Petőfi Népe, 1984. május (39. évfolyam, 102-126. szám)

1984-05-22 / 118. szám

SPORT-SPORT .SPORT .SPORT Jó mérkőzés sok góllal Békéscsabán a bajnokságra tö­rő hazaiak az el­ső perctől nagy erővel támadtak. A 4. percben Királyvári erős lövését ütötte szögletre Erdei, majd a 12. perc­ben Kanyári közeli fejesét hárí­totta a kecskeméti kapus. Két perc múlva Sulija 12 méteres lö­vésénél még­­ bravúrosan hárított a­­ kecskemétiek kapuvédője, ám a 24. percben már­ tehetetlennek bizonyult. Egy kidobásnál Hoff­meister késlekedett a labda el­­­­rágásával, Melis előbb érte el, és egyből a jobb felső sarokba bom­bázta. 1—0. A 32. percben Kanyári egy csel után 22 méterről nagy erővel lőtt a hálóba. 2—0. A KSC választámadásai ezután veszélyesebbek lettek. Gódor be­adását Supka a kapu fölé küldte, majd az újonc Szűcs lőtt 14 mé­terről alig valamivel a léc mellé. A 41. percben 18 méteres szabad­rúgásból Grósz lőtt a hálóba. 2—1. A 44. percben Nagy középre­ ívelt és a jó ütemben érkező Szűcs közelről a hálóba továbbí­totta a labdát. 2—2.­­ A szünet után a 48. percben Erdei késve indult egy labdáért és Szekeres fölötte a hálóba emelt. 3— 2. Az 57. .percben Hoffmeister sza­bálytalankodott a 16-oson belül,, a büntetőt Kanyári értékesítette. 4— 2. . A 63. percben Gádor jobbról ívelt be szögletet és, Papp látvá­nyos fejessel szépített. 4—3. A 85. percben Hoffmeister sza­bálytalansága miatt Királyvári a kapu elé lőtte a szabadrúgást, és Kanyári fejjel a­­ hálóba csúsztat­ta. 5—3. A KSC nem­ játszott alárendelt szerepet, sőt teljesen egyenrangú ellenfele volt a feljutásra pályá­zó csabaiaknak. A mérkőzést Ká­nyán szemfülessége döntötte el, aki három gólt szerzett csapatá­nak. A kecskeméti csapatban, jól mutatkozott be Szűcs, a Soltvad­­kertről igazolt fiatal csatár, akii az első mérkőzésen gólt is lőtt. Kitűntek: Kanyári, Királyvári, Sulija, illetve Erdei, Szűcs, Kerpesits Béla A mérkőzés jegyzőkönyve BÉKÉSCSABA— KECSKEMÉTI SC 5—3 (2—2) Békéscsaba, n6 000 néző. Ve­zette : Maczkó (Buikori, Sza­bó J.). Békéscsabai Előre Spartacus: Ü’j'heflyi, — Királyvári, Otla­­kán, Plástyik, Faíbulya, Pász­tor, Sulija, Szekeres, Steiger­wald, Kanyári, Melis. Edző: Pataki Tamás. KSC: Erdei — Haffb­iedster­, Grósz, Mohovics, Nagy, Somo­gyi, Moszner, Supka, Gódor, Szűcs, Papp. Edző: Kuni­cz Ist­ván. Csere: Pásztor helyett Gyur­­mánczy a szünetben, Gódor helyett Molnár a T0., Supka he­lyett Mátyás és Gyurim­ánczy helyett Tóth G.+ mindkettő a 83. percben. Gólszerző: Melis a 24., Ka­nyári a 32., Grósz a­­ 41., Szűcs a 44., Szekeres a 4«., Kanyári (k­-éslből) az 38., Papp a 63., Kanyári a 65. percben. Sárga lap: Szűcs az 56. perc­ben. TOTÓ A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közlése szerint a 20. heti totónye­remények az illeték levonása után a következők: 13 plusz 1 talála­tos­ szel­vény 117 volt, nyereményük egyenként 217 802 forint; 13 találata $0 fogadónak volt, nyereményük egyenként 142 469 forint; 12 találatot 652-en értek el, ny­erem­ényük egyenként 3932 forint; a m találatosi szelvények szám­a 6866,­­* IQ ■g találattos szelvény 44 622 jvp^,­ pyere^ 0—2­2 ményü­k egyenként 66 forint. 1. Offenbach—Braunschweig 2. Uerdingen—a. FC Köln 3. Leverkusen— Mönchengladlbach 4. Bremen—VcfiB Stuttgart 5. Essen—Kassel 6. Siharl Ottenburg— Saarbnüoken 7. Freiburg—Hertha BSC 8. Wattensloheid)—Solingen 9. Cesenia—(Arezzo IN}.. Lecc e—Como H.'jM'Onzai—iPescara 19p ^Triestinla—Atalan ta ' Fortuna KöM-Hscbalke 04 1—2 4—6 11—2 1—2 -IL—1 8—1 t .1—0­l­l<-al X 2—2 x ii—a­i 1—1 X ....&tt2 Yszí isziÜsak Kitűnően védekezett a bajai csapat Már a mérkőzés elején­ vezetést szerezhetett volna a hazai együt­tes. A 8. percben ugyanis Földi lövése Róti kezére pattant, s bár vétlen kezezés volt, a játékvezető 11-est ítélt. Gyöngyösi büntetőjét Farkas vetődve kiütötte. A 20. percben Kovács átadá­sával Földi ugrott ki, megvárta, amíg Farkas kiindult a kapujából és mellette a hálóba gurította a labdát. 1—0. A 35. percben Róti ívelt szög­letet a jobb oldalról. Andreidesz ugrott a legmagasabbra és nagy erővel a hálóba fejelte a labdát. 1—1. A szünet­­ után többet támadott a hazai csapat, de a BSE jól meg­szervezte a védekezését, és ko­moly helyzet csak ritkán adódott a baj­aiak kapuja előtt. Igaz, a játékvezető a végén kétszer hosszabbított, mégis sikerült tar­ts­tani a döntetlen eredményt. Kitűntek: Babcsán, Földi, Tóth, illetve Farkas, Róti, Andreidesz. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG SOLTVADKERT—IZSÁK 1—0 (0—0) Soltvadkert, 800 néző. Vezette: Szabó J. (****) Soltvadkert: Mayer — Win­decker, Eiler, Frittmann, Galán­­tai, Lehr (Szekér), Vörös, Cserh . (Viszkok),­­ Sza­bó, Erdős, Tóth. Edző: Tagai János. Izsák: Asztal — Csizmadia, Benkó, Bogdány, Labáth, Nagy K., Németh (Áman), Czu­r­kos, Oláh, Marta, Bozsik. Edző: Losonczi László,­­ 75. perc: Tóth beadását Szekér kapásból lőtte a hálóba. 1—0. Küzdelmes mérkőzésen mindkét kapu előtt sok helyzet maradt ki­használatlanná. Kiállítva: Mayer a 80. percben. Kitűnt: Galántai, Erdős, Sze­kér, illetve Antal, Benkó, Labartih.­­Ifjúsági eredmény: Soltvadkert­­—Izsák 3—0. HARTA—KECEL 2—1 (1—0) ■ Harta, 600 néző, vezette: Kai­a • '^****J f Harta: Csima — Lehoczki, Kiss, Radványi, Pavelkó, Lapu, Armai (Tib­i), Miklós, Csehi, Sümegi (Szauer), Bula. Edző: Bleszák Sán­dor. Kecel: Balog — Lavati, Csá­szár, Apró, Boldizs, Benedeczki, Kecskés, Juhász, Szvetnyik (Sen­­dula), Rácz, Bleszák. Edző: Ha­­szilló Ferenc. Gólszerző: Csehi, Pavelkó, il­letve Boldizs. Kitűntek: Miklós, Radványi, Szauer, illetve­ Bennedetzki, Ble­szák. Kiállítva: Bula a 25. perc­ben. I ifjúsági eredmény: Harta—Ke­cel 2—1. BAJAI­­ fSZ SK—MISKE 1—0 (1—0) Baja, 400 néző. Vezette: Szent­­györgyi (*****) Bajai Tsz SK: Zsibrek — Hol­­czer, Bada, Gyenei, Vanó, Baross, Tripolszki, Simon (Németh), Vö­rös, Móri (Agatics), Bohos. Edző: Varga Imre, Miske, Varga — Baranyai, Ha­­genbacher, Dohai, Illés, Bogárdi, Keszthelyi (Horváth), Hubert, Petrecz, Radics, Kákonyi (Bényei). Edző: Vatai Csaba. Gólszerző:­ Móri.­­ A miskeiek 11-est hibáztak. Ki­tűntek: Bada, Baross, Vörös, Bo­hos, illetve Illés, Petr­ecz, Hayer­­­hacher. Ifjúsági eredmény: Bajai Tsz SK—Miske 5—0. KALOCSAI SE—SÜKÖSD 3— 1 (2—1) Kalocsa, 400 néző. Vezette: Kiss A. (****) Kalocsai SE: Gojtán — Juhász, Pécsi, Bajomi, Varjú, Tóth (Kiss), dr. Mohácsi, Vén Cs., Illés (Kör­­möczi), Vén E., Miholics. Edző: Farkas András. Sükösd: Szenté , Lógó A., Pes­ti, Lakiner, Lógó Z., Radics, Sza­bó, Czeller, Várnagy, Sudár, Pán­­csics. Edző: Biújdosó Márton. Első tavaszi győzelmét szerez­te a kalocsai csapat. Gólszerző: Vén Cs. (2), Vén E., illetve Sudár. Kitűnt: dr. Mohácsi, Vén Cs., Juhász, Bajomi, illetve Szente, Pesti. Ifjúsági eredmény: Kalocsai— Sükösd 3—3. KÉFHÁZI SZÖV. SE—TASS 2—2 (1—0)1 Tass, 250 néző. Vezette: Fran­­cziskov­ics (****») Kórházi Szövetkezeti SE: Ben­­se — Tóth, Majoros, Palásti, Aj­­tai (Szabó), Sahin, Vidács L., Jó­kai, Vidács I. (Iványi), Koczka, Kocsis. Edző: Veréb István. Tass: Zsolda — Kluka, Csap­lár, Herczeg, Hegedűs, Kecskemé­ti, Kovács (Rapcsák), Kiss, Muhi, Bognár, Kósa. Edző: Nagy Fe­renc. Gólszerző: Sahin, Szabó, illetve Muhi (2),. Kitűnt: Ben­se, Tóth, Majoros, Szabó, illetve Herczeg, Hegedűs, Muhi. Ifjúsági eredmény: Kósházi Szövetkezeti SE—Tass 2—1. KISKOROS—BÁCSBORSÓD 4— 0 (2—0) Bácsborsód, 150 néző. Vezette: Kazinczi (»»*»*) Kiskőrös: Szentesi — Dénes, Dusnoki, Farkas (Jávorka), Les­­­ták, Szadeczki, Juhász (Tóth), Vadász, Bárány, Gál, Katzenbach. Edző: Bi­csi Sándor. Bácsborsód,: Czifra — Forrai, Mojzes, Balázs J., Rozinka, Ba­lázs K. (Kiss), Harnóczi, Komá­romi S., Komáromi A., Uher. Edző: Huszti László,Lajdi. Gólszerző: Bárány 2, Juhász, Dusnoki. Kitűntek: Bárány, Dusnoki, Szadeczki, illetve Rozinka, Forrai, Uher. Ifjúsági eredmény: Kiskőrös— Bácsborsód 5—0. TISZAKÉCSKE—KUNSZENT­­MIKLÓS 4—3 (2—0) Tiszakécske, 150 néző. Vezette: Miklós (****) Tiszakécske: Horpácsi — Ba­logh, Krajer, Pálinkás, Domonics, Varga B., Ézsiás, Varga Gy., Kis­­juhász dr., Bús, Ádám. Edző: dr. Kisjuhász Gy. Kunszentmiklós, Alács — Po­­zsák­, Szabó, Hegedűs, Kiss, Riz­­man (Erdősi), Bérezés, Bakos (Herczeg), Forró, Rohoska, Ma­gyar. Edző: Dobos József. Gólszerzők: Kisjuhász dr. ll­es­ből, Domonics, Bús, Ádám, il­letve Herczeg 2, Hegedűs 11-esből. Kitűntek: Krajer, Bús, Domo­nics, illetve Bérezés, Herczeg, Rohoska. Ifjúsági eredmény: Tiszakécs­ke—Kunszentmiklós, 1—0. AKASZTÓ—JÁNOSHALMA 2—2 (2—1) Jánoshalma, 400 néző. Vezette: Némedi (***»») Akasztó: Vass — Farkas, Kő­szegi, Suhajda, Kövesi, Tóth L., Kocsis, Nagy, Pál, P. Szabó (Tóth J.), Klemen­t (Suba). Edző: Bok­ros János. Jánoshalma: Bözsi­cs — Misk­ol­­czi, Angeli, Faddi, Tóth (Far­kas), Ádám (Zámbó), Agócs, Ju­hász I, Juhász II., Karczhesz, Bá­tyai. Edző: Mrazek Tibor. Gólszerző: Kocsis 2, illetve Karczhesz, Bátyai. Kitűnt: Kőszegi, Kocsis, P. Sza­bó, Tóth L., illetve Miskolczi, Zámbó, Karczheszi Bátyai. Ifjúsági eredmény: Jánoshalma ■ —Akasztó 4—1. A MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOK­SÁG Állása 2. Hanta 26 16 4 6 68—312 36 3. Izsálk 26 13 9 4 46—18 36 4. Soltvianterl­ 28 1a 9 4 41—27 33 6. Kecel 26 12 9 5 46—33 33 8. Hass 26 Itt 8 8 36—30 26 7. Karacsin, 26 9 9 6 34—Ba 27 8. Sükösd V 26 10 6 10 30—29 26 .9. B. Tsz SK* 26 111 6 10 37—40 24 HO. J.Kalma 26 7 ld 9 29—38 24 11. Kfh. Sz. SÍK 28 1 9 10­ 311—42 23 12. Akasztó 26 6 Ilii 9 37—51 23 —13. Kiskőrösi 26 6 7 13 33—49 19 14. K.szt.miki. 26 6 5 IS 39—56 11 ■ 13 . Troécsike 26 4 7 13 32—61­ 15 16. Bácstoorsiód 26 2 7 17 22—62 11 Megjegyzés­:» A Baljai Tsz SK-tól 2 i büntetőpárat levonva. A tudósításokat Kőszegi Ferenc (Ka­locsa), Király János (Bácsiborsód), Fusch Gyöngy (Baja), Dobszai Sándor (Soltvadkert), Zsuffa Lajos kécske), Szabados János (Tass),­­Tisza- Ha­­ász László (Jánoshalma), Szőnyi Ká­roly (Hanta) készítették. Összeállította Szabó Zoltán. 1. Miste 26 16 2 6 65—32 33 Él A mérkőzés jegyzőkönyve: SALGÓTA­RJANI Jc— BAJAI SK 1—1 (1—1) . Salgótarján, Tóstrandi pálya, 2000 néző. Vezette: Inges (Ló­ja, Mester). STC: Ródel — Babosán, Ju­hász, Kovács I., Mákosi, Berii­­dán, Balga, Tóth, Kovács IL, Földi, Gyöngyösi. Edző: Toldi Miklós. Baöa: Farkas— Taima, Sza­bó,, Róti, Andreidesz, Erva­­niics­, Morvai, Pintér, Pekker, Janicsá­k, Pécsi. Edző: Ivanács Tibor. Csere: Gyöngyösi helyett Tolnai a 34., Pintér helyett Pri­­­ddánovics az 58., Pécsi helyett Pongó a 75., Balga helyett Jó­nás a 78. perciben. Gólszerző: Földi a 20., And­reidesz a 35. percben. Sárga lap: Turné a 14., Be­ri­ndán a 46. percben . Területi labdarúgó-bajnokság HONVÉD KUN BÉLA SE— KECSKEMÉTI TE 4—1 (0—1) Kiskunfélegyháza, 800 néző. Vezette: Guti. . .­­ ■ » * Honvéd,. (Kun Béla SE: C­sehák — Ézsiás, Kiss, Kurtucz, Kárász, Tóth J., Petre, (Kemya, Bognár), Mészáros­, Sárközi, Szabó J., Török. Edző: Far­kas László. KITE: Péter (Kmoll) — Bedzsula, Csordás, Seres, Fürtös, Lakatos, Tóth (Soós), Virág, Perényi, Meszlényi, Fe­ró. Edző: Czimmermann Gyula­. 20 perc: Bedzsulától elpattant a lab­da és Szabó J. nagy helyzetbe került, de annyira meglepődött, hogy az üres kapu mellé lőtt. 25. perc: Feró húzott el a bal oldalon, és éles­ szögéből nagy lövést küldött a hosszú sarokba. A la­bda a­ kapufáról pattant a hálóba. 0—1l. 46. perc: Sza­bó I. az alapvonalról középre lőtte a labdát és a pontosan érkező Kemya 10­0 méterről egyenlí­tett. 11—1­ 67. perc: Török beívelését Bognár a jobb felső sarokba fejelte. 2—a. 68. perc: Az újrakezdés után Mé­száros középen két védőt is kicsele­zett és a kifutó kapus mellett a bal alsó sarokba gurított. 3—1. 88. perc:­­Sárközi egy lendületes vágta után 17 méterről kapura lőtt és a labda ismét a kapufáról pattant a hálóba. 4—1. 1A megyei, rangadón az első félidő­iben­ a KJTE rutinosabb­­ középpályásai uralták­ a K­­ezőhy-t. Szünet után a Hon­­­­véd csapat lendületes játéka felőrölte a kecskemétiek védelmét.­­ Kitűntek: Mészáros, Tóth J., Ku­­ttucz, Sárközi, Török, illetve Lakatos, Meszlényi, Fere.­ngassági­ eredmény: Honvéd Kun Bé­la SE—KTE 1—0. Fazekas Tibor SZEGEDI DÓZSA— KISKUNHALASI AC MEDOSZ 3—1 (2—0)­­ Szeged, 500 néző. Vezette: Kiss. 1 *. perc: Gerecz ugrott ki a védők közül és védhhetetlenül lőtt a hálóba, ül—0. ao. perc: Nagy védelmi hibából Mező növelte a szegedi csapat előnyét. 2—0. 50. perc: Csincsák közvetlenül­ az alapvonalról középre adta a labdát és Jósért­ái hálóba fejelte, de a játékve­zető les­z(?) címén nem adta meg a gólt. 67. perc: Szöglet után a tétovázó védők között Horváth fejelte a labdát a léc alá. 3—0. 91. perc: Tápai hosszú indításával Csincsák húzott kapub­a és biztosan lőtt a hálóba, 3—1. 88. perc: Tápai ütközése után a játékvezető 11- est ítélt, a­ büntetőt azonban Gerecz a léc fölé lőtte.­­ A kiskunhalasi csapat görcsös eről­ködése miatt nem volt képes jobb já­tékra. A szegedijeik viszont minden helyzetet kihasználtak. i ifjúsági eredmény: Szegedi Dózsa— HAC-MEDOSZ 5—9. Árvai Mihály XJA­J­O­SM­IZSE— , HATÁRŐR DÓZSA 0—0 . Lajosimizse,­­4M néző. Vezette: Veres­ i Lajosmm­izse: Kripkó — Mányoki, Csi­ma, Rózsa, Ábel, Hodexmarsziki, Dió­szegi, Kocsis, Márkid, (Kovács), So­mogyi, Kállai, (Hédi). Edző:­­B­ende Jó­zsef. , Alacsony színvonalú, rendkívül gyenge mérkőzés volt. A lajosm­izsei­­ek a tavaszi idény leggyengébb játé­kát nyújtották. A 90 perc alatt alig alkadt valamirevaló helyzet. A két csapatból még­­ kiemelni sem lehet sen­kit. TERODETI LABDARÚGÓ-BAJNOK­­SÁG KÖRÖS - CSOPORT 1.DIÉLÉÉP SC 27­183 6 44—19 39 . 2.Gyula 27149 4* 52—42 37 3.Sky Előre 2714*6 5 60—22 36 4.Békés 27136 6 36—28 34 5.Orosháza 27 Itt­h 6 6 32—22 32 6.­Latjoszmizse 27­10 H25 34—31 32 7.Szarvas 27111­8­8 47—26 30 8.Sz. Dózsás 2710 10 7 42—31 30­ 9.KTE 279 8 10 44—63 28 ■10.HKBSE 278 9 10 33-32 25 Ott­.SZ3VSE 27 6 10 l­l 27—36 22­­ 12.Martfű 27 4 12 11 26—40 20 13. Nagyszénás 277 6 14 27—52 20 14.Szei­tes­ 276 6 15 19—36 18 15. Kkhalias 275 7 15 30—54 17 16.Határőr D. 274 6 17 28—55 14 Eredmények: DÉLÉP—Békés 3—0, BKV Előre—Nagyszénás 6—1, SZVSE— Martfű 0—0, Szentesi—Szarvas­ 4—1, Gyula—Orosháza 3—2. Az NB I. állása 1. Bp. Hon­véd­ 26 16 6 4 66—23 42 2. Videoton 2Ä 15 5 6 45—29 35 а. Rába ETO 28 na 8 6 66—48 35 4 . V. Dózsa 28 02 10 6 47—­30 34 5­ .Tatabányai 23 02 9 7 37—33 33 б. ZTTE 28 HU 7 016 35—33 29 7­. Vasast­­ 28 12 6 HL 36—37 29 6. SZEOL AK 28 0­0 7 011­ 38—40 27 9. Ferencvárosi 28 6 8 1­l 40—40 26 0O. Pécsi Mise 28 8­­ 10 10 35—37 26 HL MTK-MM­ 28 9 ® 10­ 36—42 26 112. Csepel 128 fi S HÍD 33—40 25 m Haladási 28 10 --S 13 26—36 25 14. Volán SC 28 6 1» 02 46—5$ 22 15.­­NYVSI SC 28 7 7 14 26—47 21 16. DVTK 28 2 9 (L7 24—51^ 18 Er­ed­mén­yek: Ferencvárosi—Volán 2—2. Tatabányai—V. Dózsa 1—0. Diós­győr—­Bip. Honvéd 1—5­. Haladás VSE —Vas­as 1—ű. SZEOL AK-MTK-VM 0—0. Rába ETO—Csepel Ur­ 4.. ZTE 1— Nyíregyháza 0—0. Pécsi MVSC—Video­ton 6—ii. Az NB II. állása : 13 42—54 27 9 14 34—46 27 9 13 44—62 27 4117 43—60 24 8 16 34—40 22 19 30—70 16 * = a Siófok évi összeredm­ényéből 4 büntetőpont levont. Eredmények: Ózd—Nagykanizsa 3—4. Ganz-MÁVAIG—Bakony Vegyész 0—3. Sopron—212. sz. Volán 2—1. Eigier—H.­­Szlaibó Lajos SE 3—1. Szekszá­rd—Ka­­zistik­.bar­cika 0»—a. Szolnoki­ MÁV m4e— Siófok 1—3. DMVSC—Hódmezővásár­hely 2—1. Keszthely­^De­brecen— Kini­zsi 1—2. 1. Eger 2. Békéscsaba 3. DMVSC 4. Silófok* 5. Hódg. Metr. . 6. N.Kanizsai 7. B. Vegyész 8. Szolnok 9. Keszthely 16. D. Kinizsi K­u. 22. sz. Volán 12. Buda 13. Sopron 14. Salgótarján 15. Ózdi Kolhálsz .16. Szekszárd 17. Kecskemét­­ 16. K­ ibab­cska. 19. Sz. L. SE 20. G.­IMiÁVAG 32 20 7 5 611—32 47 31­ 18 7 6 76—37 43 20­ 16 9 6 55—36* 41 32 15 112 5 53—35 36 Ili 7 10 40—30 35 311­ Ilii 112 8 55—51 34 ai 13 7 iá 51—50 33 31­ na 8 üli 54—42 32 32 10 10 12 44—38 6­0 311 UlS 8 12 43—43 30 30110 16 10 33—44 30 31­­10 0 12 50­—50­ 29 30110 8 113 29—45 28* 311 8 00­ 112 36—28 27 311 9 32 9 30­ 9 31 16 31 7 301 4 1984. május 17. • PETŐFI NÉPE • 7 ÖKÖLVÍVÓ OB Gönczi megvédte elsőségét, Farkas és Csató bronzérmes A Magyar Ökölvívó Szövetség elnöksége alig egy hete tárgyalta Kecskeméten a város ökölvívó­­sportjának helyzetét. A testület elismerését fejezte ki az itt folyó nevelőmunkáért. A vasárnap be­fejeződött­ országos ökölvívó-baj­nokság kecskeméti szereplői MOSZ dicséretét igazolták. Gön­a­czi Róbert ismét bajnoki címet nyert, de mellette két szorgalmas fiú, Farkas és Csató is a dobo­góra lépett. Ebben a szép siker­ben nagy része volt Balzsai Ká­roly vezetőedzőnek és segítőjé­nek, Vígh Jánosnak, aki verseny­zőként nemcsak bajnoki arany­éremmel, hanem nemzetközi sike­rekkel is büszkélkedhetett. A győztesek és megyebeli he­lyezettek: 48 kg, bajnok: Isasze­­gi Róbert (Borsodi Bányász, edző­je: Takács Gábor. 51 kg, bajnok: Váradi János (Nyíregyháza, ed­zője: Szántó József). 54 kg, baj­­ nők: Botos Tibor (STC, edzője: Szerémi Andor). 57 kg, bajnok: Gönczi Róbert (Kecskeméti SC, edzője: Barzsai Károly). 60 kg, bajnok: Bújdosó László (SZIM Vasas, edzője: Simon György). 63,5 kg, bajnok: Magyar István (Paks, edzője: Wagner Ferenc). 3. Farkas J. (KSC). 67 kg, baj­nok: Tánczos Mihály (V. Dózsa, edzője: Svasznek Jenő), 3. Csató (KSC). 71 kg: Hranek Sándor (Bp. Honvéd, edzője: Badari Ti­bor). 75 kg, bajnok: Füzesy Zol­tán (Bp. Honvéd, edzője: Badari Tibor). 81 kg, bajnok: Pém László (Vasas, edzője: Bódis Gyula). 91 kg, bajnok: Alvics­ Gyula (Bp. Honvéd, edzője: Badari Tibor). +91 kg, bajnok: Somodi Ferenc (Tatabánya, edzője: Erdei István). MEDOSZ KUPA-MÉRLEG: Juhász, Bálint, Fü­löp az élen • Muity a vert mezőnyben Kellemes, nyárias időben kez­dődött pénteken Pakson az első országos négyesfogathajtó ver­seny a MEDOSZ Kupáért. A be­mutatásban jól kezdtek a megyét képviselő versenyzők. Az első ver­­senyszám után Fülöp Sándor (KTE) állt az élre Bárdos (Szil­vásvárad), Juhász és Bálint (Kis­kunfélegyházi Lenin Tsz SK) előtt. Meglepetés, hogy Muity (Sziféra- M­ED­OSZ) csupán a hetedik he­lyen várta a folytatást. Sajnos, nem sok szerencsével. A szomba­ti maratoni hajtás­­-5. akadályánál megálltak a lovai. Nem járt sok­kal nagyobb szerencsével Fülöp sem, aki­ a hatodik akadálynál le­esett a kocsiról. Ugyanitt Bálint lovai estek el. Sérülés egyik eset­inél sem történt. Juhász viszont biztató teljesítményt nyújtott, s a 2. helyre kapaszkodott Bárdos mögött. Bálint a 4., Bráz (Állam­puszta) az 5. helyen zárta a ma­­ratonhajtást. A nagy érdeklődés­sel várt vasárnapi akadályhajtás­­ban már nem történt csoda, Bár­dos megtartotta Juhásszal szem­ben szerzett előnyét, míg klubtár­sa, Bálint 3., helyein végzett. Fü­löp pedig az 5. Muity az aka­­dályhajtásiban is csalódást keltett, az utolsó előtti helyen zárta a versenyt. VÍZILABDA OB II A OSZTÁLY Sok kiállítás, nehéz mérkőzés Kecskeméti Vízmű SC—MEAFC 11—6 (1—1, 5—2, 3—2, 2—1) Kecskemét, 300 néző. Vezette: Marjai, Medveczki­. BVSC: Németh , Márton­ (2),­ Filep, Csirke (1), Simon (3), Csil­lag (2), Jenei (2). Csere: Király, Benda, Nagy I. (1). Edző: Magó Gábor. A Hegedűs sérülése miatt tar­talékosan felálló kecskeméti csapatnak meg kellett küzdenie a győzelemért. A játékvezetők 18 alkalommal állítottak ki kecske­­métit,­­és csak 9 alkalommal mis­kolci játékost. A Vízmű csapata végig vezetett, de csak a második negyedben játszott jól. Kitűntek: Marton, Simon, Ki­rály. SOROKBAN • SOROKBAN X Május 31-én, csütörtökön utazik a csehszlovákiai Karlovy Vary-ba az MHSZ ÉBKM Víz­mű búvárúszó csapata, ahol szov­jet, NDK-beli és a legjobb cseh­szlovák úszókkal együtt indul nemzetközi uszonyos és búvár­úszó versenyen. A kecskeméti búvárúszók június 4-én érkeznek vissza.­­ A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség végrehajtó bizottsága úgy döntött, hogy Olaszország­nak adja az 1999. évi labdarúgó­világbajnokság rendezési­t Zürichben módosították jogát, és egyszerűsítették a selejtezők rend­jét az 1986-os mexikói világbaj­nokságra. A korábbi döntéssel el­lentétben az európai csoport 2. helyezettje az selejtező­­ötödik csoport hasonló helyezettjével vív újabb selejtezőt oda-vissza, s a győztes utazik Mexikóba. A he­tedik csoport 2. helyezettje talál­kozik az interkontinentális se­lejtezőn az óceániai győztessel, s amelyik az oda-visszavágós ös­­­szecsapáson jobbnak ugyancsak a 24-es döntő bizonyul, tagja lesz. A mérkőzéseket 1985. decem­ber 1-ig kell lejátszani.­­ A 27. pulai sakkfesztiválon a középmezőnyben végeztek a kecskeméti sakkozók. Az első csoportban a DUTÉP SC Károlyi, Forgács, dr. Erdélyi, Branches ös­­­szeállítású csapata 11. lett, a má­sodik csoportban Abel, Czeglédi, Lovas és Centgráf a 6. helyet sze­­rezte meg az erős nemzetközi­­ mezőnyben. A legnagyobb jugo­szláviai sakkfesztiválon több mint ezer sakkozó mérte össze tudását a különböző csoportok­ban.­­ A hétvégén kétnapos láto­gatást tett Szófiában Mario Vas­­quez Rana, a Nemzeti Olimpiai Bizottságok Szövetségének (ANOC) elnöke. A mexikói sportdiploma­­­­tát fogadta Ivan Szlavkov, a Bol­gár Olimpiai Bizottság elnöke és Tregdafil Martinski alelnök. Vasquez Rana vendéglátóival megvitatta a nemzetközi olimpiai mozgalom időszerű kérdéseit, különös hangsúllyal a bolgár sportolók távolmaradására a Los Angeles-i olimpiáról. A megbeszélések szívélyes lég­körben folytak, s a bolgár sport­vezetők közölték az ANOC elnö­kével, hogy Szófia megpályázza az 1992-es nyári játékok megrende­zését.­­ Tavaszi évzáróként kedden a szövetség elnöksége értékeli­ az áprilisi Európa-bajnokságot, meg­hallgatja Berczik Zoltán vezető­edző beszámolóját. A kiváló szak­ember egyébként ezzel a „fellé­péssel” búcsúzik, s lehet, már ezen a nap­on kijelölik hogy az utódját.­­ Bérezik csomagol, a hétvé­gén utazik Tokióba, hogy eleget tegyen egyéves szerződésének. Ismeretes, hogy a válogatott mel­lett csaknem 15 évig működött szakember a híres Butterfly-cég asztalitenisz-iskolájának lesz a vezetője. >X Hosszú idő után ismét Kí­nába utaznak magyar asztalite­­niszezők. A válogatott a tervek szerint vasárnap repül Peking­­be, a küldöttség vezetője dr. Fe­kete László, a szövetség elnöke, s tíz játékos tagja az együttesnek.­­ Hétfőn délelőtt edzést tartott volna a tatai edzőtáborban tar­tózkodó, a szerdai, Norvégia el­leni mérkőzésre készülő labdarú­­góválogatott-keret. A felhősza­kadás azonban elmosta a foglal­kozást, s ezért csak megbeszélést tartott játékosaival Mezey György szövetségi kapitány, aki ezt kö­vetően közölte az­­ MTI-vel a pá­lyára lépő együttest. — Garaba és Gyimesi sérülés miatt nem állhat rendelkezésem­re, Hannich viszont meggyó­gyult, így a következő kezd szerdán 20 órakor, tizenegy Székes­fehérvárott: Disztl P. — Salla­i, Disztl L., Csuhay, Varga — Han­nich, Nagy, Csongrádi — Bodo­­nyi , Nyilasi, Hajszán. A Disztl­­fivérek most mutatkoznak be címeres mezben. A két, Ausztriá­­­ban szereplő „légiós” Szokolai hétfőn délelőtt Nyilasi és érkezett Tatára, ők egy-egy félidőt ját­szanak majd, Szokolai a szünet­ben mindenképpen felváltja­ Nyi­lasit. Kedden két ízben tartunk foglalkozást, s szerdán közvetle­nül a mérkőzés előtt utazunk Szé­kesfehérvárra. A norvég válogatott kedden, 14.15 órakor érkezik a Ferihegyi repülőtérre, s a Hotel Stadionban száll meg. A mérkőzést NDK já­tékvezetői hármas irányítja, Klaus Scheurell a vezetőbíró.