Californiai Magyarság, 1986 (63-65. évfolyam, 1-50. szám)

1986-10-03 / 38. szám

No. — 38. 1986. október 3. CALIFORNIAI MAGYARSÁG EGYLETI KALAUZ A BLOOMINGTONI MAGYAR HÁZ 992 W San Bernardino Ave. Bloomington, Cal 92316. Levelezési cím: P.O. Box 990 Bloomington, CA 92316 Tel: (714) 820-9273. A klub minden hónap harmadik vasárnapján tartja gyűléseit, d.u. 2 órakor. Ebéd minden hónap első vasár­napján, finom ételek és italokkal, valamint Bodrogi Gyula zenéjével Kuglipálya nyitva van. ELNÖK: FÁBIÁN KÁROL­Y Tel: (714) 822-6171. Alelnökök:Pákozdy László (818) 846-8134 Lend John (714) 822-53­­1 LOS ANGELESI MAGYAR HÁZ 1975 W Washington Blvd. Los Angeles, CA 90018 Tel: (213) 737-8973. NYITVA: hétfő kivételével naponta d.e. 11.30-tól Elnök: HÁMORI ALFRÉD Ételről és italról GÁL SÁNDOR és GIZELLA gondoskodnak. Péntek és szombat este 8-tól tánc és szórakoztató zenét játszik: BODROGI GYULA OKTÓBER 11. Közös amerikai-ma­gyar Benefit Bál. OKTÓBER 12-én este vacsora az Emlék Ünnepély után. OKTÓBER 31. Halloween Party. NOVEMBER 15-én védnöki Kata­lin Bál. Játszik: Cser László és Má­ria zenekara. Jy■—CALIFORNIAI -C---vt ©MM© ZSEB Zip Code-ol -SZAKNÉVSQR-a sárga lapokon. 1987 KW3iW:@.ii CALIFORNIA HUNGARIAN POCKET I TELEPHONÉ DIRECÍORY - CLASSIFIEDS -in the YELLOW sectlon Kellemes . Utazást! PLEASANT JOURNEY i ' ^ N INC. T' Ji Wishing You a Pleasant Journey! HIRDETÉS AZ UTAZÁS ROVATBAN! DÍJTALANUL ÁTVEHETŐ. Californiai Magyarság 207 S. Western Ave. No. 201. Los Angeles, CA 90004. Telefon: (213) 463-3473 Stephen Szénássy KÖZJEGYZŐSÉG Hitelesítések, magyarországi okmányokra. FORDÍTÁSOK, magyarországi válóperek, örökösödési ügyek intézése budapesti ügyvéd útján. 1645 Irving Ave., Glendale, Ca. 91201. Ph. (818) 243-1053, vagy (213) 742-6930 HONG KONGBAN A BANK­BOTRÁNYOK sorozata megren­dítette a bankolás hitelét. A fi­zetésképtelenségek, sikkasztások stb. évek óta folytak. Világ Sporthiradó LABDARÚGÁS: Honvéd-Rába ETO 1-0. A bajnokcsapat első győzelme. A válogatottból kiha­gyott Détári láthatólag nagy kedvvel játszik, bizonyítani akar. A 26. percben félpályáról indul, egy-két csellel tisztára játsza ma­gát és hét méterről a vetődő ka­pus hasa alatt csúszik lövése a kapuba. A 66. percben Rubold a 16-oson belül gáncsolja el a bal oldalon lefutó Kovácsot. A 11- est Détári lövi, a remekül vetődő Albert kiüti. A Rába bizonyára úgy gondolja, hogy nem érdemel­te meg a veszteséget, mert sok helyzetük maradt kihasználatla­nul. Tanulják meg a mondás igaz­ságát: „Többet ér egy csúnya gól mint három szép kapufa". Ferencváros-Tatabánya 2-1 (2-0). 12,000 hazai szurkoló biz­tatta a bányászokat. A 7. perc­ben Dzurják a 16-osnál kapott labdával húz kapura és Lakatost is kicselezve a bal sarokba lő. Még egy perc sem telik el, s újra Dzurják eredményes, Kincses kö­zépre fejelt labdáját félfordulat­tal a hálóba rúgja. Már mindenki belenyugszik a 2-0-ba, amikor a 90. percben Zsivotzky röviden fejel ki egy beadást a kapu előtt Vincze elé, aki egyből a sarokba vágja. Megérdemelt győzelem: DMVSC-Siófok 2-1. (1-0.) Az első félidőben nagy fölénybe ke­rült a hazai csapat, mert a Siófok csak védekezett. A 15. percben Bücs szabadrúgását Mortel fel­­ugorva nyolc m-ről fejeli a háló­ba. Az 50. percben Dán elfut a védők mellett, középre adott lab­dáját Nagy Bücs elé sarkalja, aki belövi. Most már észbekap a sió­foki csapat is, támadni kezd: az 59. percben Horváth lecselezi magát a debreceni 11-es pont környékére, lövése egy közbe­nyúló lábról Jancsika elé kerül, aki belövi. Legfőbb ideje, hogy a siófokiak megtanulják, hogy csak védekezéssel nem lehet nyer­ni, sőt még döntetlent sem lehet elérni. A védők a nyomás alatt előbb-utóbb hibát követnek el. Dózsa-Dunaújváros 2-0 (1-0). A 27. percben Rostás beadását a kifutó kapus mellett a visszafelé futó hátvéd, Ress kapásból a sa­ját hálóba lövi. Öngól. A 88. percben a kiugró Katona néhány lépés után okosan átemeli a lab­dát a kifutó kapus felett. A 90. perc nagy részében aludtak a já­tékosok, a kisszámú, 1­2.000 né­ző egy része jóval a befejezés előtt elindult lábujjhegyen haza­felé, hogy fel ne ébressze őket. Haladás-Eger 4-0­ (1-0). Topor a 29. percben egy 20 m-es sza­badrúgást átível a baloldalra és a labdát a felugró Elekes a felső lécre fejeli, ahonnan az a gólvo­nalon túlra pattan. Az 55. perc­ben Zsidai felvágja hátulról Ele­kest. A bíró kiállítja. A 68. perc­ben Zsidai felvágja hátulról Ele­kest. A bíró kiállítja. A 68. perc­ben újra Elekes eredményes, a jobboldalon lefut, mindenki be­adást vár, de ő a jobb felső sarok­ba ível a kifutó kapus feje fölött. A gól után a partjelző bepana­szolja a bírónál az egri balhátvé­det Lengyelt, akit a bíró kiállít, mert az nyomdafestéket nem tűrő megjegyzést tett a partjelző­re és felmenő rokonságára. Schaff­fer pontos beadásába a 85. perc­ben Topornak csak bele kell ten­nie a lábát, hogy a labda a kapu­ba guruljon. A 90. percben ugyancsak ő lövi a hálóba Mar­ton beadását. Kezdettől fogva hazai fölény alakult ki. Ráadásul Lengyel kiállítása után 9 egri ma­rad a pályán. Pécsi MSC-MTK 0-0. A pécsiek támadtak, pontatlanul. Hiány­zott a játékmester, a sérült Lő­­rincz. Békéscsaba-Vasas 4-1. (1-0). A 4. percben Kurucz eredmé­nyes, egy középre ívelt labdát rúg az elkésve érkező védők kö­zött a hálóba. A 44. percben Pásztort, aki már leadta a labdát. Bodnár elsöpri, Pásztor mérgé­ben leken neki egyet. Bodnár sem marad adós, a bíró sem, mindkettőt kiállítja. Az 52. perc­ben Kurucz Szekeres beadását elvetődve fejeli a hálóba. A 67. percben szépít a Vasas, Szabadi tizennégy méterről lőtt labdájá­val. A 75. percben Szekeres ki­cselezi Balogot és a hálóba talál. A 80. percben ismételt, hosszú Maradona-szerű cselezés után Kakasba lőtte a labdát, szeren­cséjére újra hozzá pattant és most már nem hibázott. Papri­kás küzdelem után győztek a ha­zaiak, Szekeres a mezőny leg­jobbja: Zalaegerszeg-Videoton 1-0. A 62. percben a kiugró Péter lövi a mérkőzés egyetlen gólját. Gyern­ge nívójú mérkőzés, mindkét csa­pat gyengébben játszik most, mint a tavaszi idényben. Norvégia-Magyarország 0-0. Komora Imre csapatkapitány a következő csapatot állította fel a norvégek ellen. Szendrei-Sallai, Roth, Garaba, Keller-Hannich, Fitos, Balog, Vincze-Mészáros Hajszán. A csapatban öt újonc játszott. A szövetségi kapitány nagyon helyesen ki akar minél­­több játékost próbálni, hogy ki­alakuljon az európai bajnokság selejtezőin résztvevő csapat. Az újoncok közül Keller bevált, gyorsaságát jól kamatoztatta, Vincze az első félidőben jól játszott, azután elszürkült. Mé­száros két nagy helyzetet ha­gyott ki, bátortalanul játszott. Szekeres az 57. percben váltotta fel Mészárost. Kérdés, miért nem a teljes formán kívül játszó Haj­szánt? Úgy látszik még mindég vannak szent tehenek. ÖTTUSA: Székesfehérváron rendezték az országos egyéni baj­nokságot. A vívást a volt ifjúsági világbajnok Fábián László nyer­te. A bajnokság védője a világbaj­nok Mizsér Attila negyedik he­lyen végzett, neki nem erőssége a vívás. A második napon úszás­ban Pászti nyert, Fábián máso­dik. Az összetettben Fábián ve­zet 244 ponttal Buzgó előtt. Mi­zsér 4. helyen áll, 332 ponttal a vezető mögött. A harmadik na­pon lövésben Fábián „ellőtte" a vezetést, 244 pontos eredményé­ből csak 90 maradt a futásra. Mizsér 195 körös eredménnyel felzárkózott a harmadik helyre. A negyedik napon a futásban Mizsér várakozásnak megfelelően nyert és Fábián előnyét 7 pontra csökkentette. Az utolsó napon az akadályugratásra került sor. Az utolsó lovas Fábián, utolsó akadályáig nyílt volt a verseny. Végeredmény: Fábián László az új bajnok a címvédő Mizsér előtt 44 ponttal. SAKK: A világbajnok Kaszpa­­rov már 9.5-6.5-re vezetett, ami­kor Karpov két játszmát nyert egymás után a „szakértők" nagy meglepetésére. A meccs állása a 18. játszma után 9.5-8.5. MIKÓ KOVÁCS ZOLTÁN BIBLIAI GYÜLEKEZET híveinek folytatása a 12. oldalról szeretetünkre, mert amint a napi hírekből láthatjátok, a világban tomból a gyűlölet. Gerzsenyiné is erről a témáról beszélt, mondván: osszatok sze­retet is mindenki felé. Nektek is szükségetek van a szere­te­tre, de ami nektek van, adjátok tovább, és nektek mindég több lesz, mert az Úr Jézus Krisztustól ezt kap­juk. Ezután egy kis verset mon­dott el, mely így kezdődik: Hidd el, oly szép lesz az élted, ha azt másokér­t éled. OKTÓBER 5-én Tollas Tibor lesz közöttünk. Kedves olvasó! Hallgasd meg a Magyar Bibliai Gyü­lekezet rádióadást a KMAX vonal FM 107.1 hullámon, kedden esténként 7-7.30-ig KIVÁLÓ MINŐSÉGI­ használt női-, férfi- és gyermek­ruhák, szőrmék, nagy választékban kaphatók. BOLYA NÓRÁNÁL 527 Delaware Road, Burbank, Ca. 91504, T: (818) 843-7244 TERJESSZE LAPUNKAT ELSŐ MAGYAR KALIFORNIAI ADVENTISTA EGYHÁZ THE HUNGÁRIÁN SEVENTH-DAY ADVENTIST CHURCH 609 Arizona Ave. Santa Monica, California 90401. Telefon: (818) 956-3767 Istentisztelet minden szombaton 10 órától HALLGASSUK MEG a Hetednapi Adventista Gyülekezet rádióadását minden szombaton 10.40-től és d.u. 2.15-től az Inglewood KTYM 1460 hullámhosszon. Lelkész: CSAPÓ G. TAMÁS Chief­elder: JOHN GROLYO Tel: (818) 760-0067 SAN FRANCISCOI SZABAD MAGYAR REFORMÁTUS EGYHÁZ 3154 Woodside Road, Woodside City CA 94025 Lelkész: OROSZ C. BARNA Telefon: (415) 854-3566 Gondnoki bizottság: DIHEM JÓZSEF és ILDIKÓ, TÓTH ILONA, LŐRY TAMÁS Istentisztelet minden vasárnap d.u. 1 órakor. — Gyűlések és össze­jövetelek bejelentés szerint. A 21. „BUDAPESTI ÉJSZAKA” SAJTÓBÁL FEBRUÁR 7-ÉN LESZ A BILTMORE HOTEL CRYSTAL BÁLTERMÉBEN 11. oldal ­ HALLOWEEN ^ | PARTY ^­ OKTÓBER 31 -ÉN SZOMBATON ESTE A M MAGYAR HÁZBAN ^ Dr. Ábrahám Ilona orvos, általános prakszis. TÚLSÚLY KORLÁTOZÁS. SPECIÁLIS REUMA KEZELÉS. ..PSYCHOTERÁPIA” 19231 Victory Blvd. No. 10.. Reseda. CA 91335. Tampa Medical Square - T: (818) 345-8721 POTPOURRI CONTINENTAL MAGYAR DELICATESSEN Tel: 829-2377 2305 Wilshire Blvd. Santa Monica, FRISS FELVÁGOTTAK magyar módra készült csabai kolbász, szalámi, disznósajt, májas és véres hurka. Pick szalámi VALÓDI FÜSTÖLT SONKA! Eredeti, Magyarországról importált mák, szegedi és kalocsai paprika, szilvalekvár, akácméz, málnaszörp. — HALÁSZLÉ,­­ és GULYÁS KONZERVEK! , Valódi magyar metélt tészták, tarhonya. Glóbus , savanyúságok, lecsó. — Lekvárok, befőttek.­­ PIROS ARANY, HAGYMA-FOKHAGYMA­­, GULYÁS, PUSZTA, VEGETA. MAGYARORSZÁGRÓL IMPORTÁLT BOROK­­ MINDEN FAJTÁJA! , Egyéb európai és kaliforniai borok és sörök nagy­­ választékban! Importált csokoládék, bonbonok, keksz,­­ PRESSO KÁVÉK, GESZTENYEPÜRÉ, Drazsék. IMPORTÁLT CSIGATÉSZTA, BABKÁVÉK, MINDENFÉLE FŰSZEREK.­­ Dr. OETKER gyártmányok, 4711-es és NIVEA kozmetikai cikkek. Piatnik kártyák. MAGYAR KÖNYVEK - SZAKÁCSKÖNYVEK.­­ Szótárak, hanglemezek, kazetták. HERENDI PORCELÁNOK minden változata. Háztartási cikkek, készülékek. PRESSÓ KÁVÉFŐZŐK Naponta FRISS magyar rozskenyér, zsemlye, kifli, krémes, bejgli és dobostorta. Finom szendvicsek nagy VÁLASZTÉKBAN! — A helyszínen is fogyaszthatok. CHARDONNAY BOR $2.50 Nyitva: hétfőtől szombatig reggel 8-tól este 7-ig. Vasárnap zárva!