Békés Megyei Népújság, 1965. április (20. évfolyam, 77-101. szám)

1965-04-14 / 88. szám

MH5. április 14. ­ Biztosak vagyunk abban, hogy az elmúlt év novemberében, amikor a Mezőberényi Spartacus együttese kivívta a jogot a megyei 1. osztályban való szereplésre, kevesen voltak a csapat szurkolói közül azok, akik szá­mítottak a szövetkezeti csapat idei ennyire jó szereplésére. A Spartacus re­­metéül helytál, egyáltalán nem tisztelte az eddigi mérkőzéseken rutinosabb ellenfeleit és ezen a vasárnapon a piros-fehérek szállították a megyei 1. osztálya nagy meglepetését: győzelemmel felérő döntetlent vívtak ki Szarva­­son. Idegenben szerzett két nagyon értékes pontot a Sarkadi SZMSE, míg a sarkadiak másik csapata hazai pályán nyert könnyedén. A tótkomlósi és a kondorosi mérkőzésen — noha a csúszós, sáros talajon általában a védők­nek nehezebb a dolga — a csatárok játéka csődöt mondott. A Mezőhegyesi MEDOSZ támadósora azonban bebizonyította, hogy sok mozgással akár ki­lenc gólt is lehet lőni a 90 percig védekező ellenfélnek. MEZŐBERÉNYI SPARTACUS —SZARVAS 1:1 (1:1) Szarvas, 600 néző. V: Macakó. Mező­­berény: Winter — Botyánszk, Bucz­­kó, Koh­ut — Drenyovszki, Kovács — Hajdú, Solyomosi, Zolmiai, Szentecziki, Oláh. Edző: Jakab János. Szarvas: Hévia — Kiss, Ficzere L. Balázs — Sza­tornai, Ficzere II. — Kővágó, Me­gyeri,­­Bertók, Kószáik, Járó. Edző: Bar­­t­alos László. A csúszós füvön rend­­kívül, nehezen mozogtak a játékosok, sok volt az eb­ből adódó szabálytalan­ság. A 15. percben szabadrúgáshoz ju­tott a vendégcsapat, amelyből kavaro­dás után Hajdú lőtt a hálóba. Az egyenlítés a 35. percben sikerült a hazaiaknak. Ficzere H. labdájával Ro­­sziik elfutott, s beadását Bertók a­ ka­puba fejelte. Fordulás után a mező­­berényiek egyre jobban játékba len­dültek. Hajdú nagy helyzetet hagyott ki, majd­­Solymosi a kapufát találta el. A percben Winter kirúgását Fi­czere I. elvétette, Hajdú egyedül tör­hetett kapura. Hévízi, kétségbeesetten futott ki a csatár­ elé és a 16-oson kí­vül megfogta Hajdú lábát. A szabad­rúgás azonban eredménytelen maradt. A csúszós fűhöz jobban alkalmazkodó mezseberényiek az ordító gólhelyzetek egész sorát hagyták ki. A vendégcsa­pat győzelmet érdemelt volna. • Cs. P. BCS MÁV—BCS. ELŐRE II 2:0 (1:0) Békéscsaba, 200 néző. V: Németh. MÁV: Unyatinszki — Gyurkó I, Gál, Nagy (Gyurikó II.) — Hanikó, Barátii — Szikora, Seregi, Tani, Okos, Prib­bojszki (Petényi). Edző: Andó Tamás. Élőre II.: Hartman — Vári, Radnai, Várkonyi — Kasznár II., Láza II — Keller, Bohus, Schaffer, Várai, Kasz­nár I. Edző: Pécsi Elemér. A vasuta­sok egymás után vezették formás tá­madásaikat, de az Előre-védelem min­dig jól lépett közbe. A félidő közepén hol az egyik, hol a másik kapu előtt adódott gólhelyzet. A 37. percben a kiugró Tari szerezte meg a vezetést. A gól után továbbra is támadásban ma­radt a MÁV. Szünet után teljesen a vasutasok irányították a játékot. A 36. percben Petényi szögletét Tari fe­jelte a hálóba. Sz. J. GYULAI MEDOSZ II— MEZŐHEGYESI KINIZSI 2:0 (2:0) Gyula, 1000 néző. V: Balda. MEDOSZ 11.: Zsilinszki —­ Szabó I, Petrovszki, Sál —­ Horváth, Luskoviczki — Nagy H, Szőke, Vasvári, Gyímesi, Kalló. Edző: Vasvári Péter. Kinizsi: Turcsán — Csete II, Lajti­n, Árvai — Császár, Bakai — Bulik, Varga, Nyári, Tompa, Kató. Edző: Otrok Mihály. A jó erők­ből álló Kinizsi a vártnál gyengébben játszott. A gyulai csapat a mérkőzés nagy részében irányította a játékot és biztosan fektette két vállib­a a bajnok­ságban előkelő helyet elfoglaló Kini­zsit. GM: Vasvári, Szőke. M. J. SARKADI KINIZSI— BATTONYA 3:0 (1:0) Sarkad, 500 néző. V: Kun. Sarkad: Varga I — Szoboszlai, Juhász, Zsilák — Szabó, Tobai — Lovasi, Varga II, Kiss, Gurzó, Kótai. Edző: Kovács Jó­zsef. Battonya: Szitás — Zsótér, Kabát, Podina — Erős, Karsai I — Janosov, Kopcsák, Bedő, Csizmadia, Karsai II. Edző: Cziráki József. Az első nagy helyzet Bedő előtt alakult ki, majd Gurzó fejese kerülte el a kaput. A 16. percben Juhász kapáslövése került a hálóba. A gól után a vendégek meg­erősítették védelmüket. A 40. percben Kiss hagyott ki nagy helyzetet. A 49. percben Varga II—Kiss adogatás után Kótai lőtt gólt. A színvonalnak sokat ártott, hogy a vendégek teljesen vé­dekezésbe vonultak. A 79. percben Lo­vasi beadását Kiss értékesítette. A mérkőzés végéig a Kinizsi támadott. B. Z. MEZŐHEGYESI MEDOSZ— VÉGEGYHÁZA 9:0 (4:0) Mezőhegyes, 500 néző. V: Fülöp. MEDOSZ: Balogh I — Kovács, Bizsá­­nyi, Fekete — Madácsi, Vigh —Nagy, Molnár, Borsos, Keresztes, Balogh II. Edző: Lacza Sándor. Végegyháza: Szemén — Mikula I, Pasek I, Mikula II. — Pasek II, Kemény — Soós, Bu­­csek, Frcskán, Kerekes, Rácz. Edző: Szántó László. A hazai együttes már a mérkőzés elején nagy fölénybe ke­rült. A végegyháziak olykor nyolc em­berrel is védekeztek, így az első gól csak a 23. percben született meg Mol­nár lövéséből. A MEDOSZ nyomasztó fölényben játszott. A végegyházi ka­­puralövések távoliak, pontatlanok vol­tak. A 32., 36. percben Balogh II lőtt gólt, majd Madácsi remek lövése ál­lította be a félidő eredményét. Szünet után továbbra is nagy volt a hazaiak fölénye, bár most már nem játszottak olyan nagy erőbedobással, mint az első 45 percben. A MEDOSZ-védők köny­­nyelimt­sködését a vendégek elől tar­tózkodó egy-két csatára nem tudta ki­használni. A félidő góljait Nagy, Ke­resztes, Madácsi, Balogh II és a 39. percben Madácsi szerezte. 1 -VI. KONDOROS—B­ÉK­ÉS­­SZENTANDRÁSI HUNYADI 0:0 Kondoros, 490 néző, V: Ragó, Kon­doros, Gábor — Nagy, Kósa, Csicsely — Tinka, Jantyik — Sutyánszki, Éliás, Balogh, Agfalvi, Sárosa. Edző: Sál Bé­la. Hunyadi: Sinka — Lackó, Liszkai, Major — Kiss­­, Tomonyicka — Kop­pány, Szalai, Bagi, Bemcsik, Fazekas. Edző: Sinka István. Kellemetlen, esős időben­, változatos, alacsony színvo­nalú mérkőzést vívott a­­két csapat. Az első félidőben a hazaiak sok helyzetet teremtettek, de Sutyinszki, Ágfalvi, majd Balogh hibázott. A második fél­időben élénkült a játék, jobbára a helyiek irányítottak, tervszerűtlen, erőtlen támadásaikat azonban a ven­dégek lelkesen és sokszor tetszetősen játszó fiatal védelme hárítani tudta. Sőt ellentámadásaik során Szalai, majd Bencsik tiszta helyzetből a kapu fölé lőtte a­ labdát. T. E. TÓTKOMLÓS—OROSHÁZI SPARTACUS 0:0 Tótkomlós, 290 néző, V: Simon. Tót­komlós: Rimovszki — Nagy, Nyíregy­házki , Miklós — Sebők, Paulik — Hor­váth, Majoros, Osztrolucziki, Rusznák, Magna. Edző: Rosztkos János. Sparta­cus: Janicsó — Oravecz, Halupa I, Gyömrei — Szabó, Isztorka — Hajdú, Halupa H, Patyi, Szlávik, B. Varga. Edző: Szűcs Ferenc. A mérkőzés első veszélyes támadását az orosháziak ve­zették, majd a komlósiak enyhe me­zőnyfölényt harcoltak­­ki az első ne­gyedórában. A 14. percben Paulik 16 méteres kapáslövése a­lig szállt fölé. A fiatal hazai csatárok akcióit könnyen verték vissza a Spartacu­s-védők. A 43. percben Osztroluczki szabadrúgását Jandsó szögletre ütötte. Szünet után az orosháziak teljesen védekezésre ren­dezkedtek be. A hazai csatársor a ne­héz talaj miatt elkészült erejével, já­tékuk lassúbb lett és erősen kiütközött a játékosok technikai fogyatékossága is, így még könnyebb dolga volt a Spartacus-védelemnek. A félidő két érdekes mozzanata: a 72. percben B. Varga átcselezte magát a védelmen, közeli lövését azonban Rimovszki véd­te. A 82. percben Majoros közeli feje­sét tette ártalmatlanná Jancsó. B. J. SARKADI SZMSE—GYOMA 2:0 (0:0) Gyenva, 300 néző. V: Szlancsik. SZMSE: Oravecz — Sajti, Boros, Bol­­dogh — Szabó, Kovács H. — Kiss, Gyetvad, Keresztúri, Torma, Tábori. Edző: Krizsán György. Gyoma: Nagy — Vatai, Gonda, Rácz — Szendrei, Já­­novszki — Fekete, Gáli, Nyilas, Zöld, Gyarmati. Edző: Szabó Mihály. Az el­ső negyedórában többet támadott a gyomai csapat, ekkor Nyilasnak két­szer is góllövési alkalma volt. A fél­idő közepén már kiegyenlített volt a játék, sok pontatlan ka­puralövéssel. Torma, majd Tábori nagy lövése oko­zott izgalmat. A második félidőben nagy fölénybe került az SZMSE, még­is Nyilas lőhetett volna gólt, de Feke­te beadását a kapu torkából melléfe­­jelte. A 60. percben Vatai szögletre szerelt, a beívelt labdát Gyetvai befe­jelte. A gól teljesen letörte a hazaia­kat. A 74. percben Gonda hibájából Torma a 16-osról nagy gólt lőtt. To­vábbra is a sarkadiak támadtak, a gyomai védelemre nagy nyomás nehe­­zedett. K. M. MEDGYES EGYHÁZA— BÉKÉS 3:1 IFJÚSÁGI EREDMÉNYEK Gyoma—Sarkadi SZMSE 2:2, Kondo­ros—Békésszentandrás 2:0, Sarkadi Ki­nizsi—Battonya 4:0, Gyulai MEDOSZ— Mezőv­­egyesi Kinizsi 6:1, Bcs. Előre— Bcs. MÁV 4:1, Szarvas—Mezőberén­y 3:2. A FORDULÓ VÁLOGATOTTJA Unyatinszki (Bcs. MÁV) — Szobosz­­lai (S. Kinizsi), Halupa I (Oh. Spar­tacus), Miklós (Tótkomlós) — Madácsi (Mh. MEDOSZ), Lázá­r (Bcs. Előre) — Kiss (S. SZMSE), Varga II (S. Kinizsi), Sz­enteszki (Mezőberény), Okos (Bcs. MÁV), Balogh II (Mh. MEDOSZ). A tartalék csapat: Sinka (Békésszent­andrás) — Gyu­rkó I (bcs. MÁV) — Liszkai (Békésszentandrás), Boldogh (S. SZMSE) — Hankó (Bcs. MÁV), Vigh (Mh. MEDOSZ) — Janosov (Bal­lon­ya), Szőke (Gy. MEDOSZ), Kiss (S. Kinizsi), Keresztes (Mh. MEDOSZ), Kasznár I (Bcs. Előre). Al megyei I. osztály állása SPORT ♦ SPORT-SPORT Pontot szerzett az újonc Mező­berén­y Szarvason 1. Mezőh. MEDOSZ6 5 1—19:4 11 2. Sarkadi Kinizsi6 5--110:5 10 3. Bes. MÁV5 4 1— 8:19 4. Gyulai MED. NI5 3 2— 9:48 5. Kondoros ti3 3 1 4:38 6—7. Mezőberény ti2 3 1 6:37 6—7. Szarvas ti2 3 110:57 8. Mh. Kinizsi ti3 1 210:67 9. Battonya ti2 3 1 5:57 10. Tótkomlós ti2 2 2 3:76 9. Sarkadi SZMSE 5—2 1 2 8:55 12. Bes. Előre II. ti1 2 312:134 13. Medgyesegyháza 5 2— 3 8:104 14. Gyoma ti 2— 4 6:94 15. Végegyháza ti 1— 5 3:152 16. Oh. Spartacus 16— 2 4 2:102 17. Békésszentandrás6— 2 4 1:112 18. Békés6— 1 5 4:111 Apróhirdetések 466 négyszögöles telek eladó. Mezőme­­gyer, Dombos utca 21. 47759 Gyermekgondozást vállalok igényes­­nek. Békéscsaba, Felsőkörös sor 14. fs­z. 3. 47756 Eladó Békéscsabán, Kas­tél­yi szőlők 2069/2 számú ház, 741 négyszögöl gyü­mölcsössel, öntözési felszereléssel és engedéllyel. Érdeklődni ugyanott. 47762 Kombinált szekrény sürgősen eladó. Szarvas, Béke 39. Érdeklődni délutá­nonként. 19234 Eladó Orosházán. Nádasdi utcában 350 négyszögöl telek, gyümölcsös, szőlő, központtól 12 percre, kövesút mellett, nagy tégla-, melléképületekkel, 4 n pop­­ért. Érdeklődni: Orosháza, Dóssa György utca 24. szám. 44346 A békéscsabai Szabadság Mtsz bér­fuvarozást vállal helyben és vidékre is (volt Kossuth Tsz). 47744 Olasz liliom, négerbarna új orkán el­adó, 140—150 centiméter maga® nőnek. Békéscsaba, Gyulai út, Omaszta ,ház, Körgát után első ház: 47764 Szerda Elhunyt Vasvári Béla, a Békés megyei LHSZ elnökségi tagja Nagy veszteség érte a sportveze­tők táborát. Hatvannégy éves korá­ban elhunyt Vasvári Béla, a Békés megyei Labdarúgó Szakszövetség elnökségi tagja. A népszerű „Béla bácsit”, aki hosszú éveken át tevé­kenykedett a szövetségben, annak ügyintézője volt, ma délután kísé­rik utolsó útjára Debrecenben. Gyulai fölény a megyei mezei fut­óbajnokságon Gyenge terepen, kevés indulóval tar­tották meg Békéscsabán a megyei mezei futó­bajnokság küzdelmeit. Meglepe­tést keltett a gyulai atléták hatalmas fölénye. A megyei pontversenyben a Gy. MEDOSZ férfiak 65, a Bes. Dózsa nők 19 pontos előnyt szereztek. Ered­mények: Női serdülő A (29 befutó, táv 500 m): 1. Domanizsa Mária (Bcs. MÁV) 1:17.8, 2. Nagy (Gy. MEDOSZ), 3. Molnár (Bcs. Dózsa). Csapatban: 1. Bcs. Dózsa (Molnár, Darabos, Farkas), 2. Gy. MEDOSZ (Nagy, Kővágó, Nagy), 3. Bcs. Dózsa B (Domokos, Taub, Mol­nár). Női ifjúságiak (24 befutó, táv 800 m): 1. Brigman Mária (Gy. ME­DOSZ) 2:30.8, 2. Kiss (Oh. Kinizsi), 3. Forrás (Gy. MEDOSZ). Csapatban: 1. Gy. MEDOSZ (Brigman, Forrás, Őze), 2. Oh. Kinizsi (Kiss, Bene, Vincze), 3. Bes. Dózsa (Kocsis, Budai, Kálló). Női felnőtt (14 befutó, táv 950 m): 1. Zsilák Ilona (Bcs. Dózsa) 2:52.5, 2. Gyenes (Bcs. Dózsa), 3. Zsilák E. (Bcs. Dózsa). Csapatban: 1. Bcs. Dózsa (Zsi­lák I., Gyenes, Zsilák E.), 2. Szarvasi Óvónőképző A (Dancsik, Kiss, Ko­vács), 3. Szarvasi Óvónőképző B (Ko­vács, Patakfalvi, Kovács). Férfi serdülő A (21 befutó, táv 1500 m): 1. Zelenyánszki András (Gy. ME­DOSZ) 4:48.6, 2. Somos (Gy. MEDOSZ), 3. Kukla (Gy. MEDOSZ). Csapatban: 1. Gy. MEDOSZ A (Zelenyánszki, Somos, Kukla, Petrovszki, Tarr), 2. Gy. ME­DOSZ B (Salka, Portörő, Kiss, Szabó, Vincze), 3. Békés megyei­­ Sportiskola (Griecs, Szécsi, Tarr, Bodnár, Boros). Férfi ifjúsági (31 befutó, táv 2500 m): 1. Pecze Gábor (Bcs. MÁV) 7:46.1, 2. Seres (Gy. MEDOSZ), 3. Simron (Gy. MEDOSZ). Csapatban: 1. Gy. ME­DOSZ (Seres, Szántó, Simon, Haragos, Ladányi), 2. Bcs. Dózsa (Pallagi, Sza­bó, Unyatyinszki, Gönczöl, Varga), 3. Oh. Kinizsi (Csomfora, Dani, Bara­nyai, Vági, Sárközi). Férfi felnőtt (9 befutó, táv 4000 m): 1. Bánfi Péter (Gy. MEDOSZ) 11.31.0, 2. Romvári (Bcs. MÁV), 3. Duska (Gy. MEDOSZ). Csa­patban: 1. Gy. MEDOSZ (Bánfi, Dus­ka, Tóth), 2. Bcs. MÁV (Romvári, Far­kas, Slimbarszki). A megyei bajnokság állása az 1. forduló után. Férfiak: 1. Gy. MEDOSZ 94, 2. Bcs. MÁV 29, 3. Bcs. Dózsa 11, 4. Oh. Kinizsi 11, 5. Békés megyei Sportiskola 11, 6. Szarvasi Gimnázium 10 ponttal. Nők: 1. Bcs. Dózsa 81, 2. Gy. MEDOSZ 62, 3. Szarvasi óvónő­képző 28, 4. Bcs. MÁV 25, 5. Oh. Ki­nizsi 20, 6. Békés megyei Sportiskola II, 7. Szarvasi Gimnázium 9 ponttal. Készül a füzesgyarmati öltöző A füzesgyarmati községi tanács hathatós segítségével tető alá hozták a sportpálya öltözőjét. A félig kész épületet most társadalmi munkában a Vörös Csillag Tsz, az Aranykalász Tsz tagjai és Kovácsovics kőmű­vesmester vakolja. Úgy tervezik, hogy az öltözőt az őszi szezonra a sportolók rendelkezésére bocsátják. (Fotó: Kovácsovics Imre) GYULAI HÁZIIPARI TERMELŐ SZÖVETKEZET vándorzászlóval kitüntetett Kiváló Szövetkezet A LAKOSSÁG SZOLGÁLATÁBAN. Vállalja: női és gyermekruhák alakítását, ágy­neműk, fehérneműk javítását, hímzéseket, ezeknek előnyomását, harisnyaszem-felszedést, valamint harisnyaátkötést. Vállalunk mindennemű gombbehúzást, előnyo­mást és pliszírozást. Végül kosarak javítását és méret utáni készíté­sét is vállaljuk. Felvevőhelyek: GYULÁN, Hétvezér u. 4. Telefon: 174. BÉKÉSCSABÁN, Lenin u. 14. Telefon: 28—77. ELŐZÉKENY KISZOLGÁLÁS! PONTOS MUNKA!­­