Békés Megyei Nap, 1994. november (1. évfolyam, 150-175. szám)

1994-11-14 / 161. szám

•i A­ BÉKÉS M.GVfel NAP HELYZETJELENTÉS A MEGYEI LABDARÚGÁS ELSŐ VONALÁBÓL Használt a füzesgyarmati vérátömlesztés Gyomaendrődi BSE-Kamut 3-2 (1-1) Gyomaendrőd, 200 néző. V.: Koch. Barátság SE: Nagy S. - Balázs I., Karácsony, Juhász, Dobó (Polányi), Balázs II., Nagy E., Dinya, Tóth Zs., Gardi, Pataki (Forgács). Edző: Kéki Elek. Kamut: Gazsó - Tóth, Bognár, Tárnok, Knapp, Schaffer, Antmann, Bora, Gajdács, Balogh, Gurbai. Edző: Bora Imre. Gólszerző: Tóth Zs. 2 (egyet 11-esből), For­gács, illetve Knapp, Tárnok. Izgalmas, fordulatokban gazdag mérkőzésen győzelemmel búcsúzott lelkes közönségétől a hazai gárda. A találkozó korrekt játékvezetés mellett zajlott, színvonaláról pedig csak an­­­nyit: soha rosszabbat. Kéki Elek: - A jó csapatnak szerencséje is van. Örülök a három pontnak. Bora Imre: - Egyenlő erők küzdelméből a szerencsésebb csapat került ki győztesen, mi­vel nekünk az utolsó percben is kifelé pattant a kapufáról a labda. Kovács Lajos, a Barátság SE elnöke: - Sé­rülések és eltiltások miatt meglehetősen felfor­gatott csapattal játszottunk. Végül sportszerű küzdelemben reális eredmény született. Jók: Tóth Zs., Balázs II., Karácsony, Gardi, ill. Gazsó, Tárnok, Knapp. Ifjúsági mérkőzésen Gyomaendrődi BSE­­Kamut 4-0. Gyuricza János Szeghalom-Mezőhegyes 3-1 (2-0) Szeghalom, 250 néző. V.: Pál. Szeghalom: Vári - Tóth, Macskin, Lakatos, Patai, Zsombok A., Fürj, Macsári, Vámos, Hajdú (Barna), Zsombok J. (Schultz). Edző: Tar Zoltán. Mezőhegyes: Szilva - Kovács, Bakai, Roszkos, Lovász, Kindel, Engelhardt (Kondacs), Zsóri, Pálhidai (Evanics), Kolozsi, Harangozó (Far­kas). Edző: Dúl Árpád. Gólszerző: Zsombok J. 2, Macskin (II-esből), ill. Kolozsi. A hideg idő ellenére is kitartó közönség az első félidőben egyoldalú játékot láthatott - szinte csak a vendégek térfelén pattogott a labda. Szünet után viszont már Vári kapusnak is akadt dolga. Macskin tizenegyesével és a Zsom­bok fivérek szépen kijátszott két akciógóljával megérdemelten nyert a hazai csapat, amely já­téktudásban és kondícióban is felülmúlta el­lenfelét. Tar Zoltán: - Jó iramú, sportszerű mérkő­zésen akár nagyobb arányú győzelmet is arat­hattunk volna. Mivel ez volt az őszi utolsó ha­zai mérkőzésünk, megköszönöm a szurkoló­inknak és szponzorainknak, hogy kitartottak mellettünk és jelentősen hozzájárultak a csa­pat sikeres szerepléséhez. Dúl Árpád: - A jobban akaró hazai együttes megérdemelten győzött. A második félidőben több gólhelyzetet kihagytunk, s ez megbos­­­szulta magát. Jók: macskin, Tóth, Zsombok A, Zsombok J., Vámos, ill. Bakai, Kolozsi, Szilva. Ifjúsági mérkőzésen: Szeghalom-Mezőhe­gyes 4-6. Dr. Csutáné Czikora Ágnes Battonya-Tótkomlós 0-0 Battonya, 400 néző. V.: Guti. Battonya: Kunos - Fekete, Molnár, Putnoki, Kovács (Armán), árgyelán, Turbucz, Mákos A., Mákos Á., Géczi. Edző: Juhász Zoltán. Tótkomlós: Bordás­­ Imre, Hovorka, Tóth- Abonyi, Szpisjak, Pásztor, Rozsos (Mitykó), Papp, dr. Lehoczki, Elek (Diószegi). Edző: Matajsz Pál. A találkozó előtt Tóth Márton, a Békés megyei labdarúgó-szövetség főtitkára és a két egyesü­let képviselői modtak köszönetet a játékvezetői működésnek búcsút intő Guti Ferencnek, aki hosszú és eredményes pályafutását ezzel a mérkőzéssel fejezte be. Küzdelmes összecsapáson egyik csapat sem érdemelt győzelmet, bár a hazaiaknak több le­hetőségük volt a gólszerzésre. Juhász Zoltán: - Sajnos nem tudtunk élni a nagy gólszerzési lehetőségeink egyikével sem. Matajsz Pál: — Az eredménnyel elégedett vagyok, mert hasonló céllal érkeztünk Batto­­nyára. Jók: Fekete, Molnár, Oláh, ill. Hovorka, Tóth-Abonyi, Pásztor, dr. Lehoczki. Ifjúsági mérkőzésen: Battonya-Tótkomlós 1-1. Major László Elek-Nagy­szénás 2-0 (1-0) Elek, 300 néző. V.: Bocsik. Elek: Veress - Sarkadi, Kohut, Dávid (Botos), Sipos, Séllei, Bálint, Resetár, Gál, Trepák (Kapocsén), Boldizsán (Domokos). Edző: Gál Attila. Nagyszénás: Valuk — Takács, Brachna, Tra­­bach, Hegedűs, Varga, God­ár, Árgyelán, Krasznovszki, Fekete, Lakatos. Edző: Krasz­­novszk­i József. Gólszerző: Trepák, Gál. Az elekiek jó játékkal, megérdemelten nyer­tek, s ha tavaszra is át tudják menteni formáju­kat, komoly esélyük lehet akár a dobogós he­lyek valamelyikére. Gál Attila:­­ Nagy küzdelemben helyzete­ink töredékét kihasználtuk, így megérdemelt győzelmet arattunk. Krasznovszki József: — Jobb csapatnak tar­tom az Eleket annál, hogy ekkora külső segít­séget vegyen igénybe a győzelméhez. Gratulá­lok a hazaiak győzelméhez. Jók: az egész hazai csapat, ill. Krasznovszki, Bradhna, Varga. Ifjúsági mérkőzésen: Elek-Nagyszénás 2-1. Sajben András Békéscsabai Jamina- Medgyesegyháza 3-0 (2-0) Békéscsaba, 100 néző. V: Gábor. Jamina: Stumpf - Szűcs, Mázán, Kovács, Schneider, Pusztai, Tóth (Magyari), Bócsik, Szeles (Bánszki), Belicza, Gajdács (Pozsár). Edző:­­Híresek Zoltán. Medgyesegyháza: Nicu - Kuzma, Kiss, Ju­hász, Holecz, Kovács, Petruzsán, Hajdú, Zsurzsucz Zs., Plastyik, Zsurzsucz G. Edző: Cseh György. Gólszerző: Mázán 2, Pusztai (II-esből). A nagy lendülettel játszó hazaiak már az első félidőben gólokra tudták váltani mezőnyfölé­­nyüket. A vendégeket küzdeni tudásukért ille­ti dicséret. Turcsek Zoltán: - Végre egy olyan mérkő­zés, ahol a helyzeteinkből gólokat is tudtunk szerezni. Úgy érzem, hogy ilyen arányban is teljesen megérdemelten nyertünk. Cseh György: - A hazaiak minden tekintet­ben felülmúltak bennünket. Jók: Mázán, Pusztai, Bócsik, ill. Kuzma, Pet­ruzsán. Ifjúsági mérkőzésen: Békéscsabai Jamina- Medgyesegyháza 7-2. Bereczki Imre Csabacsűd-Békéscsabai MÁV 2-1 (1-0) Csabacsűd, 200 néző. V.: Pelyva. Csabacsűd: Balatoni - Valencsik, Balázs, Csi­­csely, Pügedi, Kondacs, Pillár (Hován G.), Varga T., Urbancsok, Jelen (Mizik), Varga J. Edző: Rétes Pál. Békéscsabai MÁV: Tüskés - Horváth, Fábián, Galovicz, Prekop, Tóth M., Balázs, Marik, Deák, Tóth A., Pécs. Edző: Braun Attila. Gólszerző: Varga T., Varga J., ill. Pécs. Kiállítva: Valencsik a 48. percben. Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat 80 percig fölényben játszott annak ellenére, hogy a ven­dégek közel egy félidőt emberelőnyben voltak. Az utolsó tíz percben a MÁV-osok is kidolgoz­tak néhány támadást, de erejükből csak szépí­tésre tellett. Réres Pál: - Egy MÁV-ot legyőzni teljes csa­pattal is szép feladat. Győzelmünk értékét nö­veli, hogy a második félidőt tíz emberrel ját­szottuk. Minden játékosnak gratulálok a re­mek teljesítményhez. Braun Attila: - A mérkőzés hajrájában rá­szolgáltunk volna a döntetlenre. A körítésről szalonképesen csak annyit: félelmetes! Jók: az egész hazai csapat, ill. Pécs, Tüskés. Ifjúsági mérkőzésen: Csabacsűd-Békéscsa­­bai MÁV 1-6. Szilágyi Mihály Gyulavári Cabrió-Sze­ba-flex- Gyomai FC 2-4 (1-2) Gyulavári, 200 néző. V: Varga. Gyulavári: Leel-Őssy - Csete, Hirmler, Ta­mási, Szabó (Boros), Banó, Csipke, Tapasztó, Mag, Répási, Kurucz. Edző: Csorba János. Gyomai FC: Szakács - Gon­da, Munkácsi, Csi­kós, Kocsis (Pataki), Illyés, Demjén, Somo­gyi, Durucskó, Bányai (Kovács), Erdei. Edző: Plastyik János. Gólszerző: Csipke, Boros, ill. Durucskó 2, Illyés, Erdei. Kiállítva: Banc, Hirmler. A hazaiak az első negyedórában eldönthették volna a mérkőzést, de a helyzeteiket Szak­ács kapus egy kivételével hárította. Ezután a ruti­nos gyomai gárda fordítani tudott és ráült az eredményre. A vári csapat óriási lelkesedéssel küzdött, de a kiállítások megtörték a lendüle­tüket. A borongós őszi időben a találkozó vé­gét csak Varga játékvezető nem várta. Csorba János: - Volt egyszer egy csapat... Azok az emberek, akik ilyen helyzetbe hozták a csapatot, most boldogabban távoztak a pá­lyáról, mint annak idején a házasságkötő te­remből! Ezek ... emberek! Nyugodalmas jó éj­szakát Varga úr! Plastyik János: - Az első negyedórában gó­lokat kaphattunk volna, utána viszont szenzá­ciósan játszott a csapat. Jók: Kurucz, Tapasztó, Boros, ill. az egész vendégegyüttes. Ifjúsági mérkőzésen: Gyulavári-Gyomai FC 1-4. Görög István Kunágota-Füzesgyarmat 1-2 (1-0) Kunágota, 200 néző. V.: Csonka. Kunágota: Bíró — Gábor, Multyán Cs., Juhász (Berta), Körösi, Varga (Kovács), Multyán Zs., Varga Z., Szabó (Zámbori), Multyán L., Török. Edző: Szilágyi János. Füzesgyarmat: Földesi - Rácz, Kovács S., Ba­logh, Csák, Petri, Jónás, Salga (Pardi), Barta, Tőkés, Kovács Zs. Megbízott edző: Tőkés Miklós. Gólszerző: Varga Z., ill. Jónás, Kovács Zs. A hazai csapatot a bénította a mérkőzés tétje, ám ennek ellenére a 10. percben vezetést szer­zett. Továbbra is lendületben maradtak a kun­­ágotaiak, helyzeteket dolgoztak ki, úgy tűnt, hogy a mérkőzést könnyen nyerik. A nagy akarásnak azonban nyögés lett a vége, mert a gyarmatiak egyszeriben visszatért rutinos játé­kosai fordítani tudtak a kilencedik percben el­ért találattal. Szilágyi János: - Csapatom teljesítményével nem azért nem vagyok elégedett, mert hazai mérkőzést vesztett, hanem a mutatott játék szomorít el. Remélem, egy-két játékosnak lesz a szünetben ideje és önkontrollja átgondolni a féléves teljesítményét. Tőkés Miklós: - Gratulálok csapatomnak, tavasszal megpróbáljuk Füzesgyarmat jó hír­nevét visszahozni. Jenesei László volt szakosztályvezető: - Gra­tulálok a csapatnak, kérdésem az elnökség felé: miért nem lehetett ezt a lépést hat-nyolc fordulóval korábban, vagy egyáltalán a baj­nokság kezdete előtt meglépni? Jók: Gábor, Varga I., Murtyán Cs. ill. az egész vendégcsapat. Ifjúsági mérkőzésen: Kunágota-Füzesgyar­mat 2-0. Szilágyi János Felvételünk a Gyulavári-Gyomaendrőd FC mérkőzésen készült, ahol Varga játékvezető éppen a sötét mezes hazaiak gólvágójának, Bancnak mutatja fel a piros lapot FAZEKAS FERENC FELVÉTELE A megyei I. osztály állása SPORT 1994. NOVEMBER 14., HÉTFŐ A jövő hét műsora NB II. Keleti csoport Nove­ember 19., szombat: Nyíregyházi FC­­Diósgyőri FC, 13.00, Salgótarjáni BTC­­Szarvasi Vasas, 13.00, Tiszakécskei FC­­Gödöllői LC, 16.00. November 20. vasárnap: Miskolci FC­­Balmazújvárosi SC, Hódmezővásárhelyi LC-MTK, Radai Cukor FC-Hajdúnánási SC, Tiszavasvári ASE-Kazincbarcikai SC, III. ker. TVE-FC Hatvan - valamennyi 13.00: NB III. Alföld-csoport November 19., szombat, 13.00: Szegedi V­SE-Mező­kovácsháza, Cegléd-Szegedi Dózsa. November 20., vasárnap, 13.00: Orosházi MTK-Kalocsa, Kecskeméti TE-Kiskun­­félegyháza, Kiskőrös-Kiskundorozsma, Gyula-Kecskeméti SC, Mezőberény-Bé­­kés, Szeged FC-Makó, Megyei I. osztály November 19., szombat, 13.00: Gyoma­endrődi FC-Csabacsűd. November 20., vasárnap, 13.00: Békés­csabai MÁV-Békéscsabai Jamina, Mező­hegyes-Elek, Nagyszénás-Gyomaendrődi BSE, Kamut-Battonya, Tótkomlós-Kun­­ágota, Füzesgyarmat-Gyulavári, Med­­gyesegyháza-Szeghalom. A szemafor pirosra váltott BVSC-Békéscsabai FDSE 3:0 (-3, -7, -3) NB I-es női röplabda-mérkőzés. Budapest, Tatai út, 100 néző. V.: Karádi, Simai. BVSC: Mátrai, Lengyel, BENKÓ, Grózer, Lőrincz, AN­­CSIN. Csere: Wolf. Edző: dr. Kotsis Attiláné. Békéscsabai FDSE: Kolarovszki, Mező, Grósz, Bajkó E., Kazár, Vásárhelyi. Csere: Somogy­vári, Búzássy, Guj, Szép­laki. Edző: Kormos Mihály. Nem sok jót remélhettek már a találkozó elején sem a vihar­sarkiak, hiszen a Vasutas, az NB I listavezetője eddig im­ponáló győzelmi szériával büszkélkedhetett. Az elsődle­ges cél a csabai lányok számá­ra az lehetett csupán, hogy amennyire csak tudják, te­gyék szorossá a találkozót A kezdésre nem a legfris­sebb főiskolás együttes állt fel, hiszen a 10.30 órakor kez­dődő mérkőzésre a hajnali vonattal érkeztek a főváros­ba a röplabdás lányok. En­nek megfelelően a vártnál gyengébben indult a vendé­gek számára a találkozó, a magassági fölényt jól kihasz­náló házigazdák mellett szinte szóhoz sem jutott, a csabai csapat A támadásban gyorsan, s főleg pontosan játszó BVSC könnyedén sze­rezte pontjait: a rendre ké­sőn érkező vendégsánc mel­lett biztosan ütötték be a centerek a feladásokat A nyitásfogadásokban sem je­leskedtek ezúttal Kormos Mihály tanítványai, az erős hazai szervák ellen több íz­ben is tehetetlennek bizo­nyultak. Összességében a bajnoki tabellát vezető Budapesti Vasutas csapata rutinjának és magassági fölényének kö­szönhetően megérdemelten aratott győzelmet az NB I újoncával szemben.