Békés Megyei Hírlap, 2009. november (64. évfolyam, 256-280. szám)

2009-11-23 / 274. szám

2009. NOVEMBER 23., HÉTFŐ Gyarmati Imre hetedik lett az olaszországi kyokushin Eb-n Olaszország legdélebbi tenger­parti városában, Gallipoliban rendezték meg a kyokushin ka­rate felnőtt Európa-bajnokságát, amelyen a bucsai ifjabb Gyar­mati Imre is tatamira lépett. Édesapja, Gyarmati Imre mester pedig versenybíróként működött közre a rangos viada­lon. Gyarmati súlycsoprtjában, a 70 kg-osok mezőnyében 32-es tábláról indult a küzdelem. A bücsai versenyző az első kör­ben egy törökön jutott túl, a folytatásban azonban kifogta az aktuális Európa-bajnokot, egy orosz versenyzőt. Nagyon szo­ros csatában hosszabbítások után Gyarmati Imre győzött így nyolc közé került. Az elődöntő­be jutásért vívott mérkőzésen az ellenfél szintén orosz ver­senyző volt, s furcsa módon az öt bíróból kettő orosz, a vezető­bíró pedig ukrán volt. A küzde­lem hasonlóan zajlott le, mint az előző, annyi különbséggel, hogy ez az ellenfél nem tűnt annyira jónak. Hosszabbítások után sajnos a két orosz bíró és az ukrán az orosz versenyzőt hozta ki győztesnek erősen vi­tatható döntéssel. Gyarmati Im­re ezzel a 7. helyen végzett. ■ Schumacher a Mercedes vezetőivel tárgyalt A Forma-1-től 2006-ban hétsze­res világbajnokként visszavonult Michael Schumacher tárgyaláso­kat folytatott a nemrég megala­kult Mercedes GP vezetőivel. A Dieter Zetsche Daimler-elnökkel és Norbert Haug sportigazgató­val történt találkozó tényét - amelyre a szezonzáró Abu-Dzabi Nagydíj alatt került sor - Willi Weber menedzser és Eddie Jordan, a német sztár korábbi csapatfőnöke is megerősítette va­sárnap. Jordan csak annyit fűzött hozzá: - Azt hiszem, Michael visszatér, és a Mercedesnél fog versenyezni, amíg a kiszemelt Sebastian Vettelnek 2011-ben le nem jár a szerződése. ■ % Simán hozták a kötelezőt röplabda Egy szettet elaludtak a békéscsabaiak, de nyertek MAGYAR IFJÚSÁGI VÁLOGATOTT­­BÉKÉSCSABAI RSE 1:3 (-19, -23, 14, -18) Extraligás női röplabdamér­kőzés, Dömsöd, 100 néző. V.: Csizmánk, Bodrogi. Ifjúsági­ vá­logatott: Tálas, Dékány, MIKLAI, PORUBEK, ANTAL, Vacsi. Cs.: Lutter, Dzunics, Soós I., Horváth G., Lombos. Edző: Szabados István, Foki Róbert. Békéscsaba: SZABÓ A., MOL­­CSÁNYI, VÁRHEGYI, Bodnár, Hornok, FÉSŰS. Cs.: Bucsi (li­beró), Bozóné, Pallag, Czina. Edző: Nagy Attila, Kormos Mi­hály. Az eredmény alakulása. 1. szett: 5:8, 10:14, 14:23. 2. szett: 4:0, 8:2, 13:8, 16:16, 19:22. 3. szett: 5:0, 13:6, 20:10. 4. szett: 3:5, 6:11, 9:17, 14:23. Gyors és pontos játékkal kez­dett a Békéscsaba, különösen Molcsányi Rita volt elemében, aki nemcsak jól mezőnyözött és remekül fogadta az ellenfél nyi­tásait, hanem a pontgyűjtésből is alaposan kivette részét. Az if­júsági válogatott nem tudott igazán mit kezdeni a viharsar­kiak magas falával. A folytatás­ban megtorpantak a vendégek, a nyitásfogadásban többször is hibáztak. Innen kezdve egyre inkább meglátszott Szabó Anita a játékán, hogy sérülten vállalta a­­ játékot, ennek ellenére tovább-­­ ra is a csapat egyik legjobbjá-­ nak bizonyult. A szett második i­ g a BUDAPEST BANK részére feltámadt a Békéscsaba és újabb részsikert könyvelhet­tek el. A harmadik játékrész rémálomként indult és azu is maradt. A nagyon lelkes ifisták figuratív játéka érvényesült, mert a csabaiak gyengén véde­keztek és halvány volt a táma­dójátékuk is. A negyedik szett­ben ismét ragyogóan küzdött az RSE, akár az első játékrészben, minden ült, pontosan játszot­tak, csak idő kérdése volt, mi­korra fejeződik be a szett. Ek­korra Bodnár is feltámadt, jól blokkolt és számtalan pontot is hozott csapatának. Összességé­ben megérdemelt győzelmet aratott a csabai egylet a fiatalok ellen. Szabados István: — Egy „Ki­csivel” (ez Molcsányi Rita bece­neve - a szerk.) volt jobb a Bé­késcsaba. Nagy Attila: - Szokás szerint úgy gondolta a csapat, két győztes szett után megvan a meccs is. A jól küzdő ifiválo­gatott azonban meglepett ben­nünket. Annak viszont örülök, hogy a harmadik szett után ma­gabiztosan és magas szinten játszottak a lányok. ■ Molcsányi Rita, aki remekül küzdött a találkozón. Az ifjúsági válogatott edzője szerint egy „Kicsivel” volt jobb csapatánál a Békéscsabai RSE. A „Kicsi” pedig nem más, mint Most nagyon közel álltak a győzelemhez vízilabda Alaposan felszívták magukat a főiskolásokkal szemben BÁNKI VE-BÉKÉSCSABA 11-9 (2-0, 3-5, 3-2, 3-2) OB I B-s férfi vízilabda-mér­kőzés, Budapest. V.: Tordai, Rabos. Békéscsaba: VÁRHEGYI - Nagy S., HAJDÚ 4, Dávid, Ká­dár, Mucsi, BOROS 2. Cs.: Dombóvári 2, dr. Szlávik, Si­mon, Borsos 1, Popovics, Gru­­da, Lukácsi. Játékosedző: Lu­kácsi Sándor, dr. Szlávik Győző. Az ellenfél dobói: Manhercz 5, Győri, Szilágyi B. 2-2, Honti, Bencz 1-1. Gól emberelőnyből: 11/2, ill. 10/2. Ötméteresek: 2/1, ill. 1/1. Kipontozódott: Nagy S., Bo­ros, Kádár. Az eredmény alakulása: 2-0, 2-3,4-3, 4-5, 6-5, 6-7, 10-7, 10-9. A csoport alsóházi rangadójára került sor szombaton a főváros­ban, amely lüktető, harcos, vál­tozatos és meglehetősen ke­mény csatát hozott. A vendégek alaposan felszívták magukat a főiskolásokkal szemben a presztízsrangadóra. A csapatok felváltva vezettek és végig ott volt a lehetőség a békéscsabai­ak előtt, hogy megszerezzék idei első győzelmüket a bajnok­ságban. A fővárosi házigazdák­nál sokat jelentett Manhercz Ádám gólerőssége, tulajdon­képpen ennek ellenszerét nem találták a békéscsabaiak. Végül a nagy úszóversennyel és sok adok kapukkal zárult mérkőzésen a vendégek mini­mum az egyik pontra rászolgál­tak volna. Amit el is érhettek volna, hiszen erre a találkozóra mindenki felgyógyult és Lukácsi Sándor is vállalta a játékot. ■ Erdei Zsolt a cirkálósúlyban is világbajnoki címet ért el Erdei Zsolt elhódította a Boksz Világtanács (WBC) cirkálósú­lyú világbajnoki övét, miután szombaton éjjel Kielben többsé­gi pontozással legyőzte a címvé­dő olasz Giacobbe Fragomenit. A továbbra is 100 százalékos mérleggel (31 mérkőzésből 31 győzelem) versenyző Erdei Zsolt az első magyar profi ököl­vívó, aki két súlycsoportban is világbajnok lett. WBC cirkáló­súlyú vb-címmérkőzés: Erdei Zsolt-Giacobbe Fragomeni (olasz) többségi pontozással (115:113, 115:113, 114:114). Er­dei Zsolt, a WBC cirkálósúlyú világbajnoka: - Nagyon köszö­nöm mindenkinek, aki nekem drukkolt. A mérkőzés elején tu­datosan kezdtem aktívan, mert nem hagyhattam, hogy Fragomeni jöjjön. Persze tisztá­ban voltam vele, hogy nem úszom majd meg a dulakodáso­kat, de az első három menet na­gyon fontos volt a végelszámo­lásnál. Őszintén szólva, a hato­dik menet után úgy gondoltam, hogy ezt nem fogom végig bír­ni, de a szívem segített, és Fritz Sdunek is végig hihetetlenül lelkesített. ■ Erdei két súlycsoport bajnoka. Nagy csatában győztek Dabason a listavezető orosháziak kézilabda nb I B Az őszi finisbe kanyarodva idegenben nyertek a csorvási és a gyulai lányok egy fontos meccsen TÖKÖLI FERRONEX-GYULAI SE 21-31 (6-13) NB I B-s női kézilabda-mérkő­zés, Tököl, 300 néző. V: Sala­mon, Szakatics, Gyula. FUTAKI - CSAPÓ 10, MADAR 4, Szabó R. 1, Mahler 2, Gábor 5, Czol­­dán 4. Cs.: Répás (kapusok), Zsilák 2, Buzási 3, Sólyom 1, Gebei. Edző: Gazsó György. A Tököl legjobb dobói: Marosi 6, Krizsanovics 5. Kiállítások: 22, ill. 18 perc. Hétméteresek: 2/2, ill. 7/5. Gazsó György:­­ Családias lég­körben, gyenge játékvezetés mellett ilyen különbséggel is megérdemelten nyertünk. FTC II.—CSORVÁS 25-26 (14-12) NB IB, női, Budapest, 100 né­ző. V.: Csörgő, Vitális. Csorvás: Mike - Elhardt 5, Hajduch 2, Ravasz 1, Fabisz 2, Forczek 8, Bacsa 4. Cs.: Kukla (kapus), Ma­jor L. 3, Sajben, Kiss, Könyves, Neller 1, Gyimesi. Edző: Ifj. Baráth Lajos. Az FTC II. legjobb dobói: Hornyák 6, Albert 5. Kiállítások:­4, ill. 8 perc. Hét­méteresek: 1/1, ill. 5/4. Ifj. Baráth Lajos. — Küzdeni­­tudásból jelesre vizsgázott a csapat, valamennyi játékosunk sokat tett az első győzelem megszerzéséért. OROSHÁZA-GYOPÁROSFÜRDŐ KSC-PÉNZÜGYŐR-SPARTACUS -­ 26-21 (12-10) NB IB, női, Orosháza, 200 né-­r­ző. V.: Alapi, Kovács. Orosháza:­­ MÉSZÁROS - Kovács B. 2, Ancsin K., Rózsa 4, FAZEKAS 3, Such 2, ANCSIN T. 12. Cs.: Gyarmati (kapus), Bodrogi M., Domokos 1, Kránitz A. 1, Krivik 1, Kránitz Sz., Kránitz D. Edző: Marton Richárd. A Pénzügyőr- Spartacus legjobb dobói: Schneck 8, Mátrai 5. Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 3/2. Marton Richárd:­­ Végig küz­delmes mérkőzésen, második félidei jó védekezésünkkel és fegyelmezett játékunkkal tar­tottuk itthon a két pontot. Az orosházi Rózsa Vera (sötét mezben) négyszer volt eredményes a Spartacus ellen. DABAS KC-OROSHÁZI FKSE 31-33 (16-16) NB IB, férfi, Dabas, 300 néző. Vezette: Dudás, Serfőző. Oros­háza: KOVÁCS R. - Balda 6, Kósa 3, KOVÁCS A. 4, DUNKL 6, Ambrus 2, Kardos 1. Cs.: HERJECZKI, Szikora A. (kapu­sok), Raffai 1, Bajusz, KOTORMÁN 9, Gazsó, Berta­­. Edző: Füzesi Ferenc. A Dabas legjobb dobói: Nagy L. 8, Elek 5. Kiállítások: 4, ill. 8 perc. Hét­méteresek: 5/4, ill. 3/2. Füzesi Ferenc:­­ Ilyen magas színvonalú mérkőzésekre len­ne szükség minden fordulóban. Összességében nagy csatában nyertünk, örülünk a győzelem­nek. ■ tt»t!