Békés Megyei Nap, 1994. október (1. évfolyam, 124-149. szám)

1994-10-24 / 143. szám

94. OKTÓBER 24., HÉTFŐ SPORT ABDARUGÓ NBI Győrött defektet kapott az UTE Vác FC-Samsung- Zalaegerszegi TE 5-2 (1-0) Vác, 1000 néző, V: Stamler, sárga lap: Szedlacsek (70.), lletve Németh (13.), Lendvai 39.), Preisinger (72.), Szabó [. (76.). 32. p.: Nagy végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos ke­időből, bal oldalról, Füle kilé­pett a védők között és 5 m­­-el, fejjel a kapu jobb oldalá­ba továbbított (1-0). 50. p.: Nyikos egy csellel becsapta a rátámadó Baloghot, majd 14 m-ről a jobb sarokba lőtt (2- 3). 59. p.: Víg szabadrúgása a sorfalon megpattant, de Tóth óriási bravúrral bele tudott ütni. A kiperdülő labdát Füle közelről a kapu jobb oldalába passzolta (3-0). 60. p.: Prei­­snger nagy lendülettel húzott a­­ kapura, sorra kicselezte a váci védőket és Koszta mellett 10 m­­ről a kapu bal oldalába gurí­tott (3-1). 62. p.: Németh jó labdával szöktette Preisin­ger­t, aki 10 m-ről nem hibá­zott (3-2). 79. p.: Nagy mes­terien ívelt Füle fejére és a csatár ezúttal 6 m-ről bólin­tott a kapuba (4-2). 85. p.: Füle közvetlen közelről a ka­puba helyezett (5-2). Debreceni VSC­­EMDSZ-Soproni LC 1-0 (0-0) Debrecen, 5000 néző, V: Puhl. Sárga lap: Arany (82.), illetve Majoros (3.), Arpási (82.). 79. p.: A jobb oldalon elfutó Dombi két játékost kicselezett, és már az ötös sarkánál járt, amikor Babos elütötte. A meg­ítélt 11-est Sándor Tamás értéke­sítette (1-0). ETO FC Győr-UTE­­Novabau 2-0 (2-0) Győr, 6000 néző, V: Nagy L. Sárga lap: Kövecses (14.), Popescu (33.), Mikóczi (55.), illetve Véber (39.). 5. p.: Egy Prajról kipattant labda Argyelánhoz került, aki 12 m-ről a kapu közepébe gurított (1-0). 24. p.: Popescu ugrott ki Miriuta indításával, a kifutó Praj elkapta a csatár lábát a büntetőterepen belül. A jogos tizenegyest Miriuta értékesítet­te (2-0). Nagykanizsai Olaj­­bányász-BVSC-Dreher 2-1 (0-1) Nagykanizsa, 3000 néző, V: Tóth V. Sárga lap: Filipovics (36.), il­letve Komódi (2.). 12. p.: Váratlanul vezetést szerzett a BVSC-Dreher, Bog­nár cselezgetett a jobb olda­lon, pontos beadása átszállt a felugró Kiss felett, és Komódi az ötösről könnyedén fejelhe­tett a hálóba (0-1). 61. p.: Kiss a kaputól 25 m-re várat­lanul lövésre szánta el magát, az erős labdát Tarlósi csak ki­ütni tudta, és az érkező Filipo­­vics laposan a kapuba helye­zett (1-1). 89. p.: Svélecz ra­gyogóan húzott kapura, pon­tos beadását Fehér az ötösről előrevetődve fejelte a léc alá (2-1). PMSC-Fordan- Parmalat FC 2-0 (2-0) Pécs, 4000 néző, V: Lettrich. Sárga lap: Virág (6.), illetve Varga (5.), Disztl (54.), Bekő (61.). 30. p.: Megszerezte a veze­tést a szinte folyamatosan tá­madó PMSC-Fordan: Ulveczki robogott el a jobb szélen, be­adását Niederbacher fejelte a hálóba (1-0). 37. p.: Növel­ték előnyüket a hazaiak, Vi­rág beívelését követően kö­zelről újra Niederbacher volt eredményes (2-0). Az NB I. állása A félbeszakadt Debreceni VSC-Vasas (0-0) mérkőzés eredménye nem szerepel a táblázatban. A Vasas-Ferencváros mérkőzést hét­főn, a Parmalat FC-Stadler FC találkozót szerdán játsszák. 1. UTE-Novabau 119 1 1 37-13 28 2. Kispest-HFC 118 2 1 27-11 26 3. Ferencváros 107 1 2 25-14 22 4. Békéscsaba 115 4 2 22-17 19 5. BVSC-Dreher 115 1 5 22-18 16 6. Vác FC-Samsung 114 3 4 19-18 15 7. PMSC-Fordan 114 3 4 13-18 15 8. Csepel-Kordax 114 2 5 8- 7 14 9. ETO FC Győr 114 2 5 13-13 14 10. Debreceni VSC 104 2 4 12-16 14 11. Zalaegerszeg 114 2 5 16-26 14 12. Nagykanizsa 114 1 6 12-27 13 13. Stadler FC 10 3 1 6 9-12 10 14. Sopron 112 2 7 19-268 15. Vasas9 2 1 6 13-197 16. Parmalat FC 10-4 6 9-214 Góllövőlista 10 gólos: Füle (Vác FC­­Samsung). 9 gólos: Bognár (BVSC-Dreher), Wukovics (UTE-Novabau). 8 gólos: Kovács K. (Kispest-Honvéd FC). 7 gólos: Egressy (UTE­­Novabau). 6 gólos: Kulcsár (Békéscsabai EFC), Preisinger (ZTE). 5 gólos: Lipcsei (Fe­rencváros), Sándor T. (Debre­ceni VSC). 4 gólos: Orosz, Illés (mindkettő Kisp­est-Honvéd FC), Lisztes, Ne­­agoe (mindkettő FTC), Filipo­­vics (Nagykanizsai Olajbá­nyász), Szarvas (Békéscsabai EFC), Szanyó (UTE-Nova­­bau), Niederbacher (PMSC­ A rutin döntőnek bizonyult Békéscsabai FDSE-Pulzus SC 2:3 (9, -7, -8, 11, -14) NB I-es női röplabda-mérkőzés Békéscsaba, 100 néző, V: Kerék, Czirmarik. Békéscsaba: Kolarovszki, Bajkó J., Bajkó B., VÁSÁRHELYI, Grósz, Kazár. Csere: Szépla­ki, Somogyvári. Edző: Kormos Mihály. Pulzus SC: Pintér, Gellér, Lénárt, SZEND­­RŐI, Tőkés, ZUBOVICS. Csere: dr. Török. Edző: Börcsök Csaba. Hl. A. ~ Az első labdamenetekben a Pulzus szerzett két pontot, majd a békéscsabai sikeres támadások el­lenére hárompontos előnyüknél Kormos Mihály kért időt. Ez mintha szárnyakat adott volna a fő­iskolásoknak, hiszen Kazárék a vendégek két tak­tikai értekezlete ellenére sem álltak meg a játsz­magyőzelemig. A következő felállásnál a ven­dégek kezdtek jobban, míg a hazaiak csak az eredmény után futhattak. A fővárosiak a kék­fehérek hibáit könyörtelenül kihasználva fo­kozatosan elhúztak, és könnyedén egyenlítet­ték ki játszmahátrányukat. A harmadik szett­ben repülőrajtot vettek a főiskolások. Már 6:0 volt az eredmény, amikor először szerzett pon­tot az ellenfél. Zubovics sorozatos leütéseivel szemben tehetetlennek bizonyultak a főiskolá­sok, s pillanatok alatt változott a kép. 6-5-nél még tudtak újítani a hazaiak, de 8-5-től már csak a Pulzus volt a pályán. Nyolc nyitásból sem bírt pontot elérni a viharsarki gárda, ezzel szemben a vendégek biztosan meneteltek az újabb részgyőzelemig. Vásárhelyieknek futniuk kellett az eredmény után, s úgy tűnt, ez reménytelen vállalkozás lesz, mivel az ellenfél kezdte jobban a negyedik játszmát. Ezt követően azonban feljavultak a házigazdák és 9:9-ig fej-fej mellett haladtak az ellenféllel. Ekkor a Pulzus szerzett vezetést, de ez volt az utolsó eset, amikor az előny birtokába jutott a vendég gárda. A békéscsabaiak pontos játéka ezúttal sikert eredményezett, s ezáltal a két csapat készülődhetett a döntő játszmára. Az ötödik szettben a Csaba szerezte az első pontot, ami rövidesen háromra nőtt (5:2). Feltámad­tak a vendégek és Szendrői vezérletével átvet­ték a vezetést. Idegtépő csatában 14—11-nél jutottak mérkőzéslabdához a fővárosiak. Ezt még sikerült hárítani, ám egy hibát kihasználva fordult a kocka, s a Pulzus megszerezte első győ­zelmét az idei bajnokságban. Kormos Mihály:­­ A rutin döntött. A Pulzus az utóbbi két mérkőzésén az ötödik szettben szenvedett vereséget, ezúttal viszont melléjük szegődött a szerencse. A világos mezes csabai lányok csak két szettben tudtak felülkerekedni vendégei­ken és ez kevés volt az újabb győzelem megszerzéséhez fazekas ferenc felvétele BÉKÉS MEGYEI NAP ■[ и BÉCS-BUDAPEST SZUPERMARATON Bogár János újra a csúcson A Tata és Budakeszi közötti 65 km-es távnak vágtak neki szombaton az ultra hitek. A forgatókönyv semmit sem válto­zott az első három naphoz képest, Bogár és Szántaion állt az él­re. Ötven kilométerig egymás mellett futottak, az utolsó 15 km-en többször is próbálkoztak a „robbantással”, de a végére mindketten beletörődnek a megváltoztathatatlanba, s a nagy ellenfelek egyszerre egymás kezét fogva érkeztek a célba. Malatyinszki András Amíg az élen a két világklasszis egymással csatázott, addig a do­bogós helyért minden képzele­tet felülmúló harc folyt. Az orosz triatlonista Masarigin egy­perces előnye birtokában a ta­valyi „kiskirályi taktikát” követ­ve, Győri mögött kullogott, s egy lépésre sem engedte eltávolod­ni magától a csabaiak kiválósá­gát. A viharsarki futó végül a hajrában tudott 8 másodpercet faragni hátrányán, de az utolsó napra még mindig egy perc hátránya maradt ellenfelével szemben. Az utolsó napi 21 km-es fél­maratoni táv régójára jószerivel a harmadik hely maradt csak kérdéses. Bogár már egy könnyed kocogással is megtart­hatta vezető pozícióját, míg honfitársának és klubtársának 60 másodpercet kellett behoz­nia a dobogóra kerüléshez. A Hősök terén a többezer fős tö­meg szinte lélegzetét visszafojt­va várta a befutókat. Először a kerekeskocsi-versenyzők érkez­tek, majd 10 óra 12 perckor fel­harsant a konferanszié hangja. Óriási ováció űzte, hajtotta az utolsó métereken Bogár Jánost, aki a végső szakaszt is megnyer­ve - ellentmondást nem tűrve - utasította háta mögé a kétszeres világbajnokot, az ultrafutás „atyaúristenét”, az orosz Kons­tantin SantalovoL Az igazi izgalom még hátra volt Három perc múlva Győri Ferenc fordult a célegyenesbe, s beérkezése után megkezdődött a visszaszámlálás. Hatvan má­sodpercnek kellett leperegnie a stopper számlapján. Szá­molt mindenki, leste a cél­egyenest, de akitől féltek, nem jött Már régen eltelt a perc, kettő is, ám Masarigin nem érkezett meg. Végül nagy sokára, sántikálva köze­ledett az orosz triatlonista. Az utolsó napra is maradt drá­ma! A négy nap után harma­dik helyen álló versenyzővel az addigi 325 kilométer nem, ám az utolsó húsz kifogott. Sérülést szenvedve csak ötö­dikként ért célba, s ezzel el­vesztette addigi dobogós he­lyét. A harmadik csabai fiú az el­sőhöz képest 25 perces késéssel érkezett, de őt is nyugodtan fel lehet állítani képzeletben a do­bogó legmagasabb fokára. Amatőrként, munka mellett ké­szült fel, s teljesítette azt az em­bert próbáló hihetetlenül nehéz versenyt, amelyet rengeteg profi képtelen volt végigcsinál­ni. Ezzel az eredménnyel nem csak jó néhány társát, de saját magát is legyőzte Kiskó Pál. A délutáni eredményhirde­tésre az olimpiai csarnokban került sor. Bevezetőként a fél­maratoni Budapest-bajnokság eredményhirdetése zajlott le. Ezt követően szólították pódi­umra a legnépszerűbb szám, a férfi egyéni verseny győztesét - az idei Bécs-Budapest verse­nyen sporttörténelmet író - Bo­gár Jánost. A fergeteges, szűnni nem akaró tapsviharban perce­ken keresztül nem tudott szó­hoz jutni a konferanszié. A kő­kemény, fantasztikus energiával rendelkező győztes az öt nap alatt először tűnt legyőzött­­nek, a közönség könnycsep­peket csalt Bogár Jani szemé­be. A verseny színvonalára jel­lemző, hogy a harmadik helye­zett Győri a tavalyinál közel fél órával jobb eredményt futott. A győztes Bogár minden képzele­tet felülmúló produkciójáról edzője Tóth Sándor is csak ennyit tudott mondani: „Hitetlenked­ve állok Jani teljesítménye előtt. Nem gondoltam, hogy ilyen fantasztikus eredményre képes lehet az ember. Büszke vagyok rá és arra, hogy Jani edzője le­hetek.” A Szegedi Universitas csapa­tában induló békéscsabai Tajti János szintén felállhatott a do­bogó legmagasabb fokára, hi­szen együttese a felsőoktatási intézmények csapatainak kate­góriájában az élen végzett. A férfi verseny végeredmé­nye: 1. Bogár János (Békéscsa­bai AC), 2. Santalov (orosz), 3. Győri Ferenc (Békéscsabai AC), 4. Masarigin (orosz), 5. Kruks­­kij (orosz), 6. Kruglikov (orosz), ...26. Kiskó Pál (Békéscsabai FDSE). Bogár Jánost még a résztá­­vokon sem tudták legyőzni Nem sok hiányzott a bravúrhoz BSC Szarvas-BSE 72:77 (40:41) Női kosárlabda-mérkőzés, kiemelt csoport: Szarvas, 600 néző. V.: Bacsfay, Vasvári. BSC Szarvas: Balogh G. (13/3), Francia (13/3), Nitulescu (10), FARKAS (18), NEDILIA (16/12). Csere: Keresztény (2). Edző: Novák Gábor, Dávidházy Imre. BSE: Németh Á. (14), Bagoly (3), Balogh J. (-), NAGY D. (24/6), CSÁK (23). Csere: Besenyői (2), NÉMETH D. (9/3), Károlyi (2), Prieszol (-). Edző: Glatz Árpád. Az eredmény alakulása: 2. p.: 5:3, 4. p.: 11:5, 7. p.: 11:13,14. p.: 25:27,22. p.: 42:45,27. p.: 52:53, 31. p.: 59:59, 38. p.: 68:72. M.T. A feldobás után a szarvasiak szerezték meg a lab­dát, s rögtön az első támadásból a vezetést is meg­szerezték. Az ellenakció során Csák ért el kétpon­tos kosarat, sőt még egy büntetőt is dobhatott, amivel máris a BSE-nél volt az előny. A hazai­ak azonban nem hagyták magukat, előbb Francia dobott egy triplát, majd Farkas pontos büntetőivel hatpontos előnyt csikartak ki. Az 5. percben az Európa egyik legjobb női játéko­sának tartott Balogh Judit megsérült, s nem tudta tovább vállalni a játékot. A BSE frontem­berének kiesése a Körös-partiak malmára hajthatta volna a vizet, ám ekkor Nagy D. vette hátára a fővárosiakat, akik rövid időn belül megfordították a találkozó kimenetelét. Az első játékrész derekán érthetetlen kapkodás ütött be a szarvasiak játékában, s a nézőtéren helyet foglalni kényszerülő Novák Gábor azonnal idő­kéréssel próbálta meg csapata sorait rendezni. Fordulás után a BSE némileg magára talált centere, Németh Ágnes révén tartotta a csekélyke előnyét, de Baloghék is rendkívül igyekeztek lépést tartani nagynevű ellenfelükkel. A fej-fej melletti küzdelemben az egyik oldalon Farkas és Nedi­­lia, míg a másikon Csák és Nagy Dóra ontotta a pontokat. Néhány eladott labdát követően a hajrát a BSE kezdhette meg előnyösebb pozíci­óból, ám a vendéglátók nagyon igyekeztek megnehezíteni a dolgukat. Az utolsó előtti percben Németh Á. hibája után Nedilia tört be az ellenfél palánkja alá, ahol csak szabálytalanság árán tudták meggátolni a pontszerzésben. Azonban meglepetésre az addig hibátlanul ténykedő Vasvári játékvezető védelme alá vette a budapestieket, büntetődobás helyett oldalbedobást ítélt a vendé­gek javára. A szarvasi csapat ezen a napon a válogatottakkal teletűzdelt BSE ellen jó játékkal lépett fel, s a bajno­ki cím legnagyobb várományosaként nyilvántartott Glatz-csapatnak nagyon meg kellett szenvednie a győzelemért. Novák Gábor: - Az első félidőben fegyelmezetten játszottunk, játékosaim betartották az utasításokat A második játékrész közepétől viszont elkapkodtuk a támadásainkat Ebben az időszakban Nitulescu fegyel­mezetlenül védekezett, hibáját Nagy Dóra kímélet­lenül kihasználta. Nagyon szerettünk volna nyerni, de kevés volt a bevethető emberem. Glatz Árpád: - Egy jól játszó Szarvassal szemben nagyon gyenge védekezést produ­káltunk. Farkas Annán (12) nem múlott semmi, hi­szen a szarvasi center 18 pontot szórt a fő­városiaknak FAZEKAS FERENC FELVÉTELE