Californiai Magyarság, 1984. január-december (61-63. évfolyam, 1-50. szám)

1984-09-21 / 36. szám

No. — 36. 1984. szeptember 21 EGYLETI KALAUZ A BLOOMINGTONI MAGYAR HÁZ 992 W. San Bemardino Ave. Bloomington, CaL 92316. Levelezési dm: P.O. Box 990 Bloomington, Ca. 92316 A Club minden hónap harmadik vasárnapján tartja gyűléseit, d.u. 2 órakor. Ebéd minden hónap első vasár­napján, finom ételek és italokkal, vala­mint jó cigányzenével Kuglipálya nyitva van. ELNÖK: NÉZŐ JÁNOS (714) 627-0117 Alelnök: Fábián Károly (714) 822- 61­71. Titkár: Hajcsák Mária. Pénztá­ros: Uray Mária. Péntár ellenőr: Bel­­mont Fábián Jolán. Számvizsgálók: Shall Mária,Papp Ilonka,Papp György Vigalmi vezető: Hajcsák Mária, Gond­nok: Görgei Albert. LOS ANGELESI MAGYAR HÁZ 1975 W Washington Blvd. Los Angeles, CA 90018 T.: (213) 737-8973 Nyitva szerdától vasárnapig d.u. 5-től 2-ig. A magyar konyha remekei igen jutá­nyos áron. Italok nagy választékban. Péntek és szombat esténként a zenét BODROGI GYUSZI szolgáltatja. Tánc, vidámság, magyaros hangulat. Elismert énekesek vendégszereplése. Bálok, előadások, rendezvények idő­pontját figyelje hirdetéseinkben! Támogassa a magyar szó és kultúra otthonát! OKTÓBER 20-ÁN: TÁNCHÁZ. OKTÓBER 21-ÉN: Emlékbankett TOLLAS TIBOR je­­lenlé­tével. toP STEAKS • WEAFCK»? SALAD BArTi­­Nh 11349 Vau­! DP , DESERT HOT SPRINGS 1/ Mindenkit szeretettel vár a­ Cser család! CALIFORNIAI 'MM ZSEB n­amuMilM’i Zio Code-al -SZAKNÉVSQR-a sárga lapokon. 1985 CAMWMN POCKET TELEPHONÉ DIRECTORY - CLASSIFIEDS -In tho Y^LO^tecUon PLEASANT . --A JOURNEY^, inc. Wishing You a Pleasam Journey! 5426 RESEDA BLVD TTt % T TARZANA. CA 913S6 ^ HIRDETÉS A HÁTSÓ FEDŐLAPON! MEGJELENT! A CALIFORNIAI ! MAGYAR ZSEBTELEFON " KÖNYV! 1985. Díjtalanul kapható a Szerkesztőségben CALIFORNIAI MAGYARSÁG Világ Sporthíradó JÉGKORONG: A világ legjobb hat országa válogatott csapata ját­szik a Kanada Kupa nemzetközi mérkőzéseken Kanada különbö­ző városaiban. Eddigi eredmé­nyek: NSZK-Csehszlovákia 4:4, Szovjetunió-Svédország 3:2, Ka­­nada-Csehszlovákia 7:2, Szovjet­unió-Egyesült Államok 2:1, Svéd­ország-NSZK 4:2, Egyesült Álla­­mok-Csehszlovákia 3:2, Szovjet­­unió-NSZK 8:1, Svédország-Ka­nada 4:2, Szovjetunió-Kanada 6:3, Svédország-Csehszlovákia 4:2, Egyesült Államok-NSZK 6:4 TENISZ: Befejeződött az ame­rikai teniszbajnokság. A vártnak megfelelően a favoritok győztek. A férfidöntőt McEnroe vívta a csehszlovák Lendl-vel, melyet 6:3, 6:4, 6:1 arányban az ameri­kai nyert meg. Az első díj 160 ezer dollár és egy nagy ezüst serleg volt. A második díj 80 ezer dollár és emlékérem. A nőknél is a két nagy favorit került össze, Martina Navratilo­­va és Chris Evert Lloyd. Navra­­tilova 4:6, 6:4, 6:4 arányban győzött s ugyanannyi tisztelet­díjat kaptak, mint a férfiak. LABDARÚGÁS: Magyarország Srác 3-0 (0-0). Budapesten 12 ezer néző előtt játszották le a vá­logatott mérkőzést. Az érdeklő­dés egészen szégyenteljes, kicsi volt. Az első gól a 71. percben Eszterházy lövéséből született, a második a 83. percben szintén tőle, a harmadik a 87. percben Boponyi rúgásából. A svájciaknál látszott, hogy döntetlenre játszanak, mert jó­formán az egész csapat a kapu­juk körül helyezkedett el, amit a magyarok nehezen tudtak áttör­ni. A 65. percben Törőcsik he­lyett Eszterházy állt be, aki nem sokára megtörte az ellenállást s két góljával biztosította a győzel­met. A magyarok megérdemel­ték a győz­elmet, mert jóformán a 90 perc alatt állandóan fölény­ben voltak. A svájciak elleni győzelem után négy napra újabb válogatott mérkőzést vívott a magyar csa­pat. Mexikó válogatottja először látogatott el a magyar főváros­ba. A mérkőzésre ismét kevesen, mindössze 10,000-en mentek ki, mert kényelmesebb és olcsóbb volt a TV-n nézni. Mexikó-Magyarország 2:0. Az első gól a 30. percben, a második az 53. percben esett. A mérkőzés első negyedórájában a magyarok támadtak és úgy nézett ki, hogy ismét győzelemmel hagyják el a pályát. Ezután a vendégek kezd­tek erősebben támadni, a magya­rok kényelmeskedtek, ami meg­hozta a szomorú első vendég­gólt Ezután az egyenlítésre töreked­tek, de egy védelmi hiba követ­keztében ismét gólt kaptak, ami megrendítette az egész magyar csapatot. A két gól után a magyarok két­ségbeesetten erőlködtek, akartak küzdöttek, de ezek az erények nem párosultak jó játékkal. A mérsékelt egyéni teljesítmények rányomták bélyegüket a csapat­játékra, amely nagyon sablonos volt. A remélt győzelem így el­maradt. Megkezdődtek az NB I-ben is a mérkőzések. Az első heti eredmé­nyek: Ferencváros-SZEOL AK 4-1, Videoton-Vasas 3-1, Honvéd MTK VM 2-1, Csepel-Békéscsaba 3-0, Pécs-Újpest 1-0, Debrecen- Zalaegerszeg 2-1, Eger-Szombat­­hely 2-1, Tatabánya-Rába ETO 2-2. Az Üllői útra többen mentek ki, mint a két válogatott mérkő­zésre összesen. 28.000 néző volt jelen a pályán. Arra volt kíváncsi a tömeg, mire lesz képes a csikó­csapat. Az első félidőben még dö­cögött a játék, de a másodikban olyan mérkőzést látott a nézőse­reg, amely emlékezetes marad a szurkolóknak. A gólok rendkívül látványos, szép csatárteljesít­mény után születtek. A közép­pályások ekkor már pontosab­ban szervezték a játékot, a csa­tárok remekelve szedték szét a szegediek védelmét. Ha így fognak játszani a jövő­ben, sok örömet szereznek a szur­kóló, hálás táboruknak. A csapat fele új, fiatal játékos volt. Pécsett minden biztosítva volt ahhoz, hogy jó mérkőzést vívhasson a két csapat, össze­állítási gondjaik nem voltak. Már már úgy tűnt, hogy folytatódik az évtizedes hagyomány, meg­osztoznak a két ponton. A 73. percben lőtt pécsi gól kétségbe­esett támadásra ösztönözte az új­pestieket. Több lehetőség is ■akadt a kiegyenlítésre, de a csa­tárok még az üres kapuba sem tudták belőni a labdát. Pécs csapata azért érdemelte meg a két pontot, mert elszán­­tabb volt, mind ellenfele. A pé­csiek hazai pályán utoljára 1975- ben győztek az újpestiek ellen. Kispesten 8.000 néző volt a pályán. Először úgy tűnt fel, hogy könnyű győzelmet aratnak az MTK VM ellen, hisz már 2-0- ra vezettek. A második félidő­ben megfordult a játék. A ven­dégek óriási hajrába kezdtek, há­rom olyan biztos gólhelyzetet hi­báztak el, melyből ha csak egyet is értékesítenek, az egyik pontot megszerzik. A Honvéd örülhetett hogy győztesen vonulhatott az öltözőbe. OLIMPIA: A Los Angeles-i Olimpiai Bizottság hivatalosan kiadta jelentését, hogy a játékok­nak 150 millió dollár volt a tisz­ta haszna. Ez olyan nagy siker, amilyen eddig az olimpiák törté­netében nem volt. Az összegből 75 millió marad a LAOC-nak, 50 millió Dél-Kalifornia fiatal sportolói segítésére, és 25 millió az elmaradott országok sportolói segítésére. KAÁLI NAGY TIBOR SAN FERNANDO VÖLGYI EGYHÁZ HÍRES folytatása 12. oldalról, és Vidasi Krisztiánt köszöntöt­tük. Süteményt, tortát Csicsics Katalin, Halloran Ildikó, Kálmán Zsuzsa, Péter Margó és Zsig­­mond Edith hoztak. Vasárnap Andi Máriától kaptunk virágot az Istentiszteletre. Az igehirdetés résznél a gyülekezet és a lelkész biológus-szerűen elbeszélgettek a 12 éves ifjú Jézus történetének hozzánk szóló üzenetéről. Hat új egyháztagot iktattunk be. Vasár­nap este gyülekezetünkből töb­ben, köztünk lelkészünk is, részt vettek a Széchényi Tea műsoron és ott Tollas Tibor előadásán. MAGYAR BIBLIAI GYÜLEKEZET Postacím: P.O. Box 329 Santa Monica 90406 Összejövetel helye: 1254 19th Street Santa Monica, California Minden vasárnap déelőtt 10-kor Vasárnapi iskola 11-kor Istentisztelet magyar és angol nyelven. ’ Szeretettel hívunk és várunk , mindenkit! Lelkipásztor: HENRY D. SMITH Zongorista: Miss CHRISTINE MANOUKIAN A hírneves és közkedvelt Vic­­toria, aki 63 éven át uralta Ang­liát és akinek uralma alatt Anglia valóban aranykorát élte, mondot­ta mély megilletődéssel és hittel a következő szavakat: „Az én bi­rodalmamnak a nagyságát és di­csőségét egyedül a Szentírásban való mély hitnek és az az iránt való buzgó szeretetnek köszönhe­tem". Péter, a Szentlélekkel megtelt és bátorlelkű apostola az Urnak pedig így tesz bizonyságot: „DE AZ ŐR BESZÉDE MEGMA­RAD ÖRÖKKÉ. EZ A BESZÉD PEDIG AZ AZ EVANGÉLIUM, AMELY NEKTEK HIRDETTE­­TETT" (1. Pét. 1:25) Legyünk tehát bölcsek és épít­sük a mi életünket arra, ami egye­dül maradandó és igazi boldogsá­got biztosít a mi számunkra. Sze­ressük és olvassuk naponta a Bib­lát, mert abban találjuk meg a mi igazi üdvösségünket! MINDEN VASÁRNAP DÉL­ELŐTT áldott és boldog isten­tiszteleteink vannak a Bibliai Gyülekezetben, amelyre szeretet­tel hívunk és várunk minden ma­gyar honfitársunkat. HALLGASSUK meg a Ma­gyar Bibliai Gyülekezet RÁ­DIÓADÁSÁT a KMAX FM 107.1 hullámsávon, kedden esténként 7-7.30-ig. ELSŐ MAGYAR KALIFORNIAI ADVENTISTA EGYHÁZ THE HUNGARIAN SEVENTH-DAY ADVENTIST CHURCH 1254 19 Street Santa Monica, Ca. 90406. T.: (213) 240-3327 Istentisztelet minden szombaton d.e. 9.45-kor. RÁDIÓ EVANGÉLIZÁCIÓ: minden szombaton d.e. 10.45-kor és d.u. 5.15-kor az Inglewood KTYM. 14.60 hullámhosszon. Lelkész: CSAPÓ G. TAMÁS a képzőművészetek, a héber szimbo­lizmus és a bibliai teológia tanára. Chief­elder: JULIUS KOZMA T.: (213) 395-5514. Cadillac Meat Markét! a Canyon Marketben j 8409 W Sierra Hwy. Canyon Country, Califorria 91351 ! Telefon: (805) 251 -2373 Állandóan kapható saját készítésű friss hurka, kolbász, rendelésre füstölt sonka. Elsőrendű felvágottak, disznósajt, füstölt­ és abált szalonna, tepertő. Friss húsok: borja, disznó, marha, bárány, baromfi Nyitva 7 napon át reggel 8-tól este 8-ig. -Szeretettel várják magyar vevőiket. • GÁSPÁR SÁNDOR tulajdonos SZABÓ LAJOS menedzser !----------------------------------------------| 11. oldal ! ÉTKEZZENEK A HOLLYWOOD SZIVÉBEN LÉV^^J Paprika tfestaurant ^ MAGYAR ÉTTEREMBEN, ahol mérsékelt áron kitűnő magyar ételeket fogyaszthatnak. — Bor. — Sör. — Nyitva hat napon át d.e. 11-től este 9.30-ig. — Szerdán zárva! k 1624 Cahuenga Blvd. Hollywood, T: (213) 465-3443 ff ALAPÍTVA: 1925-ben FRED REICH’sM BtWMJKlI MEATS, INC. | 8768 Sp. Main St., Los Angeles M Calif. 90003 T.: 759-9935, 759-3466 H KIVÁLÓ MINŐSÉGŰ FRISS HÚSOK Dö Híres farmer módra készült szalonna, sonka. A kolbász. Hideg felvágottak || M Nagyban és kicsiben . FRISS KENYÉR. CUKRÁSZDA !___________Dö IMMIGRATION LAW ZÖLD KÁRTYA VÍZUMOK B-1 (business) H-1 (professional/artist) E (investor/trader) K (fináncé) F (student) L. (intracompany transferee) NATURALIZATION U CITIZENSHIP LABOR CERTIFICATIONS HOZZÁTARTOZÓK BEHOZATALA Házastársak—szülök—testvérek-gyermekek DR. HOFFMAN R. ÁGI ügyvéd — Attorney at Law Law Offices - AGGIE HOFFMAN 3580 Wilshire Blvd. Suite 1510, Los Angeles, Ca 90010 (213) 384 5211 MAGYARUL IS BESZÉLÜNK Parking in the Building.