Munkácsi Közlöny, 1936. január-június (3. évfolyam, 1-147. szám)

1936-06-09 / 131. szám

SPORT Két évi szünet után újra az S. K. Rusj lett Szlo­­venszkó és Kárpátalja bajnoka. A lelkesebb csapat győzött a tech­­nikásabb ellen S. K. Rotl.­­ Füleki Tt a-i Vasárnap játszották le Ungváron Szlovenszkó divíziós bajnokságának második mérkőzését az SK Rusj Ung­­vár és a Füleki TC csapatai, mely­ből a szerencsésebb SK Rusj lelke­sen játszó csapata került ki győzte­sen a technikailag sokkal fejlettebb Füleki TC-vel szemben és ezzel két évi szünet után ismét megnyerte Szlovenszkó és Kárpátalja országos bajnokságát és mint ilyen részt vesz az államliga selejtező küzdelmeiben. Ungváron még nem látott hatalmas számú közönség előtt került sorra a mérkőzés, Vicek prágai agabíró ve­zetése mellett. Elsőnek a jól megter­mett füleki fiúk jöttek ki, akik körbe állva éjjennel üdvözölték a közönsé­get, mely azt nagy tapssal viszonoz­ta. Egetverő éljen és tapsorkán kö­zött futott ki a Rusj csapata, mely szintén üdvözölte a nagy számban megjelent közönséget. A mérkőzést Zpevár indította el és már az első percben Uram, az F­TC nagyszerű kapusa lehúzza Kraj­nyák lövésszerű beadását. A játék nagy iramban folyik és a Rusj olyan tempót diktál, mintha a mérkőzés sorsa 10 perc alatt dőlne el. Lassan azonban feljönnek az FTC-isták is, és a kezdetben gyengébben játszók­ból nagyszerű játékosok lesznek és szép támadásokkal közelítik meg a Rusj kapuját. Lassan az FTC került fölénybe és a gól a levegőbe lógott, amikor a 36. percben Mihók labdáját Gleissza teljesen tisztán kapta és hatalmas lapos bombájával szemben Boksay te­hetetlen 0:1. A gólt nagy csend fogadta. A gólt a védtelem rossz helyezkedése szülte, mert Gleissza teljesen tisztán és üre­sen állott, amikor a labdát kapta. A 37. percben Zpevár faultolja Zup­­kót, aki összeesik és leviszik a pályá­ról. A bíró figyelmezteti a csatárt. A 39. percben Egry lövését Boksay védi. A 40. perc­ben Böhm kézzel érinti a labdát, a szabadrúgást Ku­ruc lőtte, d­e Böhm fejjel mentett. A 41. percben Bobák óriási bombája alig megy mellé. A 42. percben Köl zár fordulásból küldött lövése felé megy. Egry lövése fejezi be az első félidőt. A második félidőt a­­Rusj úgy kez­di, hogy minid­enki biztos az egyen­­lítésben, mely azután nem is várat sokáig magára, bár egy véletlen hoz­ta azt meg. A 3. percben Kovács be­adása az FTC kapujának vonalára esett, nagy kavarodás lesz belőle, a védők kapkodnak, közben Böhmről a labda a hálóba ment 1:1, öngól, de gól. A kiegyenlítést soha nem hallott él­jenzés és üdvrivalgás követte. A gól szárnyakat ad a Rusjnak, me­ly továbbra is fölényben marad és a sorozatos támadások közben a 10. perc meghozza a vezető, egyben a mérkőzés győztes és a Szlovenszkó bajnokságát jelentő gólt. Kovács a center helyén jár, amikor hátrafelé húzva adja be a labdát, melyet Krizs befutva védhetetlenül az ellenkező sarokba fejelt 2:1. Percekig tartott az éljenzés és taps. A füleki csapatot teljesen visszadob­ta a második gól és úgy látszik mint­ha megadta volna magát, de nem, mert a 10 perces visszaesés után új­ra feljöttek és a 20. percben három komért érnek el egymásután, mely­ből azonban egyet sem­ tudtak érvé­­nyesíteni. A 30. percben Iváncsó lyukat ing, a labda a háta mögött tisztán álló Mihókhoz kerül, aki be­felé fut a labdával és közelről kül­dött nagy lövését Boksay imponáló stílusban védte. Nagy helyzet volt, mely könnyen gólt eredményezhe­­hetett volna. A mérkőzés hátralevő részében mindkét csapatnak voltak támadásai, de az eredményen már egyik csapat sem tudott változtatni, amikor a bíró befejezést jelző síp­ja elhangzott, a közönség berontott a pályára és lelkesen ünnepelte a Rusj csapatát, m­íg a fü­lekiek busán bal­lagtak le a vesztett csata színhelyé­ről. A győztes csapatban Radik he­lyett Palincsák játszott és ez a kény­szerű csere megbontotta az egész védelem biztonságát. A csapat leg­jobbja Tóth Jancsi volt, aki sokszor egymaga verte vissza a fülekiek ost­romát, nagyszerűen harcolt. Mellet­te Boksay és Kovács voltak kifogás­talanok.A csapat a győzelmet megsze­rezte ugyan, de ilyen játékkal a se­lejtezőkben bajok lesznek. l M­i volt a belső trióval? A füleki csapat reális számítások szerint a mérkőzést nem is nyerhet­te meg a füleki eredmény után, mert a papírforma a Rusj mellett szólt és azután be is­ vált. A csapat legjobbjai Uram, Böhm, Hudec, Gleissza és Bobák. Vasárnap 150 autó és autó­­góan vezette. Kornerarány 5:4 a Fü­leki TC javára. A mérkőzésen 150 autó és autó­busz szállította a mérkőzésre a kíván­csi közönséget. (k.) Zabó és Ruzsicska, a HSE-nél Giba, Pázsit, Hartstein II. A mérkőzést Ru­­­bin József­­Ungvári nagyszerűen vezette. МИИИИИ—— — Az uzshorodi anya- és csecse­mővédő egyesület június 10-én az új országos palota felavatási ünnep­ségének keretén belül dr Gern­e Jó­zsef belügyminiszter úr tiszteletére gyermekünnepélyt rendez, a Кото­ва kerthelyiségében, Kaigl profesz­­szor rendezésében. Közreműködnek a csehszlovák, ruszin és magyar ele­mi iskolák növendékei. Kezdete d. u. fél 4 órakor, kedvezőtlen időálrás esetén az ünnepélyt a volt zsupáné- i tus nagytermében tartják meg. Be-­­­léptidij tetszésszerinti. ­ Az UAC fegyelmi bizottsága megbüntette az antiszemitáskodókat Beszámoltunk arról a nem minden­napos és mindenképpen elítélendő esetről, mely az UAC—UTK mér­kőzésen történt, amikor egyes éret­len emberek zsidóztak és arabokkal valamint Hitlerrel ijesztették a zsi­dókat. Az UAC vezetősége lapunk­ban megjelent cikk nyomán azonnal m­egindította a fegyelmi vizsgálatot és ennek során négy gimnazistát az UAC-ra nézve is sérelmes és káros­nak minősített sportszerűtlen visel­kedésükért a játék és a train­ingjo­guktól megfosztotta feltétel nélkül, valamint feltételesen eltiltotta őket három hónapra a mérkőzések látoga­tásától. Az UAC vezetőségének ítéle­te sportkörökben nagy megelége­dést váltott ki. Nagyszerű játékkal »verte meg a Királynéimé« SC Kárpátalja magyar bajnokságát Királyhelmedi SC - Huszti SE 6-2 A kárpátaljai magyar bajnokság döntőjének második mérkőzését a Királyhelmed­ SC egészen nagyvo­nalú játékával megérdemelten nyer­te meg és ezzel veretlenül nyerte meg nemcsak a körzeti, hanem a ke­rületi bajnokságot is. Az első félidő­ben ugyan nagyon döcögött a KSC szekere és ekkor a HSE sokkal jobb­nak bizonyult ellenfelénél és két­szer meg is szerezte a vezetést, de a második félidőben a KSC magára talált és nagyszerű helyzeteik és ak­ciók közben remek stílusban megér­demelt nagy gólarányú győzelmet aratott. A mérkőzés góljait Pasku­­lyák II 5, Ruzsicska 2 és Zabó, illetve Hartsteini II és Pázsit lőtték. A mér­kőzésen a HSE kétszer is vezetett. Jók a KSC-ben Paskulyák II, Weisz, 3. oldal. ­M Csapi SE 9-0(5 0) A szombaton lejátszott bajnoki mérkőzést az UAC csapata imponá­ló stílusban nyerte meg a fiatalok­ból álló csapiak ellen. A gólokat Ko­vács 5, Flaczer 2, Zádler és Sándor rúgták. A mezőny legjobb embere Kovács UAC, mellette Piaczer, Dar­­csi voltak jók, míg a csapiaknál egyedül Papp elégített ki. Biró, Fülöp objektív. SK Rusj Huszt—SK Rusj II 4:4 (1:0) Nagykapos: KTK—UTK 5:1 (1:0). Homonna: CsSK Ungvár—Homonnai AC 2:0. шштт&т в & І © Ma kedden: A belföldi filmgyártás rendkívül jóízű őshu­­morral telített vígjátéka: Karafiát арб Theodor Pistek, Arno Velecky, Ria Byrronová és Ladl Pesek mesteregyüttese a főszerepekben. Ma kedden Harry Piel 100-ik jubile jubileumi filme: A cirkusz hercege Harry Piel ebben a filmben is megfelelő játékot produkál és állatsereglete, artistamutatványai igen érdekesek. "