Petőfi Népe, 1984. május (39. évfolyam, 102-126. szám)

1984-05-03 / 102. szám

SPORT • SPORT • SPORTm SPORT LABDARÚGÓ NB II: Megszakadt a hazai veretlenség A hazai csapat lendületes ro­hamaival, és kihagyott helyze­teivel kezdődött a mérkőzés. A vend­égek kemény belemené­­sekkel igyekeztek BSK l lendületét. A megtörni a játékvezető ezeket a rendre elnézte.szabálytalanságokat " A 12. percben ártalmatlan lab­da került Tokárhoz. A BSE-vé­­delem leállt, így a csatár zavar­talanul húzhatott kapura, s a bizonytalankodva kifutó kapus fölött kényelmesen a emelt. 1—0 az Ózd javára,hálóba A 43. percben Harsányi össze­fejelt védőjével, súlyosan meg­sérült, és a mentők a pályáról a kórházba szállították. Egy perc­cel később Szócsőt az 5-ös sar­kánál elkaszálták. A megítélt k­­ést Szőcs a bal sarokba­ lőtte, de a játékvezető ezt érvénytelení­tette. Az ismétlésnél Szabó az el­mozduló kapusba rúgta a bün­tetőt. Szünet után sem változott a já­ték képe. A BSE mezőnyfölény­ben játszott, de a védelem telje­sen fellazult, és többször zavar­ba jött. Az 55. percben Mohácsi a jobb oldalon zavartalanul el­futott és lapos lövéssel megsze­rezte a vendégek második gólját, 2—0 az Ózd javára. A nyomasz­tó fölényben játszó hazaiak a 61. percben jobb oldali szabadrú­gáshoz jutottak, Ewankcs beívelé­se Morvai fejéről­­került a kapu­ba, 2—1 Ózd javára. A hazaiak nyolc—tíz emberrel támadtak a hátralévő játékidőben, de az egyenlítés nem sikerült. Kitűnt: Fekete, Mohácsi, Du­­dás, illetve Morvai. Tax Imre A mérkőzés jegyzőkönyve: Ózdi Kohász—Bajai SK 2—1 (1—0) Baja, 4000 néző. Vezette: Juhász, (May, Kovács II.). Ózdi Kohász: Fekete — Orlóczki, Sipos, Szilágyi, Pribék, Os­­­váth, Kovács, Tokár, Homonnai, Mohácsi, Dudás. Edző: Szend­­­rei Béla. Bajai SK: Farkas — Tumó, Szabó, Pintér, Róti, Morvai, Har­­sányi, Ivanics, Janicsák, Pekker, Szőcs. Edző: Ivanics Tibor. Csere: Harsányi helyett Pongó a 43., Szőcs helyett Andreidesz az 52., Dudás helyett Utassy a 70., Homonnai helyett Vágó a 91. percben. Gólszerző: Tokár a 12., Mohácsi az 65., Morvai a 61. percben. Sárga lap: Homonnai a 69., Tokár a 75. percben. A döntetlen • Már a kezdésnél szinte egy ember­hátránnyal indult a KSC a Szekszárd elleni mérkőzésen, hiszen Hegyi és Supka eltiltás, Mózner 3 sárga lap, Papp pedig sérülés miatt nem játszhatott. A kispadon így mindössze egyet­len, még ifista korú mezőnyjáté­kos ült, készen az esetleges cse­rére. Amire szükség­e­s lett vol­­na a második­ félidőben, mert úgy tűnt, akkorra elfáradt a csa­pat, nem bírta végig erővel azt a taktikát, amelynek elemei az el­ső 45. percben megmutatkoztak, lényege: a csatárok sokat mo­zognak,­­keresztben, s mély­­őségben is, időnként a kö­zéppályásokkal váltanak, a szélsőhátvédek pedig felfut­nak az alapvonalig. A vezető gól egy jó kiugratás eredménye volt a 14. percben. So­mogyi labdáját Mátyás középen, ügyesen levette, s két lépés után «6 méterről a bal sarokba lőtt, 11-M). Sajnos azonban három tiszt­­­ta­ helyzetben a középcsatár­ hi­­­bázott, míg a vendégek Varga L. révén két helyzetet puskáztak el a félidő hajrájában. Szünet után a két friss ember­rel pályára lépő szekszárdiak csalódás feljöttek, és sokmozgásos­sal, lendületes cselekkel játék­több veszélyes helyzetet alakítottak ki a KSC kapuja előtt. Enn­ek ellenére sikerült tartani az előnyt, sőt a 82. percben Gádor bebiz­tosíthatta volna a győzelmet, de Molnár beadását 4 méterről fej­jel a kapus kezébe csúsztatta. Válaszként jött az egyenlítés, a 84. percben Dienes közeli, erős lövését Erdei nem tudta megfog­ni, a kiperdülő labdát , Lauer gurította a hálóba, 1—1. A döntetlen idehaza — csaló­dás. (váczi) •­ a Siófoktól négy büntetőpont levonva. Eredmények: Debreceni Kinizsi— Ganz-Mátvag 4—1 (2—0). Bakony Ve­gyész—­H. Szabó L. SE 2—0 (1—0), 22. SZ. Volán—Keszthely 2—0 (0—0). Szolnoki MÁV MTE—Kazincbarcika 1—1 (1—1). Siófok—Hó­dg­ép Metripond 1—0 (1—0). DMVSC—Sopron 3—0 (1­—0). A LABDARUGÓ NB II ALLASA 1.Eger 28185 S82—274L 2.Békéscsaba 28166 668—3338 3.Debreceni MVSC 28158 558—2938 4.Hódgép Met. 23137 835—2433 5.Siófok* 281ß12 447—3132 6.Szolnok 28m18 951—3630 7.Bakony V. 2012 61045—4530 8.Nagykanizsa 28 911»846—4629 9.22. sz. Volán 4 201<09 938—3929 10. Keszthely 289 91837—3127 11.Ózdi Kohász 289 91639—4427 1­2.Baja 209 8n 4)7—4626 13.Debr. Kinizsi 289 8L148—4626 14.­Kecskemét 289 71239—5525 •16.Salgótarján 288 8­1233—3524 16.Sopron 1289 61326—4324 17.Szekszárd 287 91236—4323 1«.Kazincbarcika 288 41635—5820 1*9.H. Szabó L. SE 286 71528—4319 20.Ganz-MÁVAG 284 71728—6415 A mérkőzés jegyzőkönyve: Kecskeméti SC—Szekszárdi Dózsa 1—1 (1—0) Kecskemét, 2500 néző. Vezette: Radics (Ko^avecz, Inges). Kecskeméti SC: Erdei — Hoffmeister, Gugyerás, Mohovics, Grósz, Nagy, Patkós, Somogyi, Czeczon, Mátyás, Gódor. Edző:­­ Kurucz István. Szekszárdi Dózsa: Hujber — Szabó, Hahn, Somodi, Weitner, Varga F., Dienes, Adorján, Megyeri, Varga L., Magyar. Edző: Formaggini Károly. Csere: Weitner helyett Lauer, Varga L. helyett Kresz, mind­kettő a szünetben, Patkós helyett Molnár a 76. percben. Gólszerző: Mátyás a 14., Lauer a 84. percben. Sárga lap: Gugyerás a 65., Nagy A. a 86. percben. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Izsák—Sükösd 0—0 Izsák, 300 néző. Vezette: Zsi­gó (........) Izsák: Antal — Csizmadia, Benkó, Bogdány, Labáth, Nagy K. , Jakus (Németh NI.), Czirkos, Oláh (Amann), Mata, Bozsik. Ed­ző: Losonczi László. Sükösd: Szentje — Takács, Ló­gó A., Lógó Z., Szabó, Lakner, Czeller, Radics, Sudár, Várnagy, Páncsics. Edző: Bujdosó Márton. A 81. percben 11-eshez­­ jutott az Izsák, de Antal büntetőjét Szente hárította. Kitűntek: Csiz­madia, M^ta, illetve Szente, Sza­bó, Sudár. Ifjúsági eredmény: Izsák­—Sükösd 1—1. Kecel—Tass 1—0 (0—0) Kecel, 500­­ néző. Vezette: Nagy L. (****•). A győztes gólt a 87. percben lőtték. Gólszerző: Juhász. Kitűn­tek: Apró, Boldizs, illetve Rap­­csák, Kiss. Ifjúsági eredmény: Kecel—Tass 4—0. Jánoshalma—Kalocsa 1—0 (0—0) Jánoshalma, 200 néző. Vezette: Szabó S. (**•**) Juhász F. fejesgóljával a 75. percben dőlt el a­­ mérkőzés. Ki­tűntek: Bozsics, Angeili, Miskol­­czi, Kardhesz, illetve Varjú, Vén Cs. Ifjúsági eredmény: Kalo­csa—Jánoshalma 3—2, , Harta—Tiszakécske 6—2 (1—1) Harta, 400 néző. Vezette: Papp (****) A Tiszakécske egy félidőn át jól tartotta magát. Gólszerzők: Sümegi 2 (egyet 11-esből), Csehi, Armai, Kiss, illetve Pálinkás, Kis­juhász dr. 11-esből. Kitűntek: Miklós, Sümegi, Kiss, Lehoczki, illetve Ézsiás, Kisjuhász di­. Ki­állítva: Varga II. Ifjúsági ered­mény: Harta—Tiszakécske 3—1. Bácsborsód—Kósházi Szövetkezeti SE 2—2 (2—0) Kiskunfélegyháza, Vezette: Némedi (*****) 200 néző. Gólszerzők: Über, Rozinka, il­letve Zs. Juhász 11-iesből, Sahin. Ifjúsági eredmény: Kisházi Szöv. SE—Bácsborsód 9—1. Bajai Tsz SK—Kunszentmiklós 2—1 (T—1) Kunszentmi­­klós, 200 néző. Ve­zette: Nagy NI. (@***») Gólszerzők: Kisföldi, Móri, il­letve Forró. Kitűntek: Csehák, Móri, Baross, illetve Rizmann. If­júsági­­ eredmény: Kunszentmik­­lós—Bajai Tsz SK 2—1. Akasztó—Soltvadkert 0—0 Akasztó, 1100 néző. Vezette: Mátyus (*♦*♦*) Végig nagy iramú mérkőzésen az akasztói Kocsis hagyta­­ ki a legnagyobb gólhelyzetet. Kiál­lítva: Elter. Kitűntek: Kövesi, Farkas, P. Szabó, illetve Mayer, Galántai, Sörös. Ifjúsági eredmény: Soltvad­kert—Akasztó 3—2. Miske—Kiskőrös 3—2 (0—0) ■ Miske, 600 néző. Vezette: Fran­­ciskovics (»»***) A miskei csapat a 72. percben 11-est hibázott. Gólszerzők: Ra­dics 2, Hubert, illetve Juhász, Be­­szedics. Kitűntek: Hubert, Radics, illetve Juhász, Szedeczki. Ifjú­sági eredmény: Kiskőrös—Miske 2—1. A tudósításokat Gál István (Izsák), Flaisz Ferenc Haász László (J.halma), (Kecel), Szőnyi Károly (Hanta), Farkas Tibor (Kósháza), Gergely Sándor (Ksz­­miklós), Nemcsényi János (Akasz­tó) és Kiss János (Misik­e) készí­tették. összeállította: Szabó Zoltán. Megjegyzés: * A’Bajai Tsz SK-tól 2 büntetőpont levonva. A megyei labdarúgó-bajnokság ál­lása 1­.Misike 23.162 553—2834 2.Izsák 2312 8341—15312 3.Harta 23H48 662—29a1 4.Kecel 23­ l­18 442—2930 5.Soltvadkert 23l­69 441—2429 6.Sükösd­ 123166 729—2326 7.Tass 239 6 831—2724 8.Kalocsa 23­8 8 729—2924 9.Kisházi Szöv. SE237 8 828—3422 10. Jánosihalima 237 7 a25—3421 Hl.Akasztó 23510 8318—48­28 112.Baj­ai Tsz SiK*238 51636—38119 13.Kínaszentmik­lós 236 41H333—4816 14.Kiskőrös 234 6­1>327—481­4 15.Tiszakécske­ 23 371326—5013 16.HBá­csfo­­rsód 232 7141­9—4511 SAKK OB I: Felemás játék DUTÉP SC—MTK-VM 4,5:7,5 (2) A Portisch Lajost nélkülöző ven­dégcsapat végig fölényben játszott. A kecskemétiek versenyzése felemás ké­pet mutatott. A csapat egyik fele — Varasdy, Kormányos, Forgács, Sikló­si­ — szinte ellenállás nélkül vesztett. Az első két játszma befejezése után 5,5 :l­,5 arányú vezetést szerzett az MTK-VM. A mérkőzés második felé­ben sikerült ledolgozni a hátrányból. Megalapozott­ játékkal nyert dr. Erdé­lyi, Máth­é és Vidéki, biztosan dön­tetlenezett Arhipov, Sárosi és Bran­dies. Girószpéter nyerő pozíciót ért el Szabó nagymester ellen, de időzavar­ban rontott. Mindkét függőállás az MTK-VM számára előnyösebb. Az egyéni teljesítmények: Grószipéter— Szabó függő, Arhipov—Forintos dön­tetlen, Varasdy—­Lengyel 0:1, Forgács- Polgár 0—1, Kormányos—Varn­usz 0:1, Máthé—Sápi 1:0, Sárosi—Szilágyi dön­tetlen, Brandies—Hradecz­ky döntet­len, Salánki—Fü­löp 0:1­, dr. Erdélyi— Pogáts 10 0, Siklósi—Somogyi 0:1, Vi­déki—Kluger 1:0, Pólyák—Polgár 0M, Mészáros—Fodor függő. A bajnokság élmezőnye a 7. fordu­ló után: Bp. Spartacus 70 (1), MTK­­VM 61,5 (2), Bp. Honvéd 56,5 (1), DUTÉP SC 55,5 (2), Vasas SC 55, Szolnoki MEZŐGÉP SE 54, Volán SC 56,5. A női mérkőzésen Aljechina nélkül nyert, mert ellenfele nem játék je­lent meg, az újonc Fi kikér pedig vesz­tett dr. Kas ellen. A DUTÉP női csa­pata a harmadik helyen áll a bajnok­ságban. L. D. TERÜLETI LABDARÚGÓ­BAJNOKSÁG HONVÉD KUN BÉLA SE— SZENTES 2—1 (1—0) r­n.Szentes, 1000 néző. Vezette: Uh- H. Kun Béla SE: Csehák . — Ézsiás, Kiss, Kurucz, Kernya, Tóth J., Mészáros, Petre, Sárközi, Szabó J., Török (Pásztor). Edző: Farkas László. A lelkesen küzdő félegyháziak megérdemelten hozták el a két pontot a tavasszal feltűnően­­ jól szereplő szentesiektől. Gólszerző: Török, Mészáros, illetve Mák. Ki­tűnt: Csehák, Kernya, Kurucz, Sárközi, Mészáros, illetve Mák, Kenéz. Ifjúsági eredmény: H. Kun Bé­la SE—Szentes 4—1. LAJOSMIZSE— SZEGEDI VSE 1—1 (0—0) Szeged, 200 néző. Vezette: Ora­vecz. Lajosmizse: Kripkó — Mányo­­ki, Csima, Rózsa, Ábel, Hoder­­marszki, Diószegi, Kocsis, Márkli (Tóth), Somogyi, Kovács (Vajda). Edző: Bende József. 50. perc: Diószegi jó labdával ugratta ki Kocsist, aki 10 méterről a hálóba lőtt, 1—0. 65. perc: Széll három védőt is kicselezett, majd balra gurított és Nagy L. futtából szép gólt lőtt. 1—1. Kitűnt: Má­­nyoki, Csima, Ábel, illetve Széli. Ifjúsági eredmény: SZVSE—La­josmizse 4—0. BÉKÉS— KAC-MEDOSZ 1—0 (0—0) Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Bodor. KAC-MEDOSZ: Malek — Gie­­singer, Cs. Kovács, (Izsák), Tápai, Szőke,­ Körösi, Sz. Kovács, Lacz­­kovits, Csincsák, Szabó, Jójárt. Edző: Rádi Zoltán. Végig a halasiak támadtak és több helyzetük volt. A 81. perc­ben Vágási lefordult a védőktől és 10 méterről a jobb alsó sarok­ba helyezte a labdát. 1—0. Ki­tűnt: Tápai, Körösi, Csincsák, il­letve Deák, Lipták. GYULAI SE— KECSKEMÉTI TE 2—1 (1—0) Gyula,­ 700 néző. Vezette: Ve­ress. Gólszerző: Schmidt, Jónás, il­letve Lakatos. A TERÜLETI LABDARÚGÓ-BAJNOK­SÁG ALLASA 1.Gyula 24129 344—3033 2.Déilép SC •24153 632—1833 3.BKV Előre 24128 448—1832 4.Békés 24127 533—2331 5.Orosháza 23­­017 529—1829 6.Szarvas 24 168 643—2028 7.Lajosmizse 24 916 531—2928 8.Szegedi Dózsa 24 6­18 632—2226 9.Kecskeméti TE 249 7 834—4425 16.H. Kun Béla SE 247 710 27—3021 lil.Szegedi VSE 235 8 H025—3318 •12.Nagyszénás 247 4­ 1324—4418 13.Martfű 244 911­26—391­7 14.Kiskunhalas 216 61325—4616 1­5.Szentes­­ 245 51414—3215 16.Határőr Dózsa 244 416­24—501­2 Eredmények: Martfű—­BKV Előre K­—L. Szarvas—Orosháza 3—1. Délép— Hatá­rőr Dózsa 2—0, Nagyszénás—Sze­gedi Dózsa 0—0. A labdarúgó NB I. állása Eredmények: MTK-VM—Tatabánya 1—1 (1—1l), Volán SC—Haladás 3—0 (0—0), ZTE—SZEOL AK 4—2 (1—2), Pécsi MSC—Csepel SC 1—1­ (1—0). 1.Bp. Honvéd ‘24165 3­53—1«37 2.V. Dózsa 24•111.10 341—2332 3.Rába ETO 24il­lí7*656—4729 4.Videoton 24•K­li5 835—2327 5.Tatabánya 24107 .733—3127 6.Zalaegerszegi TE 2418 5932—3625 7.­Csepel 248 8 830—3624 8.Pécsi MS­C 24 718 7 29—3124 9.MTK-VM 249 6 936—3924 16.S­ZEOL AK 1249 6 933—3624 ill.Vasas 24 951631—3123 12.Haladás VSE 249 41­123­—2422 13.Ferencváros 247 71035—3721 14.Volán SC 245 8 .K­l34—3618 115.NYVSSC 245 51423—4615 16.Diósgyőri VTK 24 281417—3982 A Petőfi Népe totó-tanácsadója A totó 18. heti, május 5-i szelvé­nyén vál­tozatlanuliNSZK, Bundesli­ga I. és II., valamint angol I. ligás mérkőzések szerepelnek. Tippjeink: 1. Hamburg—Bayern München, NSZK Bundesliga I. Háromesélyes találko­zó, mérni hazai esélytöbblettel. Tippünk: x, 1, 2. 2. Frankfurt—Nürnberg. NSZK, B­un­­desliga I. A nürnbergiek kiesttek az első ligából, míg a frankfurtiaknak maradt egy kis esélyük a bennmara­dás kiharcolására. Tippünk: 1. 3. Dortmund—Mönchengladbach. NSZK, Bundesliga I. A Gladbach esé­lyes az első helyire. Tippünk: x, 2. 4. Düsseldorf—Bremen. NSZK, Bun­desliga I. A Düsseldorf súlyos vere­séget szenvedett, a Bremen győzött, amire most is van esélye. Tippünk: x, 2. 5. Fortuna Köln—Saarbrücken. NSZK, Bundesliga II. A Köin vesztett, a Saarbrücken nyert hazai k­örnye­­zetben. Tippünk: X. 6. Freiburg—Soligen. NSZK, Bundes­­liga II. A két együttes a középme­zőnyhöz tartozik. Tippünk: 1. 7. Birmingham—Liverpool. Angol I. liga. A listavezető győzelmi remé­nyekkel utazik Birminghamba. Tippünk: 2. 8. Coventry—Luton. Angol I. liga. Mindkettő vereséget szenvedett a szombati fordulóban. Tippün­k : x: 1. 9. Everton—Manchester United. An­gol I. liga. A vendégek esélyesebbek. Tippünk : 2, x. 10. Ipswich—Sunderland. Angol liga. A kiesés elkerüléséért küzdő ha­­­­zaiak a bajnokságra törő Liverpool otthonából is el tudtak vinni egy pon­tot. Tippünk: x: 1. 11. Leicester—Nottingham. Angol I.­­liga. A Leicester vereséggel távozott az Arsenal otthonából, de a Notting­ham sem tudott győzni hazai pályán a Stoke City elején ((1—0).. . Tippünk: x. 12. Notts County—Queen’s Park. Angol I. liga. A Notts ismét vesztett és a kieső helyen maradt. A Rangers győzött és feljött a 3. helyre. Tippünk: 2. x. 13. West Hams—Aston Villa. Angol I. liga. Az élbolyhoz ta­rtozna­k, szerepelnek az idei bajnokságban.jól Tippünk: x: 1. + 1. mérkőzés: 14. West Bromwich—Arsenal. Angol I. liga. A Bromwich a kiesés ellen harcol, az Arsenal megkezdte a fel­zárkózást. Tippünk: x, 1. A további mérkőzésekre tippjeink:­ x, 1. D. 1. 1984. május 3. csütörtök • PETŐFI NÉPE • 1 LOVASSPORT Varró József bravúrja A hűvös, borongós idő dacára mintegy 10 ezer néző volt kí­váncsi a háromnapos nemzetközi lovasversenyre, amelyet Kis­kunhalason rendeztek meg ápri­lis 29. 30-án és május 1-én. A zárónapon váltak a legtöbben, s mintegy 5 ezer néző nagyszerű halasi sikernek tapsolhatott. Varró József, ia Határőr­­ Dózsa lovasa győzött három egyéni számban és a csapa­tversenyiben a válogatott tagjaként is arany­érmet nyert. A verseny eredmé­nyei: Nemzetközi megnyitóverseny: 1. Bajkai (Határőr Dózsa) 0 hiba­pont 87,4 Merán ni. Nemzetközi ugróverseny: 1. Lipczynska (lengyel) Chraibka ni. 0 hibapont 60,0 mp, 2. Varró (ma­gyar )Nefelejcs ni. 0 hibapont 63,4. Díjugratás: 1. Varró Nefelejcs ni. Nemzetközi csapatverseny: 1. Magyarország (Varró, Somlai, Hevesi, Rezgő) 11,75 hibapont, 2. NDK 20, 3. Lengyelország 24 hi­bapont. Pontszámgyűjtő verseny: Varró Nótás ni. 1110 hibapont.5­1. Kitartásos verseny: 1. Varró Szikrázó ni. 200 cm 0 hibapont. A legjobb külföldi versenyző díját Hanulay (csehszlovák), legjobb női versenyző díját Lip­­a­gyiar versenyző díját Varró Jó­zsef kapta. BÚVÁRÚSZÁS Jól szerepeltek a kecskemétiek az EB-n Befejeződött Stockholmban az uszonyos- és búvárúszós fiatalok I. Európa-bajnoksága. A három napon át zajló versenyen a ma­gyar csapat jól szerepelt. A kiosz­tott 36 éremből 12-t a magyarok nyerték, mégpedig Tóth Katalin révén egy aranyat, valamint öt ezüst- és hat bronzérmet hoztak haza. A válogatottba szinte az utolsó pillanatban bekerült két kecskeméti búvárúszó, Kecske­méti Krisztina és Zombori Kata­lin kitett magáért. Kecskeméti Krisztina 3 ezüst- és 1 bronzér­met nyert, Zombori Katalin pe­dig a­ két váltóban nyert ezüst­érem mellett két negyedik és egy ötödik helyet szerzett. Mindket­ten igazolták tehát, hogy indo­kolt volt a beválogatásuk. Eredményeik: 400 m uszonyos úszás: 5. Zombori 3:59.03. 800 m uszonyos úszás: 3. Kecskeméti K. 8:06.24, 4. Zombori 8:11.10. 4x200 m uszonyos váltó: 2. Magyaror­szág (Zombori, Horváth, Kecs­keméti, Fabó) 7:19.24. 400 m bú­várúszás: 4. Kecskeméti 4:10.00. 200 m uszonyos úszás: 7. Zombori 1:55.63. 1500 m uszonyos úszás: 2. Kecskeméti 15:17.60, 4. Zombo­ri 15:58.36. 4x100 m uszonyos vál­tó: 2. Magyarország (Zombori, Horváth, Kecskeméti, Fabó) 3:15.39. Az összesített csapatverseny­ben: 1. Szovjetunió 914 ponttal, 2. Magyarország 210, 3. Olaszor­szág 645 ponttal. Felavatták a bajai uszodát Ünnepélyes külsőségek között, mintegy ezerötszáz érdeklődő jelenlétében avatták fel május el­sején a bajai sportuszodát, amely a megyei és a városi tanács tá­mogatásával, valamint a lakosság széles körű összefogásával épült. Az új, 25 méteres létesítményiben a bajai általános iskolások, Kecskeméti Vízmű SC úszói, és a a Központi Sportiskola vízilab­dázói tartottak bemutatót. SOROKBAN • SOROKBAN X A szovjet sportolók fölényé­vel fejeződött be Jönköpingben a harmincegyedik alkalommal meg­rendezett birkózó Európa-bajnok­­ság. A magyarok közül Gáspár Tamás szerepelt a legjobban. A kötöttfogásúak 100 kg-os súlycso­portjának döntőjében tussal verte az NDK-beli Horschelt és arany­érmet nyert. A többi magyar ere­jéből csak helyezésekre telt.­­ Véget ért­­ a spanyolországi Vitoriában a súlyemelők konti­nensbajnoksága is. A legjobban a bolgárok szerepeltek, a magyarok váltakozó sikerrel. Az utolsó na­pon Hlavati András második lett szakításban, de lökésben nem volt érvényes kísérlete. A többiek kö­zül Bökfi és Jacsó ötödik, Barsi pedig hatodik helyen végzett súlycsoportjában.­­ Nem sikerült megismételnie tavalyi győzelmét Bebek Lőrincné testnevelő tanítványainak az Or­szágos Középiskolás Kupa döntő­jében. A kecskeméti Bányai Gim­názium leány kosárlabda-együtte­se az idén második lett, csakúgy, mint a fiúk, akiknek viszont ez szép siker. A röplabdázók is hal­ványabban szerepeltek a megszo­kottnál. A Katona Gimnázium fiú­együttese harmadik, a 623-as szakmunkásképzőé pedig a negye­dik helyen végzett. A Közgazda­­sági Szakközépiskola leánycsapa­ta negyedik helyen „érkezett” cél­ba a döntőben.­­ Kétszáz birkózó részvételével rendezték meg Túrkevén az or­szágos szabadfogású serdülőb­aj­­nokságot. A kunszentmiklósiak reménysége, Takács Ferenc nagy­szerű versenyzéssel valamennyi ellenfelét legyőzve aranyérmet szerzett­­[­78 kg-ban. A kecske­méti Kovács 49 kg-ban bronzér­mes lett. A NB II-es női kosárlabda-mér­kőzésen a Bajai TK együttese 100 —30-ra verte otthonában a Szol­noki KSFS csapatát. A bajaiak legeredményesebb dobója Ormodi E. volt, 40 pontot ért el. X A DUTÉP SC NB II-es férfi röplabdázói 3:1 (6, -13, 1, 13) arányban győztek az­­ Esztergomi Medicor ellen. X Országos serdülő labdarúgó­bajnoki mérkőzés: Salgótarján— . —KSC 2—0, az ifjúságiaknál pe­dig 4—0, a salgótarjániak javára.­­ Az IBUSZ Kupa sakkverseny végeredménye: 1. Bang (lengyel) 10 pont, 2. Tischbierek­ (NDK-be­li) 9,5, 3. Dhuven (holland) 8,5, 4. Arhipov (DUTÉP SC) 8,5, 5. Ko­­vacsevics (jugoszláv) 8, 6. Jasni­­kowski (lengyel) 8,... 13. Salánki (DUTÉP SC) 7, ... 19. Aliehina (DUTÉP SC) 6,5, ... 21. Kormá­nyos (DUTÉP SC) 6,5 ponttal. OB II-es csapatbajnokság: Ke­leti csoport: Szegedi VSE—Kalo­csai SE 10,5:3,5. Nyugati csoport: Bp. Pénzverő—Kecskeméti TE 7,5:5,5 (1). A május 1-én Kecskeméten ren­dezett sakkszimultánon öten értek el döntetlen eredményt: Marosi Csaba, dr. Botta Tibor, Molnár Béla, Bauer Tamás é­s Donkó Má­tyás. A 1>4 résztvevő közül senki­nek sem sikerült győzni a Pol­gár-testvérek ellen. X Vízilabda, Országos ifjúsági bajnokság: KECSKEMÉT! VÍZMO­SC—FTC 12—11 (2—2, 3—2, 4—5). Kecskemét, 200 néző. Vezette: Kunsági, Tibai. KVSC: Kovács Z. — Király (1), Máriás, Deák, Bodnár (1), Tasi (2), Loványi (4). Csere: Berki (2), Nagy I. (2), Sárkány. Edző: Roz­­gonyi Gábor. A hajrában 4 gólos vezetés után könnyelműsködött a kecskeméti csapat. Úttörő I. B. osztály: KSI—KVSC 7—4. Gsz.: Mezei (2), Prinschler (1), Deák (1). Úttörő II. B. osztály: KVSC— Tipográfia 12—4. Gsz.: Várnagy (5), Mezős Cs. (5), Mezős O. (1), Pánczél (1).­­ Vasárnap rendezték meg Kecskeméten a megyei atlétikai utánpótlás-csapatbajnokság első fordulóját, amelyen két ifjúsági aranyjelvényes szintű eredmény is született. Az egyiket Molnár László (Kun Béla SE) érte el 1831 ponttal, a másik pedig Dinnyés Margit (Kun Béla SE) nevéhez fűződik, aki a serdülő A-korcso­­portos gerelyhajításban 38,12 mé­tert ért el. Az egyesületek közötti versenyt a KSC nyerte 242,5 pont­tal, 2. Kun Béla SE 192, 3. Kis­kunhalasi AC 151,5, 4. Bajai SK 67, 5. Kerekegyháza 25, 6. Tisza­kécske 10 ponttal. MA: ATLÉTIKA " A középfokú iskolák atlétikai bajnokságának megyei döntő­je: Kecskemét, Széktói Stadion 10 órakor.