Petőfi Népe, 1984. augusztus (39. évfolyam, 179-204. szám)

1984-08-22 / 196. szám

SPORT-SPORT - SPORT LABDARÚGÓ NB II: Jól védekezett a Bakony Vegyész A vendégek kezdték a játékot, és a második labdaérintés után már Palla kapushoz adták haza. Ebből sejteni lehetett, hogy vé­dekezésb­e, időhúzásra rendez­kedtek be. A BSE támadott, és a 2. percben Harsányi beadását Kortesz perdítette kapura, de a veszprémi kapuvédő szögletre mentett. A 12. percben Palla bra­vúrosan védte Szőcs lövését is. A vendégek a 25. percben vezet­ték az első támadást. A 30. perc­ben Lechner többszöri után alaposan „eltalálta” kísérlet teszt, akit két percig ápoltak.Kot­ A szünet után nagy bajai hely­­­zettel kezdődött a játék. Morvai már a 11-es ponton járt, amikor a védők utolérték, és szögletre szerelték. Az 58. percben Rótt— Pekker adogatás után nagy sze­rencsével védett a veszprémi ka­pus. A hajrában a veszprémiek teljesen beálltak a kapujuk elé, és sikerült gól nélkül kihúzniuk a 90 percet. Kitűnt: Tumó, Goldschmidt, Rótt, illetve Palla, Mater, Tax Imre Az NB II. további eredményei: 22. sz. Volán—Sopron 2—2, Olaj­bányász—Szolnoki MÁV MTE 3—­3, Hódgép: Metripond—Volán SC 1—1, Vác—Szekszárd 4—0, D. Kinizsi—Nyíregyháza 3—1, Siófok—Diósgyőr 2—1, Dunaúj­város—Salgótarján 0—0, T. Bau­xitbányász—Ózd 1—2. A mérkőzés jegyzőkönyve: BAJA—BAKONY VEGYÉSZ 0—0 Baja, 3300 néző. V.: Szabó J. (Palik, Márton). Bajai SK: Farkas—Tumó, Saaibó, Goldschmidt, Rótt, Evanics, Kottesz, Morvai, Szőcs, Harsányi, Pekker. Edző: Rónai Sándor. Bakony Vegyész: Pallia — Belső, Alföldi, Mater, Baumhol­­czer, Marth, Hertelendi, Bodnár, Lechner, Diósi, Havasi. Ed­ző: Temesvári Tibor. Csere: Szőcs helyett Pongó és Pekker helyett Prikidánovics, mindkettő a 72., Havasi helyett Pörögi A 85., Hertelendi he­lyett Horváth a 88. percben. Sárga lap: Szabó a 16., Marth az 56. percben.# TERÜLETI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG Kecskeméti SC—Orosházi MTK , 3—2 (3—0) Kecskemét, 800 néző. Vezette: Keresztúri. KSC: Erdei — Hoffmeister, Gugyerás, Hegyi, Málik, Moho­­vics, Sáfrány, Nagy, Somogyi, Kovács (Sós), Mátyás. Edző: Pa­taki Tamás. 11. perc: Nagy jobbról érkező keresztlabdáját Mohovics kapás­ból lőtte a bal felső sarokba. 1—0. 16. perc: Hegedűs J. rövid ha­zaadását Somogyi elcsípte, és a kapus melett a hálóba gurított. 2—0. 38. perc: A felfutó Hoffmeister Mátyással kényszerítőzött, majd hét méterről a vetődő kapus alatt lőtt a kapu jobb oldalába. 3—0. 71. perc: Szabó középen vezet­gette a labdát, majd váratlanul, mintegy 25 méterről kapura lőtt és a labda védhetetlenül vágódott a bal felső sarokba. 3—1. 78. perc: Kucsera 40 méterről szabadrúgást ívelt, és a labda a kint álló hullott. 3—2.Erdei fölött a hálóba A KSC az első félidőben jól játszott, s akár több gólt is lő­hetett volna. A szünet után na­gyon kiengedett, és nem sok hiányzott az ellenfél kiegyenlíté­séhez.­­ Kitűnt: Mohovics, Hegyi, illet­ve Hegedűs F., Kucsera. Ifjúsági eredmény: OMTK— KSC 1—0. Kecskeméti TE—Békés 2—1 (1—0) Békés, 800 néző. KTE: Gódor — Kránicz, Csor­dás, Rózsahegyi, Perényi, Laka­tos, Seres, Virág, Parti, Mari, Feró. Edző: Sz. Tóth Antal. 27. perc: Mari a félpályáról in­dulva elhúzott a védők mellett, majd éles szögből laposan lőtt a hálóba. 1—0. 60 perc: Lakatos­­ bal oldali szögletét a kapus csak érinteni tudta, és a labda a hálóba csa­varodott. 2—0. 66. perc: Szöglet után Vágási fejelt a KTE hálójába. 2—1. Nagy taktikai harcban a KTE fegyelmezett játékkal harcolta ki a győzelmet. Kitűnt: Csordás, Rózsa,­ Seres, Mari. Ifjúsági eredmény: KTE—Bé­kés 1—0. Miske—Nagyszénás 0—0 Miske, 1500 néző. Vezette: Kubatovics. Miske: Majzlinger — Jagicza, Horváth T., Huber Cs. (Csehák), Hagerbacher, Tamási, Horváth M. (Varga P.), Pesti, Radics, Ká­­konyi, Vén Cs. Edző: Ónody Ta­más. Alacsony színvonalú, gyenge mérkőzésen a hazaiak támadtak, de játékukban nem volt átütő­erő. Ifjúsági eredmény: Misike— Nagyszénás 1—1. Gyula—Honvéd Kun Béla SE 1—1 (1—0) res.Gyula, 1800 néző. Vezette: Ve­H. Kun Béla SE: Csehák — Ézsiás, Kiss L., Kurucz, Kárász, Bognár, Mészáros, Török (Lu­kács), Sárközi (Szabó L.), Far­kas, Szabó J.­Edző: Farkas László. 40. perc: Jónás fejesgóllal szer­zett vezetést. 1—0. 62. perc: Ézsiást gólhelyzetben fellökték. A 11-est Mészáros ér­tékesítette. 1—1. Kemény mérkőzés volt. Sárkö­zi és Török is súlyos sérülést szenvedett. Kitűnt: Ézsiás, Kiss L., Török, Sárközi. Ifjúsági eredmény: Gyula— Honvéd Kun Béla SE 5—3. A területi bajnokság további eredményei: DÉLÉP SC—Martfű 6—1, SZVSE—Makó 2—2, B.csa­­bai Agyagipar—Szentes 1—1. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG KISKÖRÖS—HART­A 4—1 (2—1) Kiskőrös,­­400 néző. .Vezette: Francziskovics (****) Kiskőrös: Szentesi — Lengvá­­ri (Ba Gy.), Dusnoki, Farkas, Labáth, Szadeczki, Juhász II., Vadászi, Csővári (Leszék), Ju­hász I., Bozsik. Edző: Bokros Je­nő. Harta: Csima, (Szabó) — Per­­sóczki, Kiss, Tilli, Pavelkó, Lapu, Lehóczki, Pandúr, Csehi, Ármai, (Radványi), Bula. Edző: Czinder István. Gólszező: Dusnoki 2, Juhász I , Juhász II., ill. Kis? 11-esből. Kitűnt: Labáth, Dusnoki, Ju­hász I., Szentesi, illetve Csehi, Kiss, Bula. Ifjúsági eredmény: Kiskő­rös—Harta 6—2. AKASZTÓ—JÁNOSHALMA 4—1 (1—0) Akasztó, 250 néző. Vezette: Dö­­mény (*****). Akasztó: Németh — Pál, Be­­szedics, Suhajda, Kövesi, P. Sza­bó­­ (Tóth L.), Kocsis, Tóth J., Mártái, Nagy J., Udud. Edző: Zeleszkó József. Jánoshalma: Bozsics — Ádám, Faddi,­Nagy (Walter), Miskolczi, Angeli, Hegyi, Agócs, Juhász, Kaiczhesz, Farkas. Edzők: Ádám István. Gólszerző: Mártái 3, Nagy J., illetve Faddi. Kitűnt: Mártái, Nagy J., Tóth J. Kövesi illetve Bozsics Juhász. ifjúsági­ eredmény: Akasztó— Jánoshalma 7—1. KECEL—KALOCSA 1—0 (1—0) Kecel, 500 néző. Vezette: Nagy Czirok (****) Kecel: Vanicsik — Mezei F„ Kecskés, Apró, Boldizs, Mezei J. (Doszpod), Benedeczki, Juhász, Béleczki, (Thurzó), ifj. Kecskés, Bleszáik. Edző: Hasziló Ferenc, n­ Kalocsa: Gojtán — Berta (Ko­vács), Pécsi, Bajomi, Nemes, Laj­­di, Mohácsi dr., Tóth, Jenei, Keszthelyi (Varjú) Nagy. Edző: Gólszerző: Mezei J. Farkas András. •Kitűnt: Mezei J., Boldizs, Be­nedeczki, illetve Lajdi, Nagy. Ifjúsági eredmény: Kalocsa— Kecel 3—1. KISKUNHALAS—TASS 3—2 (1—2) Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Farkas (****) KAC-MEDOSZ: Pintér — Ba­logh, Tápai, Cs. Kovács, Szőke, Körösi (Jójárt), Fuksz, Vajda, Lőrincz, Soós, Szabó G. (Sz. Ko­vács). Edző: Meskó István. Tass: Zsolda — Hegedűs, Csap­lár, Herczeg, Takács (Kecskemé­ti), Pajzs, Bognár, Kiss, Bérezés, Sümegi, Kósa. Edző: Nagy Fe­renc. Gólszerző: Vajda 2, Soós, illet­ve Csaplár 11-esből, Fuksz ön­gól. Kitűnt: Vajda, Fuksz, Tápai, illetve Csaplár, Bérezés, Pajzs. Ifjúsági eredmény: KAC­MEDOSZ—Tass 3—3. IZSÁK—KUNSZENTMIKLÓS 8—1 (5—1) Izsák, 200 néző. Vezette: La­­vati (*»***) Izsák, Antal — Czirkos, Tóth M. (Benkó), Bogdány, Csizmadia, Nagy K., Jakus, Mata, Erdővégi, Reisz (Szabó), Németh. Edző: Szász Sándor. Kunszentmiklós: Kovács (Alács) — Takács, Kiss, Rizmán, Szappanos, (Kelemeni), Rohoska, Bakos, Herczeg, Horváth, Erdő­­si, Forró. Edző: Válik Sándor. Gólszerző: Mata 2, Németh 2, Erdővégi, Reisz, Jakus, Bogdány, illetve Forró. . Kitűnt­: Bogdány, Csizmadia, Nagy K., Jakus, illetve Takács, Rizman, Szappanos. Ifjúsági eredmény: Izsák— Kunszentmiklós 11—1. SOLTVADKERT—SÜKÖSD 4—1 (1—0). Soltvadkert, 200 néző. Vezette: Szabó S. (****) Soltvadkert: Vass — Viszkok, Windecker, Lehr, Galántai, Er­dős, Sörös, Zsikla (Tóth), Szekér, Szűcs, Cseh (Gulyás). Edző: Ta­­gai János. Si­kösd: Szente — Jagicza, Lo­go A., Lógó Z., Germán, Takács, Radics, Németh, Sudár­, Kovács, Glavatity. Edző: Szűcs László. Gólszerző: Szűcs 2, Szekér, Sörös, illetve Lehr öngól. Kitűnt: Galántai, Szekér, illet­ve­ Jagicza, Takács. Ifjúsági eredmény: Soltvad­kert—Sükösd 3—2. HONVÉD RADNÓTI SE— BÁCSALMÁS 2—1 (2—0). Szabadszállás, 200 néző. Vezet­te: Varga (@****) H. Radnóti SE: Pálinkás — Papp, Miklós, Ötvös (Erdős­), Tö­rök, Tóth, Varga, Skróbert, Fü­­löp (Illés), Boldizsár. Edző: Karakas Ferenc,Horváth. Bácsalmás: Szőke — Pinko­­vics, Benecz, Németh, Nagy, Martinkovics (Józsa), Rajcsics, Simon, Kovács (Hajdú), Hegyes, Csákány. Edző: Gyenis Ferenc. Gólszerző: letve Hegyes,Skróbert, Tóth, is­Kitűnt: Török, Skróbert, Hor­váth, illetve Józsa, Hajdú. KÉFHÁZI SZÖVETKEZETI SE—BAJAI TSZ SK 2—0 (2—0) Kiskunfélegyháza, 400 néző. Vezette: Némedi (*****). Kisházi Szövetkezeti SE: Gu­lyás — Tóth, Majoros, Koczka, Vidács L., Kocsis, Horváth (Pin­tér), Jókai, Zs. Juhász (Molnár), Vidács J., Szabó M. Edző: Ve­réb István. Bajai Tsz SK: Kovács — Hol­­czer, Gyenei, Kiss F., Bohos (Szűcs), Boros, Tripolszki, Aga­­tics, Vörös, Szebeni, Gácsér (Nagy). Edző: Bújdosó Márton. Gólszerző: Szabó M., Horváth. Kitűnt: Vidács L., Vidács J., Jókai, Szabó M., illetve Kovács Gyenes, Szebeni. Ifjúsági eredmény: keleti SE—Bajai Tsz SK Szövet­1—0. A tudósításokat Biácsi Gábor (Kiskőrös), Nemcsényi János (Akasztó), Flaisz Ferenc (Kecel), Árvai Mihály (Kiskunhalas), Gál István (Izsák), Dobszai Sándor (Soltvadkert), Karakas, Ferenc (Szabadszállás) és Kókai Ferenc (Kiskunfélegyháza) készítették. Összeállította: Szabó Zoltán. \ TOTÓ A totó 33. heti eredménye 1. öster—Hammarby 0—3 2 2. Brage—Göteborg 2—2 x 3. Halmstad—Malmö 1—0 1 4. örgryte—Gefle 5—1 1 5. AIK Stockholm—Elfsborg 0—1 2 6. Norrkörping­—Kalmar 2—0 1_ 7. Hertha BSC—Duisburg 4—3 1 8. Darmstadt—Fortu­na Köln 1—1 x 9. FC Hamburg— Stuttgarter Kickers 3—2 l 10. Solingen—Saarbrücken 2—1 1 11. Ulm—Kickers Offenbach 2—2 x 12. Wattenscheid—Blau-Weiss 90 2—1 1 13. Oberhausen—Bürstadt 0—2 2 Petmérkőzések 14. Kassel—Freiburg 3—2 1 15. Helsingorg—Häckel 2—5 2 16. Norby—Mjällby 4—5 2 j A fogathajtó-világbajnokság eredményei Bemutatás: 1. Fülöp herceg (brit) és Bowman (brit) 1,4—1,4, 3. Velstra (holland) 1,8, 4. Bárdos (magyar) 2,2, 5. Pirié (amerikai) 2,4, 6. Flynn (brit), Holder (brit) és Duen (NSZK-i­eli) 2,6—2,6,... 13. Fu­llötp 3,2, ... 15. Ffimita 3,6, ... 19. Muiíty 3,8, ... 23. Krizsán 4,2, ... 25. Juhász 4,4, ... 28. Bálint és Bozsilk 4,6—4,6, ... 38. Sipos 5,8. Díjhajtás, egyéniben: 1. Bárdos (magyar) 22,­ 2. Fülöp herceg (brit) 28, 3. Velstra (hollamid), Duen (NSZK-sbeld) és Juhász (magyar) 29—29, 6. Bowman (brit) 31, 8. Fülöp S. 32, ... 111. Bál­int 36, ... 15. Kirizsák­ 37, ... 23. Fiintha 43, ... 25. Bozsik 4­4, ...31. Si­pos 48. Csapatban: 1. Magyarország 51, 2. Nagy-Britannia 59, 3. Hollandia 69. Maratonhajtás, egyéniben: 1. Bárdos és Juhász (magyar) 50—50, 3. Flynn (brit) 59, 4. Long (ame­rikai) 62, 5. Bálint (magyar) 62, 6. Eriksson (svéd) 72, 7. Sípos (magyar) 78, 10. Fi­ttha (magyar) 91, ...34. Muffy (magyar) 230, . .42. Fülöp S. és Kri­zsán (magyar) 437—437. Akadályhajtás, egyéniben: A. Duen (NSZK-beli) 0,0—159,07 mp., 2. Bozsik (magyar) 0,0—176,48, 3. Fauth (NSZK-i­eli) 0,0—182,77, 4. Juhász (magyar) 0,110, 5. Sipos (magyar) 0,11, 6. Dymes (csehszlovák) 30. Csapatban­: 1. NSZK 0, 2. Csehszlovák­ 13,5, 3. Magyarország 20. Az összetett verseny végeredménye. Egyéniben világbajnok: Juhász László (Magyarország) segéd­­ha­jí­tói: Kecskeméti László, Böhler János 83, 2. Bár­dos György (Magyarország) segédhaj­tói: Ronga László, Tóth József 94, 3. Bálint Mihály (Magyar­­ország) seg­édhajtói: Csáki Gyula, Deli Csaba 113, 4. Bozsik (Magyarország) 128, 6. Flynn (Nagy-Bri­­ta­nnia), 131, ... 13. Fintha (Magyarország) 158, ... 30. Muffy (Magyarország) 285, ... 41. Fülöp (Ma­gyarország) 482,5, 42. Krizsán (Magyarország) 488,5. Csapatban, világbajnok: Magyarország (Juhász László, Bárdos György, Fülöp Sándor) 177, 2. Svéd­ország 259,5, 3. Nagy-Britannia 280, 4. Egyesült Államok 296, 5. NSZK 335, 6. Lengyelország 367. Totó-tanácsadó A totó 34. heti, augusztus 25—26-i szelvényén egy válogatott és NSZK. Bundesliga I., II. mérkőzés osztályú találkozók szerepelnek. A pótmérkő­zéseket olasz csapatok vívják. Tippjeink: 1. Magyarország—Mexikó. Váloga­tott mérkőzés. Az Európában túrázó mexikói válogatott ellen is bizonyí­tani szeretné jó formáját a magyar csapat. Tippünk: 1, x. 2. Arminia Bielefeld—Bayern Münc­hen, NSZK. Bundesliga I. A Münc­hen a 4. helyen végzett, a Bielefeld a nyolcadikon, közepes eredménnyel. Tavalyi szereplésük alapján a vendé­gek az esélyesebbek. Tippünk: 2, x. 9. Braunschweig—1. FC Köln, NSZK, Bundesliga I. Az elmúlt idényben mindkettő jó teljesítménnyel fejezte be a­ bajnokságot. A hazai pálya elő­nye döntő lehet. Tippünk: 1. 4. Kaiserslautern—VfB Stuttgart, NSZK, Bundesliga I. A stuttgartiak bajnoki címük megvédéséért küzde­­nek. Tippünk: x. 1, 2. 5. Karlsruhe—Waldhof Mannheim. NSZK, Bundesliga I. Az újonc Karl­­sruhe otthonában esélyesebb. Tippünk: 1, x. 6. Bayer Leverkusen—Fortuna Düs­seldorf. .NSZK, Bundesliga I. Az In­­tertotó Kupa In. csoportjában első lett a Düsseldorf. Tippünk: x. 7. Borussia Dortmund—Hamburger SV. NSZK, Bundesliga I. A hambur­giak az elsőségért küzdenek. A ha­zaiak sereghajtóként maradtak bent az I. ligában. Tippünk: x. 2. 8. St. Pauli—Wattenscheid 09. NSZK, Bundesliga I. A vendégek megsze­rezték második győzelmüket. Tippünk: x. 9. Fortuna Köln—Hessen Kassel. NSZK, Bundesliga II. Ismét csak dön­tetlenre tellett a kölniek erejéből, míg a Kassel hazai pályán első győ­zelmének örülhetett. 10. SC Freiburg—Hertha BSC. NSZK, Bundesliga II. A Freiburg idegenben vesztett, a­­ Hertha otthonában győ­zött a második fordulóban. Tippünk: x: 1. . 11. Oberhausen—Alemania Aachen. NSZK, Bundesliga II. Az Oberhausen a hazai mérkőzését is elvesztette. Nem lenne meglepetés az Aachen pontszerzése Tippünk: 2. x. 12. Barstadt—1. FC Nürnberg. NSZK, Bundesliga II. A volt elsőligás Nürn­­berg és az újonc találkozója nagy küzdelmet ígér. Tippünk: 1, 2. 12. MSC Duisburg—Hannover 96. NSZK, Bundesliga n. A Duisburg el­vesztette a Hertha elleni mérkőzését, és két forduló után egy ponttal áll a táblázat alsó felében. Tippünk: 1: 1. 4- 1 mérkőzés: 14. Cagliari—Juventus. Olasz mér­kőzés. A bajnok „Juve” nehéz 90 perc előtt áll idegenben. Tippünk: x, 2. A további mérkőzésekre tippjeink: 1. x. D. I. 1984. augusztus 22. • PETŐFI NÉPE • 1 RÖVIDEN — RÖVIDEN X Az FTC NB I-es labdarúgó­­csapata hétfőn Soltvadkerten 6—0 (2—0) arányban győzött a solt­­vadkertiek ellen. Gólszerző: Pö­­löskei 2, Szabadi, Szántó, Kovács, Fischer.­­ A TOT Kupa tömegsport­verseny országos döntőit augusz­tus 18—19-én Veszprémben ren­dezték. Női tekében a szanki Ha­ladás Tsz a második helyezett, és ugyancsak ezüstérmes asztalite­niszben a kalocsai Iszkra Tsz női csapata. Férfi asztaliteniszben az Iszkra Tsz a 3., a sakkverseny­ben a dusnoki Munkás—Paraszt Mgtsz férfi és a szanki Haladás Mgtsz női csapata a 4. helyen végzett.­­ A Baranya megyei Termé­szetbarát Szövetség augusztus 25-én vakációtúrát szervez, amelynek során megmásszák a Zengőt, a­ Mecsek legmagasabb csúcsát, ami egyben természetjá­ró minősítési pontot is jelent. X Auguszust 25—26-án, Kecs­keméten rendezik a Főnix Kupa kispályás labdarúgó-tornát, amelyre negyven férfi- és nyolc női csapat küldött nevezést. A Baján körzeti cselgáncsver­senyt rendeztek, amelyen a BSE versenyzői az alábbi eredménye­ket érték el: ifjúságiak 57 kg: 1. Bájta Zsolt, 3. Hegyes Ferenc. 68 kg: 1. Eleki Zoltán. Juniorok, 60 kg: 1. Tilli Zoltán, 3. Nemesvári József. 65 kg: 1. Pallér József, 3. Ónodi Gábor. 71 kg: 1. Kovács Máté. Felnőttek. 65 kg: 1. Ónodi Gábor. 78 kg: 1. Gugán Attila, 3. Tóth Kálmán.­­ A már hagyományos augusz­tus 20-i nemzetközi gokartver­senyen hét ország versenyzői je­lentkeztek a rajtnál. A várako­zásnak megfelelően a C—1, a C —2, valamint a nagydíj futamai voltak a legérdekesebbek. A fő­szerepet a külföldiek játszották, a kecskemétiek közül Rózsi Béla a 6. helyet tudta megszerezni. Eredmények: C—1 kategória: 1. Simák (csehszlovák) 0 ponttal, 2. Siemens (NSZK) 2, 3. Wimmer (osztrák) 5, 6. Rózsi (DUTÉP) 9 ponttal. C—2 kategória: 1. Volin (csehszlovák) 0, 2. Fraisehner (osztrák) 2, 3. Faragó (Volánbusz) 6, 4. Farkas (DUTÉP) 6, 8. Szi­getvári (DUTÉP) 13 ponttal. Az 100-as kategória: 1. Bitencz (ju­goszláv) 0, 2. Fraisl (osztrák) 2, 3. Horváth Cs. (jugoszláv) 6 pont­tal. Ifjúságiak: 1. Wysga (lengyel) 0, 2. Sielewicz (lengyel) 2, 3. Nagy J. (magyar) 5 ponttal. Hírös Kupa ’84 nagydíj, vízhű­téses kategória:­ 1. Simák (cseh­szlovák) 0 ponttal, 2. Egger (oszt­rák) 2, 3. Wimmer (osztrák) 3, 5. Rózsi (DUTÉP) 5 ponttal. Léghű­téses kategória: 1. Urhofer (oszt­rák) 0, 2. Fraisehner (osztrák) 2, 3. Faragó (Volánbusz) 3, 6. Far­kas (DUTÉP) 6 ponttal.­­ Az őszi világbajnoki selejte­zők előtt álló magyar labdarúgó­válogatott (szeptember 26-án lesz az első mérkőzés Mexikóért Ausztria ellen) szerdán a Népsta­dionban 19 órai kezdettel Svájc ellen játszik. Ezt követően, 72 órával később Mexikó lesz az el­lenfél. A Magyarország—Svájc talál­kozó lesz a magyar válogatott 581. hivatalos országok közötti fellépése. A mérleg: 305 győzelem, 125 döntetlen 150 vereség, 1434 adott és 908 kapott gól. Az 580 eddigi mérkőzésen 660 játékos kapott szerepet, Dajka lesz a 661. — és ha bemutatkozik — Keller a 662. magyar váloga­tott. Az 580 eddigi mérkőzésből 35-öt vívott a magyar csapat Svájc el­len. Ennél többször csak Ausztria és Csehszlovákia volt ellenfél. A Svájc elleni mérleg kedvező: 27 győzelem, 3 döntetlen, 5 ve­reség, 114 adott és 47 kapott gól. A Svájc elleni szerdai mérkő­zésre Mezey György szövetségi kapitány az alábbi kezdőcsapatot tervezi: Disztl P. — SaMai, Csuhay, Róth­ Péter — Hannich, Garaba Détári — Bodonyi, Törőcsik Haj­szán. MA: LABDARÚGÁS Előkészületi mérkőzések: Miske—Kecel 16.30-kor, Honvéd Kun Béla SE—Kiskunhalas 17 órakor. MAI MŰSOR TV I. MŰSOR: 10.01: Idősebbek is elkezdhetik. 10.05: Orsbéli krónikák. Falun nyara­lunk (ism.) 10.45: Perpetuum mobile 72. „Ki el­oszlatod a sötétséget..(ism.) 11.20: Delta. Tudományos híradó (ism.) 11.45: Ali Baba és a negyven rabló. 12.50: Képújság 16.40: Hírek 16.45: Grúzia, legenda és valóság. 17.15: Beszédművelés. VI/1. rész (ism.) 17.35: Fanfár VI/6. rész: Popzene és klasszikus zene (ism.) 18.00: Tv-tükör. Dr. Szecskő Tamás jegyzete 18.10: Képújság 18.15: Agrárvilág. Kertünk — házunk — udvarunk 18.45: Falu. Román zenés film 19.20: A Közönségszolgálat tájékozta­tója 19.25: Reklám 19.40: Idősebbek is elkezdhetik. Tv­­torna 19.45: Esti mese 20.00: Tv-híradó 20.30: Művészeti technika. (A zománc) 20.45: Fórum a szövetkezetekről 22.20: Reflektorfény — Osztrák zenés film 22.45: Tv-híradó 3. TV Il­ MŰSOR: 18.20: Képújság 18.25: Kean, a színész 18.50: Magyarország—Svájc válogatott labdarúgó-mérkőzés. Közvetítés a N­épstadionból 20.45: Telesport. Összefoglaló nem­zetközi versenyekről. Közben: Tv­­híradó 2. 22.25: Róma 21 óra. II­I. rész: Beszél­getések az olasz filmről 23.00: Képújság ÚJVIDÉKI TV: 1712S: Bejelentkezés — magyarul 17.30: Tv-híradó — magyarul 17.45: Reklám 17.50: Bejelentkezés és akció 17.55: Tv-híradó H81115: Gyermekműsor 1­8.45: A Salagobo ének- és táncegyüt­tes műsora 10.115: Rajzfilm 10.25: Reklám 10.30: Tv-híradó — magyarul 19.35: Sportszerda — magyar kommen­tárral: Zürich, nemzetközi atlétikai verseny 22.30: Tv-híradó 22.50: Műsorzárás. KOSSUTH­ 8.25: Régi muzsika 8.54: Beszélni nehéz (ism.) 9.06: Glazunov: Az évszakok — ba­lett 9.44: Kis magyar néprajz 9.49: Tarka mese, kis mese 10.05: Folytatásos mese, amelyben is­mét elragadják Ágacskát, és amely­ben sárkányok nincsenek és mégis vannak. (Befejező rész.) A Gyer­mekrádió műsora 10.34: Válaszolunk hallgatóinknak 10.49: Suppé: Pajkos diákok. Részletek 11.25: Chopin-zongoraművek 12.45: Házunk tája. A Falurádió mű­sora 13.00: Operaslágerek (ism.) 13.30: Dzsesszmelódiák 14.29: Szíriusz és az ősember. Fan­tasztikus rádiójáték. 3. rész: Nazim Hüsnü előadása. A Gyermekrádió műsora 15.05: Schubert-kórusok 15.15: A mi kis egerünk. Benedikty Béla mesejátéka 16.05: Barangolás régi hanglemezek között. Mercedes Capsic a Traviátá­­ban 16.29: Nóták 16.49: Kritikusok fóruma 17.05: Mozog a léc ... 17.30: Népszerű szimfonikus zene 19.15: Gondolat. A Rádió irodalmi lapja 20.15: Nagy mesterek — világhírű elő­adóművészek 21.30: Prizma. Színképelemzés — kül­politikáról 22.20: Tíz perc külpolitika 22.30: Kórusmuzsika 22.45: Pantomim a Centi Színpadon. Beszélgetés Köllő Miklóssal 23.00: A Bécsi Oktett felvételeiből 0.10: Frenreisz Károly szerzeményei­ből. PETŐFI: 8.05: Lendvay Kamillo kórusdalaiból 8.20: Tíz perc külpolitika (ism.) 8.35: Idősebbek hullámhosszán 9.30: Most érkezett: Könnyűzene Moszkvából 10.00— 11.27 : Zenedélelőtt 11.35: A Szabó család (ism.) 12.05: Lakatos Mihály népi zenekara játszik 12.35 : Tánczenei koktél 13.27: Nefelejcs. Népzenei hagyomány­­őrző műsor Tápéról (ism.) 14.00: Marczis Demeter énekel­t 14.15: A Pannónia Expressz együttes játszik 14.35: Népdalkörök Pódiuma (ism.) 15.00: Diákfoci 15.10: Popműhely. . (ism.) 16.00: Helyettem írták. Beszélgetés 16.40: A Válasz melléklete. Riport Csizmadia Marianna­ 17.10: Népdalok 17.30: Ötödik sebesség 18.35: Fúvószene az NDK rádióinak műsorából 18.55: Közvetítés a Magyarország— Svájc válogatott labdarúgó-mérkő­zésről és tudósítás a kubai vízilab­da-, a trencsényi női kézilabdator­náról, a balatonfüredi vitorlázóver­senyről, valamint a békéscsabai műrepülő világbajnokságról 20.55: 139-660. A Magyar Rádió auto­mata közönségszolgálata 23.20: Népdalok, néptáncok. 3. MŰSOR: 9.00: Érdekes szigetek. Sárkánygyí­kok hazájában 9.23: Kander zenés játékaiból 10.06: Román zeneszerző kortársak műveiből 11.05: A Magyar Népköltészet Hete. „Múzsák segéllyetek hordozni tol­lamat”. Vikár Béla nyomán Hetesen 11.32: Kubából jöttünk ... A ..Todo el Mondo Canta” együttes műsora a Magyar Néphadsereg Művelődési Házában 12.32: Operaáriák 13.07: Zenekari muzsika 14.00: A D-nap. Szécsi Éva és Boros János az 1944. júniusi normandiai partraszállásról készített dokumen­tumműsora (ism.) 15.01: A kamarazene kedvelőinek 15.58: A rockzene alaplemezei 16.53: Beethoven: Fidelio. Részletek • 17.50: Magnóról magnóra 18.30: V materinskom jazyku. A Ma­gyar Rádió szlovák nyelvű nemze­tiségi műsora Miskolcról 19.05: Három Vivaldi-­concerto , 19.35: Dietrich Fischer-Dieskau Liszt- és Mahler-felvételei. XI. rész 20.15: Ton Luca Caragiale két jelenete 20.45:­ Lehár: A mosoly országa. Rész­letek 21.21: Kritikus füllel * 22.21: Móricz Zsigmond: Őri muri ß