Békés Megyei Hírlap, 2019. március (23. évfolyam, 51-75. szám)

2019-03-13 / 61. szám

SPORT Nyolc gólt kapott a Wanted SC női csapata FUTSAL A Szolnok csapata volt az aktuális ellenfél a Békés­csabai Wanted női futsalosai számára, amely stabilan tartja második pozícióját az NB II.-es női bajnokságban. A Kunszent­­mártonban lejátszott találko­zón a házigazdák pontban egy Urbán Viktóriával bizonyul­tak jobbnak a megyei repre­zentánsnál. A 17 éves, tehetsé­ges játékos öt alkalommal vet­te be Sugár Ági kapuját, ép­pen az ő találatai jelentették a különbséget a két fél között. Az első félidő túlnyomó részé­ben állták a sarat a vendégek, csupán rövid időszakokra ha­gyott alább a figyelmük, igaz, azt gólokkal büntették a hazai­ak. Szünet után is ők kezdemé­nyeztek többet, a Wanted csak a szépítő találat után „oldódott fel”, onnan tudott olyan teljesít­ményt nyújtani, mellyel esélye lehetett volna a pontszerzésre, ha addigra nem kerül remény­telen helyzetbe. SZOLNOK FANATIC SE-BÉKÉS­CSABAI WANTED SC 8-3 (3-0) NB II.-es női futsalmérkőzés, Kunszentmárton, 50 néző. V.: Seletye, Kóródi (Gönczi). Békés­csaba: Sugár - Balogh V., Püski, Horváth I., Kardos. Cs., Megye­ri. Edző: Domokos András. G.: Balog­h 6., Urbán a 13., a 15., a 24., a 26., a 36., Pintér a 32., Nagy D. a 38., ill. Kar­dos a 27., Megyeri a 33., a 39. percben. HIRDETÉS Kezdésként három medált nyert a békéscsabai Makra Noémi Meglepte saját magát Idén először mutatkoztak meg a pódiumon verseny keretében az ország leg­jobb felnőtt tornászai, és rögtön a szerenkénti or­szágos bajnoksággal nyi­tották az évet. A békéscsa­bai klubszíneket képviselő Makra Noémi ahány szeren indult, érmet szerzett, tala­jon a legfényesebbet. Gajdács Pál pal.gajdacs@partner.mediaworks.hu TORNA Kelemen Márta, Makra Noémi edzője a versenyt kö­vetően külön kiemelte békés­csabai tanítványát, aki a kö­rülményekhez képest mind­három szeren a lehető legtöb­bet hozta ki magából. - Sokkal jobban kezdtem az esztendőt, mint egy év­vel ezelőtt - mondta a Torna Club Békéscsaba 21 eszten­dős büszkesége, aki az ug­rást kihagyta, a másik három szeren azonban elindult, és mindegyiken érmes lett. - Az utóbbi hetekben na­gyon jól tudtam edzeni, be­tegség és végre sérülés sem hátráltatta a munkámat. Noémi megjegyezte, hogy talajon számított a legkevés­bé aranyra. - Szerintem a volt klubtár­sam, Böczögő Dorina és a pos­­tásos Péter Sára is jobb ná­lam. Valahogyan pontosab­bak voltak a gimnasztiká­im és az akrobatikáim, s bár anyagerőben még nem mond­ható erősnek a gyakorlat, ez elég volt ahhoz, hogy én ke­rüljek ki győztesen a ver­senyből - elemezte talajgya­korlatát Makra Noémi. Valamilyen szinten a még szombaton, felemás korlá­ton szerzett második hely is meglepetésként hatott a csa­bai tornásznő számára, mivel egy elemet teljesen kihagy­tak a gyakorlatból. - Edzőmmel még januárban döntöttünk úgy, hogy egyelő­re félretesszük azt az elemet, a héten fogjuk ismét elővenni és újra felépíteni. A három érmes produkciója közül a gerendával volt a leg­elégedetlenebb. - Most sok megingásom volt ezen a szeren, ennél azért jobb szoktam lenni. En­nek ellenére az edzőm, Ke­lemen Márta nagyon meg­dicsért a versenyt követő­en. Magam sem vagyok elé­gedetlen, hiszen sajnos még mindig gyakran küzdök súlyfelesleggel, az országos bajnokságon ebből a csatá­ból mindenesetre én kerül­tem ki győztesen. Figyelnem kell, de mindenki látja, hogy mennyire igyekszem - foly­tatta a válogatott tornásznő. Márciusban még egy próba­tétel vár a békéscsabai válo­gatottra, mégpedig a Matolay Elek-emlékverseny. Az Euró­­pa-bajnokságon várhatóan nem lesz ott, legyen bármen­­nyire is jó formában, mert ott Draskóczy Imre szövetségi kapitány a fiatalabbaknak kí­ván lehetőséget adni. Nincs megállás Makra Noémi szá­mára, keményen dolgozik tovább. - Nem vagyok elkeseredve emiatt, már ez még nem vég­leges döntés. A fő versenyt idén az olimpiai kvalifiká­ciós világbajnokság jelenti, ahol szükség lehet a hozzám hasonló jó csapatemberekre. Még több munkára lesz szük­ség, de ezen nem múljon, hi­szen élvezem a tornát, mely­ben megvannak a­ céljaim - je­lentette ki Makra Noémi, aki a verseny másnapjára sem ka­pott pihenőt, könnyítésként mindössze annyi történt, hogy a délelőtti edzést kihagyhatta. Keddtől pedig már folytatta a kemény munkát. A talajon első helyezett békéscsabai Makra Noémi az eredményhirdetéskor a dobogó legfelső fokán, mellette balról a második, az orosházi, korábban Békéscsabán versenyző Böczögő Dorina (MTK) OLVASÓNK KÜLDTE: BOR­JÚPÖRKÖÉT !BARÁT ÉTELEK ILVES. FŐÉTEL ÉS vess; GYORSAN, KÖNNYEDÉN Lépésről lepesre: krémes zabkása sült almával Családi receptmagazin 1 $ ! Tájak és termények *­­1. főszerepben a cékl. Gyorsan elkészíthető ételek olcsó alapanyagokból: zöldségleves, spenót tükörtojással, paradicsomos BÉKÉS f vjpfc' . ■J’ • MÉYEIHIRIAP 2019. MÁRCIUS 13., SZERDA Látogasson el hírportálunkra! BEOL.hu Az idei Spartathlonra készül a rutinos békéscsabai ultrafutó Zahorán János bronzérmes ULTRAFUTÁS Az idei év el­ső jelentős nemzetközi ultramaratoni futóversenyét rendezték a hétvégén Szer­biában. Déli szomszédaink első számú ultramaratoni futóversenyén, a belgrádi 24 órás viadalon rajthoz állt a békéscsabai Zahorán János, a JALTE-Alföld TE versenyző­je, aki 211,71 kilométert telje­sítve az előkelő harmadik he­lyen végzett. Zahorán János idén ismét kemény fába vágja a fejszé­jét: az immáron ötvenki­lenc éves, békéscsabai sport­ember a világ legnehezebb ultramaratoni viadalaként számon tartott görögorszá­gi Spartathlont tűzte ki az ez évi főversenyeként. Az Athén és Spárta közötti, 246 kilométeres versenyt Zaho­rán János korábban már két alkalommal sikeresen telje­sítette - idén szeretné még egyszer, harmadik alkalom­mal is sikeresen abszolvál­ni a csaknem 250 kilométe­res távot. Egy ilyen nem min­dennapi kihívás ugyanakkor egy hosszas felkészülést és persze „felmérő” versenyeket igényel. Ezen tesztversenyek egyike volt a múlt hétvégi 24 órás futóverseny a szomszé­dos Szerbia fővárosában. A belgrádi ultramaratont egy tízhetes, intenzív és cél­tudatos felkészülés előzte meg Zahorán János részéről. Ennek során a mindennapi 10-20 kilométeres futásokat egy minden egyes hétvégén, Görgényi András (Békéscsa­bai AC) társaságában teljesí­tett 40-60 kilométeres edzés koronázta meg. A belgrádi 24 órás futást egy, a szerb főváros szívében található szigeten, egy két ki­lométeres körpályán rendez­ték meg. Hiába a sík és a tel­jes mértékben aszfaltozott futópálya, az égiek nem vol­tak kegyesek az indulókhoz: az évszakhoz képest szokat­lanul meleg, 21 fokos időjá­rás alaposan próbára tette a világ hét országából (köz­tük Írországból és Új-Zéland­­ról) érkezett neves ultrafu­tók táborát. Mindezek elle­nére Zahorán János az ere­jét mindvégig jól beosztva, egyenletes tempót diktálva 211,71 kilométert teljesítve az előkelő harmadik helyet szerezte meg. A viadalt a ro­mán Daniel Trusca nyerte, megelőzve a második helyen célbaérkező budapesti Veress Bélát. A belgrádi verseny tel­jes ideje alatt Zahorán Já­nost a tapasztalt békéscsabai ultramaratonista Görgényi András segítette, aki profi kíséretével nagyban hozzájá­rult a rutinos csabai sportem­ber sikeréhez. Az eredményesen befeje­zett belgrádi versenyt Zaho­rán János számára egy két­hetes aktív pihenő követi, majd kezdetét veszi a felké­szülés a Spartathlon soron következő felmérő viadalára, a június elején megrendezés­re kerülő, hagyományos Bé­­késcsaba-Arad-Békéscsaba Szupermaratonra. A békéscsabai Zahorán János rója a köröket a 24 órás belgrádi futóversenyen Beküldött fotó