Budapesti Hírlap, 1931. április (51. évfolyam, 74–97. szám)

1931-04-21 / 89. szám

T93Í, XPRILIS 21, KEDD * (Gyermeklélektani filmek bemutatása.) Va­sárnap délelőtt 11 órakor a Kamara­ mozgó­ban előadásra kerülnek a berlini Lélektani Intézet filmjei. Néhány lélektani kísérlet kis gyermekekkel, valamint a genfi Nemzetközi Ne­veléstudományi Intézet igazgatójának, Adolphe terriernek filmje: Egy svájci erdei iskola és gyermekotthon élete. Hogyan menthetők meg züllött szülők gyermekei az életnek. Ugyan­akkor a Cserkészszövetség filmje: Az angliai cserkész-jamboree. Az előadást Baloghy Mária tímár vezeti be. Filmszínházak műsora Belvárosi Mozgó (IV., Irányi­ utca 21. szám). Április 20—26-ig, hétfőtől vasárnapig. Mesék, az írógépről. Filmoperett 10 felvonásban. Szoma­­házy István híres regény© filmen. Fősz.: Re­náta Müller, Hermain Thiling, Félix Bressart. — Orosz lakodalmi ünnep. Vitaphon varieté. — Rover jazz-zenekara. Vitaphon varieté. — Ha­­rold Lloyd és a kígyó. Amerikai burleszk. — Sicc Kínában. Hangos trükkfilm. — Tinta Muki a kis hős II. Hangos trükkfilm. — Szerdáig Fox hangos híradó. Csütörtöktől: Magyar hír­adó. — Előadások kezdete hétköznap: i. t. 5. egynegyed 8, fél 10; b. t. 8 órakor; vasárnap: t. t. 4­6, 8; b. t. 5, egynegyed 8, fél 10 órakor. Jegyelővétel délelőtt 12—2-ig. Capitol Filmpalota (Baross-tér, a Keleti p. u. mellett. Telefon József 343—37). Madame Pom­­padour, a világhírű szép asszony regénye 12 fel­vonásban — A négy jómadár (Füst). Magyar be­­szédül. Fősz.: Tőkés Anna. Kis© Ferenc, Pethes Sándor, Peti Sándor és Makláry Zoltán. — K­án­­aos és Magyar híradók. — Előadások kezdete hétköznapokon: 5, egynegyed 8 és fél 10 órakor; vasárnapokon: fél 4, fél 6, fél 8 és fél 10 óra­kor. Corso (Váci­ utca 9. Telefon: Automata 874—02). Április 11-től, szombattól: Charlotte Susa, Maria Solweg, Hans Stüwe, Sigfried Arno, Verebes Ernő és Hans Junkermann főszereplésével: Ta­karodó után. Vígjáték 11 felvonásban. — Hír­adók. — Előadások kezdete hétköznap: 4, há­romnegyed 6, háromnegyed 8, háromnegyed 10; vasárnap: fél 4, fél 6, fél 8 és fél 10 órakor. Corvin Filmszínház (Üllői­ út és József­ körút sarok. Telefon: József 389—88 és József 395—84). Április 21-től, keddtől: A cár parancsára. Kata­lin cárnő híres szerelmi regénye hangos filmen. Főszerepben Lil Dagover. — Miki udvari szín­háza. Hangos trükkfilm. — Hangos híradók. — Előadások kezdete hétköznap: fél 6, fél 8, fél 10., vasárnap és ünnepnap: fél 4, fél 6, fél . 8, fél 10 órakor. Pécsi Filmszínház (Tel.: Aut. 213-43, 259-52). Grock, a világ egyedülálló atrakciója, németül beszélő, éneklő, zenélő fi­lm, magyar feliratok­kal, női főszerepben: Liáné Haid. — Magyar és Fox híradók. — Előadások mindennap: 4, 6, 8 év 10 órakor. ■Tórám Filmszínház (IV., Kossuth Lajos­ utca II. szám. Telefon: Automata 895—43 és 897—07): Ariane. Claude Anet világhírű regénye filmen. Rendezte Paul Czinner. Főszereplők: Elisabeth Bergner és Rudolf Forster. (Csak felnőtteknek!) — Metró hangos híradó. — Magyar híradó. — Előadások kezdete hétköznap, szombat kivételé­vel: 5, egynegyed 8 és fél 10 órakor; szombat, vasár- és ünnepnap: 4, 6, 8 és 10 órakor. — Az első magyar hangos híradó Nemzeti—Ferenc­­város-meccs. Karithy, Egyed Zoltán, Takács II., Mari néni, Opata beszélnek. Műsor prolongálva. Kamara Biorgré (Tel.: József 11.—27. Dohány­utca és Nyár-utca sarok). Nagyvárosi lények (City Lights). Harmadik hétre prolongálva. Irta, rendezte é© főszereplő: Charle Chaplin. — Szellemjárás a játékboltban. — Fox hangos és magyar híradó. — Helyárak 1-től 5.50 pengőig. Páholyülések 4-től 5 pengőig. — Előadások kez­dete mindennap 4. 6. 8. 10 órakor. jamala (Kölcsey­ utca 2—4. Telefon 801—25). Április 21-től, keddtől: Marlene Dietrich és Fritz Kortner tízfelvonásos filmattrakciója: A fekete liliom. Marx Brod ,,Az asszony, aki után vágya­koznak" című világhírű regénye nyomán filmre írta Vajda László. — Gertrude Lawrence és Charles Ruggles: A párisi bohémek. Párisi han­gra látkép énekkel és zenével 8 felvonásban. — Magyar és amerikai híradók. — Előadások kez­dete hétköznap: 5. egynegyed 8, fél 10; vásár­os ünnepnap: 2. 4, 6. 8 és 10 órakor. Vasárnap és ünnepnap az előadás 2 órakor fél hely­árakkal Jegyelővétel naponta délelőtt 11—1-ig és délután 4 órától. Orion Színház (Eskü-út 1. Tel.­ Aut. 831—02 és 812—93). Grock. A világ legnagyobb artistájának egyetlen filmje 12 felvonásban. — Flipp a bor­bélynál. Rajzfilm 1 felvonásban. — Magyar és külföldi híradók. — Előadások kezdete hétköz­nap: fél 6. fél 8, fél 10; vasár- és ünnepnap: fél 4, fél 6, fél 8, fél 10 órakor. Jegyelővé­tel délelőtt 11—1-ig. Előadások előtt 1 órával. Palace Filmszínház (Erzsébet-krt 8. Newyork­­palotával szemben. Telefon: József 365—23). Március 17-től: Afrika beszél. Az amerikai Columbia-Colorado végig magyarul beszélő han­gos expedíciós világattrakciója, 10 felvonás. Expedíció vezetője Paul Stoeffler. Magyar ver­ziót készítette Déri Imre. — Zenésznek áll a világ. Hangos trükkfilm. — Híradó. — Előadá­sok kezdete: 4, 6, 8, 10; vasárnap délelőtt egy­negyed 12 órakor, délután 3, háromnegyed 5, fél 7, egynegyed 9 éa 10 órakor, Jegyelővétel délelőtt 11 órától. Radias-Metro Filmpalota (VI. Nagymező­ utca 22—24, Telefon Automata 220—98. 292—50). Start és Fan, a síró örökösök. Németül beszélő sláger víg­játék. — Agáron a helyzet változatlan. Öt kutyaburleszk. — A strand szépe. Charley Chase-burlec­k. — Dickyék kivándorolnak. Rajzfilm. — Magyar híradó. — Metró- Goldwin-Miadó. — Előadások hétköznapokon 2, 4, 6. 8. 10; vasár- é© ünnepnapokon 1, 2, 4. 6. 8. 10 órakor. Az előadások hétköznapon 2— 6-ig, vasár- és ünnepnap 1—4-ig folytatólagosak. Jloyal Apolló (Erzsébet-körút 45. sz. A Royal­ Szálló épületében. Telefon: 429—40 és 419—02). A postásfiú és a húga. Buckbinder világhírű ze­nés bohózata. Filmre átírta Roda Roda. Fősz.: Anny Ondra. Vlast Burián é© Roda Roda. Wei­­gand Tibor új dalaival. — Paramount hangos híradó. — Magyar híradó. — Előadások kezdete hétköznapokon, szombat kivételével: 5. egyne­gyed 8 és fél 10 órakor; szombaton és vasárnap: 4. 0. 8 és 10 órakor. ITfa Filmszínház (Teréz­ körút 60. fsz. Telefon! Automata 197—67 és Automata 197—68). Április 21-től, keddtől: A cár parancsára. Kata­lin cárnő híres szerelmi regény© hangos filmen. Főszerepben: Lil Dagover. — Német diákok Gö­rögországban. Hangos kultúrfilm. — Hangos hír­adók. Előadások kezdete hétköznap: 6, 8, 10; va­sárnap és ünnepnap: 4, 6, 8. 10 órakor. Uránia Filmszínház (Rákóczi­ út 21. sz. Tele­fon: József 460—45 és József 460-46). Április 14-től, keddtől: Asszonysors. Főszerepek­ben: Mády Christiane, Franz Lederer és Alfréd Ábel. — Hangos híradók. — Előadások kezdete hétköznap: fél 6, fél 8 és fél 10; vasárnap és ünnepnap: 4. 6­8. 10 órakor. Ha szomszédjai a rádió vételében fü­tyüléssel zavarják, panaszával a rádió­­üzemcsoporthoz (Főposta, H. emelet) fér SPORT A Priestina veresége, a Ferencváros győzelme Az Újpest kiesett a Magyar Kupa küzdelmeiből — Meglepetések a bajnoki fordulóban — Amatőr válogatott csapatunk súlyos veresége Grácban Eseménye volt vasárnap a labdarúgásnak bőségesen, igazi eseménye azonban még sem volt egy sem. Ez természetesen csak utólago­san bizonyosodott be. Eseménynek ígérkezett elsősorban a Tries­­tina bemutatkozása. Az olasz csapattól sokat vártak Budapesten nemcsak azért, mert a té­len legyőzte a Ferencvárost és a Sabariát, ha­nem a legjobb ajánló levél volt a számára, hogy Tóth István, a hírneves magyar tréner a mestere. Igen szép eredményeket mutatott föl Tóth a csapatával az olasz bajnokságban, joggal lehetett tehát számítani rá, hogy a Triestina méltó képviselője lesz nálunk az előretört olasz futballnak. Ám ebben a tekin­tetben csalódást keltettek olasz vendégeink. Igaz ugyan, hogy két legjobb játékosuk nem szerepelt, mégis sokkal többet kellett volna produkálniuk, mint amennyit a Hungária fá­radt csapatával szemben az üllői úti sporttele­pen 8000 főnyi közönség előtt bemutattak. A másodosztályú magyar csapatok nívóján alig emelkedik túl a Triestina a támadásban, a csapat egyéb részei ellenben már lényegesen értékesebbek. Valószínű, hogy az egész csapat, nem lévén hozzászokva külföldi erőpróbákhoz, lámpalázzal küzködött s ennek volt a követ­kezménye, hogy a Hungária igen mérsékelt játéka mellett is könnyen elbánt vele. A Hun­gária csatársora sem tündökölt, egyesek egé­szen gyengén játszottak, a védelemnek pedig nem volt nehéz feladata. Már szinte külön meg sem kell állapítani, hogy Mánál volt a kék-fehérek legjobb játékosa. Hogy ki volt a leggyengébb, nehéz megállapítani. A közön­ség a magyar győzelem ellenére is rosszked­vűen tért haza a mérkőzésről. Igaz, hogy a közönség jó részét újpesti hí­vők adták, akiknek viszont okuk is volt a le­­hangoltságra. A Hungária—Triestina-mérkő­­zés előtt folyt le ugyanis a Ferencváros és az Újpest Magyar Kupa-mérkőzése, amelynek súlyos újpesti vereség volt az eredménye. Az újpestiek pedig az utóbbi időkben győzelmek­hez vannak hozzászokva, érthető tehát, hogy most szomorúan látták az ellenfél győzelmét. Borsányi, Huber, Spitz, Auer és Kvasz helyén tartalék szerepelt, a vereség aránya azonban oly súlyos, hogy következtetni lehet belőle az újpesti játékosgárda pillanatnyi hanyatlá­sára. Az érem másik oldalán áll ezzel szemben a ferencvárosi csapat örvendetes s most már remélhetően nem tiszavirágéletű formaj­avu­lása. Helyenkint a régi szép időkre emlékez­tető lendülettel és eredményességgel dolgozott a zöld-fehér együttes, amelyben ezúttal Kohut és Túrás emelkedett ki. Jól játszott azonban az egész csatársor, amelynek legfőbb része volt az értékes siker kivívásában. A magyar amatőrfutballt fájdalmas vereség érte Grácban. Az Amatőr Középeurópai Ku­páért lefolyt mérkőzésben Ausztria csapata 6:2 arányban győzte le, szomorú jeleként, hogy amatőr labdarúgósportunk is lépést tart a magyar professzionalizmussal a hanyatlás­ban. A magyar csapat katasztrófáját a fedezet­sor rosszul sikerült összeállítása okozta. Gyenge vigaszul szolgálhat, hogy jobb játéko­sokat is tudtunk volna kiállítani körültekintőbb válogatással. A ligabajnokság vasárnapi fordulójában megdőlt az a hit, hogy a csapatokra nézve a saját pálya nagy előnyt jelent. A Bocskay Szegeden győzte le a Bástyát, a Nemzeti a Millenárison kapott ki a Pécs-Baranyától, a Sabária pedig szombathelyi otthonában is csak döntetlenül végzett a bajnokság utolsó helyén álló Kispesttel. Az otthon játszó csapatok kö­zül egyedül a Vasas győzött, amely értékes sikert könyvelhet el a III. ker. FC legyőzésé­vel. A második ligában a Somogy és a Turul nagy gólarányú győzelme keltett feltűnést. A külföld legérdekesebb futballeseménye a Bilbaoban lejátszott olasz-spanyol mérkőzés volt, amely gól nélkül, döntetlenül végződött. Huszonötezer főnyi közönség előtt folyt le a mérkőzés. Az olaszok a sáros talajon nem tud­ták kifejteni teljes játéktudásukat. Kitűnően védett a spanyol csapat kapusa, Zamorra, aki ismét nagy formában van. A közönség, amely a spanyol csapat győzelmét várta, csalódottan hagyta el a pályát. A vasárnapi mérkőzések részletei itt következnek: Amatőr válogatott mérkőzés Ausztria—Magyarország 6:2 (2:2). Grácban négyezer főnyi közönség előtt folyt le a két ország amatőr válogatott csapatának Európa Kupa mérkőzése. Az első tíz percben a magyar csapat támadott eredménytelenül. Az osztrákok csak a 11. percben vezették első veszé­lyes támadásukat, amelyből azonban Beiterer megszerezte a vezető gólt (1:0). A 18. percben Rajnai szabadrúgásából Fari II. kiegyenlített, sőt a 25. percben Cseh II. gólja a magyar csapat­nak szerezte meg a vezetést fitt). Hullámzó já­ték folyt a 4 félidő utókb percéig, amikor Gaber labdája a magyar kapuba jutott s a félidő S:1 arányban ért véget. A szünet után a magyar csa­pat fedezetsora teljesen visszaesett s az osztrá­kok fölénybe kerültek. A 17. percben Ptacek lö­vése Orbánról a kapuba pattant (3:2). A 22. percben Kohler lőtte az osztrákok negyedik gól­ját (4:2), a 40. percben Ptacek, a 42. percben pedig Kohler lőtt újabb gólt (6:2). Bíró: Fáb­­ris (Zágráb). Nemzetközi mérkőzés Hungária—Triestina 3:0 (2:0). Lanyha iramban indult a mérkőzés, a Hungá­ria kedvetlenül játszott, de így is kezében tartotta a játék irányítását. Hirzer jó helyzetben rosszul lőtt, De Mangano labdáját Újvári védte, Skvarek fejesét pedig az olasz kapus kiöklözte. A 18. percben Varga k­özépre adott labdáját Hirzer la­posan lőtte a kapura s a labda a háló sarkába jutott (1:0). Az­ olaszok néhány ellentámadása után a 35. percben Ticska futott le a kapu elé és védhetetlen lövéssel megszerezte a második gólt (1:0). Unalmas játékkal telt el a félidő hátra­lévő része. A második félidőben sem játszottak nagyobb igyekezettel a csapatok. Az olaszok tá­madásai most veszélyesebbek, de nem eredménye­sek. A 34. percben ismét Ticska futott le a lab­dával és lövése a kapu sarkában akadt meg (5:0). A Hungária most teljesen leállt, az olaszok táma­dásait azonban nem kísérte szerencse és az ered­mény nem változott. Bíró: Csárdás Gusztáv. Magyar Kupa mérkőzés Ferencváros—Újpest 6:1 (Ifit). A Ferencváros óvatos támadásai közben Ko­hut éles lövését a kapufa mentette, majd az Új­pest vonult föl, komért szerzett, amelyet azon­ban paríroztak. A játék hullámzott, a zöld-fehé­rek azonban veszélyesebbek voltak, s támadásaik mind gyakoribbakká váltak. A 31. percben Lá­zár átadása után Tarai a kapura lőtt s a labda a felső léc alatt jutott a hálóba (1:0). A játék most ismét váltakozó lett, de eredményt nem ér­tek el a csapatok. A második félidőben a Ferenc­város már a 3. percben gólt szerzett. Toldi lab­dáját Túrás Kohutnak adta, aki Takács II. elé passzolt s a jobbösszekötő lövése a hálóba jutott (3:0). Egy perc sem telt el, Toldi máris kiugrott Dudás mellett és újabb gólt lőtt (5:0). Az új­pestiek ellentámadásaiban nincs elegendő erő, a csatársor széteső játéka nem lehet eredményes. A 10. percben Toldi góljával 4:0-ra vezetett a Ferencváros. A 27. perceben P. Szabó tizenegyes­ből lőtte az Újpest egyetlen gólját (4:1). A 35. percben Túrai lőtt gólt (5:1), majd a 40. perc­ben tizenegyesből ismét Túrai volt a gólszerző (6:1). Bíró: Denhoffer Gábor. Professzionalista bajnokság L­­iga: Vasas—I­L kér. FC 2:0 (1:0). Az első percekben a III. kerületiek támadtak, komért is szereztek s Bereczkynek ugyancsak ügyeskedni kellett, hogy megmentse kapuját a góltól A Vasas azonban csakhamar magához ragadta az irányítást s heves iramban egymás­után vezette támadásait. A 18. percben Bru­­necker lövése meghozta a Vasas első gólját (1:0). A 25. perben Zilahi csaknem kiegyenlített, de Szemere az utolsó pillanatban mentett. A 42. percben Zilahi tizenegyesét Bereczky védte s a kiütött labdát Zilahi a kapu fölé lőtte. A szünet után nyíltabb a játék, de a Vasas most is veszé­lyesebben támadott. A 32. percben újabb ered­ményt hoztak a Vasas támadásai: Jenei beadott labdáját Brunecker kapásból lőtte Fehér kapu­jába (3:0). A II. ker. néhány perc múlva szin­tén gólhoz juthatott volna, ám Zilahi kitűnő helyzetben a kapu fölé lőtte a labdát. Bíró: Bot­­ter Béla. Bocskay—Bástya 5:1 (4:0). A Bocskay játéktudásbeli fölénye már az első percekben kidomborodott s miután az 5. perc­ben Mátéffy az első gólt a szegediek kapujába lőtte (1:0), a debreceniek szép játékkal nagy fö­lénybe kerültek. A 10. percben Teleki szerezte meg a második gólt, a 21. percben Vincze fejese jutott a kapuba, a 40. percben pedig Vincze szép lövése nyomán szállt a labda a Bástya hálójába (4:0). A szünet után néhány percre a Bástya is megemberelte magát s a 6. percben Havas lövé­séből gólt is szerzett (4:1). A Bocskay fokoza­tosan ismét fölénybe került és a 19. percben Te­leki gólja megpecsételte a Bástya sorsát (5:1). Bíró: Kámler Oszkár. Kispest—Sabaria 1:1 (Ifit). A Kispest nagy lendülettel kezdett s némi fö­lényt szerzett. A 18. percben Lenkey II. kome­­réből Lukács a vezető gólt fejelte (1:0). A gól után a Sabaria támadott, közben Iglódy megsé­rült, kiállt s a szombathelyiek percekig csonka csapattal játszottak. A második félidőben a Sa­baria erősítette az iramot s csaknem végig fö­lényben játszott. Iglódy és Boda lövéseit Dénes védte, a 15. percben azonban Belkó lövését már nem tudta parírozni s a labda a hálóba jutott (1:1). A 23. percben Konyor lerúgta Prémet, a­kit kivittek a pályáról s amikor visszatért, már csak a csatársorban statisztált. Helyére Belkó vonult hátra , a megbénított csatársor nem tu­dott újabb eredményt elérni. Bíró: Bíró Sándor. Pécs-Baranya—Nemzeti 2:1 (1:1). Gyors játékkal indult a mérkőzés, amelynek 12. percében Opatának nagy helyzete volt, lövé­sét azonban Bili komerre védte. Az izgalmas tá­madások váltakoztak s a 26. percben Temesi labdáját Kautzky közelről a kapuba lőtte (1:0). •Két perc múlva a Nemzeti Vadas góljával ki­egyenlített (1:1). A pécsiek többet támadtak s a 38. percben Kautzky szép lövése a kapufáról pattant vissza. A szünet után a 10. percben Opata a kifutó Biri mellett a kapu mellé lőtte a labdát. .A mérkőzés a 17. percben dőlt el a pécsiek javára. Kautzky labdáját Gallina elvétette s mögötte eljutott a gólvonalon (3:1). A pécsiek még néhány percig nyílt játékot folytattak, az­után azonban a védelembe vonultak s az egyre erősbödő Nemzeti támadásokkal szemben meg­őrizték kapujukat a góltól. Bíró: Boronkay Gábor. II. liga: Somogy—Rákospalota 9:0 (3:0). Vác PC—Bak TK 4:2 (1:0). Turul—Megyer 10:2 (6:2). Maglód—Kossuth 2:1 (0:1). Soroksár—Terézváros 2:1 (2:1). Corinthian díj­mérkőzés Szolnoki Máv—Postás 4:3 (3:3, 2:1). Barátságos mérkőzések Budai 11—Érsekújvári SE 2:2 (1:1). Külföldi eredmények Bécs: Admira—Nicholson 2:2 (1:1). — WAC —Austria 5:1 (1:0). — Rapid—Slovan 6:1 (3:1). — Wacker—Floridsdorf 2:0 (1:0). Bilbao: Spanyolország—Olaszország 0:0 Belgrád: Jugoszlávia—Bulgária 1:0 (1:0). Berlin: Berlin—Párizs 6:2 (2:0). Prága: Slávia—Kladno 5:1. — Spárta—Bo­­hemians 2:2. — Nachod—Viktória Zsizskov 2:1. Alessandria, Olaszország B)—Délfranciaor­­szág 2:0. A bajnokságok állása liga: 1.Újpest I. 18 133 2 62:27 29 2.Hungária 18 115 2 59:24 27 3.Bocskai 17 104 3 45:34 24 4.Ferencváros IS8 5 5 42:25 21 5.III. ker. FC 188 3 7 33:32 19 6.Nemzeti 185 7 6 28:33 17 7.Sabaria IS7 3 8 25:32 17 8.Vasas 176 3 8 32:36 15 9.Budai „11“ 184 5 9 23:41 13 10.Bástya 184 4 10 29:51 12 11.Pécs-Baran­ya 175 1 11 24:45 11 12.Kispest 172 3 12 25:47­ 1 1.Attila II. 17 liga. 152 63:11 30 2.Vác FC 18 141 3 58:25 29 3.Somogy 17 131 6­ 78:18 28 4.Soroksár 19 121 6 40:25 25 5.Turul 18 112 5 57:30 24 6.Bak TK 179 2 6 46:34 20 7.Maglód 187 3 8 30:42 17 8.Terézváros 184 2 12 30:70 10 9.Megyer 174 1 12 29:619 10.Kossuth 173 2 12 19:388 10Rákospalota 162 1 13 16:585 12.Józsefváros 161 1 14 17:713 1­c1 Bogert Erna harmad­szor nyerte a női tőrvívó bajnokságot Huszonkét versenyző sorakozott­­ föl vasár­nap délelőtt a női tőrvívóbajnokság küzdel­meire s a versenyzők három csoportban vív­ták meg az izgalmakban bővelkedő előmérkő­­zéseket. A három csoportból kilencen jutottak a délutáni döntésre. A Műegyetem auláját délután nagyszámú és előkelő közönség töl­tötte meg, végignézte a versenyt Magdolna­­királyi hercegnő is, aki maga is lelkes híve és művelője a tőrvívásnak. A döntő nem hozott meglepetést, annál váratlanabbul hatott, hogy a verseny egyik favoritja, Elek Ilona, aki ve­retlenül jutott a döntőbe, az előmérkőzések során annyira kimerült, hogy kénytelen volt a döntő elől visszalépni. A döntő így is érde­kes és szép küzdelmet hozott s általánosságba­n megállapít­ható, hogy a magyar hölgy vívó­sport örvendetes fejlődésnek indult. A versenyt a múlt évi bajnok, Bogén Erna nyerte veretlenül s ezzel megérdemelten sze­rezte meg harmadik bajnokságát. Jól szerepelt Diny Margit, aki csak Bogentől kapott ki, továbbá a harmadik helyen végzett Varga Vus, a tehetséges kassai hölgyvívó. A döntő ered­ménye : 1. A Bogén Erna (BEAC) 7 gy. 2. Dany Margit (MAC) 0 gy. 3. Varga Ilus (Kassai Atlétikai Club) 5 gy. 4. Rozgonyi Györgyné (FTC) 4 gy. 5. Rassay Kisbor Gabi (BEAC) 3­ gy. 6 Kőibe Rózsi (Seh­let­zer-iskola) 2 gy. 7. Laehmann Frigyesné (Schletzer-tárd­a) 1 gy. 6. Szenesné Schwartz Magda (BHVC) 0 győzelem. * Németország válogatott labdarúgó csa­­pata. A jövő vasárnap Amszterdamban ke­rül lejátszásra Németország—Hollandia válogatott mérkőzése. A német csapatot tegnap állították össze Berlinben a követ­kezőkből: Kress (Frankfurt), Sc­hröder (Köln), Weber (Kurhessen), Braue (Ber­lin), Münzberger (Köln), Krössle (Frank­furt), Albrecht (Düsseldorf), Lachner (München 1860), Schlösser, Hoffmann Ri­­chard és Müller (Drezda).