését Erdei bravúrosan védte. A 37. percben vezetést szerzett a KSC. Meszlényi húzott el a jobb oldalon, beadását a védők szögletre mentették. Fürtös ível­te be a­ labdát, Szepesi emelke­dett a legmagasabbra és a kapu jobb oldalába fejelt. 1—0. Szünet után a hazai együttes lépett fel támadólag, de nem bol­dogult a jól záró kecskeméti vé­dőkkel. Az Építők csatárai sokat cipelték a labdát, kapkodva pró­bálkoztak — eredménytelenük Az 50. percben Sörös hagyott ki egy nagy helyzetet, majd Meszlényi hibázott gólhelyzetben. A 60.­ percben váratlanul esett a hazaiak gólja. Kiss labdájába a menteni akaró Sörös olyan sze­rencsétlenül nyúlt bele, hogy az Móricz elé került, aki nagy erő­vel lőtt a kapu közepébe. 1—1. A gól után nagyobb sebességre kapcsolt a kecskeméti együttes. Egyre-másra vezették támadásai­kat, a hazaiak foggal-körömmel védekeztek. A nagy iramtól, me­lyet a KSC diktált, szinte lépni is alig bírtak az Építők játékosai. A 65. percben az addig mérsé­keltebben játszó Vági iramodott meg a bal oldalon, beadása át­szállt a menteni akaró védők fe­lett, és a jókor érkező Meszlényi előrehajolva fejelt a tehetetlen Katona mellett a kapu közepébe. 2—1. A 63. percben Fürtös verekedte be magát a 16-oson belülre, már csak a kapussal állt szemben, de lövését Katona szögletre men­tette. A 73. percben Szepesi cselezge­tett a félpályánál, majd pontos labdát adott Boda elé, aki óriási lövést zúdított a jobb sarokba. 3—1. A hátralevő időben egykapura játszott a KSC. Az egyre jobban fáradó hazaiak számára megvál­tás volt a hármas bírói sípszó, amely a játék végét jelezte. Az Építők csapatának ezen a mérkőzésen nem volt esélye a győzelemre. A KSC a tőle már megszokott lendületes játékával felőrölte ellenfele erejét, és újabb értékes két bajnoki pontot szerzett idegenben. Sajnálhatják azok a nézők, akik nem láthatták, hogy nyugodt légkörben milyen teljesítményre képes a kék-fe­hér együttes. A KSC­­ kapujában Erdeinek volt néhány szép védése. A véde­lemben Miklós és Törő volt a leg­jobb, de kitűnő teljesítményt nyújtott Egyed és Elekes is. A középpályán Vági halványabban szerepelt, szünet után játszott hasznosabban. Ugyanez vonatko­zik Csordás játékára is. Szepesi ezen a mérkőzésen fejelt egy szép gólt, egyet előkészített, de még mindig adós azzal a játékkal, ai­elyet igazán tud. Sokat cipeli a labdát, belebonyolódik saját cseleibe, s ez sok esetben a­­ csa­patjáték rovására megy. A csa­társor legjobbja Meszlényi, és a csereként beállt Boda volt, aki most is bebizonyította, hogy lehet rá számítani, Fürtös, Sörös és a csereként beállt Lakatos is meg­felelt. Az Építők csapatából Pócza és Kiss játéka tetszett. Varga I. játékvezető minta­szerűen bíráskodott. Hegedűs Géza NB II. Középcsoport • Erdei, a Kecskeméti SC kapusa véd bravúrosan egy bal sarokra tartó erős lövést. (Farkas Tibor felvétele) 1. MTK-VM 66­­114—410 2. Kecskemét 632­110—78 3. Dorog 64­­28—58 4. Vác 623110—77 5. KKFSE 631212—117 6. Pénzügyőr 6­2315—67 7. Budafok 62314—6­7 8. 22. Volán 63­­312—66 9. B.-gyarmat 622212—86 10. G.­MAVAG 62138—75 11. Szív. MÁV E. 62137—125 12. Bábolna 62137—165 13. Szegedi D. 612310—124 14. BVSC 62­­46—84 15. BKV Előre­­ 61237—104 16. Építők SC Bábolna—G.-MAVAG 61147—143 1--0 MÁV Előre—Dorog 1--0 Balassagyarmat—BVSC 0—1 Pénzügyőr SE—22.SZ.Volán 1--0 Vác—Budafok 4-0 BKV Előre—MTK-VM­­ 1--2 Kossuth KFSE—Sz.Dózsa 2--1 Országos ifjúsági és serdülő labdarúgó-bajnokság IFJÚSÁGIAK Kecskeméti SC—Lehel SC 3—0 (1—0) ■ Jászberény, vezette: Gergely. KSC: Peller — Balogh, Matko­­vics, Csorba, Korpáci­ (Vida), Szántai, Petróczi, Török (Miük), Tóth, Varga, Soós. Edző: Tóth Antal. A második félidőre feljavult kecskeméti csapat biztosan sze­rezte meg sorrendben a harmadik győzelmét, s eddig még gólt sem kaptak. Góllövők: Varga 2, Tóth. Jók: Szántai, Balogh, Soós. , SERDÜLŐK:, Kecskeméti SC—Lehel SC 1—1 (1—1) Jászberény, vezette: Czdrják. KSC: Köpösdi — Szabó B., Molnár, Joszt, Mátrai, Szabó Z. (N­agy), Botka (Mezősi), Czéh (Ko­vács), Fekete, Varga B., Varga I. Edző: Török Tibor. Góllövő: Varga. A kecskeméti csapatból csak Molnár játszott jól, a többiek saj­nos gyenge teljesítményt nyújtot­tak. SOROKBAN SÚLYEMELÉS Lille-ben befejeződött a súly­emelők világversenye, amely ez­úttal is a szovjet versenyzők fö­lényét hozta. A magyar váloga­tott tagjai a vártnál sokkal gyen­gébben szerepeltek. Szombaton Hlavati András mentette meg a magyar súlyemelők „becsületét”. A 100 kg-osok versenyében 6. lett 382,5 kg-mal, a szakításban 177,5 kg-mal új ifjúsági világrekordot ért el. RÖPLABDA A Bulgáriában tartandó röplab­da­­ Európa-bajnokságon váloga­tottunk már a hatos döntőben érezheti magát. Női röplabdá­­zóink előbb a törököket, majd az NSZK együttesét győzték le 3:0 arányban. KOSÁRLABDA A magyar válogatott számára nem várt gyenge szerepléssel ért véget a XVIII. női kosárlabda EB az olaszországi Senigalliaban. Együttesünk a 9. helyen végzett. A győzelmet ezúttal is a szovjet együttes szerezte meg, 2. Len­gyelország, 3. Csehszlovákia vá­logatottja. SAKK Az országos egyéni sakkbajnok­ság 10. fordulójában Grószpéter Attila, a BACSÉP SC versenyzője Lovass I. ellen nyert, s ezzel a győzelmével vezeti a mezőnyt. LABDARÚGÁS Szerkesztőségünk volt a házi­gazdája az Alföld Kupa kispá­lyás labdarúgótornának,­­amelyet évekkel ezelőtt a Petőfi Népe ala­pított. Ezúttal hat csapat vetél­kedett a Széktói Stadionban, két hármas csoportban, végül az azo­nos helyezettek játszottak a győ­zelemért, illetve a helyezésekért. Az Alföld Kupát ezúttal a békés­csabaiak nyerték, 2. helyen vég­zett a Petőfi Népe csapata, 3. Szeged, 4. Debrecen, 5. Szolnok, 6. az MTV szegedi Körzeti Stú­diója. A legsportszerűbb csapat díját Debrecen kapta, a legjobb kapus Burják László (Szegedi Körzeti Stúdió), a legtechniká­sabb mezőnyjátékos Horváth Kálmán (Petőfi Népe), a legjobb góllövő Annus Vince (Békéscsa­ba) lett. A díjakat Preiszinger András, a Bács megyei Lapkiadó Vállalat igazgatója adta át. 1981. szeptember 22. • PETŐFI NÉPE • 1 TERÜLETI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Öt csapat nyert idegenben Bajai SK—Tiszakécske 3—1 (1—0) Tiszakécske, 1000 néző, vezette: Kovács K. (Kérdő, Bodor). Bajai SK: Majzlinger — Gla­­vatity, Szabó L., Papp, Pesti (Bognár), Takács, Harsányi, Eva­­nics, Sárközi, Kovács, Keresztes (Prikidánovics). Edző: Rónai Sándor. Tiszakécske: Szélesi — Lacz­­kó,­­Balla, Kecskés, Kemenes, Varga, Oskolás, Tóth (Szekeres), Szélpál (Józsa), Bus, Mari. Edző: Bánhidi József. 16. perc: Egy bal oldali beadás­ból Harsányi szerezte meg a lab­dát. Néhány lépést tett a távozó védők között, s 10 méterről a bal sarokba lőtt. 1—0. 70. perc: Kapkodott a bajai vé­­delem, és a berobbanó Bus két védőt kicselezve nagy gólt lőtt a léc alá. 1—1. 76. perc: Nem sokáig örülhet­tek a hazai pályán először elért gólnak, mert a csereként beálló Prikidanovics mintegy 30 m­-ről hatalmas gólt rúgott a bal felső sarokba. 2—1. 81. perc: A bal oldalon Kovács cselezgetett. A hazai védők mind ráfigyeltek. Beadását a teljesen tisztán álló Sárközi­ kapta, és nem hibázott. 3—1. A gyors bajai gól megzavarta az amúgy is önbizalom nélkül játszó hazaiakat. Majd a foko­zatosan feljavuló tiszakécskei csapat egyenlített. Ekkor kapcsol­tak rá az addig is lényegesen gyorsabban és főleg pontosabban játszó vendégek, akik a sok moz­­gásos, érett csatárjátékuk alapján megérdemelten győztek. Kovács játékvezető a lesállások megíté­lésében mindkét csapat rovására sokat tévedett. Jók:­­Kovács, Takács, Sárközi, illetve Szélesi, Bus. ■ .Ifjúságiak: Bajai SK—Tisza­kécske 0—0.• Kecskeméti TE—Nagyszénás 2—0 (1—0) Kecskemét, 1000 néző, vezette: Papp (Veres, Kubatovics). KTE: Kerpi­s — Terjéki, Vi­­rágh, Petényi, Bende, Putnoki, Horváth, Seres, Rácz, Porhanda (Érsek), Tóth NI. (Gyulai). Edző: Veréb István. Nagyszénás: Pajkó — Bálint, Adamovszki, Lestyán, Brakszató­­risz, Nagy, Szűcs, Bálla, Zaiho­­recz, B. Tóth, Porkoláb. Edző: Balázs György. 28. perc: Porhanda a bal ol­dalról hosszú labdával indította Tóth II-t, aki a kifutó kapus fö­lött a hálóba emelte a labdát. 1—0. 56. perc: Bende a 16-oson belül kicselezte a védőket, és buktat­ták. A 11-est Horváth a kapu bal oldalába lőtte. 2—0. Közepes színvonalú mérkőzé­sen a KTE sokkal többet táma­dott. A 11-es­ből­­ esett második gól után egyre keményebb lett a játék, szerencsére a játékvezető megfékezte az indulatokat. Jók:­­ Virágh, Bende, Horváth, Rácz, illetve Lestyán, Brakszató­­risz, Zahorecz. Ifjúságiak: KTE—Nagyszénás 2—0 (1—0).­ Lajosmizsei Vízgép KSK— Füzesgyarmat 4—0 (2—0) Lajosmizse, 500 néző­, vezette: Börcsök, Lajosmizse. Kripkó — Hodel­­marszkij, Csima, Ábel, Rózsa, Kállai, Somogyi, Kocsis, Soós, Vajda, Mányoki. Edző: Seres Lajos.­­Füzesgyarmat: Köleséri — Var­ga, Kiss, Komoróczki I., Ramos, Hegyesi, Nagy, Bát­­ori, Gulyás, Ökrös, Rózsa. Edző: Ondrik­ Ist­ván. 25. perc: Somogyi beadását Kocsis 10 m-ről továbbította a kapuba. 1—0. 35. perc: Sós hatalmas partdo­bása után Vajda fejjel a hálóba csúsztatta a labdát. 2—0. 65. perc: Vajda ugrott ki a vé­dők közül, és­­ a messzire kifutó kapus mellett húsz méterről a hálóba gurított. 3—0. 83. perc: Somogyi átadásával Mányoki­­ tört­­ kapura, lövése kapufa éléről vágódott a gólvonal­a mögé. 4—0. Érdekes, hogy a lajosmizsei csapat viszonylag kevesebb hely­zetből­­ négy gólt tudott lőni, míg a sok helyzetet kidolgozó hazaiak egyszer sem tudták bevenni bravúrosan védő Kripkó kapuját.­­ Ilyen nagy különbség tehát nem volt a két csapat között, de a Lajosmizse győzelmének jogos­sága nem vitatható. Jók: Kripkó, Somogyi, Vajda, a hazai csapatból senki sem nyúj­tott kiemelkedő játékot. Ifjúságiak: Lajosmizse—Füzes­gyarmat 3—1. Szegedi Kenderfonó—Jánoshalma 6—2 (3—1) xm­.Szeged, 200 néző, vezette: Bo- Szeged: Pozsár — Bite, Magyar, Juhász, Dudás,­ Őze, Havasi, Kürti, Wéber, Király, Butyka. Edző: Nyári Tibor. Jánoshalma: Szabó M. — Gie­­singer, Szuhanek, Csovcsics, Bá­tyai, Faddi, Kolozsvári, Liliom, Szőlősi, Szabó, Urbán (Vasvári). Edző: Rapcsák Tivadar. A végig többet támadó és sok gólhelyzetet­­ kidolgozó szegediek ilyen arányban is megérdemelték a győzelmet. Góllövők: Őze 3, Butyka 2, Ha­vasi, illetve Kolozsvári, Vasvári. Jók*, Őze, Butyka, Réber, illet­ve Kolozsvári. Ifjúságiak: Jánoshalma—Sze­gedi Kenderfonó 8—2 (4—1). Hódmezővásárhelyi Porcelán— Szeghalom 3—1 (2—0) Hódmezővásárhely, 800 néző, vezette: őrző. Góllövők: Baranyi 2, Nagy L., illetve Zsombok NI.. Ifjúságiak: Hódmezővásárhely —Szeghalom 4—3 (f1—0). Szentesi Vízmű—Békéscsabai Agyagipar 2—1 (2—1) Békéscsaba, 300 néző, vezette:­ Czenczik. A 27. percben Rózsavölgyi már a második gólját szerezte, és ez­zel lényegében már el is dőlt a mérkőzés a vendégek javára. A 43. percben Balogh 11-esb­ől szé­pített. Jók: Kurucz, Rózsavölgyi, illet­ve Balogh. DÉLÉP SC—Orosházi MTK 2—1 (1—0) Orosháza, 1200 néző, vezette: Horváth. Holler góljával már a 3. perc­ben vezetést szerzett a DÉLÉP, majd az 53.­percben Simon egyen­lített. A 78. percben a nemrég csereként beállt Miklós lőtte a DÉLÉP győztes gólját 2—1. Furcsa mérkőzés, amelyen a játékvezető főszerephez jutott. Az igazság azonban az, hogy a hazaiak lelkesedése kevés volt a DÉLÉP nagyobb tudásával szem­ben. Jók: Leskó, Hódi, , Zsombergi,­­Miklós, illetve Rábai, Fabisz, Kö­kény, Simon. Ifjúságiak: Orosháza—DÉLÉP 5—0. Honvéd Kun BSE—Mindszent 2—0 (0—0) Mindszent, 800 néző, vezette: Búzás. H. Kun B. SE: Gulyás — So­mogyi, Tóth, Horváth,­­ Huszái, Mohovics, Sulyok, Fuksz, Cser­­niis, Szenthy, Pricék­. Edző: Ku­rucz István. Mindszent: Tusják — Bánfi, Bartusz, Lőrincz, Tóth, Pál­inkó, dr. Szeljék, Boda (Papp), Csönge­tő, Nagy, Farkas. 50. perc: Jobb oldali támadás végén Csernus közelről­ szerezte meg a vezetést. 1—0. 69. perc: Egy jobb oldali táma­dás végén Csernus 8 m-ről a bal felső sarokba lőtte a labdát. 2—0. Az első félidőben a hazaiak ját­szottak jobban, de kínálkozó le­hetőségeiket sorra elhibázták. Fordulás után a vendégek jól kihasználták a hazai védők meg­ingásait, és­ megérdemelten nyer­tek. Jók: Mohovics, Huszai, Fuksz. Ifjúságiak: Mindszent—Kun B­­SE 1—0 (1—0). A TERÜLETI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Állása 1.BSK 651—17—311 2.Lajosmizse s51—14—411 3.DÉLÉP 65—117—610 4.H. Kun B­ SE 641115—79 5.KTE 632112—59 6.Mindszent 63125—67 7.H. Porcelán 63127—137 8.Orosháza 63— 139—86 9. Szentes 63—38—116 10.Szegedi Kenderf.62—410­­ 13­4 11.Bes. Agyagipar 61238—164 12.Szeghalom 611411—133 13. Nagyszénás 6—­332—63 14.Füzes­gyarmat 6—336—143 15.Jánoshalma 61157—163 16.Tiszakécske 6—153—101 MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Meglepetés a Kiskunhalas és a Miske veresége Sükösd—Kiskunhalasi MEDOSZ 2—1 (2—1) Kiskunhalas, 300 néző, vezette: Szabó J. (Lakatos, Törőcsik). Sükösd: Szente — Pesti, Faddi, Stéger, Reich, Lakner, Rajcsits, Németh (Kollár), Sudár, Marusa, Kovács (Jagicza). Edző: Bujdosó Márton. K. MEDOSZ: Vágó — Szőke J„ Rozinnka (Gyura), Szabó L., Dob­ra, Szávai, Bogdán,­ Szőke S.* Karsai, Bánhalmi (Udvari), Jó­­járt). Edző : Mészáros Tibor. Jók: Pesti, Lakner, Sudár, il­letve Tápai. Ifjúságiak:­­ Kiskunhalasi ME­DOSZ—Sükösd 2—1 (0—0). Kecel—Honvéd Gábor A. SE 3—1 (1—1) Keceli, 700 néző, vezette: Kas­a (Dobos, Kávai). Kecel: Van­csik — Lavati, Csá­szár, Barabás, Benecsiczki, Berger (Apró), Mezei, Polgár (Kövesdi), Vajda, Szabó, Szvetnyik. Edző: Kaszáló Ferenc. Sí. Gábor Á. SE: Mosoni — Tóth, Lengyel, Horváth, Körösi, Lencse, Kerepeczki, Németi, Ta­mási (Szekeres), Bokros, Török. .Edző: Kévés Ferenc. A vendégcsapat három sárga és egy piros lapot ,*gyűjtö­tt” össze a 90 perc alatt. Góllövők: Polgár, Szevetnyik 2, illetve Lencse. Kiállítva: Tamási, az 58. perc­iben. Jók: Mezei, Szvetnyik, Vajda, ill. Kerepeczki.. Izsák—Honvéd Radnóti­ SE 1—0 (0—0) Izsák, 200 néző, vezette: Hor­váth (Vereb, Varga). Izsák: Péter — Németh, Kal­már, Bogdány (Horváth), Molnár, Nagy I., Tóth, Losonczi (Borne­missza), Jakus, Nagy II., Bozsik. (Edző: Szász Sándor. H. Radnóti SE: Kókai — Ke­­menczei, Hegedűs- Ruppert, Riz­­man, Karakas (Vajda), Török, Varga, Bálint, Hauber,­­ Plörich. Edző: Veres István. Góllövő: Tóth. Jók: Jakus, Bozsik, Kalmár, il­letve Kókai,­ Hegedűs, Török. Fájsz—Honvéd Szamuely SE 2—1 (1—1) Fájsz, 200 néző, vezette: Kará­csony. Fájsz: Tamaskó — Sztankó, Kőszegi, Csupor, Kovács, Poszto­­bányi, Vörös (Tóth), Kovács, Horváth, Király (Kókai), Zsákai. Edző: Kráczar László. H. Szamuely SE: Bényi — Ba­ranyai, Vass, Kerteli (Túrás), La­katos, Kiss, Sugár, Hargitai, Gaj­­­dán, Pandúr, Kerekes. Edző: La­katos István. Góllövők: Posztobányi, Hor­váth, illetve Gajdán. Jók: Zsákai,­ Fosztobányi, Ko­vács, illetve Bényi, Gajdán.­­ Tass—Miske 2—1 (0—1) Miske, 400 néző, vezette: Szik­­szai (Sendula, Farkas J.). Ta$s: Horváth — Bozsák­, Rap­csák, Forgó- Herczegh, Csaplár, Muhi (Zsorda), Bükki, Vida, Bog­nár, Horváth S. Edző: Dobos Jó­zsef. Miske: Varga G. — Nagy, Illés, Dubai, Sűrű (Varga P.), Czár, Do­mokos, Bedzsula, Petrecz, Hor­váth, Kákonyi. Edző: Ga­ck­ Tibor. Gólllövők: Csaplár, Vida, illet­­ve Petrecz.* Jók: Rapcsák, Bognár, Muhi, a­­ hazaiak közül nem lehet senkit sem kiemelni.. 1 Ifjúságiak: Miske—Tass 6—1 (3—1). Kalocsai SE—Kiskőrös 1—1 (1—0) Kalocsa, 900 néző, vezette: Fran­­cziskovics (Magyar,­­Jagodics). Kalocsa: Niezner — Pavelkó, Nemes, Tamás (Mohácsi), Illés I., Jenei, Mező,­­Kákonyi, (Tóth), Szalóky, Elés II., Kovács Edző: Farkas András. Kiskőrös: Papp — Ba (Fábián), Dedák, Podobni, Dusnoki, Vadá­szi, Klement, Petróczi, Juhász, Cseh- Hajnak. Edző: Meskó Ist­ván.­ A 25. perc: Jenei szögletét Szalóky csúsztatta tovább, s Pavelkó kö­zelről emelt a­ kapuba. 1—0. 70. perc: Szabadrúgáshoz jottak a kiskőrösiek. A sorfalról jó­lepattanó la­bdát Petróczi 6 ín-ről rúgta a bal sarokba. 1—1. Jók: Pavelkó (a mezőny leg­jobbja), Illés NI., Kovács, illetve Vadászi, Podobni, Klement. Ifjúságiak: Kalocsai SE—Kis­kőrös 4—2 (2—1). Harta—Kkfh. Szöv. SE 1—0 (1—0) Kiskunfélegyháza, 300 néző, ve­zette: Szalai S. (Nagy L., Tóth L.). Harta, Páli — Nagy (Firey), Kiss, Baján, Kecskeméti, Hor­váth,­ Lahóczky, Somogyi (Köves­di), Bartók, Sümegi, Kocsis.­­Ed­ző: Bleszák Sándor. Kksh. Szöv. SE: N­émedi­­— Karsa­i, Kurucz- Szabó J. (Deák), Dongó, Jókai, Szabó L., Szabó M., Zs. Juhász, Iványi, Tarjányi. Ed­ző: Farkas László. Góllövő: Sümegi. Ifjúságiak: Kkfh. Szöv. SE— Harta 3—3 (0—2). A megyei B osztályú labdarúgó-mér­kőzésekről Hegedűs Sándor, Farkas Tibor, Kiss János, Stubner József, Bog­nár Balázs, Kőszegi Ferenc és Árvai Mihály tudósított. A területi bajnoki mérkőzések tudó­sításait Zsuffa Lajos, Kristóf Tibor,­ Fábián István, és Thékes István készí­tették. összeállította: Szabó Zoltán. A MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Állása 1.Soltvadkert 55—20—410 2.Sükösd 65—­­112—610 3.Kalocsa 6411­20—49 4.Kiskőrös 633—12—69 5.Harta 64118—5a 6.Izsák64—212—58 7.Kiskunhalas 63128—117 3.Kecel 63—39—86 9.H. Gábor A. SE6213­10—85 10.H. Mezőfi SE­52—34—54 11.Tass 62—46—144 12.Fájsz 62—46—164 13.Miske 61146—93 14.H. Szamuely SE611410—223 15.Kkfh. SZÖV. SE6—246—122 16.H. Radnóti SE6—152—161 Szerdán: négy VB-selejtező A szerdai bukaresti Románia— Magyarország, negyedik csoport­beli labdarúgó VB-selejtező mel­lett még három hasonló jellegű találkozó lesz Európában. Az első csoportban az eddig még pontot sem vesztett NSZK válogatottja otthonában Finnor­szágot fogadja. Az NSZK előre­láthatólag — az újabb két pont­tal — jo­bban bebiztosítja spa­nyol­országi döntőbeli szereplését. A­­ harmadik csoportban a Wales mellett a továbbjutást jelentő má­sodik helyre pályázó Csehszlová­kia és a Szovjetunió vív újabb mérkőzést. Mindketten könnyebb ellenfelet kaptak, bár Csehszlová­kia idegen­ben játszik Izlan­d­ el­len, a szovjet együttes otthon a törököket fogadja. A TOTÓ 38. HETI EREDMÉNYE A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság közlése szerint a 38. heti totónyere­mények a következők: Tizenhárom találatos szelvény 184 darab, nyereményük egyenként 10 962 forint. Ebből 13 plusz 1 találatos szel­vény 58 darab, a nyeremény és a ju­talom együtt 21 294­­ pont. Tizenkét ta­lálatos szelvény 2848 darab, nyeremé­nyük egyenként 421 forint. Tizenegy­­találatos szelvény 22 813 darab, nyere­ményük egyenként 53 forint. A tízta­­lálatos szelvények száma 10S 283 da­rab, ezekre egyenként 31 forintot fi­zetnek. A közölt adatok tájékoztató jellegűek. (MTI) I. Sopron—Olajbányász 1—1 x 3. Bauxitbányász—Kaposvár 1—o 1 3. Bábolna—Ganz-MÁVAG 1—0 1 4. Építők SC—Kecskemét 1—3 2 5. Györgyös—Bem SE S. Asztalos J. SE—Papp J. SE 1—H­ 1 2—1 1 7. Avellino—Juventus 0—1 2 8. Cagliari—Napoli 1—1 x 9. Catanzaro—Internazionale 0—0 x 10. Cesena—Roma 1—1 x II. Milan—Fioren­tin­a 0—0 x 12. Torino—Bologna 1—o 1 13. Cremonese—Perugia 0—0 x­­ +1 Pescara—Brescia 1—0 1