Petőfi Népe, 1982. május (37. évfolyam, 101-125. szám)

1982-05-25 / 120. szám

SPORT. SPORT - SPORT 22. sz. Volán SC — Kecskeméti SC 5—4 (1—1) Budapest, 2000 néző, vezette: Drigán. 22. Volán SC: Kertész — Csi­­der, Dunai, Vaszilev, Huszár Balogh, Aranyosi (Goschler a 19. percben), Bartosik — Németh (Kikillai a 62. percben), Kotul, Kaszás. Edző: Halácsi László. Kecskeméti SC: Erdei — Ele­kes, Miklós (Szepesi a 60. perc­­­ben), Törő, Fürtös — Lakatos, Csordás, Sörös — Meszlényi (Bo­­da a szünetben), Horváth, Vági. Edző: Rákosi Gyula. Ragyogóan előkészített pályán a hazai együttes kezdte a játékot, de az első veszélyes helyzet a Volán kapuja előtt adódott. A 4. percben Horváth keverte meg a bal oldali védelmet, Vági­hoz to­vábbított, aki remekül nyeste a labdát a kapu elé. Csordás pon­tosan érkezett, de fejesét Ker­tész védte. A 13. percben Mesz­lényi fordult le őrzőjéről, a vé­dők csak nagy üggyel-bajjal tud­ták szögletre szerelni. A beívelés után Fürtöshöz került a labda, aki egy átemelés után kapásból lőtt, alig a kapu fölé. A 19. perc­ben Meszlényi­ háromméteres előnnyel vezette a kapu felé a labdát, de toronymagasan fölé lőtt. Nagy helyzet volt! A 31. percben váratlanul esett a hazaiak vezető gólja. Kotyl nagy lövését Erdei szögletre te­­nyerelte. Beívelés után Bartosik élesen fejelt a léc alá, 1—0.­­Nyolc perc múlva Horváth ki­tűnő egyéni alakításával egyenlí­tett a KSC. Erdei hosszú kirú­gását a Volán térfelének köze­pén kapta. Kicselezte a rátámadó Dunait,, majd három védő közül kiugorva lőtt a tehetetlen Ker­tész mellett a hálóba. 1—1. Szü­net után ha lehet még na­gyobb sebességb­e kapcsolt KSC. A sorozatos támadások az­ 52. percben góllá értek. Fürtös a bal oldalon sorra cselezte ki a rátámadó védőket. Gólhelyzetbe került, de önzetlenül átívelt még jobb helyzetben levő Boád­á­nak, aki nem hibázott. 1—2. Egy perc múlva egyenlített a 22. sz. Volán. Miklós a 16-os előtt addig forgolódott, míg a labda lá­báról Kotul elé került, aki habo­zás nélkül lőtt a bal felső sarok­­ba. 2—2. Az 59. percben Boda — aki az indiszponáltan játszó Meszlényi helyére állt be — élesen kapu elé lőtte a labdát s a menteni akaró Csider a saját kapujába fejelt. 2— 3. (Öngól­) A 68. percben tovább növelte előnyét a jól játszó kecskeméti együttes. Szepesi, Boda volt a lab­da útja, a szélső az alapvonalig cselezte magát, átívelt a bal ol­dalra és a jó ütemben érkező Vá­gi biztosan fejelt a léc alá. 2—4. Sajnos, hamar jött az egyenlí­tés. A 69. percben beszéd miatt közvetett szabadrúgáshoz jutott a hazai együttes. Dunai legurítását Kotul zúdította a felső sarokba. 3— 4. Újabb egy perc múlva Kotul kétméteres lesről lőtt, Erdei már csak­­ a gólvonal mögül tudta a labdát kitenyerelni. 4—4. ,A 79. percben Kotul újabb ala­kítása következett. Dunai lövése a volt Honvéd játékos elé került. A KSC-játékosok lest vitatva le­állta­k, így Kotul megszerezte ne­gyedik gólját. 5—4. Óriási iram, nagy küzdelem és idegtépő izgalom, mindez fűsze­rezve kilenc góllal! Röviden így­­ lehetne összefogla­lni a vasárnap délután lejátszott 22. sz. Volán— Kecskeméti SC­ NB II-es labda­rúgó-mérkőzésen látottakat. Az, hogy a kecskeméti együttes négy gólt tudott lőni idegenben s ép­pen az ezüstéremre is pályázó Volán otthonában, ez minden­képp dicséretes teljesítmény Az­­ viszont, ,hogy kilenc perc alatt három gólt kapott, elgondolkod­tató és alapos elemzést kíván. A 22. sz. Volán csapatában talál­hatjuk a mezőny legjobb játéko­sát Kotult, aki négy gólján kí­vül több esetben is veszélyeztette Erdei kapuját. Rajta kívül még Huszár, Németh és Kaszás igye­kezete dicsérhető. A KSC együttesében Horváth nyújtotta a legjobb teljesítményt, minden megmozdulása veszélyes volt. Rajta kívül a csereként be­állt Boda jeleskedett. A többiek közepes teljesítményt nyújtottak. Drlgán játékvezető sorsdöntő hibát követett el. A két lesgól megadásával befolyásolta a mér­kőzés alakulását. 6 39—34 35 11 40—44 32 11 54—49 31 12 46—42 30 12 37—38 27 9 26—36 26 8 13 41—53 26 9 14 32—47 23 7 16 37—58 21 5 18 33—­57 19 6 18 36—71 18 További eredmények: Pénzügyőr— BVSC 1—1 (0—1), Szegedi D—MÁV Előre 5—2 (3—1), Kossuth KFSE—BKV Előre 2—0 (2—0), Budaf­ok—Dorog 2—1 (2—0), Balassagyarmat—Építők SC 2—0 (1—0), Váci Izzó—Bábolna 3—0 (1—0). Hegedűs Géza AZ NB II. KÖZÉPCSOPORT VÉGEREDMÉNYE 6 7 8 9 10 1 12 13 14 15 16 * * * 20 1. MTK—VM________30 21 2 7 67—23 41 2. 22. Sz. Volán SC­­ 30 17 5 8 53—32 39 3. Dorogi AC 30 16 6 8 27—30 38 4. Kecskeméti SC 30 13 10 7 47—35 36 5. Ganz-MÁVAG 30 13 9 8 48—35 35 6. Váci Izzó 30 13 7. Budafoki MTE 30 13 8. Szív. MÁV Előre 30 12 9. BVSC 30 12 10. Balassagy. SE 30 9 11. Pénzügyőr SE 30 5 12. KKF SE 30 9 13. BKV Előre 30 7 14. Szegedi D. 30 7 15. Építők SC 30 7 16. Bábolna 36 6 TERÜLETI BAJNOKSÁG Ezüstérmes a Laj­osmizse • Kiesett a Jánoshalma Gólparádé az idényzárón BAJAI SK—DÉLÉP 4—0 (3—0) les.Baja, 3000 néző, vezette: Sze­BSK: Majzlinger — Glavatity, Szabó, Papp, Prikidánovics, Ta­kács, Sárközi, Evanics (Pesti), Janicsák, Radics (Csincsák), Ke­resztes. Edző: Rónai Sándor. DÉLÉP:­ Leskó — Czibere, Hoj­­szák, Holler, Hódi (Kiss), Zádo­­ri, Tumó, Rácz, Miklós, Márton, Csurka. Edző: dr. Hajós Imre. 11. perc: Leskó kidobását Hol­ler elől Sárközi megszerezte és az üresen maradt kapuba lőtt. 1—0. 31. perc: Janicsák a bal olda­lon lefutott, beadását Keresztes fejjel a hálóba csúsztatta. 2—0. 42. perc: Radics 25 méterről ha­talmas lövése a hálóba vágódott. 3—0. 66. perc: Keresztest a DÉLÉP- védők a 16-osnál felvágták. A játékvezető 11-est ítélt, félmagasan a bal sarokba Radics lőtte a büntetőt. 4—0. 69. perc: Sárközit Hojszák fel­vágta. A játékvezető habozás nél­kül kiállította. A bajai csatárok sokkal több gólhelyzetet terem­tettek, és ebben az arányban is megérdemelten győzött a BSE. Szeles játékvezető kitűnően ve­zette a nagy iramú rangadót. Jók: Glavatity, Takács, Ra­dics, ill.: Zádori, Tumó. Ifjúságiak: BSE—DÉLÉP 5—1 (3—0). KECSKEMÉTI TE—SZEGEDI RENDER 5—0 (1—0) Kecskemét, 700 néző, tv.: Ma­­róti (Ancsin, Simon). KTE: Tasnádi — Magyar, Vi­­rágh, Nagyhegy­esi, Bende, Putno­­ki, Porhanda, Petényi, Lehota, Feró, Horváth (Komáromi). Ed­ző: Vereb István. Szegedi Kender: Simai — Ha­lasi, Nemes, Havasi, Juhász, Ma­gyar, Németh, Bacsó, Muskó, Őze,­­ Király. Edző: Sándor Zoltán. 41. perc: Nagyhegyesi éles be­adását Bende egyből a bal sarok­ba lőtte. 1—0. 47. perc: Bende középen hozta fel a labdát, Porhanda elé játszot­ta, akinek lövése a jobb sarokban kötött ki. (2—0). 59. perc: Nagyhegyesi elfutott, jól eltalált lövésével szemben Si­mai tehetetlen volt. 3—0. 74. perc: Egy kapu előtti kava­rodásnál Porhanda jól felismerte a lehetőséget és nem hibázott. 4—0. 85. perc: Egy előreívelt labdá­nál a védelem érthetetlenül le­állt, és Komáromi növelte a gó­lok számát. 5—0. A mérkőzés első percétől kezd­ve a KTE mezőnyfölényben volt, amit sok kihagyott gólhelyzet és két kapufa is bizonyít. A nagy igyekezetben természetesen egy­két hiba is becsúszott. Az első gól megnyugtatta játékosokat, az ellenfél — ha le­­­het — még jobban visszaesett, és már csak a gólarány nagysá­ga volt kétséges. A KTE csapatának minden já­tékosát dicséret illeti lelkes, fel­szabadult, jó játékáért, amivel remélhetőleg visszaszerezték kö­zönségük szeretetét és megbe­csülését. A szegedi csapatból Simai, Nemes és Magyar játszott elfo­gadhatóan. Ifjúságiak: KTE—Szegedi Ken­der 3—0 (1—0). Jók: Lengyel, Pintér, Kávai, ill. Tóth. Góllövők: Lengyel, Kávai, Mé­száros. Kristóf Tibor TISZAKÉCSKE—BÉKÉSCSABAI AGYAGIPAR 2—1 (1—0) Tiszakécske, 500 néző, vezette: dr. Jármai (Veres, Varga). Tiszakécske: Szélesi — Bódi, Bálla, Pálinkás, Domonics, Sán­ta, Tóth, Ézsiás, Mari (Kecskés), Bús. (Bácskai), Józsa. Edző: Rus­­vai Pál. Bcs. Agyagipar: Uhrin — Né­methi, Jegyinák (Szokolay), Nagy, Siti, Pittner (Zuba), Lukács, Tűr­csek, Balogh, Németh L. Újvári. Edző: Szabó László. 2. perc: Mari 20 méteres lövé­se a bal alsó sarokban kötött ki.­ 1—0. 48. perc: Balogh Beadását Új­vári közelről a kapu bal alsó sar­kába fejelte. 1—1. 85. perc: Józsa labdáját Domo­nics mintaszerűen adta be, és a jó ütemben érkező Baracskai hatalmas gólt lőtt a léc alá. 2—1. Még a hosszú NB I-es múlttal és kiváló első osztályú játékve­zetőként ismert, most újból lab­darúgóként szereplő Németh La­jos sem tudta győzelemhez segí­teni az Agyagipar csapatát Ti­­szakécskén. A hazaiak régen látott jó já­tékkal rukkolva ki­búcsúztak a jobb sorsra érdemes lelkes kö­zönségüktől. Időnként megoldha­tatlan feladat elé állította a mér­kőzés tétjétől görcsösen játszó csapatot. Jók: Mari (a mezőny legjobb­ja), Józsa, Sánta, Ézsiás, ill.: Uhrin, Újvári, Németh Bódi, L.Ifjúságiak: Bcs. Agyagipar— Tiszakécske 1—0 (1—0). Zsuffa Lajos JÁNOSHALMA—MINDSZENT 1—0 (1—0) . Mindszent, 600 néző, vezette: Kokavecz. Jánoshalma: Bozsics — Gei­­szinger, (Juhász), Liliom, Csop­­csics, Farkas, Faddi, Kolozsvá­ri, Szöllősi, Szabó, Hegyi (Tóth), Urbán. Edző: Rapcsák Tivadar. Mindszent: „ Tusják — Pelyva, (Nádasni), Bartucz, Boda, Tóth, Bánfi, dr. Szelják, Lőrincz, Csön­gető (Hevesi), Nagy, Farkas. Ed­ző: Jelenfi István. 23. perc: Szabó kiugrott, már a 16-oson belül járt, amikor Tus­ják elhúzta a csatár lábát. 11-es. A büntetőből Faddi a jobb alsó sarokba helyezte a labdát. 1—0. A hazaiak végig többet birto­kolták a labdát, számos veszélyes helyzetet alakítottak ki, ám Bo­zsics bravúrosan védett. Jó: Bozsics (a mezőny legjobb­ja), Szabó, Csopcsi­cs, ill. a hazai együttesből senki sem nyújtott elfogadható teljesítményt. Ifjúságiak: Jánoshalma—Mind­­szent 4—2. OROSHÁZA—H. PORCELÁN 4—4 (3—1) Hódmezővásárhely, 400 néző, vezette: Őrző. Góllövők: Deák 2, Kökény, Bu­gyik, 111. Nagy, Juhász, Davodi, Karácsonyi. Ifjúságiak: H. Porcelán—Oros­háza 3—2. Thékes István LAJOSMIZSE—SZEGHALOM 3—2 (1—1) Szeghalom, 300 néző, vezette: Perdi. Lajosmizse: Kripkó — Tóth, Ábel (Sós), Csima, Rózsa, Hader­­marszki, Kállai, Kocsis, Márkli (Koch), Vajda, Mányoki. Edző: Seres Lajos. Szeghalom: Pálinkás — Ba­lázs, Szász, Reinhardt, Zsombok I., Tóth, Hímre (Kun), Alberti, Zsombok II., Bernáth, Tar, Csor­dás). Edző: Búza Barna. 8. perc: Alberti előreadott labdáját Zsombok II. 14 méter­ről lőtte a hálóba. 0—1. 15. perc: Szöglet után kavaro­dás támadt a szeghalmi előtt és végül a fedezetlen kapu Ko­csis nem hibázott. 1—1. 60. perc: Zsombok II. jó hely­zetben a ball kapufát találta el, a visszapattanó labdát azonban Zsombok I. már gólba lőtte. 1—2. 73. perc: Szabadrúgás Kállai 18 méteres bombája után egy védőn h­ányt a kapuba. 2—2.változtatva került 83. perc: Vajda a 16-os oldalvo­naltól lágyan középre ívelt. A bi­zonytalan védők közt Sós ügye­sen feltalálta magát, és megsze­rezte a győzelmet jelentő gólt a lajosmizseieknek. 3—2. A szeghalmi­ kulcsjátékosok gyöngélkedtek, így hiába vezet­tek kétszer is a hazaiak — a La­josmizse — elsősorban jobb kö­zéppályásai révén — megérde­melten nyert végül. Jók: Ábel, Csima, Hódermar­­szki, Kocsis, ill. Szász, Zsombok J., Tóth, Zsombok II. Ifjúságiak: 10—0 Szeghalom ja­vára. H. KUN BÉLA SE— FÜZESGYARMAT 3—1 (1—0) Füzesgyarmat, 300 néző, vezet­te: Jung. H. Kun BSE: Farkas — Tóth, Mohovics, Horváth, Balogh, Sza­bó, Darányi, Nagy, Harsányi, Rácz­­(ökrös), Molnár. Edző: Ku­rucz István. Füzesgyarmat: Kozári — Var­ga I, Kiss, Csák, Rácz, Ramos, Hegyesi, Laurencz, Csík, Varga 11., Ökrös, Komoróczki. Edző: Ondrik István. 36­ perc: Darányi elfutása után jól lőtte középre a labdát, és Sza­bó nem hibázott. 1—0.­. 70. perc: Most is Darányi volt az előkészítő, beadását ezúttal Molnár fejelte a hálóba. 2—0. 80. perc: Ramos buktatása miatt tizenegyeshez jutottak a hazaiak. Ezt Ökrös értékesítet­­­­te. 2—1. 86. perc: Mohovics cselezte ki a gyarmati védelmet és beállí­totta a végeredményt. 3—1. A tét nélküli találkozón pontosztozkodás jobban megfe­a­lelt volna a játék képének. Ki­­állítva: Mohovics. Jók: Farkas, Darányi, Molnár, 111., Varga II., Ökrös, Csák. Ifjúságiak: 2—0 a Kun Béla javára. NAGYSZÉNÁS­­SZENTESI VÍZMŰ 5—2 (2—1) Nagyszénás, 800 néző, vezette: Farkas J. Góllövők: B. Tóth 2, Szűcs, Deák, 111., Vígh, Szatmári. Jók: Deák, B. Tóth, Szűcs, ill. Janiga. Fábián István összeállította: Szabó Zoltán A TERÜLETI BAJNOKSÁG VÉGEREDMÉNYE Az x-el jelölt csapattól egy büntető­ pont levonva. A Bajai SK osztályozót játszik az NB II-be jutásért. A máso­dik vonal alatti csapatok kiestek. 1. Bajai SK_____30 25 2 3 83—16 52 2. Lajosmizse 3. DÉLÉP SC 4. H. Kun Béla 5. Orosháza 6. H. Porcelán 7. Mindszent 8. Füzesgyarmat 9. KTE 10. Nagyszénás 11. B. Agyagipar 12. Jánoshalma 13. Szentes­­ 14. Szeghalom 15. Tiszakkécske 16. Sz. Kender 30 16 11 3 52—28 43 30 19 4 7 65—32 42 30 15 9 6 55—26 39 30 13 9 8 53—36 35 30 10 11 9 53—53 31 30 12 5 13 36—43 29 30 11 7 12 55—67 29 30 9 10 11 39—36 28 30 10 7 13 35—38 27 30 8 10 12 38—50 26­­ 30 9 8 13 32—46 26 30 9 4 17 38—62 21 1 7 7 16 38—67 21­­ 30 6 7 17 26—44 19 30 3 5 22 32—86 11 MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Első a Soltvadkert együttese SOLTVADKERT—KISKŐRÖS 4—1 (2—0) Kiskőrös, 4000 néző, vezette: Czenczik (Berta,­­Németh). Soltvadkert: Ma­jer — Viszkok, Eiler, Galántai, Frittmann, Szá­­vay (Szekér), Lehr, Erdős, Szűcs, Tóth, Szabó. Edző: Fábián Dezső. Kiskőrös: Losonczi — Hajná­k, Dedák, Cseh (Ba), Boldizs, Vadá­szi, Juhász, Petróczi, Klement, Kiss, Dusnoki. Edző: Meskó Ist­ván. 20. perc: Szép kiskőrösi akció, Petróczi hozta fel a labdát, Kisst szöktette, aki már csak a kapus­sal állt szemben, de hat méterről a jobb sarok mellé rúgta. 40. perc: Szávay cselezgetett a ba­l oldalon, majd középre ívelt. Szabó és Cseh futott a labdára és a menteni akaró Cseh a saját ka­pujába lőtt! 1—0. 42. perc: Eldőlt a mérkőzés! Lehr a jobb szélen senkitől sem zavarva hozta fel a labdát, vis­­­szagurított és a hazaiak csak néz­ték, amint a befutó Tóth a kapu­ba perdített. 2—0. 47. perc: Szűcs egyéni játék után a jobb alsó sarokba rúgta a harmadik gólt. 3—0. 57. perc: 11-essel szépített Kiskőrös. Boldizst akasztották aa 16-os oldalvonalán belül, a bün­tetőt Klement biztosan értékesí­tette. 3—1. 65. perc: Tóth egymás után cselezte ki a kiskőrösi védőket és ballábas lövése a jobb alsó sarok­ban kötött ki. 4—1. A rekordszámú közönséget sem tudta tűzbe hozni a két csapat játéka. A kiskőrösiek formán alul játsz­va, jobbnál jobb helyzeteket is kihagytak. A Soltvadkert nyugodt, higgadt játékkal kihasználta a kiskőrösi védők hibáit. Soltvadkert nyerte a rangadót,megérdemelten Jók: Erdős, Lehr, Szabó, Szűcs (a mezőny legjobbja), ill. a kis­kőrösiek közül csak Dusnoki és Boldizs határtalan lelkesedését le­het kiemelni­. Ifjúságiak: Kiskőrös—Soltvad­kert 4—1­ (2—0). Biácsi Sándor h. Gábor Áron se— MEZŐFI SE 3—0 (1—0) Kiskunhalas, 200 néző, vezette: Miklós (Csenki, Dézsik). H. Gábor Áron SE: Vágó — Horváth, Ufferbach, Timár­(Besz­tercei),­ Török II., Rozinka, Török I., Körösi, Tamási, Bokros, (Dávid). Edző: Kévés Ferenc.Pál H. Mezőfi SE: Hócza — Kiss, Szekeres, Tasi,­ Bodó, Széchenyi, Török, Juhász, Kádár, Grósz, Má­té. Edző: Krivy Ottó. Gólszerzők: Timár, Török, Hor­váth. Jók: Horváth, Bakos, Rozinka, ill.: Hócza, Kádár. Árvai Mihály KECEL—KKFHÁZI SZÖVETKEZETI SE 1—0 (1—0) Sükösd, 200 néző, vezette: Ka­rácsony (Kara, Némedi). Kecel: Hermann — Pongrácz, Császár, Mezei, Benedeczki, Apró,­­Lavati, Erdélyi, Vajda, Szabó, Polgár (Szvetnyik). Edző: Lovász László, Kósházi. Szöv. SE: Némedi — Kertesi, Szabó J., Kókai, Tóth, Szombati, Karádi, Kurucz, Szabó L. Győri (Deák), Szabó M. Edző: Farkas László. Gólszerző: Szabó. Jók: Mezei, Pongrácz, Erdélyi, Császár, ill.: Kókai, Tóth, Kurucz. Ifjúságiak: Kecel—Kkfh. Szöv. SE 9—2 (4—0). Stubner József H. SZAMUELY SE—KKHALAS 3—2 (1—0) Kalocsa, 200 néző, vezette: Nagy (Tóth, Cseh). Szamuely SE: Szabadi, Bárá­ny­, Kertai, Pesti, Kiss, Pandúr, Hargitay, Várszegi, Gajdon, Nagy, Kántor. Edző: Ónody László. Kiskunhalas: Szalontai — Ba­logh, Tápai, Enczel, Dobra, Sz. Kovács, Horváth, Szőke (Agócs), Tóth, Rékási, Jól járt. Edző: Mé­száros Tibor. 18. perc: Gojdon közvetett sza­badrúgás után a jobb sarokba lőtt. 1—0.­ 50. perc: ~3­ól járt egyéni játék után kiegyenlített. 1—4. 65. perc: A kipattanó Agócs fejelte a hálóba. T—2.labdát­­ 83. perc: Várszegi lőtt gólt. 2—2. 87. perc: Pandúr egyéni akció­ból szerezte meg a győztes gólt. 3—2. A jobb erőnlétben levő honvéd csapat az utolsó percben fordítot­ta a maga javára a mérkőzést.­ Jók: Szabadi, Kiss, Baranyi, ill. Fux, Dobra,Gardén, Kőszegi Ferenc MISKE—SÜKÖSD 4—0 (2—0) Miske, 700 néző, vezette: Kuli­­mán (Darusán, Kinti). Miske: Varga G., Petrecz, Do­­bai, Kákonyi L., Hubert, Baksa, (Horváth), Domokos, Bedzsula (Varga P.), Hagerbacher, Pákoticz. Edző: Vatai Csaba,Illés, Sükösd: Szen­te , Stéger, Fad­dá, Reich, Szabó A., Lakner, Raj­­csics (Szabó J.), Lógó, Sudár, Ma­­rusa, Páncsics (Radics). Edző: Bujdosó Márton. 20. perc: Kákonyi szögletét Petrecz fejelte a hálóba. 1—0. 44. perc: Jobb oldali szögletből Dohai fejelt gólt. 2—0. 50. perc: Domokos egyéni akció után szép gólt lőtt. 3—0. 78. perc: Hagerbacher 20 m-es lövését a kapus kiütötte és a jó­kor érkező Domokos a hálóba fe­jelte a labdát. 4—0. Jók: Domokos, Illés, Kákonyi, il.: Lakner, Szabó A. Ifjúságiak :Miske—Sükösd 0—0. Kiss János IZSÁK—FÁJSZ 5—2 (2—0) Izsák, 200 néző, vezette :• Téli (Papp, Kérdő). Izsák: Péter, Németh, Kalmár, Bogdán, Molnár, Tóth, Losonczi, (Bíró), Mezei (Horváth), Nagy, Bo­­zsik, Nagy K. Edző: Szász Sán­dor. Fájsz: Tamaskó — Sztankó, Kőszegi, Bogdán, Posztobányi, Szabó, Prókai, Kovács, Sztankó F., Móra. Edző: Kráczer László. Gólszerzők: Bozsik 2, Németh 2, Losonczi (11-esből), ill. Szabó, Prókai. Jók: Kalmár (a mezőny leg­­­jobbja), Bozsik, Németh, a ven­dégcsapatból senkit sem lehet­ kiemelni. Ifjúságiak: Izsák—Fájsz 1—0 (1—0). Gál István TASS—KALOCSAI SE 2—0 (0—0) Kalocsa, 400 néző, vezette: Kiss , András. Tass: Zsorda — Herceg, Csap­lár, Kluka, Rapcsák, Sztruhár, Muhi, Kiss, Vida, Zsidai, Bognár. Edző: Dobos József. Kalocsa: Gojtán — Berta, Pé­­r­csi, Nemes (Varjú), Illés, Matos, Mezei (Salacz), dr. Mohácsi, Tóth, Szalóki, Nagy. Edző: Farkas And­rás. 60. perc: Szögletrúgás után Vida fejelt a hálóba. 1—0. 75. perc: Egy előreívelt labdát Muhi pörgetett a léc alá. 2—0. Jók: Zsorda, Muhi, Vida, ill. Pécsi. Ifjúságiak: Kalocsa—Tass 7—0. Kőszegi Ferenc HARTA—H. RADNÓTI SE 1—0 (1—0) Szabadszállás, 800 néző, vezette: Szikszai (Szentgyörgyi, Lavati). Hanta: Szabó — Nagy, Kiss, Lehoczki, Baján, Horváth, Bartók, (Antal), T. Szabó (Smil), Kecske­méti, Sümegi, Faragó, edző: Ble­­szák Sándor. Radnóti SE: Kókai — Varga, Hegedűs, Nagy, Egyed, Eszterházd (Otott), Bálint, Török, Ba­jusz, Szatmári, Hauber. Edző: Veres István. Gólszerző: Sümegi. Jó, Kiss, Nagy, Sümegi, ill. He­gedűs, Varga, Bálint. Karakas Ferenc összeállította: Hegedűs Géza A megyei labdarúgó-bajnokság végeredménye 10. * H.Mezőfi SE 11. Kecel 12. Kósházi Sz. SE 13. H. Samuely SE 14. H. Gábor Á. SE 15. Fájsz 16. H. Radnóti SE 30 19 0 2 62—21 47 30 19 5 S 65—31 43 30 17 7 6 56—26 41 30 17 5 8 55—28 39 30 14 8 8 57—24 36 30 13 10 7 49—43 36 30 10 10­ 10 29—37 30 30 11 7 12 35—45 29 30 10 8 12 32—38 28 30 11 5 14 34—38 27 30 11 5 14 39—48 27 30 8 8 14 33—43 24 30 7 6 17 34—68 20 30 6 7 17­ 37—61 19 30 7 5 18 31—61 19 30 4 7 19 17—53 15 A bajnok Soltvadkert osztályozót játszik a területi bajnokságba jutás­ért. 1. Soltvadkert 2. Kiskőrös 3. Izsák 4. Miske 5. Kalocsa 6. Harta 7. Kiskunhalas 8. Sükösd 1982. május 25. • PETŐFI NÉPE • 7 MAI MŰSOR TV I. MŰSOR: 8.00: Tévétorna 8.05­: Iskolatévé. Kémia 9.30: Környezetismeret 10.05: Magyar irodalom 10.40: Csata fekete-fehérben 14.35: Iskolatévé. Környezetismeret 14.55: Magyar irodalom 15.30: Kémia 16.10: Hírek 16.15: Változó falu. VI/5. 17.00: Horoski. Részletek a belorusz folklór-esztrád együttes műsorából 17.40: Sportmúzeum. 100 éves a ma­gyar labdarúgás. 18.05:... rózsák alá ki tüzet rak..*­ 18.35: BNV-újdonságok, találmányok 19.10: Tévétorna 19.15: Esti mese 19.30: TV-híradó 20.00: Köszöntő 20.20: A Buddenbrook ház XI/11. 21.20: Stúdió *82 22.20: TV-híradó 3. 22.30: Oldjuk meg ... Tájékoztató a felvételi feladatok megoldásáról. Matematika—fizika I. 2. MŰSOR: 18.40: A 22. miskolci tévéfesztivál díj­nyertesei 20.00: J. S. Bach: 5. brandenburgi ver­seny 20.20: Kisfilmek a nagyvilágból ÚJVIDÉKI TV: 11.55: Hírek 12.00: Zenei kosár 13.00: A társadalmi-politikai szerveze­tek ünnepi ülése — magyar nyelvű közvetítés 16.35: Műsorismertetés (sz—h) 16.40: TV-híradó (sz—h) 17.10: Műsorismertetés (m) 17.30: TV-híradó 17.45: Gyermekműsor 18.45: A staféta nyomában 19.15: Dalok Titóról 19.45: Amatőrök énekelnek 20.15: Rajzfilm v20.30: TV-híradó (m) 20.55: Az ifjúság nyelvű közvetítés napja — magyar 22.00: Anya többé nem teszi 23.00: TV-híradó (sz—h) 23.20: Műsorzárás (sz—h) KOSSUTH: 8.27: És ha azt hallja . •. szél? 8.57: Nótamuzsika 9.44: Játsszunk a billentyűkkel! 10.05: MR 10—14. Különkiadás 1&35: Paul Crassley zongorázik 11.39: Szép remények. Folytatásos rá­diójáték 12.45: Törvénykönyv 13.00: Hangverseny félidőben 13.50: Kóruspódium 14.15: Verbunkosok, csárdások 14.40: Világirodalom. Ausztria. 15.05: Operettfelvételekből 15.28: Nyitnikék 16.00: Népzenei Hangos Újság 16.40:­­ Jannequin-felvételekből 17.05: Mozgásterek 17.30: Argentínai népi dallamok 17.45: A Szabó család 18.15: Hol volt, hol nem volt.. . 19.15: Chopin-prelűdök 19.30: Zenekari operarészletek 20.00: Szintézis. A külpolitikai rovat műsora 20.30: Nótafelvételekből 21.01: Móra Ferencről — Móra Panka 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Mozart: Kis éji zene 22.50: Én és az ellenségem. Propper Péter pszichológussal beszélget Pász­tor Magdolna 23.00: Richard Strauss operáiból 0.10: Birtwistle: Grimethorpe-ária. PETŐFI: 8.05: Polkák. A Csehszlovák Svitorka fúvószenekara játszik Rádió 8.20: Tíz perc külpolitika 8.35: Társalgó 10.05: Zenedélelőtt 12.25: Gyermekek könyvespolca 12.35: Melódiakoktél 13.25: Látószög. Ifjúsági jegyzet 13.30: A Gyermekrádió zenei felvéte­leiből 14.00: Operaslágerek 14.35: Tánczenei koktél 15.20: Könyvről könyvért 15.30: Örökzöld dallamok 16.35: Csúcsforgalom 18.00: Disputa arról, hogy kell-e tudni idegen nyelveket 18.35: Népdalok a­­ Dunántúlról 19.06: „Magyar anekdotakincs" 19.35: Csak fiataloknak! 20.35: A gerolsteini nagyhercegnő. Há­­romfelvonásos opera 23.20: Dzsesszfelvételeinkből. 3. MŰSOR: 9.00: Romantikus zene 9.54: Händel: Xerxes. Háromfelvoná­­sos opera 12.05: Versek 13.07: Külpolitikai könyvespolc 13.22: Népdalok 14.00: Rózsaméz 14.26: Beethoven-műek 16.45: Labirintus 17.05: Mendelssohn: B-dúr szonáta 17.30: Világtörténelem dióhéjban 17.50:* Helyzet-e a hátrány? 18.00: Bartók: Concerto 18.40: Holnap közvetítjük ... 19.05: Iskolarádió 19.35: Paul Valéry versei 19.40: Ránk­ Dezső zongorázik közben. kb. 20.25: Szeptemberi emlék. Móra Ferenc elbeszélése kb. 21.30: Slágerek zenekarra 22.00: Csajkovszkij-művek 22.24: Eszmecsere 22.55: Magyar zeneszerzők. *