Békés Megyei Hírlap, 2013. április (68. évfolyam, 76-100. szám)

2013-04-22 / 93. szám

2013. ÁPRILIS 22., HÉTFŐ SPORT FÜZESGYARMAT-MEZŐBERÉNY 1-1 (1-0) Megyei I. osztályú labdarú­gó-mérkőzés, Füzesgyarmat, 200 néző. V.: Zahorán. FÜz­es­­gyarmat: Földesi - Elek S., Fábi­án, Mészáros, Kiss Cs., Tóth L, Kiss D., Farkas Zs., Urbán, Elek T., Bajnok (Novák). Edző: Bo­ros Tibor. Mezőberény: Barabás - Somvári (Molnár), Benyovsz­­ki, Zsíros, Adamik, Burai I. D., Szűcs Z., Stibán, Tóth J., Buczkó, Szűcs G. (Rácz A.). Játékos edző: Barabás István. Kiállítva: Kiss Cs. (nyújtott lábbal szabálytalan­kodott) a 9. percben. G.: Tóth L. 11-esből a 4., ill. Szűcs Z. 11-esből a 87. percben. Jó: Elek L., Fábián, Kiss D., Tóth L., ill. Adamik, Tóth J., Szűcs Z., Stibán, Boros Tibor: - A kilencedik percben történt kiállításunk alapjában változtatta meg a helyzetünket, ezek után vé­dekezésre rendezkedtünk be. Voltak veszélyes kontráink, de ezekből nem biztosítottuk be a győzelmünket. Barabás István: - Az első percekben egy jogtalan tizenegyes után a csapatnak volt tartása, akár már a félidőben fordíthattunk volna. Szünet után a jól meg­szervezett gyarmati védelmet nem bírtuk áttörni, így a vége igazságos döntetlen lett. ■ B. T. SARKAD-RÁKÓCZI VASAS 1-0 (0-0) Sarkad, 200 néző. V.: Takács. Sarkad: Szőke - Balogh L., Per­laki, Balla, Kádár, Cseke, Tokaji, Ern­ei, Semsei, Mollísár, Bouhaik (Medve). Edző: Csepregi György. Rákóczi: Lévai - Albert, Dávid, Ladányi, Boros, Juhász, Pardi, Gulyás (Mazán), Berta, Lövei (Németh), Búza (Fehér). Edző: Pólyák László. G.: Bouhaik a 85. percben. Jó: Szőke, Kádár, Per­laki, Tokaji, Balogh L., ill. Lévai, Ladányi, Berta. csepregi györgy: - Itt mutat­kozott végre meg, hogy a csapat­munkának lehet eredménye. Na­gyon jó teljesítményt nyújtottunk, sok gólhelyzetet kialakítottunk, ami a jövőre nézve biztató. Bólyák László: - Ha a Sarkad minden hé­ten velünk játszana, bajnok len­ne. Szomorú, hogy a kapusunk volt a mezőny legjobbja, pedig ugyanannyi támadást vezettünk, mint a hazai csapat. Sajnálom a megsérült ifijátékosunkat. " ■ Kovácsné Tankó Edit FRÜHWALD-JAMINA-MÉHKE­RÉK 2-3 (0-1) Békéscsaba, 280 néző. V.: Far­kas Cs. Frühwald-Jamina: Vári - Fabulya, Tóth Kovács, Van­­tara, Sipka, Hidvégi, Balogh J. (Fettik), Urlich (Szegfű), Ursz, Göblyös, Nyúl (Petri). Edző: Kiss János. Méhkerék: Patka - Rú­zsa, Bányai P., Balog S., Lukácz, Sztojka (Bagi), Bondár, Szarka (Balogh Á.), Knyihár, dr. Bá­nyai T. (Komlósi), Kovács Gy. Edző: Turcsek Zoltán. G.: Petri a 85., Tóth Kovács a 90., ill. Bon­dár (11-esből) a 16., az 57., a 83. percben. Jó: Petri, Tóth Kovács, ill. Bondár, Kovács Gy., Knyihár, Szarka. Kiss János: - Rangadóhoz méltó mérkőzésen, a helyzeteit jobban kihasználó Méhkerék megérdemelten nyert. Jurcsek Zoltán: - Három-nullás vezeté­sünk után leültünk és ez a vé­gén majdnem megbosszulta ma­gát. ■ Szabó Zoltán SZARVAS-TÓTKOMLÓS 4-0 (1-0) Szarvas, 200 néző. V.: Be­­lanka. Szarvas: Kiri - László V., Benczúr, Pákozdi, Filyó, Kiszel (Nagy R.), Futár, Mur­vai (Bogdán R), Sós, Mold­ván, Klimar. Edző: Rétes Pál. Tótkomlós: Braun - Balogh, Moszheim, Jámbor, Fazekas (László D.), Mazán, Lovas, Kormányos, Vincze, Szabó G. (Benyó), Kovács I. (Juhász). Edző: Krasznovszky József. Kiállítva: Benczúr (második sárga lap után), a 86. percben. G.: Kiszel a 26., Moldván a 48., László V. a 60., Klimaj a 77. percben. Jó: Murvai, Klimaj, Futár, Moldván, ill. Braun, Moszheim, Balogh. rétes PÁL: - Örömünk nem lehet felhőtlen, hiszen adósak maradtunk a jó játékkal, ráadá­sul megint emberhátrányban fejeztük be a mérkőzést. Krasz­novszky József:­­ Elismerésem a szarvasi csapatnak! KONDOROS-SZEGHALOM 2-0 (0-0) Kondoros, 200 néző. V.: Bar­­tucz. Kondoros: Vastagh - Pusz­tai, Vargely, Pintér (Kovács L.), Sárkány (Filyó), Dochdal (Né­meth), Kajtár, Rafaj, Nyéki, La­­czó, ifj. Somogyi J. Edző: Somogyi János. Szeghalom: Ipacs - Csi­kós, Tatár, Bagdi, Vincze, Veres, Prokics D. (Mészáros), Erdős (Hrabovszki), Prokics I. (Zsom­­bok K.), Boruzs R, Cserna R. Játé­kos edző: Boruzs Péter. G.: Kajtár 11-esből a 49., a 68. percben. Jó: Pusztai, Somogyi, Vargely, Filyó, ill. Ipacs, Tatár. somogyi János: - Végre sike­rült megszereznünk a győzel­met, bízunk a jó folytatásban. Koruzs Péter: - Az, ami nem sikerült a Kondorosnak az első félidőben, az sikerült a játékve­zetőnek a második félidő elején egy tizenhatoson kívüli szabály­talanságért befújt tizenegyesből. Addig rúgatta a büntetőt, amíg gól nem lett. Ezzel megfordult a játék menete, a Kondoros veszé­lyesen kontrázott, mi pedig nem sok veszélyt jelentettünk a kapu­jukra. ■ Jankovics László NAGYSZÉNÁS-CSABACSŰD 0-0 Nagyszénás, 150 néző. V.: Sár­közi. Nagyszénás: Patkó - Godár Gy., Asztalos (Szilágyi), Vili, Lisz­­kai, Őze, Mórocz, Tasi, Kiss M. (Kiss Z.), Kókai, Kukovecz. Edző: Lakatos László. Csabacsűd: Ko­vács A. - Petykó, Gombár (Son­koly), Borgulya, Szilágyi D., Kis M., Bakró, Sajben, Cseke, Virág, Sovány. Edző: Brlázs Gábor. Jó: Vili, Mórocz, Kiss M., Patkó, ill. Petykó, Kovács A. lakatos László. - Helyzeteink alapján simán nyerni kellett vol­na a mérkőzést a jó képességű já­tékosokból álló Csabacsűd ellen. BALÁZS GÁBOR: - A mérkőzés előtt elégedett lettem volna az egy ponttal, de helyzeteinket fi­gyelembe véve, kis szerencsével akár nyerhettünk is volna. ■ Godár Tibor DÉVAVÁNYA-BÉKÉSCSABAI MÁV 1-1 (1-0) Dévaványa, 200 néző. V.: Jan­­dó. Dévaványa: Hajdú G. (Sille) - Bakó, Séllei, Furka, Pálfi, Ungi, Adamecz, Bereczki, Somogyi T. (Szalai), Panyik (Ilyés), Ernyes. Edző: Tagai Attila. Békéscsaba: Sztankó - Viczián, Ondrejcsik, Dohányos, Hrabovszki Á., Ta­kács, Tóth M., Zsömbörgi (Szep­si), Mazán, Wallisch (Hrabovszki G.), Gyuris (Kiszel). Edző: Braun Attila. G.: Pálfi a 27., ill Mázán a 91. percben. Jó: Furka, Ada­mecz, Bereczki, Somogyi, ill. Má­zán, Ondrejcsik, Dohányos. Bagai Attila: - Az egész mérkő­zést kontrolláltuk, mégis az utol­só utáni percekben pontokat hul­lajtottunk. BRAUN ATTILA: - Félek tőle, hogy a mai mérkőzésen az egyik kiesőt láthattuk, de nem azért, mert bármelyik csapat is gyengébb lenne az előtte álló öt-hattól. ■ Papp Sándor ifjúságiak: Mezőhegyes-Gyomaendrőd 0-2, Füzes­­gyarmat-Mezőberény 1-8, Sarkad-Rákóczi Vasas 2-3, Frühwald-Jamina-Méhkerék 4-0, Szarvas-Tótkomlós 4-2, Nagyszénás-Csabacsűd 3-1, Kondoros-Szeghalom 1-5, Dé­­vaványa-Bős. MÁV 2-1. MESTERLÖVÉSZEK A megyei I. osztályú labda­rúgó-bajnokság góllövőlistájá­nak élmezőnye. 22 gólos: Nyúl (Frühwald-Jamina). 18 gólos: Bondár (Méhkerék). 17 gólos: Klimaj (Szarvas). 16 gólos: Cse­ke (Csabacsűd). 14 gólos: Sztoj­ka (Méhkerék). 12 gólos: Nagy R. (Szarvas), Tóth L. (Füzes­gyarmat). 11 gólos: Virág (Csa­bacsűd). 10 gólos: Ernyes (Dé­vaványa). 9 gólos: Tasi (Nagy­szénás), Bagi (Méhkerék), Deb­receni, Pardi (Rákóczi Vasas), Göblyös (Frühwald-Jamina). 8 gólos: Borgulya (Csabacsűd), Miklya (Kondoros). 71 gólos: Elek T., Bajnok (Füzesgyar­mat), ifj. Somogyi (Kondoros), Medvegy (Szarvas). 6 gólos: Szabó A. (Mezőhegyes), Sajben (Csabacsűd), Mészáros (Szeg­halom), Kókai (Nagyszénás). Váratlan sarkadi diadal a Rákóczi ellen labdarúgás A nagyot hajrázó Jamina SE együttese majdnem beérte az éllovas Méhkerékét A sötét nadrágos Jamina SE hazai pályán kapott ki nagy küzdelemben egy góllal a Méhkerék csapatától a szombati bajnoki találkozón. A megyei 1. v. állása 1. Méhkerék 19­3 62-22 57 2. Csabacsűd 155 158-14 50 3. Szarvasi FC­­ 155 152-14 50 4. F.-gyarmat9 7 4 45-22 34 5. Rákóczi V. 101 9 42-32 31 6. Kondoros8 3 9 31-28 27 7. Mezőhegyes8 3 9 29-43 27 8.Nagyszénás7 6 9 27-35 27 9. Jamina SE8 2 11 46-38 26 10. Mezőberény7 4 9 27-31 25 11. Gy.-endrőd­­6 5 9 29-39 23 12. Dévaványa6 3 11 22-52 21 13. Szeghalom5 5 1034-49 20 14. Bes. MÁV5 4 1222-40 19 15. Tótkomlós5 2 1320-50 17 16.Sarkad3 1 1629-66 10 A mezőhegyesiek hazai pályán már a döntetlennek is örülhettek mezőhegyes-gyomaendrőd 1-1 (0-1) MEZŐHEGYES, 180 néző. V: Szűcs. Mezőhegyes: Vígh - Ka­­rancsi G., Nagy D., Kovács Ró­bert, Lipták, Nagy Sz., Máté, Szlovák, Karancsi N. (Gál), Fe­kete, Szabó Á. (Balta). Edző: Varga Péter. Gyomaendrőd: Ká­das - Takács, Öllé, Pántya, Ké­ri, Karászi, Toldi, Farkas (Ko­vács Róbert), Molnár, Werle, Bányai. Edző: Farkasinszki László, Toldi Balázs. Két fel­törekvő együttes csatája nem hozott döntést, a döntetlennel a vendégek lehetnek elégedet­tebbek. G.: Szabó Á. 11-esből az 56., ill. Toldi a 15. percben. Jó: Vígh, Kovács Róbert, Nagy Sz., Szlovák, ill. Werle, Molnár, Takács.­ varga Péter: - Gyenge játék, gyenge ellenfél, szerencsés pontszerzés. Jarkasinszki László, Toldi BALÁZS: - Igaz­ságos a döntetlen, bár ha a vé­gén a tizenegyest berúgjuk, a három pontot is megszerezhet­tük volna.­­ Perlaki János 15 Csapatban is Európa-bajnoki címet szereztek a csabaiak íjászai Történelmi környezetben, a gyulai várkertben, remek időben zajlott a rangos nemzetközi viadal Nagy fába vágta a fejszéjét a Kerecsényi László íjász Egye­sület, a HOHTAA történelmi íjász Európa-bajnokság házi­gazdájának szerepét vállalták fel. Történelmi helyszínen, a várkertben három napig tar­tott az Eb, amelyre 7 országból, 157 versenyző érkezett. Öt bé­késcsabai és két gyulai arany­érem a Békés megyei termés. Lovász Tamás ezúttal egyik versenyszámba sem nevezett, a gyulai Kerecsényi László Íjász Egyesület sportolója a szervezés­ben vállalt szerepet, és­ az Euró­pa-bajnokság főbírója volt. - Először rendeztünk ilyen nagy versenyt, amely elsőre igen nagy kihívásnak tűnt, de úgy ér­zem, jól megoldottuk a feladatot - mondta Lovász Tamás. - A kül­földi íjászoktól is jók voltak a visszajelzések, Olaszországból, Portugáliából és Ausztriából is jelentkeztek és meghívtak ben­nünket. Sajnálom, hogy az irá­niak nem indulhattak, vízum­problémák miatt nem értek ide. - Izgalmas döntőkön vagyunk túl, a remek egyéni eredmé­nyeknek köszönhetően Békés megyében, csapatunknál ma­radt a csapat Európa-bajnoki cím, amelyre nagyon büszkék­­ vagyunk - mondta Fabulya At­­­­tila, a Csaba Lovas Íjász Kör el­­g nőke. - Azok nyerhettek, akik­­ a legfelkészültebbek voltak,­­ hiszen egy nagyon fárasztó három nap után sikerült meg­nyernem életem első Euró­­pa-baj­tokságát - nyilatkozta a pusztai íjban győztes békéscsa­bai Fabulyáné Kovács Tímea. - Minden nap a három dimen­ziós vadászban a lőlaposban és az ügyességi számban kellett teljesíteni a huszonegy célos versenyt, majd következtek a döntők. Itt akár az utolsó he­lyen bekerült íjász is nyerhetett volna. A legjobban a vadásszal kínlódtam meg, ugyanis a sze­memet leginkább a kiscélok vonzzák, az állatalakokon nincs elütő cél. A Csaba Lovas íjász Kör Eu­­rópa-bajnokai. Női. Pusztai íj kategória: Fabulyáné Kovács Tímea. Férfi. Szenior pusztai íj: Bagdi Ferenc. Szenior hosszú íj: Bag­di Zoltán. Természetes íj: Víg József. Csapat, Európa-bajnok: Csaba Lovas íjász Kör (Fabu­lyáné Kovács Tímea, Bagdi Fe­renc, Bagdi Zoltán, Víg József, Opauszki Zoltán, Prókai Sán­dor, Perei Károly, Fabulya Attila, Sajben Mihály). Európa-bajnoki ezüstérmes, ifjúsági hagyomá­nyos: Sajben Mihály. A gyulai Kerecsényi László Íjász Egyesület eredményei. Női. Felnőtt. Reflex: 1. Lotus Gizella. Fiúk. Ifjúsági reflex: 1. Geszner Dávid. Gyermek, hagyományos: 2. Zvolenszki Richárd. ■ G. P. - Nagyon boldog vagyok. Több mint százötven íjász indult a gyulai Európa-bajnokságon.