Csíki Hírlap, 2010. március (5. évfolyam, 41-63. szám)

2010-03-25 / 59. szám

' J­a ’/ .a­­j —u p ................ ........ csütörtök p­a­r ä­s i­f­j Újra nyert a Steaua Nem fejeződött be a román bajnoki jégkorong­döntő. A román fővárosban megrendezett tegnap esti találkozót a házigazda Steaua nyerte 3-2-re, így a négy nyert mérkőzésig tartó finálé­ban - összesítésben - 3:2-re csökkent a Csík­szeredai Sportklub előnye. Jó iramú mérkőzést játszott tegnap este a két csapat Bukarestben, de sajnos ez csíki szempontból rosszul feje­ződött be. Steaua-rohamokkal rajtolt a találkozó, s a katona­csapat az első percekben an­­­nyira veszélyes volt, hogy a Sportklub edzői már a 9. perc­ben időt kértek, változtatni kel­lett a taktikán. Az első harmad végéig felváltva támadtak a csa­patok, hol a Steaua, hol a Sport­klub kapujánál alakítottak ki gólhelyzeteket, a két kapus, a bukaresti Catrinoi, illetve a csí­ki Kozuch azonban bravúrosan hárított. A játékrész legnagyobb gólhelyzete Hozó előtt adódott, a csíki csatár lövése azonban a kapuvasról pattant vissza. Az elsőnél is nagyobb iram­ban kezdődött a második har­mad, melynek közepén két szenzációs percet mutatott be a Sportklub. A 29. percben Hozó mesteri átadását csúsztatta kö­zelről a hálóba Szőcs Szabolcs (0-1), majd két percre rá szintén Hozó lőtte kapu elé a korongot, a nagy kavarodásban Niinikoski lövését először védte Catrinoi, azonban a csíkiak finn idegenlé­giósa résen volt, és a kipattanót a hálóba kotorta (0-2). A harmad hátralévő perceiben a Steaua támadott többet, és a 35. perc­ben, emberelőnyös helyzetben Kul­anov távoli lövése Nicolescu botján irányt változtatva jutott Kozuch hálójába (1-2). A harmadik játékrész a Steauáról szólt, a katonacsa­pat hihetetlen nagy akarat­tal játszott, minden korongért élethalál-harcot vívott, és en­nek meg is lett az eredmé­nye: az 54. és 55. percekben Butucsnov két szép gólt lőtt, az elsőnél Emilianenko, a máso­diknál pedig Zabludovszkij ad­ta a gólpasszt. A Steaua 0-2-ről fordítva 3-2-re nyert. Buka­resti Steaua - Csíkszere­dai Sportklub 3-2 (0-0, 1-2, 2-0). Gólszerzők: Butucsnov 2 és Nicolescu, illetve Szőcs Sza­bolcs és Niinikoski. Játékve­zetők: Gergely Lehel és Iliescu Marius, illetve Péter Vilmos és Toporceanu Cosmin. Összesítésben­­ a Sportklub 3:2-re vezet (3-2, 5-2, 4-2, 0-1 és 2-3), és még egy győzelem­re van szüksége egy újabb baj­noki cím elnyeréséhez. A döntő hatodik mérkőzését ma, szintén Bukarestben, és szintén 18-30- tól rendezik. Ezt a találkozót is élőben közvetíti a Gsp TV. Műkorcsolya-vb A Pang Csing, Tung Csien, Vancouverben olimpiai ezüst­ érmes kínai kettős áll az élen a párosok rövidprogramja után a torinói műkorcsolya- és jégtánc-világbajnokságon. A kedden késő estébe nyúló versenyben a Juko Kavaguti, Alekszandr Szmirnov orosz duó lett a második, az Aliona Savchenko, Robin Szolkowy címvédő német páros pedig a harmadik. A kűrök bemutatá­sára tegnap késő este, lapzárta után került sor. A torinói vébét az RTV2 közvetíti. A műsor. Ma: jégtánc (16 órától) és fér­fi kűr (21.50). Holnap, pénte­ken: nők, rövid program (16.40) és jégtánc, kűr (21.30). Szom­bat: nők, kűr (15.55). Vasár­nap: gála (15.30). Juko Kavaguti és Alekszandr Szmirnov Kosárlabda B-osztály Mindhárom mérkőzésen ven­dégsiker született a felnőtt férfi B-osztályú kosárlabda-bajnok­ság Nyugati-csoportjának 12. fordulójában. Eredmények: Kolozsvári U-Mobitelco II - Csíkszeredai ISK Ko­sárlabda Klub 89:95 (17:15, 20:28, 20:32, 32:20), Temesvá­ri MP Sport - Temesvári Bega 56:69 és Medgyesi Gaz Metán II. - Temesvári BC Timba 65:75. A következő forduló (már­cius 27-28.) műsora: Temes­vári Timba - Temesvári Bega, Medgyes II. - Kolozsvár II. és Csíkszereda - Temesvári MP Sport. A Csíkszereda - Te­mesvári MP Sport mérkőzés­re szombaton, március 27-én 12 órától kerül sor, a Csíkszeredai sportcsarnokban. Egy belépő 5 lejbe kerül, a gyerekek és nyug­díjasok 2 lejes jegyet kell, hogy váltsanak. ■g 1. Csíkszereda 12 10 2 1043:813 22 g­ 2.Temesv. Bega 12 10 2 962:778 22 8 3. Kolozsvár II. 12 8 4 936:827 20 :*= 4.Temesv.Timba 12 5 7 834:860 17 g5 5.Tmesv.MP Sport 12 3 9 753:892 15 x 6. Medgyes II. 12 0 12 688:1046 12 Gólgazdag Kupameccs Felsőtökön A labdarúgó Románia-kupa Hargita megyei szakaszának tegnap délutáni mérkőzésén: Gyimesfelsőloki SE - Gyimesközéploki Csillag 7-1 (2-0). Gólszerzők: Csibi Loránd (44., 63. és 77), Antal Szilárd (59. és 73.), Ambrus Csongor (27.) és Kondra Zsolt (78.), illetve Haineala István (54.). Tudósított: Horváth Vilmos Csíkszereda legyőzte Tölgyest Tegnap délután játszották le a román labdarúgó 4. Liga Hargita megyei csoportja 14. fordulójának utolsó mérkőzését. Eredmény: Csíkszeredai ISK - Gyergyótölgyesi SE 2-0 (2-0). Gól­szerzők: Gliga Cristian (41.) és Ladó István (42.). Tudósított: Ravasz József. Suceaván kikapott az SZKC A hétvégi európai kupamérkőzések mi­att előrehoztak egy mérkőzést a román férfi kézilabdabajnokság 22. fordulójából. Eredmény: Bucovina - Suceava - Székelyudvarhelyi KC 37- 29 (18-17). Lapzárta Egygólos győzelmet aratott a Zalaegerszeg Újpes­ten a labdarúgó Magyar Kupa elődöntőjének első mérkőzésén. Az egyetlen gólt a 88. percben szerez­te a csereként beállt Balázs Zsolt. Sílövészet Mától vasárnapig az oroszországi Hanti- Manszijszkban rendezik a 2009-10-es biatlon vi­lágkupa utolsó versenyeit, íme, a műsor. Ma: női sprint, 7.5 km (15.15-től). Holnap: Férfi sprint, 10 km (15.15). Szombat: női tömegrajtos ver­seny, 12.5 km (13.15) és férfi tömegrajtos verseny, 15 km (15.15). Vasárnap: váltó 2 x 6 km + 2 x 7.5 km (14.15). A versenyeket élőben közvetíti az Eurosport. Romániát három sportoló képviseli az idényzáró versenyen: Tófalvi Éva, Ferencz Réka és Roland Gerbacea. Floorball-torna Madarason Smart Trophy Kupával díjazott kispályás floorball bajnokságra kerül sor szombaton, március 27-én a csíkmadarasi tornateremben. A tornára 3-6 fős csa­patok jelentkezhetnek, csütörtök este 21 óráig­­ a 0749-142 656-os telefonszámon. A jelentkezéseket Miklós Csongor, a Hámor Sportegyesület tagja várja Labdarúgó Magyar Kupa Döntetlennel zárult a Budapest Honvéd és a Deb­recen párharcának első, keddi felvonása a labdarú­gó Magyar Kupa elődöntőjében. MK-elődöntő, első mérkőzés: Honvéd - Debrecen 1-1 (0-0)­­ gólszerzők: Ábrahám (89.), illetve Szilágyi (81.)­. A visszavágót április 13-án rendezik. A másik pár­ban az Újpest és a Zalaegerszeg csap össze, az első meccset tegnap este rendezték.