Petőfi Népe, 1994. október (49. évfolyam, 231-256. szám)

1994-10-03 / 232. szám

1994. október 3., hétfő Labdarúgás NB III. ALFÖLD-CSOPORT Rang nélkül maradt a rangadó KECSKEMÉTI SC RSC­­KISKUNFÉLEGYHÁZI TK 1-1 (0-1) Kecskemét, 400 néző. Ve­zette: Gulyás. RSC RSC: Kiri- Truczka, Engel, Juhász, Bende, Pécsi (Kislőrincz), Andriska (Lap­­sánszki), Máté, Csordás, Barna Cs., Lehota. Edző: Losonczy László. KTK: Bánó- Fekete I., Már­ton, Skrbics, Tokaji, Újfalusi, Fekete Zs., Karsai, Fórizs, Fü­­tyü (Kókai), Siber (Cseh). Edző: Iványi Mihály. 13. perc: Újfalusi húzott el a jobb oldalon. Beadása után a KSC-védők voltak előnyösebb helyzetben, de hibáztak és a ka­pus sem érte el a labdát. Fórizs nagy nyugalommal helyezett a kapu közepébe. 0-1. 50. perc: Barna Cs. bal oldali beadását Lehota öt méterről a vetődő kapus kezébe fejelte. 52. perc: Újfalusi futott el a jobb oldalon. Beadása üresen találta Fórizst, aki három méter­ről a felső léc és a jobb kapufa találkozására perdített. 78. perc: A KSC RSC kilen­cedik szöglete végül gólt ho­zott. A jobbról beívelt sarokrú­gást Kislőrincz kapásból zúdí­totta kapura, a labda egy védőt érintve léc alá vágódott. 1-1. Álmos mezőnyjátékkal telt az első félidő. A KSC RSC játszott mezőnyfölényben, de a beível­­getéseket rendre kifejelték vagy szögletre mentették a KTK-vé­­dők. Az első valamirevaló ven­dégtámadásnál Fórizs kihasz­nálta a kecskeméti védők nagy hibáját. A KTK ezután pontos adogatásokkal mulatta az időt és a játék képe a szünet után csak annyit változott, hogy va­lamivel frissebben játszottak a csapatok. A kilencedik hazai szöglet hozta az egyenlítést. Kitűnt: Kiri, Juhász, Máté, Kislőrincz, illetve Bánó, Skrbics, Újfalusi, Fekete Zs. Ifjúsági eredmény: KSC RSC-KTK 2-3. • KSC-KTK 1-1­ Máté magasra felugorva fejeli el a labdát Újfalusi elől. Az utolsó tíz percre maradt a döntés KISKŐRÖS-KTE 2-1 (0-0) Kiskőrös, 2000 néző. Ve­zette: Keresztúri. Kiskőrös: Békési- Laczina, Gubucz, Tóth L. Radulescu, Agócs (Lengyel), Pecznyik, Csimburovics, Szauer T., Szűcs, Miskovicz. Edző: Szlo­vák László. KTE: Tasnádi- Márics, Zen­­tai, Nagy L., Forgó, Ócsai, Linka (Virág), Kuntics, Dajka (Juhos), Lázár, Bécs. Edző: Linka József. 79. perc: Gyors jobb oldali támadás végén a keresztbe lőtt labdát Agócs Szauer elé fejelte és az kapásból lőtt a rövid sa­rokba. 1-0. 80. perc: A válasz nem vára­tott sokáig. A beadás után átját­­szották a középpályát. Dajka le­fordult a védőb­ől és tizenhat méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1-1. 87. perc: Tóth L. bedobása után a labda az ötösön pattogott és Szauer a hosszú sarokba csa­varta. 2-1. Az első helyzetet a KTE hagyta ki. Ócsai lövése alig ment a kapu mellé. A 29. perc­ben Agócs lövését mentette Tasnádi, majd Szűcs gurított szabadrúgása után Tóth L. a felső lécet találta el. A második félidő elején Lá­zár éles szögből próbálta be­venni Békési kapuját, majd Csimburovics keresztlabdáját Tóth öt méterről fejelte és Tas­nádi bravúrral védett. Kitűnt: Gubucz, Miskovicz, Szauer, Tóth Z., illetve Dajka, Ócsai, Nagy L. Ifjúsági mérkőzés: Kiskő­­rös-KTE 1-2. Biztosan menetel a listavezető KALOCSAI FC­­MEZŐKOVÁCSHÁZA 3-1 (1-1) Kalocsa, 1100 néző. Vezette: Serfőző. Kalocsa: Gojtán (Szép)­­Iván, Sallai (Fekete), Paletta, Farkas, Márton, Evanics, Mis­­kolczi, Bolvári, István, Mácsai (Zsibók). Edző: Molnár Ferenc. 19. perc: Evanics beadását István közelről fejjel csúsztatta a hálóba. 1-0. 34. perc: Papp jogos l Les­ből egyenlített. 1-1. 78. perc: Egy előreívelt sza­badrúgást Paletta ügyesen átfe­jelt a kifutó kapus fölött­­ a há­lóba. 2-1. 81. perc: Evanics labdájával Bolvári ugrott ki és nyolc mé­terről bombagólt lőtt. 3—1. A végig támadó Kalocsa ren­geteg helyzetet kihagyva, nehe­zen, de megérdemelten győzött a végén összecsukló vendégek ellen, s tartja vezető pozícióját a táblázaton. Kitűnt: Paletta, Márton, il­letve Radu, Kovács. Ifjúsági eredmény: Kalo­­csa-Mezőkovácsháza 8-0. Eredmények: Sz. Dózsa-SZVSE 0-0, Békés- Cegléd 3-0, Kiskundorozsma-Makó 1-3, Oros­­háza-Szeged FC, Gyula-Mezőberény 1-0. 1. KalocsaAz NB III. állása 8 62 _16- 620 2. Kiskőrösi FC 8 61 121- 419 3. KTE 8 51 2­28- 916 4. Békés 8 42 213-1614 5. Szegedi FC 8 41 314-1413 6. Makó 8 4- 414- 912 7. Gyula 8 33 210- 712 8. Szegedi D. 8 32 3 8- 811 9. Szegedi VSE 8 31 412-1110 10. OMTK 8 31 411-1510 11. Kiskundorozsma 8 23 313-139 12. KTK 8 23 3 8-109 13. KSC RSC 8 23 3 8-119 14. Mezőberény 8 21 5 3-177 15. Cegléd 8 11 6 6-174 16. Mezőkovácsháza 8 11 6 5-234 11 MEGYEI I. OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG Már öt pont a Kisszállás előnye NEMESNÁDUDVAR­­SOLTI FC 0-2 (0-1) Nemesnádudvar, 500 néző. Vezette: Heibl (Kondász, Cson­tos). Nemesnádudvar: Varga-Budimácz, Nébl, Mezőfi G., Koch P., Simon, Morvai, Koch J. (Éles), Szűcs, Cvetnics (Me­zőfi Z.), Aranyos (Kiss). Szak­­tanácsadó: Rónai Sándor. Solti FC: Molnár- Korsós, Polánszky, Virágh, Szekeres, Dombi, Horváth, Jakab (Szle­­zák), Döbrentei (László). Baj­nok: Fehér. Edző: Czinder Ist­ván. Gólszerzők: Bajnok, Virágh. A remekül kontrázó Soltiak megérdemelten nyertek a gyen­gén, elképzelés nélkül futbal­lozó Nádudvar ellen. Kitűnt: a nemesnádudvari csapatból senki, illetve Molnár, Virágh, Szekeres, Fehér. Ifjúsági eredmény: Nemes­­nádudvar-Solt 2-1. HELVÉCIA­­KISSZÁLLÁS 1_4 (0_2) Helvécia, 200 néző. Vezette: Magó (Rogács, Csere). Helvécia: Kovács- Bogdán, Máté, Dinnyés, Bosnyák, Thám (Molnár), Csorba, Országh, Mata, Domokos (Nagy), Ko­vács. Edző: Bánhidi József. Kisszállás: Urlauber­­mási, Simity (Rab), Hegyi, Ko­­vacsevics, Fábián, Szénási, Csoszity, Tóth (Rutai), Hanzs (Csincsák), Maczkó. Edző: Szabó Gábor. Gólszerzők: Mata, illetve Simity (I Lesből), Kovacsevics, Rutai, Rab. A vendégek büntetőből már az első percben megszerezték a vezetést, s ezzel a lélektani előnyt is. Rutinos játékosai ré­vén a Kisszállás végig fölény­ben játszott és győzelmével to­vábbra is a táblázat élén áll. Kitűnt: Máté, Dinnyés, Mata, illetve Hegyi, Kovacse­vics, Szénási, Csoszity. Ifjúsági eredmény: Helvé­­cia-Kisszállás 4-0. BÁCSALMÁS­­LAJOSMIZSE 2-0 (0-0) Bácsalmás, 300 néző. Ve­zette: Kiss (Csenki, Kohajda). Bácsalmás: Zsemberi- Bor­­csik, Pencz, Pető (Kővári), Száhl, Serbanat, Nuszpi, Szabó, Margit, Gombás, Nagy (Mohá­csi). Edző: Ónodi Tamás. Lajosmizse: Csontos- Kátai (Pataki), Sörös, Kovács T., Torbavecz, Mátéfi L., Árva, Nagy A., Szabó, Kulis, Ozs­­váth. Edző: Kiss László. Gólszerző: Kővári 2. Kitűnt: Száhl, Serbanat, Szabó, Kővári, illetve Torba­vecz, Árva, Ozsváth. Kiegyenlített első félidő után a második játékrészben a hazai együttes nagyobb különbséggel is nyerhetett volna. Mindkét gólt a csereként beállt Kővári szerezte. Tovább tart a mizsei csapat hullámvölgye. Ifjúsági eredmény: Bácsal­­más-Lajosmizse 5-3. CSENGŐD-HAJÓS 1-2 (1-1) Csengőd, 250 néző. Vezette: Király (Árom, Lédeczi). Csengőd: Kovács Z- Vuk­­manov, Benkó, Kiss (Pásztor), Bránya (Németh L), Filus, Va­dászi, Kovács S., Faragó, Mi­hály, Váczi. Edző: Francia László. Hajós: Székely- Huber, Hu­bert, Rácz, Bajai, Hepp (Gá­csér), Érsi, Fuszenecker, Ginár, Tóth R., Sztankov (Dobler). Edző: Alföldi Albert. Gólszerzők: Faragó, illetve Hubert, Hepp. Kitűnt: Kovács Z., Kovács S., Mihály, illetve Huber, Hu­bert, Fuszenecker. A hajósiak akkor rúgták a győztes góljukat (a 81. perc­ben), amikor a hazai csapat a legjobban támadott. Ifjúsági eredmény: Csen­­gőd-Hajós 1-1. KEREKEGYHÁZA­­I ZSÁK 2-0(1-0) Kerekegyháza, 500 néző. Vezette: Francziskovics (Har­­kai, Bánfi). Kerekegyháza: Bubori- Fe­kete, Gál, Kulman, Malik, Bo­­ronkai, Juhász (Nagy), Joszt (Gogolák), Tóth (Réti), Berki, Csorba. Edző: Bende József. Izsák: Erdei- Mezei G: Ja­­kus, Bonea, Mezei Zs. (Tóth), Gazdag, Óvári, Mezei K., Cson­tos, Kökény, Horváth. Edző: Száz Sándor. Gólszerzők: Tóth, Gogolák. A minden csapatrészében jobb kerekegyházi együttes tel­jesen megérdemelten nyert a nemrég még élen álló Izsák el­len. Kitűnt: Bubori, Gál, Málik, Berki, Csorba, illetve Jakus, Csontos, Horváth. Ifjúsági eredmény: Kerek­­egyháza-Izsák 2-2. SOLTVADKERT­­KUNSZENTMIKLÓS 2-2 (1-2) Soltvadkert, 200 néző. Ve­zette: Prikidánovics (Harsányi, Milassin). Soltvadkert: Dobszai- Ko­vács, Csesznegi, Szabó A. (Tóth), Szabó F., Marton, Ju­hász, Veres, Katzenbach (Tas­nádi), Sörös, Sztojka. Edző: Ba­jusz Péter. Kunszentmiklós: Búzási-Gyurováth, Boczók, Rábai, He­gedűs, Sebestyén, Lovász, Er­­dősi, Lippai (Csíki), Kovács L., Kovács T. Edző: Varga József. Gólszerzők: Sörös, Szabó F., illetve Kovács L., Gyurováth. A sok sárga lappal tarkított küzdelmes mérkőzésen igazsá­gos döntetlen született. Kitűnt: Szabó F., Sztojka, Sörös, illetve senki. Ifjúsági eredmény: Soltvad­­kert-Kunszentmiklós 0-2. BAJASZENTISTVÁN KISKUNHALAS 5-3 (3-0) Bajaszentistván, 300 néző. Vezette: Fejes (Bodrogi, Takó). Bajaszentistván: Faldum- Puskás, Kovács, Káli, Mioko­­vics, Vaits, Szőcs, Majoros (Till), Éber (Égi), Horváth, Le­­hoczki (Eke). Edző: Viszmeg István. Kiskunhalas: Brindza-Varga, Bodor, Rádóczy, Papp, Velez, Sörös, Csuka, Molnár, Sz. Kovács, Jójárt. Edző: Ro­man Dzsafarov. Gólszerzők: Eke 2, Horváth (1 Lesből), Kovács, Káli, illetve Velez, Jójárt, Boda. Háromgólos hátrány után a második félidőben már 3-2-re feljött a Kiskunhalas. Úgy lát­szott, egyenlíteni is tudnak, a hazaiak azonban erősítettek, 5- 2-re elhúztak, s ekkor már a ha­lasiak erejéből csak szépítésre tellett. Kitűnt: Kovács, Vaits, Hor­váth, illetve Rádóczy, Molnár. Ifjúsági eredmény: Baja­­szentistván—Kiskunhalas 2-1. MÉLYKÚT-FAJSZ 2-0(1-0) Mélykút, 300 néző. Vezette: Gyovai (Bartyuk, Nyerges). Mélykút: Kiss- Facskó, Pfendler. Dózsa, Vojnics, Zámbó, Kis-Máté (Kránicz), Piegel (Poszavcsics), Sziráczky (Torma), Fenyvesi, László. Edző: Tápai Tibor. Fájsz: Nyúl L- Jagicza, Nagy, Greksa, Rácz, Kardos, Sári, Kákonyi, Farkas, Sass, Horváth. Megbízott edző: Ká­konyi István. Gólszerzők: Piegel, Poszav­­csics. Alacsony, inkább grundfoci színvonalú mérkőzést láttak a szurkolók. A 24. percben László (Mélykút), 89. percben Sass (Fájsz) büntetőt hibázott. Kitűnt: Kiss, ill. Kákonyi. Ifjúsági eredmény: Mély­­kút-Fajsz 13-0. A megyei I.osztályú bajnokság állása A megyei I. osztályú ifjúsági bajnokság állása 1. Kisszállás 8 6 2 - 19- 8 20 2. Izsák 8 4 3 1 19-6 15 3. Helvécia 8 5-3 13-11 15 4. Kunszentmiklós 8 4 2 2 17-12 14 5. Bácsalmás 8 4 2 2 12-9 14 6. Nemesnádudvar 8 4 2 2 11-8 14 7. Lajosmizse 8 4 1 3 18- 913 8. Mélykút 8 3 3 2 13- 512 9. Solt­­i 8 3 3 2 19-1312 10. Hajós 8 4-4 17-1712 11. Kerekegyháza 8 3 2 3 12-1611 12. Fájsz 8 2 15 13-197 13. Soltvadkert 8 13 4 14-176 14. Bajaszentistván 8 2 - 6 9-196 15. Csengőd 8 1 2 5 9-155 16. Kiskunhalas 8 1-7 12-133 1. Mélykút 8 6 2 - 49- 820 2. Helvécia 8 6 1 1 21- 819 3. Solt 8 6 - 2 31-1118 4. Bajaszentistván 8 6 -1 22-1218 5. Kerekegyháza 8 5 2 1 20- 817 6. Izsák 8 5 2 1 28-1717 7. Hajós 8 3 3 2 25-1512 8. Lajosmizse 8 3 2 3 39-231­ 9. Bácsalmás 8 3-5 16-199 10. Csengőd 8 2 2 4 21-258 11. Soltvadkert 8 2 2 4 15-198 12. Kiskunhalas 8 2 15 13-247 13. Kunszentmiklós 7 12 4 13-215 14. Nemesnádudvar 8 2 15 13-364 15. Kisszállás 8 1-7 7-343 16. Fájsz 7 - - 7 5-56­ A Nemesnádudvar csapatától 3 büntetőpont levonva. • Ilánzs, a Kisszállás csatára a helvéciai Dinnyés és Bosnyák között tör kapura.