Petőfi Népe, 1984. május (39. évfolyam, 102-126. szám)

1984-05-25 / 121. szám

Magyarország—Norvégia 0—0. Székesfehérvár, 5000 néző. Ve­zette: Scheurell (NDK-beli) Alaposan felázott talajú pálya és a reméltnél jóval kevesebb né­ző várta a csapatokat. Ebben per­sze az egész napos eső és a ké­nyelmesebb tv-í közvetítés közre­játszott. Az elején úgy indult, hogy jog­gal várhattunk gólt, sőt gólokat. Nyilasi előtt már a 4. percben nyitva volt „ajtó és ablak”, ő azonban — szokásával ellentét­ben — a falat, vagyis a kapust találta telibe. A viharos kezdés után kis szünet következett, az­tán ismét Nyilasi hibázott el két olyan helyzetet, amit máskor be­csukott szemmel is befejel. Bodo­’ nyinak sem volt­ nagyobb szeren­cséje. Remek alakítás után pon­tosan a lécre csavarta a labdát. A félidő végén Nagy A. lábáról pattant a léc fölé a labda. A szü­net után Nyilasi nélkül, Szokolai­­val a csapat közepén folytatódott a játék, de Szokolainak is sike­rült alig néhány lépésről a léc fölé perdíteni. Ezután­, ahogy fo­kozatosan cserélt Mezey kapi­tány, úgy esett vissza a magyar gárda, s bár végig támadásban maradt, igazi helyzet már nem adódott, sőt amikor a vendégek is nekibátorodtak, a 62. percben Thoresen labdája alig suhant el a magyar kapu és a berobbanó Giske előtt. A norvégok jobban, a magya­rok gyengébben játszottak, mint azt előre vártuk. Igaz, helyzet bő­ven akadt a vendégek kapuja előtt, amiből akár 3-4 gólt is lő­hetett volna a magyar csapat, de gól nélkül nem játék a labdarú­gás, s hazai pályán a döntetlen még félsikernek is kevés. TIZENEGYES RÚGÁSOKKAL A Tottenham nyerte az UEFA Kupát A brüsszeli 1—1 azt ígérte, hogy sima ügy lesz az UEFA Kupa­döntő visszavágó mérkőzése Tottenham és az Anderlecht­ kö­­­zött. Hamar kiderült azonban, hogy a híres belga együttes nem véletlenül fogadkozott. A nagyszerűen játszó Ander­­lecht szünet után vezetéshez ju­tott, és a Tottenham csak kínos­keservesen egyenlített a védő Graham Roberts góljával. A döntő másik hőse Tony Parks, a Tottenham kapusa, aki az 1—1-gyel végződött hosszabbítás után az Anderlecht két külföldi játéko­sának 11-esét is kivédte. Első­nek a dán válogatott Morten Ol­sen büntetőjét hárította, majd utolsóra az izlandi válogatott Ar­­nor Gudjohnsen 11-esét védte ki. Az európai kupák döntőjében 1980 óta először fordult elő, hogy 11-esek döntöttek. Akkor a Va­lencia legyőzte 11-es rúgásokkal a Tottenham „szomszédját”, az Arsenalt a Kupagyőztesek Euró­pa Kupa fináléjában. A Kubai Olimpiai Bizottság döntése Rendkívüli ülést tartott a Kubai Olimpiai Bizottság és ezen úgy döntött, hogy a jelenlegi körülmények nem teszik lehetővé a kubai sportolók részvételét a Los Angelesben sorra kerülő XXIII. nyári olimpiai játékokon. Megállapították, hogy a Los Angeles-i olimpia szervezésekor meg­sértették az olimpiai játékok elveit. Kubával szem­ben megpróbáltak megalázó és diszkriminatív intéz­kedéseket­­ alkalmazni, így például­­ előírták a kubai­ küldöttségnek, hogy milyen útvonalon érkezhet Los Angelesbe, nem engedélyezték, hogy a sportolók bérelt repülőgépeken közvetlenül Havannából utaz­zanak az olimpia színhelyére. A Kubai Olimpiai Bizottság és minden kubai sportoló változatlanul támogatja az olimpia eszméjét, és kész továbbra is részt venni minden olyan versenyen, ahol biztosítják az olimpiai charta betartását — hangsúlyozza a Kubai Olimpiai Bizottság nyilatkozata. MA: KÉZILABDA NB II-es női mérkőzés: KAC-MEDOSZ—Szentes, Kiskunhalas 17 órakor: KOSÁRLABDA Felszabadulási Kupa fér­fiak: SZEOL Szeged 17 órakor: AK—KSC, LOVASSPORT Borbáspusztai lovasna­pok: 9 órakor: Díjlovaglás, a kettesfogathajtó verseny bírálat- és díjhajtás I. ré­sze. 14 órakor: Kettesfo­gathajtó verseny bírálat és díjhajtás II. része. Pusz­­taötös-bemutató. A labdarúgó NB I. állása 1. Eger 2. Békéscsaba 3. DMIVSC 4. Siófok* 5. Hódig. Metr. 6. B. Vegyész 7. Szolnok 3. Nikandzsia­­ 9. D. Kinizsi­mn. 22. sz. Volán UT. Keszthely 12. IBajja 13. Sopron 14. Salgótarján 15. Szekszárd 16 . ózdi Kohász 17. KSC 16. K.harcika 19. Szabó XI. SE 32 20 7 5 6h—32 47 32 16 7 7 76—38 43 30­ 16 9 6 56—35 41 33 16 12 5 56—36 40 32 15 7 10 43»—30 37 3*2 Itt .7 11 52—50 36 32 13 8 lil 58—43 34 32 11 112 0 56—S3 34 32 1<2 8 12 45—44 32 32 M 10 11 40—45 32 33 10 11 12 47—41­ 31 32 1» 9 13 62—53 29 32 10 9 13 29—45 29 32 6 Ü1 13 36—41 27 30 9 9 14 34—46 27 32 9 9 14 43—58 27 32 9 9 Itt 45—65 27 31 10 4 17 43—61 24 32 7 9 16 34—49 23 32 4 9 19 33—73 17 20. G.­IMAVIAG * .= a Siófoktól 4 büntetőpont le­vonva. A félbeszakadt Kazincbarcika —DMVSC mérkőzés eredményét nem számítottuk be. SPORT • SPORT , SPORT HÉTVÉGI ELŐZETES Gól nélkül nincs jó mérkőzés A labdarúgó-bajnokság valamennyi osztályában javában tart a bajnoki hajrá. A „tétmérkőzésekből” kiveszik részüket megyénk csapatai is. Borbáspusz­tai lovasnapok, a DUTÉP SC gokart-stadionjában OB-forduló, kézilabda-, vízilabda-mérkőzések és ORV úszóverseny­­ teszi változatossá a programot. Rekordszámú nevezés érkezett a háromnapos ren­dezvénysorozatra. Ma 9 órakor a díjlovaglással kez­dődik a versenyprogram. Ekkor indul az országos kettesfogathajtó verseny is.­­A 37 benevezett ket­tesfogat pénteken díjhajtásban, szombaton 14 órá­tól maratonhaj­tásban, vasárnap 14 órától pedig akadályhajtásban méri össze felkészültségét. A fo­gathajtók mellett csaknem ötven ifjúsági és fel­nőtt lovas muta­tkozik be a várhatóan sokezres kö­zönségnek a különböző lovasszámokban. A hivata­los lovasversenyek mellett pusztaötös, staféta­ug­ratás, csikófektetés, póniverseny, országos patkoló­­verseny és sok-sok látványosság szerep­el a borbás­pusztai lovasnapok műsorán. Minden pont kétszeresen számít A labdarúgó NB II-ben most sűrűn követik egy­mást az események és az eredmény nem úgy ala­kult, ahogyan azt a szurkolók és a csapatok veze­tői várták. A hajrában borotvaélen táncolnak az idegek. Vonatkozik ez főként a KSC csapatára, hi­szen ők vasárnap a feljutásért küzdő DMVSC-­től szeretnék megszerezni a rendkívül fontos bajnoki pontokat. A helyzet pedig tisztázatlan és a feszült­séget még fokozza a szerdán félbeszakadt Kazinc­barcika—DMVSC találkozó. A KSC az utóbbi for­dulókban általában jól játszott, s idegenben is csak balszerencsével szenvedett vereséget. A BSE hely­osztót vív a Sopron ellen, s az is igaz, hogy egyik csapat sem érezheti páholyban magát. Minden pont kétszeresen számít tehát. A szurkolók nyilván bosszankodnak, de az MLSZ rendelkezése ellen nincs vétó. A vasárnapi területi bajnoki mérkőzéseket mind azonos időiben, délután 18 órakor kezdik, tehát a KTE—DÉLÉP SC találko­zót a KSC—DMVSC mérkőzéssel egyidőben vívják a város két ellenkező pontján. A megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi 12. for­dulója előtt a táblázat elején nagy a harc, hiszen az első négy helyezett csa­pat­­ közül még bármelyik lehet bajnok. A vasárnapi Miske—Soltvadkert rangadó, az Izsák—Tass és az Akasztó—Harta mér­kőzés után előfordulhat, hogy szétrázódik az élme­zőny, vagy még szorosabb lesz a küzdelem. Röplabda, vízilabda A női röplabda NB I-ben a DUTÉP SC csapata vasárnap délelőtt 11 órai kezdettel Kecskeméten, az árpádvárosi csarnokban játssza a bajnoki évad utol­só mérkőzését. A találkozó a DUTÉP-nek jobb he­lyezést, kaposvári győzelem esetén az ellenfélnek bentmaradást jelenthet. A DUTÉP csapata az új csarnokban még nem vesztett mérkőzést, s remél­jük, ezt a szép hagyományt az utolsó fordulóban sem akarják lerontani. Érdekesen alakul a vízilabda-bajnokság. Az OB II A-osztályban a KVSC a Tipográfia együtteséhez utazik szombaton. Ez a mérkőzés Budapesten 9.45- kor kezdődik, s remélhetőleg nem lesz gond a győ­zelem kiharcolása. Van azonban az éremnek egy másik oldala, ami a kecskemétiek szempontjaiból csöppet sem közömbös. A Kecskeméti Vízmű ifjú­sági csapata az országos I. osztályú bajnokságban küzd, pillanatnyilag a kiesés ellen. Az együttes tel­jesítményének meghatározója­, hogy azok az ifjú­sági korú játékosok, akik az OB II-es csapatban,is szerepelnek, rendelkezésre állnak-e az OIB-mérkő­­zésen. A vízilabda-szabályok ugyanis lehetővé te­szik, hogy egy ifjúsági játékos ugyanazon a napon mindkét bajnokságban szerepeljen. A Szentesi Víz­mű—KVSC ifjúsági mérkőzés pedig Szentesen 13.30- ra volt kitűzve. Magó Gábor edző joggal számítha­tott, hogy a kulcsjátékosokat a budapesti OB II-es mérkőzés után gépkocsival Szentesre viszik, hogy részt vehessenek a fontos találkozón. Kiderült azon­ban, hogy a vízilabda-szövetség versenybírósága a szentesi mérkőzést „véletlenül” egy órával előbbre hozta, mégpedig a szabályokkal ellentétben, a kecs­kemétiek megkérdezése nélkül. A miértre könnyű választ kapni, ha tudjuk, hogy a Szentes technikai vezetője id. Kiss Ottó, és a vízilabda-szakbizottság vezetője pedig véletlenül ifjú Kiss Ottó, vagyis a fia. Tévedés előfordulhat, de ez az utóbbi kissé gyanús. Gyermeknapi sportvetélkedők A gyermeknapi hétvége gazdag versenyprogramot kínál országszerte a serdülő és ifjúsági korú spor­tolóknak. Sokan vesznek részt a megyéből is a he­lyi és távolabbi versenyeken. Tiszakécskén a serdü­lő birkózókat várják szombaton szabadfogású terü­leti meghívásos versenyre. Kötöttfogásban Ceglé­den rendeznek nemzetközi úttörő versenyt szomba­ton és vasárnap, melyen Bács-Kiskun megyeiek is szőnyegre lépnek. A cselgáncsozókat a paksi Atom Kupára várják a hétvégén. Több mint 250 indulója lesz az országos úttörőviadalnak. Az 1972-ben és 1973-ban született ifjú reménységek számára jó erőfelmérést kínál az „atomjudo”, hiszen nincs részvételi­­ korlátozás. Az nevezhet, aki kedvet, erőt és bátorságot érez. A megye fiatal atlétái a Budapesten megrende­zett országos ügyességi csapatbajnokságon érdekel­tek a hét végén, míg az ökölvívókat péntektől Ta­tabányára várják serdülőversenyre. A második bajnoki futam A gokartosok bajnoki mezőnye ismét Kecskemé­ten, a gokart-stadionban versenyez a hét végén. Száznegyven indulót várnak a magyar bajnokság második fordulójára. Szombaton 8 órától gépátvé­­tel, időmérés szerepel a műsoron, 14 órától p­edig megkezdődnek a versenyfutamok az ifjúsági gép­osztályban. A legrangosabb döntőkre vasárnap 9 órától kerül sor. A DUTÉP SC versenyzői jó esé­lyekkel állnak rajthoz a hazai pályán. A C/1-es gép­osztályban Boros László és Rózsi Béla szeretné meg­ismételni az első fordulóban elért kiváló eredmé­nyét. A C/2-es géposztályban Szigetvári Mátyás leg­utóbb 2. lett. Ő is legalább ismételni, Farkas Tibor p­edig javítani szeretne. Az ifjúságiaknál Szemics Gábortól és ifj. Nagy Józseftől várnak a rendezők jó eredményt. Lovasnapok Borbáspusztán Körzeti labdarúgó-bajnokság KISKUNHALASI CSOPORT Kunfahértó—Jászszentlászló 0—1 (4—2). Jánoshalma II.—Cs&kéria 1­—3. Borota­—Ilmrehegy 1—6 (3—1). Szánk— Kunbaja jEC (8—2). Rém—Mélykút 2—L A bajnokság állása 1.Imrehegy 1­816 a 1­8 Ív— 637 2.Mélykútm15 a­ 2 8L—1031 a Jászszt.l. 18102 6 36—3122 4.Szánk 1­818ü­7 26—2921 9.Kunbaja 1?7 4­6 2­7—1818 6.Borota 135 4 9 24—4114 1 7.Kumfehértó 184 5 0 16—2613 8.Rém 085 310 23—4­713 9.J.Shalima II. 1 * 171121­1 18—6210 10.Csu­kéria 18 12115 17—793 Az ifjúsági bajnokság végeredménye Ü.Mélykút 1­2 [UNK]1102— 62— 722 2.Kunbaja 128 1 3 34—2217 3.Szánk 1126 2 4 30—2014 4.Imreihegy 126 1 5 30—2813 5.Borota 12a 3 6 25—379 6.Kumfehértó 122 1 8 18—585 7.J.szt.lászl­ó 12flj 28 18—474 Egyenlítés helyett újabb hazai gól Az első nagy helyzet a Siófok kapuja előtt adódott. A 13. perc­ben Mózner lefutotta a védőket. Lövését a kapus lábbal mentette, de a labda Papp elé került, aki egyből lőtt, s Horváth kapus bra­vúrral védett. A 32. percben Papp már a kapust is kicselezte, begu­­rított és Supka 5 méterről az üres kapu helyett a lécet találta el. A kihagyott­­ nagy lehetőségek után a 37. percben Bódi 25 méteres szabadrúgását Erdei csak kiütöt­te és Horváth I. a hálóba lőtt. 1—0. Egy perc múlva Szabó el­futása után Horváth T. a kapufát találta el, s a visszapattanó lab­dát Tieber a hálóba pofozta, 2— 0. A szünet után a 46. percben Gódor élesen belőtt labdáját Papp A mérkőzés jegyzőkönyve SIÓFOK— KECSKEMÉTI SC 3—1 (2—0) Siófok, 2000 néző. Vezette: Ger­­gácz (Karáth, Sárkány). Siófok: Horváth II. — Brettner, Onhausz, Takács, Virágh, Szajcz, Bódi, Olajos, Szabó, Horváth I., Tieber. Edző: Szőke Miklós. Kecskeméti SC: Erdei — Hoff­meister, Gugyerás, Grósz, Moho­­vics, Nagy, Papp, Szűcs, Supka, Gódor, Mózner. Edző: Kurucz Ist­ván. Csere: Bódi helyett Belényesi a szünetben, Szajcz helyett Petykó a 65., Papp helyett Somogyi a 73. percben. Gólszerző: Horváth I. a 37., Tie­ber a 38., Papp a 47., Horváth I. a 48. percben. Sárga lap: Papp a 73. percben, a hálóba fejelte. gygl .Az 59. percben Gódor a kifutó­­ kapus fö­lött emelt az üres kapura, de Horváth I. belenyúlt és szöglet­re mentett. Kimaradt tehát az egyenlítés lehetősége, sőt a 70. percben Supka is hibázott a sió­foki kapu előtt. A 78. percben Mózner elvesztette a labdát a fél­vonal közelében. Horváth I. nagy lendülettel kapura húzott, kicse­lezte Erdeit és a kapuba gurított. 3—1. A végén Szűcs és Supka előtt­­ nyílt még alkalom a szépítésre. Küzdelmes, iram­os mérkőzésen az döntött, hogy a hazaiak min­den helyzetet kihasználtak, a KSC viszont jóval több és gyobb lehetőséget puskázott m­­eg, bár ebben nagy része volt a nagy­szerűen védő Horváth kapus­nak is. Kerpesits Béla Szoros mérkőzésen vesztett a BSK Hullámzó, mezőnyjátékkal és mindkét oldalon kihagyott hely­zetekkel kezdődött a mérkőzés. A 21. percben László a kifutó Farkas fölött a kapuba emelte a labdát, 1—0. A 27. percben Janicsák 20 mé­terről­ küldött éles lövése Garam­­völgyi lábán irányt változtatva vágódott a bal sarokba. 1—1. A szünet után a hazaiak táma­dásaival indult a játék. Farkas kapus többször is jó érzékkel mentett. A 71. percben Róttól Se­bők elvette a labdát. A jobbös­­­szekötő helyén kiugrott és 12 mér terről a háló bal oldalába lőtt. 2—1. A 87. percben a kiugró Sebő­köt Róti visszarántotta, ezért sár­ga lapot kapott. A 89. percben a BSE-tá­­­adás végén­ az előretö­rő Szabó lőtt fel. Nagy erőbedo­bással küzdöttek­­ a csapatok és mindkét oldalon több helyzet is kihasználatlan maradt. Kitűntek: Ludánszki, Takács, Sebők, Brüden, illetve Farkas, Andreidesz, Szabó, Evanics, Tax Imre A mérkőzés jegyzőkönyve DEBRECENI KINIZSI­­BAJAI SK 2—1 (1—1) Debrecen, 800 néző. Vezette: dr. Szőke (Bognár, Czirba). D. Kinizsi: Kun *— Ludánszki, Garamvölgyi, Takács, Makszin, Leiszt, Farikas B., Andirkó, Bru­der, László, Sebők. Edző: Nagy György. Bajai SK: Farkas — Pintér, Sza­bó, Róti, Andreidesz, Ivanics, Morvai, Prikidánovics, Janicsák, Pekker, Pécsi. Edző: Ivanics Ti­bor. Csere: László helyett Orenstein a 80., Leiszt helyett Vajda a 84. percben. Góllövő: László a 21., Garamvöl­gyi (öngól) a 27., Sebők a 71. perc­ben. Sárga lap: Pécsi a 43., Róti a 87. percben. . A Kecskeméti Vízmű SC által a nyári napközis táborozás keretében meghirdetett úszás­­oktatásra jól halad a jelentkezés. Négy turnusra még néhány sza­bad helyre fogadnak el jelent­kezést. Tehát a június 2-től 13- ig, a június 16-tól 27-ig, vala­mint a július 30-tól augusztus 10-ig tartó (6—10 évesek tanfo­lyamára), valamint az augusztus 1­3-tól 24-ig tartó (6—14 évesek) turnusára lehet még jelentkezni. A táborozás díját naponta 8—11 óra között lehet befizetni a fe­dett uszoda sportirodájában.­­ Megyei ifjúsági válogatot­tak­­ tornája, labdarúgásban: Bács-Kiskun megye—Békés me­gye 4—2 (3—0). Kondoros, 200 néző. Bács-Kiskun megye: Varga — Fekete, Réti, Janó, Gyuricza (Sáfrány), Szabó (Jéga), Sahin, Bleszák, Fórizs, Vén E.. (Dobos), Csehi. Gólszerző: Bleszák 3. (egyet 11-esttől), Vén E. 1984. május 25. • PETŐFI NÉPE • 7 Egyéb mérkőzések, versenyek Kecskeméten, a DOTÉP SC sakktermében vasár­nap délelőtt kerül sor az országos saikk-csapatba­j­­nokság tavaszi utolsó fordulójára, amelynek során a kecskemétiek a Volán SC ellen játszanak rendkí­vül fontos mérkőzést. A kecskeméti fedett uszodában vasárnap reggel 9 órakor kezdődik az úszó ORV (olimpiai remény­ségek versenye) második fordulója. A kézilabda NB II-ben valamennyi megyei csa­patunk hazai pályán játszik. A sort pénteken dél­után a KAC-MEDOSZ kezdi meg a Szentes ellen, majd szombaton a DUTÉP SC női csapata a Szegedi TK, a Jánoshalma női együttese az M. Kábel ellen játszik. Végül a DUTÉP SC férficsapatának ellen­fele a Taurus SC lesz. i MAI MŰSOR TV I. MŰSOR: 1­ 8.00: Idősebbek is elkezdhetik. Tv­­torna (ism.) 8.05: Iskolatévé: Fizika. (Alt. isk. 6. oszt.) összefoglalás 8.30: Környezetismeret. (Ált. isk. 4. oszt.) Plusz egy fő 9.05: Környezetismeret (Alt. isk. 2. oszt.) Hogyan mérünk? 9.20: Kamera. Kortárs filmművé­szet. Mihalkov 9.50: Lottósorsolás 10.00: Bulgária a két világháború kö­zött. Bolgár dokumentum­film 10.30: Arany Prága. Csehszlovák rö­vidfilm 10.40: Amate, a nagy fikuszfa. Angol dokumentumfilm (ism.) 11.30: Képújság 15.00: Iskolatévé. Felső-Tiszavidék III. (A 4—5. osztályos környezetis­meret tantárgyhoz) 15.15: Mi és a komputer. Számító­­gépkedvelők műsora 15.45: Szeretném, ha vadalmafa len­nék. (összeállítás József Attila fia­talkori verseiből) 16.20: Hírek 16.25: Oldjuk meg! A közös érettségi­felvételi vizsgák feladatainak meg­oldása. Biológia 17.30: Beszédművelés. IV/3. rész 17.50: Képújság 17.55: Reklám 18.00: Kalendárium. Ismeretterjesztő magazin 19.00: Reklám 19.10: Idősebbek is elkezdhetik. To­­toma 19.15: Esti mese 19.30: TV-híradó 20.00: Calderon: A zalameai bíró. A dráma tévé változata. 21.35: Péntek esti randevú­­sági­ - szerkesztőség műsora Az ifjú­22.35: Finn csoda. Ismeretterjesztő film II 2. rész 23.05: TV-híradó 3. TV II. MŰSOR: 17.45: Még egyszer gyerekeknek! Egyszer volt, hol nem volt. Fran­cia rajzfilmsorozat. XXII­I. rész: Az iszlám hódításai (ism.) Magyar­­ország állatai. A dámvad (ism.) 18.25: Képújság 18.30: Természetbarát. A Telesport turisztikai magazinja 18.50: Csali. Horgásztíz perc 19.00: Keresztkérdés. Fejtörőjáték 19.30:­­Betekintés a természetbe. Ex­pedíció a Duna-deltába. Csehszlo­vák rövidfilm 20.00: Gondolkodó. Tudományos ma­gazin 21.00: TV-híradó 2. 21.20: Alcatraz. Amerikai rész (16 éven felülieknek!)film. II/2. 23.05: Képújság ÚJVIDÉKI TV: 15.15: TV-híradó — magyarul 15.35: Műsorismertetés 15.40: TV-híradó 16.00: Költészet — magyarul 16.SD: Zenész klub 17.00: a kolibrik értékeinek: 17.15: A gyerekek Drávár­ól 1*3.15: Szabadka: ifjúsági fesztivál 119.05: Raj­zfilm 113.2­0: Reklám* 09.27:: Ma* estie . .. 19.30: TV-ihíradó 19.55: Reklám 20.00: Szép a­­ Tito-kóló 20.55: Közvetítés az ifjúság napjának záróünnepségéről 22X0:­­TV-híradó KOSSUTH: 8.27: Hogyan „működik” a Föld? 8.37: Barokk­ triószonáták 9.07: Az Állami Népi Együttes zene­kara játszik. Berki László vezetésé­vel 9.30: Ülj le­lépe 9.50: Lottósorsolás!• 10.05: Hobbi Dominó 10.35: Marasztalnálak, májusom 10.40: Glazunov: A sötétségből a fénybe 11.00: Gondolat 11.45: Indulóik, táncok fúvószenekarra 12.30: Ki nyer ma? — Kisváradon 12.45: Hétvégi Panoráma 13.52: Leszerelők 14.22: Cigánydalok 14.44: Magyarán szólva 15.05: Révkalauz 15.35: Kodály: Háry János szvit 16.00: Mit üzen a Rádió? 16.35: Operettfelvételek 17.05: Helyszínrajz 17.30: Hallgassuk együtt 19.15: Népszerű szimfonikus zene 19.47: A Rádiószínház bemutatója 20.30: Operettkedvelőknek 21.30: Kései iratok II. rész 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Fritz Kreisler hegedüs 23.25: Gesualdo-művek 0.10: Melódiaikoktél PETŐFI: 8.05 : Nóták 8X0: Tíz perc külpolitika 8.35: Az élő népdal 8.45: Slágermúzeum 9.22: Kocsár Miklós: Táncképek 9.28: Külpolitikai 9.50: Lottósorsolás­ arcképcsarnok 10.00: Zenedélelőtt 11.35: Tánczenei koktél 12.35: Édes anyanyelvünk 12.40: Népi muzsika 13.45: Zenedélután. 14.00: Fiatal együttesek felvételeiből 14.35: Vásárrádió 15.05: Szimfonikus könnyűzene 15.25: Könyvről a könyvért 15.35: Egészségünkért! 15.45: Paul Young felvételeiből 16.35: Jó utat! 17.30: Ötödik sebesség 18.35: Slágerek mindenkinek 19.25: Tudósítás az országos vivő­­bajnokságról 19.40: Nótakedvelőknek 20.35: Embermesék 21.35: Santana összes albuma XXIII 16. rész 22.30: Igen is, nem is ! 23.20: A mai dzsessz 3. MŰSOR: 9.00: A magyar pedagógia évszáza­dai 18. rész 9.27: Szopránáriák 10.00: Kamarazene 10.30: A Stúdió 11. műsorából 11.05: Zenekari muzsika 12.37: Operaáriák 12.55: Pillanatkép 13.07: Prizma 13.37: Híres zongoraművészek fel­vételeiből 14.57: Peter Hacks: Seneca halála 16.01: A zeneirodalom remekművei­ből 16.50: A sárospataki diákbúcsúdal nyomában 17.20: Balassa Sándor műveiből 17.54: Csajkovszkij: A Pikk Dáma Részletek 18.50: Somogyi Tóth Sándor: Fényes szemek tükre 19.05: Szigorú, szomorú tangó 19.25: Bemutatjuk Chick Corea új lemezét 20.00: Mozart-hangverseny 21.20: Brahms: e-moll szonáta 21.45: Opera-művészlemezek 22.30: Mark Knopfler zenéje a „Lo­cal Hero” című filmhez (1983) 23.15: Néptáncok