Békés Megyei Népújság, 1958. április (3. évfolyam, 77-101. szám)

1958-04-03 / 79. szám

6 békés megyei népújság LABDARÚGÁS NB II A lelkes gyulai tizenegy továbbra is megőrizte tavaszi veretlenségét! Gyulai MEDOSZ—Budapesti Petőfi 1:0 (1:0) Budapest, 1000 néző, vezette Foór. Gyula: Horváth — Nagy II., Pásztor, Pet­­rovszki — Himmel, I., Fodor — Kiss, Csűri, Zvolenszki, Cs. Szabó, Nagy I. Edző: Vasvári Péter. Bp. Petőfi: Földvári — Vozák, Honold, Mogyorósi — Wieland, Gál — Újvári, Fekete, Sánta, Szentesi, Kalmár. Edző: Szépföldi József. Az utóbbi hetek sikererein fellelkesedve, de nem elbizakodva utaztak el a gyulai fiúk a Budapesti Petőfi elleni mérkőzésre. A hazai szurkolótábor ismét nem csalódott csapatá­ban. A gyulai együttes a játékidő túlnyomó részében felülmúlta ellenfelét és megérde­melten hozta el az értékes két pontot. Külö­nösen az első félidőben játszott a gyulai csa­pat szépen, ötletesebben ellenfelénél. S ez meg is hozta a gyümölcsét. A 24. percben járt az óramutató, amikor a fáradhatatlan Csűri középen kiugratta Nagy I-et, akit a védők a a 4410-esen belül jó helyzet­ben felvágtak. Vitathatatlan 11-es. Himmer I. állt a labdának s nagy nyugalommal a háló­ba lőtte. (1:0). Fordulás után a budapesti csapat is nagy akarással támadott, de a gyulai védelem szi­lárdan állt a lábán. Sőt a 78. percben Him­mer I. meredek labdájával Nagy I. elfutott a védelem mellett s lövése a hálóba kötött ki. A játékvezető azonban les címén nem adta meg a partjelző szerint is szabályos gólt. Az utolsó tíz percben Fodor megsérült, a hazai csapat nagy iramot diktált azonban az em­berelőny sem volt elegendő a Budapesti Pető­finek az egyenlítéshez. Jók, az egész gyulai csapat, de különösen Himmer I., Petrovszki és Horváth, illetve Wieland, Szentesi. Csak döntetlenre tellett... Békéscsabai Előre—Bpest Vörös Meteor 1:1 (1:0) Békéscsaba, 4000 néző, vezette: Sípos F. (Kli­mov, Bandur). Előre: Csepregi — Pillér, Popol, Farkas — Lo­­novics, Rieger — Miklya, Hrabovszky, Vékony, Bohus, Tóth. Edző: Kalmár György Meteor: Lapusnyik — Pekker, Pozsgai, Molnár — dr. Seprős, Hupka — Kiss, dr. Bodó, Csanádi, Bezán, Scuhléger. Edző: Ónódy Andor. Az első „valódi" tavaszi vasárnapon már az előmérkőzés idejében özönlöttek a szurkolók a pályára, hogy tanúi legyenek az „esetleges” csabai győzelemnek. Bizakodóak voltak a játé­kosok is. Gyönyörű napsütésben, enyhe hátszéllel az Előre kezdett, és már a 2. percben Bohus jó helyzetben fölé lőtt, nemsokára dr. Bodó 25 mé­teres váratlan lövése a felső kapufától pattant vissza. Élénk iram alakult ki, a 8­ percben Me­teor kapu előtt nagy keveredés volt, Vékony e­­lől Lapusnyik önfeláldozóan szögletre mentett. A 37. percben egy gyors hazai támadásnál Hrabovszky beadásszerű lövésére négyen ugranak bele, a szemfüles Minya csípte el a labdát és a kimozdult kapus mögé, a­­jobb alsó sarokba gurított. Nagy lendülettel és veszélyesen támadott ezután az Előre, de a kapura lövésekkel mindig baj volt. A szünetben az utolsó percben mutatott ha­zai támadások hatása alatt nagyon optimista lett a hangulat a nézők között. Jól indult a második félidő is. A 64. percben Hrabovszky hosszan előreadott labdát elcsípett­ets a kifutó Lapusnyik felett átemelte, de a lefutó Molnár elérte a labdát és felszabadított. Ismételt hazai támadások sorén :7. Előre szabadrúgáshoz jutott, de Popol a sorfalba lőtte a labdát, mely vé­gül is a kapus zsákmánya lett. lapusnyik kidobott labdáját dr. Seprés kap­ta, aki szöktette Schlegert, a szélső elfutott, keresztbe adta a labdát és a jó ütemben le­futó Kiss tisztán, egyből erősen kapura lőtt, a labda félmagasan a bal kapufa mellett, a hálóban kötött ki. Az eredmény 1:1-re alakult. Az Előre az első félidőben jobb volt, szünet után az első negyedórában is többet kezdeménye­zett. A Meteor okos taktikával, jól védekezett, de gyors csatárai, Csanádi nagyszerű irányításé­val többször zavarba hozták az Előre védelmét. Az előre csatársorában kevés volt a tervszer­űség. Az I. félidőben csak baloldalra játszottak. A fe­dezetek érthetetlenül nem lőttek most sem kapura. A Meteorban a közvetlen védelem jól oldot­ta meg feladatát. A csatárok a védekezésből gyor­san lendültek támadásba. A játékvezető-thármas jól működött. Xenőhegyesi MEDOSZ—Szarvasi­­FEDOSZ 1:0 ((1:0) Mezőhegyes: Balogh — Ki­sányi, Sajti, Antal — Madácsi, Pálhidai — Farkas, Tóth, Molnár, Vlajic, Császár. F.d­ő: Hau­­ser Jenő. Szarvasi MEDOSZ: Kecskés — Krajcso­­vics, Csernus, Paál — Sznag­yik, Rohony I. — Járó, Patkós, Kerekes NI., Bodnár, Szurázs. Edző: Probst Elemér. Hazai támadásokat a vendégek veszé­lyes kezdeményezései követték. A 8. percben Csernus hazaadással akart tisz­tán­, nem vette észre a kifutó Kecskést és a labda a kapus feje felett a saját há­lóban kötött ki. A félidő további részében változatos játék folyt, mindkét oldalon a csatárok sokat hibáztak. Szünet után a vendégek többet kezde­ményeztek, nagy lendülettel szőtték tá­madásaikat, de a lelkes hazai védelem mindent hárított. Jók, Sajti, Madácsi, Pálhidai, illetve Kecskés, Csernus, Paál * Szolnoki MTE—Békéscsabai MÁV Bocskai 3:1 (1:0) Békéscsaba, 600 néző, vezeti­: Bokor. SZMTE Solti - Csabai, Török, Kuruc­. Bszkcze, Gy. Kiss — Willisch, Máté, N B­­ll­ért Cs. Farkas, Kiss, Simon. Edző: Selmeczi János. MÁV Bocskai: Andó — Simon, Gyócsi, Szarvas I. — Mazán, Marik — Csicsely, Kékészki, Virág, Sovány, Szarvas II. Edző: Szilassy Vilmos. Száraz, teljesen karbantartott pályán nagy lendülettel kezdett mindkét csapat. A játék sokáig csak a két tizenhatos kö­zött folyt. A 3. percben a csabai kapu előtt szabadrúgáshoz jutott a vendégcsa­pat. Amíg a csabai védelem helyezkedett, Willisch Máté elé gurított és a kiváló csa­tár nem habozott, azt egyből hálóba lőtte. A váratlan gól után helyenként igen ér­dekes és nívós játékot láthatott a kü­zön­­ség. Különösen a szolnoki csatárok játé­ka tetszett. A vasutasok ritkán, de annál veszélyesebben kezdeményeztek, bizony két esetben Solti csak szerencsével tudott menteni. A félidő második felében hazai támadások állandósultak. A 30. percben Békészki beadását Csicsely kapásból a hálóba vágta. Szünet után váltakozó volt a játék. Mindkét kapu többször forgott veszélyben. Döntetlennek látszó mérkőzést Kiss 25 méteres távoli lövése döntötte el. A lö­vés a védők mellett a bal kapufát súrol­va a hálóban kötött ki, Andó csak érin­teni tudta Orosházi Kinizsi—Törökszent­­mi­klós 2:0 (1:0) A találkozó inkább küzdelmet, mint szép játékot hozott. A hazai együttes korszerű, lapát labdákkal szőtt támadásait a Vasas védők keményen visszaverték. A vendé­gek inkább magas labdákkal próbálkoz­tak, sikertelenül. Ismételt Kinizsi támadá­sokat csak a 43. percben koronázta si­két, amikor Kollár szép góljával megsze­rezték a vezetést. Szünet után mindkét oldalon többször volt veszélyben a kapu. A hazaiak a má­sodik negyedórában mezőin lölésül harcol­tak ki és a 73. percben Túri góljával biz­tosították győzelmüket. A 75. percben Balázst durvaságáért a játékvezető kiállította. * Tótkomlósi MTK—Gyulai TE 2:2 (2:1) ♦ Menő túri Hon­véd—Szolnoki Kinizsi 1:0 (0:0)­­ Bős, A­gyag­ipar—Mentő­kov­ácshi­r­i Petőfi 2:8 (1:1) A labdarúgó NB I All*«» A Déli csoport állása MB III Délkeleti csoport I. Ferencváros 18 11­3439:2425 3. DMTK 17 111833:1923 3. Bp. Honvéd 18 103538:2323 4. Tatabánya 18 94525:1892 5. Salgótarján 18 83727:27 19 8. Dorog 18 83723:27 19 7. U. Dózsa 17 74632:25 18 8. Vasas 17 74627:25 18 9. Diósgyőr 18 66623:25 1S 10. Csepel 18 56720:21 10 11. Szombathely 18 48622:27 16 12. Pécs 17­ 430 16:34 11 13. Szeged 18 261020:31 10 14. Komló 18 26 1014:33 10 1. BVSC 22 144445:16 32 2. UTTE 23 109439:26 29 3. KISTEXT 2­­1236 64:2227 4. Jászberény 23 986 28:2026 5. Szolno­k 23 986 36:2627 6. Pénzfigyőrök 23 8105 32 :2726 7. Kecskemét 22 112839:81 25 8. Vác 22 976 36:3325 9. Cabled 22 886 33:3624 10. Gyula 23 869 24:4422 11. Makó 239 8 11 31:3521 13. B.-as^b* 38­­4 11 87:41 1n 11. »p Meteor 2184 10 28:38 28 14. Baja 216 8 7 27:37 88 15. 37VSE 22­3 11 21:91 1« 16. Bp. Petőfi 317 2 12 28:40 1« 17. K. Lombik 335 6 12 25:46 h­ 18. VKSE 326 3 13 35:39 h­ 19. Gázművek 235 5 13 27:40 1« Az Orosházi Baromfikeltető Állomás vezetősége további jó munkát és sok sikert kíván­­ az állomás minden dolgozójának, i­T­I FELSZABADULÁSUNK 13. ÉVFORDULÓJA­­ ALKALMÁBÓL HAZÁNK FELSZABADULÁSÁNAK 13. ÉVFORDULÓJA ALKALMÁBÓL * köszöntünket fejezzük ki szövetkezetünk vala­mennyi dolgozójának az eddig elért eredményes munkájukért és további sikereket, erőt, egészséget kívánunk. BÉKÉS ÉS VIDÉKE KÖRZETI FÖLDMŰVESSZÖVETKEZET IGAZGATÓSÁGAI SZÁNTÁSRA, vetésre, szállításra és egyéb minden fajta más mezőgazdasági gépi munkára a Csorvási Földmű­vesszövet-szerződést lehet kötni. A gépi használati társulások­nál nagy kedvezményt bizto­sít a földművesszövetkezet. Bővebb felvilágosítást a föld­művesszövetkezet központi irodahelyiségében. GYULAIAK FIGYELEM! Antikvár köny­vek vásárlása és átvétele. Erdei Rezsőné, Petőfi u. 37. (A régi kőhíd lábánál, lép­csőn le.) Ugyanott a Békés megyei Népújság részére HIRDETÉSEK FELVÉTELE. ELFEKVŐ ANYAGOK A B1 VÁLLALATNÁL: Gumicsizma — új 20 pár, bőrcsizma — új 20 pár, vattanadrág — új és használt 25 darab, szekértengely — nehéz, 1 pár, elektróda E 50-es, 5 mm 80 kg, lisztselyem 14—17-ig 16.43 négyzetméter, biztosítóbetét 100 Amp;-tól 200 Amperig, 190 darab, ékszíj 1700-as 1 darab, ékszíj 25x16x2800 2 darab, ékszíj 25x16x5600 3 darab, ékszíj 17x11x4500 3 darab, szíjragasztó 20 kg. A vállalat pontos címe: Békés meg: Kórház u. .1. Tel.: 22-08. Egyszámla IKÉS MEGYEI MALOMIPARI forrasztózsír 5 kg, gumiféktuskó , fekete 30x30x510 27 darab, biztosító aljazat 200 A. 500 W. 37 darab, automata biztosító 6 A. 25 db, fémszitaszövet 1.4-es 20 négy­zetméter, fémszitaszövet 16-os 10 négyzet­­méter, vízállásmut. üveg 250x34 5 db, vízállásmut. üveg 190x34 17 db, vízállásmut. üveg 165x30 13 db, különféle méretű T. szűkítők és könyökök.­el Malomipari Vállalat, Békéscsaba, száma: MNB 502. ! Apróhirdetések ■Fehér és vörös bor kapható nagyobb­­mennyiségben is. Békéscaba, Jókai u. 1.2. sz. _______________ szarvason, Vasút út 17. számú­­élház­eladó. Három szoba, konyha, kamra, ürdöszoba, mosókonyha Érdeklődni: Debrecen., Április 4 út 2... Dr. Boczik Mihályné. BÉKÉS MEGYEI NÉPÚJSÁG Kiadja az MSZMP Békés megyei Végrehajtóbizo­ttsága. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Szerkesztőség: Békéscsaba, József Attila u. 4., I. emelet Telefon: 22­ 96 Békés megyei Nyomdaipari Vállalat, Békéscsaba Felelős nyomdav.: Kendra György